Enfold 3.6 - en to hr translation catalogue (8326 entries)

en: Error 404 - page not found
hr: Pogreška 404 - stranica nije pronađena

en: Entries by
hr: Unosi od

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
hr: Ovaj post je zaštićen lozinkom. Unesite lozinku da biste vidjeli sve komentare.

en: replies
hr: odgovori

en: reply
hr: odgovor

en: &laquo; Older Comments
hr: &laquo; stariji Komentari

en: Newer Comments &raquo;
hr: Noviji komentari &raquo;

en: Trackbacks &amp; Pingbacks
hr: Povratni &amp; Pingbacks

en: Leave a Reply
hr: Ostavite odgovor

en: Want to join the discussion?
hr: Želite se pridružiti raspravi?

en: Feel free to contribute!
hr: Slobodno možete dati svoj doprinos!

en: Comments are closed.
hr: Komentari su zatvoreni.

en: Profile for User:
hr: Profil za korisnika:

en: Additional Functionality
hr: Dodatna funkcionalnost

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
hr: Tražite dodatnu funkciju, uključujući ponavljajuće događaje, prodaju ulaznica, javno poslane događaje, nove prikaze i još mnogo toga?

en: Check out the
hr: Pogledajte

en: available add-ons
hr: dostupni dodaci

en: Events
hr: Događaji

en: No Events Found
hr: Nije pronađen nijedan događaj

en: Calendar of Events
hr: Kalendar događanja

en: &laquo; All Events
hr: &laquo; Svi događaji

en: Event Navigation
hr: Navigacija događaja

en: You got content in your editor that can't be convert to Layout Builder content. Click OK if you want to proceed and lose this content.
hr: U uređivaču imate sadržaj koji se ne može pretvoriti u sadržaj sastavljača izgleda. Kliknite U redu ako želite nastaviti i izgubiti ovaj sadržaj.

en: Layout Builder supported
hr: Podržan sastavljač izgleda

en: Gutenberg Editor
hr: Gutenbergov urednik

en: Block Editor
hr: Uređivač blokova

en: Classic Editor
hr: Klasični uređivač

en: Advanced Layout Builder
hr: Zaključajte napredni alat za izradu izgleda

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221; in the Classic Editor
hr: Uredi &#8220;%s&#8221; u klasičnom uređivaču

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221; in the Block Editor
hr: Uredi &#8220;%s&#8221; u uređivaču blokova

note: translators: %s: post title
en: Edit &#8220;%s&#8221; in the Gutenberg Editor
hr: Uredi &#8220;%s&#8221; u Gutenbergovom uredniku

en: Edit Frontpage (Block Editor)
hr: Uređivanje naslovnice (uređivač blokova)

en: Edit Frontpage (Gutenberg)
hr: Uredi naslovnicu (Gutenberg)

en: Edit Frontpage (Advanced Layout Builder)
hr: Uređivanje naslovnice (napredni sastavljač izgleda)

en: Edit Frontpage (Classic Editor)
hr: Uređivanje naslovnice (klasični uređivač)

en: Edit Frontpage
hr: Uredi naslovnicu

en: Edit %s (Block Editor)
hr: Uređivanje %s (uređivač blokova)

en: Edit %s (Gutenberg)
hr: Uredi %s (Gutenberg)

en: Edit %s (Advanced Layout Builder)
hr: Uređivanje %s (napredni sastavljač izgleda)

en: Edit %s (Classic Editor)
hr: Uređivanje %s (klasični uređivač)

en: Edit %s
hr: Uredi %s

en: Classic Editor/Advanced Layout Builder
hr: Klasični uređivač/napredni sastavljač izgleda

en: (Classic)
hr: (Klasično)

en: Enfold Actions
hr: Razmotati radnje

en: Enfold Actions Window
hr: Prozor Akcije za otvaranje

en: Add title
hr: Dodaj naslov

en: Get Shortlink
hr: Dohvati kratku vezu

en: Instagram (Smash Balloon)
hr: Instagram (Smash Balon)

en: Displays your latest Instagram feeds (Smash Balloon Plugin)
hr: Prikazuje vaše najnovije Instagram feedove (Smash Balloon Plugin)

en: Instagram Feeds
hr: Instagram feedovi

en: Leaving options empty will use the settings defined in %s Instagram Feed Plugin Options %s. Not all options are supported. Pro options are only available if you use the pro version of the plugin.
hr: Ostavljanje opcija praznim koristit će postavke definirane u %s mogućnosti dodatka za Instagram feed %s. Nisu podržane sve opcije. Pro opcije dostupne su samo ako koristite profesionalnu verziju dodatka.

en: Widget Title:
hr: Naslov widgeta:

en: Content
hr: Sadržaj

en: Select filter for displaying:
hr: Odaberite filtar za prikaz:

en: Display content from a User ID
hr: Prikaz sadržaja s korisničkog ID-a

en: Display content from one or more hashtags
hr: Prikaz sadržaja iz jednog ili više hashtagova

en: User Name:
hr: Korisničko ime:

en: Your Instagram User Name. This must be from a connected account on the &quot;Configure&quot; tab of the plugin.
hr: Vaše korisničko ime za Instagram. To mora biti s povezanog računa na kartici &quot;Konfiguriraj&quot; red dodatka.

en: Hashtag(s):
hr: Hashtagovi:

en: Any hashtag. Separate multiple hashtags by commas (e.g. #awesome,#mytag)
hr: Bilo koji hashtag. Odvojite više hashtagova zarezima (npr. #awesome,#mytag)

en: Select Media:
hr: Odaberi medij:

en: Use Default
hr: Koristi zadano

en: All
hr: Sve

en: Photos only
hr: Samo fotografije

en: Videos only
hr: Samo videozapisi

en: Sort Order:
hr: Poredaj narudžbu:

en: Newest to Oldest
hr: Od najnovijeg do najstarijeg

en: Random
hr: Slučajan

en: Display initially:
hr: Prikaži u početku:

en: The number of photos/videos to display initially.
hr: Broj fotografija/videozapisa koji će se u početku prikazivati.

en: Width:
hr: Širina:

en: The width of your feed. Any number, add px (= default) or %.
hr: Širina vašeg feeda. Bilo koji broj, dodajte px (= zadano) ili %.

en: Height:
hr: Visina:

en: The height of your feed. Any number, add px (= default) or %.
hr: Visina vašeg feeda. Bilo koji broj, dodajte px (= zadano) ili %.

en: Number of columns in your feed:
hr: Broj stupaca u sažetku sadržaja:

en: Image Resolution:
hr: Razlučivost slike:

en: Auto
hr: Automatski

en: Full
hr: Popunjeno

en: Medium
hr: Srednji

en: Thumbnail
hr: Sličica

en: Background color of the feed
hr: Boja pozadine sažetka sadržaja

en: Set a custom background color. Any hex color code.
hr: Postavite prilagođenu boju pozadine. Bilo koji šesterokutni kod boje.

en: Custom CSS Class:
hr: Prilagođena CSS klasa:

en: Add a CSS class to the feed container
hr: Dodavanje CSS klase u spremnik za napajanje

en: Layout
hr: Izgled

en: Layout:
hr: Izgled:

en: Grid
hr: Rešetka

en: Carousel Slider
hr: Klizač vrtuljka

en: Masonry Grid
hr: Prikažite uredno poravnanje / rešetku pune širine sa zapisima na blogu

en: Highlight Grid
hr: Istakni rešetku

en: Spacing:
hr: Razmak:

en: The spacing around your photos. Any number, add px (= default) or %.
hr: Razmak oko vaših fotografija. Bilo koji broj, dodajte px (= zadano) ili %.

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Show the feed Header:
hr: Prikaži zaglavlje sažetka sadržaja:

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Show the bio in Header:
hr: Prikaži biografiju u zaglavlju:

en: Size of the header:
hr: Veličina zaglavlja:

en: Small
hr: Mali

en: Large
hr: Veliki

en: Headercolour:
hr: Boja zaglavlja:

en: Set a custom color. Any hex color code.
hr: Postavite prilagođenu boju. Bilo koji šesterokutni kod boje.

en: &quot;Load More&quot; Button
hr: Gumb &quot;Učitaj više&quot; gumb

en: Show the &quot;Load More&quot; Button:
hr: Prikaži gumb &quot;Učitaj više&quot;:

en: Background color of the button:
hr: Ovdje odaberite boju pozadine za svoj gumb:

en: Text color of the button:
hr: Boja teksta gumba:

en: Text used for the button:
hr: Tekst koji se koristi za gumb:

en: &quot;Follow on Instagram&quot; Button
hr: Gumb &quot;Pratite na Instagramu&quot; gumb

en: Show the &quot;Follow on Instagram&quot; Button:
hr: Pokažite gumb &quot;Pratite na Instagramu&quot;:

en: Photos Hover Style
hr: Stil držanja pokazivača miša na fotografije

en: Background color when hovering over a photo:
hr: Boja pozadine prilikom držanja pokazivača iznad fotografije:

en: Text/icon color when hovering over a photo:
hr: Boja teksta/ikone prilikom držanja pokazivača iznad fotografije:

en: Number of rows of posts in the carousel:
hr: Broj redaka postova u vrtuljku:

en: Carousel Loop Type:
hr: Vrsta petlje vrtuljka:

en: Rewind
hr: Premotati

en: Infinitely loop
hr: Beskonačno petlja

en: Show Carousel Navigation Arrows:
hr: Pokaži navigacijske strelice vrtuljka:

en: Show Carousel Pagination:
hr: Pokaži paginaciju u vrtuljku:

en: Enable Carousel Autoplay:
hr: Omogući automatsku reprodukciju vrtuljka:

en: Carousel Interval Time:
hr: Vrijeme intervala vrtuljka:

en: The interval time between slides for autoplay in milliseconds.
hr: Vrijeme intervala između slajdova za automatsku reprodukciju u milisekundama.

en: Type of Highlight:
hr: Vrsta isticanja:

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Post ID
hr: ID objave

en: Hashtag
hr: Oznaka #

en: Highlight Pattern:
hr: Uzorak isticanja:

en: How often a post is highlighted - eg. every 6th post.
hr: Koliko često je post istaknut - npr. svaki 6. post.

en: Highlight Offset:
hr: Istakni pomak:

en: When to start the highlight pattern.
hr: Kada započeti uzorak isticanja.

en: Highlight Hashtag:
hr: Istakni hashtag:

en: Highlight posts with these hashtags, seperate multiple hashtags with commas.
hr: Istaknite postove s ovim hashtagovima, odvojite više hashtagova zarezima.

en: Link Settings
hr: Postavke veze

en: Caption Links:
hr: Veze opisa:

en: Use urls in captions for the photo link instead of linking to instagram.com.
hr: Koristite URL-ove u opisima za vezu na fotografiju umjesto povezivanja s instagram.com.

en: Lightbox
hr: Svjetleća kutija

en: Select to disable plugin lightbox and link to Instagram page.
hr: Odaberite da biste onemogućili svjetlosni okvir dodatka i vezu na Instagram stranicu.

en: Use plugin lightbox
hr: Koristi svjetlosni okvir dodatka

en: Open Instagram in new window
hr: Otvori Instagram u novom prozoru

en: Show comments in the lightbox:
hr: Prikaži komentare u svjetlosnom okviru:

en: Number of comments to show:
hr: Broj komentara koji se prikazuju:

en: Mobile (smaller than 480 pixels):
hr: Mobitel (manji od 480 piksela):

en: Disable the mobile layout:
hr: Onemogući mobilni izgled:

en: Display initially mobile:
hr: Prikaži početno mobilno:

en: The number of photos/videos to display initially for mobile screens.
hr: Broj fotografija/videozapisa koji će se u početku prikazivati za mobilne zaslone.

en: Number of columns on mobile:
hr: Broj stupaca na mobilnom uređaju:

en: The number of columns in your feed for mobile screens.
hr: Broj stupaca u sažetku sadržaja za mobilne zaslone.

en: Title:
hr: Naslov:

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Content is only rendered in frontend.
hr: Sadržaj se prikazuje samo u prednjem planu.

en: Load More Photos
hr: Učitaj više fotografija

en: Follow Me
hr: Prati me

en: License registration is required to receive updates. Please read our %sonline documentation%s to learn more.
hr: Registracija licence potrebna je za primanje ažuriranja. Pročitajte našu %sonline dokumentaciju%s kako biste saznali više.

en: License registration is required in order to receive updates for LayerSlider. %sPurchase a license%s or %sread the documentation%s to learn more. %sGot LayerSlider in a theme?%s
hr: Registracija licence potrebna je za primanje ažuriranja za LayerSlider. %s Kupite licencu%s ili %spročitajte dokumentaciju%s da biste saznali više. %s Imate LayerSlider u temi? %s

en: Quick Edit LayerSlider
hr: Brzo uredi slojeviti klizač

en: Changes you made may not be saved. Are you sure you want to continue?
hr: Promjene koje ste napravili možda neće biti spremljene. Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Choose Project
hr: Odabir projekta

en: Open Project Library
hr: Otvori biblioteku projekata

en: Edit Project
hr: Uredi projekt

en: Open Project Editor
hr: Otvori uređivač projekta

en: Override Project Settings
hr: Nadjačavanje postavki projekta

en: Layout Mode
hr: Način izgleda

en: No override
hr: Bez nadjačivanja

en: Fixed size
hr: Fiksna veličina

en: Responsive
hr: Odgovarajuće

en: Full width
hr: Puna širina

en: Hero scene
hr: Scena heroja

en: Full size
hr: Puna veličina

en: Skin
hr: Presvlaka

en: Auto-Start
hr: Automatsko pokretanje

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Start with Slide
hr: Započni sa slajdom

en: LayerSlider was unable to create the directory for the module. Please verify that your uploads folder is writable. See the %sCodex%s for more information.
hr: LayerSlider nije mogao stvoriti direktorij za modul. Provjerite može li se mapa za učitavanja zapisivati. Dodatne informacije potražite u %sCodex%s.

en: LayerSlider was unable to download the module. Please check %sSystem Status%s for potential issues. The WP Remote functions may be unavailable or your web hosting provider has to allow external connections to our domain.
hr: Slojeviti klizač nije mogao preuzeti modul. Provjerite %sStatus sustava%s za potencijalne probleme. WP udaljene funkcije možda nisu dostupne ili vaš davatelj usluga web hostinga mora dopustiti vanjske veze s našom domenom.

en: LayerSlider was unable to uncompress the module. Please check %sSystem Status%s for potential issues.
hr: LayerSlider nije uspio dekomprimirati modul. Provjerite %sStatus sustava%s za potencijalne probleme.

en: Your license was registered
hr: Vaša dozvola je registrirana

en: We’ve automatically registered your license to this site for your convenience, so you don’t have to bother with license keys. You can freely migrate your license if you’d like to use it somewhere else by de-registering it or visiting our account management site.
hr: Automatski smo registrirali vašu licencu za ovu web stranicu radi vaše udobnosti, tako da se ne morate zamarati licencnim ključevima. Licencu možete slobodno preseliti ako je želite koristiti negdje drugdje tako da je odjavite ili posjetite našu web-lokaciju za upravljanje računom.

en: This update requires PHP %s or greater. You have PHP %s. %sLearn more about updating PHP%s
hr: Za ovo ažuriranje potreban je PHP %s ili noviji. Imate PHP %s. %s Saznajte više o ažuriranju PHP-a%s

en: This update requires WordPress %s or greater. You have WordPress %s. %sLearn more about updating WordPress%s
hr: Ovo ažuriranje zahtjeva WordPress %s ili noviji. Imate WordPress %s. %s Saznajte više o ažuriranju programa WordPress%s

en: New Version Available
hr: Dostupna je nova verzija

en: Update LayerSlider to the latest version to receive new features, improvements, bug and security fixes. You have version %s. The latest release is %s.
hr: Ažurirajte slojeviti klizač na najnoviju verziju da biste dobili nove značajke, poboljšanja, ispravke pogrešaka i sigurnosti. Imate verziju %s. Najnovije izdanje je %s.

en: An update is available for LayerSlider!
hr: Dostupno je ažuriranje za slojeviti klizač!

en: Install Now
hr: Instaliraj

en: Server configuration issues detected!
hr: Otkriveni su problemi s konfiguracijom poslužitelja!

en: LayerSlider requires PHP’s DOM extension. Please contact with your server hosting provider to resolve this issue as it will likely prevent LayerSlider from functioning properly. %sThis issue could result a blank page in slider builder.%s Check System Status for more information and comprehensive test about your server environment.
hr: Slojeviti klizač zahtijeva PHP-ovo DOM proširenje. Da biste riješili taj problem, obratite se pružatelju usluge hostiranja jer će to vjerojatno spriječiti ispravan rad slojevitog klizača. %s Taj bi problem mogao rezultirati praznom stranicom u sastavljaču klizača. %s Dodatne informacije i sveobuhvatni test o okruženju poslužitelja potražite u statusu sustava.

en: System Status
hr: Stanje sustava

en: Your subscription has expired
hr: Vaša je pretplata istekla

en: Resubscribe to continue receiving plugin updates and keep using add-ons, exclusive features, premium templates, and more. <b>These benefits will no longer be available, and projects built using premium templates will not display on front-end pages until you re-enter a valid license key.</b> This might affect the appearance and functionality of your site and projects.
hr: Ponovno se pretplatite da biste nastavili primati ažuriranja dodataka i nastavili koristiti dodatke, ekskluzivne značajke, premium predloške i još mnogo toga. <b>Te pogodnosti više neće biti dostupne, a projekti izgrađeni pomoću premium predložaka neće se prikazivati na stranicama sučelja dok ponovno ne unesete valjani licencni ključ.</b> To može utjecati na izgled i funkcionalnost vaše web-lokacije i projekata.

en: Resubscribe
hr: Ponovno se pretplatite

en: Dismiss
hr: Odbaci

en: Re-register your license key on this site
hr: Ponovno registrirajte svoj licencni ključ na ovoj web stranici

en: You’ve previously used your license key on this site to receive plugin updates, add-ons, exclusive features, premium templates, and more. However, it seems that your license is now registered to a different site or is no longer valid. These benefits are no longer available, and projects built using premium templates will not display on front-end pages until you re-enter a valid license key. This might affect the appearance and functionality of your site and projects. Register a LayerSlider license key to restore them and continue to receive premium benefits.
hr: Prethodno ste koristili licencni ključ na ovom web-mjestu za primanje ažuriranja dodataka, dodataka, ekskluzivnih značajki, premium predložaka i još mnogo toga. Međutim, čini se da je vaša licenca sada registrirana na drugoj web stranici ili više nije valjana. Te pogodnosti više nisu dostupne, a projekti izgrađeni pomoću premium predložaka neće se prikazivati na stranicama sučelja dok ponovno ne unesete valjani licencni ključ. To može utjecati na izgled i funkcionalnost vaše web-lokacije i projekata. Registrirajte licencni ključ slojevitog klizača da biste ih vratili i nastavili ostvarivati premium pogodnosti.

en: What’s this?
hr: Što je to?

en: OK, I understand
hr: OK, razumijem

en: Unlock the full potential of LayerSlider
hr: Otključajte puni potencijal slojevitog klizača

en: Register your LayerSlider license to unlock Add-Ons, premium features, project templates, and other exclusive content & services. Receive live plugin updates with 1-Click installation (including optional early access releases) and premium support.
hr: Registrirajte licencu slojevitog klizača za otključavanje dodataka, premium značajki, predložaka projekata i drugih ekskluzivnih sadržaja i usluga. Primajte ažuriranja dodataka uživo s instalacijom jednim klikom (uključujući neobavezna izdanja ranog pristupa) i vrhunskom podrškom.

en: Learn More
hr: Saznaj više

en: Templates
hr: Predlošci

en: Import
hr: Uvezi

en: Preview
hr: Pretpregled

en: Unpublished projects will not be visible for your visitors until you re-enable this option. This also applies to scheduled projects, thus leaving this option enabled is recommended in most cases.
hr: Neobjavljeni projekti neće biti vidljivi vašim posjetiteljima dok ponovno ne omogućite ovu opciju. To se odnosi i na planirane projekte, stoga se u većini slučajeva preporučuje ostavljanje ove opcije omogućenom.

en: Load order
hr: Redoslijed učitavanja

en: Sets the loading order of LayerSlider projects. Useful to prioritize embeds above the fold when you have multiple projects on the same page. The value “1” will be loaded first. Projects without a value will be loaded simultaneously after the ordered ones have finished loading.
hr: Postavlja redoslijed učitavanja projekata slojevitog klizača. Korisno je odrediti prioritete ugrađivanja iznad preklopa kada imate više projekata na istoj stranici. Prvo će se učitati vrijednost "1". Projekti bez vrijednosti učitat će se istovremeno nakon završetka učitavanja naručenih.

en: Load delay
hr: Kašnjenje učitavanja

en: Delays loading this project with the given amount in milliseconds. A second is 1000 milliseconds.
hr: Odgađa učitavanje ovog projekta s zadanim iznosom u milisekundama. Sekunda je 1000 milisekundi.

en: Schedule From
hr: Zakaži od

en: No schedule
hr: Nema rasporeda

en: Schedule Until
hr: Zakaži do

en: Project Type
hr: Tip projekta

en: Canvas Width
hr: Širina platna

en: The width of the project canvas in pixels.
hr: Širina projektnog platna u pikselima.

en: Canvas Height
hr: Visina platna

en: The height of the project canvas in pixels.
hr: Visina projektnog platna u pikselima.

en: Max-width
hr: Maksimalna širina

en: The maximum width your slider can take in pixels or percents when responsive mode is enabled.
hr: Maksimalna širina klizača može poprimiti piksele ili postotke kada je omogućen responzivni način rada.

en: Responsive Under
hr: Responzivno ispod

en: Turns on responsive mode in a full-width slider under the specified value in pixels. Can only be used with full-width mode.
hr: Uključuje responzivni način rada u klizaču pune širine ispod navedene vrijednosti u pikselima. Može se koristiti samo u načinu pune širine.

en: Canvas width
hr: Širina platna

en: Mode
hr: Način

en: Sizing behavior of your full size sliders.
hr: Ponašanje promjene veličine klizača pune veličine.

en: Normal
hr: Normalno

en: Fit to parent height
hr: Prilagodi nadređenoj visini

en: Allow Fullscreen Mode
hr: Dopusti prikaz preko cijelog zaslona

en: Visitors can enter OS native full-screen mode when double clicking on the slider.
hr: Posjetitelji mogu ući u OS izvorni način prikaza preko cijelog zaslona kada dvaput kliknu na klizač.

en: Maximum Responsive Ratio
hr: Maksimalni omjer prilagodljivosti

en: The slider will not enlarge your layers above the target ratio. The value 1 will keep your layers in their initial size, without any upscaling.
hr: Klizač neće povećati vaše slojeve iznad ciljanog omjera. Vrijednost 1 zadržat će vaše slojeve u početnoj veličini, bez ikakvog povećanja.

en: Fit To Screen Width
hr: Prilagodi širini zaslona

en: If enabled, the slider will always have the same width as the viewport, even if a theme uses a boxed layout, unless you choose the “Fit to parent height” full size mode.
hr: Ako je omogućeno, klizač će uvijek imati istu širinu kao i prikaz, čak i ako tema koristi uokvireni izgled, osim ako ne odaberete način pune veličine "Prilagodi nadređenoj visini".

en: Prevent Slider Clipping
hr: Spriječi isječak klizača

en: Ensures that the theme cannot clip parts of the slider when used in a boxed layout.
hr: Osigurava da tema ne može izrezati dijelove klizača kada se koristi u uokvirenom izgledu.

en: above project
hr: iznad projekta

en: below project
hr: ispod projekta

en: Move The Slider By
hr: Premjesti klizač po

en: Move your slider to a different part of the page by providing a jQuery DOM manipulation method & selector for the target destination.
hr: Pomaknite klizač na drugi dio stranice pružajući metodu manipulacije jQuery DOM i birač za ciljno odredište.

en: Enter selector
hr: Unesite birač

en: Clip Slide Transition
hr: Prijelaz slajda isječka

en: Choose on which axis (if any) you want to clip the overflowing content (i.e. that breaks outside of the slider bounds).
hr: Odaberite na kojoj osi (ako postoji) želite izrezati sadržaj koji se preljeva (tj. koji se lomi izvan granica klizača).

en: Do not hide
hr: Ne skrivaj

en: Hide on both axis
hr: Sakrij na obje osi

en: X Axis
hr: Os X

en: Y Axis
hr: Os Y

en: Calculate offset from element
hr: Izračunaj pomak od elementa

en: You can provide a jQuery/CSS selector for your theme’s top navigation area, so LayerSlider can automatically adjust the position of your Hero scene relative to that element. This allows perfectly aligning the two elements in all cases, even if your top navigation area changes its size.
hr: Možete pružiti jQuery/CSS birač za gornje područje navigacije teme, tako da slojeviti klizač može automatski prilagoditi položaj vaše scene heroja u odnosu na taj element. To omogućuje savršeno poravnavanje dvaju elemenata u svim slučajevima, čak i ako vaše gornje navigacijsko područje promijeni svoju veličinu.

en: Performance Mode
hr: Način performansi

en: Performance mode suspends every background activity when your sliders are out of the viewport and not visible. This can dramatically increase performance on pages with many sliders. However, it also means that media playback will stop, and sliders won’t progress further in the background.
hr: Način performansi obustavlja svaku pozadinsku aktivnost kada su klizači izvan prikaza i nisu vidljivi. To može dramatično povećati performanse na stranicama s mnogo klizača. Međutim, to također znači da će se reprodukcija medija zaustaviti, a klizači neće dalje napredovati u pozadini.

en: Global default
hr: Globalna zadana postavka

en: Performance Mode Threshold
hr: Prag načina performansi

en: The default 20sh value means that Performance Mode activates when a slider is out of the viewport with more than 20% of its height. A larger value will delay Performance Mode activation, and you’ll need to scroll further down or up before sliders stop running in the background.
hr: Zadana vrijednost od 20 sh znači da se način performansi aktivira kada je klizač izvan prikaza s više od 20% od njegove visine. Veća vrijednost odgodit će aktivaciju načina performansi i morat ćete se pomaknuti dalje prema dolje ili prema gore prije nego što klizači prestanu raditi u pozadini.

en: Slider Behavior
hr: Ponašanje klizača

en: Sticky
hr: Lepljivo

en: Scroll
hr: Svitak

en: Scene Height
hr: Visina scene

en: auto
hr: automatski

en: Scene Speed
hr: Brzina scene

en: Stick To
hr: Zalijepi za

en: The portion of the viewport (browser window) where the slider should stick to until visitors scrolls beyond the scene height.
hr: Dio vidikovca (prozor preglednika) na koji bi se klizač trebao držati dok se posjetitelji ne pomaknu izvan visine scene.

en: Top
hr: Vrh

en: Center
hr: Centar

en: Bottom
hr: Dno

en: Smooth Scroll Duration
hr: Trajanje glatkog pomicanja

en: Background Size
hr: Veličina pozadine

en: This will be used as a default on all slides, unless you choose to explicitly override it on a per slide basis.
hr: To će se koristiti kao zadano na svim slajdovima, osim ako ga ne odlučite izričito nadjačati po slajdu.

en: Cover
hr: Naslovnica

en: Contain
hr: Sadržaj

en: Stretch
hr: Rastezanje

en: Background Position
hr: Pozcijia pozadine

en: This will be used as a default on all slides, unless you choose the explicitly override it on a per slide basis.
hr: To će se koristiti kao zadano na svim slajdovima, osim ako ne odaberete izričito nadjačavanje po slajdu.

en: left top
hr: lijevo vrh

en: left center
hr: lijevo centar

en: left bottom
hr: lijevo dno

en: center top
hr: gore centar

en: center center
hr: centar centra

en: center bottom
hr: centar dolje

en: right top
hr: desno gore

en: right center
hr: desni centar

en: right bottom
hr: desno dolje

en: Slide Duration
hr: Trajanje slajda

en: The default time between slide changes. Leave this option empty to let LayerSlider manage it automatically. This value is in milliseconds, so the value 1000 means 1 second.
hr: Zadano vrijeme između promjena slajda. Ostavite ovu mogućnost praznom da bi slojeviti klizač mogao automatski upravljati njome. Ova vrijednost je u milisekundama, tako da vrijednost 1000 znači 1 sekundu.

en: Transition Duration
hr: Trajanje prijelaza

en: You can speed up or slow down slide transitions by providing a custom animation duration. Leave this option empty to use the default speed. This value is in milliseconds, so the value 1000 means 1 second.
hr: Prijelaze slajdova možete ubrzati ili usporiti pružanjem prilagođenog trajanja animacije. Ostavite ovu mogućnost praznu da biste koristili zadanu brzinu. Ova vrijednost je u milisekundama, tako da vrijednost 1000 znači 1 sekundu.

en: TimeShift
hr: Vremenski pomak

en: You can shift the starting point of the slide animation timeline so that layers can animate in at an earlier time after a slide change. This value is in milliseconds, so the value 1000 means 1 second. You can only use negative values.
hr: Početnu točku vremenske trake animacije slajda možete pomaknuti tako da se slojevi mogu animirati ranije nakon promjene slajda. Ova vrijednost je u milisekundama, tako da vrijednost 1000 znači 1 sekundu. Možete koristiti samo negativne vrijednosti.

en: Parallax Sensitivity
hr: Osjetljivost paralakse

en: Increase or decrease the sensitivity of parallax content when moving your mouse cursor or tilting your mobile device.
hr: Povećajte ili smanjite osjetljivost sadržaja paralakse prilikom pomicanja pokazivača miša ili naginjanja mobilnog uređaja.

en: Parallax Center Point
hr: Središnja točka paralakse

en: Choose a center point for parallax layers where they will be aligned perfectly according to their original position. This option only takes effect if the parallax event type is set to scroll.
hr: Odaberite središnju točku za slojeve paralakse gdje će se savršeno poravnati prema svom izvornom položaju. Ova mogućnost stupa na snagu samo ako je vrsta događaja paralakse postavljena za pomicanje.

en: Parallax Center Degree
hr: Stupanj centra paralakse

en: Provide a comfortable holding position (in degrees) for mobile devices, which should be the center point for parallax content where all layers should align perfectly.
hr: Osigurajte udoban položaj držanja (u stupnjevima) za mobilne uređaje, koji bi trebao biti središnja točka za sadržaj paralakse gdje bi se svi slojevi trebali savršeno poravnati.

en: Your parallax layers will move to the opposite direction when scrolling the page.
hr: Slojevi paralakse pomaknut će se u suprotnom smjeru prilikom pomicanja stranice.

en: Scroll Center Point
hr: Točka centriranja prilikom pomicanja

en: Choose a center point for scroll transition layers where they will be aligned perfectly according to their original position. Top: when the top edge of the slider is at the top of the viewport. Center: when the center of the slider is at the center of the viewport. Bottom: when the bottom edge of the slider is at the bottom of the viewport.
hr: Odaberite središnju točku za slojeve prijelaza pomicanja gdje će se savršeno poravnati prema izvornom položaju. Vrh: kada je gornji rub klizača na vrhu vidikovca. Sredina: kada je središte klizača u središtu vidikovca. Dno: kada je donji rub klizača na dnu vidikovca.

en: Optimize For Mobile
hr: Optimiziraj za mobilne uređaje

en: Enable optimizations on mobile devices to avoid performance issues (e.g. fewer tiles in slide transitions, reducing performance-heavy effects with very similar results, etc).
hr: Omogućite optimizacije na mobilnim uređajima kako biste izbjegli probleme s performansama (npr. manje pločica u prijelazima slajdova, smanjenje učinaka teških performansi s vrlo sličnim rezultatima itd.).

en: Hide On Mobile
hr: Sakrij na mobilnom uređaju

en: Hides the project on mobile devices, including tablets.
hr: Skriva projekt na mobilnim uređajima, uključujući tablete.

en: Hide Under
hr: Sakrij ispod

en: Hides the project when the viewport width goes under the specified value.
hr: Skriva projekt kada širina prikaza prelazi navedenu vrijednost.

en: Hide Over
hr: Sakrij više

en: Hides the project when the viewport becomes wider than the specified value.
hr: Skriva projekt kada vidikovac postane širi od navedene vrijednosti.

en: Use Slide Effect When Swiping
hr: Koristi efekt slajda prilikom prelaska prstom

en: Ignore selected slide transitions and use sliding effects only when users are changing slides with a swipe gesture on mobile devices.
hr: Zanemarite odabrane prijelaze slajdova i koristite klizne efekte samo kada korisnici mijenjaju slajdove gestom prelaska prstom na mobilnim uređajima.

en: Auto-start Slideshow
hr: Automatsko pokretanje dijaprojekcije

en: Slideshow will automatically start after page load.
hr: Dijaprojekcija će se automatski pokrenuti nakon učitavanja stranice.

en: Start Only In Viewport
hr: Započni samo u prikazu

en: The project will not start playing until it becomes visible.
hr: Projekt se neće početi reproducirati dok ne postane vidljiv.

en: Change URL Hash
hr: Promjena raspršivanja URL-a

en: Updates the hash in the page URL when changing slides based on the deeplinks you’ve set to your slides. This makes it possible to share URLs that will start the project with the currently visible slide.
hr: Ažurira heš u URL-u stranice prilikom promjene slajdova na temelju dubokih veza koje ste postavili za svoje slajdove. Time je moguće dijeliti URL-ove koji će započeti projekt s trenutačno vidljivim slajdom.

en: Pause Layers
hr: Pauziraj slojeve

en: If you enable this option, layer transitions will not start playing as long the slideshow is in a paused state.
hr: Ako omogućite ovu opciju, prijelazi slojeva neće započeti s reprodukcijom sve dok je dijaprojekcija u stanju pauze.

en: Pause On Hover
hr: Pauza prilikom prelaska mišem

en: Do nothing
hr: Ne činite ništa

en: Pause slideshow
hr: Pauziraj dijaprojekciju

en: Pause slideshow and layer transitions
hr: Pauziranje dijaprojekcije i prijelaza slojeva

en: Pause slideshow and layer transitions, including loops
hr: Pauzirajte dijaprojekciju i prijelaze slojeva, uključujući petlje

en: Decide what should happen when you move your mouse cursor over the project.
hr: Odlučite što se treba dogoditi kada pomaknete miš preko projekta.

en: Start With Slide
hr: Započni sa slajdom

en: The project will start with the specified slide. You can also use the value “random”.
hr: Projekt će započeti s određenim slajdom. Također možete koristiti vrijednost “random” (slučajno).

en: Keyboard Navigation
hr: Navigacija tipkovnicom

en: You can navigate through slides with the left and right arrow keys.
hr: Slajdovima se možete kretati pomoću tipki sa strelicama lijevo i desno.

en: Touch Navigation
hr: Navigacija dodirom

en: Gesture-based navigation when swiping on touch-enabled devices.
hr: Navigacija putem gesta kada povlačite prstom na uređajima osjetljivim na dodir.

en: Play By Scroll
hr: Reproduciraj po pomicanju

en: Play the project by scrolling the web page. %sClick here%s to see a live example.
hr: Reproducirajte projekt pomicanjem web stranice. %sKliknite ovdje%s da biste vidjeli primjer uživo.

en: Play By Scroll Speed
hr: Reproduciraj brzinom pomicanja

en: Play By Scroll speed multiplier.
hr: Reproduciraj po množitelju brzine pomicanja.

en: Start Immediately
hr: Započni odmah

en: Instead of freezing the project until visitors start scrolling, the project will automatically start playback and will only pause at the first keyframe.
hr: Umjesto zamrzavanja projekta dok posjetitelji ne počnu pomicati, projekt će automatski započeti reprodukciju i pauzirati će se samo na prvom okviru tipke.

en: Skip Slide Breaks
hr: Preskoči prijelome slajdova

en: Enable this option to eliminate the stop between slide changes. Visitors would no longer need to scroll at the end of slides, instead the project will only stop at the keyframes you specify.
hr: Omogućite ovu mogućnost da biste uklonili zaustavljanje između promjena slajdova. Posjetitelji se više ne bi trebali pomicati na kraju slajdova, već će se projekt zaustaviti samo na ključnim okvirima koje navedete.

en: Cycles
hr: Ciklusi

en: Number of cycles if slideshow is enabled.
hr: Broj ciklusa ako je omogućena dijaprojekcija.

en: Force Number Of Cycles
hr: Broj ciklusa sile

en: The project will always stop at the given number of cycles, even if the slideshow restarts.
hr: Projekt će se uvijek zaustaviti na zadanom broju ciklusa, čak i ako se dijaprojekcija ponovno pokrene.

en: Shuffle Mode
hr: Način nasumičnog miješanja

en: Slideshow will proceed in random order. This feature does not work with looping.
hr: Dijaprojekcija će se odvijati nasumičnim redoslijedom. Ova značajka ne radi s petljanjem.

en: Two Way Slideshow
hr: Dvosmjerna dijaprojekcija

en: Slideshow can go backwards if someone switches to a previous slide.
hr: Dijaprojekcija se može vratiti unatrag ako se netko prebaci na prethodni slajd.

en: Forced Animation Duration
hr: Trajanje prisilne animacije

en: The animation speed in milliseconds when the project forces remaining layers out of scene before changing slides.
hr: Brzina animacije u milisekundama kada projekt prisiljava preostale slojeve izvan scene prije promjene slajdova.

en: The skin used for this project. The “noskin” skin is a border- and buttonless skin. Your custom skins will appear in the list when you create their folders.
hr: Presvlaka korištena za ovaj projekt. Presvlaka “bez presvlake” je presvlaka bez obruba i gumba. Prilagođene presvlake pojavit će se na popisu kada stvorite njihove mape.

en: Initial Fade Duration
hr: Trajanje početnog zatamnjenja

en: Change the duration of the initial fade animation when the page loads. Enter 0 to disable fading.
hr: Promijenite trajanje početne animacije iščezavanja prilikom učitavanja stranice. Unesite 0 da biste onemogućili blijeđenje.

en: Project Classes
hr: Klase projekata

en: One or more space-separated class names to be added to the project container element.
hr: Jedan ili više naziva klasa odvojenih razmakom dodat će se elementu spremnika projekta.

en: Project CSS
hr: CSS projekt

en: You can enter custom CSS to change some style properties on the project wrapper element. More complex CSS should be applied with the Custom Styles Editor.
hr: Možete unijeti prilagođeni CSS da biste promijenili neka svojstva stila na elementu omotača projekta. Složeniji CSS treba primijeniti s uređivačem prilagođenih stilova.

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Global background color of the project. Slides with non-transparent background will cover this one. You can use all CSS methods such as HEX or RGB(A) values.
hr: Globalna pozadinska boja projekta. Slajdovi s neprozirnom pozadinom će prekriti ovu boju. Možete koristiti sve CSS metode kao što su HEX ili RGB(A) vrijednosti.

en: Background Image
hr: Pozadinska slika

en: Global background image of the project. Slides with non-transparent backgrounds will cover it. This image will not scale in responsive mode.
hr: Globalna pozadinska slika projekta. Slajdovi s neprozirnim pozadinama će je prekriti. Ova slika neće se prilagoditi u responsivnom načinu rada.

en: Background Repeat
hr: Ponovite pozadinu

en: Global background image repeat.
hr: Globalna pozadinska slika se ponavlja.

en: No-repeat
hr: Nema ponavljanja

en: Repeat
hr: Ponovi

en: Repeat-x
hr: Ponavljanje-x

en: Repeat-y
hr: Ponavljanje-x

en: Background Behavior
hr: Ponašanje pozadine

en: Choose between a scrollable or fixed global background image.
hr: Odaberite između globalne pozadinske slike koja se može pomicati ili fiksne.

en: Fixed
hr: Fiksni

en: Global background image position of the project. The first value is the horizontal position and the second value is the vertical.
hr: Globalna pozadinska slika pozicija projekta. Prva vrijednost je vodoravni položaj, a druga okomita.

en: Global background size of the project. You can set the size in pixels, percentages, or constants: auto | cover | contain
hr: Globalna veličina pozadine projekta. Veličinu možete postaviti u pikselima, postocima ili koristiti sljedeće konstante: “auto” (automatski), “cover” (najveća veličina koja pokriva cijelu površinu), “contain” (najmanja veličina koja sadrži cijelu sliku)

en: Prev & Next Buttons
hr: Prethodni i sljedeći gumbi

en: Disabling this option will hide the Prev and Next buttons.
hr: Onemogućavanje ove opcije će sakriti tipke “Prethodno” i “Sljedeće”.

en: Show the buttons only when someone moves the mouse cursor over the project. This option depends on the previous setting.
hr: Prikažite tipke samo kada netko pomakne miš preko projekta. Ova opcija ovisi o prethodnoj postavci.

en: Start & Stop Buttons
hr: Gumbi za pokretanje i zaustavljanja

en: Disabling this option will hide the Start & Stop buttons.
hr: Onemogućavanje ove opcije će sakriti tipke “Pokreni” i “Zaustavi”.

en: Slide Navigation Buttons
hr: Gumbi za navigaciju slajdovima

en: Disabling this option will hide slide navigation buttons or thumbnails.
hr: Onemogućavanje ove mogućnosti sakrit će navigacijske gumbe ili minijature slajdova.

en: Slide Navigation
hr: Navigacija slajdovima

en: Slide navigation buttons (including thumbnails) will be shown on mouse hover only.
hr: Navigacijski gumbi za klizanje (uključujući sličice) bit će prikazani samo kada se mišem pređe preko njih.

en: Bar Timer
hr: Traka s vremenom

en: Show the bar timer to indicate slideshow progression.
hr: Pokažite traku s vremenom da biste naznačili napredovanje dijaprojekcije.

en: Circle Timer
hr: Kružni mjerač vremena

en: Use circle timer to indicate slideshow progression.
hr: Koristite kružni tajmer za označavanje napretka prikaza slajdova.

en: Slidebar Timer
hr: Mjerač vremena slajda

en: You can grab the slidebar timer playhead and seek the whole slide real-time like a movie.
hr: Možete povući traku vremena slajda i u stvarnom vremenu tražiti cijeli slajd kao u filmu.

en: Thumbnail Navigation
hr: Navigacija sličicama

en: Use thumbnail navigation instead of slide bullet buttons.
hr: Koristite navigaciju pomoću sličica umjesto tipki za slajdove.

en: Hover
hr: Lebdjeti (Hover)

en: Always
hr: Uvijek

en: Thumbnail Container Width
hr: Širina kontejnera sličica

en: The width of the thumbnail area relative to the project size.
hr: Širina područja sličica u odnosu na veličinu projekta.

en: Thumbnail Width
hr: Širina sličice

en: The width of thumbnails in the navigation area.
hr: Širina sličica u području navigacije.

en: Thumbnail Height
hr: Visina sličice

en: The height of thumbnails in the navigation area.
hr: Visina sličica u području navigacije.

en: Active Thumbnail Opacity
hr: Aktivna prozirnost sličice

en: Opacity in percentage of the active slide’s thumbnail.
hr: Neprozirnost u postotku sličice aktivnog slajda.

en: Inactive Thumbnail Opacity
hr: Neprozirnost neaktivnih sličica

en: Opacity in percentage of inactive slide thumbnails.
hr: Neprozirnost u postotku neaktivnih sličica slajda.

en: Automatically Play Media
hr: Automatsko reproduciranje medija

en: The playback of video and audio layers will automatically be started on the active slide.
hr: Reprodukcija video i audio slojeva automatski će započeti na aktivnom slajdu.

en: Pause Slideshow
hr: Pauziraj dijaprojekciju

en: The slideshow can temporally be paused while video or audio layers are playing. You can choose to permanently stop the pause until manual restarting.
hr: Dijaprojekcija se privremeno može pauzirati dok se reproduciraju video ili audio slojevi. Možete odabrati da pauza bude trajno zaustavljena sve do ručnog ponovnog pokretanja.

en: While playing
hr: Tijekom reprodukcije

en: Permanently
hr: Trajno

en: No action
hr: Nema akcije

en: Youtube Preview
hr: Pretpregled youtubea

en: The automatically fetched preview image quaility for YouTube videos when you do not set your own. Please note, some videos do not have HD previews, and you may need to choose a lower quaility.
hr: Kvaliteta automatski preuzetih slika pregleda za YouTube videozapise kada ne postavite vlastite. Imajte na umu da neki videozapisi nemaju HD pregleda, pa možda morate odabrati nižu kvalitetu.

en: Maximum quality
hr: Maksimalna kvaliteta

en: High quality
hr: Visoka kvaliteta

en: Medium quality
hr: Srednja kvaliteta

en: Default quality
hr: Zadana kvaliteta

en: Remember Unmute State
hr: Zapamti stanje zvuka (Unmute)

en: After a visitor has clicked on the Unmute button, the project will assume that all later media can play with sound. Disable this option if you want to display the Unmute button on each slide separately.
hr: Nakon što posjetitelj klikne na gumb za uključivanje zvuka (Unmute), projekt će pretpostaviti da će svi kasniji mediji moći reproducirati zvuk. Onemogućite ovu opciju ako želite prikazati gumb za uključivanje zvuka (Unmute) na svakom slajdu zasebno.

en: Open By Click
hr: Otvori klikom

en: Enter a jQuery selector to open the Popup by clicking on the target element(s). Acting as a toggle, a secondary click will close the Popup. Leave this field empty if you don’t want to use this trigger.
hr: Unesite jQuery selektor kako biste otvorili skočni prozor klikom na ciljni element(e). Kao prekidač, dodatnim klikom će se zatvoriti skočni prozor. Ostavite ovo polje prazno ako ne želite koristiti ovaj okidač.

en: Open At Scroll Position
hr: Otvori na poziciji pri skrolanju

en: Enter a scroll position in pixels or percents, which will open the Popup when visitors scroll to that location. Leave this field empty if you don’t want to use this trigger.
hr: Unesite poziciju pomicanja (scroll) u pikselima ili postocima, koja će otvoriti skočni prozor kada posjetitelji pomaknu na tu lokaciju. Ostavite ovo polje prazno ako ne želite koristiti ovaj okidač.

en: Close At Scroll Position
hr: Zatvori na poziciji pri skrolanju

en: Enter a scroll position in pixels or percents, which will close the Popup when visitors scroll to that location. Leave this field empty if you don’t want to use this trigger.
hr: Unesite poziciju pomicanja (scroll) u pikselima ili postocima, koja će zatvoriti skočni prozor kada posjetitelji pomaknu na tu lokaciju. Ostavite ovo polje prazno ako ne želite koristiti ovaj okidač.

en: Close Automatically After
hr: Zatvori automatski nakon

en: Automatically closes the Popup in the specified number of seconds after it was opened. Leave this field empty if you don’t want to use this trigger.
hr: Automatski zatvara skočni prozor u navedenom broju sekundi nakon otvaranja. Ostavite ovo polje prazno ako ne želite koristiti ovaj okidač.

en: Close On End
hr: Zatvori na kraju (Close On End).

en: Closes the Popup after it has completed a full cycle and all your slides were displayed.
hr: Zatvara skočni prozor nakon što je završio puni ciklus i prikazani su svi vaši slajdovi.

en: Before Leaving The Page
hr: Prije napuštanja stranice

en: Opens the Popup before leaving the page. A leave intent is considered when visitors leave the browser window with their mouse cursor in the direction where the window controls and the tab bar is located.
hr: Otvori skočni prozor prije nego što napustite stranicu. Napuštanje stranice smatra se kada posjetitelji mišem napuste prozor preglednika u smjeru gdje se nalaze kontrole prozora i traka s karticama.

en: Open When Idle For
hr: Otvori kada je neaktivno (Idle) dulje od određenog vremena

en: Opens the Popup after the specified number of seconds when the user is inactive without moving the mouse cursor or pressing any button. Leave this field empty if you don’t want to use this trigger.
hr: Otvori skočni prozor nakon određenog broja sekundi kada korisnik neaktivno (Idle) ostane bez pomicanja miša ili pritiskanja bilo kojeg gumba. Ostavite ovo polje prazno ako ne želite koristiti ovaj okidač.

en: Open Automatically After
hr: Otvori automatski nakon određenog vremena

en: Automatically opens the Popup after the specified number of seconds. Leave this field empty if you don’t want to use this trigger.
hr: Automatski otvara skočni prozor nakon određenog broja sekundi. Ostavite ovo polje prazno ako ne želite koristiti ovaj okidač.

en: Prevent Reopening
hr: Spriječi ponovno otvaranje

en: Depending on your settings, the same Popup can be displayed in multiple times without reloading the page. Such example would be when you use a scroll trigger and the user scrolls to that location a number of times. Enabling this option will prevent opening this Popup consequently.
hr: Ovisno o postavkama, isti skočni prozor može se prikazati više puta bez ponovnog učitavanja stranice. Primjer takve situacije je kada koristite okidač pomicanja (scroll trigger) i korisnik se pomakne na tu lokaciju više puta. Omogućavanje ove opcije će spriječiti otvaranje tog skočnog prozora uzastopno.

en: Disable Overlay
hr: Onemogući prekrivanje

en: Disable this option to hide the overlay behind the Popup.
hr: Onemogućite ovu opciju kako biste sakrili preklapanje iza skočnog prozora.

en: Show Close Button
hr: Pokaži gumb Zatvori

en: Disable this option to hide the Popup close button. This option is also useful when you would like to use a custom close button with the “Close Popup” layer action.
hr: Onemogućite ovu opciju kako biste sakrili gumb za zatvaranje skočnog prozora. Ova opcija je također korisna kada želite koristiti prilagođeni gumb za zatvaranje s akcijom sloja “Zatvori skočni prozor”.

en: Close Button Custom CSS
hr: Gumb Zatvori prilagođeni CSS

en: Enter a list of CSS properties, which will be applied to the built-in close button (if enabled) to customize it’s appearance.
hr: Unesite popis CSS svojstava koja će se primijeniti na ugrađeni gumb za zatvaranje (ako je omogućen) kako biste prilagodili njegov izgled.

en: Close By Clicking Away
hr: Zatvori klikom izvan

en: Close the Popup by clicking on the overlay.
hr: Zatvorite skočni prozor klikom na preklapanje.

en: Start Popup Immediately
hr: Odmah pokreni skočni prozor (Popup)

en: Enable this option to immediately start layer animations without waiting for the Popup to complete its opening transition.
hr: Omogućite ovu opciju da odmah započnete animacije slojeva bez čekanja da skočni prozor završi svoj prijelaz otvaranja.

en: Reset On Close
hr: Resetirajte prilikom zatvaranja

en: Choose whether the project should play all slide transitions over again when re-opening the Popup.
hr: Odaberite hoće li se projekt ponovno reproducirati sve prijelaze slajdova prilikom ponovnog otvaranja skočnog prozora.

en: Reset slide
hr: Resetiraj slajd

en: Reset popup
hr: Resetiraj skočni prozor

en: Popup Width
hr: Širina skočnog prozora

en: Popup Height
hr: Visina skočnog prozora

en: Fit Width
hr: Prilagodi širinu

en: Fit Height
hr: Prilagodi visinu

en: Distance Left
hr: Udaljenost s lijeva

en: Distance Right
hr: Udaljenost s desna

en: Distance Top
hr: Udaljenost s vrha

en: Distance Bottom
hr: Udaljenost s dna

en: Opening Duration
hr: Trajanje otvaranja

en: The Popup opening transition duration specified in milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Trajanje otvaranja skočnog prozora navedeno je u milisekundama. Jedna sekunda jednaka je 1000 milisekundi.

en: Closing Duration
hr: Trajanje zatvaranja

en: The Popup closing transition duration specified in milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Trajanje zatvaranja skočnog prozora navedeno je u milisekundama. Jedna sekunda jednaka je 1000 milisekundi.

en: Opening Delay
hr: Odgoda otvaranja

en: Delay before opening the Popup specified in milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Odgađanje prije otvaranja skočnog prozora navedeno je u milisekundama. Jedna sekunda jednaka je 1000 milisekundi.

en: Opening Transition
hr: Otvaranje prijelaza

en: Choose from one of the pre-defined Popup opening transitions.
hr: Odaberite jedan od predefiniranih prijelaza otvaranja skočnog prozora.

en: Fade
hr: Iščeznuti

en: Slide from top
hr: Prijeći s vrha

en: Slide from bottom
hr: Prijeći sa dna

en: Slide from left
hr: Prijeći s lijeva

en: Slide from right
hr: Prijeći sa desna

en: Rotate from top
hr: Rotiraj od vrha

en: Rotate from bottom
hr: Rotiraj odozdo

en: Rotate from left
hr: Rotiraj slijeva

en: Rotate from right
hr: Rotiraj sa desna

en: Scale from top
hr: Povećaj s vrha

en: Scale from bottom
hr: Povećaj s dna

en: Scale from left
hr: Povećaj s lijeva

en: Scale from right
hr: Povećaj s desna

en: Scale
hr: Povećaj

en: Spin
hr: Okretati

en: Spin horizontally
hr: Okretanje vodoravno

en: Spin vertically
hr: Okretanje okomito

en: Elastic
hr: Elastičan

en: Closing Transition
hr: Zatvaranje prijelaza

en: Choose from one of the pre-defined Popup closing transitions.
hr: Odaberite jedan od unaprijed definiranih prijelaza zatvaranja skočnih prozora.

en: Slide to top
hr: Kliznite prema vrhu

en: Slide to bottom
hr: Klizite prema dnu

en: Slide to left
hr: Klizanje ulijevo

en: Slide to right
hr: Klizanje udesno

en: Rotate to top
hr: Rotiraj na vrh

en: Rotate to bottom
hr: Rotiraj prema dolje

en: Rotate to left
hr: Rotiraj ulijevo

en: Rotate to right
hr: Rotiraj udesno

en: Scale to top
hr: Povećaj prema vrhu

en: Scale to bottom
hr: Povečaj prema dnu

en: Scale to left
hr: Povećaj prema lijevo

en: Scale to right
hr: Povećaj prema desno

en: Overlay Color
hr: Boja prekrivanja

en: The overlay color. You can use color names, hexadecimal, RGB or RGBA values.
hr: Boja preklapanja. Možete koristiti nazive boja, heksadecimalne, RGB ili RGBA vrijednosti.

en: Overlay Opening Duration
hr: Trajanje otvaranja preklapanja

en: The overlay opening transition duration specified in milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Trajanje otvaranja preklapanja navedeno je u milisekundama. Jedna sekunda jednaka je 1000 milisekundi.

en: Overlay Closing Duration
hr: Trajanje zatvaranja preklapanja

en: The overlay closing transition duration specified in milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Trajanje zatvaranja preklapanja navedeno je u milisekundama. Jedna sekunda jednaka je 1000 milisekundi.

en: Choose from one of the pre-defined overlay opening transitions.
hr: Odaberite jedan od predefiniranih prijelaza otvaranja preklapanja.

en: Fade from top right
hr: Iščezavanje odozgo desno

en: Fade from top left
hr: Iščezavanje odozgo lijevo

en: Fade from bottom right
hr: Iščezavanje odozdo desno

en: Fade from bottom left
hr: Iščezavanje odozdo lijevo

en: Choose from one of the pre-defined overlay closing transitions.
hr: Odaberite jedan od predefiniranih prijelaza zatvaranja preklapanja.

en: Fade to top right
hr: Iščezavanje prema gore desno

en: Fade to top left
hr: Iščezavanje prema gore lijevo

en: Fade to bottom right
hr: Iščezavanje dolje desno

en: Fade to bottom left
hr: Iščezavanje odozdo lijevo

en: All Pages
hr: Sve stranice

en: Homepage
hr: Početna stranica

en: Pages
hr: Stranice

en: Posts
hr: Objave

en: Include Custom Pages
hr: Uključi prilagođene stranice

en: Exclude Pages
hr: Isključi stranice

en: Administrators
hr: Administratori

en: Editors
hr: Urednici

en: Authors
hr: Autori

en: Contributors
hr: Suradnici

en: Subscribers
hr: Pretplatnici

en: Customers
hr: Kupci

en: Visitors
hr: Posjetitelji

en: Show Only For First Time Visitors
hr: Prikaži samo za posjetitelje koji prvi put dolaze

en: Repeat Popup
hr: Ponavljanje skočnog prozora

en: Enables or disables repeating this Popup to your target audience with the below specified frequency.
hr: Omogućuje ili onemogućuje ponavljanje ovog skočnog prozora ciljnoj publici prema navedenoj učestalosti.

en: Repeat After
hr: Ponovi nakon

en: Controls the repeat frequency of this Popup specified in days. Leave this option empty if you want to display the Popup on each page load. Enter 0 to repeat after the end of a browsing session (when the browser closes).
hr: Kontrolira učestalost ponavljanja ovog skočnog prozora navedenu u danima. Ostavite ovu opciju praznom ako želite prikazati skočni prozor prilikom svakog učitavanja stranice. Unesite 0 da biste ponovili nakon završetka pregledavanja (kada se preglednik zatvori).

en: Use Relative URLs
hr: Koristi relativne URL-ove

en: Use relative URLs for local images. This setting could be important when moving your WP installation.
hr: Koristite relativne URL-ove za lokalne slike. Ova postavka može biti važna prilikom premještanja vaše WP instalacije.

en: Allow Restarting Slides On Resize
hr: Dopusti ponovno pokretanje slajdova prilikom promjene veličine

en: Certain transformation and transition options cannot be updated on the fly when the browser size or device orientation changes. By enabling this option, LayerSlider will automatically detect such situations and will restart itself to preserve its appearance.
hr: Određene opcije transformacije i prijelaza ne mogu se ažurirati “u hodu” kada se promijeni veličina preglednika ili orijentacija uređaja. Omogućavanjem ove opcije, LayerSlider će automatski prepoznati takve situacije i ponovno se pokrenuti kako bi sačuvao svoj izgled.

en: Use srcset Attribute
hr: Koristi “srcset” atribut

en: The srcset attribute allows loading dynamically scaled images based on screen resolution. It can save bandwidth and allow using retina-ready images on high resolution devices. In some rare edge cases, this option might cause blurry images.
hr: Atribut srcset omogućuje učitavanje dinamički skaliranih slika na temelju razlučivosti zaslona. To može uštedjeti propusnost i omogućiti korištenje slika spremnih za prikaz u visokoj razlučivosti na uređajima s visokom razlučivošću. U nekim rijetkim slučajevima, ova opcija može uzrokovati zamagljene slike.

en: The default lazy loading behavior ensures maximum compatibility and works ideally for general purposes. However, there is a chance that the browser might start downloading some assets for a split second before LayerSlider cancels them. Enabling this option will eliminate any chance of generating even a minuscule amount of unwanted traffic, but it can also cause issues for search engine indexing and other WP themes/plugins.
hr: Zadano ponašanje lijenog učitavanja osigurava maksimalnu kompatibilnost i idealno radi u općim svrhama. Međutim, postoji mogućnost da će preglednik započeti preuzimati neke resurse na trenutak prije nego što ih LayerSlider otkaže. Omogućavanje ove opcije će eliminirati bilo kakvu mogućnost generiranja čak i najmanje količine nepoželjnog prometa, ali može uzrokovati probleme pri indeksiranju tražilica i drugim WP temama/dodacima.

en: Prefer Blend Mode
hr: Preferirani način miješanja (Blend Mode)

en: Enable this option to avoid blend mode issues with slide transitions. Due to technical limitations, this will also clip your slide transitions regardless of your settings.
hr: Omogućite ovu opciju kako biste izbjegli probleme s načinom miješanja (blend mode) prilikom prijelaza između slajdova. Zbog tehničkih ograničenja, to će također ograničiti prijelaze između slajdova bez obzira na vaše postavke.

en: Date Published
hr: Datum objave

en: Date Modified
hr: Datum izmjene

en: Post Title
hr: Naslov objave

en: Number of Comments
hr: Broj komentara

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Set A Slide Image
hr: Postavljanje slike slajda

en: Size
hr: Veličina

en: Inherit
hr: Naslijedi

en: Position
hr: Položaj

en: Set A Slide Thumbnail
hr: Postavljanje minijature slajda

en: Duration
hr: Trajanje

en: Custom Transition Duration
hr: Trajanje prilagođenog prijelaza

en: Time Shift
hr: Pomak vremena

en: Enter URL
hr: Unesi URL

en: Link Target
hr: Cilj poveznice

en: Open on the same page
hr: Otvorite na novoj stranici

en: Open on new page
hr: Otvorite na novoj stranici

en: Open in parent frame
hr: Otvori u nadređenom okviru

en: Open in main frame
hr: Otvori u glavnom okviru

en: On top of layers
hr: Na vrhu slojeva

en: Underneath layers
hr: Ispod slojeva

en: #ID
hr: #ISKAZNICA

en: Enter slide slug
hr: Unesite slug slajda

en: Global Hover
hr: Globalni pokazivač miša

en: Hidden
hr: Skriven

en: Overflow Layers
hr: Prelijevanje slojeva

en: Zoom
hr: Uvećanje

en: Zoom In
hr: Uvećanje

en: Zoom Out
hr: Umanjivanje

en: Rotation
hr: Rotacija

en: Type
hr: Vrsta

en: Event
hr: Događaj

en: Cursor or Tilt
hr: Pokazivač ili nagib

en: Axes
hr: Osi

en: None
hr: Nijedan

en: Both axes
hr: Obje osi

en: Horizontal only
hr: Samo vodoravno

en: Vertical only
hr: Samo komito

en: Transform Origin
hr: Izvor transformacije

en: Move Duration
hr: Trajanje pomaka

en: Leave Duration
hr: Trajanje izlaska

en: Distance
hr: Udaljenost

en: Perspective
hr: Perspektiva

en: HTML Element
hr: HTML element

en: Icon Color
hr: Boja ikona

en: Icon Placement
hr: Smještaj ikone

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Icon Size
hr: Veličina ikone

en: Icon Gap
hr: Razmak ikone

en: Vertical Adjustment
hr: Okomito podešavanje

en: Line Break
hr: Prijelom retka

en: Automatic
hr: Automatski

[ctx: Displays as "Manual (<br>)". Plase don’t change the HTML entities.]
en: Manual (&lt;br&gt;)
hr: Ručno (&lt;br&gt;)

en: Media Autoplay
hr: Automatska reprodukcija

en: Show Media Info
hr: Pokaži informacije o mediju

en: Media Controls
hr: Kontrole medija

en: Media Poster Image
hr: Slika medijskog postera

en: Media Fill Mode
hr: Način ispune medijskih sadržaja

en: Media Volume
hr: Glasnoća medija

en: Play Media Muted
hr: Reproduciraj medij prigušeno

en: Offer to unmute
hr: Ponuda za ponovno uključivanje zvuka

en: Media Loop
hr: Petlja medija

en: Background Video
hr: Pozadinski videozapis

en: Video Overlay Image
hr: Slika preklapanja videozapisa

en: Limit Post Text Length
hr: Ograniči duljinu teksta objave

en: Offset X
hr: Pomak X osi

en: Offset Y
hr: Pomak Y osi

en: Start At
hr: Započni od

en: Easing
hr: Ublažavanje

en: Rotation X
hr: Rotacija X

en: Rotation Y
hr: Rotacija Y

en: Skew X
hr: Iskrivljenje X

en: Skew Y
hr: Iskrivljenje Y

en: Scale X
hr: Skaliranje X

en: Scale Y
hr: Skaliranje Y

en: Mask
hr: Maska

en: Background
hr: Pozadina

en: Color
hr: Boja

en: Rounded Corners
hr: Zaobljeni kutovi

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Mirror Transition
hr: Zrcalni prijelaz

en: Slide change starts (ignoring modifier)
hr: Počinje promjena slajda (zanemaruje se modifikator)

en: Opening Transition completes
hr: Otvaranje prijelaza je dovršeno

en: Opening Text Transition starts
hr: Započinje otvaranje prijelaza teksta

en: Opening Text Transition completes
hr: Dovršen je prijelaz teksta

en: Opening and Opening Text Transition complete
hr: Otvaranje i završetak prijelaza teksta otvaranja

en: Loop starts
hr: Petlja se pokreće

en: Loop completes
hr: Petlja se dovršava

en: Opening and Loop Transitions complete
hr: Otvaranje i završetak prijelaza petlje

en: Opening Text and Loop Transitions complete
hr: Završetak prijelaza otvaranja teksta i petlje

en: Opening, Opening Text and Loop Transitions complete
hr: Završetak prijelaza otvaranja, prijelaza otvaranja teksta i prijelaza petlje

en: Ending Text Transition starts
hr: Započinje završni prijelaz teksta

en: Ending Text Transition completes
hr: Završetak prijelaza teksta završetka

en: Ending Text and Loop Transitions complete
hr: Završetak prijelaza teksta završetka i prijelaza petlje

en: Animate
hr: Animiraj

en: by lines ascending
hr: po linijama uzlazno

en: by lines descending
hr: po linijama silazno

en: by lines random
hr: po nasumičnim recima

en: by lines center to edge
hr: po crtama od sredine do ruba

en: by lines edge to center
hr: po crtama od ruba do središta

en: by words ascending
hr: po riječima uzlazno

en: by words descending
hr: po riječima silazno

en: by words random
hr: po riječima nasumično

en: by words center to edge
hr: po riječima od centriranog do ruba

en: by words edge to center
hr: po riječima od ruba do središta

en: by chars ascending
hr: po znakovima uzlazno

en: by chars descending
hr: po znakovima silazno

en: by chars random
hr: slučajnim redoslijedom po znakovima

en: by chars center to edge
hr: po znakovima od centra do ruba

en: by chars edge to center
hr: po znakovima od ruba do središta

en: Shift In
hr: Pomakni unutra

en: Overflow
hr: Prelijevanje

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Opening Transition starts
hr: Započinje otvaranje prijelaza

en: Shift Out
hr: Pomakni prema van

en: Opacity
hr: Neprozirnost

en: Infinite
hr: Beskonačno

en: No repeat
hr: Nema ponavljanja

en: Wait
hr: Čekanje

en: Reverse Duration
hr: Obrnuto trajanje

en: same
hr: isto

en: Reverse Easing
hr: Obrnuto ublažavanje

en: inherit
hr: naslijedi

en: Always On Top
hr: Uvijek na vrhu

en: Parallax Level
hr: Razina paralakse

en: Both
hr: Oboje

en: Center Point
hr: Središnja točka

en: Calculate Scroll Position Of
hr: Izračunaj položaj klizača od

en: Project
hr: Projekt

en: Scene
hr: Scena

en: Document
hr: Dokument

en: Keep This Layer Visible
hr: Neka ovaj sloj ostane vidljiv

en: Until the end of this slide (default)
hr: Do kraja ovog slajda (zadano)

en: Forever (the layer will never animate out)
hr: Zauvijek (sloj se nikada neće animirati izvan ekrana)

en: Skip “Start in Viewport”
hr: Preskoči "Započni u Viewportu"

en: Enabled for Opening transition
hr: Omogućeno za otvaranje prijelaza

en: Enabled for Opening and Loop transitions
hr: Omogućeno za prijelaze otvaranja i petlje

en: Play By Scroll Keyframe
hr: Reproduciraj prema ključnim točkama pomicanja

en: URL target
hr: Cilj URL-a

en: Custom Attributes
hr: Prilagođeni atributi

en: Your list of custom attributes. Use this feature if your needs are not covered by the common attributes above or you want to override them. You can use data-* as well as regular attribute names. Empty attributes (without value) are also allowed. For example, to make a FancyBox gallery, you may enter “data-fancybox-group” and “gallery1” for the attribute name and value, respectively.
hr: Vaš popis prilagođenih atributa. Koristite ovu značajku ako vaše potrebe nisu obuhvaćene uobičajenim atributima navedenim gore ili ako ih želite zamijeniti. Možete koristiti i “data-*” kao i obična imena atributa. Dozvoljeni su i prazni atributi (bez vrijednosti). Na primjer, kako biste stvorili FancyBox galeriju, možete unijeti “data-fancybox-group” za ime atributa i “gallery1” za vrijednost.

en: Padding Top
hr: Udubina na vrhu

en: Padding Right
hr: Obloga desno

en: Padding Bottom
hr: Obloga dno

en: Padding Left
hr: Obloga lijevo

en: Border Width
hr: Širina obruba

en: Border Style
hr: Stil ruba

en: Dotted
hr: Točkasti

en: Dashed
hr: Isprekidano

en: Solid
hr: Ispunjeno

en: Double
hr: Dupli

en: Groove
hr: Izbrazdana crta

en: Ridge
hr: Brazda

en: Inset
hr: Uvlačenje

en: Outset
hr: Sa stražnje strane

en: Border Color
hr: Boja obruba

en: Box Shadow
hr: Sjena okvira

en: Text Shadow
hr: Sjena teksta

en: Font Family
hr: Obitelj fontova

en: Font Size
hr: Veličina fonta

en: Line height
hr: Visina linije

en: Font Weight
hr: Debljina font-a

en: Font Style
hr: Stil fonta

en: Text Decoration
hr: Dekoracija teksta

en: Text Transform
hr: Transformiranje teksta

en: Letter Spacing
hr: Razmak slova

en: Text Align
hr: Poravnanje teksta

en: Min. Font Size
hr: Minimalna veličina fonta

en: Min. Mobile Font Size
hr: Minimalna veličina mobilnog fonta

en: Stroke Color
hr: Boja poteza

en: Stroke Size
hr: Veličina poteza

en: Repeat horizontally
hr: Ponovite vodoravno

en: Repeat vertically
hr: Ponovi okomito

en: Space
hr: Razmak

en: Round
hr: Okrugao

en: Background Clip
hr: Pozadinski klip

en: No clip
hr: Nema isječka

en: Text
hr: Tekst

en: Padding area
hr: Područje margina

en: Content area
hr: Područje sadržaja

en: Custom Styles
hr: Prilagođeni stilovi

en: Align Positions From
hr: Poravnaj položaje iz

en: Sides of the project
hr: Strane projekta

en: Sides of the screen
hr: Strane zaslona

en: Sides of the screen horizontally
hr: Strane zaslona vodoravno

en: Sides of the screen vertically
hr: Strane zaslona okomito

en: Pin layer
hr: Zakači sloj

en: Minimum responsive ratio
hr: Minimalni omjer prilagodljivosti

en: Maximum responsive ratio
hr: Maksimalni omjer prilagodljivosti

en: Stacking Order
hr: Redoslijed slaganja

en: Mouse Cursor
hr: Pokazivač miša

en: Default
hr: Zadano

en: Pointer
hr: Pokazivač

en: Help
hr: Pomoć

en: Vertical text
hr: Okomiti tekst

en: Zoom in
hr: Povećaj

en: Zoom out
hr: Umanjivanje

en: Prevent Mouse Events
hr: Spriječi događaje miša

en: Blend Mode
hr: Način stapanja

en: Backdrop Filter
hr: Pozadinski filter

en: Classes
hr: Klase

en: Title
hr: Naslov

en: Rel
hr: Rel (nofollow)

en: Sliding in (from right)
hr: Klizanje prema unutra (zdesna)

en: Falling in (bouncing)
hr: Padanje (odbijanje)

en: Sliding in & growing (from bottom)
hr: Klizanje i rast (odozdo)

en: Growing (elastic)
hr: Rast (elastično)

en: Spinning & fading in (fast)
hr: Vrtloženje i postupno pojavljivanje (brzo)

en: Rotating in (vertically)
hr: Rotiranje prema unutra (vertikalno)

en: Rotating in (swing)
hr: Rotiranje u (ljuljanje)

en: Rotating in (counter-clockwise)
hr: Rotiranje prema unutra (suprotno od smjera kazaljke na satu)

en: Hanging (swing)
hr: Vješanje (ljuljanje)

en: Rotating & scaling in (random)
hr: Rotiranje i skaliranje (nasumično)

en: Rotating text by chars
hr: Rotiranje teksta po znakovima

en: Moving chars from center
hr: Pomicanje znakova iz središta

en: Comb-like rotating by chars
hr: Rotacija slična češlju po znakovima

en: Random scaling by chars
hr: Nasumično skaliranje po znakovima

en: Rotating elastic by words
hr: Rotiranje elastično po riječima

en: Scaling in from center by chars
hr: Skaliranje iz središta po znakovima

en: Rotating random from the edges by chars
hr: Rotiranje nasumično s rubova po znakovima

en: Rotating & scaling random by chars
hr: Rotiranje i slučajno skaliranje po znakovima

en: Moving vertically random by chars
hr: Vertikalno slučajno pomicanje po znakovima

en: Spinning & scaling random by chars
hr: Rotiranje i slučajno skaliranje po znakovima

en: Concentric rotating by chars
hr: Koncentrično rotiranje po znakovima

en: Slot machine random by chars
hr: Automat s nasumičnim znakovima

en: Falling chars from top random
hr: Padanje slučajnih znakova s vrha

en: Spinning (infinite)
hr: Vrtnja (beskonačno)

en: Spinning (3D, infinite)
hr: Vrtnja (3D, beskonačno)

en: Pulsing (slow, infinite)
hr: Pulsiranje (sporo, beskonačno)

en: Levitating (slow, infninite)
hr: Levitacija (sporo, beskonačno)

en: Getting Attention (pulse, 2x)
hr: Dobivanje pažnje (puls, 2x)

en: Getting Attention (jump, 2x)
hr: Dobivanje pažnje (skok, 2x)

en: Slot Machine
hr: Automat

en: Vibrating
hr: Vibracija

en: Turning Into Mist (infinite)
hr: Pretvaranje u maglu (beskonačno)

en: Rotating (random, infinite)
hr: Rotiranje (nasumično, beskonačno)

en: Fading out to right by chars
hr: Postupno nestajanje udesno po znakovima

en: Rotating out text by chars
hr: Rotiranje teksta po znakovima

en: Moving text from center
hr: Premještanje teksta iz središta

en: Spinning out by chars
hr: Vrtloženje prema van po znakovima

en: Comb-like rotating by words
hr: Rotiranje poput češlja po riječima

en: Random disappearing chars vertically
hr: Nasumično nestajanje znakova okomito

en: Exploding text randomly
hr: Nasumično eksplodirajući tekst

en: Genie effect
hr: Genie efekt

en: Flying away by chars
hr: Odlijetanje po znakovima

en: Rotating words along a cylinder
hr: Rotiranje riječi duž cilindra

en: Slot Machine random by chars
hr: Automat s nasumičnim znakovima

en: Flowing down chars
hr: Tekući pad znakova prema dolje

en: Jumping out chars on the top
hr: Skakanje znakova prema van s vrha

en: Sliding out (to left)
hr: Klizanje prema van (lijevo)

en: Shrinking
hr: Smanjenje

en: Growing & fading out
hr: Rast i postupno nestajanje

en: Jumping down & fading out
hr: Skakanje prema dolje i postupno nestajanje

en: Turning forward
hr: Okretanje naprijed

en: Spinning & fading out
hr: Vrtloženje i postupno nestajanje

en: Spinning & fading out (3D)
hr: Vrtloženje i postupno nestajanje (3D)

en: Rotating out (counter-clockwise)
hr: Rotiranje prema van (u suprotnom smjeru kazaljke na satu)

en: Elastic growing @ fading out
hr: Elastičan rast i postupno nestajanje

en: Fading out & rotating (random)
hr: Iščezavanje i rotiranje (nasumično)

en: Sliding up (by 10%)
hr: Klizanje prema gore (za 10%)

en: Sliding to right (by 50%)
hr: Klizanje udesno (za 50%)

en: Growing
hr: Rast

en: Skewing (horizontally)
hr: Iskrivljenje (horizontalno)

en: Skewing (vertically)
hr: Iskrivljenje (okomito)

en: Fading out (to 50%)
hr: Iščezavanje (na 50%)

en: Growing & rotating
hr: Rast i rotiranje

en: Turning (3D, vertically)
hr: Okretanje (3D, okomito)

en: Turning (3D, horizontally)
hr: Okretanje (3D, vodoravno)

en: Changing text color
hr: Promjena boje teksta

en: This setting is enforced by <b><i>%s</i></b> in order to maximize compatibility on your site.
hr: Ova postavka je primijenjena od strane <b><i>%s</i></b> kako bi se maksimizirala kompatibilnost na vašoj web stranici.

en: The PHP ZipArchive extension is required to export projects.
hr: Za izvoz projekata potrebno je imati PHP ZipArchive ekstenziju.

en: License registration is required in order to use this feature.
hr: Za korištenje ove značajke potrebna je registracija licence.

en: Tiles
hr: Pločice

en: Rows
hr: Redovi

en: <i>number</i> or <i>min,max</i> If you specify a value greater than 1, LayerSlider will cut your slide into tiles. You can specify here how many rows of your transition should have. If you specify two numbers separated with a comma, LayerSlider will use that as a range and pick a random number between your values.
hr: <i>broj</i> ili <i>min,max</i>. Ako navedete vrijednost veću od 1, LayerSlider će podijeliti vaš slajd na pločice. Ovdje možete specificirati koliko redaka vašeg prijelaza treba imati. Ako navedete dva broja odvojena zarezom, LayerSlider će to koristiti kao raspon i odabrati nasumičan broj između tih vrijednosti.

en: Cols
hr: Stupci

en: <i>number</i> or <i>min,max</i> If you specify a value greater than 1, LayerSlider will cut your slide into tiles. You can specify here how many columns of your transition should have. If you specify two numbers separated with a comma, LayerSlider will use that as a range and pick a random number between your values.
hr: <i>broj</i> ili <i>min,max</i> Ako navedete vrijednost veću od 1, LayerSlider će izrezati slajd na pločice. Ovdje možete navesti koliko stupaca prijelaza treba imati. Ako navedete dva broja odvojena zarezom, LayerSlider će to koristiti kao raspon i odabrati slučajni broj između vaših vrijednosti.

en: Delay
hr: Odgodi

en: You can apply a delay between the tiles and postpone their animation relative to each other.
hr: Možete primjeniti odgodu između pločica i odgoditi njihovu animaciju u odnosu jedna na drugu.

en: Sequence
hr: Slijed

en: You can control the animation order of the tiles here.
hr: Izgled ikone košarice možete odabrati ovdje.

en: Forward
hr: Proslijedi

en: Reverse
hr: Obrnuto

en: Col-forward
hr: Kol-naprijed

en: Col-reverse
hr: Obrnuti stupac

en: Transition
hr: Prijelaz

en: The duration of the animation. This value is in millisecs, so the value 1000 measn 1 second.
hr: Trajanje animacije. Ova vrijednost je u milisekundama, tako da vrijednost 1000 znači 1 sekunda.

en: The timing function of the animation. With this function you can manipulate the movement of the animated object. Please click on the link next to this select field to open easings.net for more information and real-time examples.
hr: Funkcija tempiranja animacije. Pomoću ove funkcije možete manipulirati kretanjem animiranog objekta. Kliknite vezu pokraj ovog polja za odabir da biste otvorili easings.net za više informacija i primjera u stvarnom vremenu.

en: The type of the animation, either slide, fade or both (mixed).
hr: Vrsta animacije, bilo slajd, izblijediti ili oboje (mješovito).

[ctx: verb]
en: Slide
hr: Slajd (slide)

en: Mixed
hr: Miješan

en: Direction
hr: Smjer

en: The direction of the slide or mixed animation if you’ve chosen this type in the previous settings.
hr: Smjer slajda ili mješovite animacije ako ste odabrali ovu vrstu u prethodnim postavkama.

en: Top left
hr: Gore lijevo

en: Top right
hr: Gore desno

en: Bottom left
hr: Dolje lijevo

en: Bottom right
hr: Dolje desno

en: RotateX
hr: RotirajX

en: The initial rotation of the individual tiles which will be animated to the default (0deg) value around the X axis. You can use negatuve values.
hr: Početna rotacija pojedinačnih pločica koje će se animirati na zadanu vrijednost (0 stupnjeva) oko X osi. Možete koristiti negativne vrijednosti.

en: RotateY
hr: RotirajY

en: The initial rotation of the individual tiles which will be animated to the default (0deg) value around the Y axis. You can use negatuve values.
hr: Početno zakretanje pojedinačnih pločica koje će se animirati na zadanu (0deg) vrijednost oko osi Y. Možete koristiti negativne vrijednosti.

en: RotateZ
hr: RotirajZ

en: The initial rotation of the individual tiles which will be animated to the default (0deg) value around the Z axis. You can use negatuve values.
hr: Početno zakretanje pojedinačnih pločica koje će se animirati na zadanu (0deg) vrijednost oko osi Z. Možete koristiti negativne vrijednosti.

en: The initial scale of the individual tiles which will be animated to the default (1.0) value.
hr: Početno skaliranje pojedinačnih pločica koje će se animirati na zadanu vrijednost (1.0)

en: Depth
hr: Dubina

en: The script tries to identify the optimal depth for your rotated objects (tiles). With this option you can force your objects to have a large depth when performing 180 degree (and its multiplies) rotation.
hr: Skripta pokušava identificirati optimalnu dubinu za vaše rotirane objekte (pločice). S ovom opcijom možete prisiliti objekte da imaju veliku dubinu prilikom izvođenja rotacije od 180 stupnjeva (i njenih višekratnika)

en: Large depth
hr: Velika dubina

en: Before animation
hr: Prije animacije

en: The duration of your animation. This value is in millisecs, so the value 1000 means 1 second.
hr: Trajanje animacije. Ova vrijednost je u milisekundama, tako da vrijednost 1000 znači 1 sekundu.

en: Add new
hr: Dodaj novo

en: Scale3D
hr: Skala3D

en: Animation
hr: Animacija

en: The direction of rotation.
hr: Smjer rotacije.

en: Vertical
hr: Okomit

en: Horizontal
hr: Vodoravno

en: After animation
hr: Nakon animacije

en: License registration unavailable
hr: Registracija licence nije dostupna

en: LayerSlider was unable to display the license registration screen due to an unexpected issue. Your active WordPress theme likely interferes and proactively tries to hide the license registration box.
hr: LayerSlider nije mogao prikazati zaslon za registraciju licence zbog neočekivanog problema. Vaša aktivna WordPress tema vjerojatno ometa i proaktivno pokušava sakriti okvir za registraciju licence.

en: To resolve this issue, please review your theme settings and try to find a relevant option. Some themes include an option to “silence” bundled plugin notifications. Unfortunately, an option like that can also prevent you from using the product properly and receiving additional benefits.
hr: Da biste riješili taj problem, pregledajte postavke teme i pokušajte pronaći odgovarajuću mogućnost. Neke teme uključuju opciju "utišavanja" obavijesti o dodacima u paketu. Nažalost, takva opcija također vas može spriječiti da pravilno koristite proizvod i dobijete dodatne pogodnosti.

en: Disable The7’s silence plugin notifications option
hr: Onemogućite opciju obavijesti o tišini dodatka The7

en: Alternatively, you can ask the author of your WordPress theme to take steps and make the license registration box visible again. Also %smake sure to always use an original copy of LayerSlider%s downloaded from an official source. Pirated or modified copies can suffer from the same issue.
hr: Alternativno, možete zatražiti od autora vaše WordPress teme da poduzme korake i ponovno učini kutiju za registraciju licence vidljivom. Također, %suvjerite se da uvijek koristite originalnu kopiju LayerSlidera%s preuzetu s službene stranice. Piratske ili izmijenjene kopije mogu imati isti problem.

en: Register your license to receive premium benefits like:
hr: Registrirajte licencu za primanje premium pogodnosti kao što su:

en: Automatic Updates
hr: Automatska ažuriranja

en: Always receive the latest LayerSlider version.
hr: Uvijek primajte najnoviju verziju LayerSlider.

en: Premium Project Templates
hr: Premium predlošci projekata

en: Access more templates to get started with projects.
hr: Pristupite većem broju predložaka da biste započeli s projektima.

en: Popups
hr: Skočni prozori

en: With the power of LayerSlider, you can have the nicest popups to get your visitors’ attention.
hr: Snagom LayerSlidera možete imati najljepše skočne prozore kako biste privukli pažnju svojih posjetitelja.

en: Exclusive Features
hr: Ekskluzivne značajke

en: Unlock exclusive and early-access features.
hr: Otključajte ekskluzivne značajke i značajke ranog pristupa.

en: Add-Ons & Additional Content
hr: Dodaci i dodatni sadržaj

en: Access to special effects, features, and additional ready-to-use content.
hr: Pristup posebnim efektima, značajkama i dodatnom sadržaju spremnom za upotrebu.

en: Product Support
hr: Podrška za proizvod

en: Direct help from our Support Team.
hr: Izravna pomoć našeg tima za podršku.

en: Register License
hr: Registriraj licencu

en: Purchase License
hr: Licenca za kupnju

en: If LayerSlider came bundled in a theme
hr: Ako je LayerSlider isporučen u paketu s temom

en: License registration requires a direct purchase of a LayerSlider license if you have received LayerSlider with a theme. Add-Ons and other benefits can greatly enhance your content &amp; workflow. For more information, please refer to %sthis article%s.
hr: Registracija licence zahtijeva izravnu kupnju licence LayerSlider ako ste primili LayerSlider s temom. Dodaci i druge pogodnosti mogu uvelike poboljšati vaš sadržaj i tijek rada. Za više informacija pogledajte %sovaj članak%s.

en: Add New Layer
hr: Dodaj novi sloj

en: Image
hr: Slika

en: Button
hr: Gumb

en: Asset
hr: Imovina

en: NEW
hr: NOVO

en: Shape
hr: Oblik

en: Icon
hr: Ikona

en: SVG
hr: SVG razdjelnici

en: Dynamic Layer
hr: Dinamički sloj

en: Add New Project
hr: Dodaj novi Projekt

en: Name Your Project    (e.g., Homepage Slider)
hr: Dodijelite naziv projektu (npr. klizač početne stranice)

en: Blank Project
hr: Prazan projekt

en: Browse Templates
hr: Pregledaj predloške

en: Create Blank Project
hr: Stvori prazan projekt

en: Activate Add-On
hr: Aktiviraj dodatak

en: LayerSlider Add-Ons
hr: Dodaci LayerSlider

en: New image layer
hr: Novi sloj slike

en: New SVG layer
hr: Novi SVG sloj

en: New layer with background
hr: Novi sloj s pozadinom

en: Set as slide background
hr: Postavi kao pozadinu slajda

en: Apply selected insert method
hr: Primijeni odabranu metodu umetanja

en: Set slide background
hr: Postavljanje pozadine slajda

en: Set layer image
hr: Postavljanje slike sloja

en: Set layer background
hr: Postavljanje pozadine sloja

en: Update SVG
hr: Ažuriraj SVG

en: This asset type can only be added to SVG layers.
hr: Ova vrsta resursa može se dodati samo slojevima SVG-a.

en: This asset type cannot be added to SVG layers.
hr: Ova vrsta resursa ne može se dodati slojevima SVG-a.

en: Assets Library
hr: Biblioteka resursa

en: Welcome
hr: Dobrodošli

en: Search objects
hr: Pretraži objekte

en: %sSay goodbye to design roadblocks.%s Elevate your creative vision and easily bring your dream projects to life using our vast collection of professional assets. These pre-made graphics are designed for immediate use and can be quickly integrated into your projects with just a few clicks.
hr: %sZaboravite na prepreke u dizajnu.%s Podignite svoju kreativnu viziju i jednostavno oživite svoje projekte iz snova koristeći našu veliku kolekciju profesionalnih elemenata. Ove unaprijed izrađene grafike namijenjene su za trenutnu upotrebu i mogu se brzo integrirati u vaše projekte uz samo nekoliko klikova.

en: Can’t find any assets.
hr: Ne mogu naći nikakve resurse.

en: Try a different search term.
hr: Pokušajte s drugim pojmom za pretraživanje.

en: Reset Search
hr: Ponovno postavi pretraživanje

en: Choose Button Preset
hr: Izaberi predložak gumba

en: Plain sample buttons (light & dark)
hr: Obični gumbi za uzorke (svijetli i tamni)

en: Various button styles
hr: Različiti stilovi gumba

en: Social buttons
hr: Društveni gumbi

en: Media handling
hr: Rukovanje medijima

en: Communication
hr: Komunikacija

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Feedback & Emotions
hr: Povratne informacije i emocije

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: LayerSlider offers thousands of icons in a variety of different styles.<br>You can freely color, resize, or change any aspect of your button and its icon once it’s inserted into the editor.
hr: LayerSlider nudi tisuće ikona u raznim stilovima. Možete slobodno mijenjati boju, veličinu ili bilo koji drugi aspekt vašeg gumba i njegove ikone nakon što ih umetnete u uređivač.

en: Event Callbacks
hr: Povratni pozivi događaja

en: Init Events
hr: Init događaji

en: Resize Events
hr: Promjena veličine događaja

en: Slideshow Events
hr: Događaji dijaprojekcije

en: Slide Change Events
hr: Događaji promjene slajda

en: Slide Timeline Events
hr: Događaji vremenske trake slajda

en: Media Events
hr: Medijski događaji

en: Popup Events
hr: Skočni događaji

en: Destroy Events
hr: Uništi događaje

en: The LayerSlider API and its Event Callbacks are intended for web developers who would like to further customize the plugin with custom coding. You don’t have to bother with this portion of LayerSlider if you aren’t familiar with JavaScript or programming in general. If you are, however, please read our %sonline documentation%s for more information about the JS API. There are also %sserver-side APIs%s available.
hr: LayerSlider API i njegovi povratni pozivi događaja namijenjeni su web developerima koji žele dalje prilagoditi dodatak pomoću prilagođenog kodiranja. Ako niste upoznati s JavaScriptom ili programiranjem općenito, ne morate se baviti ovim dijelom LayerSlidera. Međutim, ako jeste, molimo vas da pročitate našu %sonline dokumentaciju%s za više informacija o JS API-ju. Također postoje dostupni %sserver-side API-ji%s.

en: Fires before parsing user data and rendering the UI.
hr: Pali se prije analiziranja korisničkih podataka i renderiranja korisničkog sučelja.

en: Fires when the slider is fully initialized and its DOM nodes become accessible.
hr: Pali se kada je slajder u potpunosti inicijaliziran i njegovi DOM čvorovi postanu dostupni.

en: Fires before the slider renders resize events.
hr: Pali se prije nego što slajder renderira događaje promjene veličine.

en: Fires after the slider has rendered resize events.
hr: Pali se nakon što je slajder renderirao događaje promjene veličine.

en: Fires upon every slideshow state change, which may not influence the playing status.
hr: Pali se pri svakoj promjeni stanja prezentacije, koja možda ne utječe na status reprodukcije.

en: Fires when the slideshow pauses from playing status.
hr: Pali se kada prezentacija pauzira s reprodukcijom.

en: Fires when the slideshow resumes from paused status.
hr: Pali se kada prezentacija nastavlja s reprodukcijom.

en: Signals when the slider wants to change slides, and is your last chance to divert it or intervene in any way.
hr: Signalizira kada slajder želi promijeniti slajd i to je vaša posljednja prilika da ga preusmjerite ili intervenirate na bilo koji način.

en: Fires when the slider has started a slide change.
hr: Pali se kada je klizač pokrenuo promjenu slajda.

en: Fires before completing a slide change.
hr: Pali se prije dovršetka promjene slajda.

en: Fires after a slide change has completed and the slide indexes have been updated.
hr: Pali se nakon što se promjena slajda završi i indeksi slajdova su ažurirani.

en: Fires when the current slide’s animation timeline (e.g. your layers) becomes accessible for interfacing.
hr: Aktivira se kada vremenska crta animacije trenutnog slajda (npr. slojevi) postane dostupna za povezivanje.

en: Fires rapidly (at each frame) throughout the entire slide while playing, including reverse playback.
hr: Brzo se pali (na svakom kadru) kroz cijeli slajd tijekom reprodukcije, uključujući obrnutu reprodukciju.

en: Fires when the current slide’s animation timeline (e.g. your layers) has started playing.
hr: Aktivira se kada se vremenska traka animacije trenutnog slajda (npr. slojevi) počne reproducirati.

en: Fires when the current slide’s animation timeline (e.g. layer transitions) has completed.
hr: Aktivira se kada se dovrši vremenska crta animacije trenutnog slajda (npr. prijelazi sloja).

en: Fires when all reversed animations have reached the beginning of the current slide.
hr: Pali se kada su sve obrnute animacije dosegle početak trenutnog slajda.

en: A media element on the current slide has started playback.
hr: Element medija na trenutnom slajdu je započeo reprodukciju.

en: A media element on the current slide has stopped playback.
hr: Element medija na trenutnom slajdu je zaustavio reprodukciju.

en: Fires when the Popup starts its opening transition and becomes visible.
hr: Okida kada skočni prozor započne s otvaranjem prijelaza i postane vidljiv.

en: Fires when the Popup completed its opening transition.
hr: Okida kada skočni prozor završi otvaranje prijelaza.

en: Fires when the Popup stars its closing transition.
hr: Okida kada skočni prozor započne zatvaranje prijelaza.

en: Fires when the Popup completed its closing transition and became hidden.
hr: Okida kada skočni prozor završi zatvaranje prijelaza i postane sakriven.

en: Fires when the slider destructor has finished and it is safe to remove the slider from the DOM.
hr: Okida kada destruktor slajdera završi i sigurno je ukloniti slajder iz DOM-a.

en: Fires when the slider has been removed from the DOM when using the <i>destroy</i> API method.
hr: Okida kada je slajder uklonjen iz DOM-a prilikom korištenja <i>destroy</i> API metode.

en: Why do I need to re-enter my license key?
hr: Zašto moram ponovno unijeti licencni ključ?

en: You can only use a LayerSlider license key on one live site unless you’ve purchased a multi-use license. The most common reason for seeing this notification is because you’ve probably used the same license key on another site. Your license key is still valid, and you can re-register it. However, please consider purchasing additional licenses if you have multiple websites.
hr: Možete koristiti samo jedan LayerSlider licencni ključ na jednoj aktivnoj web stranici, osim ako niste kupili licencu za višestruku upotrebu. Najčešći razlog za prikazivanje ove obavijesti je zato što ste vjerojatno koristili isti licencni ključ na drugoj web stranici. Vaš licencni ključ i dalje je važeći, i možete ga ponovno registrirati. Međutim, molimo vas da razmislite o kupnji dodatnih licenci ako imate više web stranica.

en: Other potential reasons why you see this notification:
hr: Drugi mogući razlozi zbog kojih se prikazuje ova obavijest:

en: your subscription has expired;
hr: vaša je pretplata istekla;

en: you’ve moved your site, or your domain name has changed;
hr: premjestili ste web-mjesto ili se promijenio naziv domene;

en: you’ve remotely deregistered your site using our online tools or asked us to do the same on your behalf;
hr: daljinski ste odjavili svoju web stranicu pomoću naših mrežnih alata ili ste od nas zatražili da isto učinimo u vaše ime;

en: you’re using a non-genuine copy of LayerSlider
hr: koristite kopiju LayerSlidera koja nije autentična

en: your purchase has been refunded or the transaction disputed;
hr: vaša kupnja je vraćena ili je transakcija sporna;

en: If none of these reasons can explain your case and you feel it happened mistakenly, please let us know by %sopening a support ticket%s or contacting us via our %sContact Form%s. We’re here to help with uncovering potential issues and restoring premium benefits.
hr: Ako ni jedan od ovih razloga ne može objasniti vaš slučaj i smatrate da se dogodilo greškom, molimo vas da nas obavijestite %sotvaranjem korisničke podrške%s ili kontaktiranjem putem %skontakt obrasca%s. Tu smo da pomognemo u otkrivanju mogućih problema i obnovi premium pogodnosti.

en: License Deregistered
hr: Licenca je odjavljena

en: This site can no longer receive LayerSlider plugin updates, access premium templates and features, use Add-Ons, and other benefits that come with license registration. Projects built using premium templates will no longer display on front-end pages.
hr: Ova web stranica više neće primati ažuriranja dodatka LayerSlider, pristup premium predlošcima i značajkama, korištenje dodataka i druge pogodnosti koje dolaze s registracijom licence. Projekti izrađeni pomoću premium predložaka više se neće prikazivati na stranicama na prednjoj strani.

en: This might affect the appearance and functionality of your site and projects. Register a LayerSlider license key to restore them and continue to receive premium benefits, or purchase an additional license if you have multiple websites.
hr: To može utjecati na izgled i funkcionalnost vaše web stranice i projekata. Registrirajte LayerSlider licencni ključ kako biste ih obnovili i nastavili primati premium pogodnosti, ili kupite dodatnu licencu ako imate više web stranica.

en: Embed Projects
hr: Ugradi projekte

en: Shortcode
hr: Kratki kod

en: Page Builders
hr: Sastavljači stranica

en: PHP Function
hr: PHP funkcija

en: There are a number of ways you can include LayerSlider projects to your posts and pages. Please review the available methods below or refer to our %sonline documentation%s for more information.
hr: Postoji nekoliko načina na koje možete uključiti LayerSlider projekte u svoje postove i stranice. Za više informacija pregledajte dostupne metode u nastavku ili pogledajte našu %sinternetsku dokumentaciju%s.

en: Easy
hr: Lako

en: Shortcodes are small text snippets that will be replaced with the actual content on your front-end pages. This is one of the most commonly used methods. It works almost all places where you can enter text, including 3rd party page builders. Just copy and paste the following shortcode: %s
hr: Kratki kodovi su mali tekstualni isječci koji će biti zamijenjeni stvarnim sadržajem na vašim stranicama na prednjoj strani. Ovo je jedna od najčešće korištenih metoda. Radi gotovo svugdje gdje možete unijeti tekst, uključujući i strukturatore stranica drugih proizvođača. Samo kopirajte i zalijepite sljedeći kratki kod: %s

en: Learn more
hr: Saznajte više

en: The new WordPress editing experience is here and LayerSlider provides a full-fledged Gutenberg block for your convenience. Just press the + sign in the new WordPress page / post editor and select the LayerSlider block. The rest is self-explanatory, but we also have a %svideo tutorial%s if you are new to Gutenberg.
hr: Novo WordPress iskustvo uređivanja je tu, a LayerSlider pruža potpuni Gutenberg blok radi vaše praktičnosti. Samo pritisnite + znak u novom WordPress uređivaču stranica/postova i odaberite LayerSlider blok. Ostatak je samorazumljiv, ali također imamo %svideo vodič%s ako ste novi u Gutenbergu.

en: Widgets can provide a super easy drag and drop way of sharing your projects when it comes to embedding content to a commonly used part on your site like the header area, sidebar or the footer. However, the available widget areas are controlled by your theme and it might not offer the perfect spot that you’re looking for. Just head to %sAppearance → Widgets%s to see the options your theme offers.
hr: Widgeti mogu pružiti vrlo jednostavan način povlačenja i ispuštanja za dijeljenje vaših projekata kada je u pitanju ugradnja sadržaja na uobičajeno korišćeni dio vaše web stranice poput zaglavlja, bočne trake ili podnožja. Međutim, dostupna područja za widgete kontrolira vaša tema i možda ne nudi savršeno mjesto koje tražite. Samo idite na %sIzgled → Widgeti%s da biste vidjeli opcije koje vaša tema nudi.

en: Most page builders support LayerSlider out of the box. Popular plugins like <b>Visual Composer</b> or <b>Elementor</b> has dedicated options to embed projects. Even if there’s no LayerSlider specific option, shortcodes and widgets are widely supported and can be relied upon in almost all cases. In general, wherever you can insert text or widgets, it can also be used to embed LayerSlider content.
hr: Većina sastavljača stranica podržava LayerSlider iz okvira. Popularni dodaci poput <b>Visual Composer</b> ili <b>Elementor</b> imaju namjenske mogućnosti za ugradnju projekata. Čak i ako ne postoji opcija specifična za LayerSlider, kratki kodovi i widgeti široko su podržani i na njih se može osloniti u gotovo svim slučajevima. Općenito, gdje god možete umetnuti tekst ili widgete, može se koristiti i za ugradnju sadržaja LayerSlider.

en: Advanced
hr: Napredna

en: You can use the layerslider() PHP function to insert projects by editing your theme’s template files. Since you can implement custom logic in code, this option gives you unlimited control on how your projects are embedded.
hr: Funkciju layerslider() PHP možete koristiti za umetanje projekata uređivanjem datoteka predložaka teme. Budući da prilagođenu logiku možete implementirati u kod, ova vam opcija daje neograničenu kontrolu nad načinom na koji su vaši projekti ugrađeni.

en: However, this approach require programming skills, thus we cannot recommend it to users lacking the necessary experience in web development.
hr: Međutim, ovaj pristup zahtijeva vještine programiranja, stoga ga ne možemo preporučiti korisnicima koji nemaju potrebno iskustvo u razvoju weba.

en: Font Library
hr: Biblioteka fontova

en: Search for font family...
hr: Pretražite fontove…

en: Example sentence...
hr: Primjer rečenice...

[ctx: Font typeface]
en: All Categories
hr: Sve kategorije

[ctx: Font typeface]
en: Display
hr: Prikaz

[ctx: Font typeface]
en: Handwriting
hr: Rukopis

en: Sort by:
hr: Poredano po:

en: Trending
hr: Popularno

en: Most popular
hr: Najpopularnije

en: Name (A-Z)
hr: Naziv (A-Z)

en: Newest
hr: Najnovije

en: Can’t find any fonts.
hr: Ne mogu pronaći nijedan font.

en: Import Layer
hr: Uvezi sloj

en: Select project
hr: Odabir projekta

en: Choose a Slide
hr: Odabir slajda

en: Click to import
hr: Kliknite za uvoz

en: Loading ...
hr: Učitavanje ...

en: Select a project first.
hr: Najprije odaberite projekt.

en: Select a slide first.
hr: Najprije odaberite slajd.

en: Import Slide
hr: Uvezi slajd

en: Click to import slides
hr: Kliknite da biste uvezli slajdove

en: Back to Dashboard [ESC]
hr: Povratak na nadzornu ploču [ESC]

en: Discover
hr: Otkrij

en: Collections
hr: Kolekcije

en: Last updated:
hr: Zadnje ažuriranje:

en:  ago
hr:  prije

en: Just now
hr: Upravo sad

en: Check for Updates
hr: Provjeri ima li ažuriranja

en: Featured Template
hr: Istaknuti predložak

en: Featured
hr: Istaknuto

en: Brand New Templates
hr: Potpuno novi predlošci

[ctx: Templates category (eg. Latest Sliders)]
en: Latest %s
hr: Najnoviji %s

en: Show All
hr: Prikaži sve

en: Showing %s Collection
hr: Prikaz %s zbirke

en: Templates Unavailable
hr: Predlošci nisu dostupni

en: LayerSlider encountered a problem preventing it from downloading the list of available templates. It’s likely a web server configuration issue. Please visit %sSystem Status%s to check for potential causes or try to %sreconnect%s.
hr: LayerSlider naišao je na problem koji ga je spriječio u preuzimanju popisa dostupnih predložaka. Vjerojatno se radi o problemu s konfiguracijom web-poslužitelja. Posjetite %sStatus sustava%s kako biste provjerili potencijalne uzroke ili pokušali %sreconnect%s.

en: Importing, please wait...
hr: Uvoz, pričekajte...

en: More Icon Families
hr: Više obitelji ikona

en: Icon Library
hr: Biblioteka ikona

en: This icon family requires license registration. Click to learn more.
hr: Ova obitelj ikona zahtijeva registraciju licence. Kliknite da biste saznali više.

en: Click to install icon family.
hr: Kliknite da biste instalirali obitelj ikona.

en: Font Awesome 4
hr: Font Sjajan 4

en: Filter icon family...
hr: Filtriraj obitelj ikona…

en: Icon Font
hr: Font ikona

en: Icon fonts can slightly impact page load speed as they require all glyphs to be loaded. SVG icons from the other families can be loaded individually, and they can perform better in some cases.
hr: Fontovi ikona mogu malo utjecati na brzinu učitavanja stranice jer zahtijevaju učitavanje svih glifova. SVG ikone iz drugih obitelji mogu se učitavati pojedinačno i mogu bolje raditi u nekim slučajevima.

en: Scalable Vector Graphics
hr: Skalabilna vektorska grafika

en: Performance Friendly
hr: Performanse prijateljske

en: SVG icons can be loaded as individual objects, making it a great choice when it comes to site load performance.
hr: SVG ikone mogu se učitati kao pojedinačni objekti, što ga čini izvrsnim izborom kada su u pitanju performanse učitavanja web mjesta.

en: Can’t find any icons.
hr: Ne mogu pronaći nijednu ikonu.

en: Try a different search term or icon family.
hr: Pokušajte s drugim pojmom za pretraživanje ili porodicom ikona.

en: Insert Media
hr: Umetni medij

en: Insert from URL (YouTube, Vimeo)
hr: Umetanje s URL-a (YouTube, Vimeo)

en: Add Video
hr: Dodaj videozapis

en: Paste embed or HTML code
hr: Molim vas da zalijepite ugrađeni ili HTML kod ovdje

en: Add Media
hr: Dodaj medij

en: Add self-hosted HTML 5 video / audio
hr: Dodaj ugrađeni HTML 5 video / audio

en: You can select multiple media formats to maximize browser compatibility across devices by holding down the Ctrl / Command key and selecting multiple uploads. We recommend using MP3 or AAC in MP4 for audio, and VP8+Vorbis in WebM or H.264+MP3/AAC in MP4 for video.
hr: Možete odabrati više formata medija kako biste maksimalno povećali kompatibilnost preglednika na različitim uređajima tako da držite pritisnutu tipku Ctrl / Command i odaberete više datoteka za prijenos. Preporučujemo korištenje MP3 ili AAC u MP4 formatu za audio, i VP8+Vorbis u WebM formatu ili H.264+MP3/AAC u MP4 formatu za video.

en: Choose Media
hr: Odabir medija

en: Keyboard Shortcuts
hr: Tipkovni prečaci

en: Some keyboard shortcuts may not work when you’re interacting with form elements. This is because many keys have special purpose while typing into a text field. To avoid issues, some shortcuts are temporarily disabled until the form element loses its focused state (i.e. the glowing ring around it). To overcome this inconvenience, simply press %s. This will unfocus the form item you’re working with and re-enable all keyboard shortcuts.
hr: Neki prečaci na tipkovnici možda neće raditi kada koristite elemente forme. To je zato što mnoge tipke imaju posebnu namjenu prilikom unosa teksta u polje za unos. Kako biste izbjegli probleme, neki prečaci su privremeno onemogućeni sve dok element forme ne izgubi fokusirano stanje (npr. sjajni prsten oko njega). Kako biste riješili ovu neugodnost, jednostavno pritisnite %s. To će ukloniti fokus sa elementa forme s kojim radite i omogućiti sve prečace na tipkovnici.

en: General interface shortcuts
hr: Opći prečaci sučelja

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Description
hr: Opis

en: Close active interface elements like panels, modal windows, etc.
hr: Zatvorite elemente aktivnog sučelja poput panela, modalnih prozora itd.

en: in text fields
hr: u tekstnim poljima

en: Lose focus on current form item to make all keyboard shortcuts accessible.
hr: Izgubite fokus na trenutnu stavku obrasca da biste sve tipkovne prečace učinili dostupnima.

en: on selected layer
hr: na odabranom sloju

en: Quick edit the selected layer, so you can change its contents in the preview area.
hr: Brzo uredite odabrani sloj da biste mogli promijeniti njegov sadržaj u području pretpregleda.

en: Toggle the search panel.
hr: Prebacivanje pretraživačkog panela.

en: Toggle fullscreen editing mode.
hr: Prebacivanje u način uređivanja preko cijelog zaslona.

en: Undo & Redo
hr: Poništi (undo) i vrati (redo)

en: Undo. Erases the last change done to the slide revering it to an older state.
hr: Poništi. Briše posljednju promjenu na slajdu vraćajući je u starije stanje.

en: Redo. Reverses the undo or advances the buffer to a more current state.
hr: Ponovi. Preokreće poništavanje ili pomiče međuspremnik u trenutno stanje.

en: Save & Publish
hr: Spremi i objavi

en: Save the project as a draft.
hr: Spremite projekt kao skicu.

en: Publish the project, so changes go live on front-end pages.
hr: Objavite projekt tako da promjene idu uživo na stranicama sučelja.

en: Live Preview
hr: Pretpregled uživo

en: Toggle slide preview mode to see your work in action.
hr: Prebaci u način pregleda slajdova kako bi vidjeli svoj rad u akciji.

en: Toggle layer preview mode to see only the  selected layers animating. You can change layer properties in this mode and they will be reflected in real-time.
hr: Prebacite u način pregleda slojeva kako biste vidjeli samo odabrane slojeve u animaciji. U ovom načinu možete mijenjati svojstva slojeva i vidjeti njihovu trenutnu izmjenu u stvarnom vremenu.

en: Managing layers
hr: Upravljanje slojevima

en: Add new layer.
hr: Dodajte novi sloj.

en: Copy selected layers, so you can paste them on different slides or move across projects. <br>Please note: to avoid conflicts with the OS native copy event, this action will only work when there’s no active text selection on the page.
hr: Kopirajte odabrane slojeve kako biste ih mogli zalijepiti na različite slajdove ili premještati između projekata. <br>Molimo vas obratite pažnju: kako biste izbjegli sukobe s kopiranjem na operativnom sustavu, ova radnja će funkcionirati samo kada na stranici nema aktivnog označenog teksta.

en: Copy and remove selected layers in a single step.
hr: Kopirajte i uklonite odabrane slojeve u jednom koraku.

en: Paste previously copied layers.
hr: Zalijepite prethodno kopirane slojeve.

en: Duplicate selected layers.
hr: Duplicirajte odabrane slojeve.

en: Remove selected layers.
hr: Uklonite odabrane slojeve.

en: Positioning layers
hr: Pozicioniranje slojeva

en: Move layers in any direction by a pixel on the slide canvas.
hr: Pomaknite slojeve u bilo kojem smjeru za jedan piksel na platnu slajda.

en: Move layers in any direction by 10 pixels on the slide canvas.
hr: Pomaknite slojeve u bilo kojem smjeru za 10 piksela na platnu slajda.

en: Hold %s while dragging layers
hr: Držite tipku %s dok povlačite slojeve

en: Move layers along their vertical or horizontal axis only.
hr: Pomaknite slojeve samo duž njihove vertikalne ili horizontalne osi.

en: Disable layer snapping to freely move layers around.
hr: Onemogućite privlačenje slojeva kako biste slobodno mogli pomaknuti slojeve.

en: Layer #%d
hr: Sloj #%d

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Insert SVG
hr: Umetni SVG

en: You can drop SVG files onto the project canvas to quickly add them to your project. Alternatively, you can also enter and edit the inline source code of SVGs with the below text field. Check out the %sAssets Library%s for thousands of pre-made objects you can use instantly.
hr: Možete povući SVG datoteke na platno projekta da biste ih brzo dodali u svoj projekt. Alternativno, možete unijeti i uređivati izvorni kôd SVG-ova u donjem polju za tekst. Pogledajte %sKnjižnicu resursa%s za tisuće unaprijed izrađenih objekata koje možete odmah koristiti.

en: LayerSlider Settings
hr: Postavke LayerSlider

en: General
hr: Općenito

en: Google Fonts
hr: Google fontovi

en: Performance
hr: Izvođenje

en: Troubleshooting
hr: Otklanjanje problema

en: Project Defaults
hr: Postavke projekta

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Language:
hr: Jezik:

en: Site default
hr: Zadana postavka web-mjesta

en: You can change the default site language in %sSettings → General%s or in your %sprofile settings%s.
hr: Možete promijeniti zadanu jezičnu postavku web stranice u %sPostavkama → Općenito%s ili u vašim %spostavkama profila%s.

en: WordPress Role
hr: WordPress uloga

en: Super Admin
hr: Super administrator

en: Admin
hr: Administrator

en: Editor, Admin
hr: Uređivač, Administrator

en: Author, Editor, Admin
hr: Autor, urednik, administrator

en: Contributor, Author, Editor, Admin
hr: Suradnik, autor, urednik, administrator

en: Custom
hr: Prilagođen

en: Choose the groups of users who will be able to access LayerSlider and manage your projects.
hr: Odaberite skupine korisnika koji će moći pristupiti LayerSlideru i upravljati vašim projektima.

en: Capability
hr: Sposobnost

en: Custom capability
hr: Prilagođena mogućnost

en: Enable Google Fonts
hr: Omogućivanje Google fontova

en: Many of our importable project templates use and rely on Google Fonts. If you disable this feature, you may not be able to add custom fonts and it might compromise the appearance of textual content in projects. 
    
     Are you sure you want to disable Google Fonts?
hr: Mnogi od naših uvozivih predložaka projekata koriste i oslanjaju se na Google Fonts. Ako onemogućite ovu značajku, možda nećete moći dodavati prilagođene fontove i to bi moglo ugroziti izgled tekstualnog sadržaja u projektima. Jeste li sigurni da želite onemogućiti Google Fonts?

en: Making the web more beautiful, fast, and open through great typography. Google Fonts provides over a thousand of web-optimized fonts that you can use in your projects.
hr: Čineći web ljepšim, bržim i otvorenijim putem izvrsne tipografije. Google Fonts pruža preko tisuću web-optimiziranih fontova koje možete koristiti u svojim projektima.

en: Consider adding Google Fonts in the project editor for convenience and better performance. Fonts added here will be loaded globally, even if they aren’t used.
hr: Razmislite o dodavanju Google Fonts u uređivač projekta radi praktičnosti i bolje izvedbe. Fontovi dodani ovdje bit će globalno učitani, čak i ako se ne koriste.

en: Add New Font
hr: Dodaj novi font

en: Remove All Fonts
hr: Ukloni sve fontove

en: Performance mode
hr: Način performansi

en: Use markup caching
hr: Koristite keširanje markupa

en: Enabling caching can drastically increase the plugin performance and spare your server from unnecessary load. However, this might be unnecessary if you already have a caching plugin, and it might cause issues for localization plugins.
hr: Omogućavanje keširanja može drastično povećati performanse dodatka i štedjeti vaš server od nepotrebnog opterećenja. Međutim, to može biti nepotrebno ako već imate plugin za keširanje i može izazvati probleme s pluginima za lokalizaciju.

en: Empty caches
hr: Isprazni predmemorije

en: Include scripts in the footer
hr: Uključi skripte u podnožje (footer)

en: Including resources in the footer can improve load times and solve other type of issues. Outdated themes might not support this method.
hr: Uključivanje resursa u podnožje (footer) može poboljšati vrijeme učitavanja i riješiti druge vrste problema. Zastarjele teme možda ne podržavaju ovu metodu.

en: Conditional script loading
hr: Učitavanje uvjetne skripte

en: Increase your site’s performance by loading resources only when necessary. Outdated themes might not support this method.
hr: Povećajte performanse vaše web stranice učitavanjem resursa samo kada je to potrebno. Zastarjele teme možda ne podržavaju ovu metodu.

en: Concatenate output
hr: Spajanje izlaza (Concatenate output)

en: Concatenating the plugin’s output could solve issues caused by custom filters your theme might use.
hr: Spajanje izlaza dodatka može riješiti probleme koje mogu uzrokovati prilagođeni filtri koje vaša tema koristi.

en: Defer JavaScript loading
hr: Odgađanje učitavanja JavaScripta

en: Eliminates render-blocking JavaScript files, but might also delay a bit displaying projects above the fold.
hr: Eliminira blokiranje renderiranja JavaScript datoteka, ali može odgoditi prikazivanje projekata iznad preloma stranice (above the fold).

en: Use “loading” attribute
hr: Koristite “loading” atribut

en: Enables the use of the HTML native lazy loading feature. LayerSlider has its own lazy loading mechanism more suitable for general use and we recommend leaving this option off.
hr: Omogućuje korištenje ugrađene HTML funkcije lijenog (lazy) učitavanja. LayerSlider ima vlastiti mehanizam lijenog učitavanja koji je više prikladan za opću upotrebu i preporučujemo da ovu opciju isključite.

en: Visiting %sSystem Status%s is recommended if you’re experiencing issues on your site or with LayerSlider.
hr: Preporučuje se posjetiti %sStanje sustava%s ako imate problema na svojoj web stranici ili s LayerSliderom.

en: Clear 3rd party caches
hr: Čišćenje predmemorija treće strane

en: Attempts to automatically clear the caches of the most popular caching plugins. It can help to avoid certain issues like changes not showing up on your front-end pages.
hr: Pokušava automatski očistiti keš najpopularnijih dodataka za keširanje. To može pomoći u izbjegavanju određenih problema, poput situacija kada promjene ne prikazuju na vašim stranicama.

en: No-conflict mode
hr: Način rada bez sukoba

en: Do not enable this option unless you’re experiencing issues on LayerSlider’s admin screens. This option can be helpful in some cases but can easily cause other issues and side effects. Do you want to proceed?
hr: Nemojte omogućiti ovu opciju osim ako imate problema na administratorskim stranicama LayerSlidera. Ova opcija može biti korisna u nekim slučajevima, ali može lako uzrokovati druge probleme i nuspojave. Želite li nastaviti?

en: Removes extraneous scripts and styles on LayerSlider admin pages to reduce conflicts with 3rd party plugins and themes. Disable this option if you experience any issue.
hr: Uklanja nepotrebne skripte i stilove na administratorskim stranicama LayerSlidera kako bi se smanjili sukobi s dodacima i temama trećih strana. Isključite ovu opciju ako imate bilo kakvih problema.

en: RocketScript compatibility
hr: Kompatibilnost s RocketScriptom

en: Enable this option to ignore LayerSlider files by CloudFlare’s Rocket Loader, which can help overcoming potential issues.
hr: Omogućite ovu opciju kako biste ignorirali LayerSlider datoteke pomoću CloudFlare-ovog Rocket Loadera, što može pomoći u rješavanju mogućih problema.

en: Always load all JavaScript files
hr: Uvijek učitaj sve JavaScript datoteke

en: Enabling this option will likely help if you’re experiencing issues with CDN services or JavaScript minify/combine features in a 3rd party plugin. However, it can also negatively impact performance since resources will not be loaded conditionally.
hr: Omogućavanje ove opcije vjerojatno će pomoći ako imate problema s CDN uslugama ili značajkama spajanja/smanjenja JavaScripta u dodatku treće strane. Međutim, to također može negativno utjecati na performanse jer se resursi neće učitavati uvjetno.

en: Use GreenSock (GSAP) sandboxing
hr: Koristite GreenSock (GSAP) sandbox

en: Leaving this option enabled is strongly recommended to maximize compatibility with other plugins and themes. Disabling it might cause unexpected issues. Do you wish to proceed?
hr: Preporučuje se ostaviti ovu opciju omogućenu kako bi se maksimizirala kompatibilnost s drugim dodacima i temama. Onemogućavanje ove opcije može uzrokovati neočekivane probleme. Želite li nastaviti?

en: Enabling GreenSock sandboxing can solve issues when other plugins are using multiple/outdated versions of this library.
hr: Omogućavanje GreenSock sandboxinga može riješiti probleme kada drugi dodaci koriste više/zastarjele verzije ove biblioteke.

en: Use Google CDN version of jQuery
hr: Koristite Google CDN verziju jQuery-a

en: Do not enable this option unless you’re experiencing issues with jQuery on your site. This option can easily cause unexpected issues when used incorrectly. Do you want to proceed?
hr: Nemojte omogućiti ovu opciju osim ako imate problema s jQuery-em na svojoj web stranici. Ova opcija lako može uzrokovati neočekivane probleme kada se nepravilno koristi. Želite li nastaviti?

en: This option will likely solve “Old jQuery” issues, but can easily have other side effects. Use it only when it is necessary.
hr: Ova opcija vjerojatno će riješiti probleme s “Old jQuery” verzijama, ali može lako uzrokovati druge nuspojave. Koristite je samo kada je to potrebno.

en: Scripts priority
hr: Prioritet skripti

en: Used to specify the order in which scripts are loaded. Lower numbers correspond with earlier execution.
hr: Koristi se za određivanje redoslijeda učitavanja skripti. Niži brojevi odgovaraju ranijem izvršavanju.

en: Use srcset attribute
hr: Koristi “srcset” atribut

en: Enhanced lazy load
hr: Poboljšano lijeno učitavanje

en: Enable “Play By Scroll”
hr: Omogućite “Play By Scroll” (Reproduciranje klizača pomicanjem).

en: “Play By Scroll” is a discontinued feature replaced by Scroll Scene. Sliders using “Play By Scroll” remain working as expected, but we’re hiding this feature by default due to its deprecation and eventual removal from LayerSlider.
hr: “Play By Scroll” (Reproduciranje klizača pomicanjem) je obustavljena značajka zamijenjena s “Scroll Scene” (Scensko pomicanje). Klizači koji koriste “Play By Scroll” nastavljaju raditi kako se očekuje, ali ovu značajku po defaultu skrivamo zbog njezinog ukidanja i eventualnog uklanjanja iz LayerSlidera.

en: Enable TinyMCE helper
hr: Omogući pomoćnika za TinyMCE

en: Allows the LayerSlider helper utility for the classic WordPress page editor, which makes it easy to insert projects into your pages. Disable only if you’re experiencing issues with the editor.
hr: Omogućuje pomoćni alat LayerSlidera za klasični WordPress uređivač stranica, što olakšava umetanje projekata na vaše stranice. Isključite samo ako imate problema s uređivačem.

en: Enable Gutenberg block
hr: Omogućite Gutenberg blok (Gutenberg blok)

en: Allows the LayerSlider block for  WordPress’s new Gutenberg page editor, which makes it easy to insert projects into your pages. Disable only if you’re experiencing issues with the editor.
hr: Omogućuje blok LayerSlidera za novi Gutenberg uređivač stranica u WordPressu, što olakšava umetanje projekata na vaše stranice. Isključite samo ako imate problema s uređivačem.

en: Enable Elementor widget
hr: Omogući widget Elementor

en: Allows the LayerSlider widget for Elementor, which makes it easy to insert projects into your pages. Disable only if you’re experiencing issues with the editor.
hr: Omogućuje widget LayerSlidera za Elementor, što olakšava umetanje projekata na vaše stranice. Isključite samo ako imate problema s uređivačem.

en: Suppress debug info
hr: Potisnite informacije za otklanjanje grešaka (debug info)

en: Hides useful information such as the version number in the browser’s debug console and in the site HTML markup. We recommend leaving this option disabled as it can be a significant help for debugging and supporting LayerSlider.
hr: Skriva korisne informacije kao što su broj verzije u konzoli za ispravljanje pogrešaka preglednika i HTML oznakama web-mjesta. Preporučujemo da ovu opciju ostavite onemogućenom jer može biti značajna pomoć za ispravljanje pogrešaka i podršku LayerSlideru.

en: Hang in there ...
hr: Strpite se...

en: You can have all the updates you can handle ... but for that, we’d need a time-machine, wouldn’t we?
hr: Možete imati sve nadogradnje koje želite… ali za to bismo trebali vremenski stroj, zar ne?

en: We ask your patience while we’re unlocking the secrets of the space-time continuum. Or just steal a TARDIS. Once we reach Time Lord status, we’ll fix the timeline and serve updates much faster. We promise!
hr: Molimo vas za strpljenje dok otključavamo tajne prostorno-vremenskog kontinuuma. Ili jednostavno ukrademo TARDIS. Kada dostignemo status Gospodara vremena, ispravit ćemo vremensku liniju i mnogo brže vam pružiti nadogradnje. Obećavamo!

en: This page is kind of a mess now. Why don’t you just reload it and start using the new LayerSlider? Maybe our taste changed for the better...
hr: Ova stranica je sada u kaosu. Zašto ga jednostavno ne učitate i počnete koristiti novi LayerSlider? Možda nam se ukus promijenio na bolje...

en: Reload page
hr: Ponovno učitaj

en: Aw, Snap!
hr: Ah, Snap!

en: Something went wrong and WordPress was not able to update LayerSlider. This is likely a temporary issue, and you should try again a bit later.
hr: Nešto je pošlo po zlu i WordPress nije uspio ažurirati LayerSlider. Ovo je vjerojatno privremeni problem i trebali biste pokušati ponovno malo kasnije.

en: In the meantime, you can force WordPress to re-check and verify updates by visiting Dashboard → Updates. The new version of LayerSlider can be installed there as well. That screen might also offer additional information on what the issue can be.
hr: U međuvremenu možete prisiliti WordPress da ponovno provjeri i provjeri ažuriranja posjetom nadzornoj ploči → ažuriranjima. Tamo se može instalirati i nova verzija LayerSlidera. Taj zaslon može ponuditi i dodatne informacije o tome u čemu može biti problem.

en: Visit Updates
hr: Posjetite ažuriranja

en: Updating LayerSlider...
hr: Ažuriranje LayerSlidera...

en: Update Installed
hr: Ažuriranje je instalirano

en: Hooray, LayerSlider just got even better! Thanks for sticking around while we keep adding new features and eliminating those pesky bugs.
hr: Hura, LayerSlider je upravo postao još bolji! Hvala što ste ostali dok stalno dodajemo nove značajke i uklanjamo te dosadne greške.

en: You can read our detailed %srelease log%s if you’re interested, or just go ahead and reload the page to take advantage of the new version.
hr: Možete pročitati naš detaljni dnevnik %sizdanja%s ako ste zainteresirani, ili jednostavno ponovno učitajte stranicu kako biste iskoristili novu verziju.

en: Select the Post, Page or Attachment you want to use
hr: Odaberite objavu, stranicu ili privitak koji želite koristiti

en: Type here to search ...
hr: Upišite ovdje za pretraživanje ...

en: Attachments
hr: Privitci

en: Target posts with the filters below
hr: Ciljaj objave s filtrima u nastavku

en: Don’t filter categories
hr: Nemoj filtrirati kategorije

en: Don’t filter tags
hr: Nemoj filtrirati oznake

en: Don’t filter taxonomies
hr: Nemoj filtrirati taksonomije

en: Order results by
hr: Rezultati narudžbe po

en: On this slide, use post from matches:
hr: Na ovom slajdu koristite postove koji se podudaraju:

en: next in line
hr: sljedeći u redu

en: Preview from currenty matched elements
hr: Pretpregled od trenutačno podudarnih elemenata

en: Project Settings
hr: Postavke projekta

en: Publish
hr: Objavi

en: Mobile
hr: Mobilni

en: Slideshow
hr: Dijaprojekcija

en: Appearance
hr: Izgled

en: Content Sources
hr: Izvori sadržaja

en: Defaults
hr: Zadano

en: Advanced Settings
hr: Napredne postavke

en: Project Name & Slug
hr: Naziv projekta i Slug (URL identifikator)

en: Type your project name here
hr: Ovdje upišite naziv projekta

en: slug: e.g. homepageslider
hr: slug (URL identifikator): npr. homepageslider

en: Set a custom project identifier to use in shortcodes instead of the database ID number. Needs to be unique, and can contain only alphanumeric characters. This setting is optional.
hr: Postavite prilagođeni identifikator projekta koji će se koristiti u kratkim kodovima umjesto u ID broju baze podataka. Mora biti jedinstven i može sadržavati samo alfanumeričke znakove. Ova postavka nije obavezna.

en: Schedule
hr: Raspored

en: Hero
hr: Heroj

en: Popup
hr: Skočni prozor

en: Popup is a premium feature. You can preview it in the editor, but you need to register your LayerSlider license in order to use it on your front end pages. %sPurchase a license%s or %sread the documentation%s to learn more. %sGot LayerSlider in a theme?%s
hr: Popup je premium značajka. Možete je pregledati u uređivaču, ali morate registrirati vašu LayerSlider licencu kako biste je koristili na stranicama vašeg web mjesta. %sKupite licencu%s ili %spročitajte dokumentaciju%s za više informacija. %sImate LayerSlider u temi?%s

en: Your Popup will not show up until you set a trigger. Check out the Launch Popup section and choose how and when your Popup should be displayed.
hr: Vaš skočni prozor (Popup) neće se prikazati dok ne postavite okidač. Pogledajte odjeljak “Pokreni Popup” i odaberite kako i kada želite da se vaš Popup prikaže.

en: Live Popup Preview
hr: Pretpregled skočnih prozora uživo

en: Your project seems empty. Start building something, then check back when there’s content to be previewed.
hr: Vaš projekt izgleda prazan. Počnite nešto graditi, a zatim provjerite kada ima sadržaja za pregled.

en: Layout Settings
hr: Postavke izgleda

en: Popup Layout Preset
hr: Pretpostavljena postavka izgleda za Popup

en: Top Bar
hr: Gornja traka

en: Choose Popup Preset
hr: Odaberite predpostavljenu postavku za Popup

en: Middle Bar
hr: Srednja traka

en: Bottom Bar
hr: Donja traka

en: Left Bar
hr: Lijeva traka

en: Center Bar
hr: Središnja traka

en: Right Bar
hr: Desna traka

en: Top Left Corner
hr: Gornji lijevi kut

en: Top Right Corner
hr: Gornji desni kut

en: Middle
hr: Srednji

en: Bottom Left Corner
hr: Donji lijevi kut

en: Bottom Right Corner
hr: Donji desni kut

en: Full Size
hr: Puna veličina

en: Popup Canvas Size
hr: Veličina platna za Popup

en: width
hr: širina

en: height
hr: visina

en: Distance from Sides
hr: Udaljenost od strana

en: top
hr: vrh

en: right
hr: desno

en: bottom
hr: dno

en: left
hr: lijevo

en: Launch Popup
hr: Pokreni skočni prozor (Popup)

en: seconds
hr: sekunde

en: Close Popup
hr: Zatvori skočni prozor

en: Repeat Control
hr: Kontrola ponavljanja

en: days
hr: dana

en: Target Pages
hr: Ciljne stranice

en: Include pages
hr: Uključi stranice

en: Include custom pages
hr: Uključi prilagođene stranice

en: Comma separated list of page IDs, titles or slugs.
hr: Popis ID-ova, naslova ili slug-ova stranica odvojenih zarezima.

en: Exclude pages
hr: Isključi stranice

en: Target Audience
hr: Ciljna publika

en: Show Popup for users
hr: Pokaži skočni prozor za korisnike

en: Modal Options
hr: Opcije modala

en: Overlay Options
hr: Mogućnosti preklapanja

en: Slider Scroll Behavior
hr: Ponašanje klizača pri pomicanju

[ctx: search keywords]
en: scene normal sticky scroll behavior
hr: ponašanje prizora pri normalnom i ljepljivom pomicanju (sticky scroll)

en: Scroll Scene
hr: Scena pomicanja

en: The slider will be a regular element on the page. It will scroll along with other elements and play animations normally based on your settings.
hr: Slider će biti običan element na stranici. Pomičat će se zajedno s drugim elementima i normalno će izvoditi animacije prema vašim postavkama.

en: Once the slider reaches the chosen viewport portion, it’ll stick to that location and act as a pinned element until visitors scroll beyond the threshold defined below. Animations are not affected.
hr: Kada slider dosegne odabrani dio preglednika, zalijepit će se na tu lokaciju i djelovati kao pričvršćeni element sve dok posjetitelji ne pomaknu preko praga koji je definiran u nastavku. Animacije nisu pogođene.

en: Acts as the Sticky behavior, but reacts and plays animations by scrolling the page. It’s the long-awaited successor to the <b>“Play By Scroll”</b> feature. Scroll Scene will display and animate the first slide only.
hr: Djeluje kao ljepljivo ponašanje, ali reagira i izvodi animacije pomicanjem stranice. To je dugo očekivani nasljednik značajke <b>“Play By Scroll”</b>. Scroll Scene će prikazati i animirati samo prvi dijapozitiv.

en: The length of the scrollable area. Use larger values to keep the slider visible for longer, and play animations slower in case of a Scroll Scene. Supported units: px, % or sh (percentage of slider height), vh (percentage of viewport height).
hr: Duljina pomičnog područja. Koristite veće vrijednosti kako biste zadržali slider vidljivim dulje vrijeme i sporije izvodili animacije u slučaju Scroll Scene-a. Podržane jedinice: px, % o ili sh (postotak visine slidera), vh (postotak visine preglednika).

en: Controls the scene’s animation speed when scrolling the page. This is a percentage value, so, for example, 50% will result in slower and less intense animations.
hr: Kontrolira brzinu animacije prizora prilikom pomicanja stranice. Ovo je postotna vrijednost, pa će na primjer, 50% rezultirati sporijim i manje intenzivnim animacijama.

en: Controls the smooth scrolling animation behavior. This value is in milliseconds. A second is 1000 milliseconds. Lower values result in faster reaction times.
hr: Kontrolira glatko ponašanje animacije pomicanja. Ova vrijednost je izražena u milisekundama. Jedna sekunda je 1000 milisekundi. Niže vrijednosti rezultiraju bržim vremenima reakcije.

en: Vertical Spacing
hr: Okomiti razmak

en: Creates the given amount of space above and below your slider. <br>Supported units: px, % or sh (percentage of slider height), vh (percentage of viewport height).
hr: Stvara zadani iznos prostora iznad i ispod vašeg slidera. <br>Podržane jedinice su: px, % o ili sh (postotak visine slidera), vh (postotak visine preglednika).

en: Slideshow behavior
hr: Ponašanje dijaprojekcije

en: Slideshow navigation
hr: Navigacija dijaprojekcijom

en: Other settings
hr: Ostale postavke

en: Project appearance
hr: Izgled projekta

en: Custom Project CSS
hr: CSS prilagođeni projekt

en: List of CSS properties, e.g. border-radius: 5px;
hr: Lista CSS svojstava, na primjer: border-radius: 5px;

en: Project global background
hr: Globalna pozadina projekta

en: Background image
hr: Pozadinska slika

en: Click to set
hr: Kliknite da biste postavili

en: Click to change
hr: Kliknite da biste promijenili

en: Navigation Area
hr: Područje navigacije

en: Show navigation buttons
hr: Pokaži navigacijske gumbe

en: Show Navigation buttons on hover
hr: Pokaži navigacijske gumbe pri držanju pokazivača miša

en: Show Slideshow timers
hr: Pokaži mjerače vremena dijaprojekcije

en: Thumbnail navigation
hr: Navigacija sličicama

en: Thumbnail dimensions
hr: Dimenzije sličica

en: Thumbnail appearance
hr: Izgled sličica

en: Videos
hr: Videozapisi

en: ...
hr: …

en: No content source
hr: Nema izvora sadržaja

en: Perf. Mode Threshold
hr: Prag za način optimizacije (Performance Mode)

en: Threshold
hr: Prag (Threshold)

en: Lazy Load
hr: Lijeno učitavanje

en: Slide background defaults
hr: Zadane postavke pozadine slajda

en: Slide duration & timings defaults
hr: Zadane vrijednosti trajanja i vremenskih parametara slajda

en: Parallax Transition defaults
hr: Zadane postavke prijelaza paralakse

en: Scroll Transition defaults
hr: Zadane postavke prijelaza pomicanja

en: Misc
hr: Razno

en: Loading
hr: Učitavam

en: Other
hr: Ostalo

en: Project preview image
hr: Slika pretpregleda projekta

en: The preview image you can see in your list of projects.
hr: Slika pretpregleda koju možete vidjeti na popisu projekata.

en: This is an additional content pack that’s being sold separately from your LayerSlider license. It was created by another party and we don’t have the ownership to distribute it for free. However, we absolutely love their work and we felt the urge to share it with the world. So we’ve partnered with them to bring this content pack to you.
hr: Ovo je dodatni paket sadržaja koji se prodaje zasebno od vaše LayerSlider licence. Kreirala ga je druga strana i nemamo vlasništvo nad njim kako bismo ga besplatno distribuirali. Međutim, jako nam se svidio njihov rad i osjećali smo potrebu da ga podijelimo s svijetom. Zato smo sklopili partnerstvo s njima kako bismo vam omogućili pristup ovom paketu sadržaja.

en: For $10 you receive unlimited use. Purchase once and use it on any current and future sites. This pack will grow and buyers will automatically receive any additional content for free.
hr: Za 10 dolara dobivate neograničeno korištenje. Kupite jednom i koristite ga na bilo kojim trenutnim i budućim web stranicama. Ovaj paket će rasti, a kupci će automatski dobivati sve dodatne sadržaje besplatno.

en: Already purchased and believe you’re seeing this message mistakenly? Please make sure you’ve imported your previous Envato licenses (if there’s any) on the %sYour Account%s page using the same email address that you’ve provided during the checkout. If you need assistance, please %scontact us%s and we will gladly help.
hr: Već ste kupili ovaj proizvod i mislite da vidite ovu poruku greškom? Molimo provjerite jeste li uvezli vaše prethodne Envato licence (ako ih imate) na stranici %sVaš račun%s koristeći istu e-mail adresu koju ste pružili prilikom plaćanja. Ako trebate pomoć, slobodno nas %skontaktirajte%s i rado ćemo vam pomoći.

en: Buy Now
hr: Kupi sada

en: More Details
hr: Više detalja

en: You Can Now Rewind Time
hr: Sada možete premotati vrijeme unatrag

en: Have a peace of mind knowing that your project edits are always safe and you can revert back unwanted changes or faulty saves at any time. This feature serves not just as a backup solution, but a complete version control system where you can visually compare the changes you have made along the way.
hr: Imajte mirnu savjest znajući da su vaše uređene projekte uvijek sigurni i da možete poništiti nepoželjne promjene ili neuspjele spremanja u bilo kojem trenutku. Ova značajka služi ne samo kao sigurnosno kopiranje, već i kao potpuni sustav kontrole verzija u kojem možete vizualno usporediti promjene koje ste napravili tijekom rada.

en: Project Revisions is a premium feature. Register your LayerSlider license in order to enjoy our premium benefits. %sPurchase a license%s or %sread the documentation%s to learn more. %sGot LayerSlider in a theme?%s
hr: Revizije projekata su premium značajka. Registrirajte svoju LayerSlider licencu kako biste uživali u našim premium prednostima. %sKupite licencu%s ili %spročitajte dokumentaciju%s da biste saznali više. %sImate LayerSlider u temi?%s

en: Type to search
hr: Unesi za pretraživanje

en: No Results Found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: Oops, we didn’t think about that, apparently. We’ll keep adding new features and making the overall search experience better with future updates. In the meantime, try searching for synonyms and alternative terms.
hr: Ups, nismo razmišljali o tome, očito. Nastavit ćemo dodavati nove značajke i poboljšavati cjelokupno iskustvo pretraživanja s budućim ažuriranjima. U međuvremenu pokušajte potražiti sinonime i alternativne pojmove.

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: Interface Settings
hr: Postavke sučelja

en: Interactive Guides
hr: Interaktivni vodiči

en: How To Embed
hr: Kako ugraditi

en: Get Help
hr: Potraži pomoć

en: More
hr: Više

[ctx: Shape Type]
en: Line
hr: Linija

[ctx: Shape Type]
en: Rectangle
hr: Pravokutni

[ctx: Shape Type]
en: Oval
hr: Ovalan

[ctx: Shape Type]
en: Polygon
hr: Poligon

[ctx: Shape Type]
en: Blob
hr: Mrlja

[ctx: Shape Type]
en: Wave
hr: Val

[ctx: Default Shape Type]
en: Polygon Options
hr: Mogućnosti mnogokuta

en: Side Count
hr: Broj bočnih strana

en: Side Length
hr: Duljina stranice

en: Radius
hr: Polumjer

en: Stroke size
hr: Veličina poteza

en: Fill Color
hr: Boja ispune

en: Horizontal size
hr: Vodoravna veličina

en: Vertical size
hr: Okomita veličina

en: Length
hr: Dužina

en: Thickness
hr: Debljina

en: Rounded Endings
hr: Zaobljeni rubovi

en: Complexity
hr: Složenost

en: Variation
hr: Varijacija

en: Layers
hr: Slojevi

en: Randomize
hr: Slučajan odabir

en: Balance
hr: Ravnoteža

en: Smooth
hr: Glatko

en: Square
hr: Kvadrat

en: Pointy
hr: Šiljast

en: Tools
hr: Alati

en: Invert
hr: Izokreni

en: Perfect wave
hr: Savršen val

en: Insert Shape
hr: Umetni oblik

en: You can resize, rotate, and do other things with your shape once it’s inserted into the editor
hr: Možete mijenjati veličinu, rotirati i raditi druge stvari sa svojom slikom nakon što je umetnete u uređivač

en: No Preview
hr: Nema pretpregleda

en: Slide name
hr: Naziv slajda

en: Previews are automatically generated from slide images in projects.
hr: Pretpregledi se automatski generiraju iz slika slajdova u projektima.

en: Register your LayerSlider license to use premium templates. Click to learn more.
hr: Registrirajte svoju LayerSlider licencu kako biste koristili premium predloške. Kliknite da saznate više.

en: This project has a saved draft that has not been published yet. Changes will not be visible on front-end pages until you publish them.
hr: Ovaj projekt ima spremljenu skicu koja još nije objavljena. Promjene neće biti vidljive na stranicama sučelja dok ih ne objavite.

en: Unnamed Group
hr: Neimenovana grupa

en: Drag projects here to move them from this group to the main grid.
hr: Povucite projekte ovdje da biste ih premjestili iz ove grupe u glavnu rešetku.

en: Release project to move it from this group to the main grid.
hr: Objavite projekt da biste ga premjestili iz ove grupe u glavnu mrežu.

en: Embed
hr: Ugradi

en: Export
hr: Izvezi

en: Export as HTML
hr: Izvezi kao HTML

en: Duplicate
hr: Dupliciraj

en: Revisions
hr: Ispravljanja

en: Hide
hr: Sakriti

en: Unhide
hr: Otkrij

en: Delete
hr: Izbrisati

en: show
hr: prikaži

en: hide
hr: sakrij

en: more
hr: više

[ctx: Possessive case: filter options, font options, etc.]
en: %s options
hr: %s mogućnosti

[ctx: Possessive case: example of what value an input field can take, etc.]
en: %s examples
hr: %s primjeri

en: smart operations
hr: pametne operacije

en: on selected layers’ values
hr: na vrijednostima odabranih slojeva

en: QUICK HELP: You can use numbers and math expressions with the following operators:
hr: QUICK HELP: Možete koristiti brojeve i matematičke izraze uz sljedeće operatore:

en: Apply new values
hr: Primjena novih vrijednosti

en: Solid Color
hr: Ispuna boje

en: Linear Gradient
hr: Linearni prijelaz

en: Radial Gradient
hr: Radijalni prijelaz

en: Ellipse
hr: Elipsa

en: Circle
hr: Krug

en: Center Center
hr: Sredina centra

en: Center Left
hr: Lijeva sredina

en: Center Right
hr: Sredina desno

en: Top Center
hr: Gore centar

en: Top Left
hr: Gore lijevo

en: Top Right
hr: Gore desno

en: Bottom Center
hr: Donji centar

en: Bottom Left
hr: Dolje lijevo

en: Bottom Right
hr: Dolje desno

en: The time that this slide remains visible before the slideshow attempts to change to the next slide. Leave this option empty to let LayerSlider manage it automatically. This value is in milliseconds, so the value 1000 means 1 second.
hr: Vrijeme koje ovaj slajd ostaje vidljiv prije nego što se dijaprojekcija pokuša prebaciti na sljedeći slajd. Ostavite ovu opciju praznu kako bi LayerSlider automatski upravljao vremenom. Ova vrijednost je izražena u milisekundama, pa vrijednost 1000 znači 1 sekundu.

en: This option controls the stacking order of layers that overlap. In CSS, it’s commonly called as z-index. Elements with a higher value are stacked in front of elements with a lower one, effectively covering them. By default, this value is calculated automatically based on the order of your layers. Simply re-ordering them in the layers list can fix overlap issues. Use this option only if you want to set your own value manually in special cases like using static layers.
hr: Ova opcija kontrolira redoslijed slojeva koji se preklapaju. U CSS-u, često se naziva z-index. Elementi s većom vrijednošću slože se ispred elemenata s nižom vrijednošću, čime ih efikasno prekrivaju. Prema zadanim postavkama, ova vrijednost se automatski izračunava na temelju redoslijeda vaših slojeva. Jednostavno preuređivanje slojeva na popisu slojeva može riješiti probleme s preklapanjem. Koristite ovu opciju samo ako želite postaviti vlastitu vrijednost ručno u posebnim slučajevima, poput korištenja statičkih slojeva.

en: On each slide, the stacking order starts counting from 100. Providing a number less than 100 will put the layer behind every other layer on all slides. Specifying a much greater number like 500 will make the layer to be on top of everything else.
hr: Na svakom slajdu, redoslijed slojeva započinje brojanjem od 100. Pružanje broja manjeg od 100 stavit će sloj iza svakog drugog sloja na svim slajdovima. Specificiranje puno većeg broja poput 500 će sloj staviti na vrh svega ostalog.

en: The minimum responsive ratio specifies the smallest size your layers can shrink to when viewed on smaller screens. By default, this value is zero, and there’s no size limitation. The value 1 corresponds to the layer’s original size, making it impossible to become smaller.
hr: Minimalni omjer responziva specificira najmanju veličinu na koju se slojevi mogu smanjiti kada se pregledavaju na manjim ekranima. Prema zadanim postavkama, ova vrijednost je nula i nema ograničenja veličine. Vrijednost 1 odgovara izvornoj veličini sloja, što ga čini nemogućim za smanjivanje.

en: The maximum responsive ratio specifies the largest size your layers can enlarge to when viewed on bigger screens. There’s no size limitation by default. The value 1 corresponds to the layer’s original size, making it impossible to become larger. The value 2 means the layer can double in its size.
hr: Maksimalni responsivni omjer specificira najveću veličinu na koju se slojevi mogu povećati kada se pregledavaju na većim ekranima. Prema zadanim postavkama, nema ograničenja veličine. Vrijednost 1 odgovara izvornoj veličini sloja, što ga čini nemogućim za povećanje. Vrijednost 2 znači da se sloj može udvostručiti u veličini.

en: Shifts the layer position from its original with the given amount on the selected axis. Refer to the below options to see special values and supported units.
hr: Pomakne položaj sloja s originalnog za zadani iznos na odabranoj osi. Pogledajte donje opcije kako biste vidjeli posebne vrijednosti i podržane jedinice.

en: Shifts the layer starting position with the given amount on the selected axis. Layers animate from the offset value toward their position set under the <b>STYLE</b> menu. Refer to the below options to see special values and supported units.
hr: Pomiče početni položaj sloja sa zadanom količinom na odabranoj osi. Slojevi animiraju od vrijednosti pomaka prema njihovom položaju postavljenom pod izbornikom <b>STIL</b> . Pogledajte dolje navedene mogućnosti da biste vidjeli posebne vrijednosti i podržane jedinice.

en: Shifts each text fragment starting position with the given amount on the selected axis. Text fragments animate from the offset value toward the whole joint text. Refer to the below options to see special values and supported units.
hr: Pomiče početni položaj svakog fragmenta teksta sa zadanim iznosom na odabranoj osi. Fragmenti teksta animiraju se od vrijednosti pomaka prema cijelom zajedničkom tekstu. Pogledajte dolje navedene mogućnosti da biste vidjeli posebne vrijednosti i podržane jedinice.

en: Shifts the layer position with the given amount while it’s animating out. Layers animate from their current state toward the value you set here. Refer to the below options to see special values and supported units.
hr: Pomiče položaj sloja s danom količinom dok animira. Slojevi animiraju iz trenutnog stanja prema vrijednosti koju ste ovdje postavili. Pogledajte dolje navedene mogućnosti da biste vidjeli posebne vrijednosti i podržane jedinice.

en: Shifts each text fragment position with the given amount on the selected axis while the layer animates out. Text fragments animate from the whole joint text toward the value you set here. Refer to the below options to see special values and supported units.
hr: Pomiče svaki položaj fragmenta teksta sa zadanom količinom na odabranoj osi dok sloj animira. Fragmenti teksta animiraju se iz cijelog zajedničkog teksta prema vrijednosti koju ste ovdje postavili. Pogledajte dolje navedene mogućnosti da biste vidjeli posebne vrijednosti i podržane jedinice.

en: Shifts the layer position with the given amount of intensity on the X axis by scrolling up or down on your site.
hr: Pomiče položaj sloja s danom količinom intenziteta na osi X pomicanjem prema gore ili dolje na web-mjestu.

en: You can use decimal values and go over the pre-defined ranges to fine-tune the animation intensity.
hr: Možete koristiti decimalne vrijednosti i prijeći unaprijed definirane raspone za precizno podešavanje intenziteta animacije.

en: Shifts the layer position with the given amount of intensity on the Y axis by scrolling up or down on your site.
hr: Pomiče položaj sloja s danom količinom intenziteta na osi Y pomicanjem prema gore ili dolje na web-mjestu.

en: Scales the layer with the given amount on the selected axis. Use the value 1 for the original size. The value 2 will double, while 0.5 will shrink the layer to half of its original size. A negative value flips the layer on the given axis.
hr: Mijenja veličinu sloja s danom količinom na odabranoj osi. Koristite vrijednost 1 za izvornu veličinu. Vrijednost 2 će se udvostručiti, dok će 0,5 smanjiti sloj na polovicu svoje izvorne veličine. Negativna vrijednost okreće sloj na zadanoj osi.

en: Sets the initial layer scale on the selected axis before the layer starts animating in. Use the value 1 for the original size. The value 2 will double, while 0.5 will shrink the layer to half of its original size. A negative value flips the layer on the given axis. Layers animate from this value toward their appearance set under the <b>STYLE</b> menu.
hr: Postavlja početnu skalu sloja na odabranu os prije nego što se sloj počne animirati. Koristite vrijednost 1 za izvornu veličinu. Vrijednost 2 će se udvostručiti, dok će 0,5 smanjiti sloj na polovicu svoje izvorne veličine. Negativna vrijednost okreće sloj na zadanoj osi. Slojevi animiraju od ove vrijednosti prema njihovom izgledu postavljenom pod izbornikom <b>STIL</b> .

en: Sets the initial scale of each text fragment on the selected axis before they start animating in. Use the value 1 for the original size. The value 2 will double, while 0.5 will shrink text fragments to half of their original size. A negative value flips text fragments on the given axis. Text fragments animate from this value toward the whole joint text. Refer to the below options to see special values and supported units.
hr: Postavlja početnu skalu svakog fragmenta teksta na odabranoj osi prije nego što počnu animirati. Koristite vrijednost 1 za izvornu veličinu. Vrijednost 2 će se udvostručiti, dok će 0,5 smanjiti fragmente teksta na polovicu njihove izvorne veličine. Negativna vrijednost zrcali fragmente teksta na zadanoj osi. Fragmenti teksta animiraju od ove vrijednosti prema cijelom zajedničkom tekstu. Pogledajte dolje navedene mogućnosti da biste vidjeli posebne vrijednosti i podržane jedinice.

en: Scales the layer with the given amount on the selected axis while it’s animating out. Use the value 1 for the original size. The value 2 will double, while 0.5 will shrink the layer to half of its original size. A negative value flips the layer on the given axis. Layers animate from their current state toward the value you set here.
hr: Skalira sloj sa zadanom količinom na odabranoj osi dok se animira. Koristite vrijednost 1 za izvornu veličinu. Vrijednost 2 će se udvostručiti, dok će 0,5 smanjiti sloj na polovicu svoje izvorne veličine. Negativna vrijednost okreće sloj na zadanoj osi. Slojevi animiraju iz trenutnog stanja prema vrijednosti koju ste ovdje postavili.

en: Scales each text fragment with the given amount on the selected axis while they’re animating out. Use the value 1 for the original size. The value 2 will double, while 0.5 will shrink each fragment to half of its original size. A negative value flips the fragments on the given axis. Text fragments animate from the whole joint text toward the value you set here.
hr: Mijenja veličinu svakog fragmenta teksta sa zadanom količinom na odabranoj osi dok se animiraju. Koristite vrijednost 1 za izvornu veličinu. Vrijednost 2 će se udvostručiti, dok će 0,5 smanjiti svaki fragment na polovicu svoje izvorne veličine. Negativna vrijednost okreće fragmente na zadanoj osi. Fragmenti teksta animiraju se iz cijelog zajedničkog teksta prema vrijednosti koju ste ovdje postavili.

en: Scales the layer with the given amount of intensity on the X axis by scrolling up or down on your site.
hr: Mijenja veličinu sloja s danom količinom intenziteta na osi X pomicanjem prema gore ili dolje na web-mjestu.

en: Scales the layer position with the given amount of intensity on the Y axis by scrolling up or down on your site.
hr: Mijenja veličinu položaja s danom količinom intenziteta na osi Y pomicanjem prema gore ili dolje na web-mjestu.

en: Rotates the layer by the given number of degrees on the selected axis. Negative values are allowed for counterclockwise rotation.
hr: Rotira sloj za zadani broj stupnjeva na odabranoj osi. Negativne vrijednosti dopuštene su za rotaciju u smjeru suprotnom od kazaljke na satu.

en: Sets the initial layer rotation by the given number of degrees on the selected axis before the layer starts animating in. Negative values are allowed for counterclockwise rotation. Layers animate from this value toward their appearance set under the <b>STYLE</b> menu.
hr: Postavlja početnu rotaciju sloja za zadani broj stupnjeva na odabranoj osi prije nego što se sloj počne animirati. Negativne vrijednosti dopuštene su za rotaciju u smjeru suprotnom od kazaljke na satu. Slojevi animiraju od ove vrijednosti prema njihovom izgledu postavljenom pod izbornikom <b>STIL</b> .

en: Sets initial rotation of each text fragment by the given number of degrees on the selected axis before they start animating in. Negative values are allowed for counterclockwise rotation. Text fragments animate from this value toward the whole joint text.
hr: Postavlja početno zakretanje svakog fragmenta teksta prema zadanom broju stupnjeva na odabranoj osi prije nego što počnu animirati. Negativne vrijednosti dopuštene su za rotaciju u smjeru suprotnom od kazaljke na satu. Fragmenti teksta animiraju od ove vrijednosti prema cijelom zajedničkom tekstu.

en: Rotates the layer with the given number of degrees on the selected axis while it’s animating out. Negative values are allowed for counterclockwise rotation. Layers animate from their current state toward the value you set here.
hr: Rotira sloj sa zadanim brojem stupnjeva na odabranoj osi dok se animira. Negativne vrijednosti dopuštene su za rotaciju u smjeru suprotnom od kazaljke na satu. Slojevi animiraju iz trenutnog stanja prema vrijednosti koju ste ovdje postavili.

en: Rotates each text fragment with the given number of degrees on the selected axis while they’re animating out. Negative values are allowed for counterclockwise rotation. Text fragments animate from the whole joint text toward the value you set here.
hr: Rotira svaki fragment teksta sa zadanim brojem stupnjeva na odabranoj osi dok se animiraju. Negativne vrijednosti dopuštene su za rotaciju u smjeru suprotnom od kazaljke na satu. Fragmenti teksta animiraju se iz cijelog zajedničkog teksta prema vrijednosti koju ste ovdje postavili.

en: Rotates the layer with the given amount of intensity by scrolling up or down on your site.
hr: Mijenja veličinu sloja s danom količinom intenziteta na osi X pomicanjem prema gore ili dolje na web-mjestu.

en: Rotates the layer with the given amount of intensity on the X axis by scrolling up or down on your site.
hr: Rotira sloj s danom količinom intenziteta na osi X pomicanjem prema gore ili dolje na web-mjestu.

en: Rotates the layer with the given amount of intensity on the Y axis by scrolling up or down on your site.
hr: Rotira sloj s danom količinom intenziteta na osi Y pomicanjem prema gore ili dolje na web-mjestu.

en: Skews the layer by the given number of degrees on the selected axis. Negative values are allowed for the reverse direction.
hr: Iskrivljuje sloj za zadani broj stupnjeva na odabranoj osi. Negativne vrijednosti dopuštene su za obrnuti smjer.

en: Sets the initial layer skew on the selected axis before the layer starts animating in. Negative values are allowed for the reverse direction. Layers animate from this value toward their appearance set under the <b>STYLE</b> menu.
hr: Postavlja početni sloj iskrivljen na odabranu os prije nego što sloj počne animirati. Negativne vrijednosti dopuštene su za obrnuti smjer. Slojevi animiraju od ove vrijednosti prema njihovom izgledu postavljenom pod izbornikom <b>STIL</b> .

en: Sets the initial skew of each text fragment on the selected axis before they start animating in. Negative values are allowed for the reverse direction. Text fragments animate from this value toward the whole joint text.
hr: Postavlja početnu iskrivljenost svakog fragmenta teksta na odabranoj osi prije nego što počnu animirati. Negativne vrijednosti dopuštene su za obrnuti smjer. Fragmenti teksta animiraju od ove vrijednosti prema cijelom zajedničkom tekstu.

en: Skews the layer with the given amount of degrees on the selected axis while it’s animating out. Negative values are allowed for the reverse direction. Layers animate from their current state toward the value you set here.
hr: Iskrivljuje sloj s danom količinom stupnjeva na odabranoj osi dok animira. Negativne vrijednosti dopuštene su za obrnuti smjer. Slojevi animiraju iz trenutnog stanja prema vrijednosti koju ste ovdje postavili.

en: Skews each text fragment with the given amount of degrees on the selected axis while they’re animating out. Negative values are allowed for the reverse direction. Text fragments animate from the whole joint text toward the value you set here.
hr: Iskrivljuje svaki fragment teksta s danom količinom stupnjeva na odabranoj osi dok se animiraju. Negativne vrijednosti dopuštene su za obrnuti smjer. Fragmenti teksta animiraju se iz cijelog zajedničkog teksta prema vrijednosti koju ste ovdje postavili.

en: Skews the layer with the given amount of intensity on the X axis by scrolling up or down on your site.
hr: Iskrivljuje sloj s danom količinom intenziteta na osi X pomicanjem prema gore ili dolje na web-lokaciji.

en: Skews the layer with the given amount of intensity on the Y axis by scrolling up or down on your site.
hr: Iskrivljuje sloj s danom količinom intenziteta na osi Y pomicanjem prema gore ili dolje na web-lokaciji.

en: Changes the transparency of the layer with the given amount of intensity by scrolling up or down on your site.
hr: Mijenja prozirnost sloja s danom količinom intenziteta pomicanjem prema gore ili dolje na web-mjestu.

en: The length of the scroll transition in milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds. <br><br> Using smaller values will result in quick and fast animations, while larger values will result in slower and delayed animations.
hr: Duljina prijelaza klizača u milisekundama. Sekunda je jednaka 1000 milisekundi. <br><br> Korištenje manjih vrijednosti rezultirat će brzim i brzim animacijama, dok će veće vrijednosti rezultirati sporijim i odgođenim animacijama.

en: Choose a center point for scroll transition layers where they will be aligned perfectly according to their original position. <br><br> <b>Inherit</b>: Uses the global value set in Project Settings → Defaults. <br><br> <b>Top</b>: When the top edge of the slider is at the top of the viewport. <br><br> <b>Center</b>: When the center of the slider is at the center of the viewport. <br><br> <b>Bottom</b>: When the bottom edge of the slider is at the bottom of the viewport.
hr: Odaberite središnju točku za slojeve prijelaza pomicanja gdje će se savršeno poravnati prema izvornom položaju. <br><br><b>Naslijedi:</b> koristi globalnu vrijednost postavljenu u postavkama projekta → zadanim postavkama.<br><br><b>Vrh</b>: kada je gornji rub klizača na vrhu vidikovca.<br><br><b>Sredina</b>: Kada je središte klizača u središtu vidikovca.<br><br><b>Dno</b>: Kada je donji rub klizača na dnu vidikovca.

en: Choose whether Scroll Transition should watch for the project position or the scene progression. By default, Scroll Transition won’t animate while the project is pinned when using a Sticky or Scroll Scene. Choose the “Scene” option if you’d like to use them in combination.
hr: Odaberite treba li Scroll Transition gledati položaj projekta ili napredovanje scene. Prema zadanim postavkama, prijelaz pomicanja neće animirati dok je projekt prikvačen kada koristite ljepljivu scenu ili scenu pomicanja. Odaberite opciju "Scena" ako ih želite koristiti u kombinaciji.

en: The transform origin is the point around which transformations are applied. For example, a layer may rotate around its center point or an entirely custom point like one of its corners. See the below options for common values.
hr: Podrijetlo transformacije je točka oko koje se primjenjuju transformacije. Na primjer, sloj se može okretati oko središnje točke ili potpuno prilagođene točke poput jednog od njegovih kutova. Zajedničke vrijednosti potražite u sljedećim mogućnostima.

en: Changes the perspective of animated objects in the 3D space. Large values of perspective cause milder transformations. Smaller values cause stronger and more noticeable transformations.
hr: Mijenja perspektivu animiranih objekata u 3D prostoru. Velike vrijednosti perspektive uzrokuju blaže transformacije. Manje vrijednosti uzrokuju jače i uočljivije transformacije.

en: Mirrors the selected transition properties on slide change based on whether you navigate forward or backward in the slider. For example, if a layer normally animates from left to right, it’ll go the opposite direction from the right to the left when you navigate backward.
hr: Zrcali odabrana svojstva prijelaza pri promjeni slajda ovisno o tome krećete li se naprijed ili natrag u klizaču. Na primjer, ako sloj obično animira slijeva nadesno, ići će u suprotnom smjeru s desna na lijevo kada se krećete unatrag.

en: Clips (cuts off) the sides of layers by the given amount specified in pixels or percentages. Similar to animating layer dimensions, except it will not shift the layer and its contents. The four values are in order: top, right, bottom, and the layer’s left side.
hr: Isječci (odsijecaju) stranice slojeva prema zadanoj količini navedenoj u pikselima ili postocima. Slično animiranim dimenzijama sloja, osim što neće pomaknuti sloj i njegov sadržaj. Četiri vrijednosti su reda: gornja, desna, donja i lijeva strana sloja.

en: The timing function of the animation. With this function, you can manipulate the movement of the animated object. Please click on the link to open <a href="https://easings.net/" target="_blank">easings.net</a> for more information and more detailed examples.
hr: Funkcija tempiranja animacije. Pomoću ove funkcije možete manipulirati kretanjem animiranog objekta. Kliknite na link za otvaranje <a href="https://easings.net/" target="_blank">easings.net</a> za više informacija i detaljnije primjere.

en: The width of the layer in pixels or percents. Percentage values are relative to the project canvas size.
hr: Širina sloja u pikselima ili postocima. Vrijednosti postotka odnose se na veličinu platna projekta.

en: The height of the layer in pixels or percents. Percentage values are relative to the project canvas size.
hr: Visina sloja u pikselima ili postocima. Vrijednosti postotka odnose se na veličinu platna projekta.

en: The layer’s position from the left edge of the project canvas. You can use pixels and percents. Percentage values align the layer’s center point to the given position, so 50% places the layer exactly at the center. The 0% and 100% special values align the layer to the left and right edges.
hr: Položaj sloja od lijevog ruba projektnog platna. Možete koristiti piksele i postotke. Postotne vrijednosti poravnavaju središnju točku sloja s zadanim položajem, tako da 50% pveže sloj točno u sredini. 0% and 100% posebne vrijednosti poravnavaju sloj s lijevim i desnim rubovima.

en: The layer’s position from the top edge of the project canvas. You can use pixels and percents. Percentage values align the layer’s center point to the given position, so 50% places the layer exactly at the middle. The 0% and 100% special values align the layer to the top and bottom edges.
hr: Položaj sloja od gornjeg ruba projektnog platna. Možete koristiti piksele i postotke. Postotne vrijednosti poravnavaju središnju točku sloja s zadanim položajem, tako da 50% pveže sloj točno na sredini. 0% and 100% sosne vrijednosti poravnavaju sloj s gornjim i donjim rubovima.

en: The length of the transition in milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Duljina prijelaza u milisekundama. Sekunda je jednaka 1000 milisekundi.

en: Delays the transition of each text fragment relative to each other. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Odgađa prijelaz svakog fragmenta teksta u odnosu jedan na drugi. Sekunda je jednaka 1000 milisekundi.

en: Sets the intensity of the parallax effect. Use negative values to shift layers in the opposite direction.
hr: Postavlja intenzitet efekta paralakse. Koristite negativne vrijednosti za pomicanje slojeva u suprotnom smjeru.

en: Controls the speed of animating layers when you move your mouse cursor or tilt your mobile device. This value is in milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Kontrolira brzinu animiranja slojeva kada pomičete kursor miša ili naginjete mobilni uređaj. Ova vrijednost je u milisekundama. Sekunda je jednaka 1000 milisekundi.

en: Controls how quickly parallax layers revert to their original position when you move your mouse cursor outside of the slider. This value is in milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Kontrolira brzinu vraćanja slojeva paralakse u prvobitni položaj kada pokazivač miša pomaknete izvan klizača. Ova vrijednost je u milisekundama. Sekunda je jednaka 1000 milisekundi.

en: Increase or decrease the amount of layer movement when moving your mouse cursor or tilting on a mobile device.
hr: Povećajte ili smanjite količinu pokreta slojeva prilikom pomicanja pokazivača miša ili naginjanja na mobilnom uređaju.

en: Increase or decrease the amount of layer rotation in the 3D space when moving your mouse cursor or tilting on a mobile device.
hr: Povećajte ili smanjite količinu rotacije sloja u 3D prostoru prilikom pomicanja pokazivača miša ili naginjanja na mobilnom uređaju.

en: Sets the start time of the selected transition with the given amount of milliseconds. A second equals to 1000 milliseconds.
hr: Postavlja vrijeme početka odabranog prijelaza s zadanom količinom milisekundi. Sekunda je jednaka 1000 milisekundi.

en: The starting time of this transition. Choose from one of the pre-defined options to use relative timing, which then can also be shifted with custom operations below.
hr: Vrijeme početka ovog prijelaza. Odaberite jednu od predefiniranih opcija kako biste koristili relativno vrijeme, koje zatim može biti pomaknuto pomoću prilagođenih operacija u nastavku.

en: Shifts the above selected starting time by performing a custom operation.
hr: Pomiče gore odabrano vrijeme početka izvođenjem prilagođene operacije.

en: For example, “- 1000” will advance the animation by playing it 1 second (1000 milliseconds) earlier.
hr: Na primjer, "- 1000" će unaprijediti animaciju reproducirajući je 1 sekundu (1000 milisekundi) ranije.

en: Filters provide effects like blurring, color shifting, or changing the brightness, contrast, saturation of your layers, among many others. Use the below options to easily apply multiple filters on your layers.
hr: Filtri pružaju efekte poput zamućenja, mijenjanja boje ili promjene svjetline, kontrasta, zasićenja slojeva, među mnogim drugima. Koristite dolje navedene opcije za jednostavno nanošenje više filtara na slojeve.

en: Sets the initial layer filters before it starts animating in. Layers animate from this value toward their appearance set under the <b>STYLE</b> menu. Filters provide effects like blurring, color shifting, or changing the brightness, contrast, saturation of your layers, among many others. Use the below options to easily apply multiple filters on your layers.
hr: Postavlja filtre početnog sloja prije nego što počne animirati. Slojevi animiraju od ove vrijednosti prema njihovom izgledu postavljenom pod izbornikom <b>STIL</b> . Filtri pružaju efekte poput zamućenja, mijenjanja boje ili promjene svjetline, kontrasta, zasićenja slojeva, među mnogim drugima. Koristite dolje navedene opcije za jednostavno nanošenje više filtara na slojeve.

en: Applies filters on the layer while it’s animating out. Layers animate from their current state toward the value you set here. Filters provide effects like blurring, color shifting, or changing the brightness, contrast, saturation of your layers, among many others. Use the below options to easily apply multiple filters on your layers.
hr: Nanosi filtre na sloj dok animira. Slojevi animiraju iz trenutnog stanja prema vrijednosti koju ste ovdje postavili. Filtri pružaju efekte poput zamućenja, mijenjanja boje ili promjene svjetline, kontrasta, zasićenja slojeva, među mnogim drugima. Koristite dolje navedene opcije za jednostavno nanošenje više filtara na slojeve.

en: Waiting time between repeats in milliseconds. A second is 1000 milliseconds.
hr: Vrijeme čekanja između ponavljanja u milisekundama. Drugi je 1000 milisekundi.

en: Layers can be kept at their place across multiple slides. Here you can select the slide on which this layer should animate out.
hr: Slojevi se mogu čuvati na svom mjestu na više slajdova. Ovdje možete odabrati slajd na kojem bi ovaj sloj trebao animirati.

en: By default, LayerSlider will start playing your project when it enters the viewport so that visitors will not miss the animation and effects you intended them to see, even if the project is below the fold. This behavior is controlled by the Project Settings → Slideshow → Start Only In Viewport option.<br><br>
    
    		However, there are cases where you might want to display certain interface elements immediately, even if the project canvas is only partially visible and the playback of your project hasn’t started yet.<br><br>
    
    		With this option, you can exclude layers from waiting for the playback to begin, and they will start the selected transitions immediately.
hr: Prema zadanim postavkama, LayerSlider će početi reproducirati vaš projekt kada uđe u viewport, tako da posjetitelji neće propustiti animaciju i efekte koje ste im namijenili da vide, čak i ako je projekt ispod preklopa. Takvo ponašanje kontrolira mogućnost Postavke projekta → dijaprojekciju → Pokreni samo u prikazu .<br><br>Međutim, postoje slučajevi u kojima ćete možda htjeti odmah prikazati određene elemente sučelja, čak i ako je platno projekta samo djelomično vidljivo, a reprodukcija projekta još nije započela.<br><br>Pomoću ove opcije možete isključiti slojeve koji čekaju početak reprodukcije, a oni će odmah započeti odabrane prijelaze.

en: It looks like you’ve disabled Google Fonts in LayerSlider plugin settings. We recommend enabling Google Fonts, so you can enhance your content with beautiful and unique typography.
hr: Čini se da ste onemogućili Google fontove u postavkama dodatka LayerSlider. Preporučujemo da omogućite Google fontove kako biste svoj sadržaj mogli poboljšati lijepom i jedinstvenom tipografijom.

en: Enhance your content with beautiful and unique typography. Google Fonts provides over a thousand web-optimized fonts.
hr: Poboljšajte svoj sadržaj lijepom i jedinstvenom tipografijom. Google fontovi nude više od tisuću fontova optimiziranih za web.

en: Browse Google Fonts
hr: Pregledavanje Google fontova

en: Sets the size of the background image. The image can be left to its natural size, stretched, or constrained to fit the available space.
hr: Postavlja veličinu pozadinske slike. Slika se može prepustiti prirodnoj veličini, rastegnuti ili ograničiti kako bi odgovarala raspoloživom prostoru.

en: A slide alias name, which you can use in your URLs with a hash tag so LayerSlider will start with the corresponding slide when visitors arrive to the page. <br><br> Example: domain.com/page/#welcome<br><br>Use only lowercase alphanumeric values. You can also use this feature to implement slide navigation with links.
hr: Naziv pseudonima slajda koji možete koristiti u URL-ovima s oznakom raspršivanja pa će LayerSlider započeti s odgovarajućim slajdom kada posjetitelji stignu na stranicu. <br><br> Primjer: domain.com/page/#welcome<br><br>Koristite samo male alfanumeričke vrijednosti. Ovu značajku možete koristiti i za implementaciju navigacije slajdovima s vezama.

en: The length of the scrollable area. Use larger values to keep the slider visible for longer, and play animations slower in case of a Scroll Scene. Supported units: <br><br> <b>px:</b> A fixed value specified in pixels. <br><br> <b>%</b> or <b>sh:</b> Percentage of the slider height. 1sh equals to 1% of the slider height. This value scales dinamically when the slider’s size changes. <b> <br><br> vh:</b> Percentage of the viewport (browser window) height. 1vh equals to 1% of the viewport height. This value scales dinamically when the browser window is resized.
hr: Duljina pomičnog područja. Koristite veće vrijednosti kako bi klizač ostao vidljiv dulje i reproducirajte animacije sporije u slučaju scene pomicanja. Podržane jedinice: <br><br><b>Px:</b> Fiksna vrijednost navedena u pikselima.<br><br><b>%</b> ili <b>sh:</b> postotak visine klizača. 1sh jednako je 1% of visine klizača. Ova se vrijednost dinamički skalira kada se veličina klizača promijeni.<b> <br><br> vh:</b> Postotak visine viewporta (prozora preglednika). 1vh jednako je 1% of visine vidikovca. Ova se vrijednost dinamički skalira kada se promijeni veličina prozora preglednika.

en: Creates empty space above and below your projects (i.e. margins). Supported units: <br><br> <b>px:</b> A fixed value specified in pixels. <br><br> <b>%</b> or <b>sh:</b> Percentage of the slider height. 1sh equals to 1% of the slider height. This value scales dinamically when the slider’s size changes. <b> <br><br> vh:</b> Percentage of the viewport (browser window) height. 1vh equals to 1% of the viewport height. This value scales dinamically when the browser window is resized.
hr: Stvara prazan prostor iznad i ispod vaših projekata (tj. margina). Podržane jedinice: <br><br><b>Px:</b> Fiksna vrijednost navedena u pikselima.<br><br><b>%</b> ili <b>sh:</b> postotak visine klizača. 1sh jednako je 1% of visine klizača. Ova se vrijednost dinamički skalira kada se veličina klizača promijeni.<b> <br><br> vh:</b> Postotak visine viewporta (prozora preglednika). 1vh jednako je 1% of visine vidikovca. Ova se vrijednost dinamički skalira kada se promijeni veličina prozora preglednika.

en: Enter the slide number you want your project to start with, or choose from the below options.
hr: Unesite broj slajda s kojim želite započeti projekt ili odaberite neku od sljedećih mogućnosti.

en: The minimum distance between the slider and viewport edges when Performance Mode should activate as described on the right. Supported units: <br><br> <b>px:</b> A fixed value specified in pixels. <br><br> <b>%</b> or <b>sh:</b> Percentage of the slider height. 1sh equals to 1% of the slider height. This value scales dinamically when the slider’s size changes. <b> <br><br> vh:</b> Percentage of the viewport (browser window) height. 1vh equals to 1% of the viewport height. This value scales dinamically when the browser window is resized.
hr: Minimalna udaljenost između rubova klizača i prikaza kada bi se način rada performansi trebao aktivirati kako je opisano s desne strane. Podržane jedinice: <br><br><b>Px:</b> Fiksna vrijednost navedena u pikselima.<br><br><b>%</b> ili <b>sh:</b> postotak visine klizača. 1sh jednako je 1% of visine klizača. Ova se vrijednost dinamički skalira kada se veličina klizača promijeni.<b> <br><br> vh:</b> Postotak visine viewporta (prozora preglednika). 1vh jednako je 1% of visine vidikovca. Ova se vrijednost dinamički skalira kada se promijeni veličina prozora preglednika.

en: The scene position to animate to. Supported units: <br><br> <b>%:</b> Percentage of the scene’s length. 0% means the beginning, while 100% means the end of the scene. <br><br> <b>ms:</b> A specific point in time on the scene’s animation timeline in milliseconds. A second is 1000 milliseconds. Sticky scenes do not support this unit.
hr: Položaj scene na koji se treba animirati. Podržane jedinice: <br><br><b>%:</b> Postotak duljine scene. 0% znači početak, dok 100% znači kraj scene.<br><br><b>Ms:</b> Određena vremenska točka na vremenskoj traci animacije scene u milisekundama. Drugi je 1000 milisekundi. Ljepljive scene ne podržavaju ovu jedinicu.

en: Enter the stage from left
hr: Unesite scenu s lijeve strane

en: Enter the stage from right
hr: Unesite scenu s desne strane

en: Leave the stage on left
hr: Napusti scenu s lijeva

en: Leave the stage on right
hr: Napustite scenu na desnoj strani

en: Enter the stage from top
hr: Unesite scenu odozgo

en: Enter the stage from bottom
hr: Unesite scenu odozdo

en: Leave the stage on top
hr: Napusti scenu gore

en: Leave the stage on bottom
hr: Napustite scenu na dnu

en: Move out of stage on left
hr: Izađi iz pozornice s lijeva

en: Move out of stage on right
hr: Izađi iz pozornice s desna

en: Move out of stage on top
hr: Izađi iz pozornice gore

en: Move out of stage on bottom
hr: Izađi iz pozornice na dnu

en: 100% layer width
hr: 100% širina sloja

en: -100% layer width
hr: -100% širina sloja

en: 50% slider width
hr: širina klizača 50% s

en: -50% slider width
hr: širina klizača - 50% s

en: 100% layer height
hr: 100% visine sloja

en: -100% layer height
hr: - 100% visine sloja

en: 50% slider height
hr: 50% visine klizača

en: -50% slider height
hr: -50% s visine klizača

en: 20% layer width
hr: 20% širina sloja

en: -20% layer width
hr: -20% širina sloja

en: 20% layer height
hr: 20% visine sloja

en: -20% layer height
hr: - 20% visine sloja

en: Random between two values
hr: Nasumično između dvije vrijednosti

en: Cycle through multiple values
hr: Kruženje kroz više vrijednosti

en: Inherit value from style settings
hr: Naslijedi vrijednost iz postavki stila

en: Add 60 to style settings value
hr: Dodavanje 60 vrijednostima postavki stila

en: Divide style settings value by 2
hr: Podijeli vrijednost postavki stila sa 2

en: Original size
hr: Izvorna veličina

en: Enlarge layer to double size
hr: Povećaj sloj na dvostruku veličinu

en: Shrink layer to half size
hr: Smanji sloj na pola veličine

en: Flip layer
hr: Zrcali sloj

en: Multiply style settings value by 1.5
hr: Pomnoži vrijednost postavke stila s 1,5

en: Add 30 to style settings value
hr: Dodavanje 30 vrijednostima postavki stila

en: The background image is displayed in its original size
hr: Pozadinska slika prikazana je u izvornoj veličini

en: cover
hr: naslovnica

en: Resize the background image to cover the entire container, even if it has to stretch the image or cut a little bit off one of the edges
hr: Promijenite veličinu pozadinske slike kako biste pokrili cijeli spremnik, čak i ako mora rastegnuti sliku ili malo odrezati jedan od rubova

en: contain
hr: sadržavati

en: Resize the background image to make sure the image is fully visible
hr: Promijenite veličinu pozadinske slike da biste bili sigurni da je slika u potpunosti vidljiva

en: stretch
hr: rastezanje

en: Stretches the background image to the same size as the layer. May result in distorted image.
hr: Rasteže pozadinsku sliku na istu veličinu kao i sloj. Može rezultirati iskrivljenom slikom.

en: initial
hr: početni

en: Sets this property to its default value.
hr: Postavlja ovo svojstvo na zadanu vrijednost.

en: 300px (example)
hr: 300px (primjer)

en: 80% (example)
hr: 80% (primjer)

en: Used in Project
hr: Koristi se u programu Project

en: Common Fonts
hr: Uobičajeni fontovi

en: External Fonts
hr: Vanjski fontovi

en: Fonts loaded by third parties might not be present on every page and might only support some font weights and styles.
hr: Fontovi koje su učitale treće strane možda nisu prisutni na svakoj stranici i možda podržavaju samo neke težine i stilove fonta.

en: From top
hr: Odozgo

en: From right
hr: S desna

en: From bottom
hr: Odozdo

en: From left
hr: S lijeva

en: X axis
hr: X-os

en: Left side of the project canvas
hr: Lijeva strana projektnog platna

en: Center of the project canvas
hr: Središte projektnog platna

en: Right side of the project canvas
hr: Desna strana projektnog platna

en: Y axis
hr: Y-os

en: Top of the project canvas
hr: Vrh projektnog platna

en: Middle of the project canvas
hr: Sredina projektnog platna

en: Bottom of the project canvas
hr: Dno projektnog platna

en: Z axis
hr: Z-os

en: Apply selected values
hr: Primjena odabranih vrijednosti

en: Add new property
hr: Dodaj novo svojstvo

en: Blur
hr: Zamućeno

en: Brightness
hr: Svjetlina

en: Contrast
hr: Kontrast

en: Drop Shadow
hr: Ispusti sjenu

en: Grayscale
hr: Sivi tonovi

en: Hue-Rotate
hr: Rotacija nijanse

en: Saturate
hr: Zasićenje

en: No limitation
hr: Nema ograničenja

en: Half the layer’s original size
hr: Polovica izvorne veličine sloja

en: Don’t allow shrinking
hr: Nemoj dopustiti smanjivanje

en: Double the layer’s original size
hr: Udvostručite izvornu veličinu sloja

en: Don’t allow enlarging
hr: Nemoj dopustiti povećanje

en: Select properties to mirror
hr: Odabir svojstava za zrcaljenje

en: Apply Value To All Slides
hr: Primijeni vrijednost na sve slajdove

en: auto (Calculated automatically based on slide duration and slider height)
hr: automatski (izračunava se automatski na temelju trajanja slajda i visine klizača)

en: 250sh (250% of slider height)
hr: 250sh (250% od visine klizača)

en: 150vh (150% of viewport height)
hr: 150vh (150% od visine prikaza)

en: 60sh (60% of slider height)
hr: 60sh (60% od visine klizača)

en: 90vh (90% of viewport height)
hr: 90vh (90% od visine prikaza)

en: Normal sequence
hr: Normalan slijed

en: Activate immediately once the slider leaves the viewport
hr: Aktiviraj odmah nakon što klizač napusti prikaz

en: Activate once the slider moves by a screen distance away from the viewport
hr: Aktiviranje nakon što se klizač pomakne na udaljenosti zaslona od prikaza

en: 50% (Animate to the center of a Sticky or Scroll Scene)
hr: 50% (Animiraj u središte ljepljive scene ili scene pomicanja)

en: 1200ms (Animate to 1200ms on the timline of a Scroll Scene)
hr: 1200ms (Animiraj na 1200 ms na vremenskoj traci scene pomicanja)

en: Click this icon to jump to the slide where this layer was added on, so you can quickly edit its settings.
hr: Pritisnite ovu ikonu za skok na slajd na koji je dodan ovaj sloj kako biste mogli brzo urediti njegove postavke.

en: Choose a slide transition to import
hr: Odaberite prijelaz slajda za uvoz

en: Show Transitions:
hr: Pokaži prijelaze:

en: Slide Transitions
hr: Prijelazi slajdova

en: Built-in
hr: Ugrađeno

en: 2D Transitions
hr: 2D prijelazi

en: 3D Transitions
hr: 3D prijelazi

en: Special Effects
hr: Specijalni efekti

en: User Transitions
hr: Korisnički prijelazi

en: Custom 2D
hr: Prilagođeni 2D

en: Custom 3D
hr: Prilagođeni 3D

en: Apply to other slides
hr: Primijeni na druge slajdove

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Special Effects are premium features. You can preview them with the buttons below, but you need to register your LayerSlider license in order to use them on front end pages. %sPurchase a license%s or %sread the documentation%s to learn more. %sGot LayerSlider in a theme?%s
hr: Specijalni efekti su premium značajke. Možete ih pregledati pomoću donjih gumba, ali morate registrirati licencu LayerSlider kako biste ih koristili na stranicama prednjeg kraja. %s Kupite licencu%s ili %spročitajte dokumentaciju%s da biste saznali više. %s Imate LayerSlider u temi? %s

en: Special effects are like regular slide transitions and they work in the same way. You can set them on each slide individually. Mixing them with other transitions on other slides is perfectly fine. You can also apply them on all of your slides at once by pressing the “Apply to other slides” button above.
hr: Specijalni efekti su poput redovitih prijelaza slajdova i djeluju na isti način. Možete ih postaviti na svaki slajd pojedinačno. Miješanje s drugim prijelazima na drugim slajdovima savršeno je u redu. Možete ih primijeniti i na sve slajdove odjednom pritiskom na gornji gumb "Primijeni na druge slajdove".

en: Origami transition
hr: Origami prijelaz

en: Share your gorgeous photos with the world or your loved ones in a truly inspirational way and create sliders with stunning effects with Origami.
hr: Podijelite svoje prekrasne fotografije sa svijetom ili svojim najmilijima na uistinu inspirativan način i stvorite klizače sa zapanjujućim efektima uz Origami.

en: Origami is a form of 3D transition and it works in the same way as regular slide transitions do. Besides Internet Explorer, Origami works in all the modern browsers (including Edge).
hr: Origami je oblik 3D prijelaza i radi na isti način kao i redoviti prijelazi slajdova. Osim Internet Explorera, Origami radi u svim modernim preglednicima (uključujući Edge).

en: Live example
hr: Živi primjer

en: Use it on this slide
hr: Koristi ga na ovom slajdu

en: You haven’t created any custom 2D transitions yet.
hr: Još niste stvorili prilagođene 2D prijelaze.

en: You haven’t created any custom 3D transitions yet.
hr: Još niste stvorili prilagođene 3D prijelaze.

en: Import Projects
hr: Uvoz projekata

en: Here you can upload your previously exported projects. To import them to your site, you just need to choose and select the appropriate export file (files with .zip or .json extensions), then press the Import Projects button.
hr: Ovdje možete prenijeti prethodno izvezene projekte. Da biste ih uvezli na web-mjesto, samo trebate odabrati i odabrati odgovarajuću izvoznu datoteku (datoteke s .zip ili .json nastavcima), a zatim pritisnuti gumb Uvoz projekata.

en: Looking for the importable demo content? %sBrowse Templates%s.
hr: Tražite demo sadržaj koji se može uvesti? %s Pregledajte predloške%s.

en: No import file chosen. Click to choose or drag file here.
hr: Nije odabrana uvezena datoteka. Kliknite da biste ovdje odabrali ili povukli datoteku.

en: Plugin Update Required
hr: Potrebno je ažuriranje dodatka

en: This project template requires a newer version of LayerSlider in order to work properly. This is due to additional features introduced in a later version than you have. For updating instructions, please refer to our %sonline documentation%s.
hr: Ovaj predložak projekta zahtijeva noviju verziju LayerSlidera kako bi ispravno radio. To je zbog dodatnih značajki uvedenih u novijoj verziji nego što imate. Upute za ažuriranje potražite u našoj %sinternetskoj dokumentaciji%s.

en: welcome to
hr: dobro došli u

en: LET’S GET STARTED
hr: ZAPOČNIMO

en: Preface
hr: Predgovor

en: Introduction
hr: Uvod

en: Support
hr: Podrška

en: Support Policies
hr: Pravila podrške

en: Release Notes
hr: Napomene o izdanju

en: Licensing
hr: Licenca

en: In-Stock Usage
hr: Upotreba na zalihi

en: Terms of Use
hr: Uvjeti korištenja

en: Legal
hr: Pravni

en: Getting Started
hr: Početak rada

en: Plugin updates
hr: Ažuriranja dodataka

en: Import demo content
hr: Uvoz demo sadržaja

en: Online Documentation
hr: Mrežna dokumentacija

en: Resources
hr: Resursi

en: End-User Documentation
hr: Dokumentacija za krajnjeg korisnika

en: Developer Documentation
hr: Dokumentacija za razvojne inženjere

en: Frequently Asked Questions
hr: Najčešća pitanja

en: Stay Updated
hr: Budite u toku

en: Follow us on Twitter
hr: Pratite nas na Twitteru

en: Follow us on Facebook
hr: Pratite nas na Facebooku

en: Follow us on Instagram
hr: Pratite nas na Instagramu

en: Watch our YouTube channel
hr: Pogledajte naš YouTube kanal

en: Your changes has been saved
hr: Vaše promjene su spremljene

en: LayerSlider CSS Editor
hr: CSS uređivač LayerSlider

en: Back
hr: Natrag

en: Contents of your custom CSS file
hr: Sadržaj prilagođene CSS datoteke

en: You can type here custom CSS code, which will be loaded both on your admin and front-end pages. Please make sure to not override layout properties (positions and sizes), as they can interfere with the sliders built-in responsive functionality. Here are few example targets to help you get started:
hr: Ovdje možete upisati prilagođeni CSS kôd koji će se učitati i na administratorske i na pristupne stranice. Pazite da ne nadjačate svojstva izgleda (položaji i veličine) jer mogu ometati ugrađenu responzivnu funkcionalnost klizača. Evo nekoliko primjera ciljeva koji će vam pomoći da započnete s radom:

en: Using invalid CSS code could break the appearance of your site or your projects. Changes cannot be reverted after saving.
hr: Korištenje neispravnog CSS koda može narušiti izgled vaše stranice ili vaših projekata. Promjene se ne mogu povratiti nakon što se spreme.

en: You need to make your uploads folder writable in order to save your changes. See the %sCodex%s for more information.
hr: Da biste spremili promjene, morate mapu za prijenos učiniti za snimanje. Dodatne informacije potražite u %sCodex%s.

en: Save changes
hr: Spremi promjene

en: LayerSlider Templates have been updated
hr: LayerSlider predlošci su ažurirani

en: Select an item to hide
hr: Odaberite stavku koju želite sakriti

en: %d item has been hidden | %d items have been hidden
hr[0]: %d stavka je skrivena

en: %d item has been duplicated | %d items have been duplicated
hr[0]: %d stavka je duplicirana

en: Select an item to delete
hr: Odaberite stavku koju želite izbrisati

en: %d item has been deleted | %d items have been deleted
hr[0]: %d stavka je izbrisana

en: %d item has been grouped | %d items have been grouped
hr[0]: %d stavka je grupirana

en: Select at least 2 items to group them
hr: Odaberite najmanje dvije stavke da biste ih grupirali

en: Select at least 2 items to merge them
hr: Odaberite najmanje dvije stavke da biste ih spojili

en: %d items have been merged as new
hr: %d stavke spojene su kao nove

en: Select an item to restore
hr: Odaberite stavku koju želite vratiti

en: %d item has been restored | %d items have been restored
hr[0]: %d stavka je obnovljena

en: No items were found to export
hr: Nisu pronađene stavke za izvoz

en: Select an item to export
hr: Odaberite stavku za izvoz

en: The PHP ZipArchive extension is required to import .zip files
hr: Za uvoz .zip datoteka potrebno je proširenje PHP ZipArchive

en: Choose a file to import
hr: Odaberite datoteku za uvoz

en: The import file seems to be invalid or corrupted
hr: Čini se da datoteka uvoza nije valjana ili je oštećena

en: %d item has been imported | %d items have been imported
hr[0]: %d stavka je uvezena

en: Some projects couldn’t be imported. Please %sregister your license%s to import premium templates.
hr: Neke projekte nije moguće uvesti. %sregistrirajte licencu%s da biste uvezli premium predloške.

en: Please %sregister your license%s to import premium templates.
hr: Molimo %sregistrirajte licencu%s da biste uvezli premium predloške.

en: Settings saved
hr: Postavke spremljene

en: LayerSlider caches has been emptied
hr: Predmemorije LayerSlider su ispražnjene

en: Google Fonts has been emptied
hr: Google fontovi su ispražnjeni

en: Howdy, %s! Welcome to LayerSlider!
hr: Pozdrav, %s! Dobrodošli na LayerSlider!

en: Projects
hr: Projekti

en: News
hr: Vijesti

en: License
hr: Licenca

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Mark All as Read
hr: Označi sve kao pročitano

en: ago
hr: prije

en: No notifications yet
hr: Još nema obavijesti

en: Check back later for updates about new releases, features, deals, and important product information.
hr: Kasnije potražite ažuriranja o novim izdanjima, značajkama, ponudama i važnim informacijama o proizvodu.

en: Plugin Settings
hr: Postavke dodatka

en: Give Feedback
hr: Slanje povratnih informacija

en: Help us improve LayerSlider.
hr: Pomozite nam poboljšati LayerSlider.

en: Identify possible issues & display relevant debug information.
hr: Identificirajte moguće probleme i prikažite relevantne informacije o ispravljanju pogrešaka.

en: Skin Editor
hr: Uređivač presvlaka

en: Edit the CSS file of LayerSlider skins to apply custom modifications.
hr: Uredite CSS datoteku presvlaka LayerSlider da biste primijenili prilagođene izmjene.

en: CSS Editor
hr: CSS uređivač

en: Add your own CSS code that will be applied globally on your site.
hr: Dodajte vlastiti CSS kôd koji će se globalno primijeniti na vaše web-mjesto.

en: Transition Builder
hr: Sastavljač prijelaza

en: Make new slide transitions easily with this drag & drop editor.
hr: Jednostavno napravite nove prijelaze slajdova pomoću ovog uređivača povlačenja i ispuštanja.

en: FAQs, documentation, and more.
hr: Najčešća pitanja, dokumentacija i još mnogo toga.

en: About LayerSlider
hr: O LayerSlideru

en: About the product & useful resources.
hr: O proizvodu i korisnim resursima.

en: Create Your First Project
hr: Kreiraj svoj prvi projekt

en: You’re on your way to enrich your site with great graphics and stunning animations. To get started with LayerSlider, do any of the following:
hr: Na putu ste da obogatite svoju web stranicu izvrsnom grafikom i zapanjujućim animacijama. Da biste započeli s radom na LayerSlideru, učinite nešto od sljedećeg:

en: Drop file to import
hr: Ispustite datoteku za uvoz

en: Uploading ...
hr: Učitavanje ...

en: Import Project
hr: Uvoz projekta

en: Premium Benefits
hr: Premium pogodnosti

en: We detected that you have some hidden projects.
hr: Otkrili smo da imate neke skrivene projekte.

en: Show my hidden projects
hr: Pokaži moje skrivene projekte

en: Group
hr: Grupa

en: Merge As New
hr: Spoji kao novo

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Show
hr: Prikaži

en: published items
hr: objavljene stavke

en: hidden items
hr: skrivene stavke

en: popup
hr: skočni prozor

en: all
hr: sve

en: Sort by
hr: Poredaj po

en: name
hr: ime

en: date created
hr: datum stvaranja

en: date modified
hr: datum izmjene

en: date scheduled
hr: zakazani datum

en: Filter by name
hr: Filtriraj po nazivu

en: Search
hr: Traži

en: No Projects Found
hr: Nisu pronađeni projekti.

en: Your search did not match any projects. Make sure that your words are spelled correctly and you used the correct filters.
hr: Pretraživanje se ne podudara ni sa jednim projektom. Provjerite jesu li riječi ispravno napisane i jeste li koristili ispravne filtere.

en: Bulk Actions
hr: Grupne radnje

en: Export selected
hr: Izvezi odabrano

en: Duplicate selected
hr: Dupliciraj odabrano

en: Hide selected
hr: Sakrij odabrano

en: Delete permanently
hr: Obriši trajno

en: Restore selected
hr: Vrati odabrano

en: Create group from selected
hr: Stvori grupu iz odabrane

en: Merge selected as new
hr: Spoji odabrano kao novo

en: Apply
hr: Primjeni

en: Show %s per page
hr: Pokaži %s po stranici

en: %d project | %d projects
hr[0]: %d projekt
hr[1]: %d projekti

en: Go to the first page
hr: Idi na prvu stranicu

en: Go to the previous page
hr: Idi na prethodnu stranicu

en: %1$d of %2$d
hr: %1$d od %2$d

en: Go to the next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Go to the last page
hr: Idi na posljednju stranicu

en: Latest News
hr: Posljednje vijesti

en: Plugin Updates
hr: Ažuriranja dodataka

en: Re-Check
hr: Ponovna provjera

en: Installed Version:
hr: Instalirana verzija:

en: Available Version:
hr: Dostupna verzija:

en: Release Channel
hr: Kanal izdanja

en: Stable
hr: Stabilan

en: Beta + Stable
hr: Beta + Stabilno

en: Couldn’t display the release log. Please check %sSystem Status%s for potential errors.
hr: Nije moguće prikazati zapisnik izdanja. Provjerite %sStatus sustava%s za moguće pogreške.

en: Show More
hr: Pokaži više

en: Register Your License
hr: Registrirajte svoju licencu

en: Registered License
hr: Registrirana licenca

en: Please enter your license key below.
hr: Dolje unesite svoj licencni ključ.

en: Thank you for your purchase!
hr: Hvala na vašoj kupnji!

en: Unlock all these benefits and get the full LayerSlider experience:
hr: Otključajte sve ove prednosti i ostvarite potpuno iskustvo LayerSlider:

en: You can now access all these benefits:
hr: Sada možete pristupiti svim ovim pogodnostima:

en: Premium Templates
hr: Premium predlošci

en: Enter your license key:
hr: Unesite licencni ključ:

en: Where’s my license key?
hr: Gdje je moj ključ licence?

en: Enter your license key here
hr: Ovdje unesite svoj licencni ključ

en: Update License
hr: Ažuriraj licencu

en: Deregister License
hr: Poništavanje registracije licence

en: Purchase license
hr: Kupite licencu

en: License registration requires a direct purchase of a LayerSlider license if you have received the plugin with a WordPress theme. For more information, please refer to %sthis article%s.
hr: Registracija licence zahtijeva izravnu kupnju licence LayerSlider ako ste dobili dodatak s WordPress temom. Za više informacija pogledajte %sovaj članak%s.

en: If you experience any issue or need further information,<br> please read our %sregistration guide%s.
hr: Ako naiđete na bilo kakav problem ili trebate dodatne informacije,<br> Pročitajte naš %svodič za%s registraciju.

en: Go Premium!
hr: Idi Premium!

en: Premium activated!
hr: Premium aktiviran!

en: Help & Support
hr: Pomoć i podrška

en: Read the documentation
hr: Pročitajte dokumentaciju

en: Get started with using LayerSlider.
hr: Počnite koristiti LayerSlider.

en: Browse the FAQs
hr: Pregledavanje najčešćih pitanja

en: Find answers for common questions.
hr: Pronađite odgovore na uobičajena pitanja.

en: Direct Support
hr: Izravna podrška

en: Unlock Now
hr: Otključaj sada

en: Get in touch with our Support Team.
hr: Stupite u kontakt s našim timom za podršku.

en: Open Help Center
hr: Otvaranje centra za pomoć

en: Connect With LayerSlider
hr: Poveži se s LayerSlider

en: Follow us on Social Media and get notified about the latest product updates, sales, deals, and participate in giveaways and other programs.
hr: Pratite nas na društvenim mrežama i primajte obavijesti o najnovijim ažuriranjima proizvoda, prodaji, ponudama i sudjelovanju u nagradnim igrama i drugim programima.

en: LayerSlider Newsletter
hr: LayerSlider bilten

en: Enter your email address
hr: Unesi svoju e-mail adresu

en: Subscribe
hr: Pretplatite se

en: News about the latest features and other product info.
hr: Novosti o najnovijim značajkama i drugim informacijama o proizvodu.

en: Sneak Peek on Product Updates
hr: Zavirite u ažuriranja proizvoda

en: Access to all the cool new features before anyone else.
hr: Pristupite svim super novim značajkama prije ostalih.

en: Provide Feedback
hr: Pošaljite povratne informacije

en: Participate in various programs and help us improving LayerSlider.
hr: Sudjelujte u raznim programima i pomozite nam poboljšati LayerSlider.

en: Incompatible Browser Detected
hr: Otkriven je nekompatibilan preglednik

en: We are sorry, but the LayerSlider 7 Editor cannot be loaded in your current web browser. We recommend you to use the latest version of Edge, Firefox, Chrome, or Safari. You can try to load the editor anyway if you believe this is a false detection.
hr: Žao nam je, ali LayerSlider 7 uređivač ne može se učitati u vašem trenutnom web pregledniku. Preporučujemo vam da koristite najnoviju verziju Edge-a, Firefox-a, Chrome-a ili Safari-ja. Ako vjerujete da je ovo pogrešno otkrivanje, možete pokušati učitati uređivač u svakom slučaju.

en: Back to Dashboard
hr: Povratak na nadzornu ploču

en: Load Editor Anyway
hr: Ipak učitaj uređivač

en: Project Not Found
hr: Projekt nije pronađen

en: The project you’re looking for does not exist. If you’re reading this right after creating a new project, you’re likely experiencing database-related problems. Please visit %sSystem Status%s, and press the UPDATE DATABASE button. If that doesn’t help, you may need to contact your hosting company to resolve database problems.
hr: Projekt koji tražite ne postoji. Ako ste odmah nakon stvaranja novog projekta, vjerojatno imate problema s bazom podataka. Molimo posjetite %sSystem Status%s i pritisnite gumb UPDATE DATABASE. Ako to ne pomogne, možda ćete trebati kontaktirati vašeg pružatelja usluga web hostinga kako biste riješili probleme s bazom podataka.

en: loading
hr: učitavanje

en: Unregistered
hr: Neregistrirano

en: My Projects
hr: Moji projekti

en: WP Dashboard
hr: WP nadzorna ploča

en: Slides
hr: Slajdovi

en: Slides List
hr: Popis slajdova

en: Assets
hr: Resursi

en: Slide
hr: Slajd (slide)

[ctx: Space bar key on keyboard]
en: SPACE
hr: RAZMAK

en: Layer
hr: Sloj

en: Timeline
hr: Vremenska traka

en: Zoom to fit
hr: Zumiraj da stane

en: History
hr: Povijest

en: History List:
hr: Popis povijesti:

en: Slide Open
hr: Otvori slajd

en: Undo
hr: Poništi

en: Redo
hr: Ponovi

en: Desktop View
hr: Prikaz radne površine

en: Tablet View
hr: Prikaz tableta

en: Mobile View
hr: Mobilni prikaz

en: Enable scrolling
hr: Omogući glatko pomicanje

en: Increases screen height to test parallax effect by scrolling.
hr: Povećava visinu zaslona za testiranje efekta paralakse pomicanjem.

en: Search
hr: Pretraga

en: Full screen
hr: Cijeli zaslon

en: You’re currently editing a saved draft. You can publish it when it’s ready, or discard the changes and revert it back to the original.
hr: Trenutno uređujete spremljenu skicu. Možete ga objaviti kada je spreman ili odbaciti promjene i vratiti ih na izvornik.

en: Revert back to original
hr: Vrati se na izvorno

en: A draft is available for this project that contains unpublished changes.
hr: Za ovaj projekt dostupna je skica koja sadrži neobjavljene promjene.

en: Revert back to draft
hr: Vrati se na skicu

en: Browse earlier versions.
hr: Pregledavanje starijih verzija.

en: Boost your productivity.
hr: Povećajte svoju produktivnost.

en: Insert LayerSlider to pages.
hr: Umetnite LayerSlider na stranice.

en: Tooltips
hr: Opisi alata

en: Quick Tip when publishing
hr: Brzi savjet prilikom objavljivanja

en: Interface Walkthrough
hr: Prikaz sučelja

en: Interactive Guides are coming soon.
hr: Interaktivni vodiči uskoro stižu.

en: Revisions Settings
hr: Postavke revizija

en: Revisions per project
hr: Revizije po projektu

en: Create revisions after
hr: Stvaranje revizija nakon

en: Exit Timeline View
hr: Izlaz iz prikaza vremenske trake

en: Exit Revisions
hr: Izađi iz revizija

en: Exit Project View
hr: Izlaz iz prikaza projekta

en: Slide Settings
hr: Postavke slajda

en: Layer Settings
hr: Postavke sloja

en: Layers List
hr: Popis slojeva

en: Add Layer
hr: Dodaj sloj

en: Layers on this slide
hr: Slojevi na ovom slajdu

en: Toggle layer visibility
hr: Prekidač vidljivosti sloja

en: Lock / Unlock layer
hr: Zaključavanje / otključavanje sloja

en: Duplicate layer
hr: Dupliciraj sloj

en: Remove layer
hr: Ukloni sloj

en: This layer’s appearance and functionality may be affected since it uses a premium feature, which requires license registration.
hr: To može utjecati na izgled i funkcionalnost ovog sloja jer koristi premium značajku koja zahtijeva registraciju licence.

en: This option’s functionality may be affected since it uses a premium feature or content, which requires license registration.
hr: To može utjecati na funkcionalnost ove opcije jer koristi premium značajku ili sadržaj koji zahtijeva registraciju licence.

en: This slide has no layers.
hr: Ovaj slajd nema slojeva.

en: Click ADD LAYER to add your first layer.
hr: Kliknite DODAJ SLOJ da biste dodali prvi sloj.

en: Static layers from other slides
hr: Statički slojevi s drugih slajdova

en: Highlight layers: Hovering over layers in the layers list and workspace will be highlighted in the editor.
hr: Isticanje slojeva: Držanje pokazivača iznad slojeva na popisu slojeva i radnom prostoru bit će istaknuto u uređivaču.

en: Snapping: Easily align layer edges, anchor points, and centers to other editor objects such as layers, ruler guides, etc.
hr: Privlačenje: Jednostavno poravnajte rubove slojeva, točke sidrenja i centre prema drugim objektima uređivača kao što su slojevi, vodilice ravnala itd.

en: Bring selection to front: Selected layer will always be on top of overlapping layers.
hr: Premještanje odabira u prvi plan: Odabrani sloj uvijek će biti na vrhu preklapajućih slojeva.

en: Workspace overflow: Show objects outside of the project canvas.
hr: Prelijevanje radnog prostora: Prikažite objekte izvan područja projektiranja.

en: Add New
hr: Dodaj novi

en: rotation
hr: rotacija

en: drag to rotate
hr: povucite za zakretanje

en: Drag & Drop Images or SVGs
hr: Povucite i ispustite slike ili SVG-ove

en: Processing...
hr: U obradi...

en: Now
hr: Sada

en: Selected revision by
hr: Odabrana revizija po

en: Apply selected revision
hr: Primijeni odabranu reviziju

en: No revisions are available for this project yet. Revisions will be added over time when you make new changes.
hr: Za ovaj projekt još nema dostupnih revizija. Revizije će se dodavati tijekom vremena kada napravite nove promjene.

en: You can review Revisions Settings at the top to make sure that snapshots are made frequently.
hr: Pri vrhu možete pregledati postavke revizija kako biste bili sigurni da se snimke često snimaju.

en: delay
hr: kašnjenje

en: in
hr: u

en: out
hr: odjavite se

en: text in
hr: tekst u

en: text out
hr: tekst vani

en: loop / middle
hr: petlja / sredina

en: static
hr: statički

en: over slide duration
hr: trajanje prelaza preko slajda

en: Select slide background, set slide transitions, effects and linking.
hr: Odaberite pozadinu slajda, postavite prijelaze slajdova, efekte i povezivanje.

en: Timing & Transition
hr: Tempiranje i prijelaz

en: Effects
hr: Efekti

en: Slide Linking
hr: Povezivanje slajdova

en: Slide Background
hr: Pozadina slajda

en: or
hr: ili

en: Choose Asset
hr: Odabir imovine

en: Slide Thumbnail
hr: Minijatura slajda

en: Set Thumbnail
hr: Postavi minijaturu

en: Capture Slide
hr: Snimi slajd

en: Slide Timing
hr: Tempiranje slajda

en: Time shift
hr: Pomak vremena

en: Slide Transition
hr: Prijelaz slajda

en: Transition duration
hr: Trajanje prijelaza

en: Select Transitions
hr: Odabir prijelaza

en: Slide transitions won’t be visible until you set a slide background image or color.
hr: Prijelazi slajdova neće biti vidljivi dok ne postavite pozadinsku sliku ili boju slajda.

en: Global hover
hr: Globalni pokazivač miša

en: See it in action
hr: Pogledajte ga u akciji

en: Parallax Defaults
hr: Zadane vrijednosti paralakse

en: Parallax Distance
hr: Udaljenost paralakse

en: Parallax Rotation
hr: Rotacija paralakse

en: Configure Post Options
hr: Konfiguriranje mogućnosti objave

en: Set link
hr: Postavi vezu

en: Choose Post or Page
hr: Odabir objave ili stranice

en: Use dynamic post URL
hr: Koristi dinamički URL objave

en: Deep linking
hr: Duboko povezivanje

en: Deep Link
hr: Duboka veza

en: Schedule Slide
hr: Zakaži slajd

en: From
hr: Od

en: To
hr: Do

en: Additional Settings
hr: Dodatne postavke

en: Custom Slide Properties
hr: Prilagođena svojstva slajda

en: Set content, style, transitions and linking of selected layers.
hr: Postavite sadržaj, stil, prijelaze i povezivanje odabranih slojeva.

en: Multiple selection mode
hr: Način višestrukog odabira

en: Style
hr: Stil

en: Link
hr: Poveznica

en: Actions
hr: Akcije

en: Attributes
hr: Oznake

en: Click to change layer type
hr: Kliknite da biste promijenili vrstu sloja

en: Toggle device visibility
hr: Prebacivanje vidljivosti uređaja

en: Set image
hr: Postavi sliku

en: Type / add your layer content here
hr: Ovdje upišite / dodajte sadržaj sloja

en: Change media
hr: Promjena medija

en: line breaks
hr: prekidi linija

en: Modify SVG
hr: Izmijeni SVG

en: Modify Shape
hr: Izmijeni oblik

en: Choose Icon
hr: Odaberite Ikonu

en: Click on one or more post placeholders to insert them into your layer’s content. Post placeholders act like shortcodes in WP, and they will be filled with the actual content from your posts.
hr: Kliknite jedno ili više rezerviranih mjesta za objave da biste ih umetnuli u sadržaj sloja. Rezervirana mjesta za objavljivanje ponašaju se kao kratki kodovi u WP-u i bit će ispunjena stvarnim sadržajem iz vaših postova.

en: Limit text length (if any)
hr: Ograniči duljinu teksta (ako postoji)

en: Configure post options
hr: Konfiguriranje mogućnosti objave

en: Additional Options
hr: Dodatne mogućnosti

en: Media Options
hr: Mogućnosti medija

en: Poster image
hr: Slika postera

en: background video
hr: pozadinski videozapis

en: Please note, the slide background image and any layers will cover the video.
hr: Imajte na umu da će pozadinska slika slajda i svi slojevi prekriti videozapis.

en: Play muted
hr: Reproduciraj bez zvuka

en: Volume
hr: Glasnoća

en: Fill mode
hr: Način ispune

en: Controls
hr: Kontrole

en: Show info
hr: Prikaži informacije

en: Loop
hr: Petlja

en: Overlay image
hr: Slika preklapanja

en: No overlay image
hr: Nema slike preklapanja

en: Size & Position
hr: Veličina i položaj

en: Set layer to full size
hr: Postavljanje sloja na punu veličinu

en: Set layer to auto size
hr: Postavljanje sloja na automatsku veličinu

en: Clear all size and position values
hr: Očisti sve vrijednosti veličine i položaja

en: Convert left and top values to percentages
hr: Pretvaranje lijevih i najviših vrijednosti u postotke

en: Convert left and top values to pixels
hr: Pretvaranje lijevih i gornjih vrijednosti u piksele

en: Position to horizontal center
hr: Pozicija na vodoravnom središtu

en: Position to vertical middle
hr: Pozicija na okomitom središtu

en: Position to absolute center
hr: Pozicija na apsolutnom centru

en: Left position
hr: Položaj lijevo

en: Top position
hr: Pozicija vrh

en: Align positions from
hr: Poravnaj položaje iz

en: The layer will behave as a fixed element and will not scroll along with the slider.
hr: Sloj će se ponašati kao fiksni element i neće se pomicati zajedno s klizačem.

en: Icon Style
hr: Ikona stila

en: SVG Style
hr: SVG stil

en: Shape Style
hr: Stil oblika

en: Line Height
hr: Visina crte

en: Shape Color
hr: Boja oblika

en: Text & Typography
hr: Tekst i tipografija

en: Font family
hr: Obitelj fontova

en: Text Color
hr: Boja teksta

en: Word Wrap
hr: Prelamanje riječi

en: sample text
hr: ogledni tekst

en: Font weight
hr: Težina fonta

en: Border, corners & padding
hr: Obrub, kutovi i obloge

en: Link / Unlink fields
hr: Poveži / prekini vezu polja

en: Border size
hr: Veličina ruba

en: Border style
hr: Stil ruba

en: Border color
hr: Boja ruba

en: Rounding
hr: Zaokruživanje

en: top-left
hr: gore lijevo

en: top-right
hr: gore desno

en: btm-right
hr: dolje desno

en: btm-left
hr: dolje lijevo

en: Padding
hr: Obloga

en: Transformation
hr: Transformacija

en: number
hr: broj

en: Scale | X axis
hr: Skaliranje | X os

en: Scale | Y axis
hr: Skaliranje | Y os

[ctx: measurement unit]
en: degree
hr: stupanj

en: Z (normal)
hr: Z (normalno)

en: Rotation | X axis
hr: Rotiranje | X os

en: Rotation | Y axis
hr: Rotiranje | Y os

en: Skew
hr: Iskrivljenje

en: Skew | X axis
hr: Iskrivljenje | X os

en: Skew | Y axis
hr: Iskrivljenje | Y os

en: outside
hr: izvan

en: inside
hr: unutar

en: Spread
hr: Širenje

en: Stacking order
hr: Redoslijed slaganja

en: default
hr: zadano

en: Prevent mouse events
hr: Spriječi događaje miša

en: Min. responsive ratio
hr: Minimalni omjer prilagodljivosti

en: Responsive Ratio
hr: Omjer prilagodljivosti

en: Max. responsive ratio
hr: Maksimalni omjer prilagodljivosti

en: Custom CSS
hr: Prilagođeni CSS

en: You can enter CSS properties here for further customization. Example:
    
    cursor: pointer;
    overflow: hidden;
hr: Ovdje možete unijeti CSS svojstva radi daljnje prilagodbe. Primjer:
    
    pokazivač: pokazivač;
    prelijevanje: skriveno;

en: Opening Text Transition
hr: Otvaranje prijelaza teksta

en: Loop or Middle Transition
hr: Petlja ili srednji prijelaz

en: Ending Text Transition
hr: Završni prijelaz teksta

en: Ending Transition
hr: Završni prijelaz

en: Hover Transition
hr: Prijelaz pokazivača miša

en: Parallax Transition
hr: Prijelaz paralakse

en: Scroll Transition
hr: Prijelaz pomicanja

en: Click to choose transition
hr: Kliknite da biste odabrali prijelaz

en: Plays when layers enter the scene. <br><br> Layers animate from these options toward their appearance set under the <b>STYLE</b> menu.
hr: Reproducira se kada slojevi stupe na scenu. <br><br> Slojevi animiraju iz ovih opcija prema njihovom izgledu postavljenom pod izbornikom <b>STIL</b> .

en: Transition presets
hr: Prijelazne predloške

en: Offset
hr: Odstupanje

en: Offset | X axis
hr: Odstupanje | X os

en: Offset | Y axis
hr: Odstupanje | Y os

en: Transition Properties
hr: Svojstva prijelaza

en: Start at
hr: Započni od

en: Style Properties
hr: Svojstva stila

en: Keep this layer visible
hr: Neka ovaj sloj ostane vidljiv

en: Static Layers
hr: Statični slojevi

en: Animates characters, words, or lines of text as they enter the scene. <br><br> Options specified here are the initial state of each fragment before they start animating toward the whole joint text.
hr: Animira znakove, riječi ili retke teksta dok ulaze na scenu. <br><br> Ovdje navedene opcije su početno stanje svakog fragmenta prije nego što počnu animirati prema cijelom zajedničkom tekstu.

en: Start when
hr: Započni kada

en: Start When
hr: Započni kada

en: with modifier
hr: sa modifikatorom

en: Start When Modifier
hr: Započni kada modifikator

en: Shift in
hr: Pomakni unutra

en: Animates layers continuously with an optional Yo-yo effect. <br><br>Can also act as a middle animation step between Opening and Ending transitions.
hr: Neprekidno animira slojeve s opcijskim Yo-yo efektom. <br><br>Može djelovati i kao srednji korak animacije između prijelaza Otvaranje i Završetak.

en: Loop Wait
hr: Čekanje petlje

en: Animates characters, words, or lines of text as they leave the scene. <br><br> Each fragment animate from the whole joint text toward the options you set here.
hr: Animira znakove, riječi ili retke teksta dok napuštaju mjesto događaja. <br><br> Svaki fragment animira cijeli zajednički tekst prema mogućnostima koje ovdje postavite.

en: Shift out
hr: Pomakni prema van

en: Plays when layers leave the scene. <br><br> Animates layers from their current state toward the options you set here.
hr: Igra se kada slojevi napuste scenu. <br><br> Animira slojeve iz njihovog trenutnog stanja prema mogućnostima koje ste ovdje postavili.

en: Plays transition when users tap or move their mouse cursor over layers.
hr: Reproducira prijelaz kada korisnici dodirnu ili pomiču kursor miša preko slojeva.

en: Duration | reverse
hr: Trajanje | obrnut redosljed

en: Same
hr: Isto

en: Easing | reverse
hr: Ublažavanje | obrnut redosljed

en: Always on top
hr: Uvijek na vrhu

en: Moves layers at a different pace when scrolling or moving the mouse cursor.
hr: Pomiče slojeve drugim tempom prilikom pomicanja ili pomicanja pokazivača miša.

en: Parallax Settings
hr: Postavke paralakse

en: Related Settings
hr: Povezane postavke

en: Slide Parallax Defaults
hr: Zadane postavke paralakse slajda

en: Project Parallax Defaults
hr: Zadane postavke paralakse projekta

en: Common parallax settings can be set on the slide or project level, so you don’t have to specify them individually for every layer.
hr: Uobičajene postavke paralakse mogu se postaviti na razini slajda ili projekta, tako da ih ne morate navesti pojedinačno za svaki sloj.

en: Moves and transforms layers in your project while scrolling the page.
hr: Premješta i transformira slojeve u projektu dok se pomičete po stranici.

en: Intensity
hr: Intenzitet

en: Min.
hr: Minimum.

en: Max.
hr: Maximum.

en: Resp.
hr: Prilagodljiv.

en: Rotaton
hr: Rotiranje

en: Scroll Duration
hr: Trajanje pomicanja (scroll)

en: Get Scroll Position Of
hr: Dohvati položaj klizanja od

en: Scroll Position
hr: Položaj pri skrolanju

en: Set Vertical Spacing
hr: Postavi okomiti razmak

en: Adding extra space around the slider can be helpful to make a short page scrollable or increase the area where layers can go outside the slider canvas.
hr: Dodavanje dodatnog prostora oko klizača može biti korisno za pomicanje kratke stranice ili povećanje područja na kojem slojevi mogu izaći izvan područja klizača.

en: Set Layer Overflow
hr: Postavi prelijevanje sloja

en: By default, layers are clipped when they go outside the slider canvas, which might not be the desired effect with scroll transitions.
hr: Prema zadanim postavkama, slojevi se odrezuju kada izađu izvan područja klizača, što možda nije željeni učinak s prijelazima pomicanja.

en: Layer linking
hr: Povezivanje slojeva

en: Layer Actions
hr: Akcije sloja

en: Scrolls below the project, pushing it outside of the viewport to make room for any content that follows.
hr: Pomiče se ispod projekta, gurajući ga izvan vidikovca kako biste oslobodili prostor za bilo koji sadržaj koji slijedi.

en: Scroll Offset
hr: Pomak klizanja

en: Scrolls to the next LayerSlider project on page (if there’s any).
hr: Pomiče se do sljedećeg projekta LayerSlider na stranici (ako ga ima).

en: Scrolls to the previous LayerSlider project on page (if there’s any).
hr: Pomiče se do prethodnog projekta LayerSlider na stranici (ako postoji).

en: Scrolls to the specified element. You can enter a CSS/jQuery selector to target elements. To target LayerSlider projects, use custom class names instead of relying on their randomized ID.
hr: Pomiče se do navedenog elementa. Za ciljne elemente možete unijeti CSS/jQuery birač. Da biste ciljali projekte LayerSlider, koristite prilagođene nazive klasa umjesto da se oslanjate na njihov randomizirani ID.

en: Selector
hr: Selektor

en: Scrolls to the specified position of the target scene.
hr: Pomiče se do navedenog položaja ciljne scene.

en: Target
hr: Cilj

en: Current Scene
hr: Trenutna scena

en: Previous Scene
hr: Prethodna scena

en: Next Scene
hr: Sljedeća scena

en: Scene Position
hr: Položaj scene

en: Jumps to the specified slide. Project Settings like Shuffle mode does not affect the selected slide.
hr: Skače na navedeni slajd. Postavke projekta kao što je način miješanja ne utječu na odabrani slajd.

en: Select Slide
hr: Odabir slajda

en: Jumps to the next slide. Options like Shuffle mode or Two way slideshow can affect the sequence.
hr: Skače na sljedeći slajd. Mogućnosti kao što su Način miješanja ili Dvosmjerna dijaprojekcija mogu utjecati na slijed.

en: Jumps to the previous slide. Options like Shuffle mode or Two way slideshow can affect the sequence.
hr: Skače na prethodni slajd. Mogućnosti kao što su Način miješanja ili Dvosmjerna dijaprojekcija mogu utjecati na slijed.

en: Stops the slideshow. Depending on your settings, layer animations and progress timers may not be interrupted, but your project will not commence to the next slide automatically.
hr: Zaustavlja dijaprojekciju. Ovisno o postavkama, animacije slojeva i mjerači vremena napretka možda neće biti prekinuti, ali projekt neće automatski započeti sljedeći slajd.

en: Resumes the slideshow and re-enables the automatic slide change.
hr: Nastavlja dijaprojekciju i ponovno omogućuje automatsku promjenu slajda.

en: Instantly restarts the slide replaying all layer transitions from the beginning.
hr: Odmah ponovno pokreće slajd ponavljajući sve prijelaze slojeva od početka.

en: Plays all transitions backward from the moment it’s triggered, then pauses at the beginning of the slide. An option is provided to continue replaying the slide normally afterward.
hr: Reproducira sve prijelaze unatrag od trenutka pokretanja, a zatim pauzira na početku slajda. Dostupna je mogućnost normalnog ponavljanja slajda nakon toga.

en: Replay
hr: Odgovori

en: Immediately sets the current slide back to its starting state and pauses it.
hr: Odmah vraća trenutni slajd u početno stanje i zaustavlja ga.

en: Stops the project by freezing every animation taking place when triggered, including slide transitions when changing slides.
hr: Zaustavlja projekt zamrzavanjem svake animacije koja se odvija kada se pokrene, uključujući prijelaze slajdova prilikom promjene slajdova.

en: Resumes the project and continues playing frozen animations.
hr: Nastavlja projekt i nastavlja reproducirati zamrznute animacije.

en: Toggles between Pause Project and Resume Project by respecting the current state.
hr: Prebacuje se između projekta pauze i projekta nastavka poštujući trenutno stanje.

en: Starts playback of any active media element on the current slide.
hr: Pokreće reprodukciju bilo kojeg aktivnog medijskog elementa na trenutnom slajdu.

en: Pauses playback of any active media element on the current slide.
hr: Pauzira reprodukciju bilo kojeg aktivnog medijskog elementa na trenutnom slajdu.

en: Unmutes playback of any active media element on the current slide. Using this action may require a Click or Tap trigger due to browser restrictions.
hr: Ponovno uključuje reprodukciju bilo kojeg aktivnog medijskog elementa na trenutnom slajdu. Korištenje ove akcije može zahtijevati okidač klikni ili dodirni zbog ograničenja preglednika.

en: Opens the selected Popup. Embedding it to the page is optional; the Popup will be loaded dynamically if needed. Manually embedding it in advance makes it open faster.
hr: Otvara odabrani skočni prozor. Ugrađivanje na stranicu nije obavezno; Skočni prozor će se po potrebi dinamički učitati. Ručno ugrađivanje unaprijed čini ga bržim.

en: Open With Slide
hr: Otvori pomoću slajda

en: Close if already open
hr: Zatvori ako je već otvoreno

en: Closes this Popup. Works only if the current project type is set to a Popup.
hr: Zatvara ovaj skočni prozor. Radi samo ako je trenutna vrsta projekta postavljena na skočni prozor.

en: Opens all Popups waiting in the background to be launched. Popups must be embedded on the page beforehand.
hr: Otvara sve skočne prozore koji čekaju u pozadini da se pokrenu. Skočni prozori moraju biti unaprijed ugrađeni na stranicu.

en: Closes all opened Popups on page.
hr: Zatvara sve otvorene skočne prozore na stranici.

en: Calls a JavaScript function by its name. This is intended for web developers. The function must be present on page prior triggering this action.
hr: Poziva JavaScript funkciju svojim nazivom. To je namijenjeno web programerima. Funkcija mora biti prisutna na stranici prije pokretanja ove akcije.

en: Function Name
hr: Naziv funkcije

en: Layer Action
hr: Akcija sloja

en: ADD NEW LAYER ACTION...
hr: DODAJ NOVU AKCIJU SLOJA...

en: Scroll Below Project
hr: Pomakni se ispod projekta

en: Scroll to Next Project
hr: Pomakni se do sljedećeg projekta

en: Scroll to Previous Project
hr: Pomakni se do prethodnog projekta

en: Scroll to Element
hr: Pomakni se do elementa

en: Scroll to Scene Position
hr: Pomakni se do položaja scene

en: Jump to Slide
hr: Skoči na slajd

en: Next Slide
hr: Sljedeći slajd

en: Previous Slide
hr: Prethodni slajd

en: Stop Slideshow
hr: Zaustavi dijaprojekciju

en: Start Slideshow
hr: Pokreni dijaprojekciju

en: Slide Animation Timeline
hr: Vremenska traka animacije slajda

en: Replay Slide
hr: Ponovno reproduciraj slajd

en: Reverse Slide
hr: Obrnuti slajd

en: Reset Slide
hr: Resetiraj slajd

en: Project Animation Timeline
hr: Vremenska traka animacije projekta

en: Pause Project
hr: Pauziraj projekt

en: Resume Project
hr: Nastavi projekt

en: Toggle Pause/Resume
hr: Uključi/isključi pauziranje/nastavak

en: Media Playback
hr: Reprodukcija medijskih sadržaja

en: Play Media
hr: Reproduciraj medijske sadržaje

en: Pause Media
hr: Pauziraj medij

en: Unmute Media
hr: Ponovno uključivanje zvuka

en: Open Popup
hr: Otvori skočni prozor

en: Launch Popups
hr: Pokreni skočni prozor (Popup)

en: Close All Popups
hr: Zatvori sve skočne prozore

en: Call JavaScript function
hr: Pozivanje JavaScript funkcije

en: Trigger
hr: Okidač

en: Click or Tap
hr: Kliknite ili dodirnite

en: Mouse Enter
hr: Unos miša

en: Mouse Leave
hr: Odlazak miša

en: Common Attributes
hr: Uobičajeni atributi

[ctx: HTML attribute key]
en: key
hr: ključ

[ctx: HTML attribute value]
en: value
hr: vrijednost

en: Quick Tip
hr: Brzi savjet

en: Show QUICK TIP when publishing projects.
hr: Prikaži BRZI SAVJET prilikom objavljivanja projekata.

en: Grab the embed code:
hr: Zgrabite kod za ugradnju:

en: copy
hr: kopiraj

en: Show more embed options
hr: Pokaži više mogućnosti ugrađivanja

en: Save
hr: Spremi

en: Saving
hr: Spremanje

en: Publishing
hr: Objavljivanje

en: The transition property will be normalized regarding to the current responsive ratio of the slider.
hr: Svojstvo prijelaza normalizirat će se s obzirom na trenutni responzivni omjer klizača.

en: The transition will play backward after the layer leaves its center point.
hr: Prijelaz će se reproducirati unatrag nakon što sloj napusti središnju točku.

en: The transition will start from the opposite value of this property.
hr: Prijelaz će početi od suprotne vrijednosti ovog svojstva.

en: Restore to defaults
hr: Vrati na zadane postavke

en: Advanced Option
hr: Napredna mogućnost

en: This feature requires license registration. Click to learn more.
hr: Ova značajka zahtijeva registraciju licence. Kliknite da biste saznali više.

en: Triggers all hover transitions at once when moving the mouse cursor over or tapping on the slide.
hr: Pokreće sve prijelaze pokazivača miša odjednom kada pomičete kursor miša preko slajda ili dodirnete slajd.

en: In some cases your layers may be wrapped by another element. For example, an ＜A＞ tag when you use layer linking. By default, new attributes will be applied on the wrapper (if any), which is desirable in most cases (e.g. lightbox plugins). If there is no wrapper element, attributes will be automatically applied on the layer itself. Uncheck this option when you need to apply this attribute on the layer element in all cases.
hr: U nekim slučajevima vaši slojevi mogu biti omotani drugim elementom. Na primjer, oznaka < A > kada koristite povezivanje slojeva. Prema zadanim postavkama na omot će se primijeniti novi atributi (ako ih ima), što je poželjno u većini slučajeva (npr. dodaci lightboxa). Ako nema elementa omotača, atributi će se automatski primijeniti na sam sloj. Poništite ovu mogućnost kada trebate primijeniti ovaj atribut na element sloja u svim slučajevima.

en: Set layers list position
hr: Postavljanje položaja popisa slojeva

en: Dock layers list
hr: Spoji popis slojeva

en: Pin layers list
hr: Zakvači popis slojeva

en: Close layers list
hr: Izaberi popis slojeva

en: Copy style properties
hr: Kopiranje svojstava stila

en: Paste style properties
hr: Zalijepi svojstva stila

en: Copy transition properties
hr: Kopiranje svojstava prijelaza

en: Paste transition properties
hr: Zalijepi svojstva prijelaza

en: Expand / shrink sidebar
hr: Proširi / smanji bočnu traku

en: Align item to top left
hr: Poravnaj stavku gore lijevo

en: Align item to top center
hr: Poravnaj stavku gore centar

en: Align item to top right
hr: Poravnaj stavku gore desno

en: Align item to center left
hr: Poravnaj stavku centar lijevo

en: Align item to center center
hr: Poravnaj stavku u centar

en: Align item to center right
hr: Poravnaj stavku centar desno

en: Align item to bottom left
hr: Poravnaj stavku s dna lijevo

en: Align item to bottom center
hr: Poravnaj stavku s donjim središtem

en: Align item to bottom right
hr: Poravnaj stavku s desnim dnom

en: Overlapping Layers
hr: Preklapajući slojevi

en: Align Layer
hr: Poravnaj sloj

en: Align Layers
hr: Poravnaj slojeve

en: Left Edge
hr: Lijevi rub

en: Horizontal Center
hr: Vodoravno centar

en: Right Edge
hr: Desni rub

en: Top Edge
hr: Gornji rub

en: Vertical Center
hr: Okomito središte

en: Bottom Edge
hr: Donji rub

en: Align Layers in Selection
hr: Poravnaj slojeve u označenom

en: Duplicate Layer
hr: Dupliciraj sloj

en: Duplicate Layers
hr: Dupliciraj slojeve

en: Remove Layer
hr: Ukloni sloj

en: Remove Layers
hr: Ukloni slojeve

en: Copy Layer
hr: Kopiraj sloj

en: Copy Layers
hr: Kopiraj slojeve

en: Paste Layer
hr: Zalijepi sloj

en: Paste Layers
hr: Zalijepi slojeve

en: Toggle Layer Visibility
hr: Uključi/isključi vidljivost sloja

en: Toggle Layers Visibility
hr: Uključi/isključi vidljivost slojeva

en: Toggle Layer Locking
hr: Uključi/isključi zaključavanje sloja

en: Toggle Layers Locking
hr: Uključi/isključi zaključavanje slojeva

en: Copy Layer Styles
hr: Kopiraj stilove sloja

en: Paste Layer Styles
hr: Zalijepi stilove sloja

en: Pick image
hr: Odabir slike

en: Use post image
hr: Koristi sliku objave

en: Enter from URL
hr: Unos iz URL-a

en: Image editor
hr: Uređivač slika

en: Remove image
hr: Ukloni sliku

en: Duplicate Slide
hr: Dupliciraj slajd

en: Unpublish Slide
hr: Poništavanje objave slajda

en: Publish Slide
hr: Objavi slajd

en: Remove Slide
hr: Ukloni slajd

en: Generate Thumbnail
hr: Generiraj minijaturu

en: Sidebar Settings
hr: Postavke bočne trake

en: Section tabs
hr: Kartice sekcija

en: Expand all
hr: Proširi sve

en: Collapse all
hr: Sažmi sve

en: Auto close
hr: Automatsko zatvaranje

en: Layers List Pos.
hr: Popis slojeva Pos.

en: Left side
hr: Lijeva strana

en: Right side
hr: Desna strana

en: Pin Layers List
hr: Zakvači popis slojeva

en: Show Quick Tip when publishing
hr: Pokaži brzi savjet prilikom objavljivanja

en: Workspace Settings
hr: Postavke radnog prostora

en: Editor Theme
hr: Tema uređivača

en: Default (Dark)
hr: Zadano (tamno)

en: Light
hr: Svjetlo

en: Show rulers
hr: Pokaži ravnala

en: Show guides
hr: Pokaži vodilice

en: Show info panel
hr: Pokaži info ploču

en: Workspace Padding
hr: Obloga radnog prostora

en: LayerSlider Skin Editor
hr: Slojeviti klizač uređivač presvlaka

en: Choose a skin:
hr: Odaberite presvlaku:

en: Built-in skins will be overwritten by plugin updates. Making changes should be done through the Custom Styles Editor.
hr: Ugrađene presvlake bit će prebrisane ažuriranjima dodataka. Promjene treba izvršiti putem uređivača prilagođenih stilova.

en: Modifying a skin with invalid code can break your projects’ appearance.<br>Changes cannot be reverted after saving.
hr: Izmjena presvlake s nevaljanim kodom može slomiti izgled vaših projekata.<br>Promjene se ne mogu vratiti nakon spremanja.

en: You need to make this file writable in order to save your changes. See the %sCodex%s for more information.
hr: Da biste spremili promjene, morate ovu datoteku učiniti za snimanje. Dodatne informacije potražite u %sCodex%s.

en: Reverted to recommended settings.
hr: Vraćeno na preporučene postavke.

en: LayerSlider has attempted to update your database. Server restrictions may apply, please verify whether it was successful.
hr: LayerSlider je pokušao ažurirati vašu bazu podataka. Mogu se primijeniti ograničenja poslužitelja, provjerite je li bila uspješna.

en: Groups have been removed. All projects are now moved to the main grid where they remain available to you.
hr: Grupe su uklonjene. Svi se projekti sada premještaju u glavnu mrežu gdje vam ostaju dostupni.

en: LayerSlider System Status
hr: Stanje sustava LayerSlider

en: This page is intended to help you identify possible issues and to display relevant debug information about your site. Whenever a potential issue is detected, it will be marked with red or orange text describing the nature of that issue.
hr: Ova je stranica namijenjena prepoznavanju mogućih problema i prikazivanju relevantnih informacija o ispravljanju pogrešaka na vašoj web-lokaciji. Kad god se otkrije potencijalni problem, on će biti označen crvenim ili narančastim tekstom koji opisuje prirodu tog problema.

en: Please keep in mind that in most cases, only your web hosting company can change server settings; thus, you should contact them with the messages provided (if any).
hr: Imajte na umu da u većini slučajeva samo vaša tvrtka za web hosting može promijeniti postavke poslužitelja; Stoga biste ih trebali kontaktirati s dostavljenim porukama (ako ih ima).

en: Updates & Online Services
hr: Ažuriranja i mrežni servisi

en: Auto-Updates:
hr: Automatska ažuriranja:

en: Not set
hr: Nije postavljeno

en: Activated
hr: Aktiviran

en: Register your LayerSlider license for auto-updates so you can always use the latest release with all the new features and bug fixes.
hr: Registrirajte licencu LayerSlider za automatska ažuriranja kako biste uvijek mogli koristiti najnovije izdanje sa svim novim značajkama i ispravcima pogrešaka.

en: Get License
hr: Uzmi licencu

en: LayerSlider version:
hr: Mogućnosti slojevitog klizača:

en: Update to latest version (%1$s), as we are constantly working on new features, improvements and bug fixes.
hr: Ažurirajte na najnoviju verziju (%1$s) jer neprestano radimo na novim značajkama, poboljšanjima i ispravcima pogrešaka.

en: WordPress version:
hr: WordPress verzija:

en: Update WordPress to a newer version to ensure compatibility.
hr: Ažurirajte WordPress na noviju verziju kako biste osigurali kompatibilnost.

en: WP Remote functions:
hr: WP udaljene funkcije:

en: Blocked
hr: Blokirano

en: Failed to connect to our update server. This could cause issues with license registration, serving updates, downloading templates and installable modules, and displaying certain information like the release log. It’s most likely a web server configuration issue. Please contact your server host and ask them to allow external connections to %srepository.kreaturamedia.com%s domain and have cURL and the necessary components installed.
hr: Povezivanje s našim poslužiteljem za ažuriranje nije uspjelo. To bi moglo uzrokovati probleme s registracijom licence, posluživanjem ažuriranja, preuzimanjem predložaka i modula koji se mogu instalirati te prikazivanjem određenih informacija poput zapisnika izdanja. To je najvjerojatnije problem s konfiguracijom web poslužitelja. Obratite se glavnom računalu poslužitelja i zamolite ih da dopuste vanjske veze s domenom %srepository.kreaturamedia.com%s te da imaju instaliran cURL i potrebne komponente.

en: Site Setup & Plugin Settings
hr: Postavke postavljanja web-mjesta i dodataka

en: LayerSlider database:
hr: Baza podataka slojevitog klizača:

en: Error
hr: Greška

en: Your database needs an update in order for LayerSlider to work properly. Please press the ’Update Database’ button below. If this does not help, you need to contact your web server hosting company to fix any issue preventing plugins from creating and updating database tables.
hr: Baza podataka treba ažuriranje kako bi LayerSlider ispravno radio. Pritisnite donji gumb "Ažuriraj bazu podataka". Ako to ne pomogne, morate se obratiti svojoj tvrtki za hosting web poslužitelja kako biste riješili bilo koji problem koji sprječava dodatke da stvaraju i ažuriraju tablice baze podataka.

en: Clear Groups
hr: Očisti grupe

en: Update Database
hr: Ažuriraj bazu podataka

en: Install Location
hr: Instaliraj lokaciju

en: Non-standard
hr: Nestandardno

en: Using LayerSlider from a non-standard install location or having a different directory name could lead issues in receiving and installing updates. Commonly, you see this issue when you’re using a theme-included version of LayerSlider. To fix this, please first search for an option to disable/unload the bundled version in your theme, then re-install a fresh copy. Your projects and settings are stored in the database, re-installing the plugin will not harm them.
hr: Korištenje LayerSlidera s nestandardnog mjesta instalacije ili drugog naziva direktorija može dovesti do problema u primanju i instaliranju ažuriranja. Taj se problem obično pojavljuje kada koristite verziju LayerSlidera uključenu u temu. Da biste to popravili, najprije potražite opciju za onemogućavanje/uklanjanje verzije u paketu u temi, a zatim ponovno instalirajte novu kopiju. Vaši projekti i postavke pohranjeni su u bazi podataka, ponovna instalacija dodatka neće im naštetiti.

en: Uploads directory:
hr: Direktorij za prijenos datoteka:

en: Inaccessible
hr: Nepristupačan

en: LayerSlider uses the uploads directory for image uploads, exporting/importing projects, and downloading modules. Make sure that your /wp-content/uploads/ directory exists and has write permission.
hr: LayerSlider koristi direktorij prijenosa za prijenose slika, projekte izvoza / uvoza i preuzimanje modula. Provjerite postoji li vaš /wp-content/uploads/ direktorij i ima li dozvolu za pisanje.

en: Cache plugins
hr: Dodaci predmemorije

en: Not found
hr: Nije pronađeno

en: The listed plugin(s) may prevent edits and other changes to show up on your site in real-time. Empty your caches if you experience any issue.
hr: Navedeni dodaci mogu spriječiti da se uređivanja i druge promjene prikazuju na vašoj web-lokaciji u stvarnom vremenu. Ispraznite predmemorije ako naiđete na bilo kakav problem.

en: Although markup caching can increase performance, it can also interfere with localization and translation plugins or whenever LayerSlider needs to serve alternating content based on external factors. We recommend disabling this setting and using a site-wide caching plugin. This helps avoid issues while still achieving the same performance gains.
hr: Iako predmemoriranje oznaka može povećati performanse, također može ometati lokalizaciju i dodatke za prevođenje ili kad god LayerSlider treba posluživati izmjenični sadržaj na temelju vanjskih čimbenika. Preporučujemo da onemogućite ovu postavku i koristite dodatak za predmemoriranje na cijelom web-mjestu. To pomaže izbjeći probleme, a istovremeno postići ista poboljšanja performansi.

en: Enabling this option can ensure that changes to your projects are always reflected on front-end pages when using popular caching plugins.
hr: Omogućavanje ove opcije može osigurati da se promjene u vašim projektima uvijek odražavaju na stranicama sučelja kada koristite popularne dodatke za predmemoriranje.

en: While “No-conflict mode” can help with issues caused by 3rd parties, it can just as easily break your site. This option should remain disabled in most cases unless you experience problems without it.
hr: Iako "Način bez sukoba" može pomoći u problemima koje uzrokuju treće strane, jednako lako može razbiti vašu web stranicu. Ova bi opcija u većini slučajeva trebala ostati onemogućena, osim ako bez nje ne naiđete na probleme.

en: GreenSock is a popular animation engine used by many. Enabling sandboxing helps avoid issues when 3rd parties like other plugins and WordPress themes are also using GreenSock.
hr: GreenSock je popularan animacijski motor koji koriste mnogi. Omogućavanje sandboxinga pomaže u izbjegavanju problema kada treće strane, kao i drugi dodaci i WordPress teme, također koriste GreenSock.

en: This setting should be used in very special cases only as it can break otherwise functioning sites.
hr: Ovu postavku treba koristiti u vrlo posebnim slučajevima samo zato što može slomiti mjesta koja inače funkcioniraju.

en: Recommended settings:
hr: Preporučene postavke:

en: Warning
hr: Upozorenje

en: The following LayerSlider settings deviate from what’s recommended. These settings can cause all sorts of issues if misused, but they can also be necessary in cases. If you’re experiencing problems, we encourage reverting to the recommended settings with the button below. This action will not touch your projects, so you don’t have to worry about data loss.
hr: Sljedeće postavke LayerSlider odstupaju od preporučenog. Ove postavke mogu uzrokovati sve vrste problema ako se zloupotrijebe, ali mogu biti potrebne iu slučajevima. Ako imate problema, preporučujemo da se vratite na preporučene postavke pomoću donjeg gumba. Ova radnja neće dirati vaše projekte, tako da ne morate brinuti o gubitku podataka.

en: Use Recommended Settings
hr: Koristi preporučene postavke

en: LocalStorage
hr: Lokacija spremišta

en: Info
hr: Informacije

en: If you experience issues in the project editor, especially a broken interface, clearing the web browser’s LocalStorage might help resolve that.
hr: Ako naiđete na probleme u uređivaču projekta, posebno neispravno sučelje, brisanje LocalStorage web-preglednika moglo bi vam pomoći da to riješite.

en: Clear LocalStorage
hr: Očisti LocalStorage

en: WP Debug Mode:
hr: WP način ispravljanja pogrešaka:

en: If you experience any issue, we recommend enabling the WP Debug mode while debugging.
hr: Ako naiđete na bilo kakav problem, preporučujemo da tijekom ispravljanja pogrešaka omogućite WP način ispravljanja pogrešaka.

en: Server Settings
hr: Postavke poslužitelja

en: PHP Version:
hr: PHP verzija:

en: LayerSlider requires PHP 5.4.0 or newer. Please contact your host and ask them to upgrade PHP on your web server. Alternatively, they often offer a customer dashboard for their services, which might also provide an option to choose your preferred PHP version.
hr: LayerSlider zahtijeva PHP 5.4.0 ili noviji. Obratite se domaćinu i zamolite ga da nadogradi PHP na vašem web poslužitelju. Alternativno, često nude nadzornu ploču kupaca za svoje usluge, što također može pružiti mogućnost odabira željene PHP verzije.

en: PHP Time Limit:
hr: PHP vremenska ograničenje izvođenja:

en: No limit
hr: Nema ograničenja

en: PHP max. execution time should be set to at least 60 seconds or higher when importing large projects. Please contact your host and ask them to change this PHP setting on your web server accordingly.
hr: vrijeme izvršenja treba biti postavljeno na najmanje 60 sekundi ili više pri uvozu velikih projekata. Obratite se svom domaćinu i zamolite ga da u skladu s tim promijeni ovu PHP postavku na vašem web poslužitelju.

en: PHP Memory Limit:
hr: Ograničenje PHP memorije:

en: PHP memory limit should be set to at least 64MB or higher when dealing with large projects. Please contact your host and ask them to change this PHP setting on your web server accordingly.
hr: Ograničenje PHP memorije treba postaviti na najmanje 64 MB ili više kada se radi o velikim projektima. Obratite se svom domaćinu i zamolite ga da u skladu s tim promijeni ovu PHP postavku na vašem web poslužitelju.

en: PHP Post Max Size:
hr: PHP vrijednost post_max_size:

en: Importing larger projects could be problematic in some cases. This option is needed to upload large files. We recommend to set it to at least 16MB or higher. Please contact your host and ask them to change this PHP setting on your web server accordingly.
hr: Uvoz većih projekata u nekim bi slučajevima mogao biti problematičan. Ova je mogućnost potrebna za prijenos velikih datoteka. Preporučujemo da ga postavite na najmanje 16 MB ili više. Obratite se svom domaćinu i zamolite ga da u skladu s tim promijeni ovu PHP postavku na vašem web poslužitelju.

en: PHP Max Upload Size:
hr: Maksimalna veličina prijenosa PHP-a:

en: Active
hr: Aktivno

en: Suhosin may override PHP server settings that are otherwise marked OK here. If you experience issues, please contact your web hosting company and ask them to verify the listed server settings.
hr: Suhosin može nadjačati postavke PHP poslužitelja koje su ovdje inače označene u redu. Ako naiđete na probleme, obratite se svojoj tvrtki za web hosting i zamolite je da provjeri navedene postavke poslužitelja.

en: The PHP ZipArchive extension is needed to export projects. Please note, this is *NOT* the equivalent of the PEAR Archive_Zip package. The two are different, and hosting companies usually don’t offer a way to make this change on your own. Please contact your server hosting company and ask them to enable PHP’s ZipArchive extension.
hr: Za izvoz projekata potrebno je proširenje PHP ZipArchive. Imajte na umu da ovo nije *NOT* ekvivalent paketa PEAR Archive_Zip. Njih dvoje su različiti, a hosting tvrtke obično ne nude način da sami napravite ovu promjenu. Obratite se svojoj tvrtki za hosting poslužitelja i zamolite ih da omoguće PHP-ovo proširenje ZipArchive.

en: PHP DOMDocument Extension:
hr: Proširenje PHP DOMDocument:

en: Front-end projects and the editor interface require the PHP DOMDocument extension and will not work properly without it. Please contact your web hosting company and ask them enable the PHP DOMDocument extension.
hr: Front-end projekti i sučelje uređivača zahtijevaju proširenje PHP DOMDocument i neće raditi ispravno bez njega. Obratite se svojoj tvrtki za web hosting i zamolite ih da omoguće proširenje PHP DOMDocument.

en: PHP Multibyte String Extension:
hr: PHP višebajtno proširenje niza:

en: The lack of PHP “mbstring” extension can lead to unexpected issues. Contact your server hosting provider and ask them to install/enable this extension.
hr: Nedostatak PHP "mbstring" proširenja može dovesti do neočekivanih problema. Obratite se davatelju usluga hostiranja poslužitelja i zamolite ga da instalira/omogući ovo proširenje.

en: PHP Multibyte Regex Functions:
hr: PHP multibajtne Regex funkcije:

en: The lack of PHP “mbregex” module can lead to unexpected issues. Contact your server hosting provider and ask them to install/enable this module.
hr: Nedostatak PHP "mbregex" modula može dovesti do neočekivanih problema. Obratite se davatelju usluga hostiranja poslužitelja i zamolite ga da instalira/omogući ovaj modul.

en: Show Advanced Details
hr: Pokaži napredne detalje

en: Erase All Plugin Data
hr: Izbriši sve podatke o dodacima

en: Advanced Debug Details
hr: Napredni detalji o ispravljanju pogrešaka

en: This action cannot be undone. All LayerSlider data will be permanently deleted and you will not be able to restore them afterwards. Please consider every possibility before deciding.\r\n\r\n Are you sure you want to continue?
hr: Ovu akciju nije moguće poništiti. Svi podaci LayerSlider bit će trajno izbrisani i nakon toga ih nećete moći vratiti. Prije donošenja odluke razmotrite svaku mogućnost.\r\n\r\n Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: When you deactivate or remove LayerSlider, your projects and settings are retained to prevent accidental data loss. You can use this utility if you really want to erase all data used by LayerSlider.
hr: Kada deaktivirate ili uklonite LayerSlider, vaši projekti i postavke zadržavaju se kako bi se spriječio slučajni gubitak podataka. Ovaj uslužni program možete koristiti ako zaista želite izbrisati sve podatke koje koristi LayerSlider.

en: The following actions will be performed when you confirm your intention to erase all plugin data:
hr: Sljedeće radnje izvršit će se kada potvrdite namjeru brisanja svih podataka o dodacima:

en: Remove LayerSlider’s database tables, which store your projects, drafts, and revisions.
hr: Uklonite tablice baze podataka LayerSlider u koje pohranjuju vaše projekte, skice i revizije.

en: Remove the relevant entries from the <i>wp_options</i> database table, which stores plugin settings.
hr: Uklonite odgovarajuće unose iz tablice baze <i>podataka wp_options</i> kojoj se pohranjuju postavke dodataka.

en: Remove the relevant entries from the <i>wp_usermeta</i> database table, which stores user associated plugin settings.
hr: Uklonite odgovarajuće unose iz tablice baze <i>podataka wp_usermeta</i> kojoj se pohranjuju postavke dodataka pridružene korisniku.

en: Remove files and folders created by LayerSlider from the <i>/wp-content/uploads</i> directory. This will not affect your own uploads in the Media Library.
hr: Uklonite datoteke i mape koje je stvorio LayerSlider iz direktorija / <i>wp-content/uploads</i> . To neće utjecati na vlastite prijenose u biblioteci medijskih sadržaja.

en: Deactivate LayerSlider as a last step.
hr: Deaktivirajte LayerSlider kao posljednji korak.

en: The actions above will be performed on this blog only. If you have a multisite network and you are a network administrator, then an “Apply to all sites” checkbox will appear, which you can use to erase data from every site in your network if you choose so.
hr: Gore navedene radnje izvršit će se samo na ovom blogu. Ako imate mrežu za više web-mjesta, a mrežni ste administrator, pojavit će se potvrdni okvir "Primijeni na sva web-mjesta" pomoću kojeg možete izbrisati podatke sa svakog web-mjesta u mreži ako tako odaberete.

en: Please note: You CANNOT UNDO this action. Please CONSIDER EVERY POSSIBILITY before choosing to erase all plugin data, as you will not be able to restore data afterwards.
hr: Napomena: NE MOŽETE poništiti ovu akciju. RAZMOTRITE SVAKU MOGUĆNOST prije nego što odlučite izbrisati sve podatke o dodacima, jer nakon toga nećete moći vratiti podatke.

en: Are you sure you want to erase plugin data from every site in network?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati podatke o dodacima sa svih web-mjesta u mreži?

en: Apply to all sites in multisite network
hr: Primijeni na sva web-mjesta u mreži za više web-mjesta

en: Erase Plugin Data
hr: Brisanje podataka dodataka

en: You must be an administrator to use this feature.
hr: Da biste koristili ovu značajku, morate biti administrator.

en: LayerSlider Slide Transition Builder
hr: Sastavljač prijelaza slajdova LayerSlider

en: Type transition name
hr: Upišite naziv prijelaza

en: Remove transition
hr: Ukloni prijelaz

en: No 2D transitions yet.
hr: Još nema 2D prijelaza.

en: No 3D transitions yet.
hr: Još nema 3D prijelaza.

en: Before you can save your changes, you need to make your “/wp-content/uploads” folder writable. See the %sCodex%s
hr: Da biste mogli spremiti promjene, morate mapu "/wp-content/uploads" učiniti za snimanje. Pogledajte %sCodex%s

en: Untitled
hr: Neimenovano

en:  %s ago
hr:  prije %s

en: Unnamed Project
hr: Neimenovani projekt

en: Import Error
hr: Pogreška uvoza

en: It seems there is a server issue that prevented LayerSlider from importing the selected template. Please check %sSystem Status%s for potential errors, try to temporarily disable themes/plugins to rule out incompatibility issues or contact your hosting provider to resolve server configuration problems. Retrying the import might also help.
hr: Čini se da postoji problem s poslužiteljem koji je spriječio LayerSlider da uveze odabrani predložak. Provjerite ima li mogućih pogrešaka u %sStatusu sustava%s pokušajte privremeno onemogućiti teme/dodatke da biste isključili probleme s nekompatibilnošću ili se obratite davatelju usluga hostiranja da biste riješili probleme s konfiguracijom poslužitelja. Ponovni pokušaj uvoza također može pomoći.

en: LayerSlider couldn’t save the downloaded template on your server. Please check %sSystem Status%s for potential issues. The most common reason for this issue is the lack of write permission on the /wp-content/uploads/ directory.
hr: LayerSlider nije mogao spremiti preuzeti predložak na poslužitelj. Provjerite %sStatus sustava%s za potencijalne probleme. Najčešći razlog ovog problema je nedostatak dozvole za pisanje u direktoriju /wp-content/uploads/.

en: Imported Group
hr: Uvezena grupa

en: It looks like your files isn’t writable, so PHP couldn’t make any changes (CHMOD).
hr: Čini se da se vaše datoteke ne mogu pisati, pa PHP nije mogao napraviti nikakve promjene (CHMOD).

en: Cannot write to file
hr: Nije moguće pisati u datoteku

en: It looks like you haven’t selected any skin to edit.
hr: Čini se da niste odabrali nijednu presvlaku za uređivanje.

en: No skin selected.
hr: Nije odabrana nijedna presvlaka.

en: Assets library requires license registration
hr: Biblioteka resursa zahtijeva registraciju licence

en: An error occurred while we tried to validate your LayerSlider license. Please verify that you’re using a genuine copy of LayerSlider and that you’ve registered a valid license key.
hr: Došlo je do pogreške dok smo pokušavali provjeriti valjanost vaše licence LayerSlider. Provjerite koristite li originalnu kopiju LayerSlidera i jeste li registrirali valjani licenčni ključ.

en: Download Error
hr: Pogreška pri preuzimanju

en: It seems there is a server issue that prevented LayerSlider from downloading the selected asset. Please check %sSystem Status%s for potential errors, try to temporarily disable themes/plugins to rule out incompatibility issues or contact your hosting provider to resolve server configuration problems.
hr: Čini se da postoji problem s poslužiteljem koji je spriječio LayerSlider da preuzme odabrano sredstvo. Provjerite ima li mogućih pogrešaka u %sStatusu sustava%s pokušajte privremeno onemogućiti teme/dodatke da biste isključili probleme s nekompatibilnošću ili se obratite davatelju usluga hostiranja da biste riješili probleme s konfiguracijom poslužitelja.

en: LayerSlider couldn’t save the downloaded asset on your server. Please check %sSystem Status%s for potential issues. The most common reason for this issue is the lack of write permission on the /wp-content/uploads/ directory.
hr: LayerSlider nije mogao spremiti preuzetu imovinu na vaš poslužitelj. Provjerite %sStatus sustava%s za potencijalne probleme. Najčešći razlog ovog problema je nedostatak dozvole za pisanje u direktoriju /wp-content/uploads/.

en: Insert a LayerSlider project to your pages and posts.
hr: Umetnite projekt LayerSlider na stranice i postove.

en: Example Project Block
hr: Primjer bloka projekta

en: Overriding project settings is optional. It can be useful if you want to make small changes to the same project in certain situations without having duplicates. For example, you might want to change the project skin on some pages to fit better to a different page style.
hr: Nadjačavanje postavki projekta nije obavezno. To može biti korisno ako želite napraviti male promjene u istom projektu u određenim situacijama bez duplikata. Na primjer, možda ćete htjeti promijeniti presvlaku projekta na nekim stranicama kako bi se bolje uklopila u drugi stil stranice.

en: Auto-Start Slideshow
hr: Automatsko pokretanje dijaprojekcije

en: The Gutenberg editor has a native Spacer block, which you can also use to make more room around the project.
hr: Gutenbergov urednik ima izvorni blok Spacer, koji također možete koristiti kako biste napravili više prostora oko projekta.

en: Margins
hr: Margine

en: Open the Project Library with the button below and select the project you want to embed.
hr: Otvorite biblioteku projekata s donjim gumbom i odaberite projekt koji želite ugraditi.

en: Project Library
hr: Biblioteka projekata

en: Dashboard
hr: Kontrolna ploča

en: Recently Created
hr: Nedavno stvoreno

en: Unnamed
hr: Bez imena

en: Recently Modified
hr: Nedavno izmijenjeno

en: Sliders
hr: Klizači

en: Hide this banner
hr: Sakrij natpis

en: Register your LayerSlider license to receive live updates and premium benefits. %sPurchase a license%s or %sread the documentation%s to learn more.
hr: Registrirajte licencu LayerSlider za primanje ažuriranja uživo i premium pogodnosti. %s Kupite licencu%s ili %spročitajte dokumentaciju%s da biste saznali više.

en: Saving ...
hr: Spremanje...

en: Saved
hr: Spremljeno

en: ERROR
hr: GREŠKA

en: Publishing ...
hr: Objavljivanje...

en: Published
hr: Objavljeno

en: Working ...
hr: Rad...

en: Stop
hr: Zaustavi

[ctx: noun]
en: Slide
hr: Slajd

en: Deselect all
hr: Odznači sve

[ctx: Button label]
en: OK
hr: U redu

[ctx: Button label]
en: Okay, I understand
hr: OK, razumijem

[ctx: Button label]
en: CANCEL
hr: OTKAŽI

[ctx: Asset size]
en: Small
hr: Malo

[ctx: Asset size]
en: Medium
hr: Srednje

[ctx: Asset size]
en: Large
hr: Veliko

[ctx: Asset size]
en: Extra Large
hr: Jako veliko

[ctx: Asset size]
en: Original
hr: Izvornik

[ctx: Asset size]
en: Scalable (Auto Size)
hr: Razmjerljivo (automatska veličina)

[ctx: Asset size]
en: Scalable (Original Size)
hr: Razmjerljivo (izvorna veličina)

en: Project saved as draft
hr: Projekt spremljen kao skica

en: Published & changes are now live
hr: Objavljeno i promjene su sada aktivne

en: Transition preset saved
hr: Spremljena je gotova konfiguracija prijelaza

en: Capturing slide. This might take a moment ...
hr: Snimanje slajda. Ovo bi moglo potrajati...

en: Saving image. This might take a moment ...
hr: Spremanje slike. Ovo bi moglo potrajati...

en: Some fonts might be missing since you disabled Google Fonts.
hr: Neki fontovi možda nedostaju jer ste onemogućili Google fontove.

en: This is a Popup project, which requires license registration to use.
hr: Ovo je Popup projekt koji zahtijeva registraciju licence za korištenje.

en: Register your LayerSlider license to use Popups.
hr: Registrirajte licencu LayerSlider za korištenje skočnih prozora.

en: This is a Sticky or Scroll Scene project, which requires license registration to use on front-end pages.
hr: Ovo je Sticky ili Scroll Scene projekt, koji zahtijeva registraciju licence za korištenje na front-end stranicama.

en: This is a Scroll Scene project, which will display and animate the first slide only.
hr: Ovo je projekt Scroll Scene koji će prikazati i animirati samo prvi slajd.

en: Missing Ending Transitions can lead to overlapping layers.
hr: Nedostajući završni prijelazi mogu dovesti do preklapajućih slojeva.

en: To avoid overlapping issues, %sEnding Transition%s will be enabled on layers missing both Ending Transition and Ending Text Transition. You should manually save the project after the changes have been applied.
hr: Kako bi se izbjegli problemi koji se preklapaju, %sZavršni prijelaz%s bit će omogućen na slojevima koji nedostaju i Završni prijelaz i Završni prijelaz teksta. Projekt biste trebali spremiti ručno nakon primjene promjena.

en: Are you sure you want to dismiss this notification without fixing potential issues?
hr: Jeste li sigurni da želite odbaciti ovu obavijest bez rješavanja potencijalnih problema?

en: Fix Problem
hr: Rješavanje problema

en: This is a premium template or a project based on it, which requires license registration to use on front-end pages.
hr: Ovo je premium predložak ili projekt koji se temelji na njemu, što zahtijeva registraciju licence za korištenje na pristupnim stranicama.

en: Register your LayerSlider license to use premium templates.
hr: Registrirajte licencu LayerSlider za korištenje premium predložaka.

en: Downloading Image Editor ...
hr: Preuzimanje uređivača slika ...

en: Downloading Icons ...
hr: Preuzimanje ikona ...

en: Downloading Assets ...
hr: Preuzimanje imovine ...

en: Downloading Object ...
hr: Preuzimanje objekta ...

en: Something went wrong ...
hr: Nešto je pošlo po zlu ...

en: License key has been updated
hr: Licenčni ključ je ažuriran

en: Release channel has been updated
hr: Kanal izdanja je ažuriran

en: License registration is required to access premium templates.
hr: Registracija licence potrebna je za pristup premium predlošcima.

en: License registration is required to access this feature.
hr: Za pristup ovoj značajki potrebna je registracija licence.

en: License registration is required to receive automatic updates.
hr: Registracija licence potrebna je za primanje automatskih ažuriranja.

en: Unlock LayerSlider’s Full Potential
hr: Otključaj puni potencijal LayerSlidera

en: Purchase This Popup Template Pack
hr: Kupite ovaj skočni paket predložaka

en: Are you sure you want to delete "%s"?
hr: Jeste li sigurni da želite izbrisati "%s"?

en: The project will be deleted immediately. You can’t undo this action.
hr: Projekt će se odmah izbrisati. Ne možete poništiti ovu akciju.

en: Delete Project
hr: Izbriši projekt

en: Delete Selected Projects?
hr: Želite li izbrisati odabrane projekte?

en: The selected projects will be deleted immediately. You can’t undo this action.
hr: Odabrani projekti odmah će se izbrisati. Ne možete poništiti ovu akciju.

en: Delete Projects
hr: Izbriši projekte

en: Are you sure you want to hide "%s"?
hr: Jeste li sigurni da želite sakriti "%s"?

en: This will also hide it on front-end pages where it’s embedded. Hidden projects can be recovered at any time if you change your mind.
hr: To će ga također sakriti na stranicama sučelja na koje je ugrađen. Skriveni projekti mogu se oporaviti u bilo kojem trenutku ako se predomislite.

en: Hide Project
hr: Sakrij projekt

en: Hide Selected Projects?
hr: Želite li sakriti odabrane projekte?

en: This will also hide the selected projects on front-end pages where they are embedded. Hidden projects can be recovered at any time if you change your mind.
hr: To će također sakriti odabrane projekte na stranicama sučelja na koje su uloženi. Skriveni projekti mogu se oporaviti u bilo kojem trenutku ako se predomislite.

en: Hide Projects
hr: Sakrij projekt

en: You’re about to export this project as HTML. This option is for the jQuery version of LayerSlider and you will *NOT* be able to use the downloaded package on WordPress sites. For that, you need to choose the regular export option. Are you sure you want to continue?
    
    This message will be suppressed after a couple of attempts. Please mind the difference in the future between the various export methods to avoid potential harm and data loss.
hr: Izvezet ćete ovaj projekt kao HTML. Ova opcija je za jQuery verziju LayerSlider i *NOT* ćete moći koristiti preuzeti paket na WordPress stranicama. Za to morate odabrati redovitu opciju izvoza. Jeste li sigurni da želite nastaviti?
    
    Ova poruka će biti potisnuta nakon nekoliko pokušaja. Imajte na umu razliku u budućnosti između različitih metoda izvoza kako biste izbjegli potencijalnu štetu i gubitak podataka.

en: Uploading, please wait ...
hr: Učitavanje, molim pričekajte...

en: Please enter a valid license key. For more information, please click on the “registration guide” link below.
hr: Unesite valjani licenčni ključ. Za više informacija kliknite na donju poveznicu "vodič za registraciju".

en: Are you sure you want to deregister this license?
hr: Jeste li sigurni da želite poništiti registraciju ove licence?

en: WARNING: This option controls who can access to this plugin, you can easily lock out yourself by accident. Please, make sure that you have entered a valid capability without whitespaces or other invalid characters. Do you want to proceed?
hr: UPOZORENJE: Ova opcija kontrolira tko može pristupiti ovom dodatku, lako se možete slučajno zaključati. Provjerite jeste li unijeli valjanu mogućnost bez razmaka ili drugih znakova koji nisu valjani. Želite li nastaviti?

en: Do not forget to disable this option later on if it does not help, or if you experience unexpected issues. This includes your entire site, not just LayerSlider.
hr: Ne zaboravite kasnije onemogućiti ovu opciju ako to ne pomogne ili ako naiđete na neočekivane probleme. To uključuje cijelu vašu web stranicu, a ne samo LayerSlider.

en: Importing is taking longer than usual. This might be completely normal, but can also indicate a server configuration issue. Please visit %sSystem Status%s to check for potential causes if this screen is stuck.
hr: Uvoz traje dulje nego inače. To može biti potpuno normalno, ali može ukazivati i na problem s konfiguracijom poslužitelja. Posjetite %sStatus sustava%s kako biste provjerili potencijalne uzroke ako se zaslon zaglavi.

en: It seems there is a server issue that prevented LayerSlider from importing your selected project. Please check %sSystem Status%s for potential errors, try to temporarily disable themes/plugins to rule out incompatibility issues or contact your hosting provider to resolve server configuration problems. Retrying the import might also help.
hr: Čini se da postoji problem s poslužiteljem koji je spriječio LayerSlider da uveze odabrani projekt. Provjerite ima li mogućih pogrešaka u %sStatusu sustava%s pokušajte privremeno onemogućiti teme/dodatke da biste isključili probleme s nekompatibilnošću ili se obratite davatelju usluga hostiranja da biste riješili probleme s konfiguracijom poslužitelja. Ponovni pokušaj uvoza također može pomoći.

en: It seems there is a server issue that prevented LayerSlider from importing your selected project. Please check %sSystem Status%s for potential errors, try to temporarily disable themes/plugins to rule out incompatibility issues or contact your hosting provider to resolve server configuration problems. Retrying the import might also help. Your HTTP server thrown the following error: %%s
hr: Čini se da postoji problem s poslužiteljem koji je spriječio LayerSlider da uveze odabrani projekt. Provjerite ima li mogućih pogrešaka u %sStatusu sustava%s pokušajte privremeno onemogućiti teme/dodatke da biste isključili probleme s nekompatibilnošću ili se obratite davatelju usluga hostiranja da biste riješili probleme s konfiguracijom poslužitelja. Ponovni pokušaj uvoza također može pomoći. HTTP poslužitelj odbacio je sljedeću pogrešku: %%s

en: Failed to Register Your License
hr: Registracija licence nije uspjela

en: It seems there is a server issue that prevented LayerSlider from performing license registration. Please check %sSystem Status%s for potential errors, try to temporarily disable themes/plugins to rule out incompatibility issues, or contact your hosting provider to resolve server configuration problems. Your HTTP server thrown the following error: %%s
hr: Čini se da postoji problem s poslužiteljem koji je spriječio LayerSlider u izvođenju registracije licence. Provjerite ima li mogućih pogrešaka u %sStatusu sustava%s pokušajte privremeno onemogućiti teme/dodatke da biste isključili probleme s nekompatibilnošću ili se obratite davatelju usluga hostiranja da biste riješili probleme s konfiguracijom poslužitelja. HTTP poslužitelj odbacio je sljedeću pogrešku: %%s

en: Clear & Remove Group
hr: Očisti i ukloni grupu

en: Moves all projects out of this group, then deletes it. All of your projects will remain available on the main grid.
hr: Premješta sve projekte iz ove grupe, a zatim ih briše. Svi vaši projekti ostat će dostupni na glavnoj mreži.

en: You’re about to remove this group. All your projects will be moved and remain available on the main grid. 
    
    Continue?
hr: Spremate se ukloniti ovu grupu. Svi vaši projekti bit će premješteni i ostat će dostupni na glavnoj mreži. 
    
    Nastaviti?

en: Use Project Preview to see scroll transitions in action
hr: Koristite Pregled projekta da vidite prijelaze klizanja u akciji

en: Are you sure you’d like to remove this font? Your existing projects’ appearance will not be affected.
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovaj font? To neće utjecati na izgled vaših postojećih projekata.

en: Are you sure you’d like to remove all globally added fonts? Your existing projects’ appearance will not be affected.
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti sve globalno dodane fontove? To neće utjecati na izgled vaših postojećih projekata.

en: Slide settings
hr: Postavke slajda

en: Slide image
hr: Slika slajda

en: Slide thumbnail
hr: Minijatura slajda

en: New layer
hr: Novi sloj

en: New layers
hr: Novi slojevi

en: Delete layer
hr: Izbriši sloj

en: Delete layers
hr: Brisanje slojeva

en: Layer device visibility
hr: Prekidač vidljivosti sloja

en: Layer content
hr: Sadržaj sloja

en: Layer settings
hr: Postavke sloja

en: Layer styles
hr: Stilovi slojeva

en: Button preset
hr: Unaprijed postavljena tipka

en: Layer transition
hr: Prijelaz sloja

en: Enable layer transition
hr: Omogući prijelaz sloja

en: Disable layer transition
hr: Onemogući prijelaz sloja

en: Layer position
hr: Položaj sloja

en: Layer image
hr: Slika sloja

en: Hide layer
hr: Sakrij sloj

en: Lock layer
hr: Zaključaj sloj

en: Align layer
hr: Poravnaj sloj

en: Layer order
hr: Redoslijed slojeva

en: Layer type
hr: Vrsta sloja

en: Icon change
hr: Promjena ikone

en: Resize layer
hr: Promjena veličine sloja

en: Rotate layer
hr: Rotiraj sloj

en: Layer background
hr: Pozadina sloja

en: Paste layer settings
hr: Zalijepi postavke sloja

en: Smart Operation
hr: Pametna operacija

en: Video poster
hr: Video plakat

en: Apply transition
hr: Primjeni prijelaz

en: Slide Options
hr: Opcije slajda

en: Layer Options
hr: Opcije sloja

en: Slide #%d
hr: Slajd #%d

en: Slide #%d copy
hr: Kopija slajda #%d

en: Layer #%d copy
hr: Kopija sloja #%d

en: Used Fonts
hr: Korišteni fontovi

en: Drag me :)
hr: Povuci me :)

en: Double click to<br> set image
hr: Dvokliknite na<br> postavi sliku

en: Double click to<br> add media
hr: Dvokliknite na<br> dodaj medij

en: Double click to<br> add icon
hr: Dvokliknite na<br> dodaj ikonu

en: Double click to<br> add shape
hr: Dvokliknite na<br> dodaj oblik

en: Text Layer
hr: Sloj teksta

en: HTML Layer
hr: HTML sloj

en: Howdy, [author]
hr: Pozdrav, [autor]

en: Preview Slide
hr: Pretpregled slajda

en: Stop Preview
hr: Prekini pretpregled

en: Auto-generated URLs are not available in Preview. This layer will link to “%s” on your front-end pages.
hr: Automatski generirani URL-ovi nisu dostupni u pretpregledu. Ovaj će se sloj povezati s "%s" na vašim pristupnim stranicama.

en: Until the end of Slide #%d
hr: Do kraja slajda #%d

en: There’s nothing to paste. Copy a layer first!
hr: Nema se što lijepiti. Prvo kopirajte sloj!

en: There is nothing to paste! Copy layer style or transition options first.
hr: Nema se što lijepiti! Najprije kopirajte stil sloja ili mogućnosti prijelaza.

en: Remove selected slide?
hr: Želite li ukloniti odabrani slajd?

en: Remove slide "%s"?
hr: Želite li ukloniti slajd "%s"?

en: Are you sure you want to remove this slide? You can’t undo this action.
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovaj slajd? Ne možete poništiti ovu akciju.

en: Remove selected layer?
hr: Želite li ukloniti odabrani sloj?

en: Remove layer "%s"?
hr: Uklonite sloj "%s"?

en: Are you sure you want to remove this layer?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovaj sloj?

en: Remove selected layers?
hr: Želite li ukloniti odabrane slojeve?

en: Are you sure you want to remove the selected layers?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti odabrane slojeve?

en: Pick an image to use it in LayerSlider
hr: Odaberite sliku koja će se koristiti u LayerSlideru

en: Choose video or audio files
hr: Odabir videodatoteka ili audiodatoteka

en: Upload error. Please verify that the uploaded items have the correct file extension and they are supported by WordPress.
hr: Pogreška pri prijenosu. Provjerite imaju li prenesene stavke ispravan nastavak datoteke i podržava li ih WordPress.

en: Upload error. Please verify that the uploaded items have the correct file extension and they are supported by WordPress. Your server thrown the following error: %s
hr: Pogreška pri prijenosu. Provjerite imaju li prenesene stavke ispravan nastavak datoteke i podržava li ih WordPress. Poslužitelj je odbacio sljedeću pogrešku: %s

en: Invalid format
hr: Neispravan oblik

en: Enter an image URL
hr: Unesi URL sliku

en: Are you sure you want to apply the currently selected transitions and effects on the other slides?
hr: Jeste li sigurni da želite primijeniti trenutno odabrane prijelaze i efekte na ostale slajdove?

en: No posts were found with the current filters.
hr: Nisu pronađeni postovi s trenutnim filterima.

en: Server Error
hr: Pogreška poslužitelja

en: It seems there is a server issue that prevented LayerSlider from saving your work. Please check %sSystem Status%s for potential errors, try to temporarily disable themes/plugins to rule out incompatibility issues, or contact your hosting provider to resolve server configuration problems. Your HTTP server thrown the following error: %%s
hr: Čini se da postoji problem s poslužiteljem koji je spriječio LayerSlider da spremi vaš rad. Provjerite ima li mogućih pogrešaka u %sStatusu sustava%s pokušajte privremeno onemogućiti teme/dodatke da biste isključili probleme s nekompatibilnošću ili se obratite davatelju usluga hostiranja da biste riješili probleme s konfiguracijom poslužitelja. HTTP poslužitelj odbacio je sljedeću pogrešku: %%s

en: You have unsaved changes on this page. Do you want to leave and discard the changes made since your last save?
hr: Na ovoj stranici imate nespremljene promjene. Želite li ostaviti i odbaciti promjene napravljene od posljednjeg spremanja?

en: WP Page: %s
hr: WP stranica: %s

en: WP Post: %s
hr: WP objava: %s

en: WP Attachment: %s
hr: WP privitak: %s

en: URL from Dynamic content
hr: URL adrese dinamičkog sadržaja

en: LS Action: %s
hr: LS radnja: %s

en: No projects found.
hr: Nisu pronađeni projekti.

en: No slides found.
hr: Nisu pronađeni slajdovi.

en: No layers found.
hr: Nisu pronađeni slojevi.

en: License registration is required to import layers from premium templates.
hr: Registracija licence potrebna je za uvoz slojeva iz premium predložaka.

en: License registration is required to import slides from premium templates.
hr: Registracija licence potrebna je za uvoz slajdova iz premium predložaka.

en: Are you sure you want to apply this setting on all slides? You won’t be able to undo this.
hr: Jeste li sigurni da ovu postavku želite primijeniti na sve slajdove? Nećete to moći poništiti.

en: Dynamic
hr: Dinamični

en: The entered SVG code doesn’t seem to be valid.
hr: Čini se da uneseni SVG kôd nije valjan.

[ctx: Shape Options (e.g. Wave Options, etc.)]
en: %s Options
hr: Opcije %s

en: Loading, please wait...
hr: Učitavanje, molim pričekajte...

[ctx: Input value is changed via smart operation]
en: SET
hr: POSTAVI

en: Are you sure you want to remove this transition preset? This action cannot be undone.
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovu predefiniranu postavku prijelaza? Ova radnja se ne može poništiti.

[ctx: %s will be replaced with a transition name like "Hover Transition"]
en: Disable %s?
hr: Onemogući %s?

en: This preset wants to disable %s in order to work optimally in most cases. The displayed preview showed this recommendation applied. However, this is not a requirement, and you can choose to apply the preset without disabling other transitions.
hr: Ova gotova konfiguracija želi onemogućiti %s kako bi u većini slučajeva radila optimalno. Prikazani pretpregled prikazao je primjenu ove preporuke. Međutim, to nije uvjet i možete odabrati primjenu gotove konfiguracije bez onemogućavanja drugih prijelaza.

en: Apply Recommendation
hr: Primjeni preporuku

en: Keep Transitions
hr: Zadrži prijelaze

en: Audio prevents autoplay
hr: Zvuk sprječava automatsku reprodukciju

en: Modern web browsers don’t allow autoplay with sound in most cases since it was deemed undesirable. Some exceptions exist. For example, if a user frequently visits a website or interacts with it first by clicking on an element before attempting to autoplay with sound.
    <br><br>
    There’s no way to circumvent this restriction. You should either autoplay videos muted and offer an unmute button, or wait for visitors to start playback with sound on their own.
    <br><br>
    LayerSlider will attempt to start playback with sound if you select “Auto” for “Play Muted”. If that’s not possible, it’ll autoplay without sound, and visitors are prompted with an unmute button.
hr: Moderni web preglednici u većini slučajeva ne dopuštaju automatsku reprodukciju sa zvukom jer se smatralo nepoželjnim. Postoje neke iznimke. Na primjer, ako korisnik često posjećuje web stranicu ili stupa u interakciju s njom tako da klikne element prije nego što pokuša automatsku reprodukciju sa zvukom.<br><br>Nema načina da se zaobiđe ovo ograničenje. Trebali biste isključiti zvuk videozapisa za automatsku reprodukciju i ponuditi gumb za ponovno uključivanje zvuka ili pričekati da posjetitelji sami počnu reprodukciju zvukom.<br><br>LayerSlider će pokušati započeti reprodukciju sa zvukom ako odaberete "Automatski" za "Reproduciraj isključeno". Ako to nije moguće, automatski će se reproducirati bez zvuka, a od posjetitelja će se zatražiti da uključe zvuk.

en: Are you sure you want to remove this transition?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovaj prijelaz?

en: Are you sure you want to clear all groups? All your projects will be moved to the main grid, where they remain available to you. Your groups, however, will irreversibly be removed. Do you wish to continue?
hr: Jeste li sigurni da želite očistiti sve grupe? Svi vaši projekti bit će premješteni u glavnu mrežu, gdje vam ostaju dostupni. Vaše će grupe, međutim, nepovratno biti uklonjene. Želite li nastaviti?

en: Clearing LocalStorage might affect some editor interface settings, but everything important, like your projects and plugin settings, are safely stored in your site’s database, and they won’t be touched.
hr: Brisanje LocalStoragea može utjecati na neke postavke sučelja uređivača, ali sve što je važno, poput vaših projekata i postavki dodataka, sigurno se pohranjuje u bazu podataka vašeg web-mjesta i neće se dirati.

en: The project cannot be found
hr: Projekt nije moguće pronaći

en: Unpublished project
hr: Neobjavljeni projekt

en: The LayerSlider project you’ve embedded here is yet to be published, thus it won’t be displayed to your visitors. You can publish it by enabling the appropriate option in %sProject Settings → Publish%s.
hr: Projekt LayerSlider koji ste ovdje ugradili tek će biti objavljen, stoga se neće prikazati vašim posjetiteljima. Možete ga objaviti tako da omogućite odgovarajuću mogućnost u %sPostavke projekta → Objavi%s.

en: Hidden project
hr: Skriveni projekt

en: You’ve hidden this project; thus, it won’t be displayed to your visitors. Below you can see a preview of how it would look if it was displayed publicly. You can restore this project on the LayerSlider admin interface or by %sclicking here%s.
hr: Sakrili ste ovaj projekt stoga neće biti prikazan vašim posjetiteljima. Ispod možete vidjeti pregled kako bi to izgledalo da je javno prikazano. Ovaj projekt možete vratiti na administratorskom sučelju LayerSlider ili %sklikom ovdje%s.

en: This project is scheduled to display on %s
hr: Ovaj projekt trebao bi se prikazati na %s

en: This project was scheduled to hide on %s
hr: Ovaj projekt se trebao sakriti na %s

en: Due to scheduling, this project is no longer visible to your visitors. If you wish to reinstate this project, just remove the schedule in %sProject Settings → Publish%s.
hr: Zbog zakazivanja, ovaj projekt više nije vidljiv vašim posjetiteljima. Ako želite ponovno aktivirati ovaj projekt, samo uklonite raspored u %sPostavke projekta → Objavi%s.

en: Premium features is available for preview purposes only.
hr: Premium značajke dostupne su samo u svrhu pretpregleda.

en: We’ve detected that you’re using premium features in this project, but you have not yet registered your copy of LayerSlider. Premium features in your projects will not be available for your visitors without license registration. %sClick here to learn more%s. Detected features: %s
hr: Otkrili smo da koristite premium značajke u ovom projektu, ali još niste registrirali svoj primjerak LayerSlidera. Premium značajke u vašim projektima neće biti dostupne vašim posjetiteljima bez registracije licence. %s Kliknite ovdje da biste saznali više%s. Otkrivene značajke: %s

en: LayerSlider encountered a problem while it tried to show your project.
hr: LayerSlider je naišao na problem dok je pokušavao prikazati vaš projekt.

en: Please make sure that you’ve used the right shortcode or method to embed the project, and check if the corresponding project exists and it wasn’t deleted previously.
hr: Provjerite jeste li koristili odgovarajući kratki kod ili metodu za ugradnju projekta i provjerite postoji li odgovarajući projekt i nije li prethodno izbrisan.

en: Only you and other administrators can see this to take appropriate actions if necessary.
hr: Samo vi i drugi administratori to možete vidjeti kako biste poduzeli odgovarajuće radnje ako je potrebno.

en: Choose LayerSlider
hr: Odaberite slojeviti klizač (LayerSlider)

en: Loading projects ...
hr: Učitavanje projekata ...

en: Select
hr: Odaberi

en: Add LayerSlider
hr: Dodaj slojeviti klizač (LayerSlider)

en: Insert LayerSlider
hr: Umetni slojeviti klizač (LayerSlider)

en: Embed Options:
hr: Opcije za ugradnju:

en: Starting Slide:
hr: Početni slajd:

en: no override
hr: bez prebrisavanja

en: Insert into post
hr: Umetni u objavu

en: LayerSlider
hr: Slojeviti klizač (LayerSlider)

en: Insert projects with the LayerSlider Widget
hr: Umetanje projekata pomoću widgeta LayerSlider

en: Choose a project:
hr: Odaberite projekt:

en: You haven’t created any project yet.
hr: Još niste stvorili nikakav projekt.

en: Optional filters:
hr: Opcionalni filteri:

en: e.g. homepage
hr: npr. početna stranica

en: Override starting slide:
hr: Prebrisavanje početnog slajda:

en: leave it empty to use default
hr: ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Original LayerSlider Plugin is used
hr: Koristi se izvorni dodatak LayerSlider

en: Remove Theme Support &quot;deactivate_layerslider&quot; to activate
hr: Ukloni podršku za temu &quot;deactivate_layerslider&quot; da biste se aktivirali

en: Activate bundled plugin
hr: Aktiviranje dodatka u paketu

en: Deactivate but leave plugin files in theme folder
hr: Deaktiviranje, ali ostavljanje datoteka dodataka u mapi tema

en: Remove theme plugin files only and keep slides
hr: Uklanjanje samo datoteka dodatka za teme i zadržavanje slajdova

en: Remove theme plugin files and slides
hr: Uklanjanje datoteka i slajdova dodataka za teme

en: The theme bundles the LayerSlider Plugin which is activated by default if you do not have the original plugin installed.
hr: Tema objedinjuje dodatak LayerSlider koji se prema zadanim postavkama aktivira ako nemate instaliran izvorni dodatak.

en: If you do not want to use this plugin, you can deactivate it or remove it permanently from the theme directory - in that case you can delete all plugin data permanently or keep it for later reuse. The plugin files will be automatically removed on every update.
hr: Ako ne želite koristiti ovaj dodatak, možete ga deaktivirati ili trajno ukloniti iz direktorija teme - u tom slučaju možete trajno izbrisati sve podatke dodatka ili ih zadržati za kasniju ponovnu upotrebu. Datoteke dodataka automatski će se ukloniti pri svakom ažuriranju.

en: If you want to use this plugin again later, select &quot;Activate&quot;, save the options and reinstall the theme
hr: Ako kasnije želite ponovno koristiti ovaj dodatak, odaberite &quot;Aktiviraj&quot;, spremite mogućnosti i ponovno instalirajte temu

en: Integrated (Bundled) LayerSlider Plugin
hr: Dodatak za integrirani (u paketu) slojeviti klizač

en: Layerslider Options
hr: Mogućnosti slojeva

en: In case you experience problems this options allows you to skip theme settings and set all Layerslider options individually
hr: U slučaju da naiđete na probleme, ove vam opcije omogućuju preskakanje postavki teme i pojedinačno postavljanje svih opcija Layerslidera

en: Use Enfold default settings (recommended)
hr: Koristi zadane postavke za uvlačenje (preporučeno)

en: Individually set all options in Layerslider options
hr: Pojedinačno postavljanje svih mogućnosti u mogućnostima slojeva

en: Theme layerslider plugin files could not be deleted.
hr: Datoteke dodataka slojeva teme nije moguće izbrisati.

en: (Unnamed Slider - #%d)
hr: (Neimenovani klizač - #%d)

en: Please provide a valid email address.
hr: Navedite valjanu adresu e-pošte.

en: Please fill in all required fields.
hr: Molimo Vas da ispunite sva obavezna polja.

en: This email address is already subscribed, thank you!
hr: Ova je adresa e-pošte već pretplaćena, hvala!

en: We are very sorry but something went wrong. Please try again later.
hr: Jako nam je žao, ali nešto je pošlo po zlu. Molimo pokušajte ponovo kasnije.

en: Please make sure that your fields are filled in correctly
hr: Provjerite jesu li vaša polja ispravno popunjena

en: E-Mail:
hr: E-mail:

en: Could not connect to Mailchimp with this API Key. Please try again with a different key
hr: Povezivanje s Mailchimp s ovim API ključem nije moguće. Pokušajte ponovno s drugom tipkom

en: You might also want to check your internet connection and make sure that mailchimp.com is available
hr: Možda biste htjeli provjeriti internetsku vezu i provjerite je li mailchimp.com dostupan

en: We were able to connect to your Mailchimp account
hr: Uspjeli smo se povezati s vašim Mailchimp računom

en: Last time we checked we were able to connected to your Mailchimp account
hr: Prošli put kad smo provjerili uspjeli smo se povezati s vašim Mailchimp računom

en: A connection error occured last time we tried verify your key with your Mailchimp account - please revalidate the key.
hr: Došlo je do pogreške u vezi zadnji put kada smo pokušali potvrditi vaš ključ s vašim Mailchimp računom - molimo vas da obnovite ključ.

en: Please verify the key.
hr: Provjerite ključ.

en: Please verify the key - the last verified key is different.
hr: Provjerite ključ - posljednji potvrđeni ključ je drugačiji.

en: We were not able to find any Newsletter List on your Mailchimp that your visitors can subscribe to. Please create at least one in your Mailchimp back-end and refresh the list data here to use Mailchimp with this theme.
hr: Nismo uspjeli pronaći nijedan popis biltena na vašem Mailchimpu na koji se vaši posjetitelji mogu pretplatiti. Stvorite barem jedan u svom backch-u Mailchimp-a i osvježite podatke o popisu ovdje kako biste Mailchimp koristili s ovom temom.

en: Available Lists
hr: Dostupni popisi

en: Subscriber
hr: Pretplatnik

en: If you ever change the fields in your list please re-validate your API key to update the list data presented here.
hr: Ako ikad promijenite polja na svom popisu, ponovno potvrdite svoj API ključ za ažuriranje ovdje prikazanih podataka popisa.

en: Load more
hr: Učitaj više

en: by
hr: od

en: image with no title
hr: slika bez naslova

en: image %s
hr: slika %s

en: Sale!
hr: Prodaja!

en: No products found which match your selection.
hr: Nije pronađen nijedan proizvod koji bi odgovarao vašem izboru.

en: Media Elements
hr: Elementi medija

en: Display a video
hr: Prikažite videozapis

en: This element is disabled in your theme options. You can enable it in Enfold &raquo; Performance
hr: Taj je element onemogućen u mogućnostima teme. Možete ga omogućiti u Enfoldu &raquo; Performanse

en: Styling
hr: Stil

en: Choose a preview/fallback image
hr: Odabir slike pretpregleda/vraćanja

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library
hr: Prenesite novu ili odaberite postojeću sliku iz svoje medijske biblioteke

en: Video on most mobile devices can't be controlled properly with JavaScript, so you can upload a fallback image which will be displayed instead. This image is also used if lazy loading is active.
hr: Videozapisom na većini mobilnih uređaja ne može se pravilno upravljati pomoću JavaScripta, tako da možete prenijeti rezervnu sliku koja će se umjesto toga prikazati. Ova se slika također koristi ako je lijeno učitavanje aktivno.

en: Choose Image
hr: Odaberite sliku

en: Select Video
hr: Odabir videozapisa

en: Enable Autoplay
hr: Omogući automatsku reprodukciju

en: Check if you want to enable video autoplay when page is loaded. Videos will be muted by default.
hr: Provjerite želite li omogućiti automatsku reprodukciju videozapisa prilikom učitavanja stranice. Videozapisi će prema zadanim postavkama biti isključeni.

en: Mute Video Player
hr: Isključivanje video uređaja

en: Check if you want to mute the video.
hr: Provjerite želite li isključiti videozapis.

en: Check if you want to loop the video and play it from the beginning again
hr: Provjerite želite li zaustaviti videozapis i reproducirati od početka

en: Hide Video Controls
hr: Sakrij video kontrole

en: Check if you want to hide the controls (works for youtube and self hosted videos)
hr: Provjerite želite li sakriti kontrole (radi za youtube i vlastite videozapise)

en: Show Fullscreen Button (HTML5 videos)
hr: Pokaži gumb preko cijelog zaslona (HTML5 videozapisi)

en: Check if you want to show the fullscreen button for HTML5 videos (setting is ignored for other type of videos)
hr: Provjerite želite li prikazati gumb preko cijelog zaslona za HTML5 videozapise (postavka se zanemaruje za druge vrste videozapisa)

en: Player Settings
hr: Postavke programa Player

en: Video Format
hr: Video format

en: Choose if you want to display a modern 16:9 or classic 4:3 Video, or use a custom ratio
hr: Odaberite želite li prikazati moderni videozapis 16:9 ili klasični 4:3 ili koristite prilagođeni omjer

en: Custom Ratio
hr: Prilagođeni omjer

en: Video width
hr: Širina videozapisa

en: Enter a value for the width
hr: Unesite vrijednost za širinu

en: Video height
hr: Visina videozapisa

en: Enter a value for the height
hr: Unesite vrijednost za visinu

en: Lazy Load videos
hr: Videozapisi o lijenom učitavanju

en: Option to only load the preview image. The actual video will only be fetched once the user clicks on the image (Waiting for user interaction speeds up the inital pageload).
hr: Mogućnost učitavanja samo slike pretpregleda. Stvarni videozapis bit će dohvaćeni tek nakon što korisnik klikne na sliku (Čekanje na interakciju korisnika ubrzava početno učitavanje stranice).

en: Always load videos
hr: Uvijek učitaj videozapise

en: Wait for user interaction to load the video
hr: Pričekajte da interakcija korisnika učita videozapis

en: Show in lightbox - loads after user interaction - preview image recommended
hr: Prikaži u lightboxu - učitava se nakon interakcije s korisnikom - preporučuje se pregled slike

en: Privacy Settings
hr: Postavke privatnosti

en: Audio Player
hr: Audio reproduktor

en: Add an audio player element
hr: Dodavanje elementa audio reproduktora

en: Edit Form Element
hr: Uređivanje elementa obrasca

en: Add single audio
hr: Dodajte jedan zvuk

en: Create and Edit Audio Playlist
hr: Stvaranje i uređivanje popisa za reproduciranje zvuka

en: Here you can add new audio files to the playlist, remove files or reorder them.
hr: Ovdje možete dodati nove audio datoteke na popis za reprodukciju, ukloniti datoteke ili im promijeniti redoslijed.

en: Add/Edit Audio Files
hr: Dodavanje/uređivanje audiodatoteka

en: Insert Audio Files
hr: Umetanje audiodatoteka

en: Choose if the player starts on pageload or has to be started manually
hr: Odaberite hoće li se player pokrenuti na učitavanju stranice ili se mora pokrenuti ručno

en: Start manually
hr: Započni ručno

en: Start on pageload
hr: Započni s učitavanjem stranice

en: Loop playlist
hr: Popis za reproduciranje u petlji

en: Choose if you want to stop after playing the list once or if you want to continue from beginning again. <strong>Since WP 5.2 Firefox does not stop when Enfold javascript file merging and compression is enabled. Other browsers work as expected.</strong>
hr: Odaberite želite li se zaustaviti nakon reprodukcije popisa jednom ili želite nastaviti od ponovnog početka. <strong>Budući da se WP 5.2 Firefox ne zaustavlja kada je omogućeno spajanje i kompresija Datoteke Enfold javascript. Ostali preglednici rade prema očekivanjima.</strong>

en: Start from beginning again
hr: Opet započni od početka

en: Stop after playing last song
hr: Zaustavite se nakon reprodukcije posljednje pjesme

en: Playlist Order
hr: Redoslijed popisa za reproduciranje

en: Here you can select how to sort the playlist when rendering to the player on each pageload.
hr: Ovdje možete odabrati kako sortirati popis za reproduciranje prilikom prikazivanja playeru na svakom učitavanju stranice.

en: Use order of playlist as selected
hr: Koristi redoslijed popisa za reproduciranje kako je odabrano

en: Shuffle the playlist randomly
hr: Nasumično promiješajte popis za reproduciranje

en: Playlist
hr: Popis

en: Choose a Cover Image
hr: Odabir naslovne slike

en: Either upload a new or choose an existing image from your media library
hr: Prenesite novu ili odaberite postojeću sliku iz svoje medijske biblioteke

en: Tracklist
hr: Popis za praćenje

en: Here you can select to show or hide the tracklist
hr: Ovdje možete odabrati prikaz ili skrivanje popisa za praćenje

en: Show tracklist
hr: Pokaži popis za praćenje

en: Hide tracklist
hr: Sakrij popis pjesama

en: Tracknumbers
hr: Kolosijek

en: Here you can select to show or hide the tracknumbers next to entries in the playlist
hr: Ovdje možete odabrati prikaz ili skrivanje kolosijeka uz nove unose na popisu za reproduciranje

en: Show tracknumbers
hr: Pokaži kolosijeke

en: Hide tracknumbers
hr: Sakrij kolosijeke

en: Artists Name
hr: Ime umjetnika

en: Here you can select to show or hide the artists name in the playlist
hr: Ovdje možete odabrati prikaz ili skrivanje imena izvođača na popisu za reproduciranje

en: Show artists name
hr: Pokaži ime izvođača

en: Hide artists name
hr: Sakrij ime izvođača

en: Media Icon/Album Cover
hr: Medijska ikona/naslovnica albuma

en: Here you can select to show or hide the media icon in the playlist. This icon can be set in the media gallery for each element as the featured image. WP will use a default icon on upload, if none is set.
hr: Ovdje možete odabrati prikaz ili skrivanje ikone medija na popisu za reproduciranje. Ova se ikona može postaviti u galeriji medijskih sadržaja za svaki element kao istaknuta slika. WP će koristiti zadanu ikonu pri prijenosu, ako nijedna nije postavljena.

en: Show media icon/album cover
hr: Pokaži ikonu medijske ikone/naslovnicu albuma

en: Player
hr: Igrač

en: Player styling
hr: Stil igrača

en: Here you can select the general appearance of the player
hr: Ovdje možete odabrati opći izgled igrača

en: Classic (boxed)
hr: Klasično (uokvireno)

en: Minimal (borderless, no background)
hr: Minimalno (bez obruba, bez pozadine)

en: Font Color
hr: Boja fonta

en: Select a font color
hr: Odabir boje fonta

en: Default Color
hr: Zadana boja

en: Custom Color
hr: Prilagođena boja

en: Custom Font Color
hr: Prilagođena boja slova

en: Select a custom font color for your Player here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju fonta za svoj Player

en: Select a background color
hr: Odabir boje pozadine

en: Custom Background Color
hr: Prilagođena boja pozadine

en: Select a custom background color for your Player here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za svoj Player

en: Select a border color
hr: Odabir boje obruba

en: Custom Border Color
hr: Prilagođena boja obruba

en: Colors
hr: Boje

en: Which type of media is this?
hr: Koja je to vrsta medija?

en: Audio File
hr: Zvučna datoteka

en: Video File
hr: Video datoteka

en:  Unknown
hr:  Nepoznato

en: Blog Posts
hr: Blog postovi

en: Content Elements
hr: Elementi sadržaja

en: Displays Posts from your Blog
hr: Prikazuje postove s vašeg bloga

en: Should the full entry be displayed or just a small excerpt?
hr: Treba li prikazati cijeli unos ili samo mali ulomak?

en: Pages/Posts/.. built with ALB will only display &quot;Excerpt With Read More Link&quot; to avoid a possible breaking of layout. Use %s this filter %s to change it.
hr: Stranice/Objave/.. izgrađen s ALB-om prikazat će samo &quot;Izvadak sa pročitajte više Link&quot; kako bi se izbjeglo moguće razbijanje izgleda. Da biste ga promijenili koristite %s ovaj filtar %s.

en: Do you want to display blog posts?
hr: Želite li prikazivati postove na blogu?

en: Do you want to display blog posts or entries from a custom taxonomy?
hr: Želite li prikazivati postove ili zapise na blogovima iz prilagođene taksonomije?

en: Display blog posts
hr: Prikažite postove na blogu

en: Display entries from a custom taxonomy
hr: Prikažite unose iz prilagođene taksonomije

en: Which categories should be used for the blog?
hr: Koje kategorije treba koristiti za blog?

en: You can select multiple categories here. The Page will then show posts from only those categories.
hr: Ovdje možete odabrati više kategorija. Stranica će tada prikazati postove samo iz tih kategorija.

en: Which Entries?
hr: Koji unosi?

en: Select which entries should be displayed by selecting a taxonomy
hr: Odaberite koji unosi trebaju biti prikazani odabirom taksonomije

en: Display Entries from:
hr: Prikaži unose iz:

en: Blog Style
hr: Stil bloga

en: Choose the default blog layout here.
hr: Ovdje odaberite zadani izgled bloga.

en: Multi Author Blog (displays Gravatar of the article author beside the entry and feature images above)
hr: Blog s više autora (prikazuje Gravatar autora članka pored gornjih slika unosa i značajki)

en: Single Author, small preview Pic (no author picture is displayed, feature image is small)
hr: Jedan autor, mali pretpregled slika (nije prikazana slika autora, igrana slika je mala)

en: Single Author, big preview Pic (no author picture is displayed, feature image is big)
hr: Jedan autor, veliki pretpregled slika (nije prikazana slika autora, igrana slika je velika)

en: Grid Layout
hr: Izgled rešetke

en: List Layout - Simple (Title and meta information only)
hr: Izgled popisa - jednostavno (samo naslov i meta informacije)

en: List Layout - Compact (Title and icon only)
hr: Izgled popisa – sažmi (samo naslov i ikona)

en: List Layout - Excerpt (Title, meta information and excerpt only)
hr: Izgled popisa - izvadak (samo naslov, meta informacije i izvadak)

en: Blog Content Length
hr: Duljina sadržaja bloga

en: Full Content
hr: Cijeli sadržaj

en: Excerpt
hr: Izvod

en: Excerpt With Read More Link
hr: Izvadak s vezom Pročitajte više

en: Define Blog Grid layout
hr: Definirajte izgled mrežnog bloga

en: Do you want to display a read more link?
hr: Želite li prikazati vezu za čitanje više?

en: Title and Excerpt
hr: Naslov i odlomak

en: Title and Excerpt + Read More Link
hr: Naslov i isječak + Link za pročitajte više detalja

en: Only Title
hr: Samo naslov

en: Only Title + Read More Link
hr: Samo naslov + Veza za pročitati više

en: Only excerpt
hr: Samo izvadak

en: Only excerpt + Read More Link
hr: Samo izvadak + Link za više informacija

en: No Title and no excerpt
hr: Nema naslova i izvoda

en: Select Entries
hr: Odabir stavki

en: Offset Number
hr: Pomak broja

en: The offset determines where the query begins pulling posts. Useful if you want to remove a certain number of posts because you already query them with another blog or magazine element.
hr: Pomak određuje gdje upit započinje s povlačenjem postova. Korisno ako želite ukloniti određeni broj postova jer ih već tražite s drugim elementom bloga ili časopisa.

en: Deactivate offset
hr: Deaktiviraj offset

en: Do not allow duplicate posts on the entire page (set offset automatically)
hr: Ne dopustite duplicirane postove na cijeloj stranici (automatski se namještaju)

en: Conditional display
hr: Uvjetni prikaz

en: When should the element be displayed?
hr: Kada bi se element trebao prikazati?

en: Always display the element
hr: Uvijek prikaži element

en: Remove element if the user navigated away from page 1 to page 2,3,4 etc
hr: Uklonite element ako se korisnik kretao od stranice 1 do stranice 2,3,4 itd.

en: Blog List Width
hr: Širina popisa bloga

en: Define the width of the list
hr: Definiranje širine popisa

en: Force Fullwidth
hr: Prisilna puna širina

en: Blog Grid Columns
hr: Stupci mrežnog bloga

en: How many columns do you want to display?
hr: Koliko stupaca želite prikazati?

en: Preview Image Size
hr: Veličina slike pretpregleda

en: Set the image size of the preview images
hr: Podesite veličinu slike za pregled slike

en: Set the preview image size automatically based on column or layout width
hr: Postavi veličinu pregleda automatski na temelju širine stupca ili izgleda

en: Choose the preview image size manually (select thumbnail size)
hr: Ručno odaberite veličinu slike (odaberite veličinu sličice)

en: Select custom preview image size
hr: Odaberite prilagođenu veličinu pregleda slike

en: Choose image size for Preview Image
hr: Odaberite veličinu slike za pregled slike

en: Post Number
hr: Broj objave

en: How many items should be displayed per page?
hr: Koliko stavki treba biti prikazano na stranici?

en: Pagination
hr: Pobilježavanje strana

en: Should a pagination be displayed? Pagination might not work as expected when there is more than one blog posts element on a page, a post or on the blog page.
hr: Treba li prikazati paginaciju? Paginacija možda neće raditi kako se očekivalo kada postoji više od jednog elementa postova na blogu na stranici, postu ili na stranici bloga.

en: yes
hr: da

en: no
hr: ne

en: Button Row
hr: Red gumba

en: Displays multiple buttons beside each other
hr: Prikazuje više gumba jedan pored drugog

en: Button Row Item
hr: Stavka retka gumba

en: A Button Row Button Element
hr: Element gumba retka gumba

en: Add/Edit Buttons
hr: Dodavanje/uređivanje gumba

en: Here you can add, remove and edit buttons.
hr: Ovdje možete dodavati, uklanjati i uređivati gumbe.

en: Edit Button
hr: Gumb za uređivanje

en: Click me
hr: Klikni me

en: Call to Action
hr: Poziv na radnju

en: Align Buttons
hr: Poravnaj gumbe

en: Choose the alignment of your buttons here
hr: Ovdje odaberite poravnanje gumba

en: Align Left
hr: Poravnaj lijevo

en: Align Center
hr: Poravnaj centar

en: Align Right
hr: Poravnaj desno

en: Space between buttons
hr: Razmak između gumba

en: Define the space between the buttons. Leave blank for default space. Make sure you enter a valid positive number.
hr: Definirajte razmak između gumba. Ostavite prazno za zadani razmak. Provjerite jeste li unijeli valjani pozitivan broj.

en: Unit
hr: Jedinica

en: Unit for the spacing
hr: Jedinica za razmak

en: Button Text Font Sizes
hr: Veličina fonta teksta gumba

en: Select a custom font size for the button text. Used for all buttons, can also be set for each button seperate.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za tekst gumba. Koristi se za sve gumbe, može se postaviti i za svaki gumb odvojeno.

en: Font Sizes
hr: Veličine fontova

en: Button Text Padding
hr: Obloga teksta gumba

en: Set a responsive padding to text for the buttons. Used for all buttons, can also be set for each button seperate.
hr: Odaberite prilagođenu oblogu teksta za gumb. Koristi se za sve gumbe, može se postaviti i za svaki gumb odvojeno.

en: Button Label
hr: Oznaka gumba

en: This is the text that appears on your button.
hr: Ovo je tekst koji se pojavljuje na vašem gumbu.

en: Button Icon
hr: Ikona gumba

en: Should an icon be displayed at the left side of the button
hr: Treba li se prikazati ikona na lijevoj strani gumba

en: No Icon
hr: Nema ikone

en: Yes, display Icon to the left
hr: Da, prikaži ikonu s lijeve strane

en: Yes, display Icon to the right
hr: Da, prikažite Ikonu desno

en: Select an icon for your Button below
hr: U nastavku odaberite ikonu za svoj gumb

en: Icon Visibility
hr: Vidljivost ikona

en: Check to only display icon on hover
hr: Označite kako bi se prikazala samo ikona na pokazivaču

en: Button Link?
hr: Link gumba?

en: Where should your button link to?
hr: Gdje bi se trebao povezati vaš gumb?

en: Button Size
hr: Veličina gumba

en: Choose the size of your button here
hr: Ovdje odaberite veličinu gumba

en: X Large
hr: X veliko

en: Button Label display
hr: Prikaz natpisa gumba

en: Select how to display the label
hr: Odabir načina prikaza natpisa

en: Always display
hr: Uvijek prikaži

en: Display on hover
hr: Prikaz samo na lebdećem položaju

en: Button Title Attribute
hr: Atribut naslova gumba

en: Add a title attribute for this button.
hr: Dodajte atribut naslova za ovaj gumb.

en: Select a custom font size for the button text.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za tekst gumba.

en: Button Padding
hr: Obloga gumba

en: Set a responsive padding to text for the button.
hr: Postavite uzvratnu oblogu na tekst gumba.

en: Button Colors Selection
hr: Odabir boja gumba

en: Select the available options for button colors. Switching to advanced options for already existing buttons you need to set all options (color settings from basic options are ignored).
hr: Odaberite dostupne mogućnosti za boje gumba. Prelaskom na napredne opcije za već postojeće gumbe morate postaviti sve opcije (postavke boja iz osnovnih opcija se zanemaruju).

en: Basic options only
hr: Samo osnovne mogućnosti

en: Advanced options
hr: Napredne mogućnosti

en: Select a custom background color for your button here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za svoj gumb

en: Select a custom font color for your button here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju fonta za svoj gumb

en: Creates a colored button
hr: Stvara obojeni gumb

en: Button Position
hr: Položaj gumba

en: Set a position for the button
hr: Postavljanje položaja gumba

en: Show Button Icon
hr: Pokaži ikonu gumba

en: Should an icon be displayed at the left or right side of the button
hr: Ako se ikona prikaže na lijevoj ili desnoj strani gumba

en: Display icon to the left
hr: Da, prikaži ikonu s lijeve strane

en: Display icon to the right
hr: Da, prikažite Ikonu desno

en: Choose the size of your button here.
hr: Ovdje odaberite veličinu gumba.

en: Choose the alignment of your button here
hr: Ovdje odaberite poravnavanje svog gumba

en: Button Label Display
hr: Prikaz natpisa gumba

en: Button Margin And Padding
hr: Margina i obloga gumba

en: Set a responsive margin and a padding to text for the button.
hr: Postavite uzvratnu marginu i podlogu na tekst gumba.

en: Button Animation
hr: Animacija gumba

en: Add a small animation to the button when the user first scrolls to the button position. This is only to add some &quot;spice&quot; to the site and only works in modern browsers and only on desktop computers to keep page rendering as fast as possible.
hr: Dodajte malu animaciju gumbu kada se korisnik prvi put pomakne do položaja gumba. To je samo za dodavanje malo &quot;začina&quot; na web mjesto i radi samo u modernim preglednicima i samo na stolnim računalima kako bi prikazivanje stranica bilo što brže.

en: Fullwidth Button
hr: Gumb pune širine

en: Creates a colored button that stretches across the full width
hr: Stvara obojeni gumb koji se proteže cijelom širinom

en: Button Title
hr: Naslov gumba

en: Additional Description Position
hr: Dodatni položaj opisa

en: Select, where to show an additional description
hr: Odaberite gdje želite prikazati dodatni opis

en: No description
hr: Nema opisa

en: Description above title
hr: Opis iznad naslova

en: Description below title
hr: Opis ispod naslova

en: Additional Description
hr: Dodatni opis

en: Enter an additional description
hr: Unesite dodatni opis

en: Yes, display Icon to the left of the title
hr: Da, prikažite ikonu s lijeve strane naslova

en: Yes, display Icon to the right of the title
hr: Da, prikažite ikonu s desne strane naslova

en: Catalogue
hr: Katalog

en: Creates a pricing list
hr: Stvara popis cijena

en: Catalogue Item
hr: Stavka kataloga

en: A Catalogue Element Item
hr: Stavka elementa kataloga

en: Add/Edit List items
hr: Dodavanje/uređivanje stavki popisa

en: Here you can add, remove and edit the items of your item list.
hr: Ovdje možete dodavati, uklanjati i uređivati stavke popisa.

en: Edit List Item
hr: Uređivanje stavke popisa

en: List Item 1
hr: Popis stavki 1

en: List Item 2
hr: Popis stavki 2

en: List Item 3
hr: Popis stavki 3

en: Spacing
hr: Razmak

en: List Item Title
hr: Naslov popisa stavki

en: Enter the list item title here
hr: Ovdje unesite naslov stavke popisa

en: List Item Description
hr: Opis popisa stavki

en: Enter the item description here
hr: Ovdje unesite opis predmeta

en: Enter your description here
hr: Ovdje unesite svoj opis

en: Pricing
hr: Cijene

en: Enter the price for the item here. Eg: 34$, 55.5€, £12
hr: Ovdje unesite cijenu artikla. Npr.: 34$, 55.5 €, £12

en: Thumbnail Image
hr: Slika sličice

en: Change Image
hr: Promjena slike

en: Disable Item?
hr: Onemogući stavku?

en: Temporarily disable and hide the item without deleting it, if its out of stock
hr: Privremeno onemogućite i sakrijte predmet bez brisanja, ako nema na skladištu

en: Item Link?
hr: Link predmeta?

en: Where should your item link to?
hr: Gdje se treba povezati vaš predmet?

en: No Link
hr: Nema veze

en: Open bigger version of thumbnail image in lightbox (image needs to be set)
hr: Otvorite veću verziju Thumbnail Image u okviru okvira (slika se mora postaviti)

en: Set Manually
hr: Postavite ručno

en: Single Entry
hr: Jedan unos

en: Taxonomy Overview Page
hr: Stranica pregleda taksonomije

en: Item
hr: Artikal

en: Chart
hr: Grafikon

en: Displays different types of charts based on static user data - or dynamic data with filter
hr: Prikazuje različite vrste grafikona na temelju statičkih korisničkih podataka - ili dinamičkih podataka s filtrom

en: Chart Dataset Item
hr: Stavka grafikona skupa podataka

en: A Chart Dataset Item
hr: Stavka dijagrama skupa podataka

en: Select the type of chart for your datasets.
hr: Odaberite vrstu grafikona za vaše skupove podataka.

en: More information about the different chart types you can find %s here %s.
hr: Više informacija o različitim vrstama grafikona možete pronaći %s ovdje %s.

en: Bundled is js version 3.9.1 - so there is no access to any external ressources.
hr: U paketu je js verzija 3.9.1 - tako da nema pristupa nikakvim vanjskim resursima.

en: Need a chart with dynamic data (e.g. to display currency exchange rates of the last week): Check our %s documentation %s
hr: Trebate grafikon s dinamičkim podacima (npr. za prikaz deviznih tečajeva prošlog tjedna): Provjerite našu %s dokumentaciju %s

en: Type Of Chart
hr: Vrsta grafikona

en: Bar Chart
hr: Grafikon

en: Bubble Chart
hr: Mjehuričasti grafikon

en: Doughnut Chart
hr: Doughnut grafikon

en: Pie Chart
hr: Okrugli grafikon (u obliku pite)

en: Line Chart
hr: Linijski grafikon

en: Polar Area Chart
hr: Karta polarnog područja

en: Radar Chart
hr: Radarska karta

en: Scatter Chart
hr: Raspršeni grafikon

en: Chart Type
hr: Vrsta grafikona

en: Here you can add, remove and edit the datasets for your chart.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti skupove podataka za grafikon.

en: A dataset consists of a series of datapoints. You may use multiple datasets.
hr: Skup podataka sastoji se od serija podatkovnih točaka. Možete koristiti višestruke skupove podataka.

en: Add/Edit Datasets
hr: Dodavanje/uređivanje skupa podataka

en: Edit Dataset
hr: Uređivanje skupa podataka

en: Dataset 1
hr: Skup podataka 1

en: Dataset 2
hr: Skup podataka 2

en: X-Axis Labels
hr: Natpisi osi X

en: Add the descriptive x-axis lables for your data points. Seperate with ;. Number of labels should correspond with number of datapoints. Default labels are created if needed.
hr: Dodajte etikete za opisnu x-os za vaše podatkovne točke. Odvoji sa ;. Broj etiketa treba odgovarati broju podatkovnih točaka. Zadane etikete kreirane su po potrebi.

en: Chart Data
hr: Podaci grafikona

en: Chart Title
hr: Naslov grafikona

en: Enter a title for the chart - better keep it short. Leave empty if not needed. Click outside input field to show more options if needed.
hr: Unesite naslov grafikona - bolje da bude kratak. Ostavite prazno ako nije potrebno. Kliknite vanjsko polje za unos da biste po potrebi prikazali dodatne mogućnosti.

en: Chart Subtitle
hr: Podnaslov grafikona

en: Enter an additional subtitle for the chart - better keep it short. Leave empty if not needed.
hr: Unesite dodatni podnaslov za grafikon - bolje da bude kratak. Ostavite prazno ako nije potrebno.

en: Position Of Chart Title
hr: Položaj naslova grafikona

en: Select position of the titles
hr: Odabir položaj naslova

en: Chart Title, Subtitle, Position
hr: Naslov grafikona, Podnaslov, Položaj

en: Container Background Color
hr: Boja spremnika pozadine

en: Select a background color for container around the chart area
hr: Odabir boje pozadine za spremnik oko područja grafikona

en: Chart Background Color
hr: Boja pozadine grafikona

en: Select a background color for the chart area
hr: Odabir boje pozadine za područje grafikona

en: Title Color
hr: Boja naslova

en: Select a color for the chart title. Leave empty for default.
hr: Odaberite boju naslova grafikona. Ostavite prazno za zadano.

en: Subtitle Color
hr: Boja podnaslova

en: Select a color for the chart subtitle. Leave empty for default.
hr: Odaberite boju za podnaslov grafikona. Ostavite prazno za zadano.

en: Legend Text Color
hr: Boja teksta legende

en: Select a color for the legend of the data points. Leave empty for default.
hr: Odaberite boju legende točaka podataka. Ostavite prazno za zadano.

en: X-Axis Legend Color
hr: Boja legende osi X

en: Select a color for the legend on the x-axis data points. Leave empty for default.
hr: Odaberite boju legende na točkama podataka osi x. Ostavite prazno za zadano.

en: Y-Axis Legend Color
hr: Boja legende Y osi

en: Select a color for the legend on the y-axis values. Leave empty for default.
hr: Odaberite boju legende na vrijednostima osi y. Ostavite prazno za zadano.

en: Container Padding
hr: Obloga spremnika

en: Set the padding for the chart inside the surrounding container. Valid CSS units are accepted, eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Postavite oblogu za grafikon unutar okolnog spremnika. Prihvaćaju se valjane CSS jedinice, npr. 30px, 5&percnt;. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Chart Padding
hr: Obloga grafikona

en: Set the padding in px of the chart in the chart area. Only numbers are allowed. Leave empty to use theme default.
hr: Postavite oblogu u px grafikona u području grafikona. Dopušteni su samo brojevi. Da biste koristili zadanu temu, ostavite prazno.

en: Top Padding
hr: Gornji odmak

en: Right Padding
hr: Desna obloga

en: Bottom Padding
hr: Donja obloga

en: Left Padding
hr: Lijeva obloga

en: Tooltip On Hover
hr: Opis alata pri držanju pokazivača miša

en: Select to show a tooltip when moving the mouse over the chart
hr: Odaberite za prikaz opisa alata prilikom pomicanja miša preko grafikona

en: Average
hr: Prosječno

en: Nearest
hr: Najbliže

en: Color Boxes
hr: Okviri boja

en: Select to show color boxes
hr: Odaberite za prikaz okvira boja

en: X-Alignment
hr: Poravnanje X

en: Select the position of the tooltip caret
hr: Odaberite položaj kareta opisa alata

en: Y-Alignment
hr: Poravnanje Y

en: Select a color for the background of the tooltip. Leave empty for default.
hr: Odaberite boju pozadine opisa alata. Ostavite prazno za zadano.

en: Title Text Color
hr: Boja teksta naslova

en: Select a color for the title text of the tooltip. Leave empty for default.
hr: Odaberite boju za naslovni tekst opisa alata. Ostavite prazno za zadano.

en: Body Text Color
hr: Boja teksta tijela

en: Select a color for the body text of the tooltip. Leave empty for default.
hr: Odaberite boju za tijelo teksta opisa alata. Ostavite prazno za zadano.

en: Tooltip
hr: Opis alata

en: Add the dataset datapoints. Seperate with ;. Use numeric values for a point (e.g. 5, 5.20)
hr: Dodajte podatkovne točke podatkovnom skupu. Odvoji sa ;. Koristi numeričke vrijednosti za točku (npr. 5, 5.20)

en: -- Bubble Chart datapoint structure: x/y/r  (e.g. 5/20/3;15/30/2 )
hr: - struktura mjehuričastog dijagrama podatkovne točke: x/y/r (npr. 5/20/3;15/30/2 )

en: -- Scatter Chart datapoint structure: x/y  (e.g. 5/20;10/15 )
hr: - struktura raspršenog dijagrama podatkovne točke: x/y (npr. 5/20;10/15 )

en: Dataset Label
hr: Natpis skupa podataka

en: Define a label for your dataset. Will be displayed above the chart and on hover.
hr: Definirajte natpis za skup podataka. Prikazat će se iznad grafikona i na pokazivaču miša.

en: My Dataset
hr: Moj skup podataka

en: Dataset Datapoints
hr: Podatkovne točke skupa podataka

en: Allowed color formats are string in hexadecimal, RGB, named colors or HSL (e.g. #fefefe, rgba(214,87,153,0.58), green).
hr: Formati dopuštenih boja su niz u heksadecimalnom obliku, RGB, imenovane boje ili HSL (npr. #fefefe, rgba(214,87,153,0.58), zeleno).

en: Add a color for each datapoint, seperate by ; (e.g. #fefefe;#efefef;green). Missing colors will loop from the beginning again.
hr: Dodavanje boje za svaku podatkovnu točku, odvojeno sa ; (npr. #fefefe;#efefef;zeleno). Boje koje nedostaju ponovit će se od početka.

en: Depending on the selected chart type not all settings will be used.
hr: Ovisno o odabranoj vrsti grafikona neće se koristiti sve postavke.

en: Color Information
hr: Informacije o boji

en: Color Picker Helper
hr: Pomoć za biranje boja

en: Select a custom color which you can copy into the color settings textareas below.
hr: Odaberite prilagođenu boju koju možete kopirati u postavke boja textareas ispod.

en: Border/Line Colors
hr: Boje ruba/linije

en: Add the border or line colors.
hr: Dodajte obrub ili liniju boja.

en: Background Colors
hr: Boje pozadine

en: Add the background colors.
hr: Dodajte pozadinske boje.

en: Border Width/Line Width
hr: Širina ruba/širina linije

en: Select a border or line width.
hr: Odaberite obrub ili širinu crte.

en: Border Radius
hr: Granični radijus

en: Select a border radius.
hr: Odaberite polumjer obruba.

en: Dataset
hr: Skup podataka

en: Code Block
hr: Kodirani blok

en: Add text, shortcodes, HTML, CSS, JavaScript and non executeable codesnippets to your website (without any formatting or text optimization).
hr: Dodajte tekst, kratke kodove, HTML, CSS, JavaScript i neizvršive kodove na svoju web stranicu (bez ikakvog oblikovanja ili optimizacije teksta).

en: Code Block Content. Add your own HTML/CSS/Javascript here
hr: Sadržaj kodiranog bloka. Ovdje dodajte vlastiti HTML/CSS/Javascript

en: Enter some text/code/shortcode. You can also add plugin shortcodes here. Adding theme shortcodes is supported now for many elements. Be carefull not to nest same named shortcodes because this is not supported by WordPress ([foo] [foo]  [/foo] [/foo] will break layout !!! )
hr: Unesite tekst/kod/kratki kod. Ovdje možete dodati i kratke kodove dodataka. Dodavanje kratkih kodova tema sada je podržano za mnoge elemente. Pazite da ne ugnijezdite istoimene kratke kodove jer WordPress to ne podržava ([foo] [foo] [/foo] [/foo] će razbiti izgled !!! )

en: Code Wrapper Element
hr: Kodirani element omota

en: Wrap your code into a html tag (i.e. pre or code tag). Insert the tag without <>
hr: Omotajte svoj kôd u html oznaku (tj. pre ili code tag). Umetnite oznaku bez <>

en: Code Wrapper Element Attributes
hr: Atributi kodiranog elementa omota

en: Enter one or more attribute values which should be applied to the wrapper element. Leave the field empty if no attributes are required.
hr: Unesite jednu ili više vrijednosti atributa koje treba primijeniti na element omota. Ostavite polje prazno ako nisu potrebni atributi.

en: Action with codeblock
hr: Akcija s codeblockom

en: Select if you want to execute codeblock or display it to the user only.
hr: Odaberite želite li izvršiti deblokiranje koda ili ga prikazati samo korisniku.

en: Add codeblock to content
hr: Dodavanje bloka koda sadržaju

en: Display codeblock as code snippet
hr: Prikaži blok koda kao isječak koda

en: Escape HTML Code
hr: Komentirajte HTML kod (escape)

en: WordPress will convert the html tags to readable text.
hr: WordPress će pretvoriti html oznake u čitljiv tekst.

en: Disable Shortcode Processing
hr: Onemogući obradu kratkog koda

en: Check if you want to disable the shortcode processing for this code block
hr: Provjerite želite li onemogućiti obradu kratkog koda za ovaj blok koda

en: Deactivate schema.org markup
hr: Deaktiviraj oznaku schema.org

en: Output the code without any additional wrapper elements. (not recommended)
hr: Ispišite kod bez dodatnih elementa omota. (ne preporučuje se)

en: Codeblock Behaviour
hr: Ponašanje blokiranja koda

en: Layout Elements
hr: Elementi izgleda

en: Creates a single full width column
hr: Stvara jedan stupac pune širine

en: Column Template
hr: Predložak stupca

en: Set a position for the column.
hr: Postavite položaj stupca.

en: ATTENTION with position: absolute. This might break the layout (esp. when used for first column in a row). Consider to put each row in an own Color Section and check frontend carefully - also different screen sizes.
hr: PAŽNJA s položajem: apsolutna. To može prekinuti izgled (posebno kada se koristi za prvi stupac u nizu). Razmislite o tome da svaki redak stavite u vlastiti odjeljak boja i pažljivo provjerite sučelje - također različite veličine zaslona.

en: Row Settings
hr: Postavke redaka

en: Row Settings apply to all columns in this row but can only be set in the first column
hr: Postavke retka primjenjuju se na sve stupce u ovom retku, ali mogu se postaviti samo u prvom stupcu

en: These setting apply to all columns in this row and can only be set in the first column.
hr: Ova se postavka odnosi na sve stupce u ovom retku i može se postaviti samo u prvom stupcu.

en: Please note:
hr: Molim zabilježite:

en: If you move another column into first position you will need to re-apply these settings.
hr: Ako neki drugi stupac premjestite na prvo mjesto, morat ćete ponovo primijeniti ove postavke.

en: Column Position
hr: Pozicija stupca

en: Space between columns (6% - theme default)
hr: Razmak između stupaca (6% - zadana tema)

en: No space between columns
hr: Nema razmaka između stupaca

en: Equal Height Columns
hr: Stupovi jednake visine

en: Columns in this row can either have a height based on their content or all be of equal height based on the largest column
hr: Stupci u ovom retku mogu imati ili visinu na temelju njihovog sadržaja ili svi moraju biti jednake visine na temelju najvećeg stupca

en: Individual height
hr: Pojedinačna visina

en: Equal height
hr: Jednake visine

en: Vertical Alignment
hr: Okomito poravnanje

en: If a column is larger than its content, were do you want to align the content vertically?
hr: Ako je stupac veći od njegovog sadržaja, želite li vertikalno poravnati sadržaj?

en: Space Between Columns
hr: Razmak između stupaca

en: You can remove the default space between columns here or select a custom space (not used when fullwidth breakpoint active)
hr: Ovdje možete ukloniti zadani razmak između stupaca ili odabrati prilagođeni prostor (koji se ne koristi kada je aktivna prijelomna točka pune širine)

en: Add a box-shadow to the row
hr: Dodavanje sjene okvira u redak

en: Row Box-Shadow
hr: Okvir-sjena retka

en: Row Box-Shadow Style
hr: Stil okvira-sjene retka

en: Row Box-Shadow Color
hr: Boja okvira-sjene retka

en: Row Box Shadow Animation
hr: Animacija u sjeni okvira retka

en: Row Box-Shadow Width
hr: Širina okvira i sjene retka

en: No shadow
hr: Nema sjene

en: Outside
hr: Izvan

en: Row Layout
hr: Izgled retka

en: Custom Margins
hr: Prilagođene margine

en: If checked allows you to set a custom top and bottom margin. Otherwise the margin is calculated by the theme based on surrounding elements
hr: Ako je uključeno, možete postaviti prilagođenu gornju i donju marginu. U suprotnom se margina izračunava po temi na temelju okolnih elemenata

en: Custom Top And Bottom Margin
hr: Prilagođeni gornji i donji rub

en: Set a responsive top and bottom margin
hr: Postavljanje uzvratne gornje i donje margine

en: Top Margin
hr: Gornja margina

en: Bottom Margin
hr: Donja margina

en: Row Margins
hr: Margine redaka

en: Select order of columns when switched to fullwidth. Individual position must be set in &quot;Advanced Tab -&gt; Responsive Toggle&quot;.
hr: Odaberite redoslijed stupaca kada se prebacite na punu širinu. Pojedinačni položaj mora biti postavljen u &quot;Napredna kartica -&gt; Odgovarajući prekidač&quot;.

en:  This is currently a beta feature (added 4.8.7)
hr:  Ovo je trenutno beta značajka (dodano 4.8.7)

en: Fullwidth Break Point
hr: Prijelomna točka pune širine

en: The columns in this row will switch to fullwidth at this screen width
hr: Stupci u ovom retku prebacit će se na punu širinu pri ovoj širini zaslona

en: On mobile devices (at a screen width of 767px or lower)
hr: Na mobilnim uređajima (na širini zaslona od 767px ili nižoj)

en: On tablets (at a screen width of 989px or lower)
hr: Na tabletima (na širini zaslona od 989px ili nižoj)

en: Column Behaviour When Fullwidth
hr: Ponašanje stupca u punoj širini

en: Same order as defined for desktop
hr: Isti redoslijed kao definiran za radnu površinu

en: Reverse order
hr: Obrnuti redoslijed

en: Individually select position for each column
hr: Pojedinačno odabir položaja za svaki stupac

en: Row Screen Options
hr: Mogućnosti zaslona retka

en: Border
hr: Granica

en: Select the borderwidth of the column here
hr: Ovdje odaberite graničnu širinu stupca

en: Set the border style for your column here
hr: Ovdje postavite stil obruba stupca

en: Set a border color for this column
hr: Postavite boju obruba za ovaj stupac

en: Set the border radius of the column
hr: Postavite polumjer obruba stupca

en: Top-Left-Radius
hr: Gore-lijevo-polumjer

en: Top-Right-Radius
hr: Gore-desno-polumjer

en: Bottom-Right-Radius
hr: Dolje-desno-polumjer

en: Bottom-Left-Radius
hr: Dolje-lijevo-polumjer

en: Borders
hr: Obrubi

en: Select a minimum height for the column - px and &percnt; are supported. Defaults to px. Leave empty to use theme default.
hr: Odaberite minimalnu visinu stupca - podržani su px i %. Zadano je za px. Da biste koristili zadanu temu, ostavite prazno.

en: &percnt; is based on the closest surrounding layout container (e.g. Color Section, Grid Row Cell, ...) or browser window height. Setting of first row column is used for all columns when using &quot;Equal Height Columns&quot;.
hr: % se temelji na najbližem okolnom spremniku izgleda (npr. Sekcija boje, Ćelija retka rešetke, ...) ili visini prozora preglednika. Postavljanje stupca prvog retka koristi se za sve stupce kada se koriste &quot;Stupci jednake visine&quot;.

en: Consider this when using SVG dividers to avoid overlapping.
hr: Uzmite to u obzir kada koristite SVG razdjelnike kako biste izbjegli preklapanje.

en: Minimum Column Height
hr: Minimalna visina stupca

en: Inner Padding
hr: Unutarnja obloga

en: Set the distance from the column content to the border here.
hr: Ovdje postavite udaljenost od sadržaja stupca do obruba.

en: Will only be used for Individual Height Colums (see Row Settings tab) !!!
hr: Koristit će se samo za pojedinačne stupce visine (pogledajte Postavke redaka) !!!

en: Column Box-Shadow
hr: Okvir-sjena stupca

en: Column Box-Shadow Style
hr: Stil okvira-sjene stupca

en: Column Box-Shadow Color
hr: Boja okvira-sjene stupca

en: Column Box Shadow Animation
hr: Animacija sjene okvira stupca

en: Column Box-Shadow Width
hr: Širina okvira-sjene stupca

en: Add a box-shadow to the column
hr: Dodavanje sjene okvira u stupac

en: Select the type of background for the column.
hr: Odaberite vrstu pozadine stupca.

en: Background Gradient
hr: Prijelaz pozadine

en: Select a custom background color for this cell here. Leave empty for default color
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za ovu ćeliju. Ostavite prazan za zadanu boju

en: Custom Background Image
hr: Prilagođena pozadinska slika

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library. Leave empty if you don't want to use a background image
hr: Prenesite novu ili odaberite postojeću sliku iz svoje medijske biblioteke. Ostavite prazno ako ne želite koristiti pozadinsku sliku

en: Insert Image
hr: Umetni sliku

en: Insert
hr: Umetnuti

en: Highlight Column
hr: Istaknite stupac

en: Highlight this column by making it slightly bigger
hr: Istaknite ovaj stupac čineći ga malo većim

en: Highlight - Column Scaling
hr: Isticanje – skaliranje stupca

en: How much should the highlighted column be increased in size?
hr: Koliko treba povećati veličinu istaknutog stupca?

en: Highlight
hr: Istaknuto

en: Column Animation
hr: Animacija stupca

en: Add a small animation to the column when the user first scrolls to the column position. This is only to add some &quot;spice&quot; to the site.
hr: Dodajte malu animaciju u stupac kada se korisnik prvi put pomakne do položaja stupca. To je samo za dodavanje malo &quot;začina&quot; na stranicu.

en: Column Link
hr: Poveznica stupca

en: Select where this column should link to
hr: Odaberite mjesto na koje bi se ovaj stupac trebao povezati

en: Hover Effect
hr: Efekt držanja pokazivača miša

en: Choose if you want to have a hover effect on the column
hr: Odaberite želite li imati efekt držanja pokazivača miša na stupcu

en: Title Attribut
hr: Naslov atributa

en: Add a title attribut for screen reader
hr: Dodavanje atributa naslova za čitač zaslona

en: Alt Attribut
hr: Alt Atribut

en: Add an alt attribut for screen reader
hr: Dodavanje alt atributa za čitač zaslona

en: Edit Column
hr: Uredi stupac

en: Decrease Column Size
hr: Smanji veličinu stupca

en: Increase Column Size
hr: Povećajte veličinu stupca

en: Delete Column
hr: Izbriši stupac

en: Save Element as Template
hr: Spremi element kao predložak

en: Clone Column
hr: Klonirani stupac

en: edit
hr: uredi

en: Dummy Content to demonstrate &quot;Bring To Front&quot; option
hr: Lažni sadržaj za demonstraciju opcije &quot;Dovedi naprijed&quot;

en: Creates a single column with 50&percnt; width
hr: Stvara jedan stupac s 50&percnt; širina

en: Creates a single column with 33&percnt; width
hr: Stvara jedan stupac s 33&percnt; širina

en: Creates a single column with 67&percnt; width
hr: Stvara jedan stupac sa 67&percnt; širina

en: Creates a single column with 25&percnt; width
hr: Stvara jedan stupac s 25&percnt; širina

en: Creates a single column with 75&percnt; width
hr: Stvara jedan stupac sa 75&percnt; širina

en: Creates a single column with 20&percnt; width
hr: Stvara jedan stupac s 20&percnt; širina

en: Creates a single column with 40&percnt; width
hr: Stvara jedan stupac s 40&percnt; širina

en: Creates a single column with 60&percnt; width
hr: Stvara jedan stupac sa 60&percnt; širina

en: Creates a single column with 80&percnt; width
hr: Stvara jedan stupac sa 80&percnt; širina

en: Comments
hr: Komentari

en: Add a comment form and comments list to the template
hr: Dodajte obrazac za komentare i popis komentara u predložak

en: The last comment and %d other comment(s) need to be approved.
hr: Potrebno je odobriti posljednji komentar i %d drugih komentara.

en: The last comment needs to be approved.
hr: Posljednji komentar treba odobriti.

en: %d comment(s) need to be approved.
hr: %d komentari moraju biti odobreni.

en: Contact Form
hr: Kontakt obrazac

en: Creates a customizable contact form
hr: Stvara prilagodljiv obrazac za kontakt

en: Contact Form Item
hr: Stavka obrasca za kontakt

en: A Contact Form Element Item
hr: Stavka elementa obrasca kontakta

en: If you are using a cache plugin we recommend that you exclude the page containing the contact form from caching.
hr: Ako koristite dodatak za predmemoriju, preporučujemo da iz predmemoriranja izuzmete stranicu koja sadrži obrazac kontakta.

en: Here you can add, remove and edit the form Elements of your contact form.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti obrazac Elementi vašeg kontakt obrasca.

en: Available form elements are: single line Input elements, Textareas, Checkboxes and Select-Dropdown menus.
hr: Dostupni elementi obrasca su: jednoredni elementi unosa, Textareas, potvrdni okviri i izbornici Select-Dropdown.

en: It is recommended to not delete the 'E-Mail' field if you want to use an auto responder.
hr: Preporučuje se brisanje polja 'E-pošta' ako želite koristiti automatski odgovor.

en: activated here
hr: ovdje aktivirano

en: Do you want to display a Captcha field at the end of the form so users must prove they are human?
hr: Želite li na kraju obrasca prikazati Captcha polje tako da korisnici moraju dokazati da su ljudi?

en: Either by solving a simple mathematical question or by Google reCaptcha, that needs to be
hr: Bilo rješavanjem jednostavnog matematičkog pitanja ili Google reCaptcha, to treba biti

en: In case Google reCAPTCHA is deactivated (maybe later) in theme options, Enfold captcha will be used, if you select here to use V2 then V2 will be used for this contact form (even if you selected V3 in theme options). If you selected V3 here and the score fails or you did not selected V3 in theme options then V2 will be used to check if user is a human.
hr: U slučaju da je Google reCAPTCHA deaktiviran (možda kasnije) u opcijama tema, koristit će se Enfold captcha, ako ovdje odaberete za upotrebu V2, V2 će se koristiti za ovaj obrazac za kontakt (čak i ako ste odabrali V3 u opcijama tema). Ako ste ovdje odabrali V3 i rezultat ne uspije ili niste odabrali V3 u opcijama tema, V2 će se koristiti za provjeru je li korisnik čovjek.

en: (It is recommended to only activate this if you receive spam from your contact form, since an invisible spam protection is also implemented that should filter most spam messages by robots anyway)
hr: (Preporučuje se da to aktivirate samo ako primite neželjenu poštu iz obrasca za kontakt, jer se provodi i nevidljiva zaštita od neželjene pošte koja bi ionako trebala filtrirati većinu neželjenih poruka od strane robota)

en: Cache Information
hr: Informacija predmemorije

en: Form Title
hr: Oblikuj naslov

en: Enter a form title that is displayed above the form
hr: Unesite naslov forme koji je prikazan iznad obrasca

en: Send us mail
hr: Pošaljite nam mail

en: Add/Edit Contact Form Elements
hr: Dodavanje/uređivanje elemenata kontaktnog obrasca

en: Name
hr: Ime

en: E-Mail
hr: E-mail

en: Subject
hr: Predmet

en: Message
hr: Poruka

en: Submit Button Label
hr: Pošaljite naljepnicu gumba

en: Enter the submit buttons label text here
hr: Ovdje unesite tekst oznake gumba za slanje

en: Submit
hr: Pošalji

en: Submit Action
hr: Pošalji akciju

en: What should happen once the form gets sent
hr: Što bi se trebalo dogoditi nakon slanja obrasca

en: Display a short message on the same page
hr: Prikaz kratke poruke na istoj stranici

en: Redirect the user to another page
hr: Preusmjerite korisnika na drugu stranicu

en: Message Sent Label
hr: Oznaka poslane poruke

en: What should be displayed once the message is sent?
hr: Što bi trebalo biti prikazano nakon slanja poruke?

en: Your message has been sent!
hr: Vaša poruka je poslana!

en: Redirect
hr: Preusmjeravanje

en: To which page do you want the user send to?
hr: Na koju stranicu želite korisnika poslati?

en: Display Fields With Error
hr: Prikaži polja s pogreškom

en: On error, show a message box containing the labels of the invalid fields
hr: Prilikom pogreške prikažite okvir poruke koji sadrži natpise polja koja nisu valjana

en: Frontend
hr: Korisničko sučelje

en: Contact Form Captcha
hr: Obrazac za kontakt Captcha

en: Don't display Captcha
hr: Ne prikazuj Captcha

en: Use Enfold Numeric Captcha
hr: Koristi enfold numerički Captcha

en: Use Google reCAPTCHA V2 if activated
hr: Ako je aktivirana, upotrijebite Google reCAPTCHA V2

en: Use Google reCAPTCHA V3 if activated (fallback is V2)
hr: Koristite Google reCAPTCHA V3 ako je aktiviran (rezervni je V2)

en: reCAPTCHA V2 Theme Color
hr: boja teme reCAPTCHA V2

en: Select a theme color for this contact form widget
hr: Odaberite boju teme za ovaj widget obrasca kontakta

en: Dark
hr: Tamna

en: reCAPTCHA V2 Theme Size
hr: veličina teme reCAPTCHA V2

en: Select a size for this contact form widget
hr: Odaberite veličinu za ovaj widget obrasca kontakta

en: Compact
hr: Kompaktno

en: Select Score For Human
hr: Odaberi rezultat za čovjeka

en: A score of 1.0 is very likely a good interaction, 0.0 is very likely a bot. Google recommends a threshold of 0.5 by default. In case we encounter a non human we ask user to verify with Version 2 chckbox.
hr: Ocjena 1,0 vrlo je vjerojatno dobra interakcija, 0,0 je vrlo vjerojatno robot. Google prema zadanim postavkama preporučuje postaviti prag od 0,5. U slučaju da na naiđemo na robota, prezentiramo checkbox verzije 2.

en: Security
hr: Sigurnost

en: Your E-Mail Address
hr: Vaša adresa elektroničke pošte

en: Enter one or more E-Mail addresses (separated by comma) where mails should be delivered to.
hr: Unesite jednu ili više adresa e-pošte (odvojene zarezom) na koje treba dostavljati poštu.

en: Default:
hr: Zadano:

en: Your From Address
hr: Vaša adresa pošiljatelja

en: Enter your from address for the form - if left blank it will default to user email or %s
hr: Unesite adresu pošiljatelja obrasca - ako ostane prazna, zadana će postavka za korisničku e-poštu ili %s

en: E-Mail Subject
hr: Predmet e-pošte

en: You can define a custom E-Mail Subject for your form here. If left empty the subject will be
hr: Ovdje možete definirati prilagođeni Subjekt e-pošte za obrazac. Ako ostane prazan, tema će biti

en: New Message
hr: Nova poruka

en: sent by contact form at
hr: poslano putem kontakt obrasca na

en: Autoresponder From E-Mail Address
hr: Automatski odgovor s adrese e-pošte

en: Enter the from E-Mail address for the autoresponder.
hr: Unesite adresu e-pošte za automatski odgovor.

en: Autoresponder Reply To E-Mail Address
hr: Automatski odgovor na adresu e-pošte

en: Enter one or more reply to E-Mail addresses (separated by comma) for the autoresponder mail. Leave blank if not needed.
hr: Unesite jedan ili više odgovora na adrese e-pošte (odvojene zarezom) za poštu automatskog odgovora. Ostavite prazno ako nije potrebno.

en: Autoresponder Subject
hr: Autoresponder predmet

en: Enter a custom subject text to the autoresponder E-Mail. Leave blank to use a default message.
hr: Unesite prilagođeni tekst predmeta u e-poštu autorespondera. Da biste koristili zadanu poruku, ostavite prazno.

en: Autorespond Text
hr: Autorespond tekst

en: Enter a message that will be sent to the users email address once he has submitted the form.
hr: Unesite poruku koja će biti poslana na adresu e-pošte korisnika nakon što je poslao obrazac.

en: If left empty no auto-response will be sent.
hr: Ako je prazno, automatski odgovor neće biti poslan.

en: Autorespond Text After Form Labels
hr: Autorespondiraj tekst nakon natpisa obrasca

en: Enter an additional message that will be added after the form labels.
hr: Unesite dodatnu poruku koja će se dodati nakon natpisa obrasca.

en: Backend
hr: Pozadinski sustav

en: Hide Form Labels
hr: Sakrij naljepnice obrasca

en: Check if you want to hide form labels above the form elements. The form will instead try to use an inline label (not supported on old browsers)
hr: Provjerite želite li sakriti oznake obrasca iznad elemenata obrasca. Obrazac će umjesto toga pokušati upotrijebiti ugrađenu oznaku (nije podržano u starim preglednicima)

en: Label/Send Button Alignment
hr: Poravnavanje označavanja/slanja gumba

en: Select how to align the form labels and the send button
hr: Odaberite kako poravnati oznake obrasca i gumb za slanje

en: Centered
hr: Centrirano

en: Form Color Scheme
hr: Shema boja oblika

en: Select a form color scheme here
hr: Ovdje odaberite shemu boja oblika

en: Light transparent
hr: Svjetlo prozirno

en: Dark transparent
hr: Tamno proziran

en: Heading Tag
hr: Oznaka naslova

en: Enter any number of options that the visitor can choose from. Separate these Options with a comma.
hr: Unesite bilo koji broj opcija koje posjetitelj može izabrati. Ove opcije razdvojite zarezom.

en: Example: Option 1, Option 2, Option 3
hr: Primjer: opcija 1, opcija 2, opcija 3

en: Note: If you want to use a comma in the option text you have to write 2 comma.
hr: Napomena: Ako želite koristiti zarez u opciji teksta, morate napisati 2 zareza.

en: When selecting &quot;Valid E-Mail address with German Umlaut&quot; or &quot;Valid E-Mail address, extended characterset&quot; keep in mind, that not all E-Mail systems support these characters properly.
hr: Prilikom odabira &quot;Valjana adresa e-pošte s njemačkim Umlautom&quot; ili &quot;Valjana adresa e-pošte, prošireni skup znakova&quot; imajte na umu da svi sustavi e-pošte ne podržavaju ispravno te znakove.

en: Form Element Type
hr: Vrsta elementa forme

en: Form Element: Text Input
hr: Element forme: unos teksta

en: Form Element: Text Area
hr: Element forme: područje teksta

en: Form Element: Select Element
hr: Element forme: Odaberite element

en: Form Element: Checkbox
hr: Element forme: potvrdni okvir

en: Form Element: Datepicker
hr: Element forme: Odabir datuma

en: Custom HTML: Add a Description
hr: Prilagođeni HTML: Dodajte opis

en: Other Element: Seperator Headline
hr: Ostali element: Naslov seperatora

en: Other Element: Empty Line
hr: Drugi element: prazan redak

en: Form Element Label
hr: Naslov elementa forme

en: Form Element Options
hr: Opcije elemenata forme

en: Multiple Answers
hr: Višestruki odgovori

en: Check if you want to enable multiple answers
hr: Provjerite želite li omogućiti više odgovora

en: Preselect Checkbox
hr: Potvrdni okvir predodabira

en: Check if you want to preselect the checkbox
hr: Provjerite želite li unaprijed odabrati potvrdni okvir

en: Add Description
hr: Dodaj opis

en: Form Element Validation
hr: Provjera elemenata forme

en: No Validation
hr: Nema provjere valjanosti

en: Is not empty
hr: Nije prazan

en: Valid E-Mail address
hr: Valjana e-mail adresa

en: Valid E-Mail address with German Umlaut
hr: Valjana adresa e-pošte s njemačkim Umlautom

en: Valid E-Mail address, extended characterset
hr: Valjana adresa e-pošte, prošireni skup znakova

en: Valid Phone Number
hr: Valjani telefonski broj

en: Valid Number
hr: Valjani broj

en: Valid Positive Number including 0
hr: Valjani pozitivan broj uključujući 0

en: Use This Element
hr: Koristi ovaj element

en: Select where you want to use the element
hr: Odaberite mjesto na kojem želite koristiti element

en: Use both frontend and e-mail
hr: Korištenje sučelja i e-pošte

en: Display in frontend only
hr: Prikaži samo u prednjoj strani

en: Print in e-mail only
hr: Ispis samo e-poštom

en: Form Element Width
hr: Širina elementa forme

en: Change the width of your elements and let them appear beside each other instead of underneath
hr: Promijenite širinu svojih elemenata i dopustite da se pojavljuju jedan pored drugog, a ne ispod

en: Fullwidth
hr: Puna širina

en: Heading Type
hr: Vrsta naslova

en: Select which kind of heading you want to display.
hr: Odaberite vrstu naslova koju želite prikazati.

en: Thank you for your Message!
hr: Hvala na poruci!

en: Please prove that you are human by solving the equation
hr: Molim vas da dokažete da ste čovjek rješavanjem jednadžbe

en: Content Slider
hr: Klizač sadržaja

en: Display a content slider element
hr: Prikažite element klizača sadržaja

en: Content Slider Item
hr: Sadržaj stavke klizača

en: A Content Slider Element Item
hr: Stavka elementa klizača sadržaja

en: Heading
hr: Naslov

en: Do you want to display a heading above the slides?
hr: Želite li prikazati naslov iznad slajdova?

en: Add/Edit Slides
hr: Dodavanje/uređivanje prezentacija

en: Here you can add, remove and edit the slides you want to display.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti dijapozitive koje želite prikazati.

en: Slide 1
hr: Slajd 1

en: Slide 2
hr: Sjald 2

en: Columns
hr: Kolumne

en: How many slide columns should be displayed?
hr: Koliko dijapozitiva treba prikazati?

en: 1 Column
hr: 1 stupac

en: Slider
hr: Klizač

en: Navigation Controls
hr: Navigacijske kontrole

en: Navigation Control Colors
hr: Boje kontrole navigacije

en: Slide Margin
hr: Margina slajda

en: Content Padding
hr: Obloga sadržaja

en: Set a distance between the slides - needed when using box shadow outside.
hr: Postavite udaljenost između slajdova - potrebna je za korištenje sjene okvira izvana.

en: Set a distance between the content and slide borders.
hr: Postavite udaljenost između sadržaja i obruba slajda.

en: Margin And Padding
hr: Margina i obloga

en: Font Colors
hr: Boje fonta

en: Either use the themes default colors or apply some custom ones
hr: Ili koristite zadane boje tema ili primijenite neke prilagođene

en: Define Custom Colors
hr: Definirajte prilagođene boje

en: Select a custom font color. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta. Ostavite prazno da biste koristili zadanu

en: Background Color Setting
hr: Postavka boje pozadine

en: Select to use the themes default color or apply custom ones
hr: Odaberite da biste koristili teme zadane boje ili primijenili prilagođene

en: Simple background color
hr: Jednostavna boja pozadine

en: Gradient background
hr: Pozadina prijelaza

en: Select the background color
hr: Odabir boje pozadine

en: Select the transition for your content slider
hr: Odabir prijelaza klizača sadržaja

en: Select if the content slider should rotate by default
hr: Odaberite treba li se klizač sadržaja po zadanom rotirati

en: Slide Title
hr: Naslov slajda

en: Enter the slide title here (Better keep it short)
hr: Ovdje unesite naslov dijapozitiva (Bolje da bude kratak)

en: Slide Content
hr: Sadržaj slajda

en: Enter some content here
hr: Ovdje unesite neki sadržaj

en: Slide Content goes here
hr: Sadržaj slajda ide ovdje

en: Title Link?
hr: Naslovna veza?

en: Where should your title link to?
hr: Gdje bi trebao nasloviti vaš naslov?

en: Second
hr: Drugi

en: Minute
hr: Minuta

en: Hour
hr: Sat

en: Day
hr: Dan

en: Week
hr: Tjedan

en: Month
hr: Mjesec

en: Year
hr: Godina

en: Seconds
hr: Sekunde

en: Minutes
hr: Minute

en: Hours
hr: Sati

en: Days
hr: Dani

en: Weeks
hr: Tjedni

en: Months
hr: Mjeseci

en: Years
hr: Godine

en: Animated Countdown
hr: Animirano odbrojavanje

en: Display a countdown to a specific date
hr: Prikaži odbrojavanje do određenog datuma

en: Date
hr: Datum

en: Pick a date in the future.
hr: Odaberite datum u budućnosti.

en: Pick the hour of the day
hr: Odaberi sat u danu

en: Pick the minute of the hour
hr: Odaberi minutu u satu

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Select the timezone of your date.
hr: Odaberite vremensku zonu datuma.

en: Smallest time unit
hr: Najmanja vremenska jedinica

en: The smallest unit that will be displayed
hr: Najmanja jedinica koja će biti prikazana

en: Largest time unit
hr: Najveća vremenska jedinica

en: The largest unit that will be displayed
hr: Najveća jedinica koja će biti prikazana

en: Countdown Appearance
hr: Izgled odbrojavanja

en: Select how to display the countdown numbers
hr: Odaberite način prikaza brojeva odbrojavanja

en: Numbers only
hr: Samo brojevi

en: Flip numbers
hr: Zrcaljenje brojeva

en: Retro flip clock
hr: Retro sat na preklop

en: Retro flip clock bouncing
hr: Retro sat na preklop poskakuje

en: Space Between Numbers
hr: Razmak između brojeva

en: Select if you want to have minimal space or equal space based on longest unit text
hr: Odaberite želite li imati minimalan razmak ili jednak razmak na temelju najdužeg teksta jedinice

en: Minimal space
hr: Minimalan razmak

en: Equal space
hr: Jednak razmak

en: Text Alignment
hr: Usklađivanje teksta

en: Choose here, how to align your text
hr: Ovdje odaberite kako poravnati svoj tekst

en: Alignment
hr: Poravnanje

en: Number Font Sizes
hr: Veličine broja slova

en: Select a custom font size for the numbers.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za brojeve.

en: Time Unit Font Sizes
hr: Veličine fonta vremenske jedinice

en: Select a custom font size for the time units.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za vremenske jedinice.

en: Fonts
hr: Fontovi

en: Numbers Only Colors
hr: Boje samo brojeva

en: Select predefined colors or use custom colors for &quot;Numbers only&quot;
hr: Odaberite unaprijed definirane boje ili koristite prilagođene boje za &quot;Samo brojevi&quot;

en: Theme Colors
hr: Boje teme

en: Transparent Light
hr: Prozirna svjetlost

en: Transparent Dark
hr: Prozirno tamno

en: Custom Colors
hr: Prilagođene boje

en: Numbers Color
hr: Boja brojeva

en: Select a custom color for your numbers here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za svoje brojeve. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Time Unit Color
hr: Boja jedinice vremena

en: Select a custom color for your time units here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za svoje vremenske jedinice. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Flip Animation Colors
hr: Zrcali boje animacije

en: Select predefined colors or use custom colors for flip animations
hr: Odaberite unaprijed definirane boje ili koristite prilagođene boje za zrcaljenje animacija

en: Default dark
hr: Zadano tamno

en: Default light
hr: Zadano svijetlo

en: Custom colors
hr: Prilagođene boje

en: Gradient colors
hr: Stupnjevi boja

en: Top Card Numbers Color
hr: Boja gornjih brojeva kartica

en: Select a custom color for your numbers of the top card here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za svoje brojeve gornje kartice. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Bottom Card Numbers Color
hr: Boja donjih brojeva kartica

en: Select a custom color for your numbers of the bottom card here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za svoje brojeve donje kartice. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Top Card Background Color
hr: Boja pozadine gornje kartice

en: Select a custom color for your background of the top card here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za pozadinu gornje kartice. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Bottom Card Background Color
hr: Boja pozadine donje kartice

en: Select a custom color for your background of the bottom card here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za pozadinu donje kartice. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Background Gradient Direction Top Card
hr: Gornja kartica smjera prijelaza pozadine

en: Define the gradient direction for background of the top card
hr: Definiranje smjera prijelaza za pozadinu gornje kartice

en: Background Gradient Direction Bottom Card
hr: Donja kartica smjera prijelaza pozadine

en: Define the gradient direction for background of the bottom card
hr: Definiranje smjera prijelaza za pozadinu donje kartice

en: Add a small animation to the image when the user first scrolls to the image position. This is to add some &quot;spice&quot; to the site.
hr: Dodajte malu animaciju slici kada se korisnik prvi put pomakne do položaja slike. Ovo je za dodavanje malo &quot;začina&quot; stranici.

en: Dropcap Styling
hr: Dropcap stil

en: Here you can set the background color of your Dropcap
hr: Ovdje možete postaviti boju pozadine vaše Dropcap

en: Select a custom background color for your dropcap here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za kapicu

en: Events Countdown
hr: Odbrojavanje događaja

en: Plugin Additions
hr: Dodaci dodatka

en: Display a countdown to the next upcoming event
hr: Prikaži odbrojavanje do sljedećeg događaja

en: Select one or more taxonomies to get the next event for countdown. If none are selected all events are used.
hr: Odaberite jednu ili više taksonomija da biste dobili sljedeći događaj za odbrojavanje. Ako nijedan nije odabran, koriste se svi događaji.

en: Display Event Title?
hr: Prikaži naslov događaja?

en: Choose here, if you want to display the event title
hr: Odaberite ovdje ako želite prikazati naslov događaja

en: No Title, timer only
hr: Nema naslova, samo tajmer

en: Title on top
hr: Naslov na vrhu

en: Title below
hr: Naslov ispod

en: Problems with next upcoming event incorrect?
hr: Problemi sa sljedećim nadolazećim događajem nisu točni?

en: Sometimes the next upcoming event is not queried correctly. This is a known bug. In this case select a number of days to start the query before today. Usually 3-4 days should fix the problem.
hr: Ponekad sljedeći nadolazeći događaj nije ispravno upitan. Ovo je poznata buba. U tom slučaju odaberite nekoliko dana za početak upita prije danas. Obično bi 3-4 dana trebalo riješiti problem.

en: No problems
hr: Nema problema

en: Countdown
hr: Odbrojavanje

en: Event Title Font Size
hr: Veličina fonta naslova događaja

en: Select a custom font size for the event title.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za naslov događaja.

en: Theme colors
hr: Boje tema

en: Event Title Color
hr: Boja naslova događaja

en: Select a custom color for your event title here (if needed). Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za naslov događaja (ako je potrebno). Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Upcoming
hr: Predstojeći

en: Upcoming Events
hr: Nadolazeći događaji

en: Show a list of upcoming events
hr: Prikaži popis nadolazećih događaja

en: Select which entries should be displayed by selecting a taxonomy. If none are selected all events are shown.
hr: Odabirom taksonomije odaberite stavke koje bi se trebale prikazati. Ako nijedan nije odabran, prikazuju se svi događaji.

en: Entry Number
hr: Broj prijave

en: How many items should be displayed?
hr: Koliko predmeta treba prikazati?

en: Should a pagination be displayed?
hr: Treba li prikazati stranicu sa stranicama?

en: Gallery
hr: Galerija

en: Creates a custom gallery
hr: Stvara prilagođenu galeriju

en: Edit Gallery
hr: Uredi galeriju

en: Create a new Gallery by selecting existing or uploading new images
hr: Stvorite novu galeriju odabirom postojećih ili prijenosom novih slika

en: Add/Edit Gallery
hr: Dodavanje/uređivanje galerije

en: Insert Images
hr: Umetni slike

en: Gallery Style
hr: Stil galerije

en: Choose the layout of your Gallery
hr: Odaberite izgled svoje galerije

en: Small Thumbnails
hr: Male sličice

en: Big image with thumbnails below
hr: Velika slika sa umanjenim sličicama ispod

en: Big image only, other images can be accessed via lightbox
hr: Samo velikoj slici, ostalim slikama može se pristupiti putem okvira za pregled podataka

en: Gallery Big Preview Image Size
hr: Veličina pregleda velike galerije u galeriji

en: Choose image size for the Big Preview Image
hr: Odaberite sliku za veliki pretpregled slike

en: Force same size for all big preview images?
hr: Prisilite istu veličinu za sve velike slike pretpregleda?

en: Depending on the size you selected above, preview images might differ in size. Should the theme force them to display at exactly the same size?
hr: Ovisno o veličini koju ste odabrali, slike za pregled mogu se razlikovati u veličini. Treba li ih tema prisiliti na prikazivanje točno iste veličine?

en: Yes, force same size on all Big Preview images, even if they use a different aspect ratio
hr: Da, primijenite istu veličinu na sve velike slike u pretpregledu, čak i ako koriste različit omjer

en: No, do not force the same size
hr: Ne, ne forsirajte iste veličine

en: Gallery Preview Image Size
hr: Veličina slike za pregled galerije

en: Choose image size for the small preview thumbnails
hr: Odaberite veličinu slike za male sličice pregleda

en: Thumbnail Columns
hr: Stupci sličice

en: Choose the column count of your Gallery
hr: Odaberite broj stupaca u vašoj Galeriji

en: Select to change the big preview image to thumbnail when user hovers over small thumbnails below.
hr: Odaberite za promjenu velikog pretpregleda slike u minijaturu kada korisnik stavi pokazivač miša ispod malih minijatura.

en: Change big preview image on hover (= default behaviour)
hr: Promjena velike slike pretpregleda na pokazivaču miša (= zadano ponašanje)

en: Do not change big preview image
hr: Ne mijenjaj veliki pretpregled slike

en: Gallery Navigation Arrows Styling
hr: Styling navigacijskih strelica galerije

en: Select styling for the navigation arrows. These can be used to scroll through the small thumbnails below.
hr: Odaberite stil za navigacijske strelice. Oni se mogu koristiti za pomicanje kroz male minijature ispod.

en: Image Link
hr: Link slika

en: By default images link to a larger image version in a lightbox. You can change this here. A custom link can be added when editing the images in the gallery.
hr: Prema zadanim postavkama slike povezuju se s većom verzijom slike u svjetlosnom okviru. To možete promijeniti ovdje. Prilagođena veza može se dodati prilikom uređivanja slika u galeriji.

en: Lightbox linking active
hr: Aktivno povezivanje Lightboxa

en: Use custom link (fallback is image link)
hr: Koristi prilagođenu vezu (rezervna je slikovna veza)

en: Open the images in the browser window
hr: Otvorite slike u prozoru preglednika

en: Open the images in a new browser window/tab
hr: Otvorite slike u novom prozoru / kartici preglednika

en: No, don't add a link to the images at all
hr: Ne, uopće ne dodajte vezu na slike

en: Custom link destination
hr: Odredište prilagođene veze

en: Select where an existing custom link should be opened.
hr: Odaberite mjesto na kojem treba otvoriti postojeću prilagođenu vezu.

en: Open in same window
hr: Otvori u istom prozoru

en: Open in a new window
hr: Otvoriti vezu u novom prozoru

en: Lightbox image description text
hr: Tekst opisa slike svjetlosnog okvira

en: Select which text defined in the media gallery is displayed below the lightbox image.
hr: Odaberite koji se tekst definiran u galeriji medijskih sadržaja prikazuje ispod slike svjetlosnog okvira.

en: No text
hr: Bez teksta

en: Image title
hr: Naslov slike

en: Image description (or image title if empty)
hr: Opis slike (ili naslov slike ako je prazan)

en: Image caption (or image title if empty)
hr: Opis slike (ili naslov slike ako je prazan)

en: Thumbnail fade in effect
hr: Sličica blijedi s efektom

en: You can set when the gallery thumbnail animation starts
hr: Možete postaviti kada se pokrene animacija sličica galerije

en: Disable all animations
hr: Onemogući sve animacije

en: Show the animation when user scrolls to the gallery
hr: Pokažite animaciju kada se korisnik pomiče do galerije

en: Activate animation on page load (might be preferable on large galleries)
hr: Aktivirajte animaciju pri učitavanju stranice (možda je poželjno na velikim galerijama)

en: Horizontal Gallery
hr: Vodoravna galerija

en: Creates a horizontal scrollable gallery
hr: Stvara horizontalnu galeriju koja se može pomicati

en: Initial Active Image
hr: Početna aktivna slika

en: Enter the number of the image that should be focused initially. Leave empty for none, if invalid first image will be taken, if image number does not exist, the last image.
hr: Unesite broj slike koja bi u početku trebala biti usredotočena. Ostavite prazno ni za što, ako će se snimiti prva slika koja nije valjana, ako broj slike ne postoji, posljednja slika.

en: Gallery Images
hr: Slike galerije

en: Gallery Height
hr: Visina galerije

en: Set the gallery height in relation to the gallery container width
hr: Postavljanje visine galerije u odnosu na širinu spremnika galerije

en: Image Size
hr: Veličina slike

en: Choose size for each image
hr: Odabir veličine za svaku sliku

en: Gap between images
hr: Razmak između slika

en: Select the gap between the images
hr: Odabir razmaka između slika

en: No Gap
hr: Nema praznine

en: 1 Pixel Gap
hr: 1 piksel praznina

en: Large Gap
hr: Velika praznina

en: Active Image Style
hr: Aktivni stil slike

en: How do you want to display the active image
hr: Kako želite prikazati aktivnu sliku

en: No effect
hr: Nema učinka

en: Enlarge image
hr: Povećaj sliku

en: Lightbox Link Arrows Color
hr: Boja strelica veze lightboxa

en: Select a custom color for the lightbox link arrow. Enter no value if you want to use the default color.
hr: Odaberite prilagođenu boju za strelicu veze u svjetlosnom okviru. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti zadanu boju.

en: Lightbox Link Arrows Background Color
hr: Boja pozadine sa strelicama veze lightboxa

en: Select a custom background color for the lightbox link arrow. Enter no value if you want to use the default color.
hr: Odaberite prilagođenu boju pozadine za strelicu veze svjetlosnog okvira. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti zadanu boju.

en: Gallery Image Rotation
hr: Rotacija slike galerije

en: Use custom link (fallback is no link)
hr: Koristi prilagođenu vezu (rezervna veza nije veza)

en: Click to show details
hr: Kliknite da biste prikazali detalje

en: Google Map
hr: Google karta

en: Display a google map with one or multiple locations
hr: Prikažite google kartu s jednom ili više lokacija

en: This element has been disabled in your theme options. You can enable it in Enfold &raquo; Google Services.
hr: Taj je element onemogućen u mogućnostima teme. Možete ga omogućiti u Enfold » Google Uslugama.

en: Add/Edit Map Locations
hr: Dodavanje/uređivanje lokacija na karti

en: Here you can add, remove and edit the map locations for your Google Map.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti lokacije karte za svoju Google kartu.

en: Edit Location
hr: Uredi lokaciju

en: Google Maps Locations
hr: Lokacije Google karata

en: Display Zoom Control?
hr: Prikaz zumiranja?

en: Check to display the controls at the right side of the map
hr: Potvrdite da biste prikazali kontrole na desnoj strani karte

en: Display Map Type Selector
hr: Prikaži birač vrste karte

en: Choose to display the map type selector dropdown at the left of your map
hr: Odaberite prikaz padajućeg izbornika vrste karte s lijeve strane karte

en: Dropdown
hr: Padajući

en: Horizontal buttons
hr: Vodoravni gumbi

en: Responsive (choosen by Google API)
hr: Odgovarajuće (odabrao Google API)

en: Display Streetview Activation Control?
hr: Prikaz kontrole aktivacije Streetviewa?

en: Check to display the control to activate streetview at the right side of the map
hr: Potvrdite da biste prikazali kontrolu za aktiviranje prikaza ulice na desnoj strani karte

en: Map Controls
hr: Kontrole mapiranja

en: Zoom Level
hr: Razina zumiranja

en: Choose the zoom of the map on a scale from 1 (very far away) to 19 (very close)
hr: Odaberite zumiranje karte na skali od 1 (vrlo daleko) do 19 (vrlo blizu)

en: Set Zoom level automatically to show all markers
hr: Postavi razinu zumiranja automatski za prikaz svih markera

en: Choose initial map view
hr: Odabir prikaza početne karte

en: Choose the initial map view after loading the map
hr: Odabir početnog prikaza karte nakon učitavanja karte

en: Roadmap
hr: Putokaz

en: Satellite
hr: Satelit

en: Hybrid
hr: Hibrid

en: Terrain
hr: Teren

en: Map Settings
hr: Opcije mape

en: Map height
hr: Visina karte

en: You can either define a fixed height in pixel like '300px' or enter a width/height ratio like 16:9
hr: Fiksnu visinu možete definirati u pikselu poput "300px" ili unijeti omjer širine / visine poput 16:9

en: Color Saturation
hr: Zasićenje boje

en: Choose the saturation of your map
hr: Odaberite zasićenost svoje karte

en: Full color fill
hr: Puni se u boji

en: Oversaturated
hr: Prezasićeno

en: Slightly oversaturated
hr: Malo zasićeno

en: Normal Saturation
hr: Normalno zasićenje

en: Muted colors
hr: Prigušene boje

en: Greyscale
hr: Sivi tonovi

en: Custom Overlay Color
hr: Prilagođena boja prekrivanja

en: Select a custom color for your Map here. The map will be tinted with that color. Leave empty if you want to use the default map color
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za svoju kartu. Karta će biti obojena tom bojom. Ostavite prazno ako želite koristiti zadanu boju karte

en: Link to Google Maps
hr: Veza na Google karte

en: Choose the way the map is loaded
hr: Odaberite način učitavanja karte

en: Show Google Maps immediately
hr: Odmah pokaži Google karte

en: User must accept to show Google Maps
hr: Korisnik mora prihvatiti da bi prikazao Google karte

en: Only open Google Maps in new window
hr: Otvori Google karte samo u novom prozoru

en: Button text confirm to load Google Maps
hr: Tekst gumba potvrdi za učitavanje Google karata

en: Enter the text to display that user has to accept to load the map.
hr: Unesite tekst za prikaz koji korisnik mora prihvatiti za učitavanje karte.

en: Click to load Google Maps
hr: Kliknite da biste učitali Google karte

en: Direct link to Google Maps page
hr: Izravna veza na stranicu Google karata

en: Enter the text to display that we link to Google Maps page.
hr: Unesite tekst za prikaz koji povezujemo sa stranicom Google karata.

en: Open Google Maps in a new window
hr: Otvaranje Google karata u novom prozoru

en: Fallback Image to replace Google Maps
hr: Rezervna slika koja će zamijeniti Google karte

en: Upload or select a fallback image that is displayed instead of Google Maps or until the map is loaded
hr: Prijenos ili odabir rezervne slike koja se prikazuje umjesto Google karata ili dok se karta ne učita

en: Insert Fallback Image
hr: Umetni rezervnu sliku

en: Conditional Load
hr: Uvjetno opterećenje

en: Full Adress
hr: Puna adresa

en: Enter the Address, then hit the 'Fetch Coordinates' Button. If the address was found the coordinates will be displayed
hr: Unesite adresu, a zatim pritisnite gumb "Dohvati koordinate". Ako je adresa pronađena, prikazat će se koordinate

en: Location
hr: Lokacija

en: Marker Tooltip
hr: Opis oznake

en: Enter some text here. If the user clicks on the marker the text will be displayed
hr: Ovdje unesite neki tekst. Ako korisnik klikne na marker, prikazat će se tekst

en: Display Tooltip by default
hr: Prema zadanom prikazu Opis alata

en: Check to display the tooltip by default. If unchecked user must click the marker to show the tooltip
hr: Označite da biste prema zadanim postavkama prikazali opis. Ako nije provjereno korisnik mora kliknuti marker da bi se prikazao opis

en: Custom Map Marker Image
hr: Slika prilagođenog markera karte

en: Use a custom Image as marker. (make sure that you use a square image, otherwise it will be cropped)
hr: Koristite prilagođenu sliku kao označivač. (pazite da koristite kvadratnu sliku, inače će biti obrezana)

en: Leave empty if you want to use the default marker
hr: Ostavite prazno ako želite koristiti zadani marker

en: Insert Marker Image
hr: Umetnite sliku markera

en: Custom Map Marker Image Size
hr: Prilagođena veličina slike markera karte

en: How big should the marker image be displayed in height and width.
hr: Kolika bi slika trebala biti prikazana u visini i širini.

en: Marker And Tooltip
hr: Oznaka i opis alata

en: Address
hr: Adresa

en: Admin notice for:
hr: Obavijest administratora za:

en: This element was disabled with theme option
hr: Ovaj element je onemogućen s mogućnošću teme

en: Maps were disabled by the visitor on this site. Click to open the map in a new window.
hr: Karte je onemogućio posjetitelj na ovoj stranici. Klikom otvorite kartu u novom prozoru.

en: Vertical Align
hr: Okomito poravnanje

en: Choose the vertical alignment of your cells content.
hr: Odaberite vertikalno poravnavanje sadržaja vaših ćelija.

en: Cell Padding
hr: Obloga ćelije

en: Set the distance from the cell content to the border here. Theme default is 30px.
hr: Ovdje postavite udaljenost od sadržaja ćelije do obruba. Zadana tema je 30px.

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library. Leave empty if you don't want to use a background image.
hr: Prenesite novu ili odaberite postojeću sliku iz biblioteke medijskih sadržaja. Ostavite prazno ako ne želite koristiti pozadinsku sliku.

en: Background Attachment
hr: Pozadinski prilog

en: Background can either scroll with the page or be fixed
hr: Pozadina se može pomicati sa stranicom ili biti fiksna

en: Cell Link
hr: Veza ćelije

en: Select where this cell should link to
hr: Odaberite mjesto na koje bi se ova ćelija trebala povezati

en: Edit Cell
hr: Uredi ćeliju

en: Delete Cell
hr: Izbriši ćeliju

en: Clone Cell
hr: Klonirana ćelija

en: Grid Row
hr: Redak rešetke

en: Add multiple Grid Rows below each other to create advanced grid layouts. Cells can be styled individually
hr: Dodajte više mrežnih redaka jedan ispod drugog za stvaranje naprednih rasporeda rešetki. Stanice se mogu pojedinačno oblikovati

en: Grid Row Minimum Height
hr: Minimalna visina retka rešetke

en: Define a minimum height for the grid row.
hr: Definirajte minimalnu visinu retka rešetke.

en: At least 100&percnt; of browser window height
hr: Najmanje 100% visine prozora preglednika

en: At least 75&percnt; of browser window height
hr: Najmanje 75% visine prozora preglednika

en: At least 50&percnt; of browser window height
hr: Najmanje 50% visine prozora preglednika

en: At least 25&percnt; of browser window height
hr: Najmanje 25% visine prozora preglednika

en: Minimum custom height in &percnt; based on browser windows height
hr: Minimalna prilagođena visina u % na temelju visine prozora preglednika

en: Minimum custom height in pixel
hr: Minimalna prilagođena visina u pikselu

en: Grid Row Minimum Custom Height In &percnt;
hr: Minimalna prilagođena visina retka rešetke u &percnt;

en: Define a minimum height for the gridrow in &percnt; based on the browser windows height
hr: Definiranje minimalne visine za rešetku u &percnt; na temelju visine prozora preglednika

en: Grid Row Minimum Custom Height In px
hr: Minimalna prilagođena visina retka rešetke u px-u

en: Set the minimum height of all the cells in pixel. eg:400px
hr: Postavite minimalnu visinu svih ćelija u pikselima. npr. 400px

en: Grid Row Height
hr: Visina retka rešetke

en: Grid Borders
hr: Granice rešetke

en: Choose if your layout grid should display any border
hr: Odaberite treba li na vašem mreža izgleda prikazivati neki obrub

en: No Borders
hr: Nema granica

en: Borders on top and bottom
hr: Granice na vrhu i na dnu

en: Borders between cells
hr: Granice između stanica

en: Borders on top and bottom and between cells
hr: Granice na vrhu i na dnu i između stanica

en: The section will use the color scheme you select. Color schemes are defined on your styling page
hr: Odjeljak će koristiti shemu boja koju odaberete. Sheme boja definirane su na vašoj stranici za styling

en: (Show Styling Page)
hr: (Prikaži stranicu o stiliziranju)

en: Section Colors
hr: Boje odjeljka

en: Select order of cells when switched to fullwidth. Individual position must be set in &quot;Advanced Tab -&gt; Responsive Toggle&quot;.
hr: Odaberite redoslijed ćelija kada se prebacite na punu širinu. Pojedinačni položaj mora biti postavljen u &quot;Napredna kartica -&gt; Odgovarajući prekidač&quot;.

en: Mobile Behaviour
hr: Mobilno ponašanje

en: Choose how the cells inside the grid should behave on mobile devices and small screens
hr: Odaberite kako bi se stanice unutar mreže morale ponašati na mobilnim uređajima i malim ekranima

en: Default: Each cell is displayed on its own
hr: Zadano: Svaka ćelija prikazuje se samostalno

en: Cells appear beside each other, just like on large screens
hr: Stanice se pojavljuju jedna pored druge, baš kao i na velikim ekranima

en: Mobile Breaking Point
hr: Točka prijeloma za mobilne uređaje

en: Set the screen width when cells in this row should switch to full width
hr: Postavite širinu zaslona kada se ćelije u ovom retku prebace na punu širinu

en: The cells in this row will switch to fullwidth at this screen width
hr: Ćelije u ovom retku prebacit će se na punu širinu pri ovoj širini zaslona

en: Delete Row
hr: Izbriši red

en: Show/Hide Section
hr: Pokaži/sakrij sekciju

en: Edit Row
hr: Uređivanje retka

en: Clone Row
hr: Klonirani red

en: Grid Row content hidden. Click here to show it
hr: Sadržaj retka rešetke skriven. Kliknite ovdje da biste ga prikazali

en: Set Cell Size
hr: Postavite veličinu ćelije

en: Add Cell
hr: Dodavanje ćelije

en: Special Heading
hr: Posebni naslov

en: Creates a special Heading
hr: Stvara poseban naslov

en: Heading Text
hr: Tekst zaglavlja

en: Hello
hr: Pozdrav

en: Heading Style
hr: Stil naslova

en: Select a heading style
hr: Odaberite stil zaglavlja

en: Default Style
hr: Zadani stil

en: Heading Style Modern (left)
hr: Moderan zaglavni stil (lijevo)

en: Heading Style Modern (centered)
hr: Moderan zaglavni stil (u središtu)

en: Heading Style Modern (right)
hr: Moderan zaglavni stil (desno)

en: Heading Style Classic (left, italic)
hr: Klasični zaglavni stil (lijevo, kurziv)

en: Heading Style Classic (centered, italic)
hr: Klasični zaglavni stil (u središtu, kurziv)

en: Heading Style Classic (right, italic)
hr: Klasični zaglavni stil (desno, kurziv)

en: Heading Style Elegant (centered, optional icon)
hr: Elegantan zaglavni stil (centrirano, neobavezna ikona)

en: Subheading
hr: Podnaslov

en: Add an extra descriptive subheading above or below the actual heading
hr: Dodajte dodatni opisni podbroj iznad ili ispod stvarnog naslova

en: No Subheading
hr: Nema podnaslova

en: Display subheading above
hr: Prikaži podnaslov iznad

en: Display subheading below
hr: Prikaži podnaslov ispod

en: Subheading Text
hr: Tekst podnaslova

en: Add your subheading here
hr: Ovdje dodajte svoj podnaslov

en: Select to show an additional icon above headline
hr: Odaberite za prikaz dodatne ikone iznad naslova

en: Display Icon
hr: Označite kako bi se prikazala samo ikona na pokazivaču

en: Select an icon to display above the headline
hr: Odaberite ikonu koja će se prikazati iznad naslova

en: Default Size
hr: Zadana veličina

en: Flexible font size (adjusts to screen width)
hr: Fleksibilna veličina fonta (podešava se prema širini zaslona)

en: Fixed font size
hr: Fiksna veličina fonta

en: Heading Font Sizes
hr: Veličine fonta naslova

en: Select a custom font size for the heading.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za naslov.

en: Subheading Font Sizes
hr: Veličine fonta podnaslova

en: Select a custom font size for the subheading.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za podnaslov.

en: Icon Font Size
hr: Veličina slova ikone

en: Select a custom font size for the icon
hr: Odabir prilagođene veličine fonta za ikonu

en: Heading Color
hr: Boja naslova

en: Select a heading color
hr: Odaberite boju naslova

en: Meta Color
hr: Meta boja

en: Select a custom font color for your Heading here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju fonta za svoje zaglavlje

en: Custom Subheading Color
hr: Prilagođena boja podnaslova

en: Select a custom color for your subheading here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za podnaslov

en: Custom Seperator Line Color
hr: Boja crte prilagođenog seperatora

en: Select a custom color for the seperator line beside the title here (only available on some styles)
hr: Odaberite prilagođenu boju za liniju seperatora pored naslova ovdje (dostupno samo na nekim stilovima)

en: Custom Icon Color
hr: Prilagođena boja ikona

en: Select a custom icon color for your Heading here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju ikone za naslov

en: Element Margin
hr: Margina elementa

en: Set the margin to other elements here. Valid CSS units are accepted, eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Ovdje postavite marginu na druge elemente. Prihvaćaju se valjane CSS jedinice, npr. 30px, 5&percnt;. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Headline Text (And Icon) Padding
hr: Obloga naslovnog teksta (i ikone)

en: Set a distance around the headline text and a possible icon. Valid CSS units are accepted, eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Postavite udaljenost oko naslovnog teksta i moguće ikone. Prihvaćaju se valjane CSS jedinice, npr. 30px, 5&percnt;. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Element Bottom Padding
hr: Donja obloga elementa

en: Set the bottom padding for the element. Valid CSS units are accepted, eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Postavite donju podlogu za element. Prihvaćaju se valjane CSS jedinice, npr. 30px, 5&percnt;. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Icon Bottom Padding
hr: Donja obloga ikone

en: Set the bottom padding for the icon. Valid CSS units are accepted, eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Postavite donju oblogu za ikonu. Prihvaćaju se valjane CSS jedinice, npr. 30px, 5&percnt;. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Header Text Link?
hr: Tekstualna veza zaglavlja?

en: Do you want to apply a link to the header text?
hr: Želite li primijeniti vezu na tekst zaglavlja?

en: Headline Rotator
hr: Naslovni rotator

en: Creates a text rotator for dynamic headings
hr: Stvara rotor teksta za dinamične naslove

en: Headline Rotator Item
hr: Stavka rotatora naslova

en: A Headline Rotator Headline Element
hr: Glavni element rotatora naslova

en: Prepended static text
hr: Pretpostavljeni statički tekst

en: Enter static text that should be displayed before the rotating text
hr: Unesite statički tekst koji bi trebao biti prikazan prije rotirajućeg teksta

en: We are
hr: Mi smo

en: Add/Edit rotating text
hr: Dodavanje/uređivanje rotirajućeg teksta

en: Here you can add, remove and edit the rotating text
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti rotirajući tekst

en: Edit Text Element
hr: Uređivanje teksta teksta

en: great
hr: izvrsno

en: smart
hr: pametan

en: fast
hr: brzo

en: Appended static text
hr: Dodani statički tekst

en: Enter static text that should be displayed after the rotating text
hr: Unesite statički tekst koji bi trebao biti prikazan nakon rotirajućeg teksta

en: Activate Multiline?
hr: Aktivirati Multiline?

en: Check if prepended, rotating and appended text should each be displayed on its own line
hr: Provjerite treba li svaki pripremljeni, rotacijski i dodani tekst prikazati u vlastitom retku

en: Text align
hr: Poravnavanje teksta

en: Alignment of the text
hr: Usklađivanje teksta

en: Headline Font Sizes
hr: Veličine fontova naslova

en: Select a custom font size for the headline in pixel or viewport width.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za naslov u širini piksela ili vidikovca.

en: Autorotation duration
hr: Trajanje autorotacije

en: Each rotating textblock will be shown the selected amount of seconds.
hr: Svakom rotirajućem tekstnom bloku bit će prikazana odabrana količina sekunde.

en: Rotation Animation
hr: Animacija rotacije

en: Select the rotation animation
hr: Odaberite animaciju rotacije

en: Top to bottom
hr: Od vrha do dna

en: Bottom to top
hr: Od dna do vrha

en: Fade only
hr: Samo iščezavanje

en: Typewriter
hr: Pisaći stroj

en: HTML Markup
hr: Oznaka HTML-a

en: Select which kind of HTML markup you want to apply to set the importance of the headline for search engines
hr: Odaberite vrstu HTML oznake koju želite primijeniti da biste postavili važnost naslova za tražilice

en: Paragraph
hr: Paragraf

en: Rotating Text
hr: Zakretanje teksta

en: Enter the rotating text here (Better keep it short)
hr: Ovdje unesite rotirani tekst (Bolje da bude kratak)

en: Text Link?
hr: Veza na tekst?

en: Do you want to apply a link to the text?
hr: Želite li primijeniti vezu na tekst?

en: Creates a delimiter/whitespace to separate elements
hr: Stvara razdjelnik/bijeli prostor za odvajanje elemenata

en: Horizontal Ruler Styling
hr: Stil vodoravnog ravnala

en: Here you can set the styling and size of the HR element
hr: Ovdje možete postaviti stil i veličinu HR elementa

en: Predefined Separators
hr: Unaprijed definirani razdjelnici

en: Big Top and Bottom Margins
hr: Veliki vrh i dno margine

en: Fullwidth Separator
hr: Separator pune širine

en: Whitespace
hr: Bijeli prostor

en: Short Separator
hr: Kratki separator

en: Custom Separator
hr: Prilagođeni razdjelnik

en: Should an icon be displayed at the center?
hr: Treba li se u središtu prikazati ikona?

en: Yes, display Icon
hr: Da, prikaži ikonu

en: Select an icon below
hr: Odaberite ikonu u nastavku

en: Set the position of the short ruler
hr: Postavite položaj kratkog ravnala

en: Section Top Shadow
hr: Odjeljak Gornja sjena

en: Display a small styling shadow at the top of the section
hr: Prikažite malu sjenku za oblikovanje pri vrhu odjeljka

en: Display shadow
hr: Prikaži sjenu

en: Do not display shadow
hr: Ne prikazujte sjenu

en: How much whitespace do you need? Enter a pixel value. Positive value will increase the whitespace, negative value will reduce it. eg: '50', '-25', '200'
hr: Koliko razmaka trebate? Unesite vrijednost piksela. Pozitivna vrijednost povećaće razmak, negativna vrijednost će ga smanjiti. npr .: '50', '-25', '200'

en: none
hr: nijedan

en: thin
hr: tanak

en: fat
hr: podebljan

en: Enter a custom width. Both, px and &percnt; values are allowed. When using an icon width for rulers are limited to 45%.
hr: Unesite prilagođenu širinu. Dopuštene su i vrijednosti px i %. Kada koristite širinu ikone za ravnala ograničena je na 45%.

en: Top Margin in px
hr: Gornja margina u px

en: Bottom Margin in px
hr: Donja margina u px

en: Leave empty for default theme color
hr: Ostavite prazan za zadanu boju teme

en: Display an icon with optional hover effect
hr: Prikažite ikonu s opcionalnim efektom lebdenja

en: Font Icon
hr: Ikona fonta

en: Select an Icon below
hr: Odaberite ikonu u nastavku

en: Optional Tooltip
hr: Neobvezni opis

en: Add a tooltip for this Icon. The tooltip will appear on mouse over
hr: Dodajte opis ove ikone. Opis će se prikazati kada pređete mišem

en: Please note: Images within the tooltip are currently not supported
hr: Napomena: Slike unutar alata trenutno nisu podržane

en: Here you can set the style of the icon. Either display it inline as part of some text or let it stand alone with border and optional caption
hr: Ovdje možete postaviti stil ikone. Označite ga umetnutim tekstom kao dio nekog teksta ili ga pustite da stoji sam s obrubom i dodatnim naslovom

en: Default inline style
hr: Zadani stil inline

en: Standalone Icon with border and optional caption
hr: Samostalna ikona s obrubom i opcionalnim opisom

en: Icon Caption
hr: Opis ikona

en: A small caption below the icon
hr: Mali opis ispod ikone

en: Enter the font size in px, em or &percnt;
hr: Unesite veličinu fonta u px, em ili &percnt;

en: Icon Position
hr: Položaj ikone

en: Choose the alignment of your icon here
hr: Ovdje odaberite poravnavanje svoje ikone

en: Here you can set the color of the icon. Enter no value if you want to use the standard font color.
hr: Ovdje možete postaviti boju ikone. Ne unosite vrijednost ako želite koristiti standardnu boju fonta.

en: Should the icons appear in an animated way?
hr: Trebaju li se ikone pojaviti na animirani način?

en: Animation activated
hr: Animacija je aktivirana

en: Animation deactivated
hr: Animacija je deaktivirana

en: Icon Circles
hr: Krugovi ikone

en: Display a big circle with several icons displaying an info note on hover in center
hr: Prikaz velikog kruga s nekoliko ikona koje prikazuju informativnu bilješku na pokazivaču miša u sredini

en: Icon Circles Item
hr: Stavka krugova ikone

en: An Icon Circles Element Item
hr: Stavka elementa krugova ikone

en: Add/Edit Icon items
hr: Dodavanje/uređivanje stavki ikone

en: Here you can add, remove and edit the items of your icon circle. We recommend between 3 and 12.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti stavke kruga ikone. Preporučujemo između 3 i 12.

en: Edit Icon Circle Item
hr: Uređivanje stavke kruga ikona

en: Title 1
hr: Naslov 1

en: Enter some description content for title 1 here
hr: Ovdje unesite neki sadržaj opisa za naslov 1

en: Title 2
hr: Naslov 2

en: Enter some description content for title 2 here
hr: Ovdje unesite neki sadržaj opisa za naslov 2

en: Title 3
hr: Naslov 3

en: Enter some description content for title 3 here
hr: Ovdje unesite neki sadržaj opisa za naslov 3

en: First Active Icon
hr: Prva aktivna ikona

en: Enter the number of the first icon to be active when user scrolls to the element after pageload. Starts with 1. Leave empty if not needed.
hr: Unesite broj prve ikone koja će biti aktivna kada se korisnik pomakne do elementa nakon učitavanja stranice. Počinje s 1. Ostavite prazno ako nije potrebno.

en: Center Logo/Image
hr: Sredina logo/slika

en: Select an image to be shown in the center when no icon is active. Either upload a new, or choose an existing image from your media library.
hr: Odaberite sliku koja će se prikazati u sredini kada nijedna ikona nije aktivna. Preuzmite novu ili odaberite postojeću sliku iz biblioteke medijskih sadržaja.

en: Title Font Sizes
hr: Veličine fonta naslova

en: Select a custom font size for the titles.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za naslove.

en: Description Text Font Sizes
hr: Veličine fonta teksta opisa

en: Select a custom font size for the dexscription text.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za tekst opisa.

en: Icons Color
hr: Boja ikona

en: Select a custom color for your icons here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za svoje ikone. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Icons Background Color
hr: Boja pozadine ikona

en: Select a custom background color for your icons here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za svoje ikone. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Icons Color On Hover
hr: Boja ikona na držanju pokazivača miša

en: Select a custom color for your icons here on hover. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za svoje ikone prilikom držanja pokazivača miša. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Icons Background Color On Hover
hr: Boja pozadine ikone prilikom držanja pokazivača miša

en: Circle Color
hr: Boja Kruga

en: Select a custom circle color. Leave blank to use default.
hr: Odaberite prilagođenu boju kruga. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Select a custom color for your title and description here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za naslov i opis. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Text Background Color
hr: Boja pozadine teksta

en: Select a custom color for your text background here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za pozadinu teksta. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Set a margin for the circle to the surrounding container. Due to the layout of the element only px will work for left and right to keep circle inside the container.
hr: Postavite marginu kruga na okolni spremnik. Zbog rasporeda elementa samo će px raditi lijevo i desno kako bi zadržao krug unutar spremnika.

en: Margin
hr: Margina

en: Rotate
hr: Rotiraj

en: Select to rotate the element clockwise
hr: Odaberite za zakretanje elementa u smjeru kazaljke na satu

en: No Rotation
hr: Bez rotacije

en: Transform
hr: Pretvorba

en: Mobile Display Of Description
hr: Mobilni prikaz opisa

en: Select to hide description text when element is viewed on different devices. Recommended for larger text to avoid overlapping the circle.
hr: Odaberite da biste sakrili tekst opisa kada se element prikazuje na različitim uređajima. Preporučuje se za veći tekst kako bi se izbjeglo preklapanje kruga.

en: Enter some descriptive content here. Keep it short.
hr: Ovdje unesite neki opisni sadržaj. Neka bude kratko.

en: You can hide it depending on the device: Tab Advanced -&gt; Responsive
hr: Možete ga sakriti ovisno o uređaju: napredan tab -&gt; Uzvratno

en: Circle Icon
hr: Ikona kruga

en: Select an icon for your circle icon entry
hr: Odabir ikone za unos ikone kruga

en: Enter the title for your icon here. Keep it short.
hr: Ovdje unesite naslov svoje ikone. Neka bude kratak.

en: Select a custom color for the icon here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za ikonu. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Icon Background Color
hr: Boja pozadine ikone

en: Select a custom background color for the icon here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za ikonu. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Icon Border Color
hr: Boja obruba ikone

en: Select a custom border color for the icon here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju obruba za ikonu. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Icon Color On Hover
hr: Boja ikone pri držanju pokazivača miša

en: Select a custom color for the icon here on hover. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za ikonu prilikom držanja pokazivača miša. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Icon Background Color On Hover
hr: Boja pozadine ikone prilikom držanja pokazivača miša

en: Select a custom background color for the icon here on hover. Leave blank to use default.
hr: Odaberite prilagođenu boju pozadine za ikonu ovdje prilikom držanja pokazivača miša. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Icon Border Color On Hover
hr: Boja obruba ikone na držanju pokazivača miša

en: Select a custom border color for the icon here on hover. Leave blank to use default.
hr: Odaberite prilagođenu boju obruba za ikonu prilikom držanja pokazivača miša. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Icon Link
hr: Link veze

en: Where should the icon link to?
hr: Na što bi se ikona trebala povezati?

en: Icon Box
hr: Kutija ikona

en: Creates a content block with icon to the left or above
hr: Stvara blok sadržaja s ikonom lijevo ili iznad

en: IconBox Icon
hr: Ikona IconBox

en: Select an IconBox Icon below
hr: Odaberite ikonu IconBox dolje

en: Add an IconBox title here
hr: Ovdje dodajte IconBox naslov

en: IconBox Title
hr: Naziv IconBox-a

en: Add some content for this IconBox
hr: Dodajte malo sadržaja za ovaj IconBox

en: Click to add your own text here
hr: Kliknite da biste ovdje dodali vlastiti tekst

en: Defines the styling of the iconbox and the position of the icon
hr: Definira stil ikone i položaj ikone

en: Display small icon at the left side of the title
hr: Prikažite malu ikonu na lijevoj strani naslova

en: Display icon at the left side of the whole content block
hr: Ikona prikaza na lijevoj strani cijelog bloka sadržaja

en: Display icon at the right side of the whole content block
hr: Ikona prikaza na desnoj strani cijelog bloka sadržaja

en: Display icon above the title
hr: Ikona prikaza iznad naslova

en: Icon display
hr: Prikaz ikone

en: Select how to display the icon beside your content
hr: Odabir načina prikaza ikone pored sadržaja

en: Small with border
hr: Mali s obrubom

en: Big without border
hr: Veliki bez obruba

en: Content block
hr: Blok sadržaja

en: Select if the iconbox should receive a border around the content
hr: Odaberite treba li okvir za ikone dobiti obrub oko sadržaja

en: Boxed content block with borders
hr: Uokviren sadržaj bloka s granicama

en: No box around content
hr: Nema okvira oko sadržaja

en: Custom Title Font Color
hr: Prilagođena boja fonta naslova

en: Custom Content Font Color
hr: Prilagođena boja fonta sadržaja

en: Icon Colors
hr: Boje ikona

en: Select a custom background color. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju pozadine. Ostavite prazno da biste koristili zadanu

en: Select a custom border color. Leave empty to use the default
hr: Odaberite boju prilagođene obrube. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Select a custom font size for the title. Using non default values might need CSS styling.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za naslov. Korištenje vrijednosti koje nisu zadane možda će trebati CSS styling.

en: Use default
hr: Koristi zadano

en: Content Font Sizes
hr: Veličine fontova sadržaja

en: Select a custom font size for the content.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za sadržaj.

en: Do you want to apply a link to the title?
hr: Želite li primijeniti vezu na naslov?

en: Apply link to icon
hr: Primijeni vezu na ikonu

en: Do you want to apply the link to the icon?
hr: Želite li primijeniti vezu na ikonu?

en: No, apply link to the title
hr: Ne, primijenite vezu na naslov

en: Yes, apply link to icon and title
hr: Da, primijeni vezu na ikonu i naslov

en: Yes, apply link to icon only
hr: Da, primijeni vezu samo na ikonu

en: Icon/Flipbox Grid
hr: Rešetka ikone/flipboxa

en: Creates a grid with optional icon, text and background images for tooltips or flipbox
hr: Stvara rešetku s neobaveznim slikama ikone, teksta i pozadine za opise alata ili flipbox

en: Icon Grid Item
hr: Stavka rešetke ikone

en: An Icon Grid Element Item
hr: Stavka elementa rešetke ikone

en: Select the appearance of the icon grid.
hr: Odaberite izgled rešetke ikona.

en: Tooltip will always be in a square shape.
hr: Opis alata uvijek će biti u kvadratnom obliku.

en: Add/Edit Grid items
hr: Dodavanje/uređivanje stavki rešetke

en: Here you can add, remove and edit the items of your item grid.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti stavke rešetke artikla.

en: Edit Grid Item
hr: Uređivanje stavke rešetke

en: Grid Title 1
hr: Naslov rešetke 1

en: Enter content here
hr: Unesite sadržaj ovdje

en: Grid Title 2
hr: Naslov rešetke 2

en: Grid Title 3
hr: Naslov rešetke 3

en: Content Appearance
hr: Izgled sadržaja

en: Content appears in Flip Box
hr: Sadržaj se pojavljuje u preklopnom okviru

en: Content appears in Tooltip
hr: Sadržaj se pojavljuje u opisu alata

en: Mobile Close Behaviour
hr: Ponašanje zatvaranja mobilnih uređaja

en: Select the behaviour of an open flipbox or tooltip on mobile devices and touch screens
hr: Odaberite ponašanje otvorenog flipboxa ili opisa alata na mobilnim uređajima i zaslonima osjetljivim na dodir

en: Close only when visitor clicks in icongrid
hr: Zatvori samo kada posjetitelj klikne u matrici ikona

en: Also close when visitor clicks outside icongrid
hr: Zatvori se i kada posjetitelj klikne vanjsku rešetku ikona

en: Select how the cells are aligned in the container and the distance between the cells and horizontal borders is assigned. Multiple lines are supported.
hr: Odaberite kako će ćelije biri poravnate u spremniku i dodijeljena je udaljenost između ćelija i vodoravnih obruba. Podržano je više redaka.

en: Based on the CSS Flexible Box Layout Model
hr: Temeljeno na modelu rasporeda CSS fleksibilne kutije

en: Row Cells
hr: Ćelije retka

en: Select the number of cells in a row. Each cell will contain 1 item and additional rows will be added to show all items. Consider the container size (e.g. column size) and the amount of text.
hr: Odaberite broj ćelija u retku. Svaka ćelija sadržavat će 1 stavku, a dodat će se dodatni reci za prikaz svih stavki. Razmotrite veličinu spremnika (npr. veličinu stupca) i količinu teksta.

en: 1 cell
hr: 1 ćelija

en: 2 cells
hr: 2 ćelije

en: 3 cells
hr: 3 ćelije

en: 4 cells
hr: 4 ćelije

en: 5 cells
hr: 5 ćelija

en: Cell Alignment
hr: Poravnanje ćelije

en: No distance to horizontal borders (= space-between)
hr: Nema udaljenosti do vodoravnih obruba (= razmak-između)

en: Half distance to horizontal borders (= space-around)
hr: Pola udaljenosti do vodoravnih obruba (= razmak okolo)

en: Full distance to horizontal borders (= space-evenly)
hr: Puna udaljenost do vodoravnih obruba (= razmak ravnomjerno)

en: Full distance to horizontal borders, centered without distance (= center)
hr: Puna udaljenost do vodoravnih obruba, centrirana bez udaljenosti (= sredina)

en: Distance Between Cells In Row
hr: Udaljenost između ćelija u retku

en: Select the distance between the cells in a row.
hr: Odaberite udaljenost između ćelija u retku.

en: Use Default (= 0)
hr: Koristi zadano (= 0)

en: Distance Between Rows
hr: Udaljenost između redaka

en: Select the distance between the rows.
hr: Odaberite udaljenost između redaka.

en: Minimum Height - For Flipbox Only
hr: Minimalna visina - samo za Flipbox

en: Select the minimum height of the cells.
hr: Odaberite minimalnu visinu ćelija.

en: Grid Styling
hr: Stil rešetke

en: Sub-Title Font Sizes
hr: Veličine slova podnaslova

en: Select a custom font size for the sub titles.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za podnaslove.

en: Select a custom font size for the content on the backside of the flipbox or the tooltip.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za sadržaj na stražnjoj strani flipboxa ili opisa alata.

en: Icon Font Sizes
hr: Veličine fonta ikone

en: Select a custom font size for the icon.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za ikonu.

en: Items Content Padding
hr: Obloga sadržaja stavki

en: Set the padding for the content of a grid item. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;. Leave empty to use theme default.
hr: Ovdje postavite udaljenost od sadržaja ćelije do obruba. Prihvaćaju se vrijednosti temeljene na pikselima i %. npr: 30px, 5%. Ostavite prazno da biste koristili zadanu temu 30px.

en: Custom Icon Font Color
hr: Prilagođena boja fonta ikone

en: Custom Sub-Title Font Color
hr: Prilagođena boja fonta podnaslov

en: Custom Background Front
hr: Prilagođena prednja strana pozadine

en: Select the type of background.
hr: Odaberite vrstu pozadine.

en: Custom Background Color Front
hr: Prilagođena prednja strana boje pozadine

en: Custom Background Back / Tooltip
hr: Prilagođena pozadina natrag / opis alata

en: Custom Background Color Back / Tooltip
hr: Prilagođena boja pozadine natrag / opis alata

en: Border Style Item
hr: Stavka stila obruba

en: Border Width Item
hr: Stavka širine obruba

en: Border Color Item
hr: Stavka boje obruba

en: Border Style Flipbox (= Backside)
hr: Flipbox stila obruba (= stražnja strana)

en: Border Width Flipbox (= Backside)
hr: Flipbox širine obruba (= stražnja strana)

en: Border Color Flipbox (= Backside)
hr: Preklopna boja obruba (= stražnja strana)

en: Border Radius (Front And Flipbox Backside)
hr: Radijus obruba (prednja i bočna strana flipboxa)

en: Border Style Tooltip
hr: Opis alata za stil obruba

en: Border Width Tooltip
hr: Opis alata za širinu obruba

en: Border Color Tooltip
hr: Opis alata za boju obruba

en: Border Radius Tooltip
hr: Opis alata za radijus obruba

en: Box Shadow Flipbox (= Backside)
hr: Preklopna kutija sjena okvira (= stražnja strana)

en: Box Shadow Styling Flipbox (= Backside)
hr: Preklopni okvir za oblikovanje sjene okvira (= Stražnja strana)

en: Box Shadow Color Flipbox (= Backside)
hr: Preklopna boja sjene okvira (= stražnja strana)

en: Box Shadow Tooltip
hr: Opis alata sjene okvira

en: Box Shadow Styling Tooltip
hr: Opis alata za oblikovanje sjene okvira

en: Box Shadow Color Tooltip
hr: Opis alata za boju sjene okvira

en: Rotation Of Flip Box
hr: Rotacija preklopnog okvira

en: Select the rotation axis for the flip box
hr: Odaberite os zakretanja za preklopni okvir

en: Rotate Y-axis
hr: Rotiraj os Y

en: Rotate X-axis
hr: Rotiraj os X

en: Change layout on mobile devices
hr: Promjena izgleda na mobilnim uređajima

en: Keep selected layout just like on large screens
hr: Zadrži odabrani izgled baš kao na velikim zaslonima

en: Mobile Breaking Points
hr: Točke prekida mobilnih uređaja

en: Set the screen width when cells in a row should switch to fullwidth (or 50%)
hr: Postavljanje širine zaslona kada se ćelije u retku prebace na punu širinu (ili 50%)

en: Responsive Break Points
hr: Odgovarajuće točke prekida

en: The cells in a row will switch to 50% width or fullwidth at these screen widths
hr: Ćelije u nizu prebacit će se na 50% širine ili pune širine na ovim širinama zaslona

en: To fullwidth at a screen width of 767px or lower
hr: U punoj širini pri širini zaslona od 767px ili nižoj

en: To fullwidth at a screen width of 989px or lower
hr: U punoj širini na širini zaslona od 989px ili nižoj

en: To 50% at a screen width of 989px, to fullwidth on 767px
hr: Do 50% a širina zaslona od 989px, do pune širine na 767px

en: To 50% at a screen width of 767px or lower
hr: Do 50% a širina zaslona od 767px ili niža

en: Reverse Order Of Items On Mobile
hr: Obrnuti redoslijed stavki na mobilnom uređaju

en: Check if you want to reverse the order of items when switching to mobile.
hr: Provjerite želite li poništiti redoslijed stavki prilikom prelaska na mobilni uređaj.

en: Grid Item Title
hr: Naslov stavke rešetke

en: Enter the grid item title here - better keep it short
hr: Ovdje unesite naslov stavke rešetke - bolje da bude kratak

en: Grid Item Sub-Title
hr: Podnaslov stavke rešetke

en: Enter the grid item sub-title here - better keep it short
hr: Ovdje unesite podnaslov stavke rešetke - bolje da bude kratak

en: Grid Item Icon
hr: Ikona stavke rešetke

en: Select if you want to display an icon
hr: Odaberite želite li prikazati ikonu

en: Show icon above title
hr: Pokaži ikonu iznad naslova

en: Do not show an icon
hr: Ne prikazuj ikonu

en: Select an icon for your grid item below
hr: U nastavku odaberite ikonu stavke rešetke

en: Grid Element Front Content
hr: Prednji sadržaj elementa rešetke

en: Enter some content here. Will be used as backside of flipbox or tooltip popup.
hr: Ovdje unesite neki sadržaj. Koristit će se kao stražnja strana skočnog prozora flipboxa ili opisa alata.

en: Better keep it short for tooltip due to square layout and check responsive behaviour.
hr: Bolje neka bude kratko za opis alata zbog kvadratnog rasporeda i provjerite odaziv.

en: Grid Item Content
hr: Sadržaj stavke rešetke

en: Grid Content goes here
hr: Sadržaj rešetke ide ovdje

en: Inverse Layout - Ignored For Tooltip
hr: Inverzni izgled - zanemareno za opis alata

en: Check if you want to change front and backside. This will show the backside initially.
hr: Provjerite želite li promijeniti prednju i stražnju stranu. To će u početku pokazati stražnju stranu.

en: Grid Element Backside/Tooltip Content
hr: Sadržaj pozadine elementa rešetke/opisa alata

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library.
hr: Prenesite novu ili odaberite postojeću sliku iz svoje medijske biblioteke.

en: Depending on your settings for the background options a previous selected background color might not be visible because the image covers the complete background.
hr: Ovisno o postavkama za pozadinske mogućnosti, prethodna odabrana boja pozadine možda neće biti vidljiva jer slika pokriva cijelu pozadinu.

en: Background Image For Front Side
hr: Pozadinska slika za prednju stranu

en: Smoothen Front Background Image
hr: Izglađivanje prednje pozadinske slike

en: Background Image For Backside Flip Box - IGNORED When &quot;Content Appears In Tooltip&quot; Selected
hr: Pozadinska slika za Backside Flip Box - zanemareno kada &quot;Sadržaj se pojavljuje u Tooltip&quot; Odabrano

en: Smoothen Backside Background Image
hr: Izglađivanje stražnje pozadinske slike

en: Background Images
hr: Pozadinske slike

en: Link Grid Item
hr: Poveži stavku rešetke

en: Apply a link to the grid item. On touch screens this will show the animation and then follow the link when touched again.
hr: Primjena poveznice na rešetku stavke. Kada ih dodirnete ekrani će pokazati animaciju i kada ih opet dodirnete, tada slijedite poveznicu.

en: Icon Grid
hr: Rešetka ikona

en: Creates an icon grid with toolips or flip content
hr: Stvara rešetku ikona s alatima ili zrcalnim sadržajem

en: Change the appearance of your icon grid
hr: Promjena izgleda rešetke ikone

en: Mobile Flip Box Close Behaviour
hr: Ponašanje zatvaranja okvira za mobilne uređaje

en: Select the behaviour of an open flipbox on mobile devices and touch screens
hr: Odabir ponašanja otvorene preklopke na mobilnim uređajima i zaslonima osjetljivim na dodir

en: Also close when user clicks outside icongrid
hr: Zatvori se i kada korisnik klikne vanjsku rešetku ikona

en: Important: To set padding to 0 you MUST use 0px or 0% (this is a backwards compatibility bug)
hr: Važno: Da biste stavili oblogu na 0 MORATE koristiti 0px ili 0% (ovo je greška kompatibilnosti unatrag)

en: Items Padding
hr: Obloga stavki

en: Set the padding for the icongrid container. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;. Leave empty to use theme default.
hr: Postavite odmak za spremnik rešetke s ikonama. Prihvaćaju se vrijednosti temeljene na pikselima i %. npr: 30px, 5%. Da biste koristili zadanu temu, ostavite prazno.

en: Enter the grid item title here (Better keep it short)
hr: Ovdje unesite naslov stavke rešetke (Bolje da bude kratak)

en: Enter the grid item sub-title here
hr: Ovdje unesite podnaslov stavke rešetke

en: Icon List
hr: Popis ikona

en: Creates a list with nice icons beside
hr: Stvara popis s lijepim ikonama pored

en: Icon List Item
hr: Stavka popisa ikona

en: An Icon List Element Item
hr: Stavka elementa popisa ikona

en: List Title 1
hr: Popis naslova 1

en: List Title 2
hr: Popis naslova 2

en: List Title 3
hr: Popis naslova 3

en: Set the position of the icons
hr: Postavite položaj ikona

en: List Styling
hr: Stil popisa

en: Change the styling of your iconlist
hr: Promijenite stil popisa ikona

en: Default (Big List)
hr: Zadano (Veliki popis)

en: Minimal small list
hr: Minimalno mali popis

en: Select to use the themes default colors or apply custom ones
hr: Odaberite da biste koristili teme zadanih boja ili primijenili prilagođene

en: Few settings only
hr: Samo nekoliko postavki

en: Extended, simple background
hr: Proširena, jednostavna pozadina

en: Extended, gradient background
hr: Proširena, gradijentna pozadina

en: Icon Font Color
hr: Boja fonta ikone

en: Select a custom icon font color. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta ikone. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Should the items appear in an animated way?
hr: Trebaju li se stavke pojaviti na animirani način?

en: Enter the list item title here (Better keep it short)
hr: Ovdje unesite naslov stavke popisa (Bolje da bude kratak)

en: List Item Content
hr: Sadržaj popisa stavki

en: List Content goes here
hr: Popis sadržaja ide ovdje

en: List Item Icon
hr: Ikona popisa stavki

en: Select an icon for your list item below
hr: Izaberite ikonu za stavku popisa u nastavku

en: Link Behaviour
hr: Ponašanje poveznice

en: Inserts an image of your choice
hr: Umetanje slike po vašem izboru

en: Image Position
hr: Položaj slike

en: Set a position for the image.
hr: Postavite položaj slike.

en: Copyright Info
hr: Podaci o autorskim pravima

en: Use the media manager to add/edit the copyright info.
hr: Pomoću upravitelja medija dodajte/uredite podatke o autorskim pravima.

en: Yes, always display copyright info
hr: Da, uvijek prikaži podatke o autorskim pravima

en: Yes, display icon and reveal copyright info on hover
hr: Da, prikaži ikonu i otkrijte informacije o autorskim pravima na pokazivaču miša

en: Image Caption
hr: Opis slike

en: Display a caption overlay?
hr: Prikaz sloja titla?

en: Caption
hr: Naslov

en: Add your caption text
hr: Dodavanje teksta opisa

en: Caption custom font size?
hr: Naslov prilagođene veličine slova?

en: Size of your caption in pixel
hr: Veličina vašeg opisa u pikselu

en: Caption Overlay Opacity
hr: Neprozirnost preklapanja naslova

en: Set the opacity of your overlay: 0.1 is barely visible, 1.0 is opaque
hr: Postavite neprozirnost vašeg sloja: 0,1 je jedva vidljivo, 1,0 je neprozirno

en: 0.1
hr: 0,1

en: 0.2
hr: 0,2

en: 0.3
hr: 0,3

en: 0.4
hr: 0,4

en: 0.5
hr: 0,5

en: 0.6
hr: 0,6

en: 0.7
hr: 0,7

en: 0.8
hr: 0,8

en: 0.9
hr: 0,9

en: 1.0
hr: 1,0

en: Caption Overlay Background Color
hr: Boja pozadine prekrivanja naslova

en: Select a background color for your overlay here.
hr: Ovdje odaberite boju pozadine za svoj sloj.

en: Caption Font Color
hr: Boja fonta naslova

en: Select a font color for your overlay here.
hr: Ovdje odaberite boju fonta za svoje preklapanje.

en: Image Styling
hr: Stil slike

en: Choose a styling variaton
hr: Odaberite stil

en: Circle (image height and width must be equal)
hr: Krug (visina i širina slike moraju biti jednake)

en: No Styling (no border, no border radius etc)
hr: Nema stila (bez obruba, bez obruba radijusa i sl.)

en: Image Alignment
hr: Poravnanje slike

en: Choose here, how to align your image
hr: Ovdje odaberite kako poravnati svoju sliku

en: No special alignment
hr: Nema posebnog poravnanja

en: Add a mouse hover effect to the image.
hr: Dodajte efekt lebdenja miša slici.

en: Restrictions:
hr: Ograničenja:

en: - Box shadow does not work when you select to zoom the image.
hr: - Sjena okvira ne radi kada odaberete zumiranje slike.

en: - Image fading does not work when image caption overlay or a link is used.
hr: - Nestajanje slike ne radi kada je u upotrebi preklapanje naslova slike ili poveznice.

en: Image Animation
hr: Animacija slike

en: Add a small animation to the image when the user first scrolls to the image position. This is only to add some &quot;spice&quot; to the site.
hr: Dodajte malu animaciju slici kada se korisnik prvi put pomakne do položaja slike. To je samo za dodavanje malo &quot;začina&quot; na stranicu.

en: Image Hover Effect
hr: Učinak zadržavanja slike

en: Slightly increase the image size
hr: Da, malo povećajte veličinu slike

en: Slightly zoom the image
hr: Da, malo zumirajte sliku

en: Fade to another image
hr: Iščezavanje u drugu sliku

en: Smoothen image ( blur() )
hr: Izglađivanje slike ( zamućenje() )

en: Grayscale image
hr: Slika u sivim tonovima

en: Smoothen Image On Hover
hr: Izglađivanje slike prilikom držanja pokazivača miša

en: Alternate Fade Image
hr: Naizmjenično nestajanje slike

en: Caption Appearance
hr: Izgled natpisa

en: When to display the caption?
hr: Kada prikazati naslov?

en: Always display caption
hr: Uvijek prikaži naslov

en: Only display on hover
hr: Prikaz samo na lebdećem položaju

en: Image Link?
hr: Link slika?

en: Where should your image link to?
hr: Gdje bi se trebala povezati vaša slika?

en: Custom Title Attribute
hr: Prilagođeni atribut naslova

en: Add a custom title attribute limited to this instance, replaces media gallery settings.
hr: Dodajte prilagođeni atribut naslova ograničen na ovu instancu, zamjenjuje postavke galerije medijskih sadržaja.

en: Custom Alt Attribute
hr: Prilagođeni atribut Alt

en: Add a custom alt attribute limited to this instance, replaces media gallery settings.
hr: Dodajte prilagođeni atribut alt ograničen na ovu instancu, zamjenjuje postavke galerije medijskih sadržaja.

en: SEO improvements
hr: Poboljšanja SEO-a

en: Before-After Images
hr: Slike prije i poslije

en: Shows 2 overlayed images with a moveable divider to show difference between images.
hr: Prikazuje 2 prekrivene slike s pomičnim razdjelnikom kako bi se pokazala razlika između slika.

en: Before Image
hr: Prije slike

en: Insert Before Image
hr: Umetni sliku prije

en: After Image
hr: Nakon slike

en: Insert After Image
hr: Umetni sliku poslije

en: Images
hr: Slike

en: Button Appearance
hr: Izgled gumba

en: Select when to display the before and after buttons
hr: Odaberite kada želite prikazati gumbe prije i poslije

en: Always display buttons
hr: Uvijek prikaži gumbe

en: Never show buttons
hr: Nikad ne prikazuj gumbe

en: Before Button Text
hr: Tekst prije gumba

en: Enter a text that is displayed in the button for the before image.
hr: Unesite tekst koji se prikazuje u gumbu za sliku prije.

en: Before
hr: Prije

en: After Button Text
hr: Tekst nakon gumba

en: Enter a text that is displayed in the button for the after image.
hr: Unesite tekst koji se prikazuje u gumbu za sliku poslije.

en: After
hr: Nakon

en: Buttons
hr: Gumbi

en: Drag Line Direction
hr: Povuci liniju smjera

en: Select the direction of the drag line. Can be moved by dragging, swipe on touch devices, a click in image or with buttons.
hr: Odaberite smjer crte povlačenja. Može se pomicati povlačenjem, prelaskom prstom po uređajima na dodir, klikom na sliku ili sa gumbima.

en: Left to right
hr: S lijeva na desno

en: Initial Drag Start Point
hr: Početna točka inicijalnog povlačenja

en: Select the initial visibility start point of the drag line for the before image on page load.
hr: Odaberite početnu točku vidljivosti crte povlačenja za sliku prije na učitavanju stranice.

en: Default (= 50%)
hr: Zadano (= 50%)

en: Drag Line Layout
hr: Povuci liniju izgleda

en: Select the layout of the drag line
hr: Odabir izgleda crte povlačenja

en: Circle border only
hr: Samo obrub kruga

en: Circle filled
hr: Ispuna kruga

en: Oval border only
hr: Samo ovalni obrub

en: Oval filled
hr: Ovalni ispunjeni

en: Arrows only
hr: Samo strelice

en: Drag Line Styling
hr: Povuci liniju stila

en: Select the styling of the drag line and circle
hr: Odabir stila crte povlačenja i kruga

en: Lines
hr: Linije

en: Dotted lines, dashed circle
hr: Točkaste linije, isprekidani krug

en: Dotted lines, dotted circle
hr: Točkaste linije, točkasti krug

en: Drag Line Arrows Behaviour
hr: Povuci liniju strelica

en: Select the behaviour of the drag line arrows on hover
hr: Odabir ponašanja strelica crte povlačenja pri držanju pokazivača miša

en: No animation
hr: Nema animacije

en: Expand slightly
hr: Malo proširi

en: Drag Line
hr: Povuci liniju

en: Arrows Color
hr: Boja strelice

en: Select a color for the arrows. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite boju za strelice. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Select a background color for the circle or oval. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite boju pozadine za krug ili oval. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Line Color
hr: Boja crte

en: Select a color for the drag lines. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite boju za crte povlačenja. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Shadow Line Color
hr: Boja crte sjene

en: Select a color for the small shadow of the drag lines. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite boju za malu sjenu crta povlačenja. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Drag Line Colors
hr: Povuci liniju boja

en: Button Style
hr: Izgled gumba

en: Select the layout of the buttons
hr: Odabir izgleda gumba

en: Small rounded borders
hr: Mali zaobljeni obrubi

en: Oval
hr: Ovalan

en: Select a color for button font. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite boju za font gumba. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Select a color for button border. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite boju obruba gumba. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Select a color for button background. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite boju za pozadinu gumba. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Custom Title Attribute Before Image
hr: Prilagođeni naslov atributa prije slike

en: Custom Alt Attribute Before Image
hr: Prilagođeni atribut Alt prije slike

en: Custom Title Attribute After Image
hr: Prilagođeni naslov atributa poslije slike

en: Custom Alt Attribute After Image
hr: Prilagođeni atribut Alt poslije slike

en: Image with Hotspots
hr: Slika s vrućih mjesta

en: Inserts an image with one or many hotspots that show tooltips
hr: Umetanje slike s jednom ili više vrućih točaka koje prikazuju savjete

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library. Once an Image has been selected you can add your Hotspots
hr: Prenesite novu ili odaberite postojeću sliku iz svoje medijske biblioteke. Nakon odabira slike možete dodati svoje žarišne točke

en: Add/Edit your hotspots.
hr: Dodajte/uredite svoje žarišne točke.

en: Here you can add, remove and edit the locations, tooltips and appearance for your hotspots.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti lokacije, opise alata i izgled za svoje žarišne točke.

en: Edit Hotspot Tooltip
hr: Uređivanje napomene Hotspot

en: Add Hotspot
hr: Dodajte Hotspot

en: Hotspot Styling
hr: Stil žarišne točke

en: Select the hotspot styling
hr: Odabir stila žarišne točke

en: Numbered Hotspot
hr: Numerirano žarište

en: Blank Hotspot
hr: Prazna žarišna točka

en: Image Fade in Animation
hr: Slika izblijedi u animaciji

en: Add a small animation to the image when the user first scrolls to the image position. This is only to add some 'spice' to the site and only works in modern browsers
hr: Dodajte malu animaciju slici kada se korisnik prvi pomakne na položaj slike. Ovo je samo da biste dodali neki 'začin' mjestu i radi samo u modernim preglednicima

en: Simple Fade in
hr: Jednostavno blijeđenje

en: Pop up
hr: Iskočiti

en: Top to Bottom
hr: Od vrha do dna

en: Bottom to Top
hr: Dno prema vrhu

en: Left to Right
hr: S lijeva nadesno

en: Right to Left
hr: S desna na lijevo

en: Show Tooltips
hr: Pokažite savjete

en: Select when to display the tooltips
hr: Odaberite kada da se prikazuju savjeti

en: On Mouse Hover
hr: Na mišu

en: Show On Mouse Hover - Hide On Click
hr: Prikaži na pokazivač miša – sakrij pri kliku

en: Hotspot on mobile devices
hr: Žarišne točke na mobilnim uređajima

en: Check if you always want to show the tooltips on mobile phones below the image. Recommended if your tooltips contain a lot of text
hr: Provjerite želite li uvijek prikazati savjete na mobilnim telefonima ispod slike. Preporučuje se ako vaši savjeti sadrže puno teksta

en: Enter a short descriptive text that appears if the user places his mouse above the hotspot
hr: Unesite kratki opisni tekst koji se pojavljuje ako korisnik postavi miš iznad žarišne točke

en: Tooltip Position
hr: Pozicija opisa alata

en: Select where to display the tooltip in relation to the hotspot
hr: Odaberite gdje će se prikazati opis alata u odnosu na žarišnu točku

en: Top Centered
hr: Gore centrirano

en: Bottom Centered
hr: Donji u središtu

en: Left Top
hr: Lijevi vrh

en: Left Bottom
hr: Lijevo dno

en: Left Centered
hr: Lijevo u sredini

en: Right Top
hr: Desni vrh

en: Right Bottom
hr: Desno dolje

en: Right Centered
hr: Desno u sredini

en: Tooltip Width
hr: Širina opisa alata

en: Select the width of the tooltip. Height is based on the content
hr: Odaberite širinu alata. Visina se temelji na sadržaju

en: Extra Large
hr: Jako veliko

en: Tooltip Style
hr: Stil opisa alata

en: Choose the style of your tooltip
hr: Odabir stila opisa alata

en: Default with drop shadow
hr: Zadano sa sjenama

en: Hotspot Color
hr: Boja žarišta

en: Set the colors of your hotspot
hr: Postavite boje vašeg žarišta

en: Select a custom background color here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine

en: Select a custom font color here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju fonta

en: Custom Pulse Color
hr: Prilagođena pulsna boja

en: Select a custom pulse color here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pulsa

en: Hotspot Link?
hr: Veza na žarišnoj točki?

en: Where should your hotspot link to?
hr: Gdje bi se trebala povezati vaša žarišna točka?

en: Image with Hotspots - Click to insert image and hotspots
hr: Slika s žarišnim točkama - kliknite za umetanje slike i žarišta

en: Please install the plugin %1$sInstagram Feed%3$s or %2$sInstagram Feed Pro%3$s to display your Instagram feed.
hr: Instalirajte dodatak %1$sInstagram Feed%3$s ili %2$sInstagram Feed Pro%3$s za prikaz Vašeg Instagram feeda.

en: Display an Instagram feed (Smash Balloon Plugin)
hr: Prikaz Instagram feeda (Smash Balloon Plugin)

en: Leave empty to use default plugin settings.
hr: Ostavite prazno da biste koristili zadane postavke dodatka.

en: Select Content
hr: Odabir sadržaja

en: Select what content you want to display.
hr: Odaberite sadržaj koji želite prikazati.

en: User Name
hr: Korisničko ime

en: Hashtag(s)
hr: Hashtagovi

en: Select Media
hr: Prenesite slike

en: Select what media you want to display.
hr: Odaberite medij koji želite prikazati.

en: Exclude Content
hr: Izuzmi sadržaj

en: Remove content which contain certain words or hashtags in the caption. Separate multiple entries by commas (e.g. #awesome,#mytag)
hr: Uklonite sadržaj koji sadrži određene riječi ili hashtagove u opisu. Razdvajanje više unosa po zarezima (npr. #awesome,#mytag)

en: Filter Content
hr: Filtriranje sadržaja

en: Only display content which contain certain words or hashtags in the caption. Separate multiple entries by commas (e.g. #awesome,#mytag)
hr: Prikažite samo sadržaj koji sadrži određene riječi ili hashtagove u opisu. Razdvajanje više unosa po zarezima (npr. #awesome,#mytag)

en: Whitelist Content
hr: Sadržaj na bijeloj listi

en: Only display content that match one of the post ids in this "whitelist". Separate multiple entries by commas (e.g. 2,125)
hr: Prikažite samo sadržaj koji odgovara jednom od ID-ova objave na ovoj "bijeloj listi". Razdvajanje više unosa zarezima (npr. 2.125)

en: Sort Order
hr: Sortiraj narudžbu

en: Select the sort order of the displayed photos/videos.
hr: Odaberite redoslijed sortiranja prikazanih fotografija/videozapisa.

en: Display initially
hr: Prikaži u početku

en: Number of columns in your feed
hr: Broj stupaca u sažetku sadržaja

en: Select the number of columns to display.
hr: Odaberite broj stupaca koji će se prikazati.

en: Image Resolution
hr: Razlučivost slike

en: Select the resolution of the images.
hr: Odaberite razlučivost slika.

en: Custom CSS Class
hr: Prilagođena CSS klasa

en: Add a CSS class to the feed container.
hr: Dodajte CSS klasu u spremnik za napajanje.

en: Show feed header
hr: Pokaži zaglavlje sažetka sadržaja

en: Select to show the feed header
hr: Odaberite za prikaz zaglavlja sažetka sadržaja

en: Show bio in header
hr: Pokaži biografiju u zaglavlju

en: Select to show the bio in header.
hr: Odaberite za prikaz biografije u zaglavlju.

en: Size of the header
hr: Veličina zaglavlja

en: Select to size of the header.
hr: Odaberite za veličinu zaglavlja.

en: Headercolor
hr: Boja zaglavlja

en: Show the &quot;Load More&quot; Button
hr: Prikaz gumba &quot;Učitaj više&quot;

en: Background color of the button
hr: Ovdje odaberite boju pozadine za svoj gumb

en: Text color of the button
hr: Boja teksta gumba

en: Button text
hr: Tekst gumba

en: Enter text used for the button.
hr: Unesite tekst koji se koristi za gumb.

en: Show the &quot;Follow on Instagram&quot; Button
hr: Pokaži gumb &quot;Prati na Instagramu&quot;

en: Background color when hovering over a photo
hr: Boja pozadine prilikom držanja iznad fotografije

en: Text/icon color when hovering over a photo
hr: Boja teksta/ikone prilikom držanja pokazivača iznad fotografije

en: Information to display when hovering over a photo
hr: Informacije koje će se prikazati prilikom držanja pokazivača iznad fotografije

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Expand Icon
hr: Ikona proširi

en: Instagram Icon/Link
hr: Instagram ikona/veza

en: Like/Comment Icons
hr: Ikone sviđanja/komentara

en: Show the photo caption
hr: Prikaz opisa fotografije

en: Number of characters
hr: Broj znakova

en: The number of characters of the caption to display. Any number.
hr: Broj znakova opisa za prikaz. Bilo koji broj.

en: Text color of the caption
hr: Boja teksta opisa

en: Size of caption text
hr: Veličina teksta opisa

en: The size of the caption text. Any number.
hr: Veličina teksta opisa. Bilo koji broj.

en: Show the Likes & Comments
hr: Pokaži lajkove i komentare

en: Select to show the Likes & Comments
hr: Odaberite za prikaz lajkova i komentara

en: Color of the Likes & Comments
hr: Boja lajkova i komentara

en: Size of Likes & Comments
hr: Veličina lajkova i komentara

en: The size of the text. Any number.
hr: Veličina teksta. Bilo koji broj.

en: Likes & Comments
hr: Lajkovi i komentari

en: Number of rows in the carousel
hr: Broj redaka u vrtuljku

en: Select the number of rows of photos/videos in the carousel
hr: Odaberite broj redaka fotografija/videozapisa na vrtuljku

en: Carousel Loop Type
hr: Vrsta petlje vrtuljka

en: Select the Carousel Loop Type
hr: Odaberite vrstu karteljke

en: Show Carousel Navigation Arrows
hr: Pokaži navigacijske strelice vrtuljka

en: Select to show carousel navigation arrows
hr: Odaberite za prikaz navigacijskih strelica vrtuljka

en: Show Carousel Pagination
hr: Pokaži paginaciju u vrtuljku

en: Select to show carousel pagination
hr: Odaberite za prikaz paginacije vrtuljka

en: Enable Carousel Autoplay
hr: Omogući automatsku reprodukciju vrtuljka

en: Select to enable carousel autoplay
hr: Odaberite da biste omogućili automatsku reprodukciju vrtuljka

en: Carousel Interval Time
hr: Vrijeme intervala vrtuljka

en: The interval time between slides for autoplay in milliseconds. Any number.
hr: Vrijeme intervala između slajdova za automatsku reprodukciju u milisekundama. Bilo koji broj.

en: Carousel Slider Settings
hr: Postavke klizača vrtuljka

en: Select the type of Highlight for your feed.
hr: Odaberite vrstu isticanja sažetka sadržaja.

en: Highlight Pattern
hr: Uzorak isticanja

en: How often a post is highlighted - eg. every 6th post. Any number.
hr: Koliko često je post istaknut - npr. svaki 6. post. Bilo koji broj.

en: Highlight Offset
hr: Istakni pomak

en: When to start the highlight pattern. Any number.
hr: Kada započeti uzorak isticanja. Bilo koji broj.

en: Highlight Hashtag
hr: Istakni hashtag

en: Highlight Grid Settings
hr: Istakni postavke rešetke

en: Caption Links
hr: Veze opisa

en: Show comments in the lightbox
hr: Prikaz komentara u svjetlosnom okviru

en: Select to show comments in the lightbox.
hr: Odaberite za prikaz komentara u svjetlosnom okviru.

en: Number of comments to show
hr: Broj komentara za prikazati

en: Enter the number of comments to show in the lightbox. Any number.
hr: Unesite broj komentara koji će se prikazati u svjetlosnom okviru. Bilo koji broj.

en: Autoscroll
hr: Automatsko listanje

en: Select to load more content automatically as the user scrolls down the page.
hr: Odaberite za automatsko učitavanje većeg broja sadržaja dok se korisnik pomiče prema dolje po stranici.

en: Autoscroll distance
hr: Udaljenost automaskog listanja

en: Enter the distance before the end of feed or page that triggers the loading of more content. Any number.
hr: Unesite udaljenost prije kraja sažetka sadržaja ili stranice koja pokreće učitavanje više sadržaja. Bilo koji broj.

en: Auto Load More on Scroll
hr: Automatsko učitavanje više na pomicanju

en: Disable the mobile layout
hr: Onemogućivanje mobilnog izgleda

en: Select to disable the mobile layout
hr: Odaberite da biste onemogućili mobilni izgled

en: Display initially on mobile
hr: Prikaz u početku na mobilnom uređaju

en: Number of columns on mobile
hr: Broj stupaca na mobilnom uređaju

en: Mobile Settings (smaller than 480 pixels)
hr: Mobilne postavke (manje od 480 piksela)

en: Please install and activate the plugin %1$sLeaflet Map%2$s to display your maps.
hr: Instalirajte i aktivirajte dodatak %1$sLeaflet Map%2$s za prikaz karata.

en: OSM - Leaflet Map
hr: OSM - Karta letaka

en: Displays a map based on OpenStreetMaps and Leaflet Map plugin
hr: Prikazuje kartu koja se temelji na dodatku OpenStreetMaps i Karta letaka

en: This element has been disabled in your theme options. You can enable it in Enfold -&raquo; Theme Extensions -&raquo; Leaflet Maps.
hr: Taj je element onemogućen u mogućnostima teme. Možete ga omogućiti u Enfold -&raquo; Tematskim proširenjima -&raquo; Kartama letaka.

en: OSM Marker Item
hr: Stavka OSM oznake

en: A OSM Map Marker
hr: Oznaka karte OSM-a

en: Add/Edit Marker Locations
hr: Dodavanje/uređivanje mjesta oznaka

en: Here you can add, remove and edit the marker locations for your map.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti mjesta oznaka za svoju kartu.

en: Markers
hr: Markeri

en: Initial Map Position
hr: Početni položaj karte

en: Dragging Of Map
hr: Povlačenje karte

en: Choose whether the map can be draggable with mouse/touch or not
hr: Odaberite može li se karta povući mišem/dodirom ili ne

en: Allow dragging
hr: Dopusti povlačenje

en: Do not allow dragging
hr: Nemoj dopustiti povlačenje

en: Marker Popup Handling
hr: Rukovanje skočnim prozorima markera

en: Choose if you want popups of the markers to close when user clicks the map
hr: Odaberite želite li da se skočni prozori oznaka zatvore kada korisnik klikne kartu

en: Do not close with click on map
hr: Ne zatvaraj klikom na kartu

en: Close with click on map
hr: Zatvori klikom na kartu

en: Keyboard Support
hr: Podrška za tipkovnicu

en: Choose if you want keyboard support for interacting with the map
hr: Odaberite želite li podršku tipkovnice za interakciju s kartom

en: Map Interaction
hr: Mapiranje interakcije

en: Zoom Control
hr: Kontrola zumiranja

en: Choose to add a zoom control to the map
hr: Odaberite dodavanje kontrole zumiranja na kartu

en: No Zoom Control
hr: Nema kontrole zumiranja

en: Display Zoom Control
hr: Prikaz zumiranja

en: Scroll Wheel Zoom
hr: Zumiranje kotačića

en: Choose if the map can be zoomed by using the mouse wheel.
hr: Odaberite može li se karta zumirati pomoću kotačića miša.

en: Touch Zoom
hr: Zumiranje dodirom

en: Choose if the map should support zoom by touch and drag
hr: Odaberite treba li karta podržavati zumiranje dodirom i povlačenjem

en: Initial Zoom Level
hr: Početna razina zumiranja

en: Choose to display all markers on pageload or set the zoom level when map is loaded on a scale from 0 (very far away) to 20 (very close). High scales might not be available. You should set an initial map position when not showing all markers automatically to have them in viewport on pagelod.
hr: Odaberite prikaz svih oznaka na učitavanju stranice ili postavite razinu zumiranja kada se karta učita na ljestvici od 0 (vrlo daleko) do 20 (vrlo blizu). Visoke skale možda neće biti dostupne. Trebali biste postaviti početni položaj karte kada automatski ne prikazujete sve oznake da biste ih imali u prikazu na stranici pagelod.

en: Minimum Zoom Level
hr: Minimalna razina zumiranja

en: Choose the smallest possible zoom level. This setting limits &quot;Initial Zoom Level&quot;.
hr: Odaberite najmanju moguću razinu zumiranja. Ova postavka ograničava &quot;Početna razina zumiranja&quot;.

en: Maximum Zoom Level
hr: Maksimalna razina zumiranja

en: Choose the largest possible zoom level. This setting limits &quot;Initial Zoom Level&quot;.
hr: Odaberite najveću moguću razinu zumiranja. Ova postavka ograničava &quot;Početna razina zumiranja&quot;.

en: Scale Information
hr: Informacije o ljestvici

en: Choose to show scale information on the map
hr: Odaberite prikaz informacija o skaliranju na karti

en: Select if you want to grayscale the map. 0% is unchanged, 100% complete gray. This feature is not supported by older browsers.
hr: Odaberite želite li kartu u sivim tonovima. 0% je nepromijenjeno, 100% potpuno sivo. Stariji preglednici ne podržavaju ovu značajku.

en: Detect Retina Display
hr: Otkrij mrežni zaslon

en: Choose to autodetect a retina screen
hr: Odabir automatskog otkrivanja mrežničkog zaslona

en: Color and Display
hr: Boja i prikaz

en: Select the width of the map in % of the container containing the map.
hr: Odaberite širinu karte u % osvjed spremnika koji sadrži kartu.

en: Select the height of the map in pixel.
hr: Odaberite visinu karte u pikselu.

en: Map Size
hr: Veličina karte

en: Additional Map Attributes
hr: Dodatni atributi karte

en: Marker Location
hr: Mjesto oznake

en: Draggable Marker
hr: Oznaka za povlačenje

en: Choose if the marker is draggable or fixed
hr: Odaberite je li oznaka povučena ili fiksna

en: Not draggable
hr: Nije moguće povlačiti

en: Draggable
hr: Moguće povlačiti

en: Marker Popup
hr: Skočni izbornik markera

en: Enter some text here that will be displayed above the marker. You may also include a link.
hr: Ovdje unesite neki tekst koji će biti prikazan iznad oznake. Možete uključiti i vezu.

en: Marker Popup Visibility
hr: Vidljivost skočnog prozora markera

en: Choose if the marker popup is visible on pageload or marker needs to be clicked to open it
hr: Odaberite je li skočni prozor oznake vidljiv na učitavanju stranice ili treba kliknuti oznaku da biste je otvorili

en: Click to open popup
hr: Klikom otvorite skočni prozor

en: Show popup on pageload
hr: Pokaži skočni prozor na učitavanju stranice

en: Enter an optional tooltip that is displayed when you hover over the marker (different from Marker Popup)
hr: Unesite neobavezni opis alata koji se prikazuje kada zadržite pokazivač miša iznad oznake (različit od skočnog izbornika markera)

en: Marker
hr: Oznaka karte OSM-a

en: Styling of Marker
hr: Oblikovanje markera

en: Choose to use default plugin marker icon or upload a custom icon (png or jpg)
hr: Odaberite korištenje zadane ikone oznake dodatka ili prijenos prilagođene ikone (png ili jpg)

en: Default icon
hr: Zadana ikona

en: Upload custom icon
hr: Ikona Prenesi prilagođeno

en: Use a custom link
hr: Korištenje prilagođene veze

en: Choose Icon Image
hr: Odabir slike ikone

en: Insert Icon Image
hr: Umetni sliku ikone

en: Custom URL To Marker Icon
hr: Ikona prilagođenog URL-a za oznaku

en: Enter a custom URL to the marker icon
hr: Unesite prilagođeni URL ikoni oznake

en: Icon Width
hr: Širina ikone

en: Select the width of the icon in pixel
hr: Odabir širine ikone u pikselu

en: Select the height of the icon in pixel
hr: Odabir visine ikone u pikselu

en: Icon Anchor Left
hr: Ikona sidro lijevo

en: Select the left position of the icon anchor in pixel
hr: Odabir lijevog položaja ikone sidra u pikselu

en: Icon Anchor Top
hr: Ikona sidro gore

en: Select the top position of the icon anchor in pixel
hr: Odabir gornjeg položaja sidra ikone u pikselu

en: Marker Style
hr: Stil markera

en: Select the opacity of the marker (0 = no opacity)
hr: Odaberite neprozirnost oznake (0 = bez neprozirnosti)

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Additional Marker Attributes
hr: Dodatni atributi markera

en: Partner/Logo Element
hr: Element partnera / logotipa

en: Display a partner/logo Grid or Slider
hr: Prikaz rešetke ili klizača s logotipom partnera/logotipa

en: Partner/Logo Item
hr: Stavka partnera/logotipa

en: A Partner/Logo Element Item
hr: Stavka elementa partnera/logotipa

en: Enter a heading to display above the images. Leave empty for no heading.
hr: Unesite naslov koji će se prikazati iznad slika. Ostavite prazno bez naslova.

en: Add single image
hr: Dodajte jednu sliku

en: Add Images
hr: Dodajte slike

en: Here you can add new Images to the partner/logo element.
hr: Ovdje možete dodati nove slike elementu partnera / logotipa.

en: Add multiple Images
hr: Dodajte više slika

en: Logo Slider Or Logo Grid Layout
hr: Klizač logotipa ili izgled mrežnog logotipa

en: Do you want to use a grid or a slider to display the logos?
hr: Želite li koristiti mrežu ili klizač za prikaz logotipa?

en: Slider Or Grid
hr: Klizač ili rešetka

en: Partner/Logo Image Size
hr: Veličina slike partnera/logotipa

en: Choose the image size. When using svg images you must select an image size. If &quot;No scaling&quot; is used we make a fallback to WP default &quot;Medium&quot;.
hr: Odaberite veličinu slike. Kada koristite svg slike, morate odabrati veličinu slike. Ako se koristi &quot;Nema skaliranja&quot;, vraćamo se na WP zadani &quot;Srednji&quot;.

en: Image Size Behaviour
hr: Ponašanje u veličini slike

en: Should the image stretch to fill the available space?
hr: Treba li se slika protegnuti kako bi se ispunio raspoloživi prostor?

en: Image stretches to fill the available space
hr: Slika se proteže da bi se ispunio raspoloživi prostor

en: Do not stretch image. If more space is available image will be centered.
hr: Nemojte rastezati sliku. Ako je dostupno više prostora slika će biti centrirana.

en: Display A Border Around Images
hr: Prikaži granicu oko slika

en: Do you want to display a light border around the images?
hr: Želite li prikazati svijetli obrub oko slika?

en: Display border
hr: Oznaka obruba

en: Do not display border
hr: Ne prikazuj obrub

en: Image Border
hr: Obrub slike

en: Image Box Shadow
hr: Sjena okvira slike

en: Image Padding
hr: Obloga slike

en: Set a distance between the images - needed when using box shadow outside. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;. Leave empty for none.
hr: Postavite udaljenost između slika - trebate koristiti sjenu okvira izvana. Prihvaćaju se vrijednosti temeljene na pikselima i %. npr: 30px, 5%. Ostavite prazno za ništa.

en: Select the transition for your logoslider
hr: Odabir prijelaza za svoj logoslider

en: Select if the logo slider should rotate by default
hr: Odaberite treba li se klizač logotipa po zadanom rotirati

en: Slider Animation
hr: Animacija klizača

en: Choose Another Image
hr: Odaberite drugu sliku

en: Display a image caption on hover
hr: Prikazivanje pokazivača slike zadržite pokazivačem miša

en: Partner/Logo Link?
hr: Link partnera / logotipa?

en: Where should the image/logo link to?
hr: Gdje bi se slika / logo trebali povezati?

en: Link Title
hr: Naslov veze

en: Enter a link title
hr: Unesite naslov veze

en: Lottie Animation
hr: Lottie animacija

en: Inserts a single lottie animation of your choice
hr: Umetni jednu lottie animaciju po vašem izboru

en: Animation Position
hr: Položaj animacije

en: Set a position for the animation.
hr: Odaberite položaj animacije.

en: Either upload a new or choose an existing lottie animation from your media library. Supported filetype extensions are &quot;.lottie&quot; and &quot;.json&quot;.
hr: Prenesite novu ili odaberite postojeću lottie animaciju iz biblioteke medijskih sadržaja. Podržani nastavci datoteke su &quot;.lottie&quot; i &quot;.json&quot;.

en: More information and free ready to use animations can be found at %s LottieFiles Homepage %s
hr: Više informacija i besplatne animacije spremne za korištenje možete pronaći na početnoj stranici %s LottieFiles %s

en: Choose A Lottie Animation
hr: Odabir lottie animacije

en: Insert A Lottie Animation
hr: Umetni lottie animaciju

en: Insert Animation
hr: Umetni animaciju

en: Direct Link
hr: Izravna veza

en: Enter a hardcoded link to a lottie animation. If not empty this will override any selection from media library.
hr: Unesite čvrsto kodiranu vezu na lottie animaciju. Ako nije prazan, to će nadjačati bilo koji odabir iz biblioteke medijskih sadržaja.

en: Playback Speed
hr: Brzina reprodukcije

en: Select animation play speed
hr: Odabir brzine reprodukcije animacije

en: Autoplay Animation
hr: Animacija automatske reprodukcije

en: Select when to start play animation
hr: Odaberite kada započeti s animacijom

en: Start when it comes in viewport
hr: Započni kada dođe u prozor za prikaz

en: Start when document is loaded
hr: Započni kada je dokument učitan

en: No autoplay (controls needed or on hover)
hr: Nema automatske reprodukcije (potrebne su kontrole ili pri držanju pokazivača miša)

en: Loop Animation
hr: Animacija petlje

en: Select to loop animation
hr: Odabir petlju animacije

en: Play Animation On Hover
hr: Reproduciraj animaciju prilikom držanja pokazivača miša

en: Select to play animation on hover only. This will stop autoplay looping after first hover.
hr: Odaberite da biste animaciju reproducirali samo na pokazivaču miša. To će zaustaviti automatsku reprodukciju nakon prvog držanja pokazivača miša.

en: Play always
hr: Uvijek reproduciraj

en: Play on hover
hr: Reproduciraj na pokazivaču miša

en: Loop Count
hr: Broj petlje

en: Enter the number of times to loop the animation. Leave empty for endless.
hr: Unesite koliko puta želite petljati animaciju. Ostavite prazno za beskrajno.

en: Playback Direction
hr: Smjer reprodukcije

en: Select the direction of playback. Backwards is not supported for all animations.
hr: Odaberite smjer reprodukcije. Unatrag nije podržano za sve animacije.

en: Backwards
hr: Unatrag

en: Playmode
hr: Način igre

en: Select the playmode. Bounce will play animation forward and then backwards.
hr: Odaberite način reprodukcije. Poskakivanje će reproducirati animaciju naprijed, a zatim unatrag.

en: Bounce
hr: Neuspješan

en: Player Controls
hr: Kontrole playera

en: Select to show player controls. Will be hidden, when a link is selected.
hr: Odaberite za prikaz kontrola igrača. Bit će skriveno kada odaberete vezu.

en: Animation Width
hr: Širina animacije

en: Add the width of the animation, e.g. 180px, 50&percnt;. Leave empty for default. Both CSS units are allowed, px is default.
hr: Dodajte širinu animacije, npr. 180px, 50&percnt. Ostavite prazno za zadano. Obje CSS jedinice su dopuštene, px je zadan.

en: Animation Height
hr: Visina animacije

en: Animation Alignment
hr: Poravnanje animacije

en: Choose how to align your animation
hr: Odabir načina poravnavanja animacije

en: Select your background color. Leave empty for transparent background
hr: Odaberite boju pozadine. Ostavite prazno za prozirnu pozadinu

en: Add a small animation to the lottie image when the user first scrolls to the lottie image position. This is only to add some &quot;spice&quot; to the site.
hr: Dodajte malu animaciju na sliku lottie kada se korisnik prvi put pomakne do položaja lottie slike. To je samo za dodavanje malo &quot;začina&quot; stranici.

en: Smoothen Animation On Hover
hr: Izglađivanje animacije prilikom držanja pokazivača miša

en: Select a value to smoothen the animation (filter blur()). The bigger, the stronger.
hr: Odaberite vrijednost za izglađivanje animacije (filter zamućenja()). Što veći, to jači.

en: Grayscale Animation On Hover
hr: Animacija u sivim tonovima na pokazivaču miša

en: Select a value to grayscale the animation (filter grayscale()). The bigger, the stronger.
hr: Odaberite vrijednost za sivi ton animacije (filtrirajte sive tonove()). Što veći, to jači.

en: Lottie Animation Link
hr: Poveznica na lottie animaciju

en: Where should your lottie animation link to. Selecting a link will hide the controls.
hr: Na što bi se trebala povezati vaša lottie animacija. Odabirom veze sakrit će se kontrole.

en: Lazy Loading Of Animation
hr: Lijeno učitavanje animacije

en: This will load animation file when element comes into viewport. This might cause the layout to shift down when the animation is displayed.
hr: Time ćete učitati animacijsku datoteku kada element dođe u prozor za prikaz. To može uzrokovati pomicanje izgleda prema dolje prilikom prikaza animacije.

en: Do not use lazy loading
hr: Nemojte koristiti lijeno učitavanje

en: Enable lazy loading
hr: Omogući lijeno učitavanje

en: Magazine
hr: Časopis

en: Display entries in a magazine like fashion
hr: Prikažite unose u časopisu poput mode

en: Display Tabs for each category selected above?
hr: Kartice za prikaz za svaku odabranu kategoriju?

en: If checked and you have selected more than one taxonomy above, a tab will be displayed for each of them. Will be ignored when using Pagination.
hr: Ako je uključeno i odabrali ste više od jedne prethodno taksonomije, za svaku od njih prikazat će se kartica. Zanemarit će se kada se koristi paginacija.

en: Display Thumbnails?
hr: Prikazati sličice?

en: If checked all entries that got a feature image will show it
hr: Ako su potvrđeni svi unosi koji su dobili značajku, prikazat će se

en: Display Author?
hr: Prikaži autora?

en: If checked author of this entry will be shown
hr: Ako se prikaže provjereni autor ovog unosa

en: Display Categories?
hr: Prikažite kategorije?

en: If checked categories of this entry will be shown
hr: Ako je potvrđeno, prikazat će se kategorije ovog unosa

en: Display Tags?
hr: Prikaži oznake?

en: If checked tags of this entry will be shown
hr: Ako će se prikazati označene oznake ovog unosa

en: Display Element Heading?
hr: Zaglavlje elementa prikaza?

en: If checked you can enter a heading title with a link for this element
hr: Ako je uključeno, možete unijeti naslov naslova naslova s vezom za ovaj element

en: Enter a custom heading text here. Options to customize heading tag and link are located in the &quot;Advanced&quot; tab.
hr: Ovdje unesite prilagođeni tekst naslova. Mogućnosti prilagodbe oznake naslova i veze nalaze se na kartici &quot;Napredno&quot;.

en: Number of entries per page
hr: Broj unosa po stranici

en: How many entries should be displayed?
hr: Koliko unosa treba biti prikazano?

en: Should a pagination be displayed to view additional entries? This disables &quot;Display Tabs for each category&quot;.
hr: Treba li prikazati numeriranje poruka za prikaz dodatnih unosa? Time se onemogućuje &quot;Prikaži kartice za svaku kategoriju&quot;.

en: Display Pagination
hr: Prikaz stranice

en: No Pagination
hr: Bez paginacije

en: Should the first entry be displayed bigger?
hr: Treba li prvi unos prikazati veći?

en: If checked the first entry will stand out with big image
hr: Ako je potvrđen, prvi unos će se istaknuti s velikom slikom

en: First entry position
hr: Prva ulazna pozicija

en: Where do you want to display the first entry?
hr: Gdje želite prikazati prvi unos?

en: Display the first entry at the top of the others
hr: Prikažite prvi unos na vrhu ostalih

en: Display the first entry beside the others
hr: Prikaži prvi unos pored ostalih

en: Big Image Size
hr: Velika veličina slike

en: Heading Area Color
hr: Boja područja naslova

en: Choose a color for your heading area here
hr: Ovdje odaberite boju za svoj naslov

en: Select a custom font color for your Heading area here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju fonta za zaglavlje

en: Heading Link?
hr: Naslovna veza?

en: Where should the heading link to?
hr: Gdje bi se naslov trebao povezati?

en: Link to:
hr: Poveznica za:

en: Tags:
hr: Oznake:

en: Mailchimp Signup
hr: Signchimp prijava

en: Creates a mailschimp signup form
hr: Stvara obrazac za prijavu u mailschimp

en: Please enter a valid Mailchimp API key, otherwise we will not be able to retrieve the lists that your visitors may subscribe to.
hr: Unesite važeći Mailchimp API ključ, jer u protivnom nećemo moći dohvatiti popise na koje se vaši posjetitelji mogu pretplatiti.

en: You can enter your API key here
hr: Ovdje možete unijeti svoj API ključ

en: Mailchimp API key not valid
hr: Mailchimp API ključ nije valjan

en: No Mailchimp API key found
hr: Nije pronađen ključ API-ja Mailchimp

en: We could not find any lists that your customers can subscribe to. Please check if the API key you have entered in your Enfold Theme Panel is valid and also check if you have at least one list created on mailchimp
hr: Nismo mogli pronaći nijednu listu na koju se vaši klijenti mogu pretplatiti. Provjerite je li API ključ koji ste unijeli na zaslon tematske ploče Enfold valjan i također provjerite imate li barem jedan popis kreiran na mailchimp

en: Check API key here
hr: Ovdje provjerite ključ API-ja

en: Go to Mailchimp
hr: Idite na Mailchimp

en: No Mailchimp Lists found
hr: Nisu pronađeni popisi Mailchimp-a

en: Select a mailchimp list...
hr: Odaberite mailchimp popis...

en: This installation is connected to the Mailchimp account:
hr: Ova instalacija povezana je s računom Mailchimp:

en: This element currently only supports basic list subscription with basic form fields (text and dropdowns). Please let us know if you would like to see more advanced features.
hr: Ovaj element trenutno podržava samo pretplatu na osnovni popis s osnovnim poljima obrasca (tekst i padajuće stranice). Javite nam ako želite vidjeti naprednije značajke.

en: Once you have selected a list above the available form fields will be displayed here
hr: Nakon što odaberete popis iznad dostupnih polja obrazaca bit će prikazana ovdje

en: You can only hide form fields that are not required
hr: Možete sakriti samo polja obrasca koja nisu obavezna

en: Currently only text and dropdown elements are supported properly
hr: Trenutno su pravilno podržani samo tekst i padajući elementi

en: Mailchimp active
hr: Mailchimp je aktivan

en: Lists
hr: Popisi

en: Select the list that the user should be added to. The form will be build automatically based on the list that you have set up in mailchimp.
hr: Odaberite popis kojem bi se korisnik trebao dodati. Obrazac će se sastaviti automatski na temelju popisa koji ste postavili u mailchimp-u.

en: Edit Contact Form Elements
hr: Uređivanje elemenata kontaktnog obrasca

en: Double opt-in?
hr: Dvostruka prijava?

en: Check if you want people to confirm their email address before being subscribed (highly recommended)
hr: Provjerite želite li da ljudi potvrde svoju adresu e-pošte prije pretplate (toplo preporučljivo)

en: What should happen once the form gets sent?
hr: Što bi se trebalo dogoditi nakon slanja obrasca?

en: Message Sent label
hr: Poruka poslana

en: Thank you for subscribing to our newsletter!
hr: Hvala što ste se pretplatili na naš newsletter!

en: Form Element hidden
hr: Skriven element forme

en: Check if you want to hide this form element
hr: Provjerite želite li sakriti ovaj element obrasca

en: Illegal request.
hr: Ilegalni zahtjev.

en: Masonry
hr: uredno poravnanje

en: Display a fullwidth masonry/grid with blog entries
hr: Prikažite uredno poravnanje / rešetku pune širine sa zapisima na blogu

en: Sortable?
hr: Redanje?

en: Should sorting options based on the taxonomies above be displayed?
hr: Treba li prikazati opcije sortiranja na temelju gornjih taksonomija?

en: Yes, display sort options
hr: Da, prikaz opcija sortiranja

en: Yes, display sort options and currently active taxonomy
hr: Da, prikaz opcija sortiranja i trenutno aktivne taksonomije

en: No, do not display sort options
hr: Ne, ne prikazujte opcije sortiranja

en: Order by
hr: Posloži prema

en: You can order the result by various attributes like creation date, title, author etc
hr: Rezultat možete naručiti po raznim oznakama poput datuma stvaranja, naslova, autora itd.

en: Author
hr: Autor

en: Name (Post Slug)
hr: Ime (Slug Post)

en: Last modified
hr: Zadnja promjena

en: Comment Count
hr: Broj komentara

en: Page Order
hr: Redoslijed stranice

en: Display order
hr: Prikaži redoslijed

en: Display the results either in ascending or descending order
hr: Rezultati se prikazuju uzlazno ili silazno

en: Ascending Order
hr: Rastući poredak

en: Descending Order
hr: Silaznim redom

en: Sorting
hr: Sortiranje

en: Captions
hr: Opisi

en: Select to show the image copyright info added to the media library.
hr: Odaberite da biste prikazali podatke o autorskim pravima slike dodane u biblioteku medijskih sadržaja.

en: Due to layout restrictions &quot;Caption at bottom of image&quot; might hide this info. Please check the frontend.
hr: Zbog ograničenja izgleda &quot;Opis na dnu slike&quot; može sakriti ove podatke. Molim vas, provjerite sučelje.

en: Size Settings
hr: Postavke veličine

en: Here you can select how the masonry should behave and handle all entries and the feature images of those entries
hr: Ovdje možete odabrati kako bi se uredno poravnanje trebalo ponašati i postupati sa svim unosima i značajkama slika tih unosa

en: Flexible Masonry: All entries get the same width but Images of each entry are displayed with their original height and width ratio
hr: Fleksibilno uredno poravnanje: Svi unosi dobivaju jednaku širinu, ali slike svakog unosa prikazuju se s izvornim omjerom visine i širine

en: Perfect Grid: Display a perfect grid where each element has exactly the same size. Images get cropped/stretched if they don't fit
hr: Savršena mreža: prikažite savršenu mrežu gdje svaki element ima točno jednaku veličinu. Slike se obrezuju / protežu ako se ne uklapaju

en: Perfect Automatic Masonry: Display a grid where most elements get the same size, only elements with very wide images get twice the width and elements with very high images get twice the height. To qualify for "very wide" or "very high" the image must have a aspect ratio of 16:9 or higher
hr: Savršeno uredno poravnanje: prikažite mrežu gdje većina elemenata dobiva istu veličinu, samo elementi s vrlo širokim slikama dobivaju dvostruku širinu, a elementi s vrlo visokim slikama dvostruko više. Da bi se kvalificirala za "vrlo široku" ili "vrlo visoku", slika mora imati omjer slike 16: 9 ili više

en: Perfect Manual Masonry: Manually control the height and width of entries by adding either a "landscape" or "portrait" tag when creating the entry. Elements with no such tag use a fixed default size, elements with both tags will display extra large
hr: Savršeno uredno poravnanje: Ručno kontrolirajte visinu i širinu unosa dodavanjem oznake "pejzaž" ili "portret" prilikom stvaranja unosa. Elementi bez takve oznake koriste fiksnu zadanu veličinu, elementi s obje oznake prikazat će iznimno velike

en: Orientation
hr: Usmjerenje

en: Set the orientation of the cropped preview images
hr: Postavljanje usmjerenja obrezanih slika pretpregleda

en: Wide Landscape
hr: Široki krajolik

en: Landscape
hr: Vodoravno

en: Portrait
hr: Okomito

en: High Portrait
hr: Visoki portret

en: Gap between elements
hr: Jaz između elemenata

en: Select the gap between the elements
hr: Odaberite jaz između elemenata

en: Masonry Settings
hr: Postavke urednog poravnanja

en: Should a pagination or load more option be displayed to view additional images?
hr: Treba li se prikazati stranica i stranica sa dodatnom stranicom za prikaz dodatnih slika?

en: Display "Load More" Button
hr: Prikaz gumba "Učitaj više"

en: No option to view additional images
hr: Nema mogućnosti za prikaz dodatnih slika

en: Masonry Images Animation
hr: Animacija urednog poravnanja

en: Add a small animation to the masonry items when the user first scrolls to the masonry element. This is only to add some &quot;spice&quot; to the site and only works in modern browsers.
hr: Dodajte malu animaciju urednom poravnanju kada se korisnik prvi put pomakne do elementa zidanja. To je samo za dodavanje malo &quot;začina&quot; na web mjesto i radi samo u modernim preglednicima.

en: Masonry Gallery
hr: Galerija urednog poravnanja

en: Display a fullwidth masonry/grid gallery
hr: Prikazati galeriju urednog poravnanja / rešetke pune širine

en: Select Images
hr: Odaberi slike

en: Here you can select how the masonry should behave and handle the images
hr: Ovdje možete odabrati kako bi se uredno poravnanje trebalo ponašati i postupati sa slikama

en: Flexible Masonry: All images get the same width but are displayed with their original height and width ratio
hr: Fleksibilno uredno poravnanje: Sve slike dobivaju istu širinu, ali se prikazuju s izvornim omjerom visine i širine

en: Perfect Grid: Display a perfect grid where each image has exactly the same size. Images get cropped/stretched if they don't fit
hr: Savršena mreža: prikažite savršenu mrežu gdje svaka slika ima točno iste veličine. Slike se obrezuju / protežu ako se ne uklapaju

en: Perfect Automatic Masonry: Display a grid where most images get the same size, only very wide images get twice the width and very high images get twice the height. To qualify for &quot;very wide&quot; or &quot;very high&quot; the image must have a aspect ratio of 16:9 or higher
hr: Savršeno uredno poravnanje: Prikažite rešetku u kojoj većina slika dobiva istu veličinu, samo vrlo široke slike dobivaju dvostruko veću širinu, a vrlo visoke slike dvostruko veću. Da bi se kvalificirala za &quot;vrlo široku&quot; ili &quot;vrlo visoku&quot; slika mora imati omjer slike 16:9 ili veći

en: Image Number
hr: Broj slike

en: How many images should be displayed per page?
hr: Koliko slika treba prikazati na stranici?

en: Fullwidth Sub Menu
hr: Podizbornik cijele širine

en: Display a sub menu
hr: Prikazivanje podizbornika

en: Which kind of menu do you want to display
hr: Koji tip izbornika želite prikazati

en: Either use an existing menu, built in Appearance -> Menus or create a simple custom menu here
hr: Ili upotrijebite postojeći izbornik ugrađen u Izgled -> Izbornici ili ovdje stvorite jednostavan prilagođeni izbornik

en: Use existing menu
hr: Koristite postojeći izbornik

en: Build simple custom menu
hr: Izradite jednostavan prilagođeni izbornik

en: Select menu to display
hr: Odaberite izbornik za prikaz

en: You can create new menus in
hr: Možete stvoriti nove izbornike u

en: Appearance -> Menus
hr: Izgled -> Izbornici

en: Please note that Mega Menus are not supported for this element
hr: Imajte na umu da Mega izbornici nisu podržani za ovaj element

en: Add/Edit submenu item text
hr: Dodavanje/uređivanje teksta stavke podizbornika

en: Here you can add, remove and edit the submenu item text
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti tekst stavke podizbornika

en: Menu Item 1
hr: Stavka izbornika 1

en: Menu Item 2
hr: Stavka izbornika 2

en: Menu Position
hr: Položaj izbornika

en: Aligns the menu either to the left, the right or centers it
hr: Poravnava izbornik s lijeve, desne strane ili ga centrira

en: Sticky Submenu
hr: Ljepljivi podizbornik

en: If checked the menu will stick at the top of the page once it touches it. This option is ignored when burger menu icon is shown.
hr: Ako je uključeno, izbornik će se zalijepiti na vrh stranice nakon što ga dotakne. Ova se opcija zanemaruje kada se prikaže ikona izbornika burgera.

en: The menu will use the color scheme you select. Color schemes are defined on your styling page
hr: Izbornik će koristiti shemu boja koju odaberete. Sheme boja definirane su na vašoj stranici za styling

en: Menu Colors
hr: Boje izbornika

en: Mobile Menu Display
hr: Prikaz mobilnog izbornika

en: How do you want to display the menu on mobile devices
hr: Kako želite prikazati izbornik na mobilnim uređajima

en: Display full menu (works best if you only got a few menu items)
hr: Prikaži puni izbornik (najbolje funkcionira ako imate samo nekoliko stavki izbornika)

en: Display a button to open menu (works best for menus with a lot of menu items)
hr: Prikazivanje gumba za otvaranje izbornika (najbolje radi u izbornicima s puno stavki izbornika)

en: Screenwidth for burger menu button
hr: Zaslonska širina gumba za izbornik burgera

en: Select the maximum screenwidth to use a burger menu button instead of full menu. Above that the full menu is displayed
hr: Odaberite maksimalnu širinu zaslona da biste umjesto cijelog izbornika koristili gumb izbornika burgera. Iznad kojeg se prikazuje cijeli izbornik

en: Switch at 990px (tablet landscape)
hr: Prebacivanje na 990px (krajolik tableta)

en: Switch at 768px (tablet portrait)
hr: Prebacivanje na 768px (portret tableta)

en: Switch at 480px (smartphone portrait)
hr: Prekidač na 480px (portret pametnog telefona)

en: Hide Mobile Menu Submenu Items
hr: Sakrij stavke podizbornika mobilnog izbornika

en: By default all menu items of the mobile menu are visible. If you activate this option they will be hidden and a user needs to click on the parent menu item to display the submenus
hr: Prema zadanim postavkama vidljive su sve stavke izbornika. Ako aktivirate ovu opciju, one će biti skrivene i korisnik mora kliknuti na stavku roditeljskog izbornika kako bi se prikazali podizbornici

en: Menu Text
hr: Tekst izbornika

en: Enter the menu text here
hr: Ovdje unesite tekst izbornika

en: Select the styling of your menu item
hr: Odaberite stil stavke u izborniku

en: Button Style (Colored)
hr: Stil gumba (u boji)

en: Button Style (Bordered)
hr: Stil gumba (obrubljen)

en: Menu Link?
hr: Veza izbornika?

en: Apply a link to the menu text?
hr: Primijeniti vezu na tekst izbornika?

en: Menu
hr: Izbornik

en: Notification
hr: Obavijest

en: Creates a notification box to inform visitors
hr: Stvara okvir za obavijesti za informiranje posjetitelja

en: This is the small title at the top of your notification.
hr: Ovo je mali naslov na vrhu vaše obavijesti.

en: Note
hr: Bilješka

en: This is the text that appears in your notification.
hr: Ovo je tekst koji se pojavljuje u vašoj obavijesti.

en: This is a notification of some sort.
hr: Ovo je neka vrsta obavijesti.

en: Select an icon for your button below
hr: U nastavku odaberite ikonu za svoj gumb

en: Close Button
hr: Gumb Zatvori

en: Display a button that closes the notification when clicked.
hr: Prikažite gumb koji zatvara obavijest kada se klikne.

en: No Close Button
hr: Nema gumba za zatvaranje

en: Yes, display a Close Button - Set Cookie for the current Session
hr: Da, prikaži gumb Zatvori - Postavi kolačić za trenutnu sesiju

en: Yes, display a Close Button - Set Cookie with a custom Lifetime
hr: Da, prikaži gumb Zatvori - Postavi kolačić s prilagođenim vijekom trajanja

en: Cookie Lifetime
hr: Životni vijek kolačića

en: How many days until the cookie expires and the message is displayed again? The cookie expires automatically if either the title, text or message color is changed.
hr: Koliko dana do isteka kolačića i ponovnog prikazivanja poruke? Kolačić automatski istječe ako se promijeni naslov, tekst ili boja poruke.

en: Box Size
hr: Veličina kutije

en: Choose the size of your box here
hr: Ovdje odaberite veličinu okvira

en: Message Colors
hr: Boje poruka

en: Choose the color for your box here
hr: Ovdje odaberite boju svog okvira

en: Success (Green)
hr: Uspjeh (zeleno)

en: Notification (Blue)
hr: Obavijest (plava)

en: Warning (Red)
hr: Upozorenje (crveno)

en: Alert (Orange)
hr: Upozorenje (narančasta)

en: Neutral (Light Grey)
hr: Neutralno (svijetlosiva)

en: Neutral (Dark Grey)
hr: Neutralno (tamno siva)

en: Gradient Color
hr: Nijanse Boja

en: Select a custom background color for your notification here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za obavijest

en: Select a custom font color for your notification here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju fonta za svoju obavijest

en: Notification Box Styling
hr: Stil okvira obavijesti

en: Choose a default border styling for your box here
hr: Ovdje odaberite zadani stil obruba za svoj okvir

en: Animated Numbers
hr: Animiranih brojeva

en: Display an animated Number with subtitle
hr: Prikaži animirani broj s podnaslovom

en: Number
hr: Broj

en: Add a number here. It will be animated. You can also add non numerical characters. Valid examples: 24/7, 50.45, 99.9$, 90&percnt;, 35k, 200mm etc. Leading 0 will be kept, separated numbers will be animated individually.
hr: Ovdje dodajte broj. Bit će animirano. Također možete dodati nenumeričke znakove. Valjani primjeri: 24/7, 50.45, 99.9$, 90%, 35k, 200mm itd. Vodit će se 0, odvojeni brojevi će se animirati pojedinačno.

en: Start animation value
hr: Početna vrijednost animacije

en: Add a number here to start the animation. Leave blank to start from 0. Only use numerical characters for a valid integer number.
hr: Ovdje dodajte broj da biste započeli animaciju. Ostavite prazno da biste počeli od 0. Numeričke znakove koristite samo za valjani cijeli broj.

en: Add some content to be displayed below the number
hr: Dodajte malo sadržaja koji će se prikazati ispod broja

en: Add your own text
hr: Dodavanje vlastitog teksta

en: Add an icon to the element?
hr: Dodati ikonu elementu?

en: Yes, display an icon in front of number
hr: Da, prikaži ikonu ispred broja

en: Yes, display an icon after the number
hr: Da, prikaži ikonu nakon broja

en: Select an icon for the element here
hr: Ovdje odaberite ikonu za element

en: Format Number
hr: Oblikuj broj

en: Select the thousands separator
hr: Odabir razdjelnika tisućica

en: No thousands seperator
hr: Nema tisuća seperatora

en: Display Circle
hr: Prikaži krug

en: Do you want to display a circle around the animated number?
hr: Želite li prikazati krug oko animiranog broja?

en: The circle may overlap other elements when not used inside column elements. This is a known restriction. Add spacing around the Animated Number element might help to prevent that depending on your layout.
hr: Krug se može preklapati s drugim elementima kada se ne koristi unutar elemenata stupca. Ovo je poznato ograničenje. Dodavanje razmaka oko elementa Animirani broj moglo bi vam pomoći da to spriječite ovisno o izgledu.

en: Circle Appearance
hr: Izgled kruga

en: Define the appearance of the circle here.
hr: Ovdje definirajte izgled kruga.

en: Circle Border Style
hr: Stil obruba kruga

en: Choose the border style for your circle here
hr: Ovdje odaberite stil obruba za svoj krug

en: Circle Border Color
hr: Boja obruba kruga

en: Circle Backgound Color
hr: Boja pozadine kruga

en: Select a custom border width for the circle
hr: Odabir prilagođene širine obruba za krug

en: Default Width
hr: Zadana širina

en: Circle Size
hr: Veličina kruga

en: Define the size of the circle
hr: Definiranje veličine kruga

en: Circle Shadow
hr: Sjena kruga

en: Circle Shadow Styling
hr: Stil sjene kruga

en: Circle Shadow Color
hr: Boja sjene kruga

en: Select to hide circle on mobile devices (when colums switch to fullwidth)
hr: Odaberite da biste sakrili krug na mobilnim uređajima (kada se kolumi prebace na punu širinu)

en: Always show
hr: Uvijek pokaži

en: Hide on screens smaller than 767px
hr: Skrivanje na zaslonima manjim od 767px

en: Description Text Font Size
hr: Veličina fonta teksta opisa

en: Select a custom font size for the text.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za tekst.

en: Font colors
hr: Boje fonta

en: You can use the default font colors or use a custom font colors for the element (in case you use a background image for example)
hr: Možete koristiti zadane boje fonta ili koristiti prilagođene boje fonta za element (u slučaju da koristite pozadinsku sliku, na primjer)

en: Description Color
hr: Opis boja

en: Select a custom color for your description here. Leave blank to use default.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za opis. Ostavite prazno da biste koristili zadano.

en: Animation Duration
hr: Trajanje animacije

en: For large numbers higher values allow to slow down the animation from 0 to the given value. For smaller numbers minimum speed depends on the refresh cycle of the client screen.
hr: Za velike brojeve veće vrijednosti omogućuju usporavanje animacije od 0 do zadane vrijednosti. Za manje brojeve minimalna brzina ovisi o ciklusu osvježavanja zaslona klijenta.

en: Apply link?
hr: Primijeniti vezu?

en: Do you want to apply a link to the element?
hr: Želite li primijeniti vezu na element?

en: Page Split
hr: Razdvajanje stranice

en: Add a page split to the template. A pagination helps the user to navigate to the previous/next content part. Do not use together with other pagination on this page.
hr: Predlošku dodajte podjelu stranice. Numeriranje poruka pomaže korisniku da prijeđe na prethodni/sljedeći dio sadržaja. Nemojte koristiti zajedno s drugim paginacijama na ovoj stranici.

en: Portfolio Grid
hr: Mreža portfelja

en: Creates a grid of portfolio excerpts
hr: Stvara mrežnu mrežu portfelja

en: Which categories should be used for the portfolio?
hr: Koje kategorije treba koristiti za portfelj?

en: Should the sorting options based on categories be displayed?
hr: Treba li prikazati mogućnosti sortiranja na temelju kategorija?

en: Yes, display sort options and currently active categories
hr: Da, prikaz opcija sortiranja i trenutno aktivnih kategorija

en: Display Excerpt and Title below the preview image?
hr: Prikažite isječak i naslov ispod slike za pregled?

en: Portfolio Grid Image Size
hr: Veličina slike mrežnog portfelja

en: Set the image size of the Portfolio Grid images
hr: Postavite veličinu slike Portfolio Grid slika

en: Set the Portfolio Grid image size automatically based on column or layout width
hr: Podesite veličinu slike Portfolio Grid automatski na temelju širine stupca ili izgleda

en: Choose the Portfolio Grid image size manually (select thumbnail size)
hr: Ručno odaberite veličinu slike Portfolio Grid (odaberite veličinu sličice)

en: Select custom image size
hr: Odaberite prilagođenu veličinu slike

en: Choose image size for Portfolio Grid Images
hr: Odaberite veličinu slike za Portfolio Grid Images

en: (Note: Images will be scaled to fit for the amount of columns chosen above)
hr: (Napomena: slike će biti smanjene tako da odgovaraju veličini odabranih stupaca)

en: Grid Settings
hr: Postavke rešetke

en: 1 column
hr: 1 stupac

en: columns
hr: kolone

en: Use theme default (3 columns)
hr: Koristi zadanu temu (3 stupca)

en: Use theme default (2 columns)
hr: Koristi zadanu temu (2 stupca)

en: Use theme default (1 column)
hr: Koristi zadanu temu (1 stupac)

en: 1 Column layout
hr: 1 Izgled stupca

en: Choose the 1 column layout. This will ignore all responsive settings you make.
hr: Odaberite izgled stupca 1. To će zanemariti sve responzivne postavke koje napravite.

en: Use special 1 column layout (side by side)
hr: Upotrijebite poseban izgled 1 stupca (jedan pored drugog)

en: Use default portfolio layout
hr: Koristite zadani izgled portfelja

en: Link Handling
hr: Rukovanje poveznicama

en: When clicking on a portfolio item you can choose to open the link to the single entry, open a preview (aka AJAX Portfolio) or show a bigger version of the image in a lightbox overlay
hr: Kada kliknete na stavku portfelja možete odabrati otvaranje veze do jedinstvenog unosa, otvoriti pregled (aka AJAX Portfolio) ili prikazati veću verziju slike u prekrivaču Lightbox

en: Open the entry on a new page
hr: Otvorite unos na novoj stranici

en: Open a preview of the entry (known as AJAX Portfolio)
hr: Otvorite pretpregled unosa (poznat kao AJAX Portfolio)

en: Display the big image in a lightbox
hr: Prikažite veliku sliku u lightboxu

en: Link Setting
hr: Postavka veze

en: Post Metadata
hr: Metapodatak objave

en: Add selected page/post metadata in a textline
hr: Dodajte odabrane metapodatake stranice/objave u tekstni redak

en: Select Post
hr: Odaberite objavu

en: Select the post to show metadata.
hr: Odaberite objavu za prikaz metapodataka.

en: Current post
hr: Trenutna objava

en: Select a category
hr: Izaberite kategoriju

en: Add/Edit Metadata
hr: Dodavanje/uređivanje metapodataka

en: Here you can add, remove and edit the metadata you want to display.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti metapodatke koje želite prikazati.

en: Edit Metadata Element
hr: Uređivanje elementa metapodataka

en: Seperator
hr: Separator

en: Will be used to seperate multiple metadata
hr: Koristit će se za razdvajanje više metapodataka

en: Prepend a text
hr: Predodređenje teksta

en: Enter a text that should be displayed before the selected metadata infos
hr: Unesite tekst koji bi se trebao prikazati prije odabranih informacija o metapodacima

en: Append a text
hr: Dodavanje teksta

en: Enter a text that should be displayed after the selected metadata infos
hr: Unesite tekst koji bi se trebao prikazati nakon odabranih informacija o metapodacima

en: Content Alignment
hr: Usklađivanje sadržaja

en: Alignment of the metadata content
hr: Poravnanje sadržaja metapodataka

en: Select a custom font size for the metadata in pixel.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za metapodatke u pikselu.

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: Select the metadata you want to display. If empty (or not available) your selection will be skipped.
hr: Odaberite metapodatke koje želite prikazati. Ako je prazan (ili nije dostupan), vaš će se odabir preskočiti.

en: Categories
hr: Kategorije

en: Tags
hr: Oznake

en: Comments Count
hr: Broj komentara

en: Revisions Count
hr: Broj revizija

en: Publishing Date
hr: Datum objavljivanja

en: Publishing Date and Time
hr: Datum i vrijeme objavljivanja

en: Last Modified Date
hr: Datum zadnje izmjene

en: Last Modified Date and Time
hr: Datum i vrijeme zadnje izmjene

en: Enter a text that should be displayed before the metadata info
hr: Unesite tekst koji bi se trebao prikazati prije informacija o metapodacima

en: Enter a text that should be displayed after the metadata info
hr: Unesite tekst koji bi se trebao prikazati nakon informacija o metapodacima

en: Add a link
hr: Dodajte poveznicu

en: Use a default generated link depending on the meta element (if a link exists), set a custom link or display only as text.
hr: Koristite zadanu generiranu vezu ovisno o meta elementu (ako postoji veza), postavite prilagođenu vezu ili prikažite samo kao tekst.

en: Comments Off
hr: Komentari isključeni

en: Enter your password to view comments
hr: Unesite lozinku za prikaz komentara

en: Password protected - %s comment(s)
hr: Zaštićen lozinkom - %s komentari

en: No comments
hr: Nema komentara

en: %s Comment
hr: %s komentar

en: %s Comments
hr: Komentari: %s

en: <span class="av-screen-reader-only"> on %s</span>
hr: <span class="av-screen-reader-only"> na %s</span>

en: No revisions
hr: Nema revizija

en: %s revision
hr: revizija %s

en: %s revisions
hr: revizije %s

en: Page Content
hr: Sadržaj stranice

en: Display the content of another page (fullwidth)
hr: Prikaz sadržaja druge stranice (puna širina)

en: Which Entry?
hr: Koji unos?

en: Select the entry that should be displayed
hr: Odaberite unos koji bi se trebao prikazati

en: Allows you to display the content of a different entry
hr: Omogućuje prikaz sadržaja drugog unosa

en: You added a Post/Page Content Element to this entry that tries to display itself. This would result in an infinite loop. Please select a different entry or remove the element.
hr: Ovom unosu dodali ste element sadržaja objave/stranice koji se pokušava prikazati. To bi rezultiralo beskonačnom petljom. Odaberite drugi unos ili uklonite element.

en: Post Slider
hr: Klizač objave

en: Display a Slideshow of Post Entries
hr: Prikazati prezentaciju unosa prezentacije

en: Entries
hr: Unosi

en: The offset determines where the query begins pulling posts. Useful if you want to remove a certain number of posts because you already query them with another post slider element.
hr: Pomak određuje gdje upit započinje s povlačenjem postova. Korisno ako želite ukloniti određeni broj postova jer ste ih već pitali s drugim elementom klizača posta.

en: Filters
hr: Filteri

en: Select what information you want to display
hr: Odaberite informacije koje želite prikazati

en: Title, Excerpt and Read More Link
hr: Naslov i isječak + Link za više detalja

en: Title and Read More Link
hr: Naslov i link za pročitajte više detalja

en: Only Excerpt
hr: Samo izvadak

en: Excerpt and Read More Link
hr: Izvadak s vezom Pročitajte više

en: No Title, no Excerpt
hr: Naslov i odlomak

en: How many columns should be displayed?
hr: Koliko stupaca treba prikazati?

en: 1 Columns
hr: 1 stupaca

en: 2 Columns
hr: 2 stupca

en: 3 Columns
hr: 3 stupca

en: 4 Columns
hr: 4 stupca

en: 5 Columns
hr: 5 stupaca

en: Set the preview image size automatically based on column width
hr: Postavi veličinu pregleda automatski na temelju širine stupca

en: Preview Image
hr: Slika pretpregleda

en: Read more
hr: Čitaj više

en: Posts by %s
hr: Objave po %s

en: Comment
hr: Komentar

en: Product Grid
hr: Rešetka proizvoda

en: Display a Grid of Product Entries
hr: Prikažite mrežu unosa proizvoda

en: The offset determines where the query begins pulling products. Useful if you want to remove a certain number of products because you already query them with another product grid. Attention: Use this option only if the product sorting of the product grids match and do not allow the user to pick the sort order!
hr: Pomak određuje odakle upit počinje povlačiti proizvode. Korisno ako želite ukloniti određeni broj proizvoda jer ih već tražite s drugom mrežom proizvoda. Pažnja: Ovu opciju koristite samo ako se sortiranje rešetki proizvoda podudara i ne dopuštaju korisniku da odabere redoslijed sortiranja!

en: Product List
hr: Lista proizvoda

en: Display a List of Product Entries
hr: Prikažite popis unosa proizvoda

en: Item Links
hr: Veze za stavke

en: What should happen if a user clicks the product link?
hr: Što bi se trebalo dogoditi ako korisnik klikne vezu proizvoda?

en: Show single product page
hr: Prikaži jednu stranicu proizvoda

en: Add item to cart (if item has variations the single product page will be opened)
hr: Dodajte artikl u košaricu (ako stavka ima varijacije otvorit će se jedna stranica proizvoda)

en: Product Purchase Button
hr: Gumb za kupnju proizvoda

en: Display the "Add to cart" button for the current product
hr: Prikažite gumb "Dodaj u košaricu" za trenutni proizvod

en: This element can only be used on single product pages
hr: Ovaj se element može upotrebljavati samo na pojedinim stranicama proizvoda

en: Display the &quot;Add to cart&quot; button including prices and variations but no product description.
hr: Prikažite gumb &quot;Dodaj u košaricu&quot; uključujući cijene i varijacije, ali bez opisa proizvoda.

en: Product Info
hr: Informacije o proizvodu

en: Display the product information for the current product
hr: Prikažite podatke o proizvodu za trenutni proizvod

en: Display an overview of the attributes defined for this product.
hr: Prikažite pregled atributa definiranih za ovaj proizvod.

en: Product Meta Info
hr: Meta informacije o proizvodu

en: Display the product meta for the current product
hr: Prikaz metaproizvoda za trenutni proizvod

en: Display the product meta info such as categories, tags and sku.
hr: Prikažite meta informacije o proizvodu kao što su kategorije, oznake i sku.

en: Category: | Categories:
hr[0]: Kategorija:
hr[1]: Kategorije
hr[2]: Kategorije

en: Tag: | Tags:
hr[0]: Oznaka:

en: Product Price
hr: Cijena proizvoda

en: Display the price for the current product
hr: Prikaz cijene za trenutni proizvod

en: Display the price for the current product.
hr: Prikažite cijenu za trenutni proizvod.

en: Product Reviews
hr: Recenzije proizvoda

en: Display the reviews and review form for the current product
hr: Prikažite obrazac za recenziju i recenziju trenutnog proizvoda

en: Display and allow reviews for this product. Needs to enable reviews in WC -&gt; Settings -&gt; Product -&gt; Product -&gt; Enable reviews
hr: Prikažite i dopustite recenzije za ovaj proizvod. Potrebno je omogućiti recenzije u WC -&gt; Postavke -&gt; Proizvod -&gt; Proizvod -&gt; Omogući recenzije

en: Product Info Tab
hr: Kartica informacije o proizvodu

en: Display the info and review tab for the current product
hr: Prikažite karticu informacija i pregled trenutnog proizvoda

en: Display info tabs for this product:
hr: Kartice s podacima o prikazu za ovaj proizvod:

en: &quot;Additional information&quot; tab with product attributes
hr: Kartica &quot;Dodatne informacije&quot; s atributima proizvoda

en: &quot;Reviews&quot; tab (Needs to enable reviews in WC -&gt; Settings -&gt; Product -&gt; Product -&gt; Enable reviews)
hr: Kartica &quot;Recenzije&quot; (Potrebno je omogućiti recenzije u WC -&gt; Postavke -&gt; Proizvod -&gt; Proizvod -&gt; Omogući recenzije)

en: .... possible 3rd party tabs
hr: .... moguće kartice trećih strana

en: Related Products
hr: Povezani proizvodi

en: Display a list of related products and/or up-sells
hr: Prikažite popis srodnih proizvoda i/ili rasprodaje

en: Display options
hr: Prikaži mogućnosti

en: Choose which products you want to display
hr: Odaberite proizvode koje želite prikazati

en: Display up-sells and related products
hr: Prikažite rasprodaje i srodne proizvode

en: Display up-sells only
hr: Prikaži samo rasprodaje

en: Display related products only
hr: Prikaži samo povezane proizvode

en: Number of items
hr: Broj predmeta

en: Choose the maximum number of products to display
hr: Odaberite maksimalni broj proizvoda za prikaz

en: WooCommerce Product visibility?
hr: WooCommerce vidljivost proizvoda?

en: Select the visibility of WooCommerce products. Default setting can be set at Woocommerce -&gt Settings -&gt Products -&gt Inventory -&gt Out of stock visibility. Currently it is only possible to hide products out of stock.
hr: Odaberite vidljivost WooCommerce proizvoda. Zadana postavka može se postaviti na Woocommerce -&gt Postavke -&gt Proizvodi -&gt Zalihe -&gt Vidljivost izvan zaliha. Trenutno je moguće samo sakriti proizvode izvan zaliha.

en: Use default WooCommerce Setting (Settings -&gt; Products -&gt; Out of stock visibility)
hr: Koristi zadanu postavku WooCommerce (Postavke -&gt; Proizvodi -&gt; vidljivost izvan zaliha)

en: Hide products out of stock
hr: Skrivanje proizvoda izvan zaliha

en: Product Slider
hr: Klizač proizvoda

en: Display a Slideshow of Product Entries
hr: Prikaz prezentacija unosa proizvoda

en: The offset determines where the query begins pulling products. Useful if you want to remove a certain number of products because you already query them with another product slider. Attention: Use this option only if the product sorting of the product sliders match!
hr: Pomak određuje odakle upit počinje povlačiti proizvode. Korisno ako želite ukloniti određeni broj proizvoda jer ih već pretražite s drugim klizačem proizvoda. Pažnja: Ovu opciju koristite samo ako se sortiranje klizača proizvoda podudara!

en: Progress Bars
hr: Trake za napredak

en: Create some progress bars
hr: Napravite neke trake napretka

en: Progress Bar Item
hr: Stavka trake napretka

en: A Progress Bars Element Item
hr: Stavka elementa traka napretka

en: Add/Edit Progress Bars
hr: Dodavanje/uređivanje traka napretka

en: Here you can add, remove and edit the various progress bars.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti različite trake napretka.

en: Edit Progress Bars
hr: Uređivanje traka napretka

en: Skill or Task
hr: Vještina ili zadatak

en: Progress Bar Style
hr: Stil trake napretka

en: Choose the styling of the progress bar here
hr: Ovdje odaberite styling trake napretka

en: Rounded Big Bars
hr: Zaobljene velike trake

en: Minimal Bars
hr: Minimalne trake

en: Show Progress Bar percentage?
hr: Želite li prikazati postotak trake napretka?

en: Choose if you want to show the numeric percentage of the progress bar
hr: Odaberite želite li prikazati brojčani postotak trake napretka

en: Progress Bar Height?
hr: Visina trake napretka?

en: Set the height of the progress bar
hr: Postavljanje visine trake napretka

en: Progress Bar Coloring
hr: Bojanje trake napretka

en: Choose the coloring of the progress bar here
hr: Ovdje odaberite bojanje trake napretka

en: Striped
hr: Prugasto

en: Single Color
hr: Jednobojna

en: Progress Bar Animation enabled?
hr: Omogućena napredna animacija trake?

en: Choose if you want to enable the continuous animation of the progress bar
hr: Odaberite želite li omogućiti kontinuiranu animaciju trake napretka

en: Progress Bars Title
hr: Naslov traka napretka

en: Enter the Progress Bars title here
hr: Ovdje unesite naslov koraka napretka

en: Progress in &percnt;
hr: Napredak u &percnt;

en: Select a number between 0 and 100
hr: Odaberite broj između 0 i 100

en: Should an icon be displayed at the left side of the progress bar
hr: Treba li se prikazati ikona na lijevoj strani trake napretka

en: Progress Bar Color
hr: Boja trake napretka

en: Choose a color for your progress bar here
hr: Ovdje odaberite boju za svoju traku napretka

en: Custom Progress Bar Background Color
hr: Boja pozadine prilagođene trake napretka

en: This color is used as the main background color for the progress bar.
hr: Ova se boja koristi kao glavna boja pozadine za traku napretka.

en: Custom Progress Bar Striped Color
hr: Prugasta boja prilagođene trake napretka

en: This color is used as the striped color for the progress bar. Only used when option striped bars is selected.
hr: Ova se boja koristi kao prugasta boja za traku napretka. Koristi se samo kada je odabrana mogućnost prugaste trake.

en: Progress Container Background Color
hr: Boja pozadine spremnika za napredak

en: This color fills up the progress container to 100 &percnt;. Leave empty for theme default.
hr: Ova boja ispunjava spremnik napretka na 100 &percnt. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Title Font Color
hr: Boja naslova naslova

en: Select a custom font color for title, icon and progress bar percentage. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za naslov, ikonu i postotak trake napretka. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Title Background Color
hr: Boja pozadine naslova kartice

en: Select a custom color for background of the title, icon and progress bar percentage. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite prilagođenu boju za pozadinu naslova, ikone i postotka trake napretka. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Promo Box
hr: Promo kutija

en: Creates a notification box with call to action button
hr: Stvara okvir za obavijesti s gumbom poziva na akciju

en: Button Opacity On Hover
hr: Neprozirnost gumba prilikom držanja pokazivača miša

en: Enter some content for Promo Box
hr: Unesite neki sadržaj za Promo Box

en: Welcome Stranger! This is an example Text for your fantastic Promo Box! Feel Free to delete it and replace it with your own fancy Message!
hr: Dobrodošao stranče! Ovo je primjer teksta za vaš fantastični promo okvir! Slobodno ga izbrišite i zamijenite ga vlastitom otmjenom porukom!

en: Promo Box Button
hr: Gumb promotivne kutije

en: Do you want to display a Call to Action Button on the right side of the box?
hr: Želite li na desnoj strani kutije prikazati gumb poziva na akciju?

en: Button Color
hr: Boja gumba

en: Choose a color for your button bar here
hr: Ovdje odaberite boju za traku s gumbima

en: Select a custom background color for your Button here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za svoj gumb

en: Select a custom font color for your Button here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju fonta za svoj gumb

en: Select a custom border color here
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju obruba

en: Displays a search form
hr: Prikazuje obrazac za pretraživanje

en: Placeholder
hr: Rezervirano mjesto

en: Enter a placeholder text for the input field
hr: Unesite tekst rezerviranog mjesta za ulazno polje

en: Search the site ...
hr: Pretražite web mjesto ...

en: Label Text
hr: Tekst oznake

en: Enter a label text for the button
hr: Unesite tekst natpisa za gumb

en: Find
hr: Traži

en: Icon Display
hr: Prikaz ikone

en: Where should the icon be displayed?
hr: Gdje bi se ikona trebala prikazati?

en: Input Field
hr: Ulazno polje

en: Search Icon
hr: Ikona tražilice

en: Search Form
hr: Tražilica

en: Select post types to be included in the search.
hr: Odaberite vrste objava koje želite uključiti u pretraživanje.

en: Some plugins (e.g. WooCommerce) do not support multiple post types when redirecting result to Search Result page.
hr: Neki dodaci (npr. WooCommerce) ne podržavaju više vrsta postova prilikom preusmjeravanja rezultata na stranicu rezultata pretraživanja.

en: Post Types
hr: Vrste objava

en: Which post types should be included in the search
hr: Koje vrste postova treba uključiti u pretraživanje

en: Number of results
hr: Broj rezultata

en: How many results should be loaded via AJAX
hr: Koliko rezultata treba učitati putem AJAX-a

en: How to display the search results?
hr: Kako prikazati rezultate pretraživanja?

en: Select to use AJAX callback or redirect to the default search results page
hr: Odaberite da biste koristili AJAX povratni poziv ili preusmjerili na zadanu stranicu rezultata pretraživanja

en: Display search results on the same page (AJAX)
hr: Prikaz rezultata pretraživanja na istoj stranici (AJAX)

en: Redirect to the Search Results page
hr: Preusmjeravanje na stranicu Rezultati pretraživanja

en: Where to display the search results?
hr: Gdje prikazati rezultate pretraživanja?

en: Define where the results are displayed when using AJAX
hr: Definiranje mjesta na kojem se rezultati prikazuju prilikom korištenja AJAX-a

en: Under the search form - push down other content
hr: Pod obrascem za pretraživanje - gurnite drugi sadržaj prema dolje

en: Under the search form - overlay other content
hr: U obrascu za pretraživanje prekrijte drugi sadržaj

en: Display search results in a custom container
hr: Prikaz rezultata pretraživanja u prilagođenom spremniku

en: Search results container
hr: Spremnik rezultata pretraživanja

en: Enter the ID of a container that will hold the search results.<br/>It has to be on the same page as this search form.
hr: Unesite ID spremnika koji će sadržavati rezultate pretraživanja.<br/>Mora biti na istoj stranici kao i ovaj obrazac za pretraživanje.

en: #my_container
hr: #my_container (spremnik)

en: Hide post type titles
hr: Sakrij naslove vrsta objave

en: Check if you want to hide the post type titles in search results
hr: Provjerite želite li sakriti naslove vrste objava u rezultatima pretraživanja

en: Hide meta data
hr: Sakrij metapodatke

en: Check if you want to hide the excerpt and date in search results
hr: Provjerite želite li sakriti izvadak i datum u rezultatima pretraživanja

en: Hide preview image or icon
hr: Sakrij sliku ili ikonu pretpregleda

en: Check if you want to hide the preview image or icon in search results
hr: Provjerite želite li sakriti sliku ili ikonu pretpregleda u rezultatima pretraživanja

en: Input Font Size
hr: Veličina ulaznog fonta

en: Select a custom font size for the input. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za unos. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Button Font Size
hr: Veličina fonta gumba

en: Select a custom font size for the button. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za gumb. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Select a custom height for the search input and button
hr: Odabir prilagođene visine za unos i gumb za pretraživanje

en: Default Height
hr: Zadana visina

en: Inputfield And Button Border Radius
hr: Radijus obruba ulaznog polja i gumba

en: Set the border radius of the input field and the button
hr: Postavljanje polumjera obruba ulaznog polja i gumba

en: Select a custom border width for the search input and button
hr: Odabir prilagođene širine obruba za unos pretraživanja i gumb

en: Form Container
hr: Spremnik obrasca

en: Set the spacing for the search results container
hr: Postavljanje odmaka za spremnik rezultata pretraživanja

en: Search Results Container Margin
hr: Margina spremnika rezultata pretraživanja

en: Set the margin for the search results container. Valid CSS units are accepted, eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Postavite marginu spremnika rezultata pretraživanja. Prihvaćaju se valjane CSS jedinice, npr. 30px, 5&percnt;. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Search Results Container Padding
hr: Odmak spremnika rezultata pretraživanja

en: Set the padding for the search results container. Valid CSS units are accepted, eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Postavite oblogu spremnika rezultata pretraživanja. Prihvaćaju se valjane CSS jedinice, npr. 30px, 5&percnt;. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Result Container
hr: Spremnik rezultata

en: Select a border color for the input and button
hr: Odabir boje obruba za ulaz i gumb

en: Input Font Color
hr: Boja ulaznog fonta

en: Select a font color for the input
hr: Odabir boje fonta za unos

en: Custom Input Font Color
hr: Prilagođena ulazna boja fonta

en: Input Background Color
hr: Ulazna boja pozadine

en: Select a background color for the input
hr: Odabir boje pozadine za ulaz

en: Custom Input Background Color
hr: Prilagođena ulazna boja pozadine

en: Button Font/Icon Color
hr: Font gumba/boja ikone

en: Select a font or icon color for the button
hr: Odabir fonta ili boje ikone za gumb

en: Custom Button Font/Icon Color
hr: Boja fonta/ikone prilagođenog gumba

en: Button Background Color
hr: Boja pozadine gumba

en: Select a background color for the button
hr: Odabir boje pozadine za gumb

en: Custom Button Background Color
hr: Boja pozadine prilagođenog gumba

en: Form Colors
hr: Boje obrasca

en: Search Results Font Colors
hr: Boje fonta rezultata pretraživanja

en: Select font colors for the search results container
hr: Odabir boja fonta za spremnik rezultata pretraživanja

en: Search Results Title Font Color
hr: Boja fonta naslova rezultata pretraživanja

en: Select a custom results color for the title font. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju rezultata za font naslova. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Search Results Content Font Color
hr: Boja fonta sadržaja rezultata pretraživanja

en: Select a custom results color for the content font. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju rezultata za font sadržaja. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Search Results Icon Color
hr: Boja ikone rezultata pretraživanja

en: Select a custom results color for the icon. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju rezultata za ikonu. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Search Results Background Color
hr: Boja pozadine rezultata pretraživanja

en: Select a background color for the search results container
hr: Odabir boje pozadine spremnika rezultata pretraživanja

en: Custom Search Results Background Color
hr: Prilagođena boja pozadine rezultata pretraživanja

en: Result Colors
hr: Boje rezultata

en: Color Section
hr: Odjeljak u boji

en: Creates a section with unique background image and colors
hr: Stvara odjeljak s jedinstvenom pozadinskom slikom i bojama

en: Define a minimum height for the section. Content within the section will be centered vertically within the section.
hr: Odredite minimalnu visinu odjeljka. Sadržaj u odjeljku bit će centriran okomito unutar odjeljka.

en: When using &quot;Responsive Section&quot; and background image use aspect ratio of the image for &quot;Minimum Height&quot; (e.g. 1200 * 200 = 16%).
hr: Kada koristite &quot;Responzivni odjeljak&quot; i pozadinsku sliku koristite omjer slike za &quot;Minimalnu visinu&quot; (npr. 1200 * 200 = 16%).

en: Section Minimum Height
hr: Odjeljak Minimalna visina

en: No minimum height, use content within section to define section height
hr: Nema minimalne visine, koristite sadržaj unutar odjeljka za definiranje visine odjeljka

en: Minimum Custom height in &percnt; based on browser windows width (= responsive section)
hr: Minimalna prilagođena visina u &percnt; na temelju širine prozora preglednika (= responzivna sekcija)

en: Section Minimum Custom Height In &percnt;
hr: Minimalna prilagođena visina sekcije u &percent;

en: Define a minimum height for the section in &percnt; based on the browser windows height or width. Width is currently ignored for slideshows and videos.
hr: Definirajte minimalnu visinu odjeljka u &percnt; na temelju visine ili širine prozora preglednika. Širina se trenutno zanemaruje za dijaprojekcije i videozapise.

en: Section Minimum Custom Height In px
hr: Minimalna prilagođena visina sekcije u px-u

en: Define a minimum height for the section. Use a pixel value. eg: 500px
hr: Odredite minimalnu visinu odjeljka. Koristite vrijednost piksela. npr.: 500px

en: Section Height
hr: Visina sekcije

en: Section Top Border Styling
hr: Odjeljak Top Styling obruba

en: Choose a border styling for the top of your section
hr: Odabir stila obruba za vrh sekcije

en: Display a simple 1px top border
hr: Prikaz jednostavnog gornjeg obruba od 1px

en: No border styling
hr: Nema oblikovanja obruba

en: Section Bottom Border Styling
hr: Stil odjeljka donje granice

en: Choose a border styling for the bottom of your section
hr: Odabir stila obruba za dno sekcije

en: Display a small arrow that points down to the next section
hr: Prikažite malu strelicu koja upućuje prema sljedećem odjeljku

en: Diagonal section border
hr: Obrub dijagonalne sekcije

en: Diagonal Border: Color
hr: Dijagonalni obrub: boja

en: Select a custom background color for your Section border here.
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za obrub sekcije.

en: Diagonal Border: Direction
hr: Dijagonalni obrub: smjer

en: Set the direction of the diagonal border
hr: Postavljanje smjera dijagonalnog obruba

en: Slanting from left to right
hr: Kosi s lijeva na desno

en: Slanting from right to left
hr: Kosi s desna na lijevo

en: Diagonal Border Box Style
hr: Stil dijagonalnog okvira obruba

en: Set the style shadow of the border
hr: Postavljanje sjene stila obruba

en: Minimal
hr: Minimalno

en: Box shadow
hr: Sjena banera

en: Section Padding
hr: Odjeljak odmaka

en: Define the sections top and bottom padding
hr: Odredite oblogu sekcija vrha i dna

en: No Padding (0px)
hr: Bez obloge (0px)

en: Small Padding (20px)
hr: Mali odmak (20px)

en: Default Padding
hr: Zadana obloga

en: Large Padding (70px)
hr: Velika obloga (70px 70px)

en: Huge Padding (130px)
hr: Ogromna obloga (130px 130px)

en: Margin and Padding
hr: Margina i obloga

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library. Leave empty if you want to use the background image of the color scheme defined above
hr: Prenesite novu ili odaberite postojeću sliku iz svoje medijske biblioteke. Ostavite prazno ako želite koristiti pozadinsku sliku gore definirane sheme boja

en: Background can either scroll with the page, be fixed or scroll with a parallax motion
hr: Pozadina se može kretati po stranici, popraviti ili pomicati se paralaksom

en: Parallax
hr: Paralaks

en: You can also place a video as background for your section. Enter the URL to the Video. Currently supported are Youtube, Vimeo and direct linking of web-video files (mp4, webm, ogv)
hr: Možete postaviti i videozapis kao pozadinu svog odjeljka. Unesite URL u videozapis. Trenutačno su podržani Youtube, Vimeo i izravno povezivanje web-video datoteka (mp4, webm, ogv)

en: Working examples Youtube & Vimeo:
hr: Primjeri rada Youtube i Vimeo:

en: Video Aspect Ratio
hr: Omjer videozapisa

en: In order to calculate the correct height and width for the video slide you need to enter a aspect ratio (width:height). usually: 16:9 or 4:3.
hr: Da biste izračunali ispravnu visinu i širinu video klizača, morate unijeti omjer slike (širina: visina). obično: 16:9 ili 4:3.

en: If left empty 16:9 will be used
hr: Ako ostane prazno, upotrijebit će se 16:9

en: Hide Video On Mobile Devices?
hr: Sakriti videozapis na mobilnim uređajima?

en: You can choose to hide the video entirely on Mobile devices and instead display the Section Background image
hr: Videozapis možete u potpunosti sakriti na mobilnim uređajima i umjesto toga prikazati pozadinsku sliku odjeljka

en: Most mobile devices can't autoplay videos to prevent bandwidth problems for the user
hr: Većina mobilnih uređaja ne može automatski reproducirati videozapise kako bi spriječili probleme sa širinom pojasa za korisnika

en: Enable Overlay?
hr: Želite li omogućiti preklapanje?

en: Check if you want to display a transparent color and/or pattern overlay above your section background image/video
hr: Provjerite želite li prikazati prozirnu preklapanje boja i / ili uzorka iznad pozadinske slike / videa odjeljka

en: Overlay Opacity
hr: Prekrivanje neprozirnosti

en: Select a custom color for your overlay here. Leave empty if you want no color overlay
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju za svoj sloj. Ostavite prazno ako ne želite prekrivati boju

en: Select an existing or upload a new background image.
hr: Odaberite postojeću ili učitajte novu pozadinsku sliku.

en: Select predefined pattern
hr: Odabir unaprijed definirani uzorka

en: No Background Image
hr: Nema pozadinske slike

en: Upload custom image
hr: Prenesite prilagođenu sliku

en: Custom Pattern
hr: Prilagođeni uzorak

en: Upload your own seamless pattern
hr: Prenesite svoj vlastiti neprekidni uzorak

en: Insert Pattern
hr: Umetni uzorak

en: Background Overlay
hr: Pozadina prekrivanja

en: Display A Scroll Down Arrow
hr: Prikažite strelicu za pomicanje prema dolje

en: Check if you want to show a button at the bottom of the section that takes the user to the next section by scrolling down
hr: Pomičite se prema dolje ako želite prikazati gumb na dnu odjeljka koji vodi korisnika do sljedećeg odjeljka

en: Custom Arrow Color
hr: Prilagođena boja strelice

en: Select a custom arrow color. Leave empty if you want to use the default arrow color and style
hr: Odaberite prilagođenu boju strelice. Ostavite prazno ako želite koristiti zadanu boju i stil strelice

en: Scroll Down Arrow
hr: Prikažite strelicu za pomicanje prema dolje

en: Delete Section
hr: Izbriši odjeljak

en: Edit Section
hr: Uređivanje odjeljka

en: Clone Section
hr: Klonirani odjel

en: Section content hidden. Click here to show it
hr: Sadržaj sekcije skriven. Kliknite ovdje da biste ga prikazali

en: Easy Slider
hr: Jednostavni klizač

en: Display a simple slideshow element
hr: Prikazati jednostavan element prezentacije

en: Easy Slider Item
hr: Stavka jednostavnog klizača

en: An Easy Slider image or video item
hr: Slika ili videodatografska stavka easy slidera pune širine

en: Add single image or video
hr: Dodajte pojedinačnu sliku ili videozapis

en: Here you can add new Images to the slideshow.
hr: Ovdje možete dodati nove slike u prezentaciju.

en: Slideshow Image Size
hr: Veličina slike dijaprojekcije

en: Choose the size of the image that loads into the slideshow.
hr: Odaberite veličinu slike koja se učitava u prezentaciji.

en: Use first slides caption as permanent caption
hr: Koristite prvi opis slajdova kao trajni opis

en: If checked the caption will be placed on top of the slider. Please note that slideshow link settings and other captions will be ignored, and player controls will not be accessible when this option is enabled.
hr: Ako je provjereno, opis će se postaviti na vrh klizača. Imajte na umu da će se postavke veze na dijaprojekciju i drugi titlovi zanemariti, a kontrole playera neće biti dostupne kada ova mogućnost bude omogućena.

en: Lazy Load Videos
hr: Videozapisi o lijenom učitavanju

en: Option to only load the preview image of a video slide. The actual videos will only be fetched once the user clicks on the image (Waiting for user interaction speeds up the inital pageload)
hr: Mogućnost učitavanja samo slike pretpregleda video slajda. Stvarni videozapisi bit će dohvaćeni tek nakon što korisnik klikne na sliku (Čekanje na interakciju korisnika ubrzava početno učitavanje stranice)

en: Wait for user interaction or for a slide with active autoplay to load the video
hr: Pričekajte interakciju s korisnikom ili slajd s aktivnom automatskom reprodukcijom za učitavanje videozapisa

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Select Type Of Slide
hr: Odabir vrste slajda

en: Image Slide
hr: Slide slike

en: Video Slide
hr: Video prezentacija

en: Choose another Image
hr: Odaberite drugu sliku

en: Select Slide Content
hr: Odabir sadržaja slajda

en: Fallback images
hr: Zamjenske slike

en: Caption Title
hr: Naslov naslova

en: Enter a caption title for the slide here
hr: Ovdje upišite naslov opisa za dijapozitiv

en: Caption Text
hr: Tekst opisa

en: Enter some additional caption text
hr: Unesite neki dodatni tekst opisa

en: Slide Caption
hr: Naziv slajda

en: Caption Title Font Size
hr: Veličina slova naslova naslova

en: Caption Content Font Size
hr: Veličina fonta sadržaja opisa

en: Custom Caption Title Font Color
hr: Prilagođena boja naziva naslova

en: Custom Caption Content Font Color
hr: Boja fonta sadržaja prilagođenog opisa

en: Apply A Link To The Slide
hr: Primjena veze na slajd

en: You can choose to apply the link to the whole image
hr: Možete odlučiti primijeniti vezu na cijelu sliku

en: No link for this slide
hr: Nema veze za ovaj slajd

en: Apply link to image
hr: Primijeni vezu na sliku

en: Where should the image link to?
hr: Gdje bi se trebala povezati slika?

en: Accordion Slider
hr: Klizač harmonike

en: Display an accordion slider with images or post entries
hr: Prikažite klizač harmonike sa slikama ili objavama

en: Accordion Slider Item
hr: Stavka klizača harmonike

en: An Accordion Slider image or video item
hr: Slika klizača harmonike ili video stavka

en: Which type of slider is this?
hr: Koja je to vrsta klizača?

en: Slides can either be generated based on images you choose or on recent post entries
hr: Prezentacije se mogu generirati na temelju slika koje odaberete ili na nedavnim unosima objava

en: Image based Slider
hr: Slider temeljen na slici

en: Entry based Slider
hr: Klizač koji se temelji na ulasku

en: Number of entries
hr: Broj unosa

en: The offset determines where the query begins pulling entries. Useful if you want to remove a certain number of entries because you already query them with another element.
hr: Pomak određuje gdje upit započinje povlačenje unosa. Korisno ako želite ukloniti određeni broj unosa jer ih već tražite s drugim elementom.

en: Display the entry title by default?
hr: Prikazivanje naslova unosa prema zadanim postavkama?

en: Yes - display everywhere
hr: Da - prikaz svugdje

en: Yes - display, but remove title on mobile devices
hr: Da - prikažite, ali uklonite naslov na mobilnim uređajima

en: Display only on active slides
hr: Prikažite samo na aktivnim slajdovima

en: No, never display title
hr: Ne, nikad ne prikaži naslov

en: Display Excerpt?
hr: Prikaz isječka?

en: Check if excerpt/caption of the slide should also be displayed
hr: Provjerite treba li prikazati i isječak / opis slajda

en: Accordion Image Size
hr: Veličina slike harmonike

en: Choose image and Video size for your slideshow.
hr: Odaberite sliku i veličinu videozapisa za vašu prezentaciju.

en: Change the alignment of title and excerpt here
hr: Ovdje promijenite poravnanje naslova i izvoda

en: Caption Font Sizes
hr: Veličine fontova opisa

en: Select a custom font size for the caption titles.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za naslove opisa.

en: Excerpt Font Sizes
hr: Izvadak veličine fontova

en: Select a custom font size for the excerpt.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za izvadak.

en: Select a color for the title here. Leave blank for theme default.
hr: Ovdje odaberite boju za naslov. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Excerpt Color
hr: Boja izvadaka

en: Select a color for the excerpt here. Leave blank for theme default.
hr: Ovdje odaberite boju za izvadak. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Where should the Image link to?
hr: Gdje bi se trebala povezati slika?

en: Featured Image Slider
hr: Istaknuti klizač slika

en: Display a Slideshow of featured images from various posts
hr: Prikazajte prezentaciju predstavljenih slika iz različitih postova

en: Display entries from:
hr: Prikaži unose iz:

en: Title, Excerpt, Read More Button
hr: Naslov, izvadak, gumb Pročitaj više

en: Choose the content you want to display. Please keep in mind that excerpt will be hidden on mobile devices below 767px if you do not select a responsive &quot;Caption Content Font Size&quot;
hr: Odaberite sadržaj koji želite prikazati. Imajte na umu da će izvadak biti skriven na mobilnim uređajima ispod 767px ako ne odaberete responzivnu &quot;Veličinu fonta sadržaja opisa&quot;

en: Title + Read More Button
hr: Naslov + Gumb Pročitajte više

en: Title + Excerpt + Read More Button
hr: Naslov + Izvod + Gumb Pročitajte više

en: The offset determines where the query begins pulling posts. Useful if you want to remove a certain number of posts because you already query them with another element.
hr: Pomak određuje gdje upit započinje s povlačenjem postova. Korisno ako želite ukloniti određeni broj postova jer ih već tražite s drugim elementom.

en: Enforce duplicates (if a blog element on the page should show the same entries as this slider use this setting)
hr: Utvrđivanje duplikata (ako bi element bloga na stranici trebao imati iste unose kao i ovaj klizač koristi ovu postavku)

en: Slider Width/Height Ratio
hr: Omjer širine / visine klizača

en: The slider will always stretch the full available width. Here you can enter the corresponding height (eg: 4:3, 16:9) or a fixed height in px (eg: 300px)
hr: Klizač će uvijek rastegnuti punu dostupnu širinu. Ovdje možete unijeti odgovarajuću visinu (npr. 4:3, 16:9) ili fiksnu visinu u px (npr. 300px)

en: Set the preview image size automatically based on slider height
hr: Postavite veličinu slike za pregled automatski na temelju visine klizača

en: Caption Title Font Sizes
hr: Veličine fonta naslova naslova opisa

en: Caption Content Font Sizes
hr: Veličine fonta sadržaja opisa

en: Content Color
hr: Boja sadržaja

en: Select a color for the content here. Leave blank for theme default.
hr: Ovdje odaberite boju za sadržaj. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Overlay
hr: Prekrivanje

en: Fullscreen Slider
hr: Klizač na cijelom zaslonu

en: Display a fullscreen slideshow element
hr: Prikazivanje elementa prezentacije za cijeli zaslon

en: Fullscreen Slider Item
hr: Stavka klizača preko cijelog zaslona

en: A Fullscreen Slider image or video item
hr: Slika klizača preko cijelog zaslona ili stavka videozapisa

en: Choose image size for your slideshow.
hr: Odaberite veličinu slike za svoj prezentacijski prikaz.

en: If checked the caption will be placed on top of the slider. Please be aware that all slideshow link settings and other captions will be ignored then
hr: Ako je označen, opis će biti postavljen na vrhu klizača. Imajte na umu da će se tada zanemariti sve postavke dijapozitiva i drugi naslovi

en: Display a scroll down arrow
hr: Prikažite strelicu za pomicanje prema dolje

en: Check if you want to show a button at the bottom of the slider that takes the user to the next section by scrolling down
hr: Provjerite želite li prikazati gumb na dnu klizača koji korisnika vodi u sljedeću sekciju pomicanjem prema dolje

en: Extra Elements
hr: Dodatni elementi

en: Choose the behaviour of the slideshow image when scrolling up or down on the page.
hr: Odaberite ponašanje slike dijaprojekcije kada se pomičete prema gore ili dolje na stranici.

en: Please note: &quot;Fixed&quot; does not work in Firefox - this is a known and unresolved browser behaviour. Also recognized in other browsers (caused by CSS transform).
hr: Imajte na umu: &quot;Fiksni&quot; ne radi u Firefoxu - to je poznato i neriješeno ponašanje preglednika. Također prepoznato u drugim preglednicima (uzrokovano CSS transformacijom).

en: Slideshow Image scrolling
hr: Pomicanje slike dijaprojekcije

en: (Fixed)
hr: (Fiksno)

en: Which type of slide is this?
hr: Koja je to vrsta slajda?

en: Video Display
hr: Video prikaz

en: You can either make sure that the whole video is visible and no cropping occurs or that the video is stretched to display full screen
hr: Možete ili osigurati da je čitav videozapis vidljiv i da se ne pojavljuje obrezivanje ili da se videozapis istegne kako bi se prikazao preko cijelog zaslona

en: Display Video in default mode, black borders may occur but the whole video will be visible
hr: Prikažite video u zadanom načinu, mogu se pojaviti crne obrube, ali vidjet će se cijeli video

en: Stretch Video so it covers the whole slideshow (Video must be 16:9 for this option to work properly)
hr: Rastegni video tako da pokriva čitavu dijaprojekciju (Video mora biti 16:9 da bi ova opcija mogla pravilno raditi)

en: Video Settings
hr: Postavke videozapisa

en: Caption Positioning
hr: Pozicioniranje opisa

en: Right Framed
hr: Desno uokvireno

en: Left Framed
hr: Lijevo uokvireno

en: Bottom Framed
hr: Donji okvir

en: Center Framed
hr: Centar uokviren

en: Right without Frame
hr: Pravo bez okvira

en: Left without Frame
hr: Ostavljeno bez okvira

en: Bottom without Frame
hr: Dno bez okvira

en: Center without Frame
hr: Središte bez okvira

en: Fullwidth Easy Slider
hr: Lagani klizač pune širine

en: Display a simple fullwidth slideshow element
hr: Prikaz jednostavnog elementa prezentacije pune širine

en: Fullwidth Easy Slider Item
hr: Stavka jednostavnog klizača pune širine

en: A Fullwidth Easy Slider image or video item
hr: Slika ili videodatografska stavka easy slidera pune širine

en: Slideshow Image and Video Size
hr: Veličina slike i videozapisa dijaprojekcije

en: Slider minimum height in pixel
hr: Minimalna visina klizača u pikselu

en: This is helpful on smaller screens if you got a lot of text in your slider
hr: To je korisno na manjim zaslonima ako imate puno teksta u klizaču

en: Stretch image to fit the slideshow size?
hr: Rastegnite sliku kako bi odgovarala veličini prezentacije?

en: By default the image stretches across the full width of the screen. You can deactivate this behavior and simply align it in the center of the slider
hr: Slika se prema zadanim postavkama proteže preko cijele širine zaslona. Ovo ponašanje možete deaktivirati i jednostavno ga poravnati u sredini klizača

en: Yes, stretch the image
hr: Da, rastegnite sliku

en: No, dont stretch the image. If the browser window is bigger than the image simply align it centered
hr: Ne, ne protežu sliku. Ako je prozor preglednika veći od slike, jednostavno ga poravnajte po sredini

en: Slideshow Background Image
hr: Pozadinska slika dijaprojekcije

en: If you are displaying transparent images like pngs you can set a static background image or pattern that will appear behind those pngs.
hr: Ako prikazujete prozirne slike poput png-a, možete postaviti statičku pozadinsku sliku ili uzorak koji će se pojaviti iza tih png-ova.

en: Slideshow Background
hr: Pozadina dijaprojekcije

en: Video Size
hr: Veličina videozapisa

en: By default the video will try to match the default slideshow size that was selected in the slider settings at 'Slideshow Image and Video Size'
hr: Video će prema zadanim postavkama pokušati uskladiti zadanu veličinu prezentacije koja je odabrana u klizačkim postavkama u odjeljku "Veličina slike i videozapisa"

en: Try to match the default slideshow size (Video will not be cropped, but black borders will be visible at each side)
hr: Pokušajte se uskladiti sa zadanom veličinom prezentacije (Video se neće obrezati, ali crne obrise će biti vidljive na svakoj strani)

en: Try to match the default slideshow size but stretch the video to fill the whole slider (video will be cropped at top and bottom)
hr: Pokušajte uskladiti zadanu veličinu prezentacije, ali ispružite videozapis da ispuni čitav klizač (video će biti obrezan odozgo i dolje)

en: Show the full Video without cropping
hr: Prikaži cijeli video bez obrezivanja

en: Advanced Layerslider
hr: Napredni slojevi slojeva

en: Display a Layerslider Slideshow
hr: Prikazivanje prezentacije slojeva

en: No Layer Slider Found. Click here to create one
hr: Nije pronađen nijedan sloj klizača. Kliknite ovdje da biste je stvorili

en: Edit Layer Slider here
hr: Ovdje uredite klizač sloja

en: Fullwidth Revolution Slider
hr: Klizač revolucije pune širine

en: Display a fullwidth Revolution Slider
hr: Prikaz klizača revolucije pune širine

en: No Revolution Slider Found. Click here to create one
hr: Nije pronađen niti klizač revolucije. Kliknite ovdje da biste je stvorili

en: Edit Revolution Slider here
hr: Ovdje uredite klizač revolucije

en: Social Buttons
hr: Društveni gumbi

en: Create one or more social buttons to share a post or to link to your social profile
hr: Izradite jedan ili više društvenih gumba za dijeljenje objave ili povezivanje s vašim društvenim profilom

en: Profiles
hr: Profili

en: Which Social Buttons do you want to display? Defaults are set in
hr: Koje društvene tipke želite prikazati? Zadane postavke su postavljene

en: Blog Layout
hr: Izgled bloga

en: Check to display
hr: Označite za prikaz

en: Make sure to add the profile link here in &quot;Profile Tab&quot; or in
hr: Obavezno dodajte vezu profila ovdje u &quot;Kartica profila&quot; ili u

en: Social Profiles
hr: Društveni profili

en: Small title
hr: Mali naslov

en: A small title above the buttons.
hr: Mali naslov iznad gumba.

en: Share this entry
hr: Podijelite ovaj unos

en: Use defaults that are also used for your blog (share entry)
hr: Korištenje zadanih postavki koje se koriste i za vaš blog (zajedničko korištenje unosa)

en: Use a custom set
hr: Koristite prilagođeni skup

en: Custom Button Behaviour
hr: Ponašanje prilagođenog gumba

en: Select what you want to do. Social media platform is opened in a new window. Make sure to set the links to your social profiles. Share links are created by theme.
hr: Odaberite što želite učiniti. Platforma društvenih medija otvorena je u novom prozoru. Obavezno postavite veze na svoje društvene profile. Veze za zajedničko korištenje stvaraju se po temi.

en: Share Entry
hr: Zajedničko korištenje unosa

en: Link to your profile
hr: Veza na svoj profil

en: Social Profile And Share Buttons
hr: Društveni profil i gumbi za zajedničko korištenje

en: The following buttons support share links (generated by theme) and links to a profile.
hr: Sljedeći gumbi podržavaju veze za dijeljenje (generirane po temi) i veze na profil.

en: Facebook link
hr: Poveznica na Facebook

en: Twitter link
hr: Link na Twitteru

en: WhatsApp link
hr: WhatsApp veza

en: Pinterest link
hr: Pinterest veza

en: Reddit link
hr: Reddit veza

en: Telegram link
hr: Poveznica na Telegram

en: LinkedIn link
hr: LinkedIn poveznica

en: Tumblr link
hr: Tumblr veza

en: VK link
hr: VK poveznica

en: Email link
hr: Link e-pošte

en: Yelp Share Link
hr: Yelp zajednička poveznica

en: Enter the share link to Yelp for this button.
hr: Unesite vezu za zajedničko korištenje na Yelp za ovaj gumb.

en: Social Profile Buttons
hr: Gumbi društvenog profila

en: The following buttons currently only support links to a profile.
hr: Sljedeći gumbi trenutno podržavaju samo veze na profil.

en: 500px Link
hr: 500px veza

en: Behance Link
hr: Behanceova veza

en: Dribbble Link
hr: Dribling veza

en: Flickr Link
hr: Flickr veza

en: Skype Link
hr: Veza na Skype

en: Soundcloud Link
hr: Soundcloud veza

en: Vimeo Link
hr: Poveznica na Vimeo

en: Xing Link
hr: Xing veza

en: YouTube Link
hr: YouTube veza

en: Enter the link to your profile for this button. Leave empty to use link defined in
hr: Unesite vezu na svoj profil za ovaj gumb. Ostavite prazno da biste koristili vezu definiranu u

en: Social Profile Links
hr: Veze društvenog profila

en: You selected to use the social share buttons used for your blog selected on theme options page . No options available here at the moment.
hr: Odabrali ste korištenje gumba za dijeljenje društvenih mreža koji se koriste za vaš blog odabran na stranici s mogućnostima teme. Ovdje trenutno nema dostupnih opcija.

en: Enter links to your social profiles which will be used in this element only.
hr: Unesite veze na svoje društvene profile koje će se koristiti samo u ovom elementu.

en: Facebook Profile Link
hr: Facebook profilna veza

en: Twitter Profile Link
hr: Veza profila na Twitteru

en: WhatsApp Profile Link
hr: WhatsApp veza profila

en: Pinterest Profile Link
hr: Pinterestova veza profila

en: Reddit Profile Link
hr: Veza na Reddit profil

en: LinkedIn Profile Link
hr: Veza profila na LinkedInu

en: Tumblr Profile Link
hr: Veza profila tumblr-a

en: VK Profile Link
hr: Poveznica na VK profil

en: Email Profile Link
hr: Veza profila e-pošte

en: Yelp Profile Link
hr: Veza profila Yelp

en: 500px Profile Link
hr: Veza profila od 500px

en: Behance Profile Link
hr: Behance profilna veza

en: Dribbble Profile Link
hr: Veza profila driblinga

en: Flickr Profile Link
hr: Veza flickr profila

en: Instagram Profile Link
hr: Instagram profilna veza

en: Skype Profile Link
hr: Veza profila skypea

en: Soundcloud Profile Link
hr: Soundcloud veza profila

en: Vimeo Profile Link
hr: Poveznica na Vimeo profil

en: Xing Profile Link
hr: Veza Xing profila

en: YouTube Profile Link
hr: Veza profila na YouTubeu

en: Button Bar Style
hr: Stil trake gumba

en: Select how to display the social buttons bar
hr: Odabir načina prikaza trake društvenih gumba

en: Rectangular
hr: Pravokutni

en: Rectangular minimal
hr: Pravokutni minimalni

en: Block square
hr: Blok kvadrat

en: Rounded rectangular
hr: Zaobljeni pravokutnik

en: Icon simple
hr: Ikona jednostavna

en: Button Bar Alignment
hr: Poravnanje trake gumba

en: Select alignment of the social buttons bar
hr: Odabir poravnanja trake društvenih gumba

en: Tab Section
hr: Sekcija kartice

en: Add a fullwidth section with tabs that can contain columns and other elements
hr: Dodavanje sekcije pune širine s karticama koje mogu sadržavati stupce i druge elemente

en: Tab Position
hr: Položaj na kartici

en: Define the position of the tab buttons
hr: Definiranje položaja gumba tabulatora

en: Display Tabs above content
hr: Prikaži kartice iznad sadržaja

en: Display Tabs below content
hr: Prikaži kartice ispod sadržaja

en: Tab Buttons Out Of Screen Behaviour
hr: Gumbi tabulatora izvan ponašanja zaslona

en: Select to display arrows in tab button area if tab buttons are out of screens viewport to draw visitors attention that there are more buttons available.
hr: Odaberite za prikaz strelica u području gumba tabulatora ako gumbi kartica nisu u prikazu zaslona kako biste posjetiteljima privukli pozornost da je dostupno više gumba.

en: Display arrows
hr: Prikaži strelice

en: Do not display arrows
hr: Ne prikazuj strelice

en: Initial Open
hr: Početno otvaranje

en: Enter the number of the tab that should be open initially (starting with 1). If tab number does not exist the first tab is taken.
hr: Unesite broj kartice koja bi u početku trebala biti otvorena (počevši od 1). Ako broj kartice ne postoji, uzima se prva kartica.

en: Content height
hr: Visina sadržaja

en: Define the behaviour for the size of the content tabs when switching between the tabs. Content alignment can be set for each tab when &quot;Same Height&quot; is selected.
hr: Definirajte ponašanje veličine kartica sadržaja prilikom prebacivanja između kartica. Poravnanje sadržaja može se postaviti za svaku karticu kada je odabrana opcija &quot;Ista visina&quot;.

en: Same height for all tabs
hr: Ista visina za sve kartice

en: Auto adjust to content
hr: Automatsko prilagođavanje sadržaju

en: Tab Padding
hr: Odmak kartice

en: Define the tab titles top and bottom padding (only works if no icon is displayed at the top of the tab title)
hr: Definiranje gornje i donje obloge naslova kartice (funkcionira samo ako na vrhu naslova kartice nije prikazana nijedna ikona)

en: No Padding
hr: Nema obloge

en: Small Padding
hr: Mali odmak

en: Large Padding
hr: Velika obloga

en: Huge Padding
hr: Ogromna obloga

en: Tab Title Background Color
hr: Boja pozadine naslova kartice

en: Select a custom background color of the tab title bar. Enter no value if you want to use the standard color.
hr: Odaberite prilagođenu boju pozadine naslovne trake kartice. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti standardnu boju.

en: Tab Font Color
hr: Boja fonta kartice

en: Select a custom text color for all tabs. Enter no value if you want to use the standard font color.
hr: Odaberite prilagođenu boju teksta za sve kartice. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti standardnu boju fonta.

en: Active Tab Font Color
hr: Boja fonta aktivne kartice

en: Select a custom text color for the active tab. Enter no value if you want to use the standard font color.
hr: Odaberite prilagođenu boju teksta za aktivnu karticu. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti standardnu boju fonta.

en: Tab Font Color On Hover
hr: Boja fonta kartice na držanju pokazivača miša

en: Select a custom text color for all tabs on hover. Enter no value if you want to use the standard font color.
hr: Odaberite prilagođenu boju teksta za sve kartice na držanju pokazivača miša. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti standardnu boju fonta.

en: Active Tab Font Color On Hover
hr: Boja fonta aktivne kartice prilikom držanja pokazivača miša

en: Select a custom text color for the active tab on hover. Enter no value if you want to use the standard font color.
hr: Odaberite prilagođenu boju teksta za aktivnu karticu prilikom držanja pokazivača miša. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti standardnu boju fonta.

en: Content transition
hr: Prijelaz sadržaja

en: Define the transition between tab content
hr: Definiranje prijelaza između sadržaja tabulatora

en: Delete Tab Section
hr: Izbriši sekciju kartice

en: Show/Hide Tab Section
hr: Pokaži/sakrij sekciju tabulatora

en: Edit Tab Section
hr: Uređivanje sekcije tabulatora

en: Clone Tab Section
hr: Klonirana sekcija kartice

en: Tab
hr: Kartica

en: Add Tab
hr: Dodaj karticu

en: Tab Section content hidden. Click here to show it
hr: Skriven sadržaj sekcije kartice. Kliknite ovdje da biste ga prikazali

en: Creates a single tab for the tab section element
hr: Stvara jednu karticu za element sekcije kartice

en: Tab Title
hr: Naslov kartice

en: Set a tab title
hr: Postavljanje naslova kartice

en: Tab Symbol
hr: Simbol kartice

en: Should an icon or image be displayed at the top of the tab title?
hr: Treba li pri vrhu naslova kartice prikazati ikonu ili sliku?

en: No icon or image
hr: Nema ikone ili slike

en: Display icon
hr: Označite kako bi se prikazala samo ikona na pokazivaču

en: Display image
hr: Prikaži sliku

en: Tab Icon
hr: Ikona kartice

en: Select an icon for your tab title below
hr: U nastavku odaberite ikonu za naslov svoje kartice

en: Tab Image
hr: Slika kartice

en: Tab Image Style
hr: Stil slike kartice

en: No special style
hr: Nema posebnog stila

en: Rounded Borders
hr: Zaobljeni obrubi

en: Vertical align
hr: Okomito poravnanje

en: Choose the vertical alignment of your tab content. (only applies if tabs are set to fixed height)
hr: Odaberite okomito poravnanje sadržaja kartice. (primjenjuje se samo ako su kartice postavljene na fiksnu visinu)

en: Select a custom font color for this tab when active. Leave empty for default color
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za ovu karticu kada je aktivna. Ostavi prazno za zadanu boju

en: Inactive Tab Font Color
hr: Neaktivna boja fonta tabulatora

en: Select a custom font color for this tab when inactive. Leave empty for default color
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za ovu karticu kada je neaktivna. Ostavi prazno za zadanu boju

en: Inactive Tab Font Color On Hover
hr: Neaktivna boja fonta tabulatora na pokazivaču miša

en: Select a custom background color for this section here. Leave empty for default color
hr: Ovdje odaberite prilagođenu boju pozadine za ovu sekciju. Ostavi prazno za zadanu boju

en: Either upload a new, or choose an existing image from your media library. Leave empty if you don't want to use a background image
hr: Prenesite novu ili odaberite postojeću sliku iz svoje medijske biblioteke. Ostavite prazno ako ne želite koristiti pozadinsku sliku

en: Edit Tab
hr: Uređivanje kartice

en: Delete Tab
hr: Izbriši karticu

en: Clone Tab
hr: Klonirana kartica

en: Table
hr: Tablica

en: Creates a data or pricing table
hr: Stvara tablicu podataka ili cijena

en: Table Builder
hr: Sastavljač tablica

en: Start by adding columns and rows, then add content and styling to each.
hr: Započnite dodavanjem stupaca i redaka, a zatim dodajte sadržaj i oblikovanje svakom.

en: Default Row
hr: Zadani red

en: Heading Row
hr: Heading Red

en: Pricing Row
hr: Redak cijena

en: Default Column
hr: Zadani stupac

en: Description Column
hr: Stupac s opisom

en: Center Text Column
hr: Središnji stupac teksta

en: Table Purpose
hr: Svrha tablice

en: Choose if the table should be used to display tabular data or to display pricing options. (Difference: Pricing tables are flashier and try to stand out)
hr: Odaberite treba li tablicu koristiti za prikaz tabličnih podataka ili za prikaz opcija cijene. (Razlika: tablice s cijenama su brže i pokušaju se istaknuti)

en: Use the table as a Pricing Table
hr: Upotrijebite tablicu kao tablicu cijena

en: Use the table to display tabular data
hr: Upotrijebite tablicu za prikaz tabličnih podataka

en: Table Design
hr: Dizajn tablice

en: Use either the default or minimal design
hr: Koristite bilo zadani ili minimalni dizajn

en: Empty Cells
hr: Prazne ćelije

en: Empty Cells are by default hidden. If you want to force equal height across all columns set them to display
hr: Prazne ćelije su zadano skrivene. Ako želite odrediti visinu jednaku u svim stupcima, postavite ih na prikaz

en: Hide empty Cells
hr: Sakrij prazne ćelije

en: Show empty Cells
hr: Prikaži prazne ćelije

en: Table Styling
hr: Styling tablice

en: Table Caption
hr: Natpis u tablici

en: Add a short caption to the table so visitors know what the data is about
hr: Dodajte kratku opciju u tablicu da posjetitelji znaju o čemu se radi

en: Responsive Styling
hr: Odgovarajući stil

en: Select which table styling should be used if the screen is too small for the table.
hr: Odaberite koji će se stil tablice koristiti ako je zaslon premalen za tablicu.

en: Adjust table to screen size
hr: Prilagodite tablicu prema veličini zaslona

en: Make entire table scrollable
hr: Čitava tabla se može pomicati

en: Tabs
hr: Kartice

en: Creates a tabbed content area
hr: Stvara područje sadržaja na karticama

en: Tabs Item
hr: Stavka kartica

en: A single tabs item
hr: Stavka s jednom karticom

en: Add/Edit Tabs
hr: Dodavanje/uređivanje kartica

en: Here you can add, remove and edit the Tabs you want to display.
hr: Ovdje možete dodavati, uklanjati i uređivati kartice koje želite prikazati.

en: Tab 1
hr: Kartica 1

en: Tab 2
hr: Kartica 2

en: Enter the Number of the Tab that should be open initially.
hr: Unesite broj kartice koji bi trebao biti prvotno otvoren.

en: Where should the tabs be displayed
hr: Gdje bi se trebali prikazivati kartice

en: Display tabs at the top
hr: Prikažite kartice na vrhu

en: Display Tabs on the left
hr: Kartice za prikaz s lijeve strane

en: Display Tabs on the right
hr: Kartice za prikaz s desne strane

en: Boxed Tabs
hr: Uokvirene kartice

en: Do you want to display a border around your tabs or without border
hr: Želite li prikazati obrub oko kartica ili bez obruba

en: With border
hr: S granicom

en: Without border
hr: Bez granice

en: Enter the tab title here (Better keep it short)
hr: Ovdje unesite naslov kartice (Bolje da bude kratak)

en: Should an icon be displayed at the left side of the tab title?
hr: Treba li se prikazati ikona na lijevoj strani naslova kartice?

en: Tab Content
hr: Sadržaj kartice

en: Tab Content goes here
hr: Sadržaj kartica nalazi se ovdje

en: Team Member
hr: Član tima

en: Display a team members image with additional information
hr: Prikažite sliku članova tima s dodatnim informacijama

en: Team Member Item
hr: Stavka člana tima

en: A Team Member Element Item
hr: Stavka elementa člana tima

en: Team Member Name
hr: Ime člana tima

en: Name of the person
hr: Ime osobe

en: Team Member Job Title
hr: Naslov posla tima člana

en: Job title of the person.
hr: Naziv zanimanja osobe.

en: Team Member Image
hr: Slika člana tima

en: Team Member Description
hr: Opis člana tima

en: Enter a few words that describe the person
hr: Unesite nekoliko riječi koje opisuju osobu

en: Add/Edit Social Service or Icon Links
hr: Dodavanje/uređivanje veza s društvenim uslugama ili ikonama

en: Below each Team Member you can add Icons that link to destinations like Facebook page, Twitter account etc.
hr: Ispod svakog člana tima možete dodati ikone koje se odnose na odredišta poput facebook stranice, twitter računa itd.

en: Edit Social Service or Icon
hr: Uređivanje socijalne usluge ili ikone

en: Select the scale behaviour of the team member image in surrounding container. Scaling keeps aspect ratio of selected image size.
hr: Odaberite ponašanje skale slike člana tima u okolnom spremniku. Skaliranje zadržava omjer slike odabrane veličine slike.

en: Fit into container (enlarge/decrease to 100% width)
hr: Uklopite se u spremnik (povećajte/smanjite na 100% širinu)

en: Use selected size or decrease to 100% width if too large
hr: Koristite odabranu veličinu ili smanjite na 100% širinu ako je prevelika

en: Team Member Name Font Sizes
hr: Veličine fonta za ime člana tima

en: Select a custom font size for the team member name.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za naziv člana tima.

en: Team Member Job Font Sizes
hr: Veličine fonta za posao člana tima

en: Select a custom font size for the team member job description.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za opis posla člana tima.

en: Team Member Description Font Sizes
hr: Veličine fonta opisa člana tima

en: Select a custom font size for the team member additional description.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za dodatni opis člana tima.

en: Team Member Font Color
hr: Boja fonta člana tima

en: Select a custom font color for team member text. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za tekst člana tima. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Team Member Job Title Font Color
hr: Boja fonta naslova člana tima

en: Select a custom font color for team member job title text. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za tekst naslova posla člana tima. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Team Member Description Font Color
hr: Boja fonta opisa člana tima

en: Select a custom font color for the team member description text. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za tekst opisa člana tima. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Social Service Font Color
hr: Boja fonta socijalne službe

en: Select a custom font color for the social service icon. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za ikonu socijalne usluge. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Social Service Font Color On Hover
hr: Boja fonta socijalne službe na pokazivaču miša

en: Select a custom font color for the social service icon on hover. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za ikonu socijalne usluge na zadržite pokazivač miša. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Hover Text
hr: Tekst pokazivača miša

en: Text that appears if you place your mouse above the Icon
hr: Tekst koji se pojavljuje ako miš postavite iznad Ikone

en: Social Icon Hover Text
hr: Tekst držanja poruke za držanje ikone društvenih mreža

en: Enter the URL of the page you want to link to
hr: Unesite URL stranice na koju želite povezati

en: Open Link in new Window?
hr: Otvoriti vezu u novom prozoru?

en: Select here if you want to open the linked page in a new window
hr: Odaberite ovdje ako želite otvoriti povezanu stranicu u novom prozoru

en: Open in new window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Select Icon
hr: Odaberi ikonu

en: Select an icon for your social service, job, etc. below
hr: U nastavku odaberite ikonu za svoju socijalnu službu, posao itd.

en: Testimonials
hr: Izjave

en: Creates a Testimonial Grid
hr: Stvara testimonijalnu mrežu

en: Testimonial Item
hr: Zapis izjava

en: A Testimonial Element Item
hr: Stavka elementa svjedočanstva

en: Add/Edit Testimonial
hr: Dodavanje/uređivanje svjedočenja

en: Here you can add, remove and edit your Testimonials.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti svoje izjave.

en: Edit Testimonial
hr: Uredi izjavu

en: Testimonial Style
hr: Stil izjave

en: Here you can select how to display the testimonials. You can either create a testimonial slider or a testimonial grid with multiple columns
hr: Ovdje možete odabrati kako prikazati svjedočanstva. Možete stvoriti izjavu klizača ili rešetku izjave s više stupaca

en: Testimonial Grid
hr: Mreža izjava

en: Testimonial Slider (Compact)
hr: Klizač izjave (kompaktan)

en: Testimonial Slider (Large)
hr: Klizač izjave (veliki)

en: Testimonial Grid Columns
hr: Stupac rešetke izjava

en: How many columns do you want to display
hr: Koliko stupaca želite prikazati

en: Testimonial Grid Style
hr: Stil rešetke izjava

en: Set the styling for the testimonial grid
hr: Postavite stil za mrežu izjava

en: Default Grid
hr: Zadana rešetka

en: Minimal Grid
hr: Minimalna rešetka

en: Boxed Grid
hr: Uokvirena rešetka

en: Testimonial Name Font Sizes
hr: Veličine fonta naziva izjave

en: Select a custom font size for the testimonial name.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za naziv izjave.

en: Testimonial Subtitle Font Sizes
hr: Veličine fonta podnaslova izjave

en: Select a custom font size for the testimonial subtitle.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za podnaslov izjave.

en: Testimonial Content Font Sizes
hr: Veličine fonta sadržaja izjave

en: Select a custom font size for the testimonial content.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za sadržaj izjave.

en: Name Font Color
hr: Naziv boje slova

en: Subtitle Font Color
hr: Boja fonta podnaslova

en: Select a custom font color. Leave empty to use &quot;Name Font Color&quot;
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta. Ostavite prazno da biste koristili &quot;Imenuj boju fonta&quot;

en: Content Font Color
hr: Boja fonta sadržaja prilagođenog opisa

en: Select the transition for your testimonials
hr: Odaberite prijelaz za svoja svjedočanstva

en: Select if the testimonials slider should rotate by default
hr: Odaberite treba li se klizač svjedočanstava po zadanom rotirati

en: Enter the Name of the Person to quote
hr: Unesite ime osobe za citiranje

en: Subtitle below name
hr: Podnaslov ispod imena

en: Can be used for a job description
hr: Može se koristiti za opis posla

en: Quote
hr: Citat

en: Enter the testimonial here
hr: Ovdje unesite izjavu

en: Website Link
hr: Link za web mjesto

en: Link to the Persons website
hr: Link na web mjesto za osobe

en: Website Name
hr: Naziv web stranice

en: Linktext for the above Link
hr: Linktekst za gornju poveznicu

en: Testimonial by
hr: Izjava od

en: Text Block
hr: Tekst blok

en: Creates a simple text block with collapse support
hr: Stvara jednostavan blok teksta s podrškom za sažimanje

en: Enter some content for this textblock
hr: Unesite neki sadržaj za ovaj tekstni blok

en: Click here to add your own text
hr: Kliknite ovdje kako biste dodali svoj tekst

en: Textblock
hr: Tekstni blok

en: Textblock Font Sizes
hr: Veličine fonta tekstnog bloka

en: Textblock Font Colors
hr: Boje fonta tekstnog bloka

en: Creates a timeline
hr: Stvara vremensku traku

en: Timeline Item
hr: Stavka vremenske trake

en: A Timeline Element Item
hr: Stavka elementa vremenske trake

en: Add/Edit Milestones
hr: Dodavanje/uređivanje ključnih etapa

en: Here you can add, remove and edit the milestones of your timeline.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti ključne etape vremenske trake.

en: Edit Milestone
hr: Uređivanje ključne etape

en: Milestone 1
hr: Prekretnica 1

en: Milestone 2
hr: Prekretnica 2

en: Milestone 3
hr: Prekretnica 3

en: Timeline Orientation
hr: Usmjerenje vremenske trake

en: Set the orientation of the timeline
hr: Postavljanje usmjerenja vremenske trake

en: Milestone Placement
hr: Postavljanje prekretnice

en: Set the placement of the milestones on the timeline
hr: Postavljanje postavljanja ključnih etapa na vremenskoj traci

en: Alternate
hr: Zastupnički zamjenik

en: Number of Milestones per Slide
hr: Broj ključnih etapa po slajdu

en: Set the number of the milestones visible at a time
hr: Postavljanje broja ključnih etapa vidljivih odjednom

en: 1 Milestone
hr: 1 prekretnica

en: 2 Milestones
hr: 2 prekretnice

en: 3 Milestones
hr: 3 prekretnice

en: 4 Milestones
hr: 4 prekretnice

en: 5 Milestones
hr: 5 ključnih etapa

en: Define the appearance of the content box
hr: Definiranje izgleda okvira sadržaja

en: Plain (default)
hr: Običan (zadani)

en: Box Shadow with Arrow
hr: Sjena okvira sa strelicom

en: Date Font Sizes
hr: Veličine fonta datuma

en: Select a custom font size for the dates.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za datume.

en: Title Font Size
hr: Veličina fonta naslova

en: Content Font Size
hr: Veličina fonta sadržaja

en: Content Box Background Color
hr: Boja pozadine okvira sadržaja

en: Either use the themes default or define a custom background color
hr: Koristite zadane teme ili definirajte prilagođenu boju pozadine

en: Custom Content Box Background Color
hr: Boja pozadine prilagođenog okvira sadržaja

en: Custom Date Font Color
hr: Boja fonta prilagođenog datuma

en: Select a custom icon font color. Leave empty to use the default or the accent color defined in individual Milestones.
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta ikone. Ostavite prazno da biste koristili zadanu ili boju isticanja definiranu u pojedinačnim ključnim etapama.

en: Milestone Date
hr: Datum prekretnice

en: Enter the milestone date here. This can be any format. Use filter avf_customize_heading_settings to change the html tag.
hr: Ovdje unesite datum prekretnice. To može biti bilo koji format. Za promjenu HTML oznake koristite avf_customize_heading_settings filtra.

en: Milestone Title
hr: Naslov prekretnice

en: Enter the Milestone Title here. Use filter avf_customize_heading_settings to change the html tag.
hr: Ovdje unesite naslov prekretnice. Za promjenu HTML oznake koristite avf_customize_heading_settings filtra.

en: Milestone Content
hr: Sadržaj prekretnice

en: Milestone Content goes here
hr: Sadržaj prekretnice ide ovdje

en: Milestone Description
hr: Opis prekretnice

en: Bullet Content
hr: Sadržaj grafičke oznake

en: Select the type of content for your milestone bullet
hr: Odaberite vrstu sadržaja za grafičku oznaku prekretnice

en: Add Icon
hr: Dodavanje ikone

en: Add Image
hr: Dodajte sliku

en: Auto Numbering
hr: Automatsko numeriranje

en: Bullet Shape
hr: Oblik grafičke oznake

en: Arrow shaped bullet
hr: Grafička oznaka u obliku strelice

en: Arrow Shaped
hr: U obliku strelice

en: Milestone Icon
hr: Ikona prekretnice

en: Select an icon for your milestone below
hr: U nastavku odaberite ikonu prekretnice

en: Milestone Bullet
hr: Grafička oznaka prekretnice

en: Vertical Alignment Title and Content
hr: Naslov i sadržaj okomitog poravnanja

en: Applies only for the vertical timeline.
hr: Primjenjuje se samo na okomitu vremensku traku.

en: Baseline (Default)
hr: Osnovni redak (zadano)

en: Milestone Colors
hr: Boje prekretnice

en: Custom Milestone Icon Background Color
hr: Boja pozadine ikone prilagođene prekretnice

en: Select a custom background color for the icon. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju pozadine za ikonu. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Milestone Link?
hr: Link na prekretnicu?

en: Do you want to apply a link to the milestone?
hr: Želite li primijeniti vezu na prekretnicu?

en: Apply link
hr: Primijeni vezu

en: Where do you want to apply the link?
hr: Gdje želite primijeniti vezu?

en: Apply link to the date, icon and headline
hr: Primjena veze na datum, ikonu i naslov

en: Apply link to the icon and date
hr: Primjena veze na ikonu i datum

en: Apply link to icon and headline
hr: Primjena veze na ikonu i naslov

en: Apply link to date and headline
hr: Primijeni vezu na datum i naslov

en: Apply link to icon only
hr: Da, primijenite vezu samo na ikonu

en: Milestone Link
hr: Veza prekretnice

en: Accordion
hr: Harmonika

en: Creates toggles or accordions (can be used for FAQ)
hr: Stvara preklopke ili harmonike (može se koristiti za najčešća pitanja)

en: Accordion Item
hr: Stavka harmonike

en: An Accordion Item (toggle, accordions, FAQ)
hr: Stavka harmonike (preklop, harmonike, najčešća pitanja)

en: Add/Edit Toggles
hr: Dodaj/uredi gumbe

en: Here you can add, remove and edit the toggles you want to display.
hr: Ovdje možete dodati, ukloniti i urediti preklopnike koje želite prikazati.

en: Toggle 1
hr: Uključi/isključi 1

en: Toggle 2
hr: Uključi/isključi 2

en: Use as FAQ Page (SEO improvement)
hr: Koristi kao stranicu s čestim pitanjima (poboljšanje SEO-a)

en: Select if content is used as FAQ and add schema.org markup to support Google Search. You must enable theme option &quot;Automated Schema.org HTML Markup&quot; (SEO tab). For valid structured HTML only one FAQ section allowed per page - you can activate &quot;Sorting&quot; and group questions if needed.
hr: Odaberite koristi li se sadržaj kao najčešća pitanja i dodajte oznaku schema.org da biste podržali Google pretraživanje. Morate omogućiti opciju teme &quot;Automatska Schema.org HTML oznaka&quot; (kartica SEO). Za valjani strukturirani HTML dopušten je samo jedan odjeljak s čestim pitanjima po stranici - po potrebi možete aktivirati &quot;Sortiranje&quot; i grupna pitanja.

en: No markup needed
hr: Nije potrebna oznaka

en: Add FAQ markup
hr: Dodavanje oznaka čestih pitanja

en: Toggles
hr: Uključi/isključi

en: Enter the Number of the Accordion Item that should be open initially. Set to Zero if all should be close on page load
hr: Unesite broj harmonike koji bi u početku trebao biti otvoren. Postavite na Nulu ako bi sve trebalo biti blizu učitavanja stranice

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Should only one toggle be active at a time and the others be hidden or can multiple toggles be open at the same time?
hr: Treba li samo jedan preklopnik biti aktivan istovremeno, a ostale skrivene ili se mogu otvoriti više preklopnika istovremeno?

en: Only one toggle open at a time (Accordion Mode)
hr: Samo jedan prekidač otvoren istovremeno (način harmonike)

en: Multiple toggles open allowed (Toggle Mode)
hr: Dopušteno je otvaranje više preklopnika (Toggle Mode)

en: Display the toggle sorting menu? (You also need to add a number of tags to each toggle to make sorting possible)
hr: Prikazati preklopni izbornik za razvrstavanje? (Također morate dodati broj oznaka na svako prebacivanje da biste omogućili sortiranje)

en: No Sorting
hr: Nema sortiranja

en: Sorting Active
hr: Razvrstavanje aktivno

en: Behaviour
hr: Ponašanje

en: Select the styling of the toggles
hr: Odabir stil preklopnika

en: Elegant
hr: Elegantan

en: Toggles Styling
hr: Uključi/isključi stil

en: Custom +/- Icon Color
hr: Prilagođena boja ikona

en: Select a custom color for the toggle icon. Leave empty to use default
hr: Odaberite prilagođenu boju za ikonu preklopa. Ostavi prazno da bi se koristilo zadano

en: Current Toggle Appearance
hr: Trenutni izgled preklopa

en: Highlight title bar of open toggles
hr: Isticanje naslovne trake otvorenih preklopnika

en: Custom Font Color Current Toggle
hr: Prilagođena boja fonta Trenutna preklopka

en: Select a custom font color for the current active toggle. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za trenutni aktivni preklop. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Custom +/- Icon Color Current Toggle
hr: Prilagođena +/- trenutna preklopna boja ikone

en: Select a custom color for the current active toggle icon. Leave empty to use default
hr: Odaberite prilagođenu boju za trenutnu aktivnu ikonu preklopa. Ostavi prazno da bi se koristilo zadano

en: Background Current Toggle
hr: Trenutna kopija pozadine

en: Select the type of background for the current active toggle title bar.
hr: Odaberite vrstu pozadine za trenutnu aktivnu preklopnu naslovnu traku.

en: Title Bar Custom Background Color
hr: Prilagođena boja pozadine naslovne trake

en: Select a custom background color. Leave empty for default color
hr: Odaberite prilagođenu boju pozadine. Ostavi prazno za zadanu boju

en: Hover Toggle Appearance
hr: Preklopni izgled za držanje pokazivača miša

en: Appearance of toggles on mouse hover
hr: Izgled prekidača na držanju pokazivača miša

en: Custom Hover Font Color
hr: Prilagođena boja fonta za držanje pokazivača miša

en: Select a custom hover font color. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za držanje pokazivača miša. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Custom Hover Background Color
hr: Prilagođena boja pozadine za držanje pokazivača miša

en: Select a custom hover background color. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju pozadine za držanje pokazivača miša. Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Custom Hover +/- Icon Color
hr: Prilagođeni pokazivač miša +/- Boja ikone

en: Select a custom hover color for the toggle icon. Leave empty to use &quot;Custom Hover Font Color&quot;
hr: Odaberite prilagođenu boju držanja pokazivača miša za ikonu preklopa. Ostavite prazno da biste koristili &quot;Prilagođena boja fonta držanja pokazivača miša&quot;

en: Toggle Font Sizes
hr: Uključi/isključi veličine fonta

en: Select a custom font size for the toggle title. Using non default values might need CSS styling.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za preklopni naslov. Korištenje vrijednosti koje nisu zadane možda će trebati CSS styling.

en: Toggle Title Tag (Theme Default is &lt;%s&gt;)
hr: Uključi/isključi naslovnu oznaku (zadana postavka teme je &lt;%s&gt;)

en: Select a html tag for the toggle titles of this element.
hr: Odaberite HTML oznaku za preklopne naslove ovog elementa.

en: Toggle Titles
hr: Uključi/isključi naslove

en: Toggle Title
hr: Uključi/isključi naslov

en: Enter the toggle title here (Better keep it short)
hr: Ovdje unesite preklopni naslov (Bolje da bude kratak)

en: Toggle Content
hr: Uključi/isključi sadržaj

en: Toggle Content goes here
hr: Uključi/isključi sadržaj ide ovdje

en: Toggle Sorting Tags
hr: Uključi/isključi oznaku sortiranja

en: Enter any number of comma separated tags here. If sorting is active the user can filter the visible toggles with the help of these tags
hr: Ovdje unesite bilo koji broj oznaka odvojenih zarezima. Ako je razvrstavanje aktivno, korisnik može filtrirati vidljive preklopnike uz pomoć ovih oznaka

en: For Developers: Custom Tab ID
hr: Za programere: ID prilagođene kartice

en: Insert a custom ID for the element here. Make sure to only use allowed characters (latin characters, underscores, dashes and numbers, no special characters can be used)
hr: Ovdje umetnite prilagođeni ID elementa. Obavezno koristite samo dopuštene znakove (latinične znakove, podvlake, crtice i brojeve, ne mogu se koristiti posebni znakovi)

en: Developer Settings
hr: Postavke razvojnog programera

en: Save Video Thumbnail Locally
hr: Lokalno spremanje sličice videozapisa

en: Download the video preview thumbnail and save it in the media library
hr: Preuzimanje sličice pretpregleda videozapisa i njezino spremanje u biblioteku medijskih sadržaja

en: Download video thumbnail
hr: Preuzmi sličicu videozapisa

en: Choose A Preview/Fallback Image
hr: Odabir slike pretpregleda/vraćanja

en: Widget Area
hr: Područje widgeta

en: Display one of the themes widget areas
hr: Prikažite jedno od područja widgeta za teme

en: Error fetching content - please reload the page and try again
hr: Pogreška pri dohvaćanju sadržaja - ponovno učitajte stranicu i pokušajte ponovo

en: It seems your are no longer logged in. Please reload the page and try again
hr: Čini se da više niste prijavljeni. Ponovo učitajte stranicu i pokušajte ponovo

en: Your session timed out. Simply reload the page and try again
hr: Vaša sesija je istekla. Jednostavno ponovno učitajte stranicu i pokušajte ponovo

en: An error occurred
hr: Došlo je do greške

en: Attention!
hr: Pažnja!

en: All right!
hr: U redu!

en: Close
hr: Zatvoriti

en: Error occured when trying to connect to server.
hr: Došlo je do pogreške prilikom pokušaja povezivanja s poslužiteljem.

en: Select a cell layout
hr: Odaberite izgled ćelije

en: The current number of cells does not allow any layout variations
hr: Trenutni broj ćelija ne dopušta varijacije izgleda

en: You need to add at least one cell
hr: Morate dodati barem jednu ćeliju

en: You need to remove at least one cell
hr: Morate ukloniti barem jednu ćeliju

en: Google changed the way google maps work. You now need to enter a valid Google Maps API Key
hr: Google je promijenio način funkcioniranja Google karata. Sada morate unijeti valjani API ključ google karata

en: You can read a description on how to create and enter that key here:
hr: Opis kako stvoriti i unijeti taj ključ možete pročitati ovdje:

en: Enfold Google Settings
hr: Uključite Google postavke

en: It seems that your Google API key is not configured correctly
hr: Čini se da vaš Google API ključ nije ispravno konfiguriran

en: The key is probably either restricted to the wrong domain or the domain syntax you entered is wrong.
hr: Ključ je vjerojatno ograničen na pogrešnu domenu ili je sintaksa domene koju ste unijeli pogrešna.

en: Please check your API key
hr: Provjerite API ključ

en: here
hr: ovdje

en: The domain that should be allowed is:
hr: Domena koja bi trebala biti dopuštena je:

en: Too many requests at once, please wait a few seconds before requesting coordinates again
hr: Previše zahtjeva odjednom, pričekajte nekoliko sekundi prije nego što ponovno zatražite koordinate

en: Address couldn't be found by Google, please add it manually
hr: Google nije mogao pronaći adresu, dodajte je ručno

en: Please insert a valid address in the fields above
hr: U gornja polja unesite valjanu adresu

en: You cannot select the current edited element as a template. Please use another template or no template. Your selection has been reset.
hr: Trenutni uređeni element ne možete odabrati kao predložak. Koristite drugi predložak ili ne. Vaš odabir je vraćen na izvorno.

en: You have not sufficient rights to perform this operation.
hr: Nemate dovoljno prava za izvođenje ove operacije.

en: Error: Template does not exist.
hr: Pogreška: predložak ne postoji.

en: Do you really want to delete this custom element permanently? This action cannot be undone.
hr: Želite li zaista trajno izbrisati ovaj prilagođeni element? Ovu akciju nije moguće poništiti.

en: Custom element was not deleted.
hr: Prilagođeni element nije izbrisan.

en: Leaflet is not active at the moment. We cannot find the coordinates for your address.
hr: Letak trenutno nije aktivan. Ne možemo pronaći koordinate za vašu adresu.

en: Search Results for address:
hr: Rezultati pretraživanja za adresu:

en: No results found. Please check your input, e.g. spelling of street, city, ....
hr: Nisu pronađeni rezultati. Provjerite svoj unos, npr. pravopis ulice, grada, ....

en: You did not enter an address. Please enter at least a City to fetch the coordinates.
hr: Niste unijeli adresu. Molim vas, uđite barem u grad da biste dohvatili koordinate.

en: You need to add at least one element to the canvas to save this entry as a template
hr: Morate dodati barem jedan element na platno da biste ovaj unos spremili kao predložak

en: Choose Template Name
hr: Odaberite Naziv predloška

en: Save Element as Template: Choose a Name
hr: Spremi element kao predložak: odaberite ime

en: Allowed Characters: Whitespace
hr: Dopušteni likovi: Whitespace

en: Template Name must have at least 3 characters
hr: Naziv predloška mora imati najmanje 3 znaka

en: Could not load the template. You might want to try and reload the page
hr: Predložak nije moguće učitati. Možda želite isprobati i ponovo učitati stranicu

en: Page Layout
hr: Izgled stranica

en: Enfold Shortcode Parser
hr: Enfold Shortcode Raščlanjivač

en: Additional Portfolio Settings
hr: Dodatne postavke portfelja

en: Breadcrumb Hierarchy
hr: Hijerarhija krušnih mrvica

en: Enfold Shortcode Parser Info Window
hr: Uključite prozor s informacijama o raščlanjivaču kratkog koda

en: Visual layout editor
hr: Uređivač vizualnog izgleda

en: Quick Info & Hotkeys
hr: Brze informacije i tipke

en: General Info
hr: Opće informacije

en: To insert an Element either click the insert button for that element or drag the button onto the canvas
hr: Da biste umetnuli element, kliknite gumb za umetanje za taj element ili povucite gumb na platnu

en: If you place your mouse above the insert button a short info tooltip will appear
hr: Ako miš postavite iznad gumba za umetanje, pojavit će se kratki informativni opis

en: To sort and arrange your elements just drag them to a position of your choice and release them
hr: Za razvrstavanje i slaganje elemenata samo ih povucite na mjesto po vašem izboru i otpustite ih

en: Valid drop targets will be highlighted. Some elements like fullwidth sliders and color section can not be dropped onto other elements
hr: Važeće ciljeve pada bit će istaknute. Neki elementi poput klizača pune širine i odjeljak u boji ne mogu se spustiti na druge elemente

en: Edit Elements in Popup Window:
hr: Uređivanje elemenata u skočnom prozoru:

en: Most elements open a popup window if you click them
hr: Većina elemenata otvara skočni prozor ako ih kliknete

en: Press TAB to navigate trough the various form fields of a popup window.
hr: Pritisnite TAB za kretanje kroz različita polja obrasca u skočnom prozoru.

en: Press ESC on your keyboard or the Close Button to close popup window.
hr: Pritisnite ESC na tipkovnici ili gumb Zatvori da biste zatvorili skočni prozor.

en: Press ENTER on your keyboard or the Save Button to save current state of a popup window
hr: Pritisnite ENTER na tipkovnici ili gumb Spremi da biste spremili trenutno stanje skočnog prozora

en: Overwrite Portfolio Link setting
hr: Postavka prepiši Portfolio Link

en: If this entry is displayed in a portfolio grid, it will use the grids link settings (open either in lightbox, or open link url). You may overwrite this setting here
hr: Ako je ovaj unos prikazan u portfeljnoj mreži, koristit će postavke veze rešetki (otvaranje ili u okviru okvira za pregled ili otvaranje URL-a veze). Tu postavku možete prebrisati

en: Use default setting
hr: Koristi zadanu postavku

en: Define custom link
hr: Definiranje prilagođene veze

en: Link portfolio item to external URL
hr: Povežite stavku portfelja s vanjskim URL-om

en: You can add a link to any (external) page here.
hr: Ovdje možete dodati vezu na bilo koju (vanjsku) stranicu.

en: If you add a link to a video that video will open in a lightbox
hr: Ako videozapisu dodate vezu, video će se otvoriti u okviru okvira

en: Ajax Portfolio Preview Settings
hr: Postavke za pregled portfelja Ajax

en: If you have selected to display your portfolio grid as an 'Ajax Portfolio' please choose preview images here and write some preview text. Once the user clicks on the portfolio item a preview element with those images and info will open.
hr: Ako ste odlučili prikazati mrežu portfelja kao "Ajax Portfolio", ovdje odaberite slike za pregled i napišite tekst za pregled. Nakon što korisnik klikne na stavku portfelja otvorit će se element za pregled s tim slikama i informacijama.

en: Add Preview Images
hr: Dodajte slike za pregled

en: Create a new Preview Gallery or Slideshow by selecting existing or uploading new images
hr: Stvorite novu galeriju pregleda ili prezentaciju odabirom postojećih ili prijenosom novih slika

en: Remove Images
hr: Ukloni slike

en: Display Preview Images
hr: Prikaži predpregled slika

en: Display Images as either gallery, slideshow or as a list below each other
hr: Prikažite slike u obliku galerije, prezentacije ili kao popis jedan ispod drugog

en: Image List
hr: Popis slika

en: Don't show the images at all and display the preview text only
hr: Slike uopće ne prikazujte i prikazujte samo tekst za pregled

en: Autorotation
hr: Samoobrtanje

en: Slideshow autorotation Settings in Seconds
hr: Postavke automatske rotacije dijaprojekcije u sekundama

en: Gallery Thumbnail Columns
hr: Stupci sličice galerije

en: How many Thumbnails should be displayed beside each other
hr: Koliko sličica treba biti prikazano jedna pored druge

en: Add Preview Text
hr: Dodajte tekst za pregled

en: The text will appear beside your gallery/slideshow
hr: Tekst će se pojaviti pored vaše galerije / prezentacije

en: Select the desired Page layout
hr: Odaberite željeni izgled stranice

en: Default Layout - set in
hr: Zadani izgled - postavite

en: Sidebar
hr: Bočna traka

en: No Sidebar
hr: Nema bočne trake

en: Left Sidebar
hr: Lijeva bočna traka

en: Right Sidebar
hr: Desna bočna traka

en: Sidebar Setting
hr: Podešavanje bočne trake

en: Choose a custom sidebar for this entry
hr: Odaberite prilagođenu bočnu traku za ovaj unos

en: Footer Settings
hr: Postavke podnožja

en: Display the footer widgets or page?
hr: Želite li prikazati widgete ili stranicu podnožja?

en: Widget based footer options
hr: Mogućnosti podnožja temeljene na Widgetu

en: Footer
hr: Podnožje

en: Display the footer widgets & socket
hr: Prikaz widgeta i utičnice podnožja

en: Display only the footer widgets (no socket)
hr: Prikažite samo widgete podnožja (bez utičnice)

en: Display only the socket (no footer widgets)
hr: Prikažite samo utičnicu (bez widgeta za podnožje)

en: Don't display the socket & footer widgets
hr: Ne prikazujte widgete podnožja i podnožja

en: Page based Footer options - set in
hr: Mogućnosti podnožja temeljene na stranici - podešene u

en: Use selected page to replace footer and keep socket
hr: Korištenje odabrane stranice za zamjenu podnožja i zadržavanje utičnice

en: Use selected page to replace both footer and socket
hr: Korištenje odabrane stranice za zamjenu podnožja i utičnice

en: These settings are only available for stretched layout
hr: Te su postavke dostupne samo za rastegnuti izgled

en: Change layout
hr: Promjena izgleda

en: Footer Behavior (currently in beta)
hr: Ponašanje podnožja (trenutno u beta verziji)

en: Select the behavior of the footer when user scrolls the page.
hr: Odaberite ponašanje podnožja kada korisnik pomiče stranicu.

en: Default Behavior - set in
hr: Zadano ponašanje - postavljeno u

en: Scroll with page
hr: Pomicanje sa stranicom

en: Sticky with curtain effect
hr: Ljepljivo s efektom zavjese

en: These settings are only available for layouts with a main menu placed at the top
hr: Ove su postavke dostupne samo za izgledima s glavnim izbornikom postavljenim na vrhu

en: Title Bar Settings
hr: Postavke naslovne trake

en: Display the Title Bar with Page Title and Breadcrumb Navigation?
hr: Prikazati naslovnu traku s naslovom stranice i navigacijom krušne ploče?

en: Display title and breadcrumbs
hr: Prikaži naslov i krušne mrvice

en: Display only title
hr: Prikaži samo naslov

en: Display only breadcrumbs
hr: Prikažite samo krušne mrvice

en: Hide both
hr: Sakrij oboje

en: Only available if the logo is not
hr: Dostupno samo ako logotip nije

en: below the menu
hr: ispod izbornika

en: Header visibility and transparency
hr: Vidljivost i transparentnost zaglavlja

en: Several options to change the header transparency and visibility on this page.
hr: Nekoliko opcija za promjenu transparentnosti i vidljivosti zaglavlja na ovoj stranici.

en: No transparency
hr: Nema transparentnosti

en: Transparent Header
hr: Prozirni zaglavlje

en: Transparent Header with border
hr: Prozirno zaglavlje s obrubom

en: Transparent & Glassy Header
hr: Prozirno i stakleno zaglavlje

en: Header is invisible and appears once the users scrolls down
hr: Zaglavlje je nevidljivo i pojavljuje se nakon što se korisnici pomaknu prema dolje

en: Hide Header on this page
hr: Sakrij zaglavlje na ovoj stranici

en: Breadcrumb parent page
hr: Nadređena stranica krušnih mrvica

en: Select a parent page for this entry. If no page is selected the theme will use session data to build the breadcrumb.
hr: Odaberite nadređenu stranicu za ovaj unos. Ako nije odabrana nijedna stranica, tema će koristiti podatke sesije za izgradnju krušne mrvice.

en: The Avia Layout Builder allows you to create unique layouts with an easy to use, drag and drop interface.
hr: Avia Layout Builder vam omogućuje stvaranje jedinstvenih izgleda s jednostavnim sučeljem za korištenje, povlačenjem i ispuštanjem.

en: The Builder is available on:
hr: Sastavljač je dostupan na:

en: This element only works with activated advanced layout builder
hr: Ovaj element radi samo s aktiviranim naprednim alatom za izradu izgleda

en: Add
hr: Dodaj

en: Copy and add last entry
hr: Kopiraj i dodaj zadnji unos

en: Item: %s
hr: Stavka: %s

en: Move
hr: Pomicati

en: Actionbutton %d
hr: Akcijski gumb %d

en: avia-action-button-%d
hr: avia-akcijsko-dugme-%d

en: Warning: Characters %s might break ALB backend or frontend. <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/intro-to-layout-builder/#using-special-characters" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Read more</a> if you want to use them. You can use valid HTML markup.
hr: Upozorenje: Znakovi %s mogu slomiti ALB pozadinski sustav ili sučelje. <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/intro-to-layout-builder/#using-special-characters" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Pročitajte više</a> ako ih želite koristiti. Možete koristiti valjanu HTML oznaku.

en: Apply the same value to all?
hr: Primijeniti istu vrijednost na sve?

en: Today
hr: Danas

en: Next
hr: Sljedeći

en: Prev
hr: Prethodna

en: Select...
hr: Odaberite…

en: Street address
hr: Ulica

en: Postcode
hr: Poštanski broj

en: City
hr: Grad

en: State
hr: Država

en: Country
hr: Država

en: Enter Address, then fetch coordinates
hr: Unesite adresu, a zatim dohvatite koordinate

en: Longitude
hr: Zemljopisna dužina

en: Latitude
hr: Zemljopisna širina

en: Add Table Row
hr: Dodajte redak tablice

en: Add Table Column
hr: Dodajte stupac tablice

en: move up
hr: pomicati gore

en: move down
hr: pomicati prema dolje

en: move left
hr: pomicati lijevo

en: move right
hr: pomicati desno

en: Remove Image
hr: Ukloni sliku

en: Remove Animation
hr: Ukloni animaciju

en: Open in same window and use rel="nofollow"
hr: Otvori u istom prozoru i koristi rel="nofollow"

en: Open in same window and use rel="nofollow sponsored"
hr: Otvori u istom prozoru i koristi rel ="nofollow sponzoriran”

en: Open in same window and use rel="nofollow ugc"
hr: Otvori u istom prozoru i koristi rel="nofollow ugc"

en: Open in new window and use rel="nofollow"
hr: Otvori u novom prozoru i koristi rel="nofollow ugc"

en: Open in new window and use rel="nofollow sponsored"
hr: Otvori u novom prozoru i koristi rel ="nofollow sponzorirano"

en: Open in new window and use rel="nofollow ugc"
hr: Otvori u novom prozoru i koristi rel="nofollow ugc"

en: Trying to read non existing property in class %s: %s
hr: Pokušaj čitanja nepostojećeg svojstva u klasi %s: %s

en: Trying to access protected/private property: %s::%s - will become unavailable in a future release. Check for a get method or a filter.
hr: Pokušaj pristupa zaštićenom/privatnom vlasništvu: %s::%s - postat će nedostupan u budućem izdanju. Provjerite ima li metode dohvaćanja ili filtra.

en: Trying to set non existing property in class %s: %s - please consider to define all properties before using
hr: Pokušaj postavljanja nepostojećeg svojstva u klasi %s: %s - razmislite o definiranju svih svojstava prije korištenja

en: Trying to set protected/private property: %s::%s - will become unavailable in a future release. Check for a set method or a filter.
hr: Pokušaj postavljanja zaštićenog/privatnog vlasništva: %s::%s - postat će nedostupan u budućem izdanju. Provjerite ima li postavljene metode ili filtra.

en: Already existing template %1$s is overwritten (%2$s). Make sure this is intended.
hr: Već postojeći %1$s predloška prebrisan je (%2$s). Pobrinite se da je ovo namijenjeno.

en: Right Margin
hr: Desna margina

en: Left Margin
hr: Lijeva margina

en: Theme Default
hr: Zadana tema

en: Choose the border style for your element here
hr: Ovdje odaberite stil obruba za svoj element

en: Select your border width. Leave empty for theme default setting.
hr: Odaberite širinu obruba. Ostavite prazno za zadanu postavku teme.

en: Select the border color for this element here. Leave empty for theme default setting.
hr: Ovdje odaberite boju obruba za ovaj element. Ostavite prazno za zadanu postavku teme.

en: Select your border radius(e.g. 5px). Leave empty to use theme default setting.
hr: Odaberite radijus obruba (npr. 5px). Ostavite prazno da biste koristili zadanu postavku teme.

en: Set the padding here. Leave empty for default value. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Postavite odmak ovdje. Ostavite prazno za zadanu vrijednost. Prihvaćaju se vrijednosti temeljene na pikselima i %. npr: 30px, 5%. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Set the distance from the content to other elements here. Leave empty for default value. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Ovdje postavite udaljenost od sadržaja do drugih elemenata. Ostavite prazno za zadanu vrijednost. Prihvaćaju se vrijednosti temeljene na pikselima i %. npr: 30px, 5%. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Box Shadow Styling
hr: Styling sjene okvira

en: Box Shadow Color
hr: Boja sjene okvira

en: Box Shadow Animation
hr: Animacija sjene okvira

en: Box Shadow Width
hr: Širina sjene okvira

en: Select to add a customized box shadow
hr: Odaberite da biste dodali prilagođenu sjenu okvira

en: Set the shadow styling values, you can use em or px, negative values move in opposite direction. If left empty 0 px is assumed
hr: Postavite vrijednosti oblikovanja sjene, možete koristiti em ili px, negativne vrijednosti kreću se u suprotnom smjeru. Ako se ostavi prazno, pretpostavit će se 0 px

en: Offset X-axis
hr: Pomak X-osi

en: Offset Y-axis
hr: Pomak Y-osi

en: Blur-Radius
hr: Radijus zamućenje

en: Spread-Radius
hr: Radijus širenja

en: Set the width of the box shadow
hr: Postavljanje širine sjene okvira

en: Select a shadow color for this element here. Leave empty for default color
hr: Ovdje odaberite boju sjene za ovaj element. Ostavi prazno za zadanu boju

en: Select to animate the box shadow when element comes into viewport
hr: Odaberite da biste animirali sjenu okvira kada element dođe u viewport

en: No Animation
hr: Animacija

en: Background Gradient Direction
hr: Smjer prijelaza pozadine

en: Define the gradient direction for background of the element
hr: Definiranje smjera prijelaza za pozadinu elementa

en: Top To Bottom
hr: Od vrha do dna

en: Bottom To Top
hr: Od dna prema vrhu

en: Left To Right
hr: S lijeva nadesno

en: Right To Left
hr: S desna na lijevo

en: Left Top To Right Bottom
hr: S lijeva odozgo prema desnom dnu

en: Right Bottom To Left Top
hr: Odozdo prema lijevom vrhu

en: Left Bottom To Right Top
hr: Odlijeva odozdo prema desnom vrhu

en: Right Top To Left Bottom
hr: Zdesna odozgo prema lijevom dnu

en: Radial Inside Outside
hr: Radijalno iznutra-izvana

en: Radial Outside Inside
hr: Radijalno iznutra-iznutra

en: Gradient Color 1
hr: Nijanse boja 1

en: Select the first color for the gradient. Please select the first 2 colors, otherwise this option will be ignored.
hr: Odaberite prvu boju za prijelaz. Odaberite prve dvije boje, inače će se ova mogućnost zanemariti.

en: Gradient Color 2
hr: Nijanse boja 2

en: Select the second color for the gradient. Please select the first 2 colors, otherwise this option will be ignored.
hr: Odaberite drugu boju za prijelaz. Odaberite prve dvije boje, inače će se ova mogućnost zanemariti.

en: Gradient Color 3
hr: Nijanse boja 3

en: Select an optional third color for the gradient. Leave empty if not needed.
hr: Odaberite neobaveznu treću boju za prijelaz. Ostavite prazno ako nije potrebno.

en: Opacity For Background On Hover
hr: Neprozirnost pozadine pri držanju pokazivača miša

en: When using gradient colors it is only possible to select the opacity when you hover over the button. Background colors are not supported. This setting will override any other opacity settings.
hr: Kada koristite stupnjevite boje moguće je odabrati neprozirnost samo kada zadržite pokazivač miša iznad gumba. Boje pozadine nisu podržane. Ova postavka nadjačat će sve druge postavke neprozirnosti.

en: Sonar/Pulsate Effect
hr: Efekt sonara/pulsiranje

en: Shadow only - permanent
hr: Samo sjena - trajno

en: Shadow only - on hover once
hr: Samo sjena - jednom na pokazivaču miša

en: Shadow only - on hover permanent
hr: Samo sjena - trajno na pokazivaču miša

en: Shadow and element  - permanent
hr: Sjena i element - trajni

en: Shadow and element- on hover once
hr: Sjena i element - na pokazivači miša jednom

en: Shadow and element- on hover permanent
hr: Sjena i element - na pokazivači miša trajno

en: Element only - permanent
hr: Samo element - trajno

en: Element only - on hover once
hr: Samo element - jednom pri držanju pokazivača miša

en: Element only - on hover permanent
hr: Samo element - trajno pri držanju pokazivača miša

en: Select a sonar/pulsate effect for the element. This effect might not always work as expected due to layout structure(e.g. for fullwidth elements). This is not a bug.
hr: Odaberite efekt sonara/pulsata za element. Taj učinak možda neće uvijek raditi kako se očekivalo zbog strukture izgleda(npr. za elemente pune širine). Ovo nije buba.

en: Sonar Shadow Color
hr: Boja sjene sonara

en: Select the color for the sonar shadow. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite boju sjene sonara. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Sonar effect duration
hr: Trajanje efekta sonara

en: Select approx. length of one effect, larger value slows down
hr: Odaberite približno duljinu jednog efekta, veća vrijednost se usporava

en: Theme default
hr: Zadana tema

en: Expand Scale
hr: Proširi skalu

en: Select the expand value for the sonar effect
hr: Odaberite proširenu vrijednost za efekt sonara

en: Element Opacity
hr: Neprozirnost elementa

en: Select the opacity of the element when expanding
hr: Odaberite neprozirnost elementa prilikom proširenja

en: Image Scale Starting Size
hr: Početna veličina skale slike

en: You can add a scale animation to the image (enlarge or reduce the image) once the slide is visible. This is the starting size. 0&percnt; is unscaled image.
hr: Slici možete dodati animaciju skale (povećajte ili smanjite sliku) nakon što je slajd vidljiv. Ovo je početna veličina. 0% je neskalirana slika.

en: No Scaling
hr: Bez skaliranja

en: Image Scale End Size
hr: Veličina kraja skale slike

en: Set the end size for the image.
hr: Postavite veličinu kraja slike.

en: Scale Directions
hr: Upute za ljestvicu

en: You can change the scale direction to reverse when you move to the next image. This only works when moving with arrows or swipe, not with dots when switching randomly.
hr: Smjer skale možete promijeniti tako da se okrene kada prijeđete na sljedeću sliku. To se radi samo kada se krećete strelicama ili prijeđete prstom, a ne s točkicama prilikom slučajnog prebacivanja.

en: Same for all
hr: Isto za sve

en: Reverse alternate
hr: Naizmjenično obrnut

en: Scale Duration
hr: Trajanje ljestvice

en: Select the time to enlarge the image. This should be less than &quot;Slider Autorotation Duration&quot;
hr: Odaberite vrijeme za povećanje slike. To bi trebalo biti manje od &quot;Trajanje autorotacije klizača&quot;

en: Start Opacity
hr: Započni neprozirnost

en: Set an image opacity for the start of the scale animation.
hr: Postavite neprozirnost slike za početak animacije skaliranja.

en: SVG Dividers
hr: SVG razdjelnici

en: Top SVG Divider
hr: Gornji SVG razdjelnik

en: Bottom SVG Divider
hr: Donji SVG razdjelnik

en: Choose to use a svg divider here
hr: Ovdje odaberite korištenje svg razdjelnika

en: Divider Color
hr: Boja razdjelnika

en: Select the color for this divider here. Leave empty for theme default.
hr: Ovdje odaberite boju za ovaj razdjelnik. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Divider Width
hr: Širina razdjelnika

en: Select the width of the divider.
hr: Odaberite širinu razdjelnika.

en: Divider Height
hr: Visina razdjelnika

en: Select the height of the divider
hr: Odabir visine razdjelnika

en: Auto - defined by svg viewport
hr: Automatski - definirano svg viewportom

en: Maximum Height
hr: Maksimalna visina

en: Select the maximum height of the divider
hr: Odabir maksimalne visine razdjelnika

en: Flip
hr: Okrenuti

en: Check if you want to horizontal flip the divider.
hr: Provjerite želite li vodoravno okretati razdjelnik.

en: Check if you want an inverted divider image.
hr: Provjerite želite li obrnutu sliku razdjelnika.

en: Bring To Front
hr: Dovedi naprijed

en: Check if you want to bring the divider to front.
hr: Provjerite želite li dovesti razdjelnik naprijed.

en: Hide Preview
hr: Sakrij pretpregled

en: Check to hide the rough preview of the svg divider.
hr: Provjerite kako biste sakrili grubi pregled razdjelnika svg-a.

en: Preview Window
hr: Prozor pretpregleda

en: Textblock Content Styling
hr: Stil sadržaja tekstulanog bloka

en: Select if the content of the textblock shall be displayed in 1 block or float in columns.
hr: Odaberite hoće li sadržaj tekstualnog bloka biti prikazan u jednom bloku ili pluta u stupcima.

en: Single Block
hr: Jedan blok

en: 2 colums
hr: 2 stupca

en: 3 colums
hr: 3 stupca

en: 4 colums
hr: 4 stupca

en: 5 colums
hr: 5 stupca

en: 6 colums
hr: 6 stupaca

en: Gap between columns
hr: Razmak između stupaca

en: Define distance between columns. Allowed are px, %, em - eg. 10px, 5%, 5em. Default is %.
hr: Definirajte udaljenost između stupaca. Dopušteni su px, %, em - npr. 10px, 5%, 5em. Zadano je %.

en: Mobile Breakpoint
hr: Mobilna prijelomna točka

en: Select mobile size when to switch back to 1 column.
hr: Odaberite veličinu mobilnog uređaja kada se želite vratiti na jedan stupac.

en: No Breakpoint
hr: Nema točke prekida

en: Below 989px (Tablet Landscape)
hr: Ispod 989px (Tablet vodoravno)

en: Below 767px (Tablet Portrait)
hr: Ispod 767px (Portret tableta)

en: Below 479px (Smartphone Portrait)
hr: Ispod 479px (Portret pametnog telefona)

en: Text Block Styling
hr: Stil bloka teksta

en: Set an animation for this element. The animation will be shown once the element appears first on screen. Animations only work in modern browsers.
hr: Postavite animaciju za ovaj element. Animacija će biti prikazana nakon što se element prvi put pojavi na zaslonu. Animacije rade samo u modernim preglednicima i samo na stolnim računalima kako bi što brže prikazivali stranicu.

en: Due to CSS limitations &quot;Curtain Reveal Animations&quot; might not always work as expected (e.g. custom stylings, with inline elements,... ). Be selective and check the frontend.
hr: Zbog CSS ograničenja &quot;Curtain Reveal Animations&quot; možda neće uvijek raditi kako se očekivalo (npr. Prilagođeni stylingi, s umetnutim elementima,... ). Budite selektivni i provjerite sučelje.

en: Fade Animations
hr: Animacije iščezavanja

en: Slide Animations
hr: Animacije slajda

en: Rotate Animations
hr: Rotiraj animacije

en: Curtain Reveal Animations
hr: Animacije za otkrivanje zavjesa

en: Advanced Fade Animations
hr: Napredne animacije izbljeđivanja

en: Special Advanced Animations
hr: Posebne napredne animacije

en: Fade in
hr: Iščeznuti u

en: Full rotation
hr: Potpuna rotacija

en: Bottom left rotation
hr: Donja rotacija ulijevo

en: Bottom right rotation
hr: Donja desna rotacija

en: Reveal Top to Bottom
hr: Otkrij od vrha do dna

en: Reveal Bottom to Top
hr: Otkrij odozdo prema vrhu

en: Reveal Left to Right
hr: Otkrij slijeva nadesno

en: Reveal Right to Left
hr: Otkrij zdesna nalijevo

en: Fade in left
hr: Iščeznuti u lijevo

en: Fade in right
hr: Iščeznuti u desno

en: Fade in down
hr: Iščeznuti prema dolje

en: Fade in up
hr: Iščeznuti prema gore

en: Flip in X
hr: Zrcali u X

en: Flip in Y
hr: Zrcali u Y

en: Roll in
hr: Uvaljati

en: Default Animation
hr: Zadana animacija

en: Select how long the animation should last
hr: Odaberite koliko dugo animacija treba trajati

en: Default (approx. 1 sec.)
hr: Zadano (približno 1 sek.)

en: Curtain Background Color
hr: Boja pozadine zavjese

en: Select a custom background color for your curtain reveal
hr: Odaberite prilagođenu boju pozadine za otkrivanje zavjese

en: Curtain Reveal Background Colors List
hr: Popis boja pozadine za otkrivanje zavjesa

en: Enter the custom background colors seperated by | and/or in a new line. If number of items exceeds number of colors it will start again at beginning of the list. If empty, &quot;Curtain Background Color&quot; setting will be used for all.
hr: Unesite prilagođene boje pozadine odvojene | i/ili u novoj liniji. Ako broj stavki premašuje broj boja, ponovno će se pokrenuti na početku popisa. Ako je prazna, za sve će se koristiti postavka &quot;Boja pozadine zavjese&quot;.

en: Z-Index
hr: Z-Indeks

en: Enter the z-index for the curtain reveal of this element. Defaults to 100 if empty or not a number. Necessary when element is placed inside a column/section with a curtain reveal or is covered by some other element.
hr: Unesite z-indeks za otkrivanje zavjesa ovog elementa. Zadano je na 100 ako je prazan ili ne broj. Potrebno kada se element postavi unutar stupca/ presjeka s otkrivanjem zavjese ili je prekriven nekim drugim elementom.

en: Select a value to grayscale the image (filter grayscale()). The bigger, the stronger.
hr: Odaberite vrijednost za sivi ton slike (filtrirajte sive tonove()). Što veći, to jači.

en: Keep original
hr: Zadrži izvorno

en: Blob
hr: Mrlja

en: Flower
hr: Cvijet

en: Hexagon
hr: Heksagon

en: Sketch
hr: Skica

en: Triangle
hr: Trokut

en: Mask Overlay
hr: Prekrivanje maski

en: Select to use a mask overlay effect
hr: Odaberite za korištenje efekta prekrivanja maske

en: No overlay
hr: Bez prekrivanja

en: Image overlay
hr: Prekrivanje povezane slike

en: Linear gradient overlay
hr: Prekrivanje linearnog gradijenta

en: Radial gradient overlay
hr: Prekrivanje linearnog gradijenta

en: Mask Shape
hr: Oblik maske

en: Select the image to use as mask shape
hr: Odaberite sliku koja će se koristiti kao oblik maske

en: Mask Size
hr: Veličina maske

en: Select the image mask size
hr: Odabir veličinu maske slike

en: Fit
hr: Prilagodi

en: Fill
hr: Ispuni

en: Mask Scale
hr: Skala maski

en: Scale the image mask. Allowed unit values are px, &percnt;, em, vw. Defaults to px.
hr: Poredaj masku slike. Dopuštene jedinične vrijednosti su px, &percnt;, em, vw. Zadano je za px.

en: Mask Position
hr: Položaj maske

en: Select the image mask position
hr: Odabir položaja maske slike

en: Mask Repeat
hr: Ponavljanje maske

en: Select the image mask repeat behaviour
hr: Odaberite ponovljeno ponašanje maske slike

en: No Repeat
hr: Nema ponavljanja

en: Tile Horizontally
hr: Pločica vodoravno

en: Tile Vertically
hr: Pločica okomito

en: Fill with space
hr: Ispunite razmakom

en: Round to fit
hr: Zaokružite da odgovara

en: Rotation Angle Of Linear Gradient
hr: Kut rotacije linearnog gradijenta

en: By default the linear gradient is bottom to top (0 deg). Here you can rotate the gradient.
hr: Prema zadanim postavkama linearni gradijent je odozdo prema gore (0 stupnjeva). Ovdje možete rotirati gradijent.

en: No rotation
hr: Nema rotacije

en: Radial Gradient Shape
hr: Oblik linearnog gradijenta

en: Select the shape of the radial gradient.
hr: Odaberite oblik radijalnog gradijenta.

en: Align to closest side
hr: Poravnaj prema najbližoj strani

en: Align to farthest side
hr: Poravnaj prema najudaljenijoj strani

en: Align to closest corner
hr: Poravnaj u najbliži kut

en: Align to farthest corner
hr: Poravnaj prema najudaljenijem kutu

en: Radial Gradient Position
hr: Položaj linearnog gradijenta

en: Select the center position of the radial gradient.
hr: Odaberite središnji položaj radijalnog gradijenta.

en: Select the start opacity. 1 shows background, 0 hides it.
hr: Odaberite početnu neprozirnost. 1 prikazuje pozadinu, 0 je skriva.

en: 2nd Opacity
hr: druga neprozirnost

en: Select the second opacity. 1 shows background, 0 hides it.
hr: Odaberite drugu neprozirnost. 1 prikazuje pozadinu, 0 je skriva.

en: 3rd Opacity
hr: treća neprozirnost

en: Select the 3rd opacity. 1 shows background, 0 hides it.
hr: Odaberite treću neprozirnost. 1 prikazuje pozadinu, 0 je skriva.

en: Not used
hr: Ne koristi se

en: Smoothen Image
hr: Izglađivanje slike

en: Select a value to smoothen the image (filter blur()). The bigger, the stronger.
hr: Odaberite vrijednost za izglađivanje slike (zamućenje filtra()). Što veći, to jači.

en: Street and Number
hr: Ulica i broj

en: Enter the street and streetnumber seperated by space, e.g. Teststreet 15.
hr: Uđite na ulicu i ulični broj odvojen prostorom, npr. Teststreet 15.

en: Postalcode (Zip Code)
hr: Poštanski broj (poštanski broj)

en: Enter the postalcode (Zip code) for the city, e.g. 12454
hr: Unesite poštanski broj (poštanski broj) za grad, npr. 10370

en: Enter the city name, e.g. Denver
hr: Unesite naziv grada, npr. Zagreb

en: Enter the Country, e.g. Canada
hr: Uđite u zemlju, npr. u Hrvatska

en: Optional State
hr: Država, neobavezno

en: Optionally enter State to identify the location
hr: Po želji unesite državu da biste identificirali lokaciju

en: Optional County
hr: Županija, neobavezno

en: Optionally enter County to identify the location
hr: Po želji unesite županiju da biste identificirali lokaciju

en: Fetch coordinates
hr: Dohvati koordinate

en: Click button to fetch the coordinates for the address above to speed up loading of map in frontend.
hr: Kliknite gumb da biste dohvatili koordinate gornje adrese da biste ubrzali učitavanje karte u prednjem dijelu.

en: Fetch coordinates for address above
hr: Dohvati koordinate za gore navedenu adresu

en: Fetching address .......
hr: Dohvaćanje adrese .......

en: Enter the longitude of your adress, use "." for comma, e.g. 48.21475
hr: Unesite dužinu svoje adrese, upotrijebite "." za zarez, npr. 48.21475

en: Enter the latitude of your adress, use "." for comma, e.g. 16.37366388888
hr: Unesite zemljopisnu širinu svoje adrese, upotrijebite "." za zarez, npr. 16.37366388888

en: Additional Attributes
hr: Dodatni atributi

en: Enter additional shortcode attributes here that are not available with predefined options.
hr: Ovdje unesite dodatne atribute kratkog koda koji nisu dostupni s unaprijed definiranim mogućnostima.

en: We recommend to enter each option in a new line like:
hr: Preporučujemo da svaku mogućnost unesete u novi redak kao što je:

en: Additional Shortcode Attributes
hr: Dodatni atributi kratkog koda

en: Use default - WooCommerce Thumbnail (%d*%d)
hr: Koristi zadano - Sličica WooCommerce (%d*%d)

en: Use default - Shop Catalog (%d*%d)
hr: Koristi zadano – katalog trgovina (%d*%d)

en: Select image size
hr: Odaberite veličinu slike

en: Depending on your layout It might be better to select a larger image size for better image quality. Default size can be changed at Dashboard -&gt; Appearance -&gt; Customize -&gt; WooCommerce -&gt; Product Images -&gt; Thumbnail.
hr: Ovisno o vašem izgledu Možda bi bilo bolje odabrati veću veličinu slike za bolju kvalitetu slike. Zadana veličina može se promijeniti na nadzornoj ploči -&gt; Izgled -&gt; Prilagodi -&gt; WooCommerce -&gt; Slike proizvoda -&gt; Minijatura.

en: Use default (defined at Dashboard -&gt; Customize -&gt; WooCommerce)
hr: Koristi zadano (definirano na nadzornoj ploči -&gt; Prilagodi -&gt; WooCommerce)

en: Sort alphabetically
hr: Poredaj po abecednom redu

en: Sort by most recent
hr: Poredaj po najnovijim

en: Sort by price
hr: Poredaj po cijeni

en: Sort by popularity
hr: Poredaj po popularnosti

en: Sort randomly
hr: Poredaj nasumično

en: Sort by menu order and name
hr: Sortiranje po redoslijedu i nazivu izbornika

en: Sort by average rating
hr: Razvrstajte prema prosječnoj ocjeni

en: Sort by relevance
hr: Poredaj po važnosti

en: Sort by Product ID
hr: Poredaj po ID-u proizvoda

en: WooCommerce Out of Stock Product visibility
hr: WooCommerce izvan vidljivosti proizvoda na zalihama

en: Select the visibility of WooCommerce products. Default setting can be set at Woocommerce -&gt Settings -&gt Products -&gt Inventory -&gt Out of stock visibility
hr: Odaberite vidljivost WooCommerce proizvoda. Zadana postavka može se postaviti na Woocommerce -&gt Postavke -&gt Proizvodi -&gt Zalihe -&gt Vidljivost izvan zaliha

en: Show products out of stock
hr: Prikaži proizvode izvan zaliha

en: WooCommerce Hidden Products visibility
hr: WooCommerce skriveni proizvodi vidljivost

en: Select the visibility of WooCommerce products depending on catalog visibility. Can be set independently for each product: Edit Product -&gt Publish panel -&gt Catalog visibility
hr: Odaberite vidljivost WooCommerce proizvoda ovisno o vidljivosti kataloga. Može se postaviti neovisno za svaki proizvod: Uređivanje proizvoda -&gt Ploča za objavljivanje -&gt Vidljivost kataloga

en: Show all products
hr: Pokaži sve proizvode

en: Hide hidden products
hr: Sakrij skrivene proizvode

en: Show hidden products only
hr: Pokaži samo skrivene proizvode

en: WooCommerce Featured Products visibility
hr: Vidljivost istaknutih proizvoda WooCommerce

en: Select the visibility of WooCommerce products depending on checkbox &quot;This is a featured product&quot; in catalog visibility. Can be set independently for each product: Edit Product -&gt Publish panel -&gt Catalog visibility
hr: Odaberite vidljivost WooCommerce proizvoda ovisno o potvrdnom okviru &quot;Ovo je istaknuti proizvod&quot; u vidljivosti kataloga. Može se postaviti neovisno za svaki proizvod: Uređivanje proizvoda -&gt Ploča za objavljivanje -&gt Vidljivost kataloga

en: Hide featured products
hr: Sakrij istaknute proizvode

en: Show featured products only
hr: Pokaži samo istaknute proizvode

en: WooCommerce Sorting Options
hr: Mogućnosti sortiranja WooCommerce

en: Here you can choose how to sort the products. Default setting can be set at Dashboard -&gt; Appearance -&gt; Customize -&gt; WooCommerce -&gt; Product Catalog -&gt; Default Product Sorting
hr: Ovdje možete odabrati kako sortirati proizvode. Zadana postavka može se postaviti na Dashboard -&gt; Izgled -&gt; Prilagodi -&gt; WooCommerce -&gt; Katalog proizvoda -&gt; Zadano sortiranje proizvoda

en: WooCommerce Sorting Order
hr: Redoslijed sortiranja WooCommerce

en: Here you can choose the order of the result products. Default setting can be set at Dashboard -&gt; Appearance -&gt; Customize -&gt; WooCommerce -&gt; Product Catalog -&gt; Default Product Sorting
hr: Ovdje možete odabrati redoslijed rezultatskih proizvoda. Zadana postavka može se postaviti na Dashboard -&gt; Izgled -&gt; Prilagodi -&gt; WooCommerce -&gt; Katalog proizvoda -&gt; Zadano sortiranje proizvoda

en: Let user pick by displaying a dropdown with sort options (default value is defined at Default product sorting)
hr: Dopusti korisniku odabir tako da prikaže padajući izbornik s mogućnostima sortiranja (zadana vrijednost definirana je na Zadano sortiranje proizvoda)

en: WooCommerce Sidebar Filters
hr: Filtri bočne trake WooCommerce

en: Allow to filter products for this element using the 3 WooCommerce sidebar filters: Filter Products by Price, Rating, Attribute. These filters are only shown on the selected WooCommerce Shop page (WooCommerce -&gt; Settings -&gt; Products -&gt; General -&gt; Shop Page) or on product category pages. You may also use a custom widget area for the sidebar.
hr: Dopustite filtriranje proizvoda za ovaj element pomoću 3 WooCommerce bočna filtra: Filtrirajte proizvode prema cijeni, ocjeni, atributu. Ti se filtri prikazuju samo na odabranoj stranici WooCommerce Shop (WooCommerce -&gt; Postavke -&gt; Proizvodi -&gt; Općenito -&gt; Stranica trgovine) ili na stranicama kategorije proizvoda. Za bočnu traku možete koristiti i prilagođeno područje widgeta.

en: Ignore filters
hr: Zanemari filtre

en: Use filters
hr: Korištenje filtara

en: Selectbox For Entries
hr: Okvir za odabir unosa

en: Select where to choose the entries from
hr: Odaberite kada izabrati ulazak od

en: Select from categories only
hr: Odaberi samo iz kategorija

en: Extended selectbox
hr: Prošireni okvir za odabir

en: Products To Display
hr: Proizvodi za prikaz

en: Select which products should be displayed by selecting a taxonomy
hr: Odabirom taksonomije odaberite koji će se proizvodi prikazivati

en: Product Images
hr: Slike proizvoda

en: Should product image be displayed?
hr: Treba li prikazati sliku proizvoda?

en: Products
hr: Proizvodi

en: default setting - used for all screen sizes (no media query)
hr: zadana postavka - koristi se za sve veličine zaslona (bez upita medija)

en: for large screens (wider than 990px - Desktop)
hr: za velike zaslone (šire od 990px - Desktop)

en: for medium sized screens (between 768px and 989px - eg: Tablet Landscape)
hr: za zaslone srednje veličine (između 768px i 989px - npr.: Krajolik tableta)

en: for small screens (between 480px and 767px - eg: Tablet Portrait)
hr: za male zaslone (između 480px i 767px - npr.: Portret tableta)

en: for very small screens (smaller than 479px - eg: Smartphone Portrait)
hr: za vrlo male zaslone (manje od 479px - npr. Portret pametnog telefona)

en: Tablet Landscape
hr: Pejzaž tableta

en: Tablet Portrait
hr: Portret tableta

en: Please keep in mind: Due to limitations in CSS it is not possible to combine all possible advanced settings like animations, transforms,...  They might not work as expected - this is not a bug. Please be selective and check the frontend.
hr: Imajte na umu: Zbog ograničenja u CSS-u nije moguće kombinirati sve moguće napredne postavke poput animacija, transformacija,... Možda neće raditi kako se očekivalo - to nije bug. Budite selektivni i provjerite sučelje.

en: Font Size default - used for all screen sizes(no media query)
hr: Zadana postavka Veličina fonta - koristi se za sve veličine zaslona (bez medijskog upita)

en: Font Size for large screens (wider than 990px - eg: Desktop)
hr: Veličina fonta za velike zaslone (šira od 990px - npr.: Radna površina)

en: Font Size for medium sized screens (between 768px and 989px - eg: Tablet Landscape)
hr: Veličina fonta za zaslone srednje veličine (između 768px i 989px - npr. Pejzaž tableta)

en: Font Size for small screens (between 480px and 767px - eg: Tablet Portrait)
hr: Veličina fonta za male zaslone (između 480px i 767px - npr. Portret tableta)

en: Font Size for very small screens (smaller than 479px - eg: Smartphone Portrait)
hr: Veličina fonta za vrlo male zaslone (manja od 479px - npr. Portret pametnog telefona)

en: Font Size for large screens (wider than 990px - Desktop)
hr: Veličina fonta za velike zaslone (šira od 990px - Radna površina)

en: Enter size of the font, only use valid CSS units. Unit defaults to px if missing.
hr: Unesite veličinu fonta, koristite samo valjane CSS jedinice. Ako nedostaje, jedinica zadano je za px.

en: Leave empty for default.
hr: Ostavite prazno za zadano.

en: Leave empty to use default setting.
hr: Ostavite prazno da biste koristili zadanu postavku.

en: Hiding this text on large screens by default is currently not supported and will be ignored.
hr: Skrivanje ovog teksta na velikim zaslonima prema zadanim postavkama trenutno nije podržano i bit će zanemareno.

en: Hiding this text on large screens is currently not supported and will be ignored.
hr: Skrivanje ovog teksta na velikim zaslonima trenutno nije podržano i zanemarit će se.

en: To hide text on this device enter &quot;hidden&quot;.
hr: Da biste sakrili tekst na ovom uređaju unesite &quot;skriveno&quot;.

en: Font size for the text in px
hr: Veličina fonta za tekst u px-u

en: Set the column count for this element, based on the device screensize.
hr: Postavite broj stupaca za ovaj element na temelju veličine zaslona uređaja.

en: Please note that changing the default will overwrite any individual &quot;landscape&quot; width settings. Each item will have the same width
hr: Imajte na umu da će promjena zadanog prebrisati sve pojedinačne postavke širine &quot;pejzaža&quot;. Svaka stavka imat će istu širinu

en: Element Columns
hr: Stupci elemenata

en: Automatic, based on screen width
hr: Automatski, na temelju širine zaslona

en: Column count - default, used for all screen sizes(no media query)
hr: Broj stupaca - zadano, koristi se za sve veličine zaslona (bez medijskog upita)

en: Column count for large screens (wider than 990px - eg: Desktop)
hr: Broj stupaca za velike zaslone (širi od 990px - npr. Radna površina)

en: Column count for medium sized screens (between 768px and 989px - eg: Tablet Landscape)
hr: Broj stupaca za zaslone srednje veličine (između 768px i 989px - npr. Pejsaž tableta)

en: Column count for small screens (between 480px and 767px - eg: Tablet Portrait)
hr: Broj stupaca za male zaslone (između 480px i 767px - npr. Portret tableta)

en: Column count for very small screens (smaller than 479px - eg: Smartphone Portrait)
hr: Broj stupaca za vrlo male zaslone (manji od 479px - npr. Portret pametnog telefona)

en: How many columns do you want to use.
hr: Koliko stupaca želite koristiti.

en: Responsive behaviour is handled by default from theme.
hr: Uzvratno ponašanje prema zadanim se postavkama obrađuje iz teme.

en: Element Visibility
hr: Vidljivost elementa

en: Set the visibility for this element, based on the device screensize.
hr: Postavite vidljivost za ovaj element na temelju veličine zaslona uređaja.

en: Hide on large screens (wider than 990px - eg: Desktop)
hr: Sakrijte se na velikim zaslonima (širi od 990px - npr.: Radna površina)

en: Hide on medium sized screens (between 768px and 989px - eg: Tablet Landscape)
hr: Sakrijte na zaslonima srednje veličine (između 768px i 989px - npr.: tablet vodoravno)

en: Hide on small screens (between 480px and 767px - eg: Tablet Portrait)
hr: Sakrijte se na malim zaslonima (između 480px i 767px - npr.: Portret tableta)

en: Hide on very small screens (smaller than 479px - eg: Smartphone Portrait)
hr: Sakrijte se na vrlo malim zaslonima (manji od 479px - npr. Portret pametnog telefona)

en: Parallax Rules
hr: Pravila paralakse

en: Right to left
hr: S desna na lijevo

en: Select a parallax effect for the element when scrolling the page. Parallax is supported in modern browsers supporting transform and ignored in older.
hr: Prilikom pomicanja stranice odaberite efekt paralakse za element. Parallax je podržan u modernim preglednicima koji podržavaju transformaciju i zanemaruju se kod starijih.

en: Do not forget to set z-index in &quot;Position Tab&quot;.
hr: Ne zaboravite postaviti z-indeks u &quot;Kartica položaja&quot;.

en: Parallax Speed
hr: Brzina paralakse

en: Select the speed the element is moved different to content when the page is scrolled. A positiv value will move it faster, a negative will slow it down.
hr: Odaberite brzinu premještanja elementa različito od sadržaja prilikom pomicanja stranice. Pozitiv vrijednost će ga brže pomicati, negativ će ga usporiti.

en: Transform Rules
hr: Transformacija pravila

en: X-Axis
hr: Os X

en: Y-Axis
hr: Os Y

en: Z-Axis
hr: Os Z

en: Rotation Angle
hr: Kut rotacije

en: Scale X-Axis
hr: Skaliranje osi X

en: Scale Y-Axis
hr: Skaliranje osi Y

en: Scale Z-Axis
hr: Skaliraj os Z

en: X-Axis distortion Angle
hr: Kut izobličenja osi X

en: Y-Axis distortion Angle
hr: Kut izobličenja osi Y

en: Enter a valid value (including a CSS unit like px, em, vw,..) to set a perspective, used to apply a perspective transform (to the children of the element). Negative values are syntax errors. Leave empty to use default or inherit desktop setting.
hr: Unesite valjanu vrijednost (uključujući CSS jedinicu poput px, em, vw,..) da biste postavili perspektivu koja se koristi za primjenu transformacije perspektive (na djecu elementa). Negativne vrijednosti su sintaksne pogreške. Ostavite prazno da biste koristili zadanu postavku ili naslijedili radnu površinu.

en: Enter valid values to rotate the element. Leave all empty for no rotation or to inherit desktop setting.
hr: Unesite valjane vrijednosti za rotiranje elementa. Ostavite sve prazne bez zakretanja ili za nasljeđivanje postavki radne površine.

en: Valid values x,y,z: 0-1, Angle: e.g. 45deg
hr: Valjane vrijednosti x,y,z: 0-1, Kut: npr. 45stupnjeva

en: Unset values default to rotate3d( 0, 0, 1, 0 ).
hr: Poništavanje zadanih vrijednosti za rotiranje3d( 0, 0, 1, 0 ).

en: Enter valid values to scale the element. Leave all empty for no scale or to inherit desktop setting.
hr: Unesite valjane vrijednosti za skaliranje elementa. Ostavite sve prazne bez skale ili za nasljeđivanje postavki radne površine.

en: Unset values default to scale3d( 1, 1, 1 ).
hr: Poništavanje zadanih vrijednosti za scale3d( 1, 1, 1 ).

en: Scaling
hr: Skaliranje

en: Enter valid values to skew the element. Leave all empty for no skew or to inherit desktop setting.
hr: Unesite valjane vrijednosti da biste iskrivili element. Ostavite sve prazne bez iskrivljenja ili da naslijedite postavku radne površine.

en: Valid values Angle: e.g. 45deg
hr: Valjane vrijednosti kuta: npr. 45stupnjeva

en: Unset values default to skew( 0, 0 ).
hr: Poništavanje zadanih vrijednosti za iskrivljavanje(0, 0 ).

en: Skewing
hr: Iskrivljenje

en: Enter valid values to translate coordinates of the element. Leave all empty for no translation or to inherit desktop setting.
hr: Unesite valjane vrijednosti za prevođenje koordinata elementa. Ostavite sve prazne bez prijevoda ili za nasljeđivanje postavki radne površine.

en: Unset values default to translate3d( 0, 0, 0 ).
hr: Poništavanje zadane vrijednosti za prijevod3d( 0, 0, 0 ).

en: Translate Coordinates
hr: Prevedi koordinate

en: Transformations
hr: Transformacije

en: Position Rules
hr: Pravila položaja

en: Relative
hr: Relativno

en: Absolute
hr: Apsolutna

en: Use theme default
hr: Koristi zadano za temu

en: Select a css position for the element.
hr: Odaberite css položaj za element.

en: Be aware that the result of position is very much depending on the CSS rules of the surrounding containers. Check the CSS and HTML layout if it is not as expected.
hr: Imajte na umu da rezultat položaja uvelike ovisi o CSS pravilima okolnih spremnika. Provjerite CSS i HTML izgled ako nije kako se očekivalo.

en: Element Position
hr: Položaj elementa

en: Select the location for the element. Leave not needed values empty and make sure to use correct combinations and css units. Defaults to px. Do not forget to check responsive appearance.
hr: Odaberite mjesto elementa. Ostavite potrebne vrijednosti prazne i obavezno koristite ispravne kombinacije i css jedinice. Zadano je za px. Ne zaboravite provjeriti uzvratni izgled.

en: Set the z-index for this element. Leave empty to use default or inherit desktop setting.
hr: Postavite z-indeks za ovaj element. Ostavite prazno da biste koristili zadanu postavku ili naslijedili radnu površinu.

en: Set your custom margin.  Valid CSS units are accepted, eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Postavite prilagođenu marginu. Prihvaćaju se valjane CSS jedinice, npr. 30px, 5&percnt;. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Set your custom padding. Valid CSS units are accepted, eg: 30px, 5&percnt;. px is used as default unit.
hr: Postavite prilagođenu oblogu. Prihvaćaju se valjane CSS jedinice, npr. 30px, 5&percnt;. px se koristi kao zadana jedinica.

en: Leave empty for theme default settings.
hr: Ostavite prazno za zadane postavke teme.

en: Leave empty to use default settings.
hr: Ostavite prazno da biste koristili zadane postavke.

en: Slideshow Section Top And Bottom Margin
hr: Gornja i donja margina sekcije dijaprojekcije

en: Set a custom top or bottom margin. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;. Leave empty for default or inherit desktop setting.
hr: Postavite prilagođenu gornju ili donju marginu. Prihvaćaju se vrijednosti temeljene na pikselima i %. npr: 30px, 5%. Ostavite prazno za zadanu postavku ili naslijedite radnu površinu.

en: Margin Top
hr: Gornja margina

en: Margin Bottom
hr: Donja margina

en: Slide Title Tabs Padding
hr: Odmak kartica naslova slajda

en: Define the slide title tabs top padding (only works if no icon is displayed at the top of the slide title)
hr: Odredite gornju oblogu kartica naslova slajda (funkcionira samo ako na vrhu naslova slajda nije prikazana nijedna ikona)

en: Default Padding (10px)
hr: Zadana obloga (10px)

en: Small Padding (0)
hr: Mali odmak (0)

en: Large Padding (20px)
hr: Velika obloga (20px)

en: Custom Padding
hr: Prilagođena obloga

en: Custom Slide Title Tabs Padding
hr: Obloga prilagođenih kartica naslova slajda

en: Set a custom padding. Both pixel and &percnt; based values are accepted. eg: 30px, 5&percnt;. Leave empty for default or inherit desktop setting.
hr: Postavite prilagođeni odmak. Prihvaćaju se vrijednosti temeljene na pikselima i %. npr: 30px, 5%. Ostavite prazno za zadanu postavku ili naslijedite postavke s radne radne površine.

en: Padding Top
hr: Obloga vrh

en: Slides Content Padding
hr: Odmak sadržaja slajdova

en: Define the slide sections top and bottom padding
hr: Odredite oblogu vrha i dna sekcije slajda

en: Default Padding (50px 50px)
hr: Zadana obloga (50px 50px)

en: Small Padding (20px 20px)
hr: Mali odmak (20px 20px)

en: Large Padding (70px 70px)
hr: Velika obloga (70px 70px)

en: Huge Padding (130px 130px)
hr: Ogromna obloga (130px 130px)

en: Custom Slides Content Padding
hr: Obloga obruba sadržaja slajdova

en: Blog status of elements is currently not available
hr: Status elemenata na blogu trenutno nije dostupan

en: Post status of elements is currently not available
hr: Status objave elemenata trenutno nije dostupan

en: No theme shortcodes used in widgets
hr: U widgetima se ne koriste kratki kodovi tema

en: currently updating database
hr: trenutno ažurira bazu podataka

en: is up to date
hr: je ažuran

en: Shortcode Usage Overview
hr: Pregled korištenja kratkog koda

en: General Element Manager Info
hr: Informacije o generalnom elementu managera

en: Element Manager Version:
hr: Verzija upravitelja elementa:

en: Element Manager Update State:
hr: Stanje ažuriranja upravitelja elementa:

en: Blog Usage - which elements are used in the blog
hr: Korištenje bloga – koji se elementi koriste na blogu

en: Post Usage - which elements are used in this post
hr: Upotreba objave - koji se elementi koriste u ovom postu

en: Widget Usage - which elements are used in the sidebar widgets
hr: Upotreba widgeta - koji se elementi koriste u widgetima bočne trake

en: Check State - shows, which elements are recognised or new or in update
hr: Provjeri stanje – prikazuje koji su elementi prepoznati ili novi ili ažurirani

en: Detailed Shortcode Usage
hr: Detaljna upotreba kratkog koda

en: Session has expired. Your requested action could not be executed. Please try again or reload the page.
hr: Sesija je istekla. Traženu akciju nije moguće izvršiti. Pokušajte ponovo ili ponovno učitajte stranicu.

en: Sorry, you have not enough rights to perform requested action.
hr: Nažalost, nemate dovoljno prava za izvođenje tražene akcije.

en: Custom Elements
hr: Prilagođeni elementi

en: Attention: It is not recommended to edit custom element templates here !
hr: Pažnja: Ovdje se ne preporučuje uređivanje prilagođenih predložaka elemenata !

en: Not all features provided are supported here and this might break layout. Please edit your elements using the &quot;Edit Element&quot; button from an advanced layout builder page.
hr: Ovdje nisu podržane sve navedene značajke i to bi moglo prekinuti izgled. Uredite elemente pomoću gumba &quot;Uredi element&quot; s napredne stranice sastavljača izgleda.

en: Editing a custom element template is not allowed from this screen.
hr: Uređivanje prilagođenog predloška elementa nije dopušteno s ovog zaslona.

en: Please edit your elements using the &quot;Edit Element&quot; button from an advanced layout builder page.
hr: Uredite elemente pomoću gumba &quot;Uredi element&quot; s napredne stranice sastavljača izgleda.

en:  Elements
hr:  Elementi

en: Copy to a new draft
hr: Kopiraj u novu skicu

en: Excerpt (= Tooltip)
hr: Izvadak (= opis alata)

en: Filter by Elements
hr: Filtriraj po elementima

en: All ALB Elements
hr: Svi ALB elementi

en: All users
hr: Svi korisnici

en: (Copy)
hr: (Kopiraj)

en: This element title already exists.
hr: Ovaj naslov elementa već postoji.

en: Title will be changed to:
hr: Naslov će se promijeniti u:

en: Custom Element could not be created/updated.
hr: Prilagođeni element nije moguće stvoriti/ažurirati.

en: Not enough information provided.
hr: Nema dovoljno informacija.

en: Illegal shortcode.
hr: Ilegalni kratki kod.

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Item for: %s
hr: Stavka za: %s

en: An item for %s %s
hr: Stavka za %s %s

en: Custom Element and stored Custom Element do not match.
hr: Prilagođeni element i spremljeni prilagođeni element se ne podudaraju.

en:  - Customize: %s
hr:  - Prilagodba: %s

en:  - Customize Item: %s
hr:  - Prilagodba stavke: %s

en: Sorry, custom element icon section does not exist currently. Please save page content and reload page to see icon for the new element.
hr: Nažalost, prilagođena sekcija ikone elementa trenutno ne postoji. Spremite sadržaj stranice i ponovno učitajte stranicu da biste vidjeli ikonu novog elementa.

en: Custom element &quot;%s&quot; successfully updated.
hr: Prilagođeni element &quot;%s&quot; uspješno je ažuriran.

en: Custom element &quot;%s&quot; successfully created. Continue with setting the options for this element.
hr: Prilagođeni element &quot;%s&quot; uspješno je stvoren. Nastavite s postavljanjem mogućnosti za ovaj element.

en: Custom Element could not be updated.
hr: Prilagođeni element nije moguće ažurirati.

en: Custom Element shortcode edited and stored shortcode do not match.
hr: Prilagođeni element kratki kod uređen i pohranjeni kratki kod se ne podudaraju.

en: Shortcode does no longer exist or has been deactivated.
hr: Kratki kod više ne postoji ili je deaktiviran.

en: An item for %s
hr: Stavka za %s

en: Database error on saving.
hr: Pogreška baze podataka pri spremanju.

en: Custom Element &quot;%s&quot; was updated.
hr: Prilagođeni element &quot;%s&quot; je ažuriran.

en: Unknown element name
hr: Nepoznat naziv elementa

en: Custom Element &quot;%s&quot; could not be deleted.
hr: Prilagođeni element &quot;%s&quot; nije moguće izbrisati.

en: Custom Element shortcode to delete and stored shortcode do not match.
hr: Kratki kod Prilagođenog elementa za brisanje i pohranjeni kratki kod se ne podudara.

en: Custom subitem elements cannot be deleted when &quot;All subitems use the same custom element template&quot; is selected in theme options. This is the default setting.
hr: Prilagođene elemente podmjesta nije moguće izbrisati kada je u mogućnostima teme odabrano &quot;Sva podmjesta koriste isti prilagođeni predložak elementa&quot;. Ovo je zadana postavka.

en: Custom element subitem settings have also been deleted.
hr: Izbrisane su i postavke podmjesta prilagođenih elemenata.

en: Internal database error occured deleting the custom element.
hr: Došlo je do interne pogreške baze podataka prilikom brisanja prilagođenog elementa.

en: Custom Element &quot;%s&quot; was deleted.
hr: Prilagođeni element &quot;%s&quot; je izbrisan.

en: ALB Custom Elements
hr: ALB prilagođeni elementi

en: ALB Custom Element
hr: Prilagođeni element ALB-a

en: Add New Custom Element
hr: Dodaj novi prilagođeni element

en: Add New ALB Custom Element Template
hr: Dodaj novi predložak prilagođenog elementa ALB-a

en: Edit ALB Custom Element Template
hr: Uređivanje predloška prilagođenog elementa ALB-a

en: New ALB Custom Element
hr: Novi ALB prilagođeni element

en: View ALB Custom Element Template
hr: Prikaz predloška prilagođenog elementa ALB-a

en: Search ALB Custom Element Templates
hr: Pretraživanje predložaka prilagođenih elemenata ALB-a

en: No ALB Custom Element Template found
hr: Nije pronađen predložak prilagođenog elementa ALB-a

en: No ALB Custom Element Templates found in Trash
hr: U smeću nisu pronađeni predlošci prilagođenih elemenata ALB-a

en: ALB Custom Element Template Categories
hr: Kategorije prilagođenih predložaka ALB-a

en: ALB Custom Element Template Category
hr: Kategorija predloška prilagođenog elementa ALB-a

en: Custom Element Shortcode (only used when editing a CET in modal popup):
hr: Kratki kod prilagođenih elemenata (koristi se samo pri uređivanju CET-a u modalnom skočnom prozoru):

en: ALB Elements:
hr: ALB elementi:

en: Custom Elements:
hr: Prilagođeni elementi:

en: Select default ALB Elements
hr: Odabir zadanih ALB elemenata

en: Select Custom Elements
hr: Odabir prilagođenih elemenata

en: Item for:
hr: Stavka za:

en: Single item for %s:
hr: Jedna stavka za %s:

en: Click button, then hover over the elements to show edit action buttons for each element
hr: Kliknite gumb, a zatim zadržite pokazivač miša iznad elemenata da biste prikazali akcijske gumbe za uređivanje za svaki element

en: Editing of custom elements is not allowed on fullscreen mode.
hr: Uređivanje prilagođenih elemenata nije dopušteno u načinu rada preko cijelog zaslona.

en: Edit Custom Elements
hr: Uređivanje prilagođenih elemenata

en: End Edit Custom Elements
hr: Završi uređivanje prilagođenih elemenata

en: Filter the custom element shortcode buttons for editing
hr: Filtriranje prilagođenih gumba kratkog koda elementa za uređivanje

en: Show all elements
hr: Pokaži sve elemente

en: Base elements only
hr: Samo osnovni elementi

en: Item elements only
hr: Samo elementi stavke

en: Create A New Custom Element Template
hr: Stvaranje novog predloška prilagođenog elementa

en: Create Element
hr: Stvori element

en: Update Custom Element Template Data
hr: Ažuriranje podataka prilagođenog predloška elementa

en: Update Element
hr: Ažuriraj element

en: Base element template
hr: Predložak osnovnog elementa

en: Item element template
hr: Predložak elementa stavke

en: Create an editable template
hr: Stvaranje predloška koji se može uređivati

en: Select what template you want to create. If you create an item template any settings for base template you make here will be ignored.
hr: Odaberite predložak koji želite stvoriti. Ako stvorite predložak stavke, sve postavke osnovnog predloška koje ovdje napravite bit će zanemarene.

en: this option
hr: ova mogućnost

en: Unlock %s
hr: Otključavanje %s

en: Lock %s
hr: Zaključaj %s

en: Do not allow to change this setting when using this template
hr: Nemoj dopustiti promjenu ove postavke prilikom korištenja ovog predloška

en: Item:
hr: Stavka:

en: Item for %s:
hr: Stavka za %s:

en: Item for %s:
hr: Stavka za %s:

en: Create a new element
hr: Stvaranje novog elementa

en: Select the base element for your new custom element.
hr: Odaberite osnovni element za novi prilagođeni element.

en: A custom element is a new element with predefined option values based on an existing element.
hr: Prilagođeni element novi je element s unaprijed definiranim vrijednostima mogućnosti koje se temelje na postojećem elementu.

en: When creating a new custom element you can set default values for each option. You can also lock an option so it will no longer be possible to change it once you add a new instance of the new custom element to the page canvas.
hr: Prilikom stvaranja novog prilagođenog elementa možete postaviti zadane vrijednosti za svaku mogućnost. Također možete zaključati opciju tako da je više neće biti moguće promijeniti nakon što dodate novu instancu novog prilagođenog elementa na područje stranice.

en: If you edit a locked value of a custom element, it will automatically change for all elements on your site.
hr: Ako uredite zaključanu vrijednost prilagođenog elementa, ona će se automatski promijeniti za sve elemente na vašem web-mjestu.

en: Learn more about custom elements in the
hr: Dodatne informacije o prilagođenim elementima potražite u odjeljku

en: documentation
hr: dokumentacija

en: What is a custom element?
hr: Što je prilagođeni element?

en: Name of Element
hr: Naziv elementa

en: Enter a custom name for this element. At least 4 characters and limited to 30 characters. Allowed characters are Whitespace, a-zA-Z0-9-_/
hr: Unesite prilagođeni naziv za ovaj element. Najmanje 4 znaka i ograničeno na 30 znakova. Dopušteni znakovi su Whitespace, a-zA-Z0-9-_/

en: Add your Custom Element Name
hr: Dodavanje prilagođenog naziva elementa

en: Enter a description text - will be displayed when you hover above the custom element icons in ALB or in selectboxes for custom elements
hr: Unesite tekst opisa - prikazat će se kada zadržite pokazivač miša iznad ikona prilagođenih elemenata u ALB-u ili u okvirima za odabir prilagođenih elemenata

en: No Custom Element used - all options available
hr: Nije korišten prilagođeni element - dostupne su sve mogućnosti

en: All theme options are available and can be changed
hr: Sve mogućnosti teme su dostupne i mogu se mijenjati

en: pending review
hr: osvrt u tijeku

en: draft
hr: skica

en: trashed
hr: uništeno

en: Create New Element Template
hr: Stvori novi predložak elementa

en: Edit Element Template:
hr: Uredi predložak elementa:

en: Using this feature is reserved for Super Admins. You unfortunately don't have the necessary permissions.
hr: Korištenje ove značajke rezervirano je za Super administratore. Nažalost, nemate potrebne dozvole.

en: Was not able to retrieve the Font name from your Uploaded Folder
hr: Nije uspio dohvatiti naziv fonta iz prenesene mape

en: Was not able to remove Font
hr: Nije moguće ukloniti font

en: Wasn't able to create temp folder
hr: Nije uspio stvoriti privremenu mapu

en: Unable to extract the file.
hr: Nije moguće izdvojiti datoteku.

en: Wasn't able to work with Zip Archive
hr: Nije mogao raditi s Zip Arhivom

en: Found no SVG file with font information in your folder. Was not able to create the necessary config files
hr: U vašoj mapi nije pronađena SVG datoteka sa informacijama o fontu. Nije moguće stvoriti potrebne konfiguracijske datoteke

en: Was not able to write a config file
hr: Nije moguće napisati konfiguracijsku datoteku

en: Previous
hr: Prethodni

en: Read More
hr: Pročitaj više

en: No link selected
hr: Nije odabrana veza

en: E-Mail to:
hr: E-pošta u:

en: Error: Post Type %s has been removed
hr: Pogreška: %s vrste objave je uklonjena

en:  *** Error: Post %d missing
hr:  *** Pogreška: Nedostaje %d objava

en: Error: Taxonomy %s has been removed
hr: Pogreška: uklonjena je %s taksonomije

en:  *** Error:  Term %d missing
hr:  *** Pogreška: nedostaje %d termin

en: No attachment image available
hr: Nema dostupne slike privitka

en: No attachment image available for:
hr: Nema dostupne slike privitka za:

en: Attachment image for:
hr: Slika privitka za:

en: Follow a manual added link
hr: Praćenje ručno dodane veze

en: Send an E-Mail to:
hr: Pošalji poruku e-pošte u:

en: Wrong link - page does not exist
hr: Pogrešna veza - stranica ne postoji

en: Link to:
hr: Veza na:

en: Link to %s in %s
hr: Veza na %s u %s

en: Original Width
hr: Izvorna širina

en: Original Height
hr: Izvorna visina

en: Use size from media libary &quot;Attachment Display Settings&quot;
hr: Koristi veličinu iz biblioteke medijskih sadržaja &quot;Postavke prikaza privitka&quot;

en: Custom Link
hr: Prilagođena veza

en: If provided, the image will link to this URL
hr: Ako je osigurano, slika će se povezati s ovim URL-om

en: Expand
hr: Proširiti

en: Click to view content
hr: Kliknite da biste prikazali sadržaj

en: In order to prevent breaking the layout it is only possible to change the visibility settings for columns once they take up the full screen width, which means only on mobile devices
hr: Kako bi se spriječilo razbijanje izgleda, moguće je promijeniti postavke vidljivosti stupaca tek nakon što zauzmu širinu cijelog zaslona, što znači samo na mobilnim uređajima

en: Mobile display
hr: Prikaz mobilnog uređaja

en: Display settings for this element when viewed on smaller screens
hr: Postavke prikaza za ovaj element kada se gledaju na manjim zaslonima

en: Hide on mobile devices
hr: Sakrij na mobilnim uređajima

en: Mobile Breakpoint Position
hr: Položaj mobilne točke prijeloma

en: Select position of column when switching to fullwidth. Only used when &quot;Column Behaviour&quot; set to individual.
hr: Odaberite položaj stupca prilikom prelaska na punu propusnost - na temelju 0. Koristi se samo kada je &quot;Ponašanje stupca&quot; postavljeno na pojedinačno.

en: Position 1
hr: Položaj 1

en: Position 2
hr: Položaj 2

en: Position 3
hr: Položaj 3

en: Position 4
hr: Položaj 4

en: Position 5
hr: Položaj 5

en: Position 6
hr: Položaj 6

en: Enable it here
hr: Omogućite ga ovdje

en: Element disabled
hr: Element onemogućen

en: Select which post types should be used. Note that your taxonomy will be ignored if you do not select an assign post type. If you don't select post type all registered post types will be used
hr: Odaberite koje vrste postova treba koristiti. Imajte na umu da će vaša taksonomija biti zanemarena ako ne odaberete vrstu dodjele pošte. Ako ne odaberete vrstu knjiženja, koristit će se sve registrirane vrste postova

en: Select Post Type
hr: Odaberite vrstu objave

en: Apply a link to the text?
hr: Želite li primijeniti vezu na tekst?

en: Use Default Link
hr: Koristi zadanu vezu

en: Open in Lightbox
hr: Otvori u lightboxu

en: Select if you want to open the link in a new window and set additional SEO options (needs to be activated in &quot;Theme Options -> Layout Builder&quot;)
hr: Odaberite želite li otvoriti vezu u novom prozoru i postaviti dodatne SEO opcije (potrebno ih je aktivirati u odjeljku &quot;Mogućnosti teme -> Sastavljač izgleda&quot;)

en: Please link to an external video by URL
hr: Povezivanje s vanjskim videozapisom po URL-u

en: A list of all supported Video Services can be found on
hr: Popis svih podržanih video usluga možete pronaći na

en: Working examples:
hr: Radni primjeri:

en: Using self hosted videos is currently disabled. You can enable it in Enfold &raquo; Performance
hr: Trenutno je onemogućeno korištenje videozapisa na kojima se hostira. Možete ga omogućiti u Enfoldu &raquo; Performanse

en: Either upload a new video or choose an existing video from your media library
hr: Prijenos novog videozapisa ili odabir postojećeg videozapisa iz biblioteke medijskih sadržaja

en: Different Browsers support different file types (mp4, ogv, webm). If you embed an example.mp4 video the video player will automatically check if an example.ogv and example.webm video is available and display those versions in case its possible and necessary
hr: Različiti preglednici podržavaju različite vrste datoteka (mp4, ogv, webm). Ako ugradite example.mp4 video, video player automatski će provjeriti je li primjer.ogv i example.webm video dostupan i prikazat će te verzije u slučaju da je to moguće i potrebno

en: Using external services like Youtube or Vimeo is currently disabled. You can enable it in Enfold &raquo; Performance
hr: Korištenje vanjskih usluga kao što su Youtube ili Vimeo trenutno je onemogućeno. Možete ga omogućiti u Enfoldu &raquo; Performanse

en: Either upload a new video, choose an existing video from your media library or link to a video by URL
hr: Prenesite novi videozapis, odaberite postojeći videozapis iz multimedijske biblioteke ili povežite video putem URL-a

en: Working examples, in case you want to use an external service:
hr: Primjeri rada u slučaju da želite koristiti vanjsku uslugu:

en: Attention when using self hosted HTML 5 Videos
hr: Pažnja pri korištenju HTML 5 videozapisa

en: Player controls such as the volume slider will not be accessible when slide overlay or permanent caption is enabled, but we created a
hr: Kontrole programa player-a, kao što je klizač glasnoće, neće biti dostupne kada je omogućeno prekrivanje slajdova ili trajni opis, ali stvorili smo

en:  just in case controls are necessary.
hr:  Samo u slučaju da su kontrole nužne.

en: Choose Video
hr: Odaberite Video

en: Use Video
hr: Koristite Video

en: Either upload a new video, choose an existing video from your media library or link to a video by URL. If you want to make sure that all browser can display your video upload a mp4, an ogv and a webm version of your video.
hr: Prenesite novi videozapis, odaberite postojeći videozapis iz biblioteke medijskih sadržaja ili povežite videozapis po URL-u. Ako želite biti sigurni da svi pregledniki mogu prikazati vaš videozapis, prenesite mp4, ogv i webm verziju vašeg videozapisa.

en: Choose Another Video (HTML5 Only)
hr: Odaberite drugi videozapis (samo HTML5)

en: Disable Autoplay
hr: Onemogući automatsku reprodukciju

en: Check if you want to disable video autoplay when this slide shows. Autoplayed videos will be muted by default.
hr: Provjerite želite li onemogućiti automatsku reprodukciju videozapisa prilikom prikazivanja ovog slajda. Videozapisi koji se automatski reproduciraju prema zadanim će postavkama biti isključeni.

en: Check if you want to mute the video
hr: Provjerite želite li isključiti videozapis

en: Check if you want to loop the video (instead of showing the next slide the video will play from the beginning again)
hr: Provjerite želite li zaustaviti videozapis (umjesto da se pokaže sljedeći slajd, video će se reproducirati iz početka)

en: Mobile Fallback Image Link
hr: Mobilna povratna slika link

en: You can enter a link to a video on youtube or vimeo that will open in a lightbox when the fallback image is clicked by the user. Links to self hosted videos will be opened in a new browser window on your mobile device or tablet
hr: Možete unijeti vezu na videozapis na youtubeu ili vimeu koji će se otvoriti u svjetlosnoj kutiji kada korisnik klikne rezervnu sliku. Veze na videozapise koji se sami hostiraju otvorit će se u novom prozoru preglednika na vašem mobilnom uređaju ili tabletu

en: Check if you want to display a transparent color and/or pattern overlay above your slideshow image/video. Video player controls will not be accessible when this option is enabled.
hr: Provjerite želite li prikazati prozirnu boju i/ili sloj uzorka iznad slike/videozapisa dijaprojekcije. Kontrole reproduktora videozapisa neće biti dostupne kada je ova mogućnost omogućena.

en: Apply A Link Or Buttons To The Slide
hr: Primjena veze ili gumba na slajd

en: You can choose to apply the link to the whole image or to add 'Call to Action Buttons' that get appended to the caption
hr: Možete odlučiti primijeniti vezu na cijelu sliku ili dodati „Pozvati na gumbe za akciju“ koji se dodaju opisu

en: No Link for this slide
hr: Nema veze za ovaj slajd

en: Apply Link to Image
hr: Primijeni vezu na sliku

en: Attach one button
hr: Pričvrstite jedan gumb

en: Attach two buttons
hr: Pričvrstite dva gumba

en: Where should the image link to
hr: Gdje bi slika trebala biti povezana s

en: Button 1 Label
hr: Gumb 1 Oznaka

en: Button 1 Color
hr: Boja gumba 1

en: Choose a color for your button here
hr: Ovdje odaberite boju svog gumba

en: Button 1 Link
hr: Link 1 gumba

en: Where should the button link to
hr: Gdje bi se gumb trebao povezati s

en: Button 1 Link Target
hr: Cilj veze 1 gumba

en: Button 2 Label
hr: Oznaka gumba 2

en: This is the text that appears on your second button.
hr: Ovo je tekst koji se pojavljuje na vašem drugom gumbu.

en: Button 2 Color
hr: Boja gumba 2

en: Choose a color for your second button here
hr: Ovdje odaberite boju za svoj drugi gumb

en: Button 2 Link
hr: Link 2 gumba

en: Button 2 Link Target
hr: Ciljana veza 2 gumba

en: Button Background Color On Hover
hr: Boja pozadine gumba prilikom držanja pokazivača miša

en: Custom Button Background Color On Hover
hr: Boja pozadine prilagođenog gumba prilikom držanja pokazivača miša

en: Button Font Color
hr: Boja fonta gumba

en: Custom Button Font Color
hr: Boja fonta prilagođenog gumba

en: Button Font Color On Hover
hr: Boja fonta gumba pri držanju pokazivača miša

en: Custom Button Font Color On Hover
hr: Boja fonta prilagođenog gumba na držanju pokazivača miša

en: Select background color for your button here
hr: Ovdje odaberite boju pozadine za gumb

en: Select background color on hover for your button here (translucent and theme colors might not always work properly when using custom border stylings).
hr: Ovdje odaberite boju pozadine na lebdenju pokazivača miša za gumb (prozirne boje i boje tema možda neće uvijek raditi ispravno kada koristite prilagođene stilove obruba).

en: Select font color for your button here
hr: Ovdje odaberite boju fonta za gumb

en: Select font color on hover for your button here
hr: Ovdje odaberite boju fonta na lebdenju pokazivača miša za gumb

en: Light Transparent
hr: Svjetlo prozirno

en: Dark Transparent
hr: Tamno prozirna

en: Theme Color
hr: Boja teme

en: Theme Color Highlight
hr: Isticanje boje teme

en: Theme Color Subtle
hr: Boja teme suptilna

en: White
hr: Bijelo

en: Blue
hr: Plava

en: Red
hr: Crvena

en: Green
hr: Zelena

en: Orange
hr: Narančasto

en: Teal
hr: Plavozelena

en: Purple
hr: Ljubičasta

en: Pink
hr: Ružičasta

en: Silver
hr: Srebrna

en: Grey
hr: Siva

en: Black
hr: Crno

en: Translucent Buttons
hr: Prozirni gumbi

en: Colored Buttons
hr: Obojeni gumbi

en: Opacity On Hover
hr: Neprozirnost pri držanju miša

en: Select the opacity for the element on hover (Opacity setting for a possible background gradient color or some effects may have precedence !).
hr: Odaberite neprozirnost elementa na držanju pokazivača miša (postavka neprozirnosti za moguću boju gradijenta pozadine ili neki efekti mogu imati prednost !).

en: Select the opacity for the element. Please keep in mind that other settings might have precedence and overrule this.
hr: Odaberite neprozirnost elementa. Imajte na umu da druge postavke mogu imati prednost i nadglasati ih.

en: Select the transition for your slideshow
hr: Odabir prijelaza za dijaprojekciju

en: Slide sidewards
hr: Slajd u stranu

en: Slide up/down
hr: Pomaknite se gore / dolje

en: Slideshow Transition
hr: Prijelaz dijaprojekcije

en: Transition Speed
hr: Brzina prijelaza

en: Selected speed in milliseconds for transition effect.
hr: Odabrana brzina u milisekundama za efekt prijelaza.

en: Slideshow Autorotation
hr: Automatska rotacija dijaprojekcije

en: Select if the slideshow should rotate by default
hr: Odaberite treba li se dijaprojekcija po zadanom rotirati

en: Slider Autorotation Duration
hr: Trajanje autorotacije klizača

en: Slides/Images will be shown the selected amount of seconds and then moved to the next
hr: Slajdovi/Slike prikazat će se odabranom količinom sekundi, a zatim će se premjestiti na sljedeću

en: Stop Autorotation With Last Slide/Image
hr: Zaustavi automatsku rotaciju s posljednjim slajdom/slikom

en: Check if you want to disable autorotation when the last slide/image is displayed
hr: Provjerite želite li onemogućiti autorotaciju prilikom prikazivanja posljednjeg slajda/slike

en: Disable Manual Rotation
hr: Onemogući ručnu rotaciju

en: Check if you want to stop when the last or first slide/image is displayed when user navigates manually and autorotation is not active. This also hides the corresponding navigation arrow.
hr: Provjerite želite li zaustaviti kada se posljednji ili prvi slajd/slika prikaže kada se korisnik ručno kreće, a autorotacija nije aktivna. Time se također skriva odgovarajuća navigacijska strelica.

en: Slider Control Styling
hr: Stil kontrole klizača

en: Select styling for the slider controls. Hiding will also disable all user interaction with the slider. Make sure to set the proper behaviour in &quot;Advanced - Animation&quot;.
hr: Odaberite stil za kontrolu klizača. Skrivanje će također onemogućiti svu interakciju korisnika s klizačem. Obavezno postavite pravilno ponašanje u odjeljku &quot;Napredna - animacija&quot;.

en: Visible on hover only
hr: Vidljivo samo na držanju pokazivača miša

en: Navigation arrows
hr: Navigacijske strelice

en: Navigation arrows always visible
hr: Navigacijske strelice uvijek su vidljive

en: Navigation dots
hr: Navigacijske točke

en: Navigation dots always visible
hr: Navigacijske točkice uvijek vidljive

en: Navigation arrows and dots
hr: Navigacijske strelice i točke

en: Navigation arrows and dots always visible
hr: Navigacijske strelice i točke uvijek su vidljive

en: Minimal White
hr: Minimalno bijela

en: Minimal Black
hr: Minimalna crna

en: Hidden, no user interaction
hr: Skriveno, bez interakcije s korisnikom

en: Slider Navigation Elements
hr: Navigacijski elementi klizača

en: Select the navigation elements to loop through the slides. Default is &quot;Navigation Arrows&quot;
hr: Odaberite navigacijske elemente za petlju kroz slajdove. Zadano je &quot;Navigacijske strelice&quot;

en: Desktop Display Behaviour
hr: Ponašanje prikaza radne površine

en: By default navigation elements are only visible on hover. You can change this behaviour here for your selected navigation elements.
hr: Prema zadanim postavkama navigacijski elementi vidljivi su samo na držanju pokazivača miša. To ponašanje možete promijeniti ovdje za odabrane navigacijske elemente.

en: Slider Controls
hr: Kontrole klizača

en: Select the slider controls you want to display. Make sure to set the proper behaviour in &quot;Advanced - Animation&quot; when hiding controls.
hr: Odaberite kontrole klizača koje želite prikazati. Obavezno postavite pravilno ponašanje u odjeljku &quot;Napredno - animacija&quot; prilikom skrivanja kontrola.

en: Arrow control buttons
hr: Gumbi za kontrolu strelice

en: Dot control buttons
hr: Gumbi za kontrolu točaka

en: No controls, disable user interaction
hr: Nema kontrola, onemogući interakciju s korisnikom

en: Select styling for the slider controls. Hiding will also disable all user interaction with the slider.
hr: Odaberite stil za kontrolu klizača. Skrivanje će također onemogućiti svu interakciju korisnika s klizačem.

en: By default navigation elements are always visible. You can change this behaviour here for your selected navigation element.
hr: Po zadanom su navigacijski elementi uvijek vidljivi. To ponašanje možete promijeniti ovdje za odabrani element navigacije.

en: Always visible
hr: Uvijek vidljivo

en: Navigation Arrows Color
hr: Boja navigacijskih strelica

en: Select a custom color for the navigation arrows. Enter no value if you want to use the default color.
hr: Odaberite prilagođenu boju za navigacijske strelice. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti zadanu boju.

en: Navigation Arrows Background Color
hr: Boja pozadine navigacijskih strelica

en: Select a custom background color for the navigation arrows. Enter no value if you want to use the default color.
hr: Odaberite prilagođenu boju pozadine za navigacijske strelice. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti zadanu boju.

en: Navigation Dots Color
hr: Boja navigacijskih točaka

en: Select a custom color for the navigation dots. Enter no value if you want to use the default color.
hr: Odaberite prilagođenu boju za navigacijske točke. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti zadanu boju.

en: Active Navigation Dot Color
hr: Boja točke aktivne navigacije

en: Select a custom color for the active navigation dot. Enter no value if you want to use the default color.
hr: Odaberite prilagođenu boju za aktivnu navigacijsku točku. Ne unesite vrijednost ako želite koristiti zadanu boju.

en: Element Title and Excerpt
hr: Naziv i odlomak elementa

en: You can choose if you want to display title and/or excerpt
hr: Možete odabrati želite li prikazati naslov i / ili odlomak

en: Display Title and Excerpt
hr: Prikaz naslova i izvadak

en: Display Title
hr: Prikaži naslov

en: Display Excerpt
hr: Prikaz isječka

en: Display Neither
hr: Ne prikazujte nijedno

en: Element Title and Excerpt Styling
hr: Naslov elementa i izuzetan stil

en: You can choose the styling for the title and excerpt here
hr: Ovdje možete odabrati stil i naslov

en: Default display (at the bottom of the elements image)
hr: Zadani prikaz (na dnu slike sa elementima)

en: Display as centered overlay (overlays the image)
hr: Prikažite u središnjem dijelu (prekriva sliku)

en: Element Title and Excerpt display settings
hr: Postavke naslova elementa i isječci zaslona

en: You can choose whether to always display Title and Excerpt or only on hover
hr: Možete odabrati želite li uvijek prikazivati Naslov i Isječak ili samo na zadrškom

en: Always Display
hr: Uvijek prikaži

en: Display on mouse hover
hr: Prikažite pokazivač miša

en: Hide on mouse hover
hr: Sakrij pokazivačem miša

en: Background Image Position
hr: Pozicija pozadinske slike

en: Tile Horizontally = repeat-x
hr: Poploči vodoravno = ponovite-x

en: Tile Vertically = repeat-y
hr: Poploči okomito = ponovite-y

en: Stretch to fit = stretch (stretches image to cover the element)
hr: Rastegni da odgovara (proteže sliku da pokrije element)

en: Scale to fit = contain (scales image so the whole image is always visible)
hr: Skaliraj da stane = sadrže (slika skaliranja tako da je cijela slika uvijek vidljiva)

en: Page Element Filter
hr: Filtar elementa stranice

en: Select to display/skip an entry if it is the current page/post/portfolio/... Can be used for pulling related entries on a page/post/custom post type page and skip the entry referencing to current page/post/....
hr: Odaberite za prikaz/preskakanje unosa ako se radi o trenutnoj stranici/pošti/portfelju/... Može se koristiti za povlačenje povezanih unosa na stranici/stranici vrste pošte/post/custom post i preskočiti unos koji se odnosi na trenutnu stranicu /post/....

en: Display all entries
hr: Prikaži sve unose

en: Skip page content entry
hr: Preskoči unos sadržaja stranice

en: Filter entries by date
hr: Filtriranje stavki prema datumu

en: Filter entries by time period
hr: Filtriranje stavki po vremenskom razdoblju

en: Filter Entries By Date
hr: Filtriranje stavki prema datumu

en: Select to display entries within given date boundaries or a period before now? Can be used e.g. to create archives.
hr: Odaberite za prikaz unosa unutar zadanih granica datuma ili razdoblja prije? Može se koristiti npr. za stvaranje arhiva.

en: Start Date
hr: Početni datum

en: Pick a start date.
hr: Odaberite početni datum.

en: End Date
hr: Datum završetka

en: Pick the end date. Leave empty to display all entries after the start date.
hr: Odaberite datum završetka. Ostavite prazno da biste prikazali sve unose nakon početnog datuma.

en: Date Format
hr: Oblik datuma

en: Define the same date format as used in date picker
hr: Definiranje istog oblika datuma koji se koristi u biraču datuma

en: Unit Before
hr: Jedinica prije

en: Enter a numeric value to calculate startdate of entries. Defaults to 1 if invalid or empty.
hr: Unesite brojčanu vrijednost da biste izračunali datum početka stavki. Zadano je na 1 ako nije valjano ili prazno.

en: Period Before
hr: Razdoblje prije

en: Select a period to calculate startdate of entries before now. Keep in mind that cache plugins cache the page content. You should consider to remove the page from caching to get correct results.
hr: Odaberite razdoblje za izračunavanje početnog datuma stavki prije. Imajte na umu da dodaci za predmemoriju predmemoriraju sadržaj stranice. Trebali biste razmotriti uklanjanje stranice iz predmemoriranja kako biste dobili točne rezultate.

en: Customize
hr: Prilagodi

en: Select to use the locked values of an existing custom element as a base for this element. Any changes to the locked settings of the underlying custom element(s) will be used. When using a cache plugin do not forget to invalidate server cache whenever you make changes to these elements.
hr: Odaberite za korištenje zaključanih vrijednosti postojećeg prilagođenog elementa kao osnove za ovaj element. Koristit će se sve promjene zaključanih postavki prilagođenih elemenata u podlozi. Kada koristite dodatak za predmemoriju, ne zaboravite poništiti predmemoriju poslužitelja kad god napravite promjene na tim elementima.

en: After changing the custom element template the new visual appearance is not recognized in the base element. Please save and reopen the base element to load visual support for this template.
hr: Nakon promjene prilagođenog predloška elementa novi vizualni izgled ne prepoznaje se u osnovnom elementu. Spremite i ponovno otvorite osnovni element za učitavanje vizualne podrške za ovaj predložak.

en: Select a Custom Element to lock values
hr: Odaberite prilagođeni element za zaključavanje vrijednosti

en: Basic Custom Element Information
hr: Osnovne informacije o prilagođenom elementu

en: Click button to edit custom element name and tooltip.
hr: Kliknite gumb da biste uredili prilagođeni naziv elementa i opis alata.

en: Edit Name And Tooltip
hr: Uređivanje naziva i opisa alata

en: Save as a new custom element template
hr: Spremi kao novi prilagođeni predložak elementa

en: Click button to create a new custom element template with the settings of this element and lock the options you like.
hr: Kliknite gumb da biste stvorili novi prilagođeni predložak elementa s postavkama ovog elementa i zaključali opcije koje vam se sviđaju.

en: Save As New Custom Element
hr: Spremi kao novi prilagođeni element

en: Show Locked Options
hr: Pokaži zaključane mogućnosti

en: By default values of locked options are hidden to clean up the modal window. Check to show the options and values
hr: Prema zadanim postavkama vrijednosti zaključanih opcija skrivene su za čišćenje modalnog prozora. Potvrdite da biste prikazali mogućnosti i vrijednosti

en: Heading Font Size
hr: Veličina fonta naslova

en: Set the font size for the heading, based on the device screensize.
hr: Postavite veličinu fonta naslova na temelju veličine zaslona uređaja.

en: Set the font size for the content, based on the device screensize.
hr: Postavite veličinu fonta za sadržaj na temelju veličine zaslona uređaja.

en: Subheading Font Size
hr: Veličina fonta podnaslova

en: Set the font size for the subheading, based on the device screensize.
hr: Postavite veličinu fonta za podnaslov na temelju zaslona uređaja.

en: Number Font Size
hr: Veličina broja slova

en: Set the font size for the number, based on the device screensize.
hr: Postavite veličinu fonta za broj na temelju veličine zaslona uređaja.

en: Text Font Size
hr: Veličina fonta teksta

en: Set the font size for the text, based on the device screensize.
hr: Postavite veličinu fonta teksta na temelju veličine zaslona uređaja.

en: Heading Tag (Theme Default is &lt;%s&gt;)
hr: Oznaka naslova (zadana vrijednost teme je &lt;%s&gt;)

en: Select a heading tag for this element.
hr: Odaberite oznaku naslova za ovaj element.

en: Enfold only provides CSS for theme default tags, so it might be necessary to add a custom CSS class below and adjust the CSS rules for this element and/or use responsive font size settings if available.
hr: Enfold pruža CSS samo za zadane oznake teme, pa će možda biti potrebno dodati prilagođenu CSS klasu u nastavku i prilagoditi CSS pravila za ovaj element i/ili koristiti responzivne postavke veličine fonta ako su dostupne.

en: Custom CSS Class For Heading Tag
hr: Prilagođena CSS klasa za oznaku naslova

en: Add a custom css class for the heading here. Make sure to only use allowed characters (latin characters, underscores, dashes and numbers).
hr: Ovdje dodajte prilagođenu css klasu za naslov. Obavezno koristite samo dopuštene znakove (latinične znakove, podvlake, crtice i brojeve).

en: Select the text alignment.
hr: Odaberite poravnanje teksta.

en: Justify
hr: Poravnaj

en: Lazy loading of images using pure HTML is a feature introduced with WP 5.5 as a standard feature to speed up page loading. But it may not be compatible with animations and might break functionality of your page.
hr: Lijeno učitavanje slika pomoću čistog HTML-a značajka je uvedena s WP 5.5 kao standardnom značajkom za ubrzavanje učitavanja stranice. Ali možda nije kompatibilan s animacijama i može prekinuti funkcionalnost vaše stranice.

en: Therefore this feature is disabled by default. Please check carefully that everything is working as you expect when you enable this feature for this element.
hr: Stoga je ova značajka po zadanom onemogućena. Pažljivo provjerite radi li sve kako očekujete kada omogućite ovu značajku za ovaj element.

en: Responsive Images
hr: Odgovarajuće slike

en: Select to deactivate this feature for this element if activated in Theme options.
hr: Odaberite da biste deaktivirali ovu značajku za ovaj element ako je aktivirana u mogućnostima teme.

en: Use theme setting for responsive images
hr: Korištenje postavke teme za responzivne slike

en: Do not use responsive images for this element
hr: Ne koristi responzivne slike za ovaj element

en: Lazy Loading Of Images
hr: Lijeno učitavanje slika

en: Select a custom size for all images. All registered image sizes are shown, make sure you select a valid size for your images.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu za sve slike. Prikazuju se sve registrirane veličine slika, provjerite jeste li odabrali valjanu veličinu za svoje slike.

en: Select a custom size for the image. All registered image sizes are shown, make sure you select a valid size for your image.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu slike. Prikazuju se sve registrirane veličine slika, provjerite jeste li odabrali valjanu veličinu za svoju sliku.

en: Theme default is:
hr: Zadana postavka teme je:

en: Selected size from media libary.
hr: Odabrana veličina iz biblioteke medijskih sadržaja.

en: Do you want to add an image overlay effect that gets applied or removed on mouseover?
hr: Želite li dodati efekt prekrivanja slike koji se primjenjuje ili uklanja pri prelasku mišem?

en: Slightly fade in effect
hr: Blago izblijediti u efektu

en: Fade out effect
hr: Efekt iščezavanja

en: Greyscale effect
hr: Efekt sivih tonova

en: Desaturation effect
hr: Učinak desaturacije

en: Blur on hover effect
hr: Zamućenje efekta lebdenja

en: This element will stretch across the whole screen by default.
hr: Ovaj će se element prema zadanom protezati na cijelom zaslonu.

en: If you put it inside a color section or column it will only take up the available space
hr: Ako je stavite u odjeljak u boji ili stupac, on će zauzeti samo raspoloživi prostor

en: Currently:
hr: Trenutno:

en: Stretch fullwidth
hr: Rastezanje pune širine

en: Adjust to content width
hr: Prilagodite širini sadržaja

en: Image Copyright Info
hr: Podaci o autorskim pravima na sliku

en: No copyright info
hr: Nema podataka o autorskim pravima

en: Show on left bottom of image
hr: Pokaži na lijevom dnu slike

en: Show on right bottom of image
hr: Pokaži na desnom dnu slike

en: Image Copyright
hr: Slika autorskih prava

en: Copyright Text Font Sizes
hr: Veličina slova teksta autorskih prava

en: Select a custom font size for the copyright text.
hr: Odaberite prilagođenu veličinu fonta za tekst autorskih prava.

en: Copyright Text Color
hr: Boja teksta autorskih prava

en: Select a custom color for the copyright text. Leave empty to use theme default.
hr: Odaberite prilagođenu boju za tekst autorskih prava. Da biste koristili zadanu temu, ostavite prazno.

en: Copyright Background Color
hr: Boja pozadine autorskih prava

en: Select a custom color for the copyright background. Leave empty for no background.
hr: Odaberite prilagođenu boju za pozadinu autorskih prava. Ostavite prazno bez pozadine.

en: Select to show complete container/text or a fold/unfold behaviour. This feature is ignored when nested inside another fold container.
hr: Odaberite za prikaz cijelog spremnika/teksta ili ponašanja preklapanja/rasklapanja. Ova se značajka zanemaruje kada se ugnijezdi unutar drugog spremnika za preklop.

en: Since 5.6 in active beta. Please check your frontend carefully that it works as expected.
hr: Od 5.6 u aktivnoj beti. Molimo vas da pažljivo provjerite svoje sučelje da radi prema očekivanjima.

en: Fold Behaviour
hr: Ponašanje preklapanja

en: Show complete container/text
hr: Pokaži cijeli spremnik/tekst

en: Fold to container height
hr: Preklopi na visinu spremnika

en: Fold Container Height
hr: Preklopi visinu spremnika

en: Select the height of the folded container. Defaults to 80px.
hr: Odaberite visinu presavijenog spremnika. Zadano je na 80px.

en: Read More Text
hr: Pročitaj više teksta

en: Enter the text to unfold the textblock
hr: Unesite tekst da biste otvorili tekstni blok

en: Read Less Text
hr: Čitaj manje teksta

en: Enter the text to fold the textblock
hr: Unesite tekst za preklapanje tekstnog bloka

en: Read less
hr: Čitaj manje

en: Fold Text Layout
hr: Izgled teksta preklapanja

en: Select how to show the fold/unfold text
hr: Odaberite način prikaza preklopnog/rasklapanja teksta

en: Plain text
hr: Običan tekst

en: Small button
hr: Mala tipka

en: Medium button
hr: Srednja tipka

en: Large button
hr: Velika tipka

en: X-Large button
hr: Gumb X-Large

en: Fold Button/Text Alignment
hr: Gumb preklapanja/poravnanja teksta

en: Select the fold button/text alignment
hr: Odaberi gumb preklapanja/poravnanja teksta

en: Fold / Unfold
hr: Preklopi / Otvori

en: Fold Overlay Color
hr: Boja prekrivanja

en: Select a custom color to hide the folded area. We recommend to use background color of surrounding container. ONLY valid hex values allowed (e.g. #fefefe or #fff). Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju da biste sakrili presavijeno područje. Preporučujemo da koristite boju pozadine okolnog spremnika. Dopuštene su samo valjane šesterokutne vrijednosti (npr. #fefefe ili #fff). Ostavite prazno da biste koristili zadano

en: Fold Text Color
hr: Boja teksta preklapanja

en: Select a custom font color for the text. Leave empty to use the default
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za tekst. Ostavite prazno kako biste koristili zadano

en: Select a custom background color for your button
hr: Odaberite prilagođenu pozadinsku boju za vaš gumb

en: Select a custom font color for your button
hr: Odaberite prilagođenu boju fonta za vaš gumb

en: Fold Text Font Sizes
hr: Veličine slova teksta preklapanja

en: Fold / Unfold Stylings
hr: Stilovi za preklapanje/odmotavanje

en: Fold Animation Duration
hr: Trajanje animacije preklapanja

en: Select how long the fold animation should last
hr: Odaberite koliko dugo animacija treba trajati

en: Default (approx. 0.7 sec.)
hr: Zadano (približno 0,7 sek.)

en: Z-Index For Fold Overlay
hr: Z-indeks za preklopni sloj

en: Enter the z-index for the fold overlay of this element. Defaults to 500 if empty or not a number. Necessary when the overlay is covered by some other element.
hr: Unesite z-indeks za preklopni sloj ovog elementa. Zadano je na 500 ako je prazan ili nije broj. Potrebno kada je sloj pokriven nekim drugim elementom.

en: Fold/Unfold Animation
hr: Animacije za preklapanje/odmotavanje

en: No templates saved yet
hr: Još nisu spremljeni predlošci

en: Save Entry As Template
hr: Spremite unos kao predložak

en: Load template at bottom:
hr: Učitaj predložak pri dnu:

en: Load template at top:
hr: Učitaj predložak pri vrhu:

en: Template name already in use. Please delete the template with this name first or choose a different name
hr: Naziv predloška koji je već u upotrebi. Prvo obrišite predložak s ovim imenom ili odaberite drugo ime

en: Illegal file was imported. No templates were added.
hr: Uvezena je ilegalna datoteka. Nisu dodani predlošci.

en: File did not contain any templates. No templates were added.
hr: Datoteka nije sadržavala predloške. Nisu dodani predlošci.

en: Successfull: %d templates could be imported.
hr: Uspjeh: %d predloške moguće je uvesti.

en: Check of shortcodes was disabled.
hr: Provjera kratkih kodova je onemogućena.

en: %d warning(s)
hr: %d upozorenja

en: %d error(s)
hr: %d pogreška(e)

en: %d fatal error(s)
hr: %d fatalne pogreške

en: were detected parsing the shortcodes.
hr: otkriveno je raščlanjivanje kratkih kodova.

en: No errors were detected parsing the shortcodes.
hr: Nisu otkrivene pogreške u raščlanjivanju kratkih kodova.

en: Original content had been kept - necessary changes were not applied.
hr: Zadržan je izvorni sadržaj – nisu primijenjene potrebne promjene.

en: Necessary changes were applied to fix all found problems.
hr: Potrebne promjene primijenjene su za rješavanje svih pronađenih problema.

en: Registered shortcode %s detected without closing ] at index %d. To fix it shortcode was added: %s
hr: Registrirani kratki kod %s otkriven bez zatvaranja ] na %d indeksa. Da biste ga popravili, dodan je kratki kod: %s

en: Registered shortcode %s detected without closing ] at index %d. To fix add shortcode: %s
hr: Registrirani kratki kod %s otkriven bez zatvaranja ] na %d indeksa. Da biste popravili dodavanje kratkog koda: %s

en: Registered shortcode %s detected without closing ] at index %d. To fix it shortcode was be updated with %s
hr: Registrirani kratki kod %s otkriven bez zatvaranja ] na %d indeksa. Da biste ga popravili, kratki kod je ažuriran pomoću %s

en: Registered shortcode %s detected without closing ] at index %d. To fix it update Shortcode with %s
hr: Registrirani kratki kod %s otkriven bez zatvaranja ] na %d indeksa. Da biste ga popravili, ažurirajte kratki kod s %s

en: Registered shortcode %s detected without closing ] at index %d. Fixed by closing Shortcode without attributes.
hr: Registrirani kratki kod %s otkriven bez zatvaranja ] na %d indeksa. Fiksirano zatvaranjem kratkog koda bez atributa.

en: Registered shortcode %s detected without closing ] at index %d. To fix it close shortcode (check for attributes to include).
hr: Registrirani kratki kod %s otkriven bez zatvaranja ] na %d indeksa. Da biste ga popravili, zatvorite kratki kod (provjerite atribute koje želite uključiti).

en: Missing opening tag [%s] found for a closing tag at index %d.
hr: Nedostaje početni tag [%s] za završni tag pronađen na indeksu [%d].

en: Missing closing tag [/%s] found for an opening tag at index %d.
hr: Nedostaje završni tag [/%s] za početni tag pronađen na indeksu %d.

en: Error found for tag %s at index %d: add_sc = "%s".
hr: Pronađena pogreška za %s oznaka na %d indeksa: add_sc = "%s".

en: Summary of missing tags:
hr: Sažetak oznaka koje nedostaju:

en: Invalid shortcode was detected. Fixed by adding %s at index %d.
hr: Otkriven je kratki kod koji nije valjan. Fiksirano dodavanjem %s u %d indeksa.

en: Invalid shortcode was detected. To fix add %s at index %d.
hr: Otkriven je kratki kod koji nije valjan. Da biste popravili %s dodajte na %d indeksa.

en: Layout structure for first element had to be modified at index %d: %s
hr: Struktura izgleda za prvi element morala se izmijeniti na %d indeksa: %s

en: Layout structure for first element must be modified at index %d: %s
hr: Struktura izgleda za prvi element mora se izmijeniti na %d indeksa: %s

en: Check missing shortcode tags - auto repair is not possible for %s at index %d.
hr: Provjerite oznake kratkog koda koje nedostaju - automatski popravak nije moguć za %s na %d indeksa.

en: Textblock shortcode created around a plain text content to keep it editable: %s
hr: Kratki kod tekstualnog bloka stvoren oko običnog tekstualnog sadržaja kako bi se mogao uređivati: %s

en: Check if you need to create a textblock shortcode around a plain text content to keep it editable: %s
hr: Provjerite trebate li stvoriti kratki kod za blokiranje teksta oko običnog tekstualnog sadržaja kako bi se mogao uređivati: %s

en: Textblock shortcode created at index %d around a text content to keep it editable: %s
hr: Kratki kod tekstualnog bloka stvoren pri indeksu %d oko tekstualnog sadržaja da bi se mogao uređivati: %s

en: Check to create a textblock shortcode at index %d around a text content to keep it editable: %s
hr: Potvrdite da biste stvorili kratki kod za blokiranje teksta na %d indeksa oko tekstualnog sadržaja da bi se mogao uređivati: %s

en: Missing in WP result - Document position %d:
hr: U rezultatu WP-a nedostaje - položaj dokumenta %d:

en: Different results - Document position %d:
hr: Različiti rezultati – položaj dokumenta %d:

en: WP result:
hr: WP rezultat:

en: Missing in document result - Document position %d:
hr: Nedostaje u rezultatu dokumenta - položaj dokumenta %d:

en: No shortcode parser info available
hr: Nema dostupnih informacija o raščlanjivaču kratkog koda

en: No internal information available for the shortcode state. Please update the post to get the information.
hr: Nema dostupnih internih informacija za stanje kratkog koda. Ažurirajte objavu da biste dobili informacije.

en: Errors could be repaired.
hr: Pogreške se mogu popraviti.

en: Errors could not be repaired.
hr: Pogreške nije moguće popraviti.

en: No errors found.
hr: Nisu pronađene pogreške.

en: Internal error occured - Shortcode state is reported to be invalid. Please report to our support staff.
hr: Došlo je do interne pogreške - navodi se da stanje kratkog koda nije valjano. Javite se našem pomoćnom osoblju.

en: %d fatal error(s), %d error(s) and %d warning(s) detected parsing the shortcodes.
hr: %d fatalne pogreške, %d pogreške i upozorenja %d otkrivena su raščlanjivanje kratkih kodova.

en: Enfold Shortcode Parser Info Panel
hr: Otvori info ploču za raščlanjivač kratkog koda

en: Look up problems concerning the shortcode structure of this page/post that might break your frontend layout.
hr: Potražite probleme u vezi sa strukturom kratkog koda ove stranice/posta koji bi mogli prekinuti vaš izgled prednjeg plana.

en: Enfold Advanced Layout Editor enabled
hr: Omogućen je enfold napredni uređivač izgleda

en: Wordpress Default Editor enabled
hr: Wordpress Default Editor je omogućen

en: Advanced Layout Editor
hr: Napredni uređivač rasporeda

en: Wordpress Editor
hr: Wordpress uređivač

en: Auto Repair
hr: Automatski popravak

en: Check Only
hr: Samo provjeri

en: No errors detected
hr: Nisu otkrivene pogreške

en: %d error(s) detected
hr: Otkriveno %d pogrešaka(e)

en: No info available
hr: Nema dostupnih informacija

en: Shortcode version for ALB element
hr: Verzija kratkog koda za ALB element

en: Stores the shortcode version for the element
hr: Pohranjuje verziju kratkog koda za element

en: Unique ID for ALB element
hr: Jedinstveni ID za ALB element

en: Stores the unique ID for the element
hr: Pohranjuje jedinstveni ID za element

en: This element was disabled in your theme settings. You can activate it here:
hr: Taj je element onemogućen u postavkama teme. Možete ga aktivirati ovdje:

en: Performance Settings
hr: Postavke izvođenja

en: Enter a valid string (case insensitive) to open via URL hashtag. Make sure to only use allowed characters (latin characters, underscores, dashes and numbers, no special characters can be used) and that it is a valid hash string. There is no check for that.
hr: Unesite valjani niz (neosjetljiv na velika i mala slova) za otvaranje putem url hashtaga. Obavezno koristite samo dopuštene znakove (latinične znakove, podvlake, crtice i brojeve, ne mogu se koristiti posebni znakovi) i je li to valjani niz raspršivanja. Nema provjere za to.

en: Deeplink String
hr: Niz deeplink-a

en: Add a short content description to identify the element in backend when editing ALB content
hr: Dodavanje kratkog opisa sadržaja radi prepoznavanja elementa u pozadinskom sustavu prilikom uređivanja ALB sadržaja

en: Short description for backend
hr: Kratki opis pozadinskog sustava

en: Apply a custom id attribute to this element. Useful to apply individual styling via CSS or if you want to use anchor links to scroll to the element when a link is clicked.
hr: Primijenite atribut prilagođenog ID-a na ovaj element. Korisno je primijeniti pojedinačni styling putem CSS-a ili ako želite koristiti sidrene veze za pomicanje do elementa kada kliknete vezu.

en: Use with caution, be sure to have a unique value on the page and also make sure to only use allowed characters (latin characters, underscores, dashes and numbers, no special characters can be used).
hr: Koristite s oprezom, budite sigurni da imate jedinstvenu vrijednost na stranici, a također pazite da koristite samo dopuštene znakove (latinični znakovi, podvlake, crtice i brojevi, ne mogu se koristiti posebni znakovi).

en: Custom ID Attribute
hr: Atribut prilagođenog ID-a

en: Add a custom css class for the element here. Make sure to only use allowed characters (latin characters, underscores, dashes and numbers, no special characters can be used)
hr: Ovdje dodajte prilagođenu css klasu za element. Obavezno koristite samo dopuštene znakove (latinične znakove, podvlake, crtice i brojeve, ne mogu se koristiti posebni znakovi)

en: Lockable Custom CSS Class
hr: Prilagođena CSS klasa koja se može zaključati

en: Add additional custom css classes for the element here. This field can be locked in template elements. Make sure to only use allowed characters (latin characters, underscores, dashes and numbers, no special characters can be used)
hr: Ovdje dodajte dodatne prilagođene css klase za element. Ovo se polje može zaključati u elemente predloška. Obavezno koristite samo dopuštene znakove (latinične znakove, podvlake, crtice i brojeve, ne mogu se koristiti posebni znakovi)

en: Aria Label Text
hr: Tekst natpisa Aria

en: Add a custom text for the element here. This text will be added to the aria-label attribute and can be used by accessibility tree and screen readers. Leave empty if not needed.
hr: Ovdje dodajte prilagođeni tekst za element. Ovaj će se tekst dodati atributu oznake arije i mogu ga koristiti čitači stabla pristupačnosti i zaslona. Ostavite prazno ako nije potrebno.

en: Developer
hr: Razvojni programer

en: Edit Element
hr: Uređivanje elementa

en: Delete Element
hr: Izbriši element

en: Clone Element
hr: Klonirani element

en: Mountains
hr: Planine

en: Drops
hr: Kapljice

en: Clouds
hr: Oblaci

en: Pyramids
hr: Piramide

en: Triangle Asymmetrical
hr: Trokut asimetrično

en: Tilt
hr: Nagib

en: Tilt Opacity
hr: Neprozirnost nagiba

en: Fan Opacity
hr: Fan neprozirnosti

en: Curve
hr: Krivulja

en: Curve Asymmetrical
hr: Krivulja asimetrično

en: Waves
hr: Valovi

en: Waves Brush
hr: Valoviti kist

en: Waves Pattern
hr: Valoviti uzorak

en: Arrow
hr: Strelica

en: Split
hr: Razdvoji

en: Book
hr: Knjiga

en: (Custom SVG)
hr: (Prilagođeni SVG)

en: No divider
hr: Boja razdjelnika

en: It seems you are currently adding some HTML markup or other special characters. Once all HTML tags are closed the preview will be available again. If this message persists please check your input for special characters and try to remove them.
hr: Čini se da trenutno dodajete neke HTML oznake ili druge posebne znakove. Nakon zatvaranja svih HTML oznaka pretpregled će ponovno biti dostupan. Ako se ova poruka nastavi, provjerite ima li u unosu posebnih znakova i pokušajte ih ukloniti.

en: Element Preview
hr: Pretpregled elementa

en: Set preview background:
hr: Postavi pozadinu pretpregleda:

en: Scaled to:
hr: Skalirano na:

en: Permanent Line Break
hr: Trajni prijelom retka

en: Insert Theme Shortcode
hr: Umetnite kratki kod teme

en: Default Editor
hr: Zadani uređivač

en: By name (ascending)
hr: Po imenu (uzlazno)

en: By name (descending)
hr: Po imenu (silazno)

en: By usage
hr: Po upotrebi

en: Sort shortcode buttons by theme default sorting
hr: Sortiranje gumba kratkog koda prema zadanom sortiranju teme

en: Sort shortcode buttons by name ascending
hr: Sortiranje gumba kratkog koda po nazivu uzlazno

en: Sort shortcode buttons by name descending
hr: Sortiranje gumba kratkog koda prema nazivu silazno

en: Sort shortcode buttons by usage
hr: Sortiranje gumba kratkog koda prema upotrebi

en: Information
hr: Informacija

en: Disabled - No checks are done on update
hr: Onemogućeno – prilikom ažuriranja ne provode se provjere

en: Check enabled on update - checks the structure only
hr: Provjera omogućena prilikom ažuriranja – provjerava samo strukturu

en: Auto Repair Function enabled - Repairs errors in shortcode structure during update
hr: Omogućena funkcija automatskog popravka – ispravlja pogreške u strukturi kratkog koda tijekom ažuriranja

en: Show Parser Info
hr: Pokaži podatke o raščlanjivaču

en: Parent
hr: Nadređeni

en: Edit
hr: Uredi

en: Update
hr: Ažuriraj

en: New
hr: Novi

en: Product Category
hr: Kategorija proizvoda

en: Search Product Categories
hr: Pretražite kategorije proizvoda

en: All Product Categories
hr: Sve kategorije proizvoda

en: Parent Product Category
hr: Nadređena kategorija proizvoda

en: Parent Product Category:
hr: Nadređena kategorija proizvoda:

en: Edit Product Category
hr: Uredite kategoriju proizvoda

en: Update Product Category
hr: Ažuriraj kategoriju proizvoda

en: Add New Product Category
hr: Dodaj novu kategoriju proizvoda

en: New Product Category Name
hr: Naziv nove kategorije proizvoda

[ctx: slug]
en: product-category
hr: kategorija-proizvoda

en: Product Tag
hr: Oznaka proizvoda

en: Search Product Tags
hr: Pretraži oznake proizvoda

en: All Product Tags
hr: Sve oznake proizvoda

en: Parent Product Tag
hr: Oznaka nadređenog proizvoda

en: Parent Product Tag:
hr: Oznaka nadređenog proizvoda:

en: Edit Product Tag
hr: Uredite oznaku proizvoda

en: Update Product Tag
hr: Ažuriraj oznaku proizvoda

en: Add New Product Tag
hr: Dodaj novu oznaku proizvoda

en: New Product Tag Name
hr: Novi naziv oznake proizvoda

[ctx: slug]
en: product-tag
hr: oznaka-proizvoda

en: Product
hr: Proizvod

en: Add Product
hr: Dodaj proizvod

en: Add New Product
hr: Dodajte novi proizvod

en: Edit Product
hr: Uredi proizvod

en: New Product
hr: Novi proizvod

en: View Product
hr: Pogledaj proizvod

en: Search Products
hr: Traži proizvode

en: No Products found
hr: Nije pronađen nijedan proizvod koji bi odgovarao vašem izboru.

en: No Products found in trash
hr: U smeću nisu pronađeni proizvodi

en: Parent Product
hr: Nadređeni proizvod

en: This is where you can add new products to your store.
hr: Ovdje možeš dodati nove proizvode u prodavnicu.

en: Variations
hr: Varijacije

en: Add Variation
hr: Dodaj varijaciju

en: Add New Variation
hr: Dodaj novu varijaciju

en: Edit Variation
hr: Uređivanje varijacije

en: New Variation
hr: Nova varijacija

en: View Variation
hr: Prikaži varijaciju

en: Search Variations
hr: Traži varijaciju

en: No Variations found
hr: Nisu pronađene varijacije

en: No Variations found in trash
hr: U smeću nisu pronađene varijacije

en: Parent Variation
hr: Nadređena varijacija

en: Orders
hr: Nalozi

en: Order
hr: Nalog

en: Add Order
hr: Dodaj nalog

en: Add New Order
hr: Dodaj novi nalog

en: Edit Order
hr: Uredi nalog

en: New Order
hr: Novi nalog

en: View Order
hr: Pogledajte redosljed

en: Search Orders
hr: Traži naloge

en: No Orders found
hr: Nema pronađenih narudžbi

en: No Orders found in trash
hr: U smeću nema pronađenih narudžbi

en: Parent Orders
hr: Glavne narudžbe

en: This is where store orders are stored.
hr: Ovo je mjesto gdje se pohranjuju narudžbe trgovine.

en: Order statuses
hr: Statusi narudžbi

en: Order status
hr: Status narudžbe

en: Search Order statuses
hr: Statusi narudžbe pretraživanja

en: All  Order statuses
hr: Statusi svih narudžbi

en: Parent Order status
hr: Status nadređene narudžbe

en: Parent Order status:
hr: Status nadređene narudžbe:

en: Edit Order status
hr: Uređivanje statusa naloga

en: Update Order status
hr: Ažuriraj stanje narudžbe

en: Add New Order status
hr: Dodaj status nove narudžbe

en: New Order status Name
hr: Naziv statusa nove narudžbe

en: Coupons
hr: Kuponi

en: Coupon
hr: Kupon

en: Add Coupon
hr: Dodajte kupon

en: Add New Coupon
hr: Dodaj novi kupon

en: Edit Coupon
hr: Uredite kupon

en: New Coupon
hr: Novi kupon

en: View Coupons
hr: Vidi kupone

en: View Coupon
hr: Vidi kupon

en: Search Coupons
hr: Potražite kupone

en: No Coupons found
hr: Kuponi nisu pronađeni

en: No Coupons found in trash
hr: Kuponi nisu pronađeni u smeću

en: Parent Coupon
hr: Glavni kupon

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
hr: Ovdje možete dodati nove kupone koje kupci mogu koristiti u vašoj trgovini.

en: Product Hover
hr: Zadržavanje proizvoda

en: Hover effect on <strong>Overview Pages</strong>
hr: Efekt držanja pokazivača miša na <strong>preglednim stranicama</strong>

en: Do you want to display a hover effect on overview pages and replace the default thumbnail with the first image of the gallery?
hr: Želite li prikazati efekt držanja pokazivača miša na stranicama pregleda i zamijeniti zadanu minijaturu prvom slikom galerije?

en: Yes - show first gallery image on hover
hr: Da - prikaži prvu sliku galerije na držaču miša

en: No hover effect
hr: Nema efekta držanja pokazivača miša

en: Display product image and description as fullwidth page banner
hr: Prikažite sliku i opis proizvoda kao natpis stranice pune širine

en: Description Font Color
hr: Opis Boja fonta

en: Banner Color Overlay (leave empty for no overlay)
hr: Prekrivanje boje bannera (ostavite prazno da nema preklapanja)

en: Set opacity for color Overlay
hr: Postavite neprozirnost za prekrivanje boja

en: Category Styling
hr: Kategorija Oblikovanje

en: Banner Options
hr: Opcije bannera

en: Attention! Please update WooCommerce to the latest version to properly display your products
hr: Pažnja! Ažurirajte WooCommerce na najnoviju verziju kako biste pravilno prikazali svoje proizvode

en: Select options
hr: Odaberite opcije

en: Show Details
hr: Pokaži detalje

en: My Account
hr: Moj račun

en: Change Password
hr: Promijenite lozinku

en: Edit Address
hr: Uredi adresu

en: Log Out
hr: Odjavite se

en: Register
hr: Registar

en: Log In
hr: Prijaviti se

en: Search results for:
hr: Rezultati pretrage za:

en: Tag
hr: Označiti

en: Shop
hr: Trgovina

en: Default Order
hr: Zadani poredak

en: Price
hr: Cijena

en: Popularity
hr: Popularnost

en: Click to order products ascending
hr: Kliknite kako biste poredali proizvode uzlazno

en: Click to order products descending
hr: Kliknite kako biste poredali proizvode silazno

en: Products per page
hr: Proizvodi po stranici

en: Display
hr: Prikaz

en: (disabled)
hr: (onemogućeno)

en: This page is set as the default WooCommerce Shop Overview and therefore does not support the Enfold advanced layout editor
hr: Ova je stranica postavljena kao zadani Pregled WooCommerce trgovine i zbog toga ne podržava Enfold napredni uređivač izgleda

en: Please note that the Advanced Layout Builder for products will not work with all WooCommerce Extensions
hr: Imajte na umu da Napredni graditelj proizvoda neće raditi sa svim WooCommerce proširenjima

en: was added to the cart
hr: je dodan u košaricu

en: Shopping Cart
hr: Košarica

en: Attention! Pages built with the Enfold Advanced Template Builder will not be displayed at the bottom of the checkout page but only with a link.
hr: Pažnja! Stranice izgrađene pomoću značajke Enfold Advanced Template Builder neće se prikazati pri dnu stranice naplate, već samo s vezom.

en: Placeholder image
hr: Slika rezerviranog mjesta

en: Popularity (sales)
hr: Popularnost (prodaja)

en: Average rating
hr: Prosječna ocjena

en: Relevance
hr: Važnost

en: Product ID
hr: ID proizvoda

en: Account Page Link
hr: Poveznica na stranicu računa

en: Login / Register
hr: Prijava ili registracija

en: Login / Register Page Link
hr: Veza na stranicu za prijavu / registraciju

en: Global Setting
hr: Globalno okruženje

en: Global Layout
hr: Globalni izgled

en: WPML Translation Management
hr: WPML upravljanje prijevodom

en: minimum Version %s
hr: minimalni %s verzije

en: Custom Elements will be disabled.
hr: Prilagođeni elementi bit će onemogućeni.

en: Important Info for WPML:
hr: Važne informacije za WPML:

en: To translate and work with Custom Elements you must install and activate %s.
hr: Da biste preveli i radili s prilagođenim elementima, morate instalirati i aktivirati %s.

en: To translate Custom Elements you need %s. Your current version is %s. Please update.
hr: Da biste preveli prilagođene elemente, morate %s. Trenutna verzija je %s. Molimo vas da ažurirate.

en: To translate Custom Elements and Pages/Posts containing Custom Elements always use the Translation Editor. Do not switch the option &quot;Use WPMLs Translation Editor&quot; to off. This might break translations.
hr: Za prevođenje prilagođenih elemenata i stranica/objava koje sadrže prilagođene elemente uvijek koristite uređivač prijevoda. Nemojte isključiti opciju &quot;Koristi WPMLs uređivač prijevoda&quot;. To bi moglo prekinuti prijevode.

en: Whenever you create or make changes to a custom element it is important that you always translate it into all languages even if you only made changes to non translateable settings, because WPML must copy all your settings, translateable and non translateable, to the destination languages.
hr: Kad god stvorite ili promijenite prilagođeni element, važno je da ga uvijek prevedete na sve jezike čak i ako ste samo promijenili postavke koje se ne mogu prevesti, jer WPML mora kopirati sve vaše postavke, prevedene i neprevedive, na odredišne jezike.

en: Failing to do this will result in a broken layout.
hr: Ako to ne učinite, doći će do neispravnog izgleda.

en: WPML Specific Options
hr: WPML specifične mogućnosti

en: Additional Translate Icon
hr: Ikona Dodatno prevedi

en: By default WPML allows translating Custom Elements from &quot;WPML-&gt; Translation Management&quot; dashboard. Check to add a translate icon to the shortcode buttons, which allows to skip use of the dashboard. Visible when using &quot;Edit Custom Elements&quot; button
hr: Prema zadanim postavkama WPML omogućuje prevođenje prilagođenih elemenata s nadzorne ploče &quot;WPML-&gt; Upravljanje prijevodom&quot;. Provjerite kako biste gumbima kratkog koda dodali ikonu prijevoda, što omogućuje preskakanje korištenja nadzorne ploče. Vidljivo prilikom korištenja gumba &quot;Uredi prilagođene elemente&quot; gumb

en: Enfold WPML Language Flags
hr: Enfold WPML jezične zastavice

en: Choose if you want to hide the language flags that are added by default to the header menus.
hr: Odaberite želite li sakriti jezične zastavice koje su po zadanom dodane u izbornike zaglavlja.

en: Show the default language flags
hr: Pokaži zadane jezične zastavice

en: Hide the default language flags
hr: Skrivanje zadanih jezičnih zastavica

en: By default all options are copied to a new added language
hr: Prema zadanim postavkama sve se mogućnosti kopiraju na novi dodani jezik

en: Option settings are always used for all languages.
hr: Postavke mogućnosti uvijek se koriste za sve jezike.

en: If checkbox below is selected, option settings are used for all languages and also copied (!!!) to all languages. Deselecting will stop this behaviour and options can then be set for each language separately.
hr: Ako je potvrđen donji okvir, postavke mogućnosti koriste se za sve jezike i kopiraju (!!!) na sve jezike. Poništavanje odabira zaustavit će takvo ponašanje, a zatim se opcije mogu postaviti za svaki jezik zasebno.

en: All other options have to be set for each language separately.
hr: Sve ostale opcije moraju biti postavljene za svaki jezik zasebno.

en: Please reload the page after saving theme options whenever you change the checkbox below to update description text for the options.
hr: Ponovo učitajte stranicu nakon spremanja mogućnosti teme svaki put kada promijenite donji potvrdni okvir da biste ažurirali tekst opisa za mogućnosti.

en: WPML Options Management
hr: WPML upravljanje mogućnostima

en: Keep Global Layout Options Synchronised
hr: Sinkroniziraj globalne mogućnosti izgleda

en: Select to synchronise options marked with global layout for all languages. This will also override any settings in the other languages !!
hr: Odaberite da biste sinkronizirali mogućnosti označene globalnim izgledom za sve jezike. To će također nadjačati sve postavke na drugim jezicima !!

en: Translate Element Template:
hr: Predložak elementa za prevođenje:

en: Translate
hr: Prevedi

en: Unknown Custom Element Type
hr: Nepoznata vrsta prilagođenog elementa

en: a subitem of %s
hr: podmjesta %s

en: subitem of an unknown Custom Element type
hr: podmjesto nepoznate vrste prilagođenog elementa

en: Translate: %s
hr: Prevedi: %s

en: Editing:
hr: Uređivanje:

en: Change
hr: Promijeniti

en: Copyright
hr: Autorska prava

en: Scroll to top
hr: Pomaknite se na vrh

en: Forums
hr: Forum

en: Edit profile for User:
hr: Uredi profil za korisnika:

en: Go Back to %s Theme Panel
hr: Vrati se na %s tematsku ploču

en: Theme Update
hr: Ažuriranje teme

en: If you want to get update notifications for your theme and if you want to be able to update your theme from your WordPress backend you need to enter your Envato Private Token below.
hr: Ako želite primati obavijesti o ažuriranju za svoju temu i ako želite biti u mogućnosti ažurirati svoju temu iz svog WordPress pozadinskog sustava, morate unijeti svoj Envato Private Token u nastavku.

en: A detailed description for generating this token can be found %s here %s
hr: Detaljan opis za generiranje ovog tokena možete pronaći %s ovdje %s

en: Envato Market Plugin
hr: Dodatak za tržište Envato

en: Envato Market Plugin is activated (version %s). You may now also use WP_CLI or %sEnvato Market Admin Page%s to update the theme.
hr: Aktiviran je dodatak za tržište Envato (verzija %s). Sada možete koristiti i stranicu administratora WP_CLI ili %sEnvato tržišta%s za ažuriranje teme.

en: Envato Market Plugin is installed but not activated. Please activate it if you want to use it (e.g. to update theme with WP_CLI).
hr: Dodatak za tržište Envato je instaliran, ali nije aktiviran. Aktivirajte ga ako ga želite koristiti (npr. za ažuriranje teme s WP_CLI).

en: If you want to update theme with WP_CLI (or e.g. have problems with our update function) you may download the official %sEnvato Market Plugin%s to manage the updates. Follow the steps there to download and activate the plugin.
hr: Ako želite ažurirati temu s WP_CLI (ili npr. imate problema s našom funkcijom ažuriranja) možete preuzeti službeni dodatak za tržište %sEnvato%s za upravljanje ažuriranjima. Slijedite korake da biste preuzeli i aktivirali dodatak.

en: Starting instructions how to work with WP_CLI you can find in our %s documentation %s.
hr: Početne upute kako raditi s WP_CLI možete pronaći u našoj %s dokumentaciji %s.

en: Update your Theme from the WordPress Dashboard
hr: Ažurirajte temu s WordPress nadzorne ploče

en: Enter a valid Envato private token
hr: Unesite valjani Envato privatni token

en: Check the private token
hr: Provjerite privatni token

en: Revalidate or remove the token
hr: Ponovno poravnanje ili uklanjanje tokena

en: Last verify state - hidden - used for internal use only
hr: Stanje zadnje provjere - skriveno - koristi se samo za internu upotrebu

en: Your Themeforest User Name (will be deprecated and removed in future) - hidden
hr: Vaše Themeforrest Korisničko ime (ubuduće će biti zastarjelo i uklonjeno) - skriveno

en: Your Themeforest API Key (will be deprecated and removed in future) - hidden
hr: Vaš Themeforrest API ključ (ubuduće će biti zastarjelo i uklonjeno) - skriveno

en: Envato Reply - hidden - used for internal use only
hr: Envato Reply - skriven - koristi se samo za internu upotrebu

en: Your PHP version: %s
hr: Vaša PHP verzija: %s

en: Theme Updates
hr: Ažuriranja teme

en: Once you have entered and verified your Envato Personal Token Key WordPress will check for updates every 12 Hours and notify you here, if one is available <br/><br/> Your current %s Version Number is <strong>%s</strong>
hr: Nakon što unesete i potvrdite svoj Envato Personal Token Key WordPress će provjeriti ima li ažuriranja svakih 12 sati i obavijestiti vas ovdje, ako je dostupan <br/><br/> Vaš trenutni %s broj verzije je <strong>%s</strong>

en: a new version %s is available.
hr: dostupna je nova verzija %s.

en: Update Available!
hr: Ažuriranje dostupno!

en: A new Version (%s) of your %s is available! You are using Version %s. <br/>See what's new in <a href='https://kriesi.at/documentation/enfold/enfold-changelog/' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>change log</a>. Do you want to update?<br/><br/>
hr: Dostupna je vaša nova verzija (%s) %s ! Koristite verziju %s. <br/>Pogledajte što je novo u <a href='https://kriesi.at/documentation/enfold/enfold-changelog/' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>zapisniku promjena</a>. Želite li ažurirati?<br/><br/>

en: Update Now!
hr: Ažuriraj!

en: No Updates available. You are running the latest version! (%s)
hr: Nema dostupnih ažuriranja. Pokrećete najnoviju verziju! (%s)

en: Check Manually
hr: Ručno provjeri

en: There has been no check within the last month.
hr: Nije bilo provjere u zadnjih mjesec dana.

en: Last successful check was on %s.
hr: Posljednja uspješna provjera bila je na %s.

en: Errors occurred checking on %s:
hr: Došlo je do pogrešaka prilikom provjere %s:

en: Successful check on %s.
hr: Uspješna provjera %s.

en: Following Envato package errors occurred:
hr: Sljedeće pogreške paketa Envato dogodile su se:

en: A personal token is required to get access to the Envato API
hr: Za pristup Envato API-ju potreban je osobni token

en: Your private token is invalid.
hr: Vaš privatni token nije valjan.

en: Envato Rate Limit exceeded - Requests are blocked for %d seconds.
hr: Premašeno ograničenje stope envato - Zahtjevi su blokirani %d sekundi.

en: Envato Rate Limit for requests exceeded.
hr: Envato Ograničenje stope za zahtjeve premašeno.

en: We are unable to get the download URL for your products.
hr: Ne možemo dobiti URL za preuzimanje vaših proizvoda.

en: Errorcode %s returned by Envato: %s
hr: Envato je vratio %s koda pogrešaka: %s

en: The valid access time to Envato has expired. Please login again with your Envato Username. Thank you.
hr: Isteklo je valjano vrijeme pristupa Envatu. Molimo vas da se ponovno prijavite sa svojim Envato korisničkim imenom. Hvala.

en: Possible cause: your download limit might be exceeded - please try again later.
hr: Mogući uzrok: ograničenje preuzimanja može biti premašeno - pokušajte ponovno kasnije.

en: Currently only personal_token requests supported
hr: Trenutno su podržani samo personal_token zahtjevi

en: Purchases:
hr: Vaše kupnje:

en: Purchases: Envato returned a wrong datastructure accessing your purchases. Unable to check for updates:
hr: Kupnje: Envato je vratio pogrešnu strukturu podataka pristupajući vašim kupnjama. Nije moguće provjeriti ima li ažuriranja:

en: Purchases: A problem occurred accessing your purchases. Unable to check for updates.
hr: Kupnje: došlo je do problema prilikom pristupa kupnjama. Nije moguće provjeriti ima li ažuriranja.

en: Get Product Version:
hr: Dohvati verziju proizvoda:

en: Get Product Version: Envato returned a wrong datastructure. Unable to get latest version to check for updates:
hr: Nabavite verziju proizvoda: Envato je vratio pogrešnu strukturu podataka. Nije moguće nabaviti najnoviju verziju za provjeru ima li ažuriranja:

en: Download Package URL:
hr: URL preuzimanja paketa:

en: Download Package URL: Envato returned a wrong datastructure. Unable to get url for updates:
hr: URL preuzimanja paketa: Envato je vratio pogrešnu strukturu podataka. Nije moguće dohvatiti URL za ažuriranja:

en: Download Package URL: A problem occurred accessing your download link. Unable to perform update.
hr: URL preuzimanja paketa: došlo je do problema prilikom pristupa vašoj poveznici za preuzimanje. Ažuriranje nije moguće izvršiti.

en: Wrong parameter $which for get_userdata:
hr: Pogrešan parametar $which za get_userdata:

en: Envato returned a wrong datastructure:
hr: Envato je vratio pogrešnu strukturu podataka:

en: Theme update check started
hr: Pokrenuta je provjera ažuriranja teme

en: Cache used
hr: Korištena predmemorija

en: No cache, Envato API request started
hr: Nema predmemorije, pokrenut je Envato API zahtjev

en: Existing download package found for %s - %s
hr: Postojeći paket za preuzimanje pronađen za %s - %s

en: Envato API request for download URL started
hr: Pokrenut je Envato API zahtjev za URL preuzimanja

en: Request for Download URL failed.
hr: Zahtjev za URL za preuzimanje nije uspio.

en: Envato API request for download URL finished
hr: Dovršen je envato API zahtjev za URL preuzimanja

en: Your purchases
hr: Vaše kupnje

en: Purchases could not be accessed
hr: Kupnjama nije moguće pristupiti

en: Your username:
hr: Vaše korisničko ime:

en: Username could not be accessed (needed for your information only)
hr: Korisničkom imenu nije moguće pristupiti (potrebno samo za vaše podatke)

en: Your E-Mail:
hr: Vaša e-pošta:

en: E-Mail could not be accessed (needed for your information only)
hr: E-pošti nije moguće pristupiti (potrebno samo za vaše podatke)

en: Following errors occurred:
hr: Dogodile su se sljedeće pogreške:

en: We checked the token on %s and we were able to connect to Envato and could access the following information:
hr: Provjerili smo token na %s i uspjeli smo se povezati s Envatom i mogli smo pristupiti sljedećim informacijama:

en: If you ever edit the restrictions of your personal token please re-validate it again to test if it works properly
hr: Ako ikada uredite ograničenja svog osobnog tokena, ponovno ga potvrdite kako biste provjerili radi li ispravno

en: Last time we checked the token we were not able to connected to Envato:
hr: Zadnji put kad smo provjerili token nismo se mogli povezati s Envatom:

en: Attention: The old Envato API is deprecated and will be shut down soon. In order to be able to use automated theme updates please generate a new valid API token and enter it above. Your themeforest username and your old API key will then be removed from your installation since they are no longer required.
hr: Pažnja: Stari Envato API je amortiziran i uskoro će biti ugašen. Da biste mogli koristiti automatizirana ažuriranja tema, generirajte novi valjani API token i unesite ga gore. Vaše korisničko ime za prethodnu temu i vaš stari API ključ tada će se ukloniti iz vaše instalacije jer više nisu potrebni.

en: Your Themeforest User Name:
hr: Vaše Themeforrest Korisničko ime:

en: Your Themeforest API Key
hr: Vaš Themeforrest API ključ

en: Please enter your Envato Marketplace Username.
hr: Unesite svoje korisničko ime za Envato Marketplace.

en: Please enter your Envato Marketplace API Key.
hr: Unesite svoj Envato Marketplace API ključ.

en: The API "set" is a required parameter.
hr: API "set" je obavezan parametar.

en: The Envato Marketplace "item ID" is a required parameter.
hr: “ID artikla” na Envato tržištu je obavezan parametar.

en: You are here:
hr: Vi ste ovdje:

en: Home
hr: Dom

en: Minute %1$s
hr: Minuta %1$s

en: i
hr: ja

en: Week %1$s
hr: Tjedan %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
hr: Rezultati pretraživanja za &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
hr: 404 Nije pronađeno

en: Found errors in the following field(s):
hr: Pronađene su pogreške u sljedećim poljima:

en: Form could not be submitted - an error occurred. Please reload page and try again.
hr: Obrazac nije moguće poslati - došlo je do pogreške. Ponovno učitajte stranicu i pokušajte ponovno.

en: Sorry, but the form could not be submitted - an error was found in your input. Please reload the page and try again.
hr: Žao mi je, ali obrazac nije moguće poslati - pronađena je pogreška u vašem unosu. Ponovno učitajte stranicu i pokušajte ponovno.

en: This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.
hr: Ovaj obrazac za kontakt deaktivira se jer ste odbili prihvatiti Uslugu Google reCaptcha koja je potrebna za provjeru svih poruka koje je obrazac poslao.

en: Sending
hr: Slanje

en: required
hr: potreban

en: A non functional image only preview for checkbox of Google reCAPTCHA
hr: Nefunkcionalni pregled slike samo za potvrdni okvir Google reCAPTCHA

en: Checkbox for Google reCAPTCHA
hr: Potvrdni okvir za Google reCAPTCHA

en: Allows stack modifications
hr: Dopušta izmjene stoga

en: Inconsistent usage of filter name.
hr: Nedosljedno korištenje naziva filtra.

en: Your Message:
hr: Tvoja poruka:

en: Too many requests at once, please refresh the page to complete geocoding
hr: Previše zahtjeva odjednom, osvježite stranicu da biste dovršili geokodiranje

en: Latitude and longitude for
hr: Zemljopisna širina i dužina za

en: couldn't be found by Google, please add them manually
hr: Google ne može pronaći, molimo vas da ih dodate ručno

en: Google Maps API could not be loaded. We are not able to verify keys. Check your internet connection and try again.
hr: API Google karata nije moguće učitati. Nismo u mogućnosti provjeriti ključeve. Provjerite internetsku vezu i pokušajte ponovno.

en: Filter was replaced by theme option
hr: Filtar je zamijenjen mogućnošću teme

en: Could not connect to Google Maps with this API Key.
hr: Povezivanje s Google kartama s ovim API ključem nije moguće.

en: We were able to properly connect to google maps with your API key
hr: Uspjeli smo se pravilno povezati s Google kartama pomoću vašeg API ključa

en: Last time we checked we were able to connected to google maps with your API key
hr: Zadnji put kad smo provjerili uspjeli smo se povezati s Google kartama s vašim API ključem

en: A connection error occurred last time we tried verify your key with Google Maps - please revalidate the key.
hr: Došlo je do pogreške u vezi kada smo zadnji put pokušali potvrditi vaš ključ pomoću Google karata - molimo vas da obnovite ključ.

en: If you ever change your API key or the URL restrictions of the key please verify the key here again, to test if it works properly
hr: Ako ikada promijenite API ključ ili OGRANIČENJA URL-a ključa, ovdje ponovno provjerite ključ kako biste provjerili radi li ispravno

en: This site is protected by reCAPTCHA and the Google <a href="https://policies.google.com/privacy">Privacy Policy</a> and <a href="https://policies.google.com/terms">Terms of Service</a> apply.
hr: Ova je web stranica zaštićena reCAPTCHA-om i primjenjuju se <a href="https://policies.google.com/privacy">Googleova pravila o privatnosti</a> i <a href="https://policies.google.com/terms">Uvjeti pružanja usluge</a> .

en: Sorry, a problem occurred trying to communicate with Google reCAPTCHA API. You are currently not able to submit the contact form. Please try again later - reload the page and also check your internet connection.
hr: Nažalost, pojavio se problem pri pokušaju komunikacije s Google reCAPTCHA API-jem. Trenutno ne možete poslati obrazac za kontakt. Pokušajte ponovo kasnije - ponovno učitajte stranicu i provjerite internetsku vezu.

en: Initial setting failed. Sitekey 2 and/or sitekey 3 missing in frontend.
hr: Početna postavka nije uspjela. U prednjem kutu nedostaje ključ za web-mjesto 2 i/ili ključ web-mjesta 3.

en: Timeout occurred connecting to V3 API on initial pageload
hr: Došlo je do prekoračenja vremena koje se povezivalo s V3 API-jem pri početnom učitavanju stranice

en: Timeout occurred connecting to V3 API on verifying submit
hr: Došlo je do prekoračenja vremena koje se povezivalo s V3 API-jem prilikom provjere slanja

en: Timeout occurred connecting to V2 API on verifying you as human. Please try again and check your internet connection. It might be necessary to reload the page.
hr: Došlo je do prekoračenja vremena koje se povezuje s V2 API-jem prilikom provjere vas kao čovjeka. Pokušajte ponovo i provjerite internetsku vezu. Možda će biti potrebno ponovno učitati stranicu.

en: Verify....
hr: Došlo je do pogreške u vezi zadnji put kada smo pokušali potvrditi vaš ključ s vašim Mailchimp računom - molimo vas da ponovno napravite ključ.

en: Could not connect to the internet. Please reload the page and try again.
hr: Povezivanje s internetom nije moguće. Ponovno učitajte stranicu i pokušajte ponovno.

en: Please validate that you are a human first
hr: Molimo prvo potvrdite da ste čovjek

en: Before submitting we validate that you are a human first.
hr: Prije podnošenja potvrđujemo da ste prvo čovjek.

en: Missing internal token on valid submit - unable to proceed.
hr: Nedostaje interni token prilikom valjanog slanja - nije moguće nastaviti.

en: Invalid reCAPTCHA version found.
hr: Pronađena je verzija reCAPTCHA koja nije valjana.

en: Google reCAPTCHA API could not be loaded.
hr: Google reCAPTCHA API nije moguće učitati.

en: Google reCAPTCHA API could not be loaded. We are not able to verify keys. Check your internet connection and try again.
hr: Google reCAPTCHA API nije moguće učitati. Nismo u mogućnosti provjeriti ključeve. Provjerite internetsku vezu i pokušajte ponovno.

en: Please select Version 2 or 3 for reCAPTCHA
hr: Odaberite Verziju 2 ili 3 za reCAPTCHA

en: You have to enter a site key and a secret key to verify it.
hr: Da biste ga potvrdili, morate unijeti ključ web-mjesta i tajni ključ.

en: A network timeout problem occurred. Could be caused by an invalid V3 sitekey. Please recheck the key and try again.
hr: Došlo je do problema s prekoračenjem vremena mreže. Može biti uzrokovano nevaljanim V3 ključem web-mjesta. Molimo da provjerite ključ i pokušate ponovno.

en: Unable to communicate with gRECAPTCHA: <br /><br />%s
hr: Nije moguće komunicirati s gRECAPTCHA: <br /><br />%s

en: Unknown error code
hr: Nepoznat kod pogreške

en: gRECAPTCHA returned error %d (= %s).
hr: gRECAPTCHA je vratio %d pogreške (= %s).

en: The secret parameter is missing.
hr: Tajni parametar nedostaje.

en: The secret parameter is invalid or malformed.
hr: Tajni parametar nije valjan ili je deformiran.

en: The response parameter is missing.
hr: Nedostaje parametar odgovora.

en: The response parameter is invalid or malformed.
hr: Parametar odgovora nije valjan ili je deformiran.

en: The request is invalid or malformed.
hr: Zahtjev nije valjan ili je deformiran.

en: The response is no longer valid: either is too old or has been used previously.
hr: Odgovor više nije valjan: ili je prestar ili je prethodno korišten.

en: %s - unknown error code
hr: %s - nepoznat kod pogreške

en: Sorry, but the verification failed. Please reload the page and try again.
hr: Žao mi je, ali provjera nije uspjela. Ponovno učitajte stranicu i pokušajte ponovno.

en: API check returned false.
hr: Provjera API-ja vratila je netočno.

en: Invalid V3 response. Actions:
hr: V3 odgovor nije valjan. Akcije:

en: Score requested %s - returned %s
hr: Tražena ocjena %s - vraćena %s

en: Form could not be submitted. Please reload page and try again.
hr: Obrazac nije moguće poslati. Ponovno učitajte stranicu i pokušajte ponovno.

en: Invalid form for reCAPTCHA sent.
hr: Obrazac za slanje reCAPTCHA nije valjan.

en: Name for token field was missing.
hr: Nedostaje naziv polja tokena.

en: Token to validate form already expired.
hr: Token za provjeru valjanosti obrasca već je istekao.

en: Transient to verify form was missing or expired.
hr: Prolazno za provjeru je li obrazac nestao ili istekao.

en: Token to validate form is not valid.
hr: Token za provjeru valjanosti obrasca nije valjan.

en: reCAPTCHA version in transient differs from selected version in element.
hr: reCAPTCHA verzija u prolaznom se razlikuje od odabrane verzije u elementu.

en: Could not connect and verify these API Keys with Google reCAPTCHA.
hr: Nije moguće povezati i potvrditi ove API ključeve pomoću Google reCAPTCHA.

en: We were able to properly connect and verify your API keys with Google reCAPTCHA
hr: Uspjeli smo pravilno povezati i potvrditi vaše API ključeve pomoću Google reCAPTCHA

en: Error on connecting to Google reCAPTCHA - please retry.
hr: Pogreška pri povezivanju s Google reCAPTCHA - pokušajte ponovno.

en: A connection error occurred last time we tried verify your keys with Google reCAPTCHA - please revalidate the keys.
hr: Pogreška u vezi dogodila se zadnji put kada smo pokušali potvrditi vaše ključeve pomoću Google reCAPTCHA - molimo vas da obnovite ključeve.

en: Please verify the keys
hr: Provjerite ključeve

en: Please verify the keys - the last verified keys are different.
hr: Provjerite tipke - posljednje potvrđene tipke su različite.

en: Last time we checked we were able to connected to Google reCAPTCHA with your API keys
hr: Zadnji put kad smo provjerili uspjeli smo se povezati s Google reCAPTCHA-om s vašim API ključevima

en: Select page
hr: Odaberite stranicu

en: Select post
hr: Odaberite objavu

en: Select category
hr: Odaberi kategoriju

en: Select post types...
hr: Odabir vrsta objave…

en: built in
hr: ugrađeno

en: Select all ......
hr: Odaberi sve ......

en: Click to download
hr: Kliknite da biste preuzeli

en: Click to download and import
hr: Kliknite da biste preuzeli i uvezli

en: Importing demo content %s will overwrite your current Theme Option Settings. It is highly recommended to use a clean installation to import a demo to avoid conflict with existing content and break the import. Proceed anyways?
hr: Uvoz demo sadržaja %s prebrisat će trenutne postavke mogućnosti teme. Preporučuje se korištenje čiste instalacije za uvoz demonstracije kako bi se izbjegao sukob s postojećim sadržajem i prekinuo uvoz. Ipak nastaviti?

en: Import for demo %s didn't work! <br/> You might want to try reloading the page and then try again.
hr: Uvoz za demo %s nije uspio! <br/> Možda biste trebali pokušati ponovno učitati stranicu, a zatim pokušati ponovno.

en: Download of files for demo %s didn't work! <br/> You might want to try reloading the page and then try again.
hr: Preuzimanje datoteka za demo %s nije uspjelo! <br/> Možda biste trebali pokušati ponovno učitati stranicu, a zatim pokušati ponovno.

en: <br/><br/>The script returned the following message: <br/>
hr: <br/><br/>Skripta je vratila sljedeću poruku: <br/>

en: Import dummy data
hr: Uvoz lažnih podataka

en: Preview image for: %s
hr: Slika pretpregleda za: %s

en: Importing...
hr: Uvoz…

en: Please don't reload the page. You will be notified as soon as the import has finished! (Usually within a few minutes) :)
hr: Molim vas, nemojte ponovno učitavati stranicu. Bit ćete obaviješteni čim uvoz završi! (Obično u roku od nekoliko minuta) :)

en: Downloading...
hr: Preuzimanje...

en: Please don't reload the page. You will be notified as soon as the download has finished! (Usually within a few minutes) :)
hr: Molim vas, nemojte ponovno učitavati stranicu. Bit ćete obaviješteni čim preuzimanje završi! (Obično u roku od nekoliko minuta) :)

en: Deleting...
hr: Brisanje...

en: Please don't reload the page. You will be notified as soon as deleting the downloaded file has finished! (Usually within a few minutes) :)
hr: Molim vas, nemojte ponovno učitavati stranicu. Bit ćete obaviješteni čim se završi brisanje preuzete datoteke! (Obično u roku od nekoliko minuta) :)

en: Deleting the downloaded demo files %s didn't work! <br/> You might want to try reloading the page and then try again
hr: Brisanje preuzetih demo datoteka %s nije uspjelo! <br/> Možda ćete htjeti pokušati ponovno učitati stranicu, a zatim pokušati ponovno

en: Deleting the downloaded demo files %s didn't work! <br/> You might want to try reloading the page and then try again.<br/> The script returned the following message: <br/>
hr: Brisanje preuzetih demo datoteka %s nije uspjelo! <br/> Možda biste trebali pokušati ponovno učitati stranicu, a zatim pokušati ponovno.<br/> Skripta je vratila sljedeću poruku: <br/>

en: Delete downloaded files
hr: Brisanje preuzetih datoteka

en: Export Demo Settings File
hr: Izvezi datoteku s postavkama demonstracije

en: Export Theme Settings File
hr: Izvoz datoteke postavki postavki

en: Export Layout Builder Templates File
hr: Izvoz datoteke predložaka sastavljača izgleda

en: ( %d templates found )
hr: ( %d pronađeni predlošci )

en: Reset Selected Options
hr: Vrati izvorne odabrane mogućnosti

en: Install Plugin
hr: Instaliraj dodatak

en: Activate Plugin
hr: Aktiviraj dodatak

en: Plugin Details
hr: Detalji dodatka

en: Currently active:
hr: Trenutno aktivno:

en: Check to disable
hr: Provjera radi onemogućavanja

en:  - in use
hr:  - u uporabi

en:  - unused
hr:  - nekorišteno

en: Important:
hr: Važan:

en: Shortcodes that are added with filter or used e.g. in plugins are NOT recognised as &quot;in use&quot;.
hr: Kratki kodovi koji se dodaju s filtrom ili se koriste, npr. u dodacima, NE prepoznaju se kao &quot;u upotrebi&quot;.

en: Available Template Builder Elements:
hr: Dostupni elementi sastavljača predložaka:

en: Save all changes
hr: Spremi sve promene

en: Reset all options
hr: Resetiraj opcije

en: Select an element to customize
hr: Odaberite element za prilagodbu

en: Apply to Section:
hr: Primijenite na odjeljak:

en: Apply only to mouse hover state
hr: Primjeni samo na stanje zadržavanja miša

en: Apply only to active state
hr: Primijeni samo na aktivno stanje

en: Add to Gallery
hr: Dodaj u galeriju

en: Enter Video URL
hr: Unesite URL videozapisa

en: File Size
hr: Veličina datoteke

en: Dimension w * h in px
hr: Dimenzija w * h u px

note: translators: %s: title of menu item which is invalid
en: %s (Invalid)
hr: %s (Nevaljano)

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
hr: %s (u tijeku)

en: Column
hr: Stupac

en: (Mega Menu)
hr: (Mega izbornik)

en: Edit Menu Item
hr: Uređivanje stavke izbornika

en: Navigation Label
hr: Navigacijska oznaka

en: Mega Menu Column Title <span class="avia_supersmall">(if you dont want to display a title just enter a single dash: "-" )</span>
hr: Naslov stupca mega izbornika <span class="avia_supersmall"> (ako ne želite prikazati naslov, samo unesite jednu crticu: "-" )</span>

en: Title Attribute
hr: Atributi naslova

en: link Target
hr: cilj poveznice

en: Same window or tab
hr: Isti prozor ili tab

en: New window or tab
hr: Novi prozor ili tab

en: CSS Classes (optional)
hr: CSS klase (opcionalno)

en: link Relationship (XFN)
hr: poveznica na odnos (XFN)

en: Original: %s
hr: Izvorni: %s

en: Remove
hr: Ukloni

en: (cropped)
hr: (obrezano)

en: Images keeping original aspect ratio
hr: Slike zadržavaju izvorni omjer slike

en: Images aspect ratio: %d : %d
hr: Omjer slike: %d : %d

en: added by theme
hr: dodano po temi

en: added by a plugin
hr: dodano putem plugin-a

en: WP default size
hr: Zadana veličina WP-a

en: unknown
hr: nepoznato

en: Custom Widget Area
hr: Područje prilagođenog widgeta

en: Enter Name of the new Widget Area here
hr: Ovdje unesite naziv novog područja widgeta

en: Add Widget Area
hr: Dodajte područje widgeta

en: Couldn't add/remove the font.<br/>The script returned the following error: <br/><br/>
hr: Nije moguće dodati/ukloniti font.<br/>Skripta je vratila sljedeću pogrešku: <br/><br/>

en: Following fonts could not be uploaded:
hr: Sljedeće fontove nije moguće prenijeti:

en: Unable to create the file.
hr: Nije moguće stvoriti datoteku.

en: Unable to copy the file content.
hr: Nije moguće kopirati sadržaj datoteke.

en: All fonts could be installed successfully.<br /><br />To show them in the option fields we will save your option settings and reload the page.
hr: Svi fontovi mogu se uspješno instalirati.<br /><br />Da bismo ih prikazali u poljima mogućnosti, spremit ćemo vaše postavke mogućnosti i ponovno učitati stranicu.

en: An error occurred with the font %s and we are not able to integrate the font
hr: Došlo je do pogreške s fontom %s i nismo u mogućnosti integrirati font

en: An error occurred creating the folder for the font %s in uploads directory. We are not able to integrate the font
hr: Došlo je do pogreške prilikom stvaranja mape za font %s u direktoriju prijenosa. Nismo u mogućnosti integrirati font

en: Uploaded Fonts (located at Enfold -> Import/Export)
hr: Preneseni fontovi (nalaze se na adresi Enfold -> Uvoz/izvoz)

en: Websafe Fonts
hr: Fontovi web-sigurnosti

en: Alright!<br/>Download worked for demo %s. <br/>You can import the demo content now.
hr: Dobro!<br/>Download je radio za demo %s. <br/>Demo sadržaj možete uvesti odmah.

en: Alright!<br/>Import worked out for demo %s, no problems whatsoever. <br/>The page will now be reloaded to reflect the changes
hr: Dobro!<br/>Uvoz je razrađen za demo %s, bez ikakvih problema. <br/>Stranica će se sada ponovno učitati kako bi odražavala promjene

en: Downloaded files for demo %s could not be deleted.
hr: Preuzete datoteke za demo %s nije moguće izbrisati.

en: Alright!<br/>Downloaded files for demo %s deleted
hr: Dobro!<br/>Preuzete datoteke za demo %s izbrisane

en: No Parent Theme Options Found. There is nothing to import
hr: Nisu pronađene mogućnosti nadređene teme. Nema se što uvoziti

en: No Parent Theme found
hr: Nije pronađena nadređena tema

en: Illegal call to import Layout Builder Template file.
hr: Nedopušten poziv za uvoz datoteke predloška sastavljača izgleda.

en: Illegal call to import settings file.
hr: Nedopušten poziv na datoteku postavki uvoza.

en: Internal error: Importer class could not be loaded - no settings could be imported.
hr: Interna pogreška: Klasu uvoznika nije moguće učitati - nije moguće uvesti postavke.

en: Error: Video ID is missing
hr: Pogreška: nedostaje ID videozapisa

en: Error: Cannot connect to Vimeo to read thummbnail info.
hr: Pogreška: Povezivanje na Vimeo za čitanje informacija o sličici nije moguće.

en: Currently only Youtube and Vimeo are supported.
hr: Trenutno su podržani samo Youtube i Vimeo.

en: Could not create directory [%s] to store downloaded thumbnails.
hr: Nije moguće stvoriti direktorij [%s] za pohranu preuzetih sličica.

en: Video thumbnail already exist in the media library (Attachment ID: %d)
hr: Sličica videozapisa već postoji u biblioteci medijskih sadržaja (ID privitka: %d)

en: Failed to create folder for thumbnails:
hr: Nije moguće stvoriti mape za sličice:

en: Error: Cannot connect to %s to read thummbnail info.
hr: Pogreška: Povezivanje s %s za čitanje informacija o sličici nije moguće.

en: Error: Unable to save downloaded thumbnail to [%s].
hr: Pogreška: Nije moguće spremiti preuzetu sličicu u [%s].

en: Video thumbnail is now available in the media library:
hr: Sličica videozapisa sada je dostupna u biblioteci medijskih sadržaja:

en: Attachment ID: %d
hr: Privitak ID: %d

en: Original source: %s
hr: Orginalni izvor: %s

en: Unable to create folder %s.
hr: Nije moguće stvoriti %s mape.

en: Unable to delete file %s.
hr: Nije moguće izbrisati %s datoteke.

en: Unable to rename/move file %s to %s
hr: Nije moguće preimenovati/premjestiti %s datoteke u %s

en: Page %d of %d
hr: Stranica %d od %d

en: Archive for category:
hr: Arhiva za kategoriju:

en: Archive for date:
hr: Arhiva za datum:

en: Archive for month:
hr: Arhiva za mjesec:

en: Archive for year:
hr: Arhiva za godinu:

en: search results for:
hr: rezultati pretrage za:

en: search result for:
hr: rezultat pretraživanja za:

en: To search the site please enter a valid term
hr: Za pretraživanje web stranice unesite važeći izraz

en: Author Archive
hr: Arhiva autora

en: for:
hr: za:

en: Tag Archive for:
hr: Arhiva oznaka za:

en: Archive for:
hr: Arhiva za:

en: Archives
hr: Arhiva

en: Page
hr: Stranica

en: Demo File Download (%s):
hr: Preuzimanje demo datoteke (%s):

en: Download started
hr: Preuzimanje je pokrenuto

en: To few parameters provided - a download is not possible.
hr: Za nekoliko ponuđenih parametara - preuzimanje nije moguće.

en: Error accessing file for download:<br /><br />
hr: Pogreška prilikom pristupa datoteci za preuzimanje:<br /><br />

en: Unable to create the download folder <pre>%s</pre> for demo files.
hr: Nije moguće stvoriti mapu za preuzimanje <pre>%s</pre> za demo datoteke.

en: Wasn't able to read demo files from downloaded zip file.
hr: Nije mogao čitati demo datoteke iz preuzete zip datoteke.

en: Demo Importer (%s):
hr: Demo uvoznik (%s):

en: Import started
hr: Uvoz je započeo

en: The Auto importing script could not be loaded. Please use the wordpress importer and import the XML file <pre>%s</pre> manually.
hr: Skriptu automatskog uvoza nije moguće učitati. Koristite uvoznik wordpressa i uvezite XML datoteku <pre>%s</pre> ručno.

en: The XML file <pre>%s</pre> containing the demo content is not available or could not be read.<br/> You might want to try to set the file permission to chmod 777.<br/>If this doesn't work please use the wordpress importer and import the XML file (should be located in your themes folder: dummy.xml) manually <a href="/wp-admin/import.php">here.</a>
hr: XML datoteka <pre>%s</pre> koji sadrži demo sadržaj nije dostupan ili ga nije moguće pročitati.<br/> Možda ćete htjeti pokušati postaviti dozvolu datoteke na chmod 777.<br/>Ako to ne uspije, upotrijebite uvoznik wordpressa i <a href="/wp-admin/import.php">ovdje ručno</a> uvezite XML datoteku (trebala bi se nalaziti u mapi tema: lutka.xml).

en: Errors occured importing demo. Maybe you did not activate all necessary plugins or you have existing content that is in conflict with the demo content.
hr: Došlo je do pogrešaka prilikom uvoza demonstracije. Možda niste aktivirali sve potrebne dodatke ili imate postojeći sadržaj koji je u suprotnosti s demo sadržajem.

en: Error(s) returned:
hr: Vraćene su pogreške:

en: Widget content only rendered in frontend.
hr: Sadržaj widgeta prikazan je samo u prednjem planu.

en: Combo Widget
hr: Kombinirani widget

en: A widget that displays your popular posts, recent posts, recent comments and a tagcloud
hr: Widget koji prikazuje vaše popularne postove, nedavne postove, nedavne komentare i tagcloud

en: No content
hr: Sadržaj

en: Popular posts
hr: Popularni postovi

en: Recent posts
hr: Najnovije vijesti

en: Newest comments
hr: Najnoviji komentari

en: Tag cloud
hr: Oblak oznaka

en: Popular
hr: Popularan

en: Recent
hr: Najnovije

en: Tabs:
hr: Kartice:

en: Tabs are only rendered in frontend.
hr: Kartice se prikazuju samo u prednjem planu.

en: Number of popular posts
hr: Broj popularnih objava

en: Number of recent posts
hr: Broj nedavnih objava

en: Number of newest comments
hr: Broj najnovijih komentara

en: Number of tags for tag cloud
hr: Broj oznaka za oblak oznaka

en: Content of first tab
hr: Sadržaj prve kartice

en: Content of next tab
hr: Sadržaj sljedeće kartice

en: A Sidebar widget to display latest post entries in your sidebar
hr: Widget bočne trake za prikaz najnovijih unosa posta na vašoj bočnoj traci

en: You can select multiple categories here
hr: Ovdje možete odabrati više kategorija

en: How many entries do you want to display:
hr: Koliko unosa želite prikazati:

en: Choose the categories you want to display (multiple selection possible):
hr: Odaberite kategorije koje želite prikazati (moguć je višestruki odabir):

en: Display title only or title &amp; excerpt
hr: Prikaži samo naslov ili naslov i izvadak

en: show title only
hr: prikaži samo naslov

en: display title and excerpt
hr: prikaži naslov i ulomak

en: Table of Contents
hr: Tablica sadržaja

en: Widget that displays a table of contents genereated from the headlines of the page it is viewed on
hr: Widget koji prikazuje tablicu sadržaja genreiziranu iz naslova stranice na kojoj se prikazuje

en: Table can only be rendered in frontend.
hr: Tablica se može prikazati samo u prednjem kutu.

en: H1 Headlines
hr: Naslovi H1

en: H2 Headlines
hr: Naslovi H2

en: H3 Headlines
hr: Naslovi H3

en: H4 Headlines
hr: H4 Naslovi

en: H5 Headlines
hr: Naslovi H5

en: H6 Headlines
hr: Naslovi H6

en: Simple
hr: Jednostavno

en: Exclude headlines by class:
hr: Izuzmi naslove po razredu:

en: Select headlines to include:
hr: Odaberite naslove koje želite uključiti:

en: Select a style
hr: Odabir stila

en: Display on Single Blog Posts only
hr: Prikaži samo na jednostrukim objavama bloga

en: Hierarchy Indentation
hr: Uvlačenje hijerarhije

en: Enable Smooth Scrolling
hr: Omogući glatko pomicanje

en: Show date and time
hr: Pokaži datum i vrijeme

en: Show author
hr: Prikaži autora

en: Show categories
hr: Prikaži kategorije

en: Use Blog Metadata theme options (overrides above settings)
hr: Korištenje opcije teme metapodataka bloga (nadjačava postavke)

en: Read:
hr: Pročitaj:

en: by:
hr: od:

en: Read more in: %s
hr: Pročitajte više u: %s

en: in:
hr: u:

en: A widget that displays a Facebook Likebox to a Facebook page of your choice
hr: Widget koji prikazuje Facebook Likebox na Facebook stranici po vašem izboru

en: Join our Facebook community
hr: Pridružite se našoj Facebook zajednici

en: Click to load facebook widget
hr: Kliknite da biste učitali Facebook widget

en: Open Facebook page now
hr: Odmah otvorite Facebook stranicu

en: Logo image
hr: Slika logotipa

en: Banner image
hr: Slika natpisa

en: Upload a banner image or enter the URL
hr: Prijenos slike natpisa ili unos URL-a

en: Use image as banner
hr: Koristite sliku kao banner

en: Logo
hr: Logotip

en: Upload a logo or enter the URL
hr: Prijenos logotipa ili unos URL-a

en: Use image as logo
hr: Upotrijebite sliku kao logotip

en: Enter the url to the Page. Please note that it needs to be a link to a <strong>facebook fanpage</strong>. Personal profiles are not allowed!
hr: Unesite URL na stranicu. Napominjemo da to treba biti poveznica na <strong>facebook stranicu</strong> . Osobni profili nisu dopušteni!

en: Link to Facebook
hr: Veza na Facebook

en: Show Facebook page widget &quot;Share/Like&quot; directly
hr: Izravno pokaži widget Facebook stranice &quot;Podijeli/sviđa mi se&quot;

en: User must accept to show Facebook page widget &quot;Share/Like&quot;
hr: Korisnik mora prihvatiti da bi prikazao widget Facebook stranice &quot;Podijeli/sviđa mi se&quot;

en: Only open the Facebook page - no data are sent
hr: Otvorite samo Facebook stranicu - ne šalju se podaci

en: Button text confirm link to Facebook:
hr: Tekst gumba potvrdi vezu na Facebook:

en: Direct link to FB-page text:
hr: Izravna veza s tekstom na FB stranici:

en: Facebook Page Title:
hr: Naslov Facebook stranice:

en: Enter some info to the page
hr: Unesite neke podatke na stranicu

en: Static like count:
hr: Statično kao broj:

en: 2k+ likes
hr: 2k+ lajkova

en: Additional Information:
hr: Dodatne informacije:

en: Info displayed above the fake user profiles
hr: Podaci prikazani iznad lažnih korisničkih profila

en: Google Maps Widget
hr: Widget Google karata

en: Add a google map to your blog or site
hr: Dodajte google kartu na svoj blog ili web mjesto

en: Widget Google Maps is disabled in theme options &quot;Google Services&quot;.
hr: Widget Google Maps onemogućen je u opcijama tema &quot;Google usluge&quot;.

en: (Visible to admins only.)
hr: (Vidljivo samo administratorima.)

en: Address:
hr: Adresa:

en: Latitude:
hr: Zemljopisna širina:

en: Longitude:
hr: Zemljopisna dužina:

en: Google Maps is disabled in theme options &quot;Google Services&quot;.
hr: Google karte onemogućene su u tematskim opcijama &quot;Google usluge&quot;.

en: Map is only rendered in frontend.
hr: Karta se prikazuje samo u prednjem dijelu.

en: Custom Marker Icon
hr: Ikona prilagođene oznake

en: Upload a custom marker icon or enter the URL
hr: Prijenos ikone prilagođene oznake ili unos URL-a

en: Use image as custom marker icon
hr: Koristi sliku kao prilagođenu ikonu oznake

en: Fallback image to replace Google Maps
hr: Zamjenska slika koja će zamijeniti Google karte

en: Upload a fallback image or enter the URL to an image to replace Google Maps or until Google Maps is loaded
hr: Prenesite rezervnu sliku ili unesite URL na sliku koja će zamijeniti Google karte ili dok se Google karte ne učitaju

en: Use image as Google Maps fallback image
hr: Koristi sliku kao rezervnu sliku Google karata

en: Enter the latitude and longitude of the location you want to display. Need help finding the latitude and longitude?
hr: Unesite širinu i dužinu lokacije koju želite prikazati. Trebate pomoć u pronalaženju zemljopisne širine i dužine?

en: Click here to enter an address.
hr: Kliknite ovdje za upis adrese.

en: Street Address:
hr: Adresa ulice:

en: City:
hr: Grad:

en: State:
hr: Država:

en: Postcode:
hr: Poštanski broj:

en: Country:
hr: Država:

en: Fetch coordinates!
hr: Dohvati koordinate!

en: Fetching the coordinates. Please wait...
hr: Dohvaćanje koordinata. Molimo pričekajte ...

en: Zoom Level:
hr: Razina zumiranja:

en: Map Type:
hr: Vrsta karte:

en: Display a Route by entering a address here. (If address is added Zoom will be ignored)
hr: Prikažite rutu unosom adrese ovdje. (Ako se doda adresa Zoom će biti zanemaren)

en: Info Bubble Content:
hr: Sadržaj mjehurićaste informacije:

en: Enter the width in px or &percnt; (100&percnt; width will be used if you leave this field empty)
hr: Unesite širinu u px ili &percnt; (100&percnt; širina će se koristiti ako to polje ostavite prazno)

en: Enter the height in px or &percnt;
hr: Unesite visinu u px ili &percnt;

en: Button text confirm to load Google Maps:
hr: Tekst gumba potvrđuje učitavanje Google karata:

en: Direct link to Google Maps page:
hr: Izravna veza na stranicu Google karata:

en: This element is disabled in frontend with theme option
hr: Ovaj je element onemogućen u prednjem planu s mogućnošću teme

en: Displays your latest Instagram photos
hr: Prikazuje vaše najnovije fotografije na Instagramu

en: Follow Me!
hr: Prati me!

en: Adding possible file caching on server might need a longer period of time to invalidate cache.
hr: Dodavanje mogućeg predmemoriranja datoteka na poslužitelj možda će trebati dulje vremensko razdoblje za poništavanje predmemorije.

en: Location of your photos or videos
hr: Lokacija fotografija ili videozapisa

en: Get from your instagram account (instagram server connection needed)
hr: Nabavite sa svog Instagram računa (potrebna je veza s Instagram poslužiteljem)

en: Cache on your server - no instagram connection needed on pageload
hr: Predmemorija na vašem poslužitelju - za učitavanje stranice nije potrebna veza na Instagramu

en: Number of photos
hr: Broj slika

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Thumbnail size
hr: Veličina sličice

en: Original
hr: Izvornik

en: Open links in
hr: Otvorite veze u

en: Current window (_self)
hr: Trenutačni prozor (_self)

en: New window (_blank)
hr: Novi prozor (_blank)

en: Link text
hr: Tekst veze

en: WP Cron jobs are disabled. To assure a regular update of cached data and an optimal pageload in frontend and backend we recommend to activate this.
hr: WP Cron poslovi su onemogućeni. Da biste osigurali redovito ažuriranje predmemoriranih podataka i optimalno učitavanje stranice u prednjem dijelu i pozadinskom sustavu, preporučujemo da to aktivirate.

en: No time available
hr: Nema slobodnog vremena

en: The widget preloads and caches Instagram data for better performance.
hr: Widget unaprijed učitava i predmemorira Instagram podatke radi boljih performansi.

en: Next update: %s
hr: Sljedeće ažuriranje: %s

en: Unable to communicate with Instagram.
hr: Nije moguće komunicirati s Instagramom.

en: Instagram returned error %d (= %s).
hr: Instagram je vratio %d pogreške (= %s).

en: Instagram has returned invalid data.
hr: Instagram je vratio nevažeće podatke.

en: Instagram Image
hr: Instagram slika

en: Filter extended to filter images or videos
hr: Filtar proširen za filtriranje slika ili videozapisa

en: Instagram did not return any images.
hr: Instagram nije vratio nijednu sliku.

en: Unable to create cache folder "%s". Files will be loaded directly from instagram
hr: Nije moguće stvoriti mapu predmemorije "%s". Datoteke će se učitavati izravno s instagrama

en: You need to specify an Instagram username.
hr: Morate navesti korisničko ime na Instagramu.

en: Could not change user rights of file %s to 777 - file might not be visible in frontend.
hr: Nije moguće promijeniti korisnička prava %s datoteke na 777 - datoteka možda nije vidljiva u prednjem dijelu.

en: Mailchimp Newsletter Signup
hr: Mailchimp Newsletter Prijava

en: A widget that displays a Mailchimp newsletter signup form
hr: Widget koji prikazuje Mailchimp obrazac za prijavu na bilten

en: Newsletter
hr: Bilten

en: Mailchimp List:
hr: Mailchimp popis:

en: Mailchimp list to subscribe to
hr: Popis Mailchimp na koji se možete pretplatiti

en: Signup Form Styling
hr: Stilovi obrasca za prijavu

en: Boxed
hr: Uokvireno

en: Activate double opt-in?
hr: Aktivirati dvostruko prijavljivanje?

en: Message if user subscribes successfully
hr: Poruka ako se korisnik uspješno pretplati

en: A Sidebar widget to display latest post entries in your sidebar.
hr: Widget bočne trake za prikaz najnovijih unosa objava na vašoj bočnoj traci.

en: Display title or title &amp; excerpt
hr: Prikaži naslov ili naslov &amp; izvadak

en: Display title only
hr: Prikaži samo naslov

en: Display title and excerpt
hr: Prikaži naslov i izvadak

en: Big Advertising Area
hr: Veliko područje oglašavanja

en: An advertising widget that displays 1 big image
hr: Oglašavački widget koji prikazuje 1 veliku sliku

en: Advertising Area
hr: Područje oglašavanja

en: An advertising widget that displays 2 images with 125 x 125 px in size
hr: Oglašavački widget koji prikazuje 2 slike veličine 125 x 125 px

en: Advertise here
hr: Reklamirajte se ovdje

en: Image URL:
hr: URL slike:

en: Referal URL:
hr: URL preporuke:

en: Image URL 2: (125px * 125px):
hr: URL slike 2: (125px * 125px):

en: Referal URL 2:
hr: Preporučeni URL 2:

en: Latest Portfolio
hr: Najnoviji portfelj

en: A Sidebar widget to display latest portfolio entries in your sidebar
hr: Widget bočne trake za prikaz najnovijih unosa portfelja na vašoj bočnoj traci

en: RSS Link and Twitter Account
hr: RSS link i Twitter račun

en: A widget to display a link to your Twitter profile and rss feed
hr: Widget za prikaz veze na vaš Twitter profil i RSS sažetak sadržaja

en: Follow
hr: Prati

en: on Twitter
hr: na Twitteru

en: to RSS Feed
hr: do RSS feeda

en: RSS Feed URL:
hr: URL RSS sažetka sadržaja:

en: Twitter Username:
hr: Twitter korisničko ime:

en: Enter your feed url:
hr: Unesite URL feeda:

en: this is a base64 encoded option set created for the demo %s. If you choose to import the demo files with the help of the framework importer these options will also be imported
hr: ovo je opcija postavki kodiranih u Base64 kreiranih za demo %s. Ako odaberete uvoz datoteka s pomoću alata za uvoz okvira, ove će opcije također biti uvezene

en: LayerSlider couldn't download your selected slider. Please check LayerSlider -> System Status for potential issues. The WP Remote functions may be unavailable or your web hosting provider has to allow external connections to our domain.
hr: LayerSlider nije mogao preuzeti odabrani klizač. Potencijalne probleme potražite u odjeljku LayerSlider -> Status sustava. Funkcije WP Remote možda nisu dostupne ili vaš davatelj usluga web hostinga mora dopustiti vanjske veze s našom domenom.

en: LayerSlider couldn't save the downloaded slider on your server. Please check LayerSlider -> System Status for potential issues. The most common reason for this issue is the lack of write permission on the /wp-content/uploads/ directory.
hr: LayerSlider nije mogao spremiti preuzeti klizač na poslužitelj. Potencijalne probleme potražite u odjeljku LayerSlider -> Status sustava. Najčešći razlog za ovaj problem je nedostatak dozvole za pisanje u direktoriju /wp-content/uploads/.

en: Wasn't able to create the folder for font files
hr: Nije uspio stvoriti mapu za datoteke fontova

en: Wasn't able to create sub-folder for font files
hr: Nije uspio stvoriti pod-mapu za datoteke fontova

en: Previously used menu
hr: Prethodno korišteni izbornik

en: Menu item skipped due to missing menu slug
hr: Stavka izbornika preskočena zbog nepostojećeg slug-a izbornika

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
hr: Stavka izbornika preskočena zbog nevažećeg izbornika: %s

en: There was an error when reading this WXR file
hr: Greška u čitanju WXR datoteke

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
hr: Detalji su prikazani iznad. Uvoznik će sada pokušati ponovo s drugim parserom ...

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
hr: To se ne čini kao WXR datoteka, nedostaje/nevažeći WXR broj verzije

en: Sorry, there has been an error.
hr: Žao nam je, ali dogodila se greška.

en: The file does not exist, please try again.
hr: Datoteka ne postoji, molimo pokušajte ponovno.

en: All done.
hr: Izvršeno.

en: Have fun!
hr: Zabavite se!

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
hr: Nemojte zaboraviti ažurirati lozinke i uloge uvezenih korisnika.

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
hr: Izvozna datoteka nije pronađena na <code>%s</code>. Uzrok je vjerojatno problem sa dopuštenjima.

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
hr: Ova WXR datoteka (verzija %s) nije podržana od ove verzije uvoznika. Molimo razmislite o ažuriranju.

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
hr: Nije moguće uvesti autora %s. Njegove objave pripisat će se trenutnom korisniku.

en: Assign Authors
hr: Dodjeli autore

en: To make it easier for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
hr: Da biste lakše uredili i spremili uvezeni sadržaj, možda biste trebali preraspodjeliti autora uvezenog sadržaja na postojećeg autora na ovoj stranici. Naprimjer, možete uvesti sve unose kao unose <code>admin</code> unose.

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
hr: Ako novi korisnik je stvoren od strane WordPress, nova lozinka će biti nasumično generirana i uloga novog korisnika&#8217;s će biti postavljena kao %s. Ručno mijenjanje pojedinosti novog korisnika&#8217;s će biti potrebno.

en: Import Attachments
hr: Uvezi privitke

en: Download and import file attachments
hr: Preuzmite i uvezite privitke

en: Import author:
hr: Uvezi autora:

en: or create new user with login name:
hr: ili kreirajte novog korisnika s login imenom:

en: as a new user:
hr: kao novi korisnik:

en: assign posts to an existing user:
hr: dodijelite objave postojećem korisniku:

en: or assign posts to an existing user:
hr: ili dodijelite objave postojećem korisniku:

en: - Select -
hr: - Odaberite -

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
hr: Nije uspjelo stvaranje novog korisnika za %s. Njegovi postovi će se pripisati trenutnom korisniku.

en: Failed to import category %s
hr: Neuspješan uvoz kategorije %s

en: Failed to import post tag %s
hr: Neuspješan uvoz oznake objave %s

en: Failed to import %s %s
hr: Neuspješni uvoz %s %s

en: Failed to import &#8220;%s&#8221;: Invalid post type %s
hr: Neuspješan uvoz &#8220;%s&#8221;: Neispravan tip objave %s

en: %s &#8220;%s&#8221; already exists.
hr: %s &#8220;%s&#8221; već postoji.

en: Failed to import %s &#8220;%s&#8221;
hr: Neuspješan uvoz %s &#8220;%s&#8221;

en: Fetching attachments is not enabled
hr: Dohvaćanje privitaka nije omogućeno

en: Invalid file type
hr: Neispravan tip datoteke

en: Remote server did not respond
hr: Udaljeni poslužitelj nije odgovorio

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
hr: Udaljeni poslužitelj je vratio odgovor na pogrešku %1$d %2$s

en: Remote file is incorrect size
hr: Udaljena datoteka je neispravne veličine

en: Zero size file downloaded
hr: Datoteka veličine 0 je preuzeta

en: Remote file is too large, limit is %s
hr: Učitana datoteka je prevelika, limit je %s

en: Import WordPress
hr: Uvezi WordPress

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
hr: Nova verzija ovog uvoznika je dostupna. Molimo ažurirajte verzije %s kako bi se osigurala kompatibilnost s novijim izvoznim datoteka.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
hr: Zdravo! Uploadaj tvoju WordPress Extended RSS (WXR) datoteku i mi&#8217;ll ćemo uvesti postove, stranice, komentare, prilagođena polja, kategorije i oznake na ovu web stranicu.

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
hr: Odaberite WXR (.xml) datoteku za prijenos, a zatim kliknite Prijenos datoteke i uvezi.

en: Sorry, no posts matched your criteria
hr: Nažalost, nijedna objava ne odgovara vašim kriterijima

en: Please try another search term
hr: Pokušajte s drugim pojmom za pretraživanje

en: View all results
hr: Pogledajte sve rezultate

en: Permanent Link:
hr: Trajna veza:

en: Return values handling has changed
hr: Promijenjeno je rukovanje povratnim vrijednostima

en: Filter name has changed
hr: Naziv filtra je promijenjen

en: Select to display featured image for a single post entry.
hr: Odaberite za prikaz istaknute slike za jedan unos objave.

en: Select to display featured image for a single portfolio entry.
hr: Odaberite za prikaz istaknute slike za jedan unos u portfelj.

en: Select to display featured image for a single entry.
hr: Odaberite za prikaz istaknute slike za jedan unos.

en: Featured Image
hr: Istaknuta slika

en: Show on single entry
hr: Prikaži na jednom unosu

en: Hide on single entry
hr: Sakrij na jednom unosu

en: Menu Style
hr: Stil izbornika

en: Display the footer page?
hr: Želite li prikazati stranicu podnožja?

en: Use selected page to display as footer and socket
hr: Korištenje odabrane stranice za prikaz kao podnožja i utičnice

en: Use selected page to display as footer (no socket)
hr: Koristi odabranu stranicu za prikaz kao podnožje (bez utičnice)

en: Don't display the socket & page
hr: Ne prikazuj utičnicu i stranicu

en: Display the footer widgets?
hr: Prikazati widgete podnožja?

en: Featured Thin
hr: Izdvojeno tanko

en: Featured Large
hr: Izdvojena velika

en: Portfolio
hr: Portfelj

en: Entry with Sidebar
hr: Ulaz sa bočnom trakom

en: Entry without Sidebar
hr: Ulaz bez bočne trake

en: Fullscreen Sections/Sliders
hr: Cijeli zasloni / klizači

en: Portfolio small
hr: Portfelj mali

en: Enfold update was successful!
hr: Enfold ažuriranje je bilo uspješno!

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: Secondary Menu
hr: Sekundarni izbornik

en: Will be displayed if you selected a header layout that supports a submenu
hr: Prikazaće se ako odaberete izgled zaglavlja koji podržava podizbornik

en: Secondary Menu - will be displayed if you selected a header layout that supports a submenu
hr: Sekundarni izbornik - prikazat će se ako ste odabrali izgled zaglavlja koji podržava podizbornik

en: Footer Menu <br/><small>(no dropdowns)</small>
hr: Izbornik podnožja <br/> <small>(nema padajućih izbornika)</small>

en: Footer Menu (no dropdowns)
hr: Izbornik podnožja (bez padajućih izbornika)

en: Frontpage Settings
hr: Postavke naslovnice

en: Select which page to display on your Frontpage. If left blank the Blog will be displayed. In case you do not see a select box - you have to publish pages.
hr: Odaberite stranicu koju želite prikazati na naslovnici. Ako ostane prazno, prikazat će se blog. U slučaju da ne vidite okvir za odabir - morate objaviti stranice.

en: Where Do You Want To Display The Blog
hr: Gdje želite prikazati blog

en: Select which page to display as your blog page. If left blank no blog will be displayed. In case you do not see a select box - you have to publish pages.
hr: Odaberite stranicu koju želite prikazati kao stranicu bloga. Ako ostane prazno, blog se neće prikazati. U slučaju da ne vidite okvir za odabir - morate objaviti stranice.

en: Notice: Your blog is currently disabled. You can enable it
hr: Napomena: vaš je blog trenutno onemogućen. Možete ga omogućiti

en: Upload a logo image, or enter the URL or ID of an image if its already uploaded. The themes default logo gets applied if the input field is left blank
hr: Prenesite sliku logotipa ili unesite URL ili ID slike ako je ona već prenesena. Zadani logotip tema primjenjuje se ako polje za unos ostane prazno

en: Logo Dimension: 340px * 156px (if your logo is larger you might need to change the Header size in your
hr: Dimenzija logotipa: 340px * 156px (ako je vaš logo veći, možda ćete trebati promijeniti veličinu zaglavlja u vašem

en: Header Settings
hr: Postavke zaglavlja

en: Since 4.8.2 responsive images (e.g. for retina screens) are supported. Make sure to upload an image dimension from which WP can create the necessary scrset and sizes attributes AND you must select &quot;Full Size&quot; for image size (unless you add the attachment ID).
hr: Budući da su podržane 4.8.2 odgovarajuće slike (npr. za mrežničke zaslone). Obavezno prenesite dimenziju slike iz koje WP može stvoriti potrebne atribute scrseta i veličina I morate odabrati &quot;Puna veličina&quot; za veličinu slike (osim ako ne dodate ID privitka).

en: Since 4.8.6.4 (in beta) - support for svg files
hr: Od 4.8.6.4 (u beta verziji) - podrška za svg datoteke

en: Administrators may upload svg files to media library. We also support a paths to local filesystem or urls that are not in the media library (not recommended for security reasons, must start with http:// or https://). If we cannot read the content of this url on pageload we render the url in an img tag as fallback.
hr: Administratori mogu prenijeti svg datoteke u biblioteku medijskih sadržaja. Također podržavamo putove do lokalnog datotečnog sustava ili URL-ova koji se ne nalaze u biblioteci medijskih sadržaja (ne preporučuje se iz sigurnosnih razloga, moraju početi s http:// ili https://). Ako ne možemo pročitati sadržaj ovog URL-a na učitavanju stranice, URL u IMG oznaci prikazujemo kao rezervni.

en: File content is parsed and added inline starting with the first svg tag. preserveAspectRatio is set for this to be responsive according to logo location. Nesting of svg is allowed.
hr: Sadržaj datoteke raščlanjen je i dodan u istoj razini počevši od prve svg oznake. preserveAspectRatio postavljen je tako da to reagira prema lokaciji logotipa. Dopušteno je gniježđenje svg- a.

en: Use Image as logo
hr: Upotrijebite sliku kao logotip

en: Specify a favicon for your site.
hr: Navedite favicon za svoju web lokaciju.

en: Accepted formats: .ico, .png, .gif
hr: Prihvaćeni formati: .ico, .png, .gif

en: What is a
hr: Što je

en: Use Image as Favicon
hr: Koristite Image kao Favicon

en: Page Preloading
hr: Prethodno učitavanje stranice

en: Show a preloader when opening a page on your site.
hr: Pokažite predtlačni program kada otvorite stranicu na svojoj web lokaciji.

en: Page Transitions
hr: Prijelazi stranice

en: Smooth page transition when navigating from one page to the next. Please disable if this causes problems with plugins when navigating ajax or otherwise dynamical created content
hr: Glatki prijelaz stranice prilikom navigacije s jedne na drugu stranicu. Onemogućite ako to uzrokuje probleme s dodacima tijekom navigacije ajaxom ili na neki drugi dinamički stvoren sadržaj

en: Custom Logo for preloader
hr: Prilagođeni logotip za pred učitavanje

en: Upload an optional logo image for your preloader page
hr: Pošaljite izbornu sliku logotipa za svoju stranicu učitavača

en: Lightbox Modal Window
hr: Modalni prozor Lightboxa

en: Check to enable the default lightbox that opens once you click a link to an image. Uncheck only if you want to use your own modal window plugin
hr: Označite kako biste omogućili zadani okvir okvira koji se otvara kad kliknete vezu na sliku. Poništite odabir samo ako želite koristiti vlastiti dodatak modalnog prozora

en: Custom Error 404 Page
hr: Prilagođena pogreška 404 stranica

en: Select if you want to use any of your pages as your custom Error 404 Page. This page will be excluded from page lists and search results. You must deselect the page to make it accessible for public again.
hr: Odaberite želite li koristiti neku od svojih stranica kao prilagođenu stranicu Pogreške 404. Ova će stranica biti isključena iz popisa stranica i rezultata pretraživanja. Morate poništiti odabir stranice kako biste je ponovno učinili dostupnom za javnost.

en: No custom 404 page selected
hr: Nije odabrana prilagođena stranica 404

en: Display selected page without redirect
hr: Prikaz odabrane stranice bez preusmjeravanja

en: Redirect to selected page
hr: Preusmjeravanje na odabranu stranicu

en: Select Your Custom Error 404 Page
hr: Odabir prilagođene pogreške 404 stranice

en: If you are using a caching plugin, make sure to exclude this page from caching.
hr: Ako koristite dodatak za predmemoriranje, svakako isključite ovu stranicu iz predmemoriranja.

en: Maintenance Mode
hr: Način održavanja

en: Check to enable maintenance mode and show or redirect all page requests to a maintenance page of your choice. This page will not be accessable and will be excluded from page lists and search results. You must deselect the page to make it accessible for public again.
hr: Provjerite kako biste omogućili način održavanja i prikazali ili preusmjerili sve zahtjeve za stranicom na stranicu održavanja po vašem izboru. Ova stranica neće biti dostupna i bit će isključena iz popisa stranica i rezultata pretraživanja. Morate poništiti odabir stranice kako biste je ponovno učinili dostupnom za javnost.

en: Enabled - Use selected page content without redirect
hr: Omogućeno – korištenje odabranog sadržaja stranice bez preusmjeravanja

en: Enabled - Redirect to selected page
hr: Omogućeno – preusmjeravanje na odabranu stranicu

en: Select Your Maintenance Mode Page
hr: Odabir stranice načina održavanja

en: Please note that logged in Administrators, Editors and Authors will still be able to access the site
hr: Imajte na umu da će prijavljeni administratori, urednici i autori i dalje moći pristupiti web-mjestu

en: Select Your Editor
hr: Odabir uređivača

en: Choose if you want to enable and use the built in classic editor - no plugin is needed.
hr: Odaberite želite li omogućiti i koristiti ugrađeni klasični uređivač - nije potreban dodatak.

en: Use Block Editor
hr: Koristi uređivač blokova

en: Use WP Classic Editor
hr: Koristi WP Classic Editor

en: Disable Block Editor For Selected Post Types:
hr: Onemogući uređivač blokova za odabrane vrste objava:

en: Only the classic WP editor will be used for the selected post types. The links to WP block editor (Gutenberg) will not be available. You can change this behaviour for certain pages/posts with Enfold&rsquo;s filter &quot;avf_use_block_editor_for_post&quot;
hr: Za odabrane vrste postova koristit će se samo klasični WP uređivač. Veze na WP uređivač blokova (Gutenberg) neće biti dostupne. Takvo ponašanje za određene stranice/postove možete promijeniti pomoću Enfoldovog filtra &quot;avf_use_block_editor_for_post&quot;

en: Allow block editor for all possible post types (= default)...
hr: Dopusti uređivač blokova za sve moguće vrste postova (= zadano)...

en: Disable block editor for all listed post types...
hr: Onemogući uređivač blokova za sve navedene vrste objava...

en: Special: RSS (add RSS URL, leave blank if you want to use default WordPress RSS feed)
hr: Posebno: RSS (dodajte RSS URL, ostavite prazno ako želite koristiti zadani WordPress RSS feed)

en: Special: Email Icon (add your own URL to link to a contact form)
hr: Posebno: Ikona e-pošte (dodajte vlastiti URL kako biste povezali obrazac za kontakt)

en: Blog Styling
hr: Stil bloga

en: Choose the blog styling here.
hr: Ovdje odaberite stil bloga.

en: Default (Business)
hr: Zadano (poslovno)

en: Modern Business
hr: Moderno poslovanje

en: You can either choose a predefined layout or build your own blog layout with the advanced layout editor
hr: Možete odabrati unaprijed definirani izgled ili izraditi vlastiti izgled bloga pomoću naprednog uređivača izgleda

en: Use the advance layout editor to build your own blog layout (simply edit the page you have chosen in Enfold->Theme Options as a blog page)
hr: Koristite unaprijed uređivač izgleda da biste napravili svoj vlastiti izgled bloga (jednostavno uredite stranicu koju ste odabrali u Enfold-> Opcije teme kao stranicu bloga)

en: Single Post Options
hr: Opcije pojedinačne objave

en: Here you can set options that affect your single blog post layout
hr: Ovdje možete postaviti opcije koje utječu na izgled vašeg pojedinačnog bloga

en: Single Post Navigation
hr: Navigacija jednom objavom

en: Select to disable or enable the post navigation that links to the next/previous post on single entries (Fullwidth sliders and hierarchical post type will disable it for that post by default).  Setting is also used for portfolio. Use filter avf_post_nav_settings to customize.
hr: Odaberite da biste onemogućili ili omogućili navigaciju objave koja se povezuje sa sljedećom/prethodnom objavom na pojedinačnim unosima (klizači pune širine i hijerarhijska vrsta objave onemogućit će je za tu objavu prema zadanim postavkama).  Postavka se također koristi za portfelj. Za prilagodbu koristite avf_post_nav_settings filtra.

en: Enable post navigation
hr: Omogući navigaciju poštom

en: Disable post navigation
hr: Onemogući navigaciju poštom

en: Loop post navigation
hr: Navigacija objavom petlje

en: Select to enable swipe support for posts and portfolio. This is a BETA feature since 5.5 and might cause problems with sliders (see limitations above). Use filter avf_post_nav_settings and avf_post_nav_swipe_support to customize.
hr: Odaberite da biste omogućili podršku pomicanja prstom za objave i portfelj. Ovo je BETA značajka od verzije 5.5 i može uzrokovati probleme s klizačima (gore pogledajte ograničenja). Za prilagodbu koristite avf_post_nav_settings i avf_post_nav_swipe_support filtra.

en: Keep in mind, that it requires a server request to load the new page.
hr: Imajte na umu da je za učitavanje nove stranice potreban zahtjev poslužitelja.

en: Single Post Swipe Support
hr: Podrška za pomicanje jedne objave

en: Disable swipe navigation
hr: Onemogući navigaciju povlačenjem

en: Enable swipe navigation
hr: Onemogući navigaciju povlačenjem

en: Single Post Style
hr: Stil za jednu objavu

en: Choose the single post style here.
hr: Ovdje odaberite stil pojedinačnog posta.

en: Single post with small preview image (featured image)
hr: Jedan post s malom pretpreglednom slikom (istaknuta slika)

en: Single post with big preview image (featured image)
hr: Jedan post s velikom pretpreglednom slikom (istaknuta slika)

en: Related Entries
hr: Povezani unosi

en: Choose if and how you want to display your related entries. (Related entries are based on tags. If a post does not have any tags then no related entries will be shown)
hr: Odaberite želite li i na koji način prikazivati povezane unose. (Povezani unosi temelje se na oznakama. Ako post nema oznake, tada se neće prikazivati povezani unosi)

en: Show thumbnails and display post title by tooltip
hr: Prikaz minijatura i prikaz naslova objave po opisu alata

en: Show thumbnail and post title by default
hr: Prema zadanim postavkama prikažite sličicu i naziv slike

en: Disable related entries
hr: Onemogući povezane unose

en: Blog Meta Elements
hr: Meta elementi bloga

en: You can choose to show or hide some of the default blog meta elements here:
hr: Ovdje možete prikazati ili sakriti neke od zadanih meta elemenata bloga:

en: Blog Post Author
hr: Autor bloga

en: Blog Post Comment Count
hr: Broj komentara na blogu

en: Blog Post Category
hr: Kategorija bloga

en: Blog Post Date
hr: Datum objave na blogu

en: Blog Post Allowed HTML Tags
hr: Omogućene HTML oznake

en: Blog Post Tags
hr: Oznake blogova

en: Share Links At The Bottom Of Your Blog Post
hr: Podijelite veze na dnu svog posta na blogu

en: The theme allows you to display share links to various social networks at the bottom of your blog posts. Check which links you want to display:
hr: Tema vam omogućava da pri dnu svojih postova na blogu prikažete dijeljenje veza do različitih društvenih mreža. Provjerite koje veze želite prikazati:

en: If you added Social Profile Links at %s Theme Options -&gt; Social Profiles %s the theme allows you to display these profile links at the bottom of your blog posts.
hr: Ako ste dodali veze društvenog profila na %s Mogućnosti teme -&gt; društveni profili %s tema vam omogućuje prikaz ovih veza profila na dnu postova na blogu.

en: Be sure you added a link, otherwise your selection will be ignored.
hr: Provjerite jeste li dodali vezu jer će se u protivnom vaš odabir zanemariti.

en: Profile Links At The Bottom Of Your Blog Post
hr: Veze profila pri dnu objave na blogu

en: Share Button Bar Style
hr: Zajedničko korištenje stila trake gumba

en: Select how to display the share buttons bar
hr: Odabir načina prikaza trake gumba za zajedničko korištenje

en: Share Button Bar Alignment
hr: Zajedničko poravnanje trake gumba

en: Select alignment of the share buttons bar
hr: Odabir poravnanja trake gumba za zajedničko korištenje

en: General Builder Options
hr: Općenite mogućnosti sastavljača

en: Disable Advanced Layout Builder Preview In Backend
hr: Onemogući pretpregled naprednog sastavljača izgleda u pozadinskom sustavu

en: Check to disable the live preview of your advanced layout builder elements
hr: Potvrdite da biste onemogućili pretpregled naprednih elemenata sastavljača izgleda uživo

en: Lock Advanced Layout Builder
hr: Zaključajte napredni alat za izradu izgleda

en: This removes the ability to move or delete existing template builder elements, or add new ones, for everyone who is not an administrator. The content of an existing element can still be changed by everyone who can edit that entry.
hr: Na taj se način uklanja mogućnost premještanja ili brisanja postojećih elemenata za izradu predloška ili dodavanja novih za sve koji nisu administrator. Sadržaj postojećeg elementa i dalje može mijenjati svatko tko može urediti taj unos.

en: Lock Advanced Layout Builder For Admins As Well
hr: Zaključaj napredni sastavljač izgleda i za administratore

en: This will lock the elements for all administrators including you, to prevent accidental changing of a page layout. In order to change a page layout later, you will need to uncheck this option first
hr: Ovo će zaključati elemente za sve administratore, uključujući vas, kako bi se spriječila slučajna promjena izgleda stranice. Da biste kasnije promijenili izgled stranice, morat ćete prvo poništiti ovu opciju

en: Show advanced options
hr: Pokaži dodatne mogućnosti

en: Show special options for advanced users or developers, who know what they are doing.
hr: Pokažite posebne opcije za napredne korisnike ili programere koji znaju što rade.

en: Hide Advanced Layout Builder Developer Options
hr: Sakrij dodatne mogućnosti razvojnog programera sastavljača izgleda

en: Activate to hide the developer options for template builder elements. (Usually located in the "advanced" tab of the element and containing options like custom IDs and CSS classes). More details can be found in our documentation:
hr: Aktivirajte da biste sakrili mogućnosti razvojnog programera za elemente sastavljača predložaka. (Obično se nalazi na "naprednoj" kartici elementa i sadrži opcije poput prilagođenih ID-ova i CSS klasa). Više detalja možete pronaći u našoj dokumentaciji:

en: Intro to Layout Builder
hr: Uvod u sastavljač izgleda

en: Typography Input Fields
hr: Polja za unos tipografije

en: Activate to replace predefined selectboxes with font sizes with text fields to use custom units. Only recommended for experienced users who know, what they are doing. This is in active beta (since 5.0.1).
hr: Aktivirajte da biste zamjenili unaprijed definirane okvire za odabir s veličinama fonta sa tekstualnim poljima za korištenje prilagođenih jedinica. Preporuča se samo naprednim korisnicima koji znaju što rade. Ovo je aktivna beta (od 5.0.1).

en: Debug Mode (Backend Only)
hr: Način ispravljanja pogrešaka (samo pozadinski sustav)

en: Select to enable debug output and show ALB shortcodes in a text area below drag/drop canvas. Only recommended for experienced users and developers who need to get access to the generated shortcodes and know, what they are doing. Changes to this field might break the layout editor - so avoid making any changes there.
hr: Odaberite da biste omogućili izlaz za ispravljanje pogrešaka i prikazali ALB kratke kodove u tekstualnom području ispod platna povlačenja/ispuštanja. Preporučuje se samo iskusnim korisnicima i programerima koji trebaju dobiti pristup generiranim kratkim kodovima i znaju što rade. Promjene u ovom polju mogu razbiti uređivač izgleda - stoga izbjegavajte unošenje bilo kakvih promjena u njemu.

en: Disable debug mode (recommended)
hr: Onemogući način ispravljanja pogrešaka (preporučeno)

en: Enable for admins only
hr: Omogući samo za administratore

en: Enable for all users
hr: Omogući za sve korisnike

en: Custom Color Palette
hr: Prilagođena paleta boja

en: Check if you want to define your custom color palette for the color selection popup in modal popup window options
hr: Provjerite želite li definirati prilagođenu paletu boja za skočni izbornik odabira boja u modalnim mogućnostima skočnog prozora

en: You can enter up to 22 colors, enter each color in a new line in the order you like, either &quot;#efefef&quot; or &quot;rgba(0,0,0,0.3)&quot;.
hr: Možete unijeti do 22 boje, unesite svaku boju u novi redak redoslijedom kojim želite, bilo &quot;#efefef&quot; ili &quot;rgba(0,0,0,0,0,3)&quot;.

en: Default color palette is:
hr: Zadana paleta boja je:

en: Enter Your Custom Color Palette
hr: Unesite prilagođenu paletu boja

en: Use Toggle Feature
hr: Koristi značajku Uključi/isključi

en: Disable Toggles and display all options
hr: Onemogući preklopnike i prikaži sve mogućnosti

en: Show all options without section headers
hr: Pokaži sve mogućnosti bez zaglavlja sekcija

en: Options Toggles In Modal Popup
hr: Preklopnici mogućnosti u modalnom skočnom prozoru

en: Select if you want to display toggles in modal windows for advanced layout builder elements or you prefer to see all options at once (old style)
hr: Odaberite želite li prikazati preklopke u modalnim prozorima za napredne elemente sastavljača izgleda ili želite vidjeti sve opcije odjednom (stari stil)

en: Privacy and Cookies
hr: Privatnost i kolačići

en: Privacy Policy
hr: Postavke pravila o privatnosti

en: In case you deal with any EU customers/visitors these options allow you to make your site GDPR compliant.
hr: U slučaju da imate posla s bilo kojim kupcima/posjetiteljima iz EU-a, ove opcije omogućuju vam da svoju web stranicu učinite usklađenom s GDPR-om.

en: The following default text will be applied if you leave the textfields empty:
hr: Sljedeći zadani tekst primijenit će se ako polja teksta ostavite prazna:

en: Attention: You need to set a Privacy Policy page here to activate these features:
hr: Pažnja: Ovdje morate postaviti stranicu Pravila o privatnosti da biste aktivirali ove značajke:

en: Set Privacy Policy
hr: Postavljanje pravila o zaštiti privatnosti

en: Attention: You need WordPress version 4.9.6 or higher to use these features
hr: Pažnja: Za korištenje ovih značajki potreban vam je WordPress verzije 4.9.6 ili noviji

en: A short message that can be displayed below forms, along with a checkbox, that lets the user know that he has to agree to your privacy policy in order to send the form. See default text above if you leave empty.
hr: Kratka poruka koja se može prikazati u nastavku obrazaca, zajedno s potvrdnim okvirom, koja korisniku daje do znanja da mora pristati na vašu politiku privatnosti kako bi poslao obrazac. Pogledajte zadani tekst iznad ako ostavite prazan.

en: Append a privacy policy message to your comment form?
hr: Dodati poruku pravila o privatnosti u obrazac za komentare?

en: Check to append a message to the comment form for unregistered users. Commenting without consent is no longer possible
hr: Potvrdite da biste dodali poruku u obrazac komentara za neregistrirane korisnike. Komentiranje bez pristanka više nije moguće

en: Message below comment form
hr: Poruka ispod obrasca komentara

en: Append a privacy policy message to template builder contact forms?
hr: Dodati poruku pravila privatnosti obrascima kontakata sastavljača predložaka?

en: Check to append a message to all of your contact forms.
hr: Potvrdite da biste dodali poruku svim obrascima kontakata.

en: Message below template builder contact forms
hr: Poruka ispod obrazaca kontakata sastavljača predložaka

en: Append a privacy policy message to mailchimp contact forms?
hr: Dodati poruku pravila o privatnosti obrascima za kontakt primatelja pošte?

en: Check to append a message to all of your mailchimp forms.
hr: Potvrdite da biste dodali poruku svim obrascima primatelja pošte.

en: Message below mailchimp subscription forms
hr: Poruka ispod obrazaca za pretplatu na mailchimp

en: Append a privacy policy message to your login forms?
hr: Dodati poruku pravila o privatnosti obrascima za prijavu?

en: Check to append a message to the default login forms.
hr: Potvrdite da biste dodali poruku zadanim obrascima za prijavu.

en: Message below login forms
hr: Poruka ispod obrazaca za prijavu

en: Append a privacy policy message to your registration forms?
hr: Dodati poruku pravila o privatnosti obrascima za registraciju?

en: Check to append a message to the default registrations forms.
hr: Potvrdite da biste dodali poruku zadanim obrascima za registraciju.

en: Message below registration forms
hr: Poruka ispod obrazaca za registraciju

en: Privacy Shortcodes
hr: Kratki kodovi za privatnost

en: Shortcodes you can use in your Privacy Policy
hr: Kratki kodovi koje možete koristiti u pravilima o privatnosti

en: In order to offer your users a better experience you can use the shortcodes listed here in your privacy policy. These shortcodes allow your users to change certain behavior of your website.
hr: Kako biste svojim korisnicima ponudili bolje iskustvo, možete koristiti ovdje navedene kratke kodove u vašim pravilima o privatnosti. Ovi kratki kodovi omogućuju vašim korisnicima da promijene određeno ponašanje vaše web stranice.

en:  allows a user to refuse cookies and hides message bar (needs 2 cookies for that, others are removed)
hr:  omogućuje korisniku da odbije kolačiće i skriva traku za poruke (za to su potrebna 2 kolačića, drugi su uklonjeni)

en:  allows a user to opt out from essential theme and all other cookies (except 2 from av_privacy_allow_cookies)
hr:  omogućuje korisniku da se isključi iz bitne teme i svih ostalih kolačića (osim 2 iz av_privacy_allow_cookies)

en:  allows a user to disable Google tracking in his or her browser
hr:  omogućuje korisniku da onemogući Googleovo praćenje u svom pregledniku

en:  allows a user to disable the use of Google webfonts in his or her browser
hr:  omogućuje korisniku da onemogući upotrebu Google webfonta u svom pregledniku

en:  allows a user to disable the use of Google reCaptcha in his or her browser
hr:  omogućuje korisniku da onemogući upotrebu Google reCaptcha u svom pregledniku

en:  allows a user to disable the use of Google Maps in his or her browser
hr:  omogućuje korisniku da onemogući upotrebu Google karata u svom pregledniku

en:  allows a user to disable video embeds in his or her browser
hr:  korisniku omogućuje onemogućavanje ugrađivanja videozapisa u svoj preglednik

en:  allows a user to disable custom cookies (see options below) in his or her browser
hr:  omogućuje korisniku onemogućavanje prilagođenih kolačića (pogledajte opcije u nastavku) u svom pregledniku

en:  displays a link to the privacy policy page set in your WordPress admin panel or to a custom page
hr:  prikazuje vezu na stranicu pravila privatnosti postavljenu na vašoj WordPress administratorskoj ploči ili na prilagođenu stranicu

en: Please note: if you do not like the default text that is displayed by those shortcodes you can change it by using [shortcode]Your text here[/shortcode]
hr: Imajte na umu: ako vam se ne sviđa zadani tekst koji prikazuju ti kratki kodovi, možete ga promijeniti pomoću [kratkog koda]Vaš tekst ovdje[/kratki kod]

en:  adds a list about used and accessable cookies in domain with value and additional info about the cookie
hr:  dodaje popis o korištenim i dostupnim kolačićima u domeni s vrijednošću i dodatnim informacijama o kolačiću

en:  adds an accept cookies button
hr:  dodaje gumb prihvati kolačiće

en:  adds an accept all cookies and services button
hr:  dodaje gumb Prihvati sve kolačiće i usluge

en:  adds a do not accept cookies button
hr:  dodaje gumb Ne prihvaćaj kolačiće

en:  adds a button that opens the privacy modal popup window - you have to enable cookie consent message bar
hr:  dodaje gumb koji otvara skočni prozor načina privatnosti - morate omogućiti traku za poruke pristanka na kolačiće

en: Cookie Handling
hr: Rukovanje kolačićima

en: Make sure you comply with the <a target='_blank' href='http://ec.europa.eu/ipg/basics/legal/cookies/index_en.htm' rel='noopener noreferrer'>EU cookie law</a> by informing users that your site uses cookies. This can be done with a small notification bar or modal popup window
hr: Provjerite jeste li u skladu sa <a target='_blank' href='http://ec.europa.eu/ipg/basics/legal/cookies/index_en.htm' rel='noopener noreferrer'>zakonom EU-a o kolačićima</a> tako što ćete obavijestiti korisnike da vaša web-lokacija upotrebljava kolačiće. To se može učiniti s malom trakom obavijesti ili modalnim skočnim prozorom

en: You can also use the message bar to display a one time message not related to cookies if you do not need to inform your customers about the use of cookies.
hr: Traku za poruke možete koristiti i za prikaz jednokratne poruke koja nije povezana s kolačićima ako ne trebate obavijestiti svoje kupce o upotrebi kolačića.

en: More detailed information about the cookie law, message bar usage, the styling of the bar and more can be found in our documentation:
hr: Detaljnije informacije o zakonu o kolačićima, korištenju trake za poruke, stylingu šipke i još mnogo toga možete pronaći u našoj dokumentaciji:

en: Enfold Privacy And Cookies
hr: Uključite privatnost i kolačiće

en: Using a caching plugin: Whenever you make changes here please clear server cache to allow a rebuild of the pages to reflect the changed options.
hr: Korištenje dodatka za predmemoriranje: Kad god ovdje napravite promjene, očistite predmemoriju poslužitelja kako biste omogućili ponovnu izgradnju stranica kako bi odražavala promijenjene mogućnosti.

en: Cookie Handling and Cookie Consent Messages
hr: Poruke o rukovanju kolačićima i pristanku na kolačiće

en: Enable cookie consent messages
hr: Omogući poruke pristanka na kolačiće

en: Enable cookie consent messages to use message bar and modal popup.
hr: Omogućite porukama pristanka kolačića da koriste traku za poruke i modalni skočni prozor.

en: Disable cookie consent messages
hr: Onemogući poruke pristanka na kolačiće

en: Default Cookie Behaviour
hr: Zadano ponašanje kolačića

en: Select how cookies and privacy options should be loaded by default for new visitors. Please remember that it is the responsibility of the website owner to fulfill the local rules for data privacy.
hr: Odaberite način učitavanja kolačića i opcija privatnosti prema zadanim postavkama za nove posjetitelje. Imajte na umu da je odgovornost vlasnika web stranice da ispuni lokalna pravila za privatnost podataka.

en: All cookies and services are accepted on first page load, user can opt out
hr: Svi kolačići i usluge prihvaćaju se prilikom učitavanja prve stranice, korisnik se može isključiti

en: User must accept and can opt out, all selected by default
hr: Korisnik mora prihvatiti i može se isključiti, sve odabrano prema zadanim postavkama

en: User must accept and must opt in, only essential cookies selected
hr: Korisnik mora prihvatiti i mora se uključiti, odabrani su samo bitni kolačići

en: Essential cookies are accepted on first page load, user must opt in
hr: Osnovni kolačići prihvaćaju se prilikom učitavanja prve stranice, korisnik se mora uključiti

en: Cookie Consent Message Bar
hr: Traka poruka pristanka na kolačiće

en: Define content and buttons for your message bar to inform users about the use of cookies and services and depending on your country laws to opt in or opt out for services and cookies. If you make changes to message text or button label the message bar will be show again.
hr: Definirajte sadržaj i gumbe za svoju traku za poruke kako biste obavijestili korisnike o upotrebi kolačića i usluga te ovisno o zakonima vaše zemlje kako biste se uključili ili isključili za usluge i kolačiće. Ako promijenite tekst poruke ili natpis gumba, traka poruke ponovno će se prikazati.

en: Provide a message which indicates that your site uses cookies.
hr: Navedite poruku koja pokazuje da vaša web-lokacija koristi kolačiće.

en: This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.
hr: Ova stranica koristi kolačiće. Nastavkom pregledavanja web stranice pristajete na našu upotrebu kolačića.

en: Message Bar Position
hr: Položaj trake za poruke

en: Where on the page should the message bar appear?
hr: Gdje bi se na stranici trebala pojaviti traka za poruke?

en: You can create any number of buttons/links for your message bar here:
hr: Ovdje možete stvoriti bilo koji broj gumba/veza za traku poruka:

en: Accept settings
hr: Prihvati postavke

en: Allow to use cookies, you can modify used cookies in settings
hr: Dopustite korištenje kolačića, možete izmijeniti korištene kolačiće u postavkama

en: Hide notification only
hr: Sakrij samo obavijest

en: Do not allow to use cookies - some functionality on our site might not work as expected.
hr: Nemojte dopustiti korištenje kolačića - neke funkcionalnosti na našoj web stranici možda neće raditi kako se očekivalo.

en: Settings
hr: Postavke

en: Get more info about cookies and select which one you want to allow or not.
hr: Saznajte više o kolačićima i odaberite koji želite dopustiti ili ne.

en: Button Action
hr: Akcija gumba

en: Accept settings and dismiss notification
hr: Prihvaćanje postavki i odbacivanje obavijesti

en: Accept all cookies and services, dismiss notification
hr: Prihvatite sve kolačiće i usluge, odbacite obavijest

en: Do not accept and hide notification
hr: Ne prihvaćaj i ne skrivaj obavijest

en: Open info modal on privacy and cookies
hr: Modal otvorenih informacija o privatnosti i kolačićima

en: Link to another page
hr: Veza na drugu stranicu

en: Button Link
hr: Veza gumba

en: Button Tooltip
hr: Opis alata gumba

en: Enter an additional tooltip to give a closer information about use of the button
hr: Unesite dodatni opis alata da biste dobili bliže informacije o korištenju gumba

en: Define a modal popup window to inform visitors about your privacy policy and to opt in or out of services and cookies.
hr: Definirajte modalni skočni prozor kako biste posjetitelje obavijestili o svojim pravilima o privatnosti i uključili ili isključili usluge i kolačiće.

en: By default we use the built in lightbox to show the popup. If you want to use your own lightbox you can assign a js wrapper function to avia_cookie_consent_modal_callback (see file enfold\js\avia-snippet-cookieconsent.js) to activate yours.
hr: Prema zadanim postavkama za prikaz skočnog prozora koristimo ugrađeni svjetlosni okvir. Ako želite koristiti vlastiti lightbox, možete dodijeliti funkciju js omotača avia_cookie_consent_modal_callback (pogledajte file enfold\js\avia-snippet-cookieconsent.js) da biste aktivirali svoj.

en: Modal Popup Window
hr: Modalni skočni prozor

en: Display Modal Popup Actions
hr: Prikaži modalne skočne akcije

en: Select how to display your modal popup window. Country law regulation might enforce you to show the popup on first page load. If user does not accept cookies he will be prompted every time when opening a new window or tab.
hr: Odaberite način prikaza modalnog skočnog prozora. Propisi o državnom pravu mogu vas natjerati da prikažete skočni prozor na učitavanju prve stranice. Ako korisnik ne prihvati kolačiće, od njega će se zatražiti svaki put prilikom otvaranja novog prozora ili kartice.

en: Open with a button only
hr: Otvori samo pomoću gumba

en: Open immediately on pageload
hr: Odmah otvori prilikom učitavanja stranice

en: Allow to use cookies, you always can modify used cookies and services
hr: Dopustite korištenje kolačića, uvijek možete izmijeniti rabljene kolačiće i usluge

en: Do not allow to use cookies or services - some functionality on our site might not work as expected.
hr: Nemojte dopustiti korištenje kolačića ili usluga - neke funkcionalnosti na našoj web stranici možda neće raditi kako se očekivalo.

en: Modal Window Custom Content
hr: Prilagođeni sadržaj modalnog prozora

en: Instead of displaying the default content set custom content yourself.
hr: Umjesto da sami prikažete zadani sadržaj postavite prilagođeni sadržaj.

en: Define content of your modal popup window to inform visitors about your privacy policy. Use shortcodes to add toggles so visitors can opt in or out of services and cookies.
hr: Definirajte sadržaj svog modalnog skočnog prozora da biste posjetitelje obavijestili o svojim pravilima o privatnosti. Koristite kratke kodove za dodavanje prekidača kako bi se posjetitelji mogli uključiti ili isključiti iz usluga i kolačića.

en: If you want to allow your visitors to opt out of essential cookies and hide the message bar when returning to your site you need to add the following 2 shortcodes to your content:
hr: Ako svojim posjetiteljima želite dopustiti da isključe bitne kolačiće i sakriju traku za poruke prilikom povratka na svoju web-lokaciju, u svoj sadržaj morate dodati sljedeća 2 kratka koda:

en: allows a user to refuse cookies and hides message bar (needs 2 cookies for that, others are removed)
hr: omogućuje korisniku da odbije kolačiće i skriva traku za poruke (za to su potrebna 2 kolačića, drugi su uklonjeni)

en: allows a user to opt out from essential theme and all other cookies (except 2 from av_privacy_allow_cookies)
hr: omogućuje korisniku da se isključi iz bitne teme i svih ostalih kolačića (osim 2 iz av_privacy_allow_cookies)

en: Modal Popup Window Content
hr: Sadržaj modalnog skočnog prozora

en: Main Heading
hr: Glavni naslov

en: Tab Label
hr: Oznaka kartice

en: Advanced Options
hr: Napredne mogućnosti

en: Contains options for special use cases like using the message bar just for simple notifications
hr: Sadrži opcije za posebne slučajeve upotrebe, kao što je korištenje trake za poruke samo za jednostavne obavijesti

en: Select if you want to use cookie logic or only display one time messages to your visitor but do not need the cookie logic. The message bar pops up again whenever you change the displayed text or button labels.
hr: Odaberite želite li koristiti logiku kolačića ili prikazati samo jednokratne poruke posjetitelju, ali vam nije potrebna logika kolačića. Traka poruke ponovno se pojavljuje kad god promijenite prikazani tekst ili natpise gumba.

en: To use cookie logic without showing a message bar please check our documentation:
hr: Da biste koristili logiku kolačića bez prikazivanja trake za poruke, provjerite našu dokumentaciju:

en: Select use of the message bar
hr: Odabir korištenja trake za poruke

en: Display message bar and use cookie logic
hr: Prikaz trake poruka i korištenje logike kolačića

en: Use as a simple message bar without cookie logic
hr: Koristi kao jednostavnu traku za poruke bez logike kolačića

en: Show reopen badge
hr: Pokaži značku za ponovno otvaranje

en: Select to show a badge to reopen the message bar
hr: Odaberite da biste prikazali značku da biste ponovno otvorili traku za poruke

en: Disable badge
hr: Onemogući značku

en: Show badge at the bottom left of the screen
hr: Pokaži značku u donjem lijevom kutu zaslona

en: Show badge at the bottom right of the screen
hr: Pokaži značku u donjem desnom kutu zaslona

en: Select to force a reload of the page when user clicks the &quot;Accept Settings....&quot; or &quot;Do not accept....&quot; button. If you do not use external services a page reload is usually not necessary.
hr: Odaberite da biste prisilili ponovno učitavanje stranice kada korisnik klikne &quot;Prihvati postavke....&quot; ili &quot;Ne prihvaćaj....&quot; gumb. Ako ne koristite vanjske usluge, ponovno učitavanje stranice obično nije potrebno.

en: Auto Reload Page
hr: Stranica automatskog ponovnog učitavanja

en: No auto reload required
hr: Nije potrebno automatsko ponovno učitavanje

en: Auto reload on &quot;Accept Settings ...&quot; only
hr: Automatsko ponovno učitavanje samo na &quot;Prihvati postavke ...&quot; samo

en: Auto reload on &quot;Do not accept ...&quot; only
hr: Automatsko ponovno učitavanje samo na &quot;Ne prihvaćaj ...&quot; samo

en: Auto reload on both buttons
hr: Automatsko ponovno učitavanje na oba gumba

en: Refuse Cookie Warning
hr: Odbij upozorenje o kolačićima

en: Provide a short message for a browser alert when user clicks the &quot;Do not accept and hide notification&quot; button. Inform him that refusing cookies will show the message bar every time he opens a new window or tab. Leave empty if you do not want to show the browser alert.
hr: Navedite kratku poruku za upozorenje preglednika kada korisnik klikne gumb &quot;Ne prihvaćaj i ne skrivaj obavijest&quot;. Obavijestite ga da će odbijanje kolačića prikazati traku za poruke svaki put kada otvori novi prozor ili karticu. Ostavite prazno ako ne želite prikazati upozorenje preglednika.

en: When refusing all cookies this site might not be able to work as expected. Please check our settings page and opt out for cookies or functions you do not want to use and accept cookies. You will be shown this message every time you open a new window or a new tab.\n\nAre you sure you want to continue?
hr: Kada odbijate sve kolačiće, ova web stranica možda neće moći raditi prema očekivanjima. Provjerite našu stranicu s postavkama i isključite kolačiće ili funkcije koje ne želite koristiti i prihvatite kolačiće. Ova će vam se poruka prikazati svaki put kada otvorite novi prozor ili novu karticu.\n\nRe jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Define additional custom cookies set by plugins. There are browser security limitations and it might not be possible to remove them using JavaScript or PHP.
hr: Definirajte dodatne prilagođene kolačiće koje postavljaju dodaci. Postoje sigurnosna ograničenja preglednika i možda ih neće biti moguće ukloniti pomoću JavaScripta ili PHP-a.

en: Cookies must be in the same domain and you need to specify the name and the path (case sensitive) that is shown in the developer tools of your browser. Please see <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/privacy-cookies/#additional-custom-cookies">Additional Custom Cookies</a> on our documentation.
hr: Kolačići moraju biti u istoj domeni i morate navesti naziv i put (osjetljiv na velika i mala slova) koji se prikazuje u alatima za razvojne programere vašeg preglednika. Pogledajte <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/privacy-cookies/#additional-custom-cookies">dodatne prilagođene kolačiće na našoj dokumentaciji</a> .

en: To add a toggle for that cookie use the following shortcodes:
hr: Da biste dodali prekidač za taj kolačić, koristite sljedeće kratke kodove:

en: [av_privacy_custom_cookie cookie_name=""]Your text here[/av_privacy_custom_cookie]
hr: [av_privacy_custom_cookie cookie_name=""] Vaš tekst ovdje[/av_privacy_custom_cookie]

en: Additional Custom Cookies
hr: Dodatni prilagođeni kolačići

en: Cookie Name
hr: Ime kolačića

en: Cookie Path
hr: Put kolačića

en: Description For Toggle
hr: Opis za preklop

en: Description For Cookie Info List
hr: Opis popisa informacija o kolačićima

en: Compare Action
hr: Usporedba akcije

en: Select your compare action if you have to remove multiple cookies. Be carefull with contains as this removes all cookies that contain the string (except the disabled cookie).
hr: Odaberite akciju usporedbe ako morate ukloniti više kolačića. Budite oprezni sa sadržajem jer to uklanja sve kolačiće koji sadrže niz (osim onemogućenog kolačića).

en: Cookie equals cookie name
hr: Kolačić je jednak nazivu kolačića

en: Cookie starts with cookie name
hr: Kolačić počinje s nazivom kolačića

en: Cookie contains cookie name
hr: Kolačić sadrži naziv kolačića

en: Here you can select a number of different elements and change their default styling
hr: Ovdje možete odabrati nekoliko različitih elemenata i promijeniti njihov zadani stil

en: If a value is left empty or set to default then it will not be changed from the value defined in your CSS files
hr: Ako se vrijednost ostavi prazna ili postavljena na zadanu, ona se neće promijeniti iz vrijednosti definirane u vašim CSS datotekama

en: Attention
hr: Pažnja

en: This feature is in active BETA! We will constantly add new elements to customize and need your help: If you got any suggestions on what to add please post them here:
hr: Ova je značajka u aktivnom BETA! Stalno ćemo dodavati nove elemente za prilagođavanje i potrebna vam je vaša pomoć: Ako imate prijedloge što dodati, pošaljite ih ovdje:

en: Enfold Feature Requests
hr: Preklopite zahtjeve za značajke

en: HTML Tags
hr: HTML oznake

en: Headings
hr: Naslovi

en: Main Menu (Icon)
hr: Glavni izbornik (ikona)

en: Cookie Consent Bar
hr: Traka pristanka za kolačiće

en: Download And Import Demo Files
hr: Preuzimanje i uvoz demo datoteka

en: If you are new to wordpress or have problems creating posts or pages that look like the Theme Demo you can download the demos you like from our server and import dummy posts and pages that will definitely help to understand how those tasks are done.
hr: Ako ste novi u wordpressu ili imate problema sa stvaranjem postova ili stranica koje izgledaju kao Tematska demonstracija, možete preuzeti demonstracije koje vam se sviđaju s našeg poslužitelja i uvesti lažne postove i stranice koji će vam definitivno pomoći da shvatite kako se ti zadaci obavljaju.

en: We recommend to use a clean WP installation for importing a demo to avoid conflicts with existing content.
hr: Preporučujemo korištenje čiste WP instalacije za uvoz demonstracije kako biste izbjegli sukobe s postojećim sadržajem.

en: Notice: If you want to completely remove a demo installation after importing it, you can use a plugin like
hr: Napomena: Ako želite potpuno ukloniti demo instalaciju nakon uvoza, možete koristiti dodatak poput

en: Create your custom ALB elements from existing ALB elements with fixed styling and content. You can use these custom elements as a base for your elements when creating your pages.
hr: Stvorite svoje prilagođene ALB elemente iz postojećih ALB elemenata s fiksnim stylingom i sadržajem. Te prilagođene elemente možete koristiti kao osnovu za svoje elemente prilikom stvaranja stranica.

en: Changes to these custom element templates will be used in the elements based on these templates. Please check our <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/custom-element-templates/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">documentation</a> for more details.
hr: Promjene ovih prilagođenih predložaka elemenata koristit će se u elementima koji se temelje na tim predlošcima. Više detalja potražite u našoj <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/custom-element-templates/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dokumentaciji</a> .

en: Advanced Users can have <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/custom-element-templates/#custom-elements-advanced-options" target="_blank" rel="noopener noreferrer"> more options.</a>
hr: Napredni korisnici mogu imati <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/custom-element-templates/#custom-elements-advanced-options" target="_blank" rel="noopener noreferrer"> više mogućnosti.</a>

en: Attention when using caching plugins: Whenever you make changes to a custom element template please clear your server cache to show the changes.
hr: Pažnja pri korištenju dodataka za predmemoriranje: kad god promijenite prilagođeni predložak elementa, očistite predmemoriju poslužitelja kako biste prikazali promjene.

en: Custom Elements (Custom Element Templates - CET)
hr: Prilagođeni elementi (Prilagođeni predlošci elemenata - CET)

en: Custom Elements Management
hr: Upravljanje prilagođenim elementima

en: Activate and select who is allowed to create and edit custom elements. See documentation if you need a more specific handling.
hr: Aktivirajte i odaberite tko smije stvarati i uređivati prilagođene elemente. Pogledajte dokumentaciju ako vam je potrebno konkretnije rukovanje.

en: Editors and Admins
hr: Urednici i administratori

en: Admins only
hr: Samo administratori

en: Hide locked options for all users
hr: Sakrij zaključane mogućnosti za sve korisnike

en: Hide locked options for non admins
hr: Sakrij zaključane mogućnosti za one koji nisu administratori

en: Show locked options to all users
hr: Pokaži zaključane mogućnosti svim korisnicima

en: Hide locked options
hr: Sakrij zaključane mogućnosti

en: Show locked options
hr: Pokaži zaključane mogućnosti

en: Custom Elements Locked Options
hr: Mogućnosti zaključanih prilagođenih elemenata

en: To reduce size of modal popup window locked options and their values are hidden when using element templates. Select if you want to add a checkbox to the customize tab to show the locked values when editing an element.
hr: Da biste smanjili veličinu modalnih skočnih prozora, zaključane su mogućnosti i njihove vrijednosti skrivene su pri korištenju predložaka elemenata. Odaberite želite li na karticu prilagodba dodati potvrdni okvir da biste prikazali zaključane vrijednosti prilikom uređivanja elementa.

en: Checkbox To Show Locked Options
hr: Potvrdni okvir za prikaz zaključanih mogućnosti

en: Select if you want to show the locked options by default when opening the modal popup to edit an element.
hr: Odaberite želite li prikazati zaključane mogućnosti prema zadanim postavkama prilikom otvaranja modalnog skočnog prozora za uređivanje elementa.

en: Unchecked for all users
hr: Nije potvrđeno za sve korisnike

en: Unchecked for non admins only
hr: Nije potvrđeno samo za nedosljedne administratore

en: Checked for all users
hr: Provjereno za sve korisnike

en: Contains options to extend the functionality - recommended for advanced users.
hr: Sadrži mogućnosti proširenja funkcionalnosti - preporučuje se naprednim korisnicima.

en: Custom Element Shortcode Buttons
hr: Gumbi kratkog koda prilagođenog elementa

en: Select if you want to show all your custom element shortcode buttons in a single tab or grouped like the ALB shortcode buttons, if more than one tab contains elements.
hr: Odaberite želite li prikazati sve prilagođene gumbe kratkog koda elementa na jednoj kartici ili grupirane poput ALB gumba kratkog koda, ako više od jedne kartice sadrži elemente.

en: All buttons in a single tab
hr: Svi gumbi na jednoj kartici

en: Group buttons similar to ALB
hr: Grupni gumbi slični ALB-u

en: Hierarchical Custom Elements
hr: Hijerarhijski prilagođeni elementi

en: This allows you to use your custom elements as a base for another custom element.
hr: To vam omogućuje korištenje prilagođenih elemenata kao podloge za drugi prilagođeni element.

en: Do not allow hierarchical custom elements
hr: Nemoj dopustiti hijerarhijske prilagođene elemente

en: Allow use of hierarchical custom elements
hr: Dopusti korištenje hijerarhijskih prilagođenih elemenata

en: Custom Elements For Subitems
hr: Prilagođeni elementi za podmjesta

en: Select if you want all subitems of an element to use the same subitem element template or allow to select it individually for each subitem. The second allows you to create and edit the subitem elements individually. Changing this option will have no effect on existing elements in a page. You must edit these elements and save the page.
hr: Odaberite želite li da sva podmjesta elementa koriste isti predložak elementa podmjesta ili dopuštaju njegovo pojedinačno odabir za svako podmjesto. Drugi vam omogućuje stvaranje i uređivanje elemenata podmjesta pojedinačno. Promjena ove mogućnosti neće utjecati na postojeće elemente na stranici. Morate urediti te elemente i spremiti stranicu.

en: All subitems use the same custom element template
hr: Sva podmjesta koriste isti prilagođeni predložak elementa

en: Individually select subitem custom element templates
hr: Pojedinačno odabir predložaka prilagođenih elemenata podmjesta

en: Do not allow to use subitem custom element templates
hr: Nemoj dopustiti korištenje prilagođenih predložaka elemenata podmjesta

en: Select if you want to have access to the custom elements via the default WP CPT Screens. Links are added below theme options page link in dashboard and in admin bar &quot;New&quot;. Visibility depends on capability to manage custom elements.
hr: Odaberite želite li imati pristup prilagođenim elementima putem zadanih WP CPT zaslona. Veze se dodaju ispod veze stranice s mogućnostima teme na nadzornoj ploči i na traci administratora &quot;Novo&quot;. Vidljivost ovisi o sposobnosti upravljanja prilagođenim elementima.

en: It is not recommended to create/edit a CET from the CPT screen because of limited support for some option settings, e.g. the option &quot;All subitems use the same custom element template&quot; is not supported.
hr: Ne preporučuje se stvaranje/uređivanje CET-a s CPT zaslona zbog ograničene podrške za neke postavke opcija, npr. opcija &quot;Sva podmjesta koriste isti prilagođeni predložak elementa&quot; nije podržana.

en: After activating this feature you must reload backend to load the necssary menus to work with the CPT screens.
hr: Nakon aktiviranja ove značajke morate ponovno učitati pozadinski sustav kako biste učitali necssary izbornike za rad s CPT zaslonima.

en: Custom Post Type Screen (Developers Only)
hr: Zaslon prilagođene vrste objave (samo za razvojne inženjere)

en: Do not allow access to the screens
hr: Nemoj dopustiti pristup zaslonima

en: Add links to open the CPT screens
hr: Dodavanje veza za otvaranje CPT zaslona

en: Default Footer &amp; Socket Settings
hr: Zadane postavke podnožja i utičnice

en: Do you want to display the footer widgets &amp; footer socket or a page content as footer? This default setting can be changed individually for each page.
hr: Želite li prikazati widgete podnožja i utičnicu podnožja ili sadržaj stranice kao podnožje? Ova zadana postavka može se mijenjati pojedinačno za svaku stranicu.

en: Page based Footer options
hr: Mogućnosti podnožja temeljene na stranici

en: Select a page to replace footer and keep socket
hr: Odaberite stranicu za zamjenu podnožja i zadržavanje utičnice

en: Select a page to replace both footer and socket
hr: Odaberite stranicu koja će zamijeniti i podnožje i utičnicu

en: Select Page
hr: Odaberite stranicu

en: Select a page to display the content of this page in the footer area. You may also use pages created with the advanced layout builder.
hr: Odaberite stranicu za prikaz sadržaja ove stranice u području podnožja. Možete koristiti i stranice stvorene pomoću naprednog sastavljača izgleda.

en: Select the behavior of the footer when user scrolls the page. Curtain effect will hide or show footer content when page is scrolled.
hr: Odaberite ponašanje podnožja kada korisnik pomiče stranicu. Efekt zavjese sakrit će ili prikazati sadržaj podnožja kada se stranica pomiče.

en: Single page settings will use the option settings from here when selecting theme default in the metabox options.
hr: Postavke jedne stranice koristit će postavke mogućnosti odavde pri odabiru zadane teme u mogućnostima metaboxa.

en: Only supported for stretched layout.
hr: Podržano samo za rastegnuti izgled.

en: Scroll with page (default)
hr: Pomicanje sa stranicom (zadano)

en: Media Switch Back
hr: Povratak na medij

en: Select to switch back to scroll footer content with page when footer height exceeds selected limit.
hr: Odaberite da biste se vratili na sadržaj podnožja pomicanja sa stranicom kada visina podnožja premaši odabrano ograničenje.

en: 10% of viewport height
hr: 10% visine preglednika

en: 20% of viewport height
hr: 20% visine preglednika

en: 30% of viewport height
hr: 30% visine preglednika

en: 40% of viewport height
hr: 40% visine preglednika

en: 50% of viewport height
hr: 50% visine preglednika

en: 60% of viewport height
hr: 60% visine preglednika

en: 70% of viewport height
hr: 70% visine preglednika

en: 80% of viewport height (default)
hr: 80% visine preglednika (zadano)

en: 90% of viewport height
hr: 90% visine preglednika

en: Footer Columns
hr: Stupci podnožja

en: How many columns should be displayed in your footer
hr: Koliko stupaca treba prikazati u podnožju

en: Add a custom copyright text at the bottom of your site. eg:
hr: Dodajte prilagođeni tekst o autorskim pravima pri dnu stranice. npr:

en: Social Icons
hr: Društvene ikone

en: Check to display the social icons defined in
hr: Potvrdite za prikaz društvenih ikona definiranih u

en: in your socket
hr: u utičnici

en: Either enter your Google tracking id (UA-XXXXX-X), (G-XXXXX) or your full Google Analytics tracking Code here.
hr: Ovdje unesite svoj Google ID za praćenje (UA-XXXXX-X), (G-XXXXX) ili puni kôd za praćenje Google Analyticsa.

en: If you want to offer your visitors the option to stop being tracked you can place the shortcode [av_privacy_google_tracking] somewhere on your site.
hr: Ako svojim posjetiteljima želite ponuditi mogućnost da se prestane pratiti, možete postaviti kratki kod [av_privacy_google_tracking] negdje na svoju web stranicu.

en: More information and more privacy settings you find here:
hr: Više informacija i dodatne postavke privatnosti možete pronaći ovdje:

en: Google Analytics Tracking Code
hr: Praćenje Google Analytics koda

en: Google Maps
hr: Google karte

en: Google recently changed the way their map service works. New pages which want to use Google Maps need to register an API key for their website. Older pages should work fine without this API key. If the google map elements of this theme do not work properly you need to register a new API key.
hr: Google je nedavno promijenio način na koji funkcionira njihova usluga karte. Nove stranice koje žele upotrebljavati Google karte moraju registrirati API ključ za svoju web stranicu. Starije stranice trebale bi raditi dobro bez ovog API ključa. Ako elementi google karte ove teme ne rade ispravno, morate registrirati novi API ključ.

en: Register an API Key
hr: Registracija API ključa

en: Tutorial: How to create an API key
hr: Praktični vodič: Kako stvoriti API ključ

en: Enable Google Maps on your site
hr: Omogućivanje Google karata na vašoj web-lokaciji

en: Select if you want to use Google Maps on your site. If it is disabled no Javascript to connect to Google Maps will be loaded in frontend.
hr: Odaberite želite li upotrebljavati Google karte na svojoj web-lokaciji. Ako je onemogućen, nijedan Javascript za povezivanje s Google kartama neće biti učitan ispred.

en: Disable Google Maps
hr: Onemogući Google karte

en: Use Google Maps
hr: Upotreba Google karata

en: Enter a valid Google Maps API Key to use all map related theme functions
hr: Unesite valjani API ključ google karata da biste koristili sve funkcije teme povezane s kartom

en: Check API Key
hr: Provjerite API ključ

en:  Check API Key
hr:  Provjerite API ključ

en: Last verified keys - hidden - used for internal use only
hr: Posljednje potvrđene tipke - skrivene - koriste se samo za internu upotrebu

en: Add Google reCAPTCHA widget functionality to the theme to verify if user is a human. Currently only enfold contact forms are supported and you can choose for each form individually if you want to use a reCAPTCHA.
hr: Dodajte Google reCAPTCHA widget funkcionalnost u temu kako biste provjerili je li korisnik čovjek. Trenutno su podržani samo obrasci za kontakt koji su uključeni i možete odabrati za svaki obrazac pojedinačno ako želite koristiti reCAPTCHA.

en: Info about <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Google reCAPTCHA</a>. You need to create <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">API keys</a> for your site. Also check our <a href="%3$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">documentation.</a>
hr: Informacije o <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Google reCAPTCHA</a>. Morate stvoriti <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">API ključeve</a> za svoju web stranicu. Također provjerite našu <a href="%3$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dokumentaciju.</a>

en: Please keep in mind that Version 3 needs to <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">monitor user behaviour and collects user data</a>. In case the score does not recognize a human Version 2 checkbox will be used additionally for verification. Therefore you must also register V2 keys.
hr: Imajte na umu da verzija 3 mora <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">pratiti ponašanje korisnika i prikupljati korisničke podatke</a>. U slučaju da rezultat ne prepoznaje ljudski potvrdni okvir verzije 2 koristit će se dodatno za provjeru. Stoga morate registrirati i V2 ključeve.

en: Select if you want to use Google reCAPTCHA
hr: Odaberite želite li upotrebljavati Google reCAPTCHA

en: Disable reCAPTCHA
hr: Onemogući reCAPTCHA

en: reCAPTCHA Version 2
hr: reCAPTCHA verzija 2

en: reCAPTCHA Version 3 (needs V2 as fallback verification)
hr: reCAPTCHA verzija 3 (potreban je V2 kao rezervna provjera)

en: Site Key Version 2
hr: Verzija ključa web-mjesta 2

en: Enter the reCAPTCHA v2 API site key here.
hr: Ovdje unesite reCAPTCHA v2 API ključ web-mjesta.

en: Secret Key Version 2
hr: Verzija tajnog ključa 2

en: Enter the reCAPTCHA v2 API secret key here.
hr: Ovdje unesite tajni ključ reCAPTCHA v2 API.

en: Check reCAPTCHA API Keys Version 2
hr: Provjerite reCAPTCHA API ključeve verzije 2

en:  Check reCAPTCHA API Keys Version 2
hr:  Provjerite reCAPTCHA API ključeve verzije 2

en: Site Key Version 3
hr: Verzija ključa web-mjesta 3

en: Enter the reCAPTCHA v3 API site key here.
hr: Ovdje unesite reCAPTCHA v3 API ključ web-mjesta.

en: Secret Key Version 3
hr: Verzija tajnog ključa 3

en: Enter the reCAPTCHA v3 API secret key here.
hr: Ovdje unesite tajni ključ reCAPTCHA v3 API.

en: Select if you want to show the default Google badge or only a message below the submit button. This is mandatory if you want to use V3.
hr: Odaberite želite li prikazati zadanu Googleovu značku ili samo poruku ispod gumba za slanje. To je obavezno ako želite koristiti V3.

en: See Google documentation
hr: Pogledajte Google dokumentaciju

en: Google Legal Information
hr: Googleovi pravni podaci

en: Show default Google badge on all pages
hr: Pokaži zadanu Google značku na svim stranicama

en: Show a message string on contact form page instead
hr: Umjesto toga prikaži niz poruka na stranici obrasca kontakta

en: Show message string on contact form page only, hide badge on other pages
hr: Pokaži niz poruka samo na stranici obrasca kontakta, sakrij značku na drugim stranicama

en: Hide badge and string completely on every page
hr: Potpuno sakrij značku i niz na svakoj stranici

en: Google Legal Information - for developers
hr: Google pravni podaci – za razvojne programere

en: If you want to change the default behaviour you can display a select box by adding to functions.php:
hr: Ako želite promijeniti zadano ponašanje, okvir za odabir možete prikazati dodavanjem funkcijama.php:

en: Google Legal Information - hidden - uses default value
hr: Google pravni podaci - skriveni - koriste zadanu vrijednost

en: Check reCAPTCHA API Keys V3
hr: Provjerite tipke reCAPTCHA API V3

en:  Check reCAPTCHA API Keys V3
hr:  Provjerite tipke reCAPTCHA API V3

en: These options are only available if you select a layout that has a main menu positioned at the top. You currently have your main menu placed in a sidebar
hr: Ove su opcije dostupne samo ako odaberete izgled koji je na vrhu smješten glavni izbornik. Trenutno imate glavni izbornik smješten u bočnoj traci

en: You can change that setting
hr: Možete promijeniti tu postavku

en: at General Layout
hr: u General Layoutu

en: A rough layout preview of the header area
hr: Grubi pregled izgleda područja zaglavlja

en: Header Layout
hr: Izgled zaglavlja

en: Menu And Logo Position
hr: Položaj izbornika i logotipa

en: You can choose various different logo and main menu positions here
hr: Ovdje možete odabrati različite pozicije logotipa i glavnog izbornika

en: Logo left, Menu right
hr: Logotip lijevo, izbornik desno

en: Logo right, Menu Left
hr: Logotip desno, izbornik lijevo

en: Logo left, Menu below
hr: Logotip lijevo, izbornik ispod

en: Logo right, Menu below
hr: Logotip desno, izbornik ispod

en: Logo center, Menu below
hr: Logotip u centar, izbornik ispod

en: Logo center, Menu above
hr: Logotip u centar, izbornik gore

en: Header Size
hr: Veličina zaglavlja

en: Choose a predefined header size. You can also apply a custom height to the header
hr: Odaberite unaprijed definiranu veličinu zaglavlja. Na zaglavlje možete primijeniti i prilagođenu visinu

en: slim
hr: tanak

en: large
hr: veliki

en: custom pixel value
hr: prilagođena vrijednost piksela

en: Header Custom Height
hr: Prilagođena visina zaglavlja

en: Choose a custom height in pixels (wont be reflected in the preview above, only on your actual page)
hr: Odaberite prilagođenu visinu u pikselima (neće se odraziti u gornjem pretpregledu, samo na vašoj stvarnoj stranici)

en: Header Style
hr: Stil zaglavlja

en: Choose which header style you want to use
hr: Odabir stila zaglavlja koji želite koristiti

en: Default (with borders, active menu indicator and slightly transparent)
hr: Zadano (s obrubima, aktivnim indikatorom izbornika i malo prozirnim)

en: Minimal (no borders, indicators or transparency)
hr: Minimalno (bez granica, pokazatelja ili transparentnosti)

en: Minimal with drop shadow (no borders, indicators or transparency)
hr: Minimalno s padajućom sjenom (bez granica, pokazatelja ili transparentnosti)

en: Header Title and Breadcrumbs
hr: Naslov zaglavlja i krušne mrvice

en: Choose if and how you want to display the Title and Breadcrumb of your page. This option can be overwritten when writing/editing a page
hr: Odaberite želite li i kako prikazati naslov i krušnu mrvicu stranice. Ova se mogućnost može prebrisati prilikom pisanja/uređivanja stranice

en: Header Behavior
hr: Ponašanje zaglavlja

en: Sticky Header
hr: Ljepljivo zaglavlje

en: If checked the header will stick to the top of your site if user scrolls down (ignored on smartphones)
hr: Ako je označeno, zaglavlje će se zadržati na vrhu vaše web stranice ako se korisnik pomakne prema dolje (zanemareno na pametnim telefonima)

en: Shrinking Header
hr: Smanjivanje zaglavlja

en: If checked the sticky header will shrink once the user scrolls down (ignored on smartphones + tablets)
hr: Ako je označeno, ljepljivo se zaglavlje smanji kada se korisnik pomakne prema dolje (zanemareno na pametnim telefonima i tabletima)

en: Theme default (=50%)
hr: Zadana tema (=50%)

en: Shrinking Amount
hr: Smanjenje iznosa

en: Select a value to shrink the header. The bigger the value the smaller the header will be (ignored on smartphones + tablets)
hr: Odaberite vrijednost za smanjivanje zaglavlja. Što je veća vrijednost, to će zaglavlje biti manje (zanemareno na pametnim telefonima + tabletima)

en: Unstick Topbar
hr: Poništite gornju traku

en: If checked the small top bar above the header with social icons, secondary menu and extra information will no longer stick to the top
hr: Ako je mala gornja traka iznad zaglavlja označena društvenim ikonama, pomoćni izbornik i dodatne informacije više se neće držati na vrhu

en: Let Logo And Menu Position Adapt To Browser Window
hr: Neka se logotip i položaj izbornika prilagođavaju prozoru preglednika

en: If checked the elements in your header will always be placed at the browser window edge, instead of matching the content width
hr: Ako se označe, elementi u vašem zaglavlju uvijek će se nalaziti na rubu prozora preglednika, umjesto da se podudaraju sa širinom sadržaja

en: Header Social Icons
hr: Društvene ikone zaglavlja

en: Choose if and where to display social icons. You can define the icons at
hr: Odaberite želite li i gdje prikazati društvene ikone. Ikone možete definirati na

en: No social Icons
hr: Nema društvenih ikona

en: Display in top bar at the left
hr: Prikažite u gornjoj traci slijeva

en: Display in top bar at the right
hr: Prikažite u gornjoj traci desno

en: Display in main header area
hr: Prikaz u glavnom području zaglavlja

en: Header Secondary Menu
hr: Izbornik sekundarnog zaglavlja

en: Choose if you want to display a secondary menu and where to display it
hr: Odaberite želite li prikazati sekundarni izbornik i gdje ga želite prikazati

en: No Secondary Menu
hr: Nema sekundarnog izbornika

en: Secondary Menu in top bar at the left
hr: Sekundarni izbornik u gornjoj traci slijeva

en: Secondary Menu in top bar at the right
hr: Sekundarni izbornik u gornjoj traci s desne strane

en: Header Phone Number/Extra Info
hr: Telefonski broj zaglavlja / Dodatne informacije

en: Choose if you want to display an additional phone number or some extra info in your header
hr: Odaberite želite li u zaglavlju prikazati dodatni telefonski broj ili neke dodatne informacije u vašem zaglavlju

en: No Phone Number/Extra Info
hr: Nema telefonskog broja / dodatnih informacija

en: Phone Number Or Small Info Text
hr: Telefonski broj ili mali informativni tekst

en: Add the text that should be displayed in your header here
hr: Ovdje dodajte tekst koji bi trebao biti prikazan u vašem zaglavlju

en: Reading Progress Bar
hr: Traka napretka čitanja

en: Show a reading progress bar below header indicating vertical scroll position in document. Only available when top header and sticky header selected.
hr: Prikažite traku napretka čitanja ispod zaglavlja koja označava okomiti položaj pomicanja u dokumentu. Dostupno samo kada je odabrano gornje zaglavlje i ljepljivo zaglavlje.

en: Show 2px bar
hr: Prikaži traku 2px

en: Show 4px bar
hr: Prikaži traku 4px

en: Show 6px bar
hr: Prikaži traku 6px

en: Show 8px bar
hr: Prikaži traku 8px

en: Reading Progress Bar Color
hr: Boja trake napretka čitanja

en: Select a custom color for the reading progress bar. Leave empty for theme default.
hr: Odaberite prilagođenu boju za traku napretka čitanja. Ostavite prazno za zadanu temu.

en: Transparency Options
hr: Opcije transparentnosti

en: What Is Header Transparency
hr: Što je transparentnost zaglavlja

en: When creating/editing a page you can select to have the header be transparent and display the content (usually a fullwidth slideshow or a fullwidth image) beneath. In those cases you will usually need a different Logo and Main Menu color which can be set here.
hr: Prilikom stvaranja / uređivanja stranice možete odabrati da zaglavlje bude transparentno i prikazati sadržaj (obično prezentaciju pune širine ili sliku pune širine) ispod. U tim će slučajevima obično trebati drugačija boja Logo i Glavnog Izbornika koja se ovdje može postaviti.

en: (Show example Screenshot)
hr: (Prikaži primjer zaslona)

en: Upload a logo image, or enter the URL or ID of an image if its already uploaded. (Leave empty to use the default logo)
hr: Prenesite sliku logotipa ili unesite URL ili ID slike ako je ona već prenesena. (Ostavite prazno da biste koristili zadani logotip)

en: Same rules as described at &quot;Theme Options -&gt; Logo&quot;. If you want to mix svg and other image formats for the logos you might need to add custom css.
hr: Ista pravila kao što je opisano na &quot;Opcije teme -&gt; logotip&quot;. Ako želite miješati svg i druge formate slika za logotipe, možda ćete morati dodati prilagođeni css.

en: Transparency Logo
hr: Transparentnost Logo

en: Transparency Menu Color
hr: Boja izbornika za transparentnost

en: Menu color for transparent header (Leave empty to use the default color)
hr: Boja izbornika za prozirno zaglavlje (Ostavite prazno da biste koristili zadanu boju)

en: Transparency Menu Color On Hover
hr: Boja izbornika prozirnosti pri držanju pokazivača miša

en: Menu color for transparent header on hover (Leave empty to use the default color)
hr: Boja izbornika za prozirno zaglavlje na držanju pokazivača miša (Ostavite prazno da biste koristili zadanu boju)

en: A rough preview of the frontend.
hr: Grubi pregled frontenda.

en: Stretched Or Boxed Layout
hr: Rastegnuti ili uokvireni okvir

en: The stretched layout expands from the left side of the viewport to the right.
hr: Istegnuti raspored širi se s lijeve strane vidokruga na desnu stranu.

en: Stretched layout
hr: Rastegnut okvir

en: Boxed Layout
hr: Uokviren izgled

en: Fixed Frame
hr: Fiksni okvir

en: Frame Width
hr: Širina okvira

en: Modify the frame color by changing the Body Background in
hr: Izmijenite boju okvira promjenom pozadine tijela u

en: Logo And Main Menu
hr: Logotip i glavni izbornik

en: You can place your logo and main menu at the top of your site or within a sidebar
hr: Vaš logotip i glavni izbornik možete postaviti na vrh svoje web stranice ili unutar bočne trake

en: Top Header
hr: Gornje zaglavlje

en: If the window width exceeds the maximum content width, where do you want to place your content
hr: Ako širina prozora premašuje maksimalnu širinu sadržaja, gdje želite smjestiti svoj sadržaj

en: Center Content
hr: Sadržaj centra

en: Position at the Left
hr: Položaj s lijeve strane

en: Position at the Right
hr: Položaj s desne strane

en: Sticky Sidebar Menu
hr: Izbornik ljepljive bočne trake

en: You can choose if you want a sticky sidebar that does not scroll with the content
hr: Možete odabrati želite li ljepljivu bočnu traku koja se ne pomiče sa sadržajem

en: Sticky if Sidebar is smaller than the screen height, scroll otherwise
hr: Ljepljivo ako je bočna traka manja od visine zaslona, u suprotnom skrolajte

en: Always Sticky
hr: Uvijek ljepljivo

en: Never Sticky
hr: Nikad ljepljivo

en: Main Menu Sidebar
hr: Glavna traka glavnog izbornika

en: You can choose to use the main menu area to also display widget areas
hr: Možete koristiti područje glavnog izbornika za prikaz područja widgeta

en: Display Social Icons Below Main Menu
hr: Prikaži društvene ikone ispod glavnog izbornika

en: Check to display. You can set your social icons at
hr: Provjerite za prikaz. Svoje društvene ikone možete postaviti na

en: Dimensions
hr: Dimenzije

en: Responsive Site
hr: Odgovarajuće web mjesto

en: If enabled the size of your website will adapt and change the layout to fit smaller screens, like tablets or mobile phones
hr: Ako je omogućeno, veličina vaše web stranice prilagodit će se i promijeniti izgled tako da odgovara manjim zaslonima, poput tableta ili mobilnih telefona

en: Maximum Container Width
hr: Maksimalna širina posude

en: Enter the maximum content width for your site. Pixel and % are allowed eg: 1130px, 1310px, 100%
hr: Unesite maksimalnu širinu sadržaja za svoju web lokaciju. Pikseli i % su dopušteni npr. 1130px, 1310px, 100%

en: Content | Sidebar Ratio
hr: Sadržaj | Omjer bočne trake

en: Here you can choose the width of your content and sidebar. First Number indicates the content width, second number indicates sidebar width.
hr: Ovdje možete odabrati širinu vašeg sadržaja i bočnu traku. Prvi broj označava širinu sadržaja, a drugi broj širinu bočne trake.

en: Note:
hr: Bilješka:

en: If you want to disable sidebars you can do so in the
hr: Ako želite onemogućiti bočne trake, to možete učiniti u

en: Content + Sidebar Width
hr: Sadržaj + širina bočne trake

en: Here you can enter the combined width of content and sidebar
hr: Ovdje možete unijeti kombiniranu širinu sadržaja i bočnu traku

en: A rough layout preview of the main menu
hr: Grubi pretpregled izgleda glavnog izbornika

en: Menu Items For Desktop
hr: Stavke izbornika za radnu površinu

en: Choose how you want to display the menu items on desktop computers. If you choose to display the &quot;burger&quot; icon on desktop computers it will also be used on tablets and mobile devices
hr: Odaberite način prikaza stavki izbornika na stolnim računalima. Ako odlučite prikazati ikonu &quot;burger&quot; na stolnim računalima, koristit će se i na tabletima i mobilnim uređajima

en: Display as text
hr: Prikaži kao tekst

en: Display as icon
hr: Prikažite kao ikonu

en: Alternate Menu For Mobile
hr: Zamjenski izbornik za mobilne uređaje

en: Choose if you want to display the alternate menu on mobile devices.
hr: Odaberite želite li prikazati zamjenski izbornik na mobilnim uređajima.

en: Do not use an alternate menu for mobile
hr: Ne koristite zamjenski izbornik za mobilne uređaje

en: Menu Items For Mobile
hr: Stavke izbornika za mobilne uređaje

en: The mobile menu is usually displayed on smartphone screensize only. If you have a lot of main menu items you might want to activate it for tablet screen size as well so it doesn't overlap the logo on tablets or small screens
hr: Mobilni izbornik obično se prikazuje samo na zaslonu pametnog telefona. Ako imate puno glavnih stavki izbornika, možda biste ga trebali aktivirati i za veličinu zaslona tableta kako se ne bi preklapao s logotipom na tabletima ili malim zaslonima

en: Activate only for Smartphones (browser width below 768px)
hr: Aktivirajte samo za pametne telefone (širina preglednika ispod 768px)

en: Activate for Smartphones and Tablets (browser width below 990px)
hr: Aktivirajte za pametne telefone i tablete (širina preglednika ispod 990px)

en: Menu Handling For Mobile Devices In Landscape Mode
hr: Rukovanje izbornikom za mobilne uređaje u pejzažnom načinu rada

en: Select portrait mode if you want to keep mobile menu also if device is used in landscape mode (e.g. high resolution screens might switch back to normal menu in landscape mode)
hr: Odaberite portretni način rada ako želite zadržati mobilni izbornik i ako se uređaj koristi u pejzažnom načinu rada (npr. zasloni visoke razlučivosti mogu se vratiti na normalni izbornik u pejzažnom načinu rada)

en: Use current mode screen width
hr: Koristi širinu zaslona trenutnog načina rada

en: Use portrait mode screen width
hr: Koristi širinu zaslona portretnog načina

en: Separator Between Menu Items
hr: Odjeljak između stavki izbornika

en: Choose if you want to display a border between menu items
hr: Odaberite želite li prikazati obrub između stavki izbornika

en: No separator
hr: Nema separatora

en: Small separator
hr: Mali separator

en: Large separator
hr: Veliki separator

en: Append Search Icon To Main Menu
hr: Dodajte ikonu pretraživanja glavnom izborniku

en: If enabled a search Icon will be appended to the main menu that allows the users to perform an &quot;AJAX&quot; Search.<br>Available only when General Layout > Logo And Main Menu > Top Header option is selected.
hr: Ako je omogućeno, ikona pretraživanja bit će dodana glavnom izborniku koji korisnicima omogućuje izvođenje &quot;AJAX&quot; pretraživanja.<br>Dostupno samo kada je odabrana mogućnost Opći izgled > logotip i glavni izbornik > Gornje zaglavlje.

en: Burger/Mobile Menu
hr: Burger/Mobilni izbornik

en: Menu Icon Submenu Items
hr: Stavke podizbornika Ikona izbornika

en: Choose how to display the submenu items of the icon menu
hr: Odabir načina prikaza stavki podizbornika na izborniku ikona

en: Always display submenu items
hr: Uvijek prikaži stavke podizbornika

en: Display submenu items on click
hr: Prikaži stavke podizbornika na kliku

en: Display submenu items on hover
hr: Prikaži stavke podizbornika na držanju pokazivača miša

en: Clone Title Menu Items To Submenu
hr: Klonirana stavka izbornika naslova u podizbornik

en: Since you selected to display submenu items on click or on hover, the parent menu item does no longer navigate to the URL it contains, but toggles the visibility of its submenu items. If you want users to be able to open the parent menu URL the theme can create a clone of that item in the submenu
hr: Budući da ste odabrali prikaz stavki podizbornika pri kliku ili držanju pokazivača miša, nadređena stavka izbornika više ne prelazi na URL koji sadrži, već prebacuje vidljivost stavki podizbornika. Ako želite da korisnici mogu otvoriti URL nadređenog izbornika, tema može stvoriti klon te stavke u podizborniku

en: Do not create a clone
hr: Ne stvarajte klona

en: Create a clone for the title menu item
hr: Stvaranje klona za stavku izbornika naslova

en: Menu Icon Style
hr: Stil ikone izbornika

en: Set the style of the &quot;Burger&quot; Icon
hr: Postavljanje stila ikone &quot;Burger&quot;

en: Menu Overlay Style
hr: Stil prekrivanja izbornika

en: Set the style of the page overlay that appears when the burger menu is clicked
hr: Postavljanje stila prekrivanja stranice koji se pojavljuje kada kliknete izbornik burgera

en: Full Page Overlay Menu
hr: Izbornik prekrivanja cijele stranice

en: Sidebar Flyout Menu (Classic)
hr: Izbornik preleta bočne trake (klasično)

en: Sidebar Flyout Menu (Minimal)
hr: Izbornik preleta bočne trake (minimalno)

en: Burger/Mobile Menu Styling
hr: Styling burgera/mobilnog izbornika

en: Menu Icon Color
hr: Boja ikone izbornika

en: Set a custom color of the &quot;Burger&quot; Icon. Leave empty to use the default menu color
hr: Postavite prilagođenu boju ikone &quot;Burger&quot;. Ostavite prazno da biste koristili zadanu boju izbornika

en: Flyout Width
hr: Širina leta

en: Set a custom width for the flyout. Pixel and % values are allowed. Eg: 350px or 70%
hr: Postavite prilagođenu širinu za let. Dopuštene su vrijednosti piksela i %. Npr.: 350px ili 70%

en: Advanced Color And Styling Options
hr: Dodatne mogućnosti boja i oblikovanja

en: You can edit more and advanced color and styling options for the overlay/slideout menu items in
hr: Možete urediti više i naprednih mogućnosti boja i stilova za stavke izbornika prekrivenja/slajda u

en: Advanced Styling
hr: Napredni stil

en: Newsletter via Mailchimp
hr: Newsletter putem Mailchimpa

en: Mailchimp allows you to easily use newsletter functionality with this theme. In order to use the Newsletter features you need to create a Mailchimp account and enter your API key into the field below.
hr: Mailchimp vam omogućuje jednostavno korištenje funkcionalnosti biltena s ovom temom. Za korištenje značajki Newslettera morate stvoriti Mailchimp račun i unijeti svoj API ključ u polje ispod.

en: You can find your API key here
hr: Ovdje možete pronaći svoj API ključ

en: Enter a valid Mailchimp API Key to use all newsletter related theme functions
hr: Unesite važeći API-ključ Mailchimp da biste koristili sve teme tematike biltena

en: Check Key again & renew Lists
hr: Ponovno potvrdite tipku i obnovite popise

en: Last verified key - hidden - used for internal use only
hr: Zadnji potvrđeni ključ - skriven - koristi se samo za internu upotrebu

en: Website Performance And Optimization
hr: Performanse i optimizacija web-mjesta

en: The options here allow you to fine-tune and speed up your theme depending on your needs.
hr: Opcije ovdje omogućuju vam fino podešavanje i ubrzavanje teme ovisno o vašim potrebama.

en: In order to increase the speed of your website you can activate file merging and compression for your CSS and Javascript files. This will reduce and optimize the amount of code loaded.
hr: Kako biste povećali brzinu svoje web stranice, možete aktivirati spajanje i kompresiju datoteka za svoje CSS i Javascript datoteke. To će smanjiti i optimizirati količinu učitanog koda.

en: By default compression is enabled. It is recommended to only disable the feature when you encounter errors (some server environments might cause trouble with active compression) or while you are actively developing your website and are adding new CSS rules or Javascript functions.
hr: Prema zadanim postavkama omogućeno je sažimanje. Preporučuje se onemogućavanje značajke samo kada naiđete na pogreške (neka okruženja poslužitelja mogu uzrokovati probleme s aktivnim kompresijom) ili dok aktivno razvijate svoju web stranicu i dodajete nova CSS pravila ili Javascript funkcije.

en: File Compression
hr: Sažimanje datoteke

en: CSS File Merging And Compression
hr: Spajanje i sažimanje CSS datoteka

en: Select which level of file merging and compression you want to apply to your CSS files. Minified files are recommended for best performance.
hr: Odaberite razinu spajanja i sažimanja datoteka koju želite primijeniti na CSS datoteke. Za najbolje performanse preporučuju se umanjene datoteke.

en: Disable - no CSS file merging and compression
hr: Onemogući - nema spajanja i sažimanja CSS datoteke

en: Enable - merge and compress all theme CSS files
hr: Omogući - spoji i komprimira sve CSS datoteke teme

en: Use minified theme CSS files without merging
hr: Korištenje CSS datoteka umanjene teme bez spajanja

en: Javascript File Merging And Compression
hr: Spajanje i sažimanje Javascript datoteke

en: Select which level of file merging and compression you want to apply to your Javascript files. Minified files are recommended for best performance.
hr: Odaberite razinu spajanja i sažimanja datoteka koju želite primijeniti na vaše Javascript datoteke. Za najbolje performanse preporučuju se umanjene datoteke.

en: Disable - no Javascript file merging and compression
hr: Onemogući - nema spajanja i sažimanja Javascript datoteke

en: Enable - merge and compress all theme javascript files
hr: Omogući - spoji i komprimiraj sve javascript datoteke teme

en: Use minified theme javascript files without merging
hr: Koristi umanjene teme javascript datoteke bez spajanja

en: Show Advanced Options
hr: Pokaži dodatne mogućnosti

en: Contains options for special use cases when problems occur using compression
hr: Sadrži mogućnosti za slučajeve posebne uporabe kada se pojave problemi s korištenjem sažimanja

en: Old Browser Support
hr: Podrška za stari preglednik

en: With 5.6.3 we removed vendor prefixed CSS that is no longer needed for modern browsers. If you still want to support older browsers, you can load these removed CSS rules for elements added till 5.6.3.
hr: S 5.6.3 uklonili smo CSS s prefiksom dobavljača koji više nije potreban za moderne preglednike. Ako i dalje želite podržavati starije preglednike, možete učitati ova uklonjena CSS pravila za elemente dodane do 5.6.3.

en: Only modern browsers
hr: Samo moderni preglednici

en: Support old browsers
hr: Podržava stare preglednike

en: Http Security Level For Checking Readability Of Merged Files
hr: Http razina sigurnosti za provjeru čitljivosti spojenih datoteka

en: Some server configuration make problems with ssl certificates (mostly self-signed certificates) when we check the readability of created merged files. In that case the files are not created. If you experience such problems try to disable the ssl verification during the creation process. This does not effect the protocol on frontend pageload.
hr: Neka konfiguracija poslužitelja stvara probleme sa ssl certifikatima (uglavnom samopotpisanim certifikatima) kada provjeravamo čitljivost stvorenih spojenih datoteka. U tom slučaju datoteke nisu stvorene. Ako naiđete na takve probleme, pokušajte onemogućiti ssl provjeru tijekom postupka stvaranja. To ne utječe na protokol na učitavanje stranice prednjeg plana.

en: Use ssl verification if needed for site (= default)
hr: Koristi ssl provjeru ako je potrebno za web-mjesto (= zadano)

en: Disable ssl verification when checking readability of merged files
hr: Onemogući ssl provjeru prilikom provjere čitljivosti spojenih datoteka

en: As long as you do not change the theme version number all changes to content of js or css files will result in the same hash extension - this means browsers will not recognize these changes until the browser cache expires. To fix this Enfold adds an additional unique timestamp (since 4.7).
hr: Sve dok ne promijenite broj verzije teme, sve promjene sadržaja js ili css datoteka rezultirat će istim proširenjem raspršivanja - to znači da preglednici neće prepoznati te promjene dok ne istekne predmemorija preglednika. Da biste popravili ovaj Enfold dodaje dodatnu jedinstvenu vremensku oznaku (od 4.7).

en: Some server configurations cache internal WP data and caused by a known but not yet fixed WP bug return wrong information about the existence of a compressed file - resulting in generating a new file again on every pageload and a rapidly growing folder ../wp-content/uploads/dynamic_avia.
hr: Neke konfiguracije poslužitelja predmemoriraju interne WP podatke i uzrokovane poznatom, ali još neispravljenom WP bugom vraćaju pogrešne informacije o postojanju komprimirane datoteke - što rezultira ponovnim generiranjem nove datoteke na svakom učitavanju stranice i brzo rastućoj mapi .. /wp-content/uploads/dynamic_avia.

en: To avoid this you can select here to fix this WP bug. You can also supress adding the timestamp - if you wish. Depending on your hoster it may still take some time till this setting will work correctly. Disable file merging, select &quot;Delete old CSS and JS files&quot; - wait for some time, clear server cache and then reactivate your settings.
hr: Da biste to izbjegli, ovdje možete odabrati popravak ove WP greške. Također možete suprimiti dodavanje vremenske oznake - ako želite. Ovisno o vašem hosteru, možda će trebati neko vrijeme dok ova postavka ne radi ispravno. Onemogućite spajanje datoteka, odaberite &quot;Izbriši stare CSS i JS datoteke&quot; - pričekajte neko vrijeme, očistite predmemoriju poslužitelja, a zatim ponovno aktivirajte postavke.

en: Unique Timestamp Of Merged Files And WP Object Cache Bug
hr: Jedinstvena vremenska oznaka spojenih datoteka i WP pogreška u predmemoriji objekata

en: Add unique timestamps (= default)
hr: Dodavanje jedinstvenih vremenskih oznaka (= zadano)

en: Disable adding unique timestamps only
hr: Onemogući dodavanje samo jedinstvenih vremenskih oznaka

en: Fix WP bug, add unique timestamps
hr: Ispravi WP bug, dodaj jedinstvene vremenske oznake

en: Fix WP bug, disable unique timestamps
hr: Ispravite WP bug, onemogućite jedinstvene vremenske oznake

en: On some server configurations you might be receiving error messages like &quot;Remove query strings from static resources&quot;.
hr: U nekim konfiguracijama poslužitelja možda primate poruke o pogreškama kao što su &quot;Uklanjanje nizova upita iz statičkih resursa&quot;.

en: Background information
hr: Informacije o pozadini

en: Select here to remove the query string from static resources - but be aware the query strings allow browsers to detect changes to files and invalidate the browser cached files. Not doing this might break the layout or function of your site after an update until these files expire in browser cache.
hr: Odaberite ovdje da biste uklonili niz upita iz statičkih resursa - ali imajte na umu da nizovi upita omogućuju preglednicima da otkriju promjene datoteka i poništavaju predmemorirane datoteke preglednika. Ako to ne učinite, izgled ili funkcija web-mjesta mogu se prekinuti nakon ažuriranja dok te datoteke ne isteknu u predmemoriji preglednika.

en: Query strings will NOT BE REMOVED from our post specific CSS files as this will break the layout.
hr: Nizovi upita NEĆE SE UKLONITI iz CSS datoteka specifičnih za naš post jer će to narušiti izgled.

en: THIS OPTION IS IGNORED WHEN WP_DEBUG = true.
hr: OVA SE MOGUĆNOST ZANEMARUJE KADA JE WP_DEBUG = true.

en: Remove Query String From Static Resources
hr: Uklanjanje niza upita iz statičkih resursa

en: Leave query strings
hr: Napuštanje nizova upita

en: Remove query strings
hr: Uklanjanje nizova upita

en: Starting with 5.4 you can decide to load your custom fonts from a CDN server. In this case you must include your own @font-face rules in head.
hr: Počevši od verzije 5.4, možete odlučiti učitati prilagođene fontove s CDN poslužitelja. U tom slučaju morate uključiti vlastita pravila @font-lice u “head”.

en: Enfold will supress output of default @font-face rules in dynamic_avia css file to avoid double loading.
hr: Enfold će potisnuti izlaz zadanih pravila @font licu u dynamic_avia css datoteci kako bi se izbjeglo dvostruko učitavanje.

en: Custom Font Loading Source
hr: Izvor učitavanja prilagođenog fonta

en: Load from local server
hr: Učitaj s lokalnog poslužitelja

en: Load from CDN server
hr: Učitavanje s CDN poslužitelja

en: Select font display behaviour for your uploaded custom fonts and icon fonts. Please read carefully backend documentation before changing. You can also use filter avf_font_display.
hr: Odaberite ponašanje prikaza fonta za prenesene prilagođene fontove i fontove ikona. Prije promjene pažljivo pročitajte pozadinsku dokumentaciju. Možete koristiti i filtarske avf_font_display.

en: Controlling Font Performance with font-display
hr: Kontrola performansi fonta pomoću prikaza fonta

en: MDN font-display
hr: MDN prikaz fonta

en: Custom Font Display Behaviour
hr: Ponašanje prikaza prilagođenog fonta

en: auto (= default)
hr: automatski (= zadano)

en: block
hr: blok

en: swap
hr: zamijeni

en: fallback
hr: zamjensko rješenje

en: optional
hr: prema izboru

en: Disable Template Builder Elements
hr: Onemogući elemente sastavljača predložaka

en: The theme allows you to disable template builder elements that you do not need. This reduces the amount of Javascript and CSS loaded in your frontend
hr: Tema vam omogućuje onemogućavanje elemenata sastavljača predložaka koji vam nisu potrebni. Time se smanjuje količina Javascripta i CSS-a učitanih u prednji dionik

en: Disabling Of Template Builder Elements
hr: Onemogućavanje elemenata sastavljača predložaka

en: By default the theme will only load elements that are used on your posts and pages. You can disable the feature or manually manage loaded elements if you run into trouble
hr: Prema zadanim postavkama tema će učitati samo elemente koji se koriste na vašim postovima i stranicama. Značajku možete onemogućiti ili ručno upravljati učitanim elementima ako naiđete na probleme

en: Always load all elements
hr: Uvijek učitaj sve elemente

en: Load only used elements (recommended)
hr: Učitaj samo korištene elemente (preporučeno)

en: Manually manage loaded elements
hr: Ručno upravljanje učitanim elementima

en: Scan Widgets For Theme Shortcodes
hr: Skeniranje widgeta za kratke kodove tema

en: Enable scan only when you use Theme Shortcodes in widgets and do not use these in pages/posts. If you run into troubles please use one of the other options. Please reload the widget page when finished editing to force a scan of the widgets.
hr: Omogućite skeniranje samo kada koristite kratke kodove tema u widgetima i ne koristite ih na stranicama/postovima. Ako naiđete na probleme, upotrijebite jednu od drugih opcija. Ponovno učitajte stranicu widgeta kada završite s uređivanjem kako biste prisilili skeniranje widgeta.

en: Do not scan widgets
hr: Nemoj skenirati widgete

en: Scan widgets
hr: Skeniranje widgeta

en: Disable Features
hr: Onemogući značajke

en: Here you can disable theme features that are not used by every website
hr: Ovdje možete onemogućiti značajke teme koje ne koristi svaka web stranica

en: Self Hosted Videos And Audio Features (WP-Mediaelement Scripts)
hr: Videozapisi i audio značajke koje se sami hostiraju (skripte WP-Mediaelementa)

en: By default the theme will load wp-mediaelement scripts only if needed on your posts and pages. You can disable the feature or force loading these elements if you run into troubles - some plugins require these elements and rely on the WP default behaviour loading these scripts.
hr: Prema zadanim postavkama tema će učitati wp-mediaelement skripte samo ako je potrebno na vašim postovima i stranicama. Značajku ili prisilno učitavanje tih elemenata možete onemogućiti ako naiđete na probleme - neki dodaci zahtijevaju te elemente i oslanjaju se na WP zadano ponašanje učitavanja tih skripti.

en: Default - only load when needed (recommended)
hr: Zadano - učitaj se samo kada je to potrebno (preporučeno)

en: Disable self hosted video and audio features
hr: Onemogućivanje značajki videozapisa i zvuka koje hostiraju sami

en: Always load media features (= WP default behaviour)
hr: Uvijek učitaj medijske značajke (= WP zadano ponašanje)

en: Disable Mobile CSS Animations
hr: Onemogućivanje CSS animacija za mobilne uređaje

en: Background image parallax and delayed CSS animations when an element comes in viewport had been restricted on mobile devices prior to Enfold 5.0 due to limited resources on these devices. This has changed with modern devices. Activate this option if you still want to disable background image parallax and start most animations immediately when page has finished loading.
hr: Paralaksa pozadinske slike i odgođene CSS animacije kada element dođe u viewport bili su ograničeni na mobilnim uređajima prije Enfolda 5.0 zbog ograničenih izvora na tim uređajima. To se promijenilo s modernim uređajima. Aktivirajte ovu mogućnost ako i dalje želite onemogućiti paralaksu pozadinske slike i pokrenuti većinu animacija odmah po završetku učitavanja stranice.

en: Disable External Video Features
hr: Onemogući značajke vanjskog videozapisa

en: Check if you do not use Youtube or Vimeo video features.
hr: Provjerite ne upotrebljavate li značajke Youtube ili Vimeo videozapisa.

en: Disable The Blog
hr: Onemogućivanje bloga

en: Check if you do not use the blog. This will disable the blog page as well as the blog template builder element, the comments template builder element and category pages that are based on the default categories (if any plugin post types use these overview styles please keep this feature enabled)
hr: Provjerite ne koristite li blog. To će onemogućiti stranicu bloga, kao i element sastavljača predložaka bloga, element sastavljača predložaka komentara i stranice kategorija koje se temelje na zadanim kategorijama (ako bilo koja vrsta postova dodatka koristi ove stilove pregleda, neka ova značajka bude omogućena)

en: Change WordPress Defaults
hr: Promjena zadanih postavki wordpressa

en: Here you can disable WordPress default scripts and styles that are not necessary for most websites
hr: Ovdje možete onemogućiti WordPress zadane skripte i stilove koji nisu potrebni za većinu web stranica

en: Disable Emoji/Smiley Support
hr: Onemogućite podršku emojija / smajlića

en: Check to disable Emoji/Smiley Support. (Emojis are used by WordPress by default but most websites do not use them)
hr: Provjerite da biste onemogućili podršku emojija / smajlića. (WordPress prema zadanim postavkama koristi emojije, ali većina web stranica ih ne koristi)

en: Disable jQuery Migrate
hr: Onemogući jQuery Migrate

en: Check to disable &quot;jQuery Migrate&quot;. It is an old backward compatibility library for jQuery that is required by some plugins. Make sure that none of your active plugins require it before disabling it!
hr: Potvrdite da biste onemogućili &quot;jQuery Migrate&quot;. To je stara biblioteka kompatibilnosti sa starijim verzijama za jQuery koja je potrebna nekim dodacima. Prije onemogućavanja provjerite je li potrebna ijednom od vaših aktivnih dodataka!

en: Load jQuery In Your Footer
hr: Učitaj jQuery u podnožje

en: Loading jQuery in your footer will speed up site rendering but may cause problems with plugins. Only use if you know what you are doing ;-)
hr: Učitavanje jQueryja u podnožje ubrzat će renderiranje web-mjesta, ali može uzrokovati probleme s dodacima. Koristite samo ako znate što radite ;-)

en: Load Google Fonts In Footer
hr: Učitaj Google fontove u podnožje

en: Loading the fonts in your footer will speed up the site rendering, but also cause a small flicker of text on page load
hr: Učitavanje fontova u podnožje ubrzat će prikazivanje web-mjesta, ali i uzrokovati malo treperenje teksta na učitavanju stranice

en: Responsive Images And Lazy Loading
hr: Odgovarajuće slike i lijeno učitavanje

en: Select to enable lazy loading using native HTML. Currently WP only supports images, but this might be extended for iframes in future. Please keep in mind that lazy loading might break animations when scrolling to images.
hr: Odaberite da biste omogućili lijeno učitavanje pomoću izvornog HTML-a. Trenutno WP podržava samo slike, ali to bi se u budućnosti moglo proširiti i na iframeove. Imajte na umu da lijeno učitavanje može prekinuti animacije prilikom pomicanja do slika.

en: If you disable lazy loading here this will override any specific element settings of ALB elements. It might not work for 3rd party plugins not using the WP API correctly.
hr: Ako ovdje onemogućite lijeno učitavanje, to će nadjačati sve specifične postavke elemenata ALB elemenata. Možda neće raditi za dodatke drugih proizvođača koji ne koriste ispravno WP API.

en: Lazy Loading
hr: Lijeno učitavanje

en: Disable lazy loading
hr: Onemogući lijeno učitavanje

en: Check to enable theme support for responsive images using the standard WP implementation for this feature.
hr: Provjerite kako biste omogućili podršku za teme za responzivne slike pomoću standardne WP implementacije za ovu značajku.

en: Developers: To disable on ALB element level use:
hr: Razvojni programeri: da biste onemogućili upotrebu na razini ALB elementa:

en: Check to enable theme support for responsive images for theme lightbox. This feature starts with version 4.8.2.
hr: Provjerite kako biste omogućili podršku za teme za responzivne slike za svjetlosni okvir teme. Ova značajka započinje verzijom 4.8.2.

en: Most of the ALB elements and posts should be supporting this feature since 4.8.3. Please report in our support forum if you encounter problems.
hr: Većina ALB elemenata i postova trebala bi podržavati ovu značajku od 4.8.3. Ako naiđete na probleme, javite se na našem forumu za podršku.

en: Responsive Images For Lightbox (currently in beta only)
hr: Odgovarajuće slike za Lightbox (trenutno samo u beta verziji)

en: Image Thumbnails Info
hr: Informacije o minijaturama slika

en: Select to show a grouped overview of available image thumbnails.
hr: Odaberite da biste prikazali grupirani pregled dostupnih minijatura slika.

en: In case you need additional image sizes you can use a plugin like
hr: U slučaju da su vam potrebne dodatne veličine slika, možete koristiti dodatak poput

en: For advanced users:
hr: Za napredne korisnike:

en: Responsive Images Thumbnails Overview:
hr: Pregled minijatura odgovarajućih slika:

en: Image Optimization
hr: Optimizacija slika

en: Enfold checks if it can detect an image optimization plugin and if it can't find a familiar one recommends a few that are known to work great with the theme
hr: Enfold provjerava može li otkriti dodatak za optimizaciju slike i ako ne može pronaći poznati preporučuje nekoliko za koje se zna da izvrsno rade s temom

en: (If you are running an image optimization plugin that is not detected just ignore this message)
hr: (Ako koristite dodatak za optimizaciju slike koji nije otkriven, samo zanemarite ovu poruku)

en: We were not able to detect an active image optimization plugin. It is recommended to use one to speed up your site. Here are a few suggestions:
hr: Nismo uspjeli otkriti aktivni dodatak za optimizaciju slike. Preporučuje se da ga koristite za ubrzavanje web-lokacije. Evo nekoliko prijedloga:

en: We were able to detect an image optimization plugin. Great! Nothing left to do here ;)
hr: Uspjeli smo otkriti dodatak za optimizaciju slike. Odlično! Ovdje više nemamo što raditi ;)

en: We were able to detect multiple active image optimization plugins. It is recommended to use only one!
hr: Uspjeli smo otkriti više aktivnih dodataka za optimizaciju slike. Preporučuje se korištenje samo jednog!

en: Caching Plugins
hr: Predmemoriranje dodataka

en: Enfold checks if it can detect a website caching plugin and if it can't find a familiar one recommends a few that are known to work great with the theme
hr: Enfold provjerava može li otkriti dodatak za predmemoriranje web stranice i ako ne može pronaći poznati, preporučuje nekoliko za koje se zna da izvrsno funkcioniraju s temom

en: (If you are running a caching plugin that is not detected or your webhost has built in caching ignore this message)
hr: (Ako koristite dodatak za predmemoriranje koji nije otkriven ili je vaš webhost ugrađen u predmemoriranje, zanemarite ovu poruku)

en: We were not able to detect an active caching plugin. It is recommended to use one to speed up your site. Here are a few suggestions:
hr: Nismo uspjeli otkriti aktivni dodatak za predmemoriranje. Preporučuje se da ga koristite za ubrzavanje web-lokacije. Evo nekoliko prijedloga:

en: We were able to detect a caching plugin. Great! Nothing left to do here ;)
hr: Uspjeli smo otkriti predmemoriranje dodataka. Odlično! Ovdje više nemamo što raditi ;)

en: We were able to detect multiple active caching plugins. It is recommended to use only one!
hr: Uspjeli smo otkriti više aktivnih dodataka za predmemoriranje. Preporučuje se korištenje samo jednog!

en: Delete Old CSS And JS Files?
hr: Želite li izbrisati stare CSS i JS datoteke?

en: Check if you want to delete expired CSS and JS files generated by the theme. Only recommended if you are NOT using a caching plugin (since a cached page might still use those files)
hr: Provjerite želite li izbrisati istekle CSS i JS datoteke generirane temom. Preporučuje se samo ako NE koristite dodatak za predmemoriranje (budući da predmemorirana stranica i dalje može koristiti te datoteke)

en: Search Engine Optimization Support
hr: Podrška za optimizaciju tražilice

en: The options here allow you to fine tune support of search engines or integration of search engine plugins.
hr: Opcije ovdje omogućuju precizno podešavanje podrške tražilica ili integraciju dodataka za tražilice.

en: Meta Tag &quot;robots&quot;
hr: Meta oznake &quot;roboti&quot;

en: Select how Enfold will handle this header meta tag (index, follow). If you use a SEO plugin, you should leave this to plugin.
hr: Odaberite kako će Enfold rukovati ovom metaoznakom zaglavlja (indeksirajte, slijedite). Ako koristite SEO dodatak, trebali biste ga ostaviti da biste ga uključili.

en: Use Enfold default settings
hr: Koristi zadane postavke za uvlačenje

en: Let SEO plugin set this tag
hr: Neka SEO dodatak postavi ovu oznaku

en: Automated Schema.org HTML Markup
hr: Automatizirano označavanje HTML-a u Schema.org-u

en: The theme adds generic HTML schema markup to your template builder elements to provide additional context for search engines. If you want to add your own specific markup via plugins or custom HTML code, you can deactivate this setting
hr: Tema dodaje generičke oznake HTML sheme elementima alata za izradu predloška kako bi dodatni kontekst bio dostupan tražilicama. Ako želite dodati vlastiti određeni markup putem dodataka ili prilagođenog HTML koda, možete deaktivirati ovu postavku

en: Not activated
hr: Nije aktivirano

en: Preprocessing Shortcodes In Header
hr: Prethodna obrada kratkih kodova u zaglavlju

en: Some SEO plugins need to process shortcodes when building the header. As this is time consuming it is disabled by default. Also if you experience problems you can leave it disabled until you find a solution to fix it.
hr: Neki SEO dodaci moraju obraditi kratke kodove prilikom izrade zaglavlja. Budući da je to dugotrajno, prema zadanim je postavkama onemogućeno. Također, ako naiđete na probleme, možete ga ostaviti onemogućenim dok ne pronađete rješenje za popravak.

en: Do not allow to preprocess shortcodes
hr: Nemoj dopustiti predobradu kratkih kodova

en: allow to preprocess shortcodes
hr: dopusti prethodnu obradu kratkih kodova

en: Support ALB Elements To Qualify Links
hr: Podržite elemente ALB-a za kvalificiranje veza

en: Check if you want to have additional options to qualify rel attribute of links (nofollow, sponsored, ugc) in ALB elements (since 4.8.6.3 this option replaces theme support &quot;avia_rel_nofollow_for_links&quot;)
hr: Provjerite želite li imati dodatne mogućnosti za kvalificiranje atributa poveznica (ne slijedi, sponzorirano, ugc) u ALB elementima (od 4.8.6.3 ova opcija zamjenjuje tematsku podršku &quot;avia_rel_nofollow_for_links&quot;)

en: Header Shopping Cart Icon
hr: Ikona košarice zaglavlja

en: You can choose the appearance of the cart icon here
hr: Izgled ikone košarice možete odabrati ovdje

en: Display Floating on the side, but only once product was added to the cart
hr: Zaslon lebdi sa strane, ali samo jednom proizvod je dodan u košaricu

en: Always Display floating on the side
hr: Uvijek prikažite lebdeći sa strane

en: Always Display attached to the main menu
hr: Uvijek se prikači na glavnom izborniku

en: Do not show at all
hr: Ne prikazuj se uopće

en: Header Account Icon
hr: Ikona računa zaglavlja

en: Select to display an icon to link to the user account or login/register page.
hr: Odaberite za prikaz ikone za povezivanje s korisničkim računom ili stranicom za prijavu/registraciju.

en: Do not show
hr: Ne prikazuj

en: Display in main menu
hr: Prikaži u glavnom izborniku

en: Single Product Added To Cart Message Box For ALB Products
hr: Jedan proizvod dodan u kutiju s porukama košarice za ALB proizvode

en: WooCommerce displays a message box after a product had been added to cart on single product pages. Select the behaviour on single ALB product pages.
hr: WooCommerce prikazuje okvir s porukama nakon dodavanja proizvoda u košaricu na pojedinačnim stranicama proizvoda. Odaberite ponašanje na pojedinačnim stranicama ALB proizvoda.

en: Do not display the message box
hr: Ne prikazuj okvir poruke

en: Display message box only on errors
hr: Prikaži okvir poruke samo na pogreškama

en: Always display message box
hr: Okvir poruke Uvijek prikaži

en: Product layout on overview pages
hr: Izgled proizvoda na preglednim stranicama

en: You can choose the appearance of your products here
hr: Ovdje možete odabrati izgled svojih proizvoda

en: Default without buttons
hr: Zadano bez gumba

en: Minimal (no borders or buttons)
hr: Minimalno (bez obruba ili gumba)

en: Minimal Overlay with centered text
hr: Minimalno prekrivanje sa središnjim tekstom

en: Product gallery
hr: Galerija proizvoda

en: You can choose the appearance of your product gallery here
hr: Izgled svoje galerije proizvoda možete odabrati ovdje

en: Default enfold product gallery
hr: Zadana galerija proizvoda za uključivanje

en: WooCommerce 3.0 product gallery
hr: WooCommerce 3.0 galerija proizvoda

en: Main Shop Page Banner
hr: Baner stranice glavne trgovine

en: You can choose to display a parallax banner with description on the shop page
hr: Možete odabrati prikazivanje paralaks banera s opisom na stranici trgovine

en: No, display no banner
hr: Ne, ne prikazujte natpis

en: Yes, display a banner image
hr: Da, prikaži sliku s natpisom

en: Shop Banner Image
hr: Trgovina slike bannera

en: Upload a large banner image which will be displayed as a background to the shop description
hr: Pošaljite veliku sliku banera koja će se prikazati kao pozadina opisu trgovine

en: Use Image as banner
hr: Koristite sliku kao banner

en: Shop Banner Image Color Overlay
hr: Trgovina preklapajuće slike natpisa

en: Set a color to display a overlay above the banner image.
hr: Postavite boju za prikaz sloja iznad slike natpisa.

en: Select the opacity of your colored banner overlay
hr: Odaberite neprozirnost prekrivanja vašeg obojenog banera

en: Shop Description
hr: Opis trgovine

en: Enter a short description or welcome note for your default Shop Page
hr: Unesite kratki opis ili pozdravnu poruku za zadanu stranicu trgovine

en: Shop Description Color
hr: Opis trgovine u boji

en: Select the color of your shop description
hr: Odaberite boju vašeg opisa trgovine

en: Enable Banner for product category pages
hr: Omogući baner za stranice s kategorijama proizvoda

en: You can enable the shop banner for all categories as well. You can also set individual banners by editing the category
hr: Baner trgovine također možete omogućiti za sve kategorije. Možete također postaviti pojedinačne banere uređivanjem kategorije

en: Sidebar On Archive Pages
hr: Bočna traka na stranicama arhiva

en: Choose the archive sidebar position here. This setting will be applied to all archive pages
hr: Ovdje odaberite položaj bočne trake arhive. Ova će se postavka primijeniti na sve stranice arhiva

en: left sidebar
hr: lijeva bočna traka

en: right sidebar
hr: desna bočna traka

en: no sidebar
hr: nema bočne trake

en: Sidebar On Blog Page
hr: Bočna traka na stranici bloga

en: Choose the blog sidebar position here. This setting will be applied to the blog page
hr: Ovdje odaberite položaj bočne trake bloga. Ova će se postavka primijeniti na stranicu bloga

en: Sidebar On Single Post Entries
hr: Bočna traka za pojedinačne unose

en: Choose the blog post sidebar position here. This setting will be applied to single blog posts
hr: Ovdje odaberite položaj bočne trake posta na blogu. Ova će se postavka primijeniti na pojedinačne postove na blogu

en: Sidebar On Pages
hr: Bočna traka na stranicama

en: Choose the default page layout here. You can change the setting of each individual page when editing that page
hr: Ovdje odaberite zadani izgled stranice. Možete mijenjati postavke svake pojedine stranice prilikom uređivanja te stranice

en: Separate Sidebars For Blog And Archive Pages
hr: Odvojene bočne trake za stranice bloga i arhive

en: Show separate 'Archive Sidebar' on Archive Pages
hr: Pokaži zasebnu 'Arhivsku bočnu traku' na stranicama arhive

en: Show Blog Sidebar on Archive Pages
hr: Pokaži bočnu traku bloga na stranicama arhive

en: Show separate Archive Sidebar on Archive Pages
hr: Pokaži zasebnu bočnu traku arhiviranja na stranicama arhive

en: Sidebar on Smartphones
hr: Bočna traka na pametnim telefonima

en: Show sidebar on smartphones (Sidebar is displayed then below the actual content)
hr: Pokaži bočnu traku na pametnim telefonima (bočna traka prikazana je tada ispod stvarnog sadržaja)

en: Hide sidebar on smartphones
hr: Sakrij bočnu traku na pametnim telefonima

en: Show sidebar on smartphones
hr: Pokaži bočnu traku na pametnim telefonima

en: Page Sidebar Navigation
hr: Navigacija bočne trake stranice

en: Display a sidebar navigation for all nested subpages of a page automatically?
hr: Automatski prikaži navigaciju bočnom trakom za sve ugniježđene podstranice stranice?

en: Sidebar Separator Styling
hr: Stiliranje bočne trake za razdvajanje

en: Do you want to separate the sidebar from your main content with a border?
hr: Želite li odvojiti bočnu traku od vašeg glavnog sadržaja obrubom?

en: With Border
hr: S granicom

en: No Border
hr: Nema granice

en: Shadow
hr: Sjena

en: Left Sidebar Text Alignment
hr: Poravnanje teksta lijeve bočne trake

en: Define text alignment for the left sidebar
hr: Definiranje poravnanja teksta za lijevu bočnu traku

en: Create New Sidebar Widget Areas
hr: Stvaranje novih područja widgeta bočne trake

en: The theme supports the creation of custom widget areas. Simply open your
hr: Tema podržava stvaranje prilagođenih područja widgeta. Jednostavno otvorite svoj

en: Widgets Page
hr: Stranica widgeta

en: and add a new Sidebar Area. Afterwards you can choose to display this Widget Area in the Edit Page Screen.
hr: i dodajte novo područje bočne trake. Nakon toga možete odabrati prikazivanje ovog područja widgeta na zaslonu Uredi stranicu.

en: Your social profiles
hr: Vaši društveni profili

en: You can enter links to your social profiles here. Afterwards you can choose where to display them by activating them in the respective area
hr: Poveznice na svoje društvene profile možete unijeti ovdje. Nakon toga možete odabrati gdje ćete ih prikazati aktiviranjem u odgovarajućem području

en: e.g:
hr: npr:

en: General Layout
hr: Opći izgled

en: Social Icon
hr: Društvena ikona

en: Social Icon URL:
hr: URL ikone društvene mreže:

en: Select A Predefined Color Scheme
hr: Odaberite unaprijed definiranu shemu boja

en: Choose a predefined color scheme here. You can edit the settings of the scheme below then.
hr: Ovdje odaberite unaprijed definiranu shemu boja. Tada možete urediti postavke sheme.

en: Default Background color
hr: Zadana boja pozadine

en: Alternate Background Color
hr: Alternativna boja pozadine

en: Alternate Background for menu hover, tables etc
hr: Zamjenska pozadina za pokazivač miša, tablice itd

en: Primary Color
hr: Primarna boja

en: Font color for links, dropcaps and other elements
hr: Boja fonta za poveznice, kapice i ostale elemente

en: Highlight Color
hr: Istaknite boju

en: Secondary color for link and button hover, etc
hr: Sekundarna boja za polaganje veze i gumba itd

en: Secondary Font Color
hr: Sekundarna boja fonta

en: Border Colors
hr: Boje obruba

en: The background image of your
hr: Pozadinska slika vašeg

en: Upload a BG image for your
hr: Pošaljite BG sliku za svoj

en: Use Image
hr: Upotrijebite sliku

en: Position Of The Image
hr: Položaj slike

en: Center Left
hr: Sredina lijevo

en: no repeat
hr: nema ponavljanja

en: Attachment
hr: Privitak

en: Body background
hr: Pozadina tijela

en: These options are only available if you select the 'boxed' or 'framed' layout. Your currently have a different layout selected
hr: Ove su opcije dostupne samo ako odaberete izgled "u kutiji" ili "uokviren". Trenutno ste odabrali drugi izgled

en: Body Background Color
hr: Boja pozadine tijela

en: Background color for your site
hr: Boja pozadine za vašu web lokaciju

en: This is the color that is displayed behind your boxed content area
hr: Ovo je boja koja se prikazuje iza vašeg okvira sadržaja

en: The background image of your Body
hr: Pozadinska slika vašeg tijela

en: Upload a BG image for your Body
hr: Učitajte BG sliku za svoje tijelo

en: Stretch Fullscreen
hr: Rastezanje punog zaslona

en: Google Webkit Fonts
hr: Google webkit fontovi

en: The heading font allows you to use a wide range of fonts for your headings. Upload your own fonts, use websave fonts (faster rendering, but not mandatory installed on all devices) or %s (more unique).
hr: Font naslova omogućuje vam korištenje širokog raspona fontova za naslove. Prenesite vlastite fontove, koristite fontove web-pošte (brže renderiranje, ali nije obavezno instalirano na svim uređajima) ili %s (jedinstvenije).

en: Heading Font
hr: Font zaglavlja

en: Choose a font for your body text. Upload your own fonts, use web safe fonts (faster rendering, but not mandatory installed on all devices) or %s (more unique).
hr: Odaberite font za svoje tijelo teksta. Prenesite vlastite fontove, koristite fontove sigurne za web (brže renderiranje, ali nije obavezno instalirano na svim uređajima) ili %s (više jedinstveno).

en: Font For Your Body Text
hr: Definira font za tekst teksta

en: Typography
hr: Tipografija

en: Override theme default settings. Only recommended for advanced users. Added with 4.8.8 and is in active BETA.
hr: Nadjačati zadane postavke teme. Preporučuje se samo naprednim korisnicima. Dodano s 4.8.8 i u aktivnoj je BETA verziji.

en: More detailed information for typography settings you find here:
hr: Detaljnije informacije za postavke tipografije možete pronaći ovdje:

en: Need more flexibility for CSS units:
hr: Potrebna vam je veća fleksibilnost za CSS jedinice:

en: To functions.php add: add_theme_support( &quot;avia_options_extended_typography&quot; );
hr: Funkcijama.php dodati: add_theme_support( &quot;avia_options_extended_typography&quot; );

en: Leave input fields empty to use theme defaults. Make sure you add valid CSS units. There is no check for that.
hr: Ostavite ulazna polja prazna da biste koristili zadane postavke teme. Provjerite jeste li dodali valjane CSS jedinice. Nema provjere za to.

en: To skip responsive font settings in ALB elements you can use %s this filter %s
hr: Da biste preskočili responzivne postavke fonta u ALB elementima, možete koristiti %s ovaj filtar %s

en: Screen Sizes:
hr: Veličine zaslona:

en: Default: all screensizes (no media query)
hr: Zadano: sve veličine zaslona (bez medijskog upita)

en: Medium: between 768px and 989px - eg: Tablet Landscape
hr: Srednje: između 768px i 989px - npr. Krajolik tableta

en: Small: between 480px and 767px - eg: Tablet Portrait
hr: Mali: između 480px i 767px - npr. položaj vodoravno

en: Very Small: smaller than 479px - eg: Smartphone Portrait
hr: Vrlo mali: manji od 479px - npr. Portret pametnog telefona

en: Advanced Options: Customize Typography Settings
hr: Dodatne mogućnosti: prilagodba postavki tipografije

en: default or valid CSS
hr: zadani ili valjani CSS

en: Default Content Font Size (eg: blog post content) - Selector: body { ... }
hr: Zadana veličina fonta sadržaja (npr. Sadržaj objave na blogu) - Birač: body { ... }

en: H1 - Selector: h1 { ... }
hr: H1 - Selektor: h1 { ... }

en: H2 - Selector: h2 { ... }
hr: H2 - Selektor: h2 { ... }

en: H3 - Selector: h3 { ... }
hr: H3 - Selektor: h3 { ... }

en: H4 - Selector: h4 { ... }
hr: H4 - Selektor: h4 { ... }

en: H5 - Selector: h5 { ... }
hr: H5 - Selektor: h5 { ... }

en: H6 - Selector: h6 { ... }
hr: H6 - Selektor: h6 { ... }

en: Font Size:
hr: Veličina fonta:

en: Font Size (default %s):
hr: Veličina fonta (zadana %s):

en: Font Weight:
hr: Debljina fonta:

en: Font Weight (default %s):
hr: Debljina fonta (zadana %s):

en: Line Height:
hr: Visina reda:

en: Line Height (default %s):
hr: Visina crte (zadana %s):

en: Margin (e.g. 0 0 10px 0 ):
hr: Margina (npr. 0 0 10px 0 ):

en: Margin (default %s):
hr: Margina (zadana %s):

en: Quick CSS
hr: Brzi CSS

en: Just want to do some quick CSS changes? Enter them here, they will be applied to the theme. If you need to change major portions of the theme please use the custom.css file
hr: Samo želite izvršiti brze CSS promjene? Unesite ih ovdje, oni će se primijeniti na temu. Ako trebate promijeniti glavne dijelove teme, koristite datoteku custom.css

en: or the Enfold Child theme.
hr: ili temu Enfold Child.

en: Show Custom Styles In Backend Block Editor
hr: Pokaži prilagođene stilove u uređivaču bloka pozadinskog sustava

en: Select if you want to see theme custom styles when editing a page/post with the block editor.
hr: Odaberite želite li vidjeti prilagođene stilove teme prilikom uređivanja stranice/objave pomoću uređivača blokova.

en: Show Theme Custom Styles
hr: Pokaži prilagođene stilove teme

en: Use Block Editor Default Styles
hr: Koristi zadane stilove uređivača blokova

en: We strongly recommend to export your current settings now to have a fallback.
hr: Preporučujemo da sada izvezete trenutne postavke kako biste imali rezervni element.

en: Import Settings From Your Parent Theme
hr: Uvoz postavki iz roditeljske teme

en: We have detected that you are using a Child Theme. That's Great!. If you want to, we can import the settings of your Parent theme to your Child theme. Please be aware that this will overwrite your current child theme settings.
hr: Otkrili smo da koristite temu-dijete. To je odlično!. Ako želite, postavke roditeljske teme možete uvesti na temu-dijete. Imajte na umu da će ovo prebrisati vaše trenutne postavke podređene teme.

en: Click the button to generate and download a config file which contains the theme settings. You can use the config file to import the theme settings on another sever.
hr: Kliknite gumb za generiranje i preuzimanje konfiguracijske datoteke koja sadrži postavke teme. Konfigurijsku datoteku možete koristiti za uvoz postavki teme na drugi prijelom.

en: Select Theme Options To Import
hr: Odabir mogućnosti teme za uvoz

en: Check if you do not want to import all settings from an exported theme settings file. Please read the <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/backup-theme-settings" target="_blank" rel="noopener noreferrer">documentation</a> for more information how to customize import.
hr: Provjerite ne želite li uvesti sve postavke iz izvozne datoteke postavki teme. Dodatne informacije o prilagodbi uvoza potražite u <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/backup-theme-settings" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dokumentaciji</a> .

en: Keep Quick CSS Content
hr: Zadrži brzi CSS sadržaj

en: Check if you want to keep your added CSS stylings in &quot;General Styling -> Quick CSS&quot;. In case you select single tabs to import below your Quick CSS settings will be kept by default except you select the tab containing the Quick CSS field. In this case you must check here to keep them.
hr: Provjerite želite li zadržati dodane CSS stylinge u odjeljku &quot;Opći styling -> Brzi CSS&quot;. U slučaju da odaberete pojedinačne kartice za uvoz ispod brzih CSS postavki zadržat će se prema zadanim postavkama, osim ako odaberete karticu koja sadrži polje Brzi CSS. U tom slučaju morate provjeriti ovdje kako biste ih zadržali.

en: Select Theme Options Tabs For Import
hr: Odabir kartica Mogućnosti teme za uvoz

en: Do not select any tabs to import all or select which tabs of the theme options you want to import from the uploaded settings file. All options in these selected tabs will be imported - options in other tabs will not be modified.
hr: Nemojte odabrati kartice za uvoz svih niti odabrati kartice mogućnosti teme koje želite uvesti iz prenesene datoteke postavki. Sve mogućnosti na ovim odabranim karticama bit će uvezene - mogućnosti na drugim karticama neće se mijenjati.

en: Import Theme Settings File
hr: Uvezi datoteku s postavkama teme

en: Upload a theme configuration file here. Note that the configuration file settings will overwrite your current configuration and you can't restore the current configuration afterwards.
hr: Ovdje prenesite datoteku za konfiguraciju teme. Imajte na umu da će postavke konfiguracijske datoteke prebrisati vašu trenutnu konfiguraciju i ne možete nakon toga vratiti trenutnu konfiguraciju.

en: Upload Theme Settings File
hr: Prenesite datoteku s postavkama teme

en: Insert Settings File
hr: Umetnite datoteku s postavkama

en: Theme Reset All Options Button
hr: Gumb vrati sve izvorne postavke teme

en: Select if you want to block reset of theme options and hide the reset button. You must select activate button before you can reset theme options.
hr: Odaberite želite li blokirati ponovno postavljanje mogućnosti teme i sakriti gumb za vraćanje izvornih postavki. Prije vraćanja mogućnosti teme morate odabrati gumb aktiviraj.

en: Activate reset all options button
hr: Aktiviraj Gumb za vraćanje svih mogućnosti na izvorno

en: Block and hide reset all options button
hr: Gumb Blokiraj i sakrij sve mogućnosti

en: Select Theme Options To Reset
hr: Odabir mogućnosti teme za vraćanje izvornih postavki

en: Check if you do not want to reset all options. Please read the <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/backup-theme-settings" target="_blank" rel="noopener noreferrer">documentation</a> for more information how to customize resetting theme options.
hr: Provjerite ne želite li ponovno postaviti sve mogućnosti. Dodatne informacije o prilagodbi mogućnosti obrade teme potražite u <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/backup-theme-settings" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dokumentaciji</a> .

en: Check if you want to keep your added CSS stylings in &quot;General Styling -> Quick CSS&quot;. In case you select single tabs to reset below your Quick CSS settings will be kept by default except you select the tab containing the Quick CSS field. In this case you must check here to keep them.
hr: Provjerite želite li zadržati dodane CSS stylinge u odjeljku &quot;Opći styling -> Brzi CSS&quot;. U slučaju da odaberete pojedinačne kartice za ponovno postavljanje ispod postavki brzog CSS-a zadržat će se prema zadanim postavkama, osim ako odaberete karticu koja sadrži polje Brzi CSS. U tom slučaju morate provjeriti ovdje kako biste ih zadržali.

en: Select Theme Options Tabs To Reset
hr: Odabir kartica mogućnosti teme za vraćanje izvornih postavki

en: Do not select any tabs to reset all options or select which tabs of the theme options you want to reset. All options in these selected tabs will be set to theme factory values - options in other tabs will not be modified.
hr: Nemojte odabrati nijednu karticu da biste ponovno postavili sve mogućnosti ili odaberite kartice mogućnosti teme koje želite vratiti na izvorno. Sve opcije na ovim odabranim karticama bit će postavljene na tvorničke vrijednosti teme - opcije na drugim karticama neće se mijenjati.

en: Click the button to reset selected options to theme factory default values. Note that this will overwrite your current configuration and you cannot restore the current configuration afterwards.
hr: Kliknite gumb da biste odabrane mogućnosti vratili na zadane vrijednosti tvornice teme. Imajte na umu da će to prebrisati vašu trenutnu konfiguraciju i da nakon toga ne možete vratiti trenutnu konfiguraciju.

en: Export Layout Builder Templates
hr: Izvoz predložaka sastavljača izgleda

en: Click the button to generate and download a file which contains the Layout Builder saved templates. You can use this file to import the templates on another server.
hr: Kliknite gumb da biste generirali i preuzeli datoteku koja sadrži spremljene predloške sastavljača izgleda. Ovu datoteku možete koristiti za uvoz predložaka na drugi poslužitelj.

en: Import Layout Builder Templates File
hr: Uvoz datoteke predložaka sastavljača izgleda

en: Upload a Layout Builder Templates file here. The uploaded templates will be added to the existing templates. Same named templates will not be overwritten.
hr: Ovdje prenesite datoteku predložaka sastavljača izgleda. Preneseni predlošci bit će dodani postojećim predlošcima. Istoimeni predlošci neće biti prebrisani.

en: Upload Layout Builder Templates File
hr: Prijenos datoteke predložaka sastavljača izgleda

en: Insert Layout Builder Templates File
hr: Umetni datoteku predložaka sastavljača izgleda

en: You can upload additional Iconfont Packages generated with
hr: Možete prenijeti dodatne pakete Iconfont generirane sa

en: or use monocolored icon sets from
hr: ili koristiti jednobojne skupove ikona iz

en: Those icons can then be used in your Layout Builder.
hr: Te se ikone tada mogu koristiti u alatu za izradu izgleda.

en: The 'Default Font' can't be deleted.
hr: "Zadani font" ne može se izbrisati.

en: Make sure to delete any fonts that you are not using, to keep the loading time for your visitors low
hr: Obavezno izbrišite sve fontove koje ne koristite kako biste zadržali vrijeme učitavanja za svoje posjetitelje

en: Upload/Select Fontello Font Zip
hr: Prijenos / odabir zip fonta Fontello

en: Insert Zip File
hr: Umetnite zip datoteku

en: You can upload your custom Font zip files. Intended for <a href="https://fonts.google.com/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Google Webkit Fonts</a>.
hr: Prilagođene zip datoteke fonta možete prenijeti. Namijenjeno <a href='https://fonts.google.com/' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Google webkit fontovima</a>.

en: Variable fonts can be uploaded, but currently only <a href="https://fonts.google.com/knowledge/glossary/instance/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">named instances</a> are supported by default.
hr: Varijabilni fontovi mogu se prenijeti, ali trenutno su <a href="https://fonts.google.com/knowledge/glossary/instance/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">podržane samo imenovane instance</a> prema zadanim postavkama.

en: Please read our <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/typography/#using-variable-fonts" target="_blank" rel="noopener noreferrer">documentation</a> how to create the zip files and a fallback szenario.
hr: Pročitajte našu <a href="https://kriesi.at/documentation/enfold/typography/#using-variable-fonts" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dokumentaciju</a> kako stvoriti zip datoteke i rezervni scenarij.

en: Custom Font Manager
hr: Upravitelj prilagođenih fontova

en: Upload/Select Font Zip File
hr: Prenesi/odaberi zip datoteku fonta

en: Make your site more accessible for people with disabilities.
hr: Učinite svoju web-lokaciju pristupačnijom osobama s invaliditetom.

en: PLEASE NOTE:
hr: NAPOMENA:

en: WE DO NOT GUARANTEE TO FULFILL ANY LEGAL RULES FOR ACCESSIBILITY !!!
hr: NE JAMČIMO ISPUNJAVANJE ZAKONSKIH PRAVILA ZA PRISTUPAČNOST !!!

en: It is the responsibility of the site owner to design the layout and content of the site to fulfill any legal rules that their site may be subject to. Please be aware that not all theme functions and ALB elements can support all accessibility enhancements for all types of disabilities. Please check this carefully.
hr: Vlasnik web stranice odgovoran je za dizajniranje izgleda i sadržaja web stranice kako bi ispunio sva zakonska pravila na koja njihova web stranica može podlijegati. Imajte na umu da sve funkcije tema i elementi ALB-a ne mogu podržati sva poboljšanja pristupačnosti za sve vrste invaliditeta. Molimo vas da to pažljivo provjerite.

en: The following options activate theme integrated support. With 4.8.8 we are at the beginning of a step by step process to enhance this. Any feedback is appreciated to improve it.
hr: Sljedeće opcije aktiviraju integriranu podršku za temu. S 4.8.8 na početku smo procesa korak po korak kako bismo to poboljšali. Svaka povratna informacija cijenjena je kako bi se poboljšala.

en: Accessibility Support
hr: Podrška za pristupačnost

en: Accessibility Conformance Level
hr: Razina usklađenosti pristupačnosti

en: Choose theme accessibility conformance level. Please note that your layout may look a bit different depending on your choice.
hr: Odaberite razinu usklađenosti pristupačnosti teme. Imajte na umu da vaš izgled može izgledati malo drugačije, ovisno o vašem izboru.

en: A (Lowest)
hr: A (najniže)

en: AA (Midrange)
hr: AA (srednji raspon)

en: AAA (Highest)
hr: AAA (najviša)

en: These open source plugins allow you to easily make your site more accessible for people with disabilities.
hr: Ovi dodaci otvorenog koda omogućuju vam da jednostavno učinite svoju web-lokaciju pristupačnijom osobama s invaliditetom.

en: THESE PLUGINS DO NOT GUARANTEE TO FULFILL ANY LEGAL RULES FOR ACCESSIBILITY !!!
hr: OVI DODACI NE JAMČE ISPUNJAVANJE ZAKONSKIH PRAVILA ZA PRISTUPAČNOST !!!

en: With 4.8.7 we started to support stylings in menus.
hr: S 4.8.7 počeli smo podržavati stylinge u izbornicima.

en: 3rd Party Accessibility Support
hr: Podrška za pristupačnost treće strane

en: We were able to detect this plugin. Nothing left to do here. Please keep your plugin up to date.
hr: Uspjeli smo otkriti ovaj dodatak. Ovdje više nemamo što raditi. Redovito ažurirajte svoj dodatak.

en: Options for setup are found here:
hr: Mogućnosti postavljanja nalaze se ovdje:

en: Simple to use with only a few options
hr: Jednostavan za upotrebu sa samo nekoliko opcija

en: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">General Settings</a>
hr: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Opće postavke</a>

en: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Frontend Toolbar Settings</a>
hr: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Postavke alatne trake korisničkog sučelja</a>

en: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Frontend Customizer</a>
hr: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Uređivač korisničkog sučelja</a>

en: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Settings</a>
hr: <a href="%s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Postavke</a>

en: Accessibility Plugin
hr: Dodatak za pristupačnost

en: These free plugins provides accessibility support in frontend. You can download and activate the plugin here.
hr: Ovi besplatni dodaci pružaju podršku za pristupačnost u pozadini. Dodatak možete preuzeti i aktivirati ovdje.

en: We were not able to detect this plugin.
hr: Nismo uspjeli otkriti ovaj dodatak.

en: We were able to detect multiple active accessibility plugins. It is recommended to use only one!
hr: Uspjeli smo otkriti više aktivnih dodataka za pristupačnost. Preporučuje se korištenje samo jednog!

en: Theme Extensions Options
hr: Mogućnosti proširenja teme

en: The options on this page allow you to activate and use extended features of the theme.
hr: Mogućnosti na ovoj stranici omogućuju vam aktiviranje i korištenje proširenih značajki teme.

en: OpenStreetMaps and Leaflet are open source projects that allow to display mobile friendly maps without using a key or account.
hr: OpenStreetMaps i Leaflet projekti su otvorenog koda koji omogućuju prikaz karata prilagođenih mobilnim uređajima bez upotrebe ključa ili računa.

en: To be independent from any external hoster we bundle the necessary basic Leaflet js library with the theme and store it on your server.
hr: Da bismo bili neovisni o bilo kojem vanjskom hosteru, objedinjujemo potrebnu osnovnu biblioteku letaka js s temom i pohranjujemo je na vaš poslužitelj.

en: Check <a href="https://leafletjs.com/index.html" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Leaflet Javascript Library Homepage</a> for more information about this library.
hr: Dodatne informacije o ovoj <a href="https://leafletjs.com/index.html" target="_blank" rel="noopener noreferrer">biblioteci potražite na početnoj stranici biblioteke Letka Javascript Library</a> .

en: Only requests to the OpenStreetMaps databases are passed to external servers.
hr: Na vanjske poslužitelje prosljeđuju se samo zahtjevi za baze podataka OpenStreetMaps.

en: Here you find information about <a href="https://wiki.osmfoundation.org/wiki/Privacy_Policy" target="_blank" rel="noopener noreferrer">OpenStreetMap Privacy Policy</a>.
hr: Ovdje ćete pronaći informacije o <a href="https://wiki.osmfoundation.org/wiki/Privacy_Policy" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Pravilima privatnosti za OpenStreetMap</a>.

en: It is even possible to <a href="https://openmaptiles.org/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">host your own OpenStreetMap Tiles</a>.
hr: Čak je moguće <a href="https://openmaptiles.org/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">ugostiti vlastite OpenStreetMap pločice</a>.

en: OpenStreetMaps (OSM) And Leaflet
hr: Otvorite StreetMaps (OSM) i letak

en: OpenStreetMaps and Leaflet
hr: Otvorite StreetMaps i Letak

en: Activate if you want to use this feature.
hr: Aktivirajte ako želite koristiti ovu značajku.

en: Enable
hr: Omogući

en: Leaflet Map Plugin
hr: Dodatak za kartu letaka

en: This free plugin provides the necessary interface to interact with the Leaflet javascript library and OSM. You can download and activate the plugin here.
hr: Ovaj besplatni dodatak pruža potrebno sučelje za interakciju s bibliotekom javascript letaka i OSM-om. Dodatak možete preuzeti i aktivirati ovdje.

en: We were able to detect this plugin. Nothing left to do here. <a href="%s" rel="noopener noreferrer">Plugin Settings</a>. Please keep your plugin up to date.
hr: Uspjeli smo otkriti ovaj dodatak. Ovdje više nema što raditi. <a href="%s" rel="noopener noreferrer">Postavke dodatka</a>. Redovito ažurirajte svoj dodatak.

en: We do not recommend to change any plugin settings unless you know what you are doing. All supported settings can be changed per map.
hr: Ne preporučujemo promjenu postavki dodatka ako ne znate što radite. Sve podržane postavke mogu se mijenjati po karti.

en: As already mentioned above we bundle the necessary Leaflet Javascript Library files to access OSM and load them from your server. You can change this here, if you want to load the files from another location or have problems because plugin was updated and our theme contains an incompatible version of the library:
hr: Kao što je već spomenuto, objedinjujemo potrebne datoteke biblioteke letka Javascript kako bismo pristupili OSM-u i učitali ih s vašeg poslužitelja. To možete promijeniti ovdje, ako želite učitati datoteke s drugog mjesta ili imate problema jer je dodatak ažuriran, a naša tema sadrži nekompatibilnu verziju biblioteke:

en: Download latest library files here
hr: Ovdje preuzmite najnovije datoteke biblioteke

en: Theme default location is:  .../themes/enfold/config-leaflet-maps/assets/leafletjs
hr: Zadano mjesto teme je: .../teme/enfold/config-leaflet-maps/assets/leafletjs

en: Change Leaflet Library Files Location
hr: Promjena mjesta datoteka biblioteke letaka

en: Leaflet Javascript Library js File
hr: Js datoteka letka biblioteke Javascript

en: Select the location for the loaded javascript file
hr: Odaberite mjesto za učitanu javascript datoteku

en: Use theme bundled library
hr: Korištenje biblioteke u paketu s temama

en: Use plugin default library
hr: Koristi zadanu biblioteku dodataka

en: Use manual added URL in settings page
hr: Koristi ručni dodani URL na stranici s postavkama

en: Leaflet Javascript Library css File
hr: Css datoteka letka biblioteke Javascript

en: Select the location for the loaded css file
hr: Odaberite mjesto za učitanu css datoteku

en: Bold
hr: Zadebljana slova

en: Uppercase
hr: Velika slova

en: Lowercase
hr: Malim slovima

en: Underline
hr: Podvuci

en: Overline
hr: Linija zaglavlja

en: Line Through
hr: Prored kroz

en: Inline
hr: U redu

en: Inline Block
hr: Blokiran inline

en: Block
hr: Blok

en: Very Small
hr: Vrlo mali

en: Theme Options
hr: Opcije teme

en: Layout Builder
hr: Sastavljač izgleda Avia

en: SEO Support
hr: Podrška za SEO

en: Google Services
hr: Google usluge

en: Shop Options
hr: Opcije trgovine

en: Demo Import
hr: Demo uvoz

en: Import/Export/...
hr: Uvoz/izvoz/…

en: Theme Extensions
hr: Proširenja teme

en: OpenStreetMaps
hr: Otvorite StreetMaps

en: Accessibility
hr: Pristupačnost

en: Change the styling for the &lt;body&gt; tag.
hr: Promijenite stil za oznaku &lt;body&gt;.

en: Change the styling for all &lt;p&gt; tags
hr: Promjena stylinga za sve oznake &lt;p&gt; oznake

en: Top &amp; Bottom margin
hr: Gornja &amp; Donja margina

en: Change the styling for all &lt;strong&gt; tags
hr: Promijenite stil za sve  &lt;strong&gt; oznake

en: Change the styling for all &lt;blockquote&gt; tags
hr: Promijenite stil za sve &lt;blockquote&gt; oznake

en: Change the styling for all &lt;u&gt; (underline) tags
hr: Promijenite stil za sve &lt;u&gt; (podvlači) oznake

en: Change the styling for all &lt;mark&gt; tags
hr: Promijenite stil za sve &lt;oznake&gt; oznake

en: All Headings
hr: Svi naslovi

en: Change the styling for all Heading tags
hr: Promijenite stil svih oznaka zaglavlja

en: Change the styling for your H1 Tag
hr: Promjena stila za H1 oznaku

en: Change the styling for your H2 Tag
hr: Promjena stila za H2 oznaku

en: Change the styling for your H3 Tag
hr: Promjena stila za H3 oznaku

en: Change the styling for your H4 Tag
hr: Promjena stila za H4 oznaku

en: Change the styling for your H5 Tag
hr: Promjena stila za H5 oznaku

en: Change the styling for your H6 Tag
hr: Promjena stila za H6 oznaku

en: Main Menu Links
hr: Veze do glavnog izbornika

en: Change the styling for your main menu links
hr: Promijenite stilove za veze u glavnom izborniku

en: Main Menu sublevel Links
hr: Poveznice na glavnom izborniku

en: Change the styling for your main menu dropdown links
hr: Promijenite stilove za veze na glavnom izborniku

en: Main Menu Indicator
hr: Pokazatelj glavnog izbornika

en: Change the styling for your current menu item/hover indicator
hr: Promjena stila za trenutnu stavku/pokazatelj pokazivača miša na izborniku

en: Menu Item Button
hr: Gumb stavke izbornika

en: Change the styling for a button menu item
hr: Promjena stila za stavku izbornika gumba

en: Padding: left and right
hr: Obloga: lijevo i desno

en: Padding: top and bottom
hr: Obloga: vrh i dno

en: Menu Item Button with Border
hr: Gumb stavke izbornika s obrubom

en: Change the styling for a button menu item with border
hr: Promjena stila za stavku izbornika gumba s obrubom

en: Small bar above Main Menu
hr: Mala traka iznad glavnog izbornika

en: Change the styling for the small bar above the main menu which can contain social icons, a second menu and a phone number
hr: Promijenite stil malog traka iznad glavnog izbornika koji može sadržavati društvene ikone, drugi izbornik i telefonski broj

en: Menu Links in overlay/slide out
hr: Veze izbornika u prekrivanju/klizanju prema van

en: Change the styling for your main menu links once they are displayed in the page overlay/slide out
hr: Promjena stila za veze glavnog izbornika nakon što se prikažu u prekrivanju/klizanju stranice

en: Menu Background
hr: Pozadina izbornika

en: Menu Hover BG
hr: Izbornik Hover BG

en: Font Hover Color
hr: Boja fonta pokazivača miša

en: Linked Image Overlay
hr: Prekrivanje povezane slike

en: Change the styling for the overlay that appears when you place your mouse cursor above a linked image
hr: Promijenite stil za sloj koji se pojavljuje kada pokazivač miša postavite iznad povezane slike

en: Overlay Style
hr: Stil prekrivanja

en: Minimal Overlay (No Icon)
hr: Minimalni prekrivač (bez ikone)

en: Icon only
hr: Samo ikona

en: Icon background
hr: Pozadina ikone

en: Change the styling of your buttons
hr: Promijenite stil gumba

en: Border width
hr: Širina ruba

en: Padding: left/right
hr: Obloga: lijevo/desno

en: Padding: top/bottom
hr: Obloga: vrh/dno

en: Breadcrumbs
hr: Krušne mrvice

en: Change the styling of the breadcrumb menu
hr: Promjena stila menija za krušne mrvice

en: Change the styling of your widget
hr: Promijenite stil naslova widgeta

en: Widget Links
hr: Widget veze

en: Change the styling of your widget links
hr: Promjena stila veza s widgetom

en: Widget title
hr: Naslov widget

en: Change the styling of your widget title
hr: Promijenite stil naslova widgeta

en: Border on top and bottom
hr: Granica na vrhu i na dnu

en: Border around the widget title
hr: Granica oko naslova widgeta

en: Slideshow titles
hr: Naslovi dijaprojekcije

en: Change the styling for your fullscreen, fullwidth and easy slider title
hr: Promijenite stil za cijeli zaslon, punu širinu i jednostavan klizački naslov

en: Slideshow caption
hr: Opis dijaprojekcije

en: Change the styling for your fullscreen, fullwidth and easy slider caption
hr: Promijenite stil za cijeli zaslon, punu širinu i jednostavan klizač

en: Container Width
hr: Maksimalna širina sadržaja

en: Slideshow button
hr: Gumb dijaprojekcije

en: Change the styling for your fullscreen, fullwidth and easy slider buttons
hr: Promjena stila za gumbe za cijeli zaslon, punu širinu i jednostavne klizače

en: Change the styling for your cookie consent message bar
hr: Promjena stila za traku poruka o pristanku za kolačiće

en: Cookie Consent Accept Settings Button
hr: Gumb Za prihvaćanje postavki pristanka kolačića

en: Change the styling for your cookie consent accept settings and dismiss notification button
hr: Promjena stila za pristanak na kolačiće prihvatite postavke i odbacite gumb

en: Cookie Consent Accept All Cookies Button
hr: Gumb Prihvatite sve kolačiće

en: Change the styling for your cookie consent accept all cookies and settings and dismiss notification button
hr: Promjena stila za pristanak na kolačiće prihvatite sve kolačiće i postavke i odbacite gumb obavijesti

en: Cookie Consent Do Not Accept Cookies Button
hr: Pristanak na kolačiće ne prihvaća gumb Kolačići

en: Change the styling for your cookie consent do not accept and hide notification button
hr: Promjena stila za pristanak na kolačiće ne prihvaćajte i ne skrivajte gumb obavijesti

en: Cookie Consent Open Modal Window Button
hr: Gumb Otvori modalni prozor pristanka kolačića

en: Change the styling for your cookie consent open info modal on privacy and cookies button
hr: Promijenite stil za svoj pristanak na kolačiće open info modal o privatnosti i gumbu kolačići

en: Cookie Consent Link Button
hr: Gumb Veza pristanka kolačića

en: Change the styling for your cookie consent Link to another page button
hr: Promjena stila pristanka na kolačiće Povežite se s gumbom druge stranice

en: Cookie Consent Extra Button
hr: Dodatni gumb pristanka na kolačiće

en: Change the styling for all your cookie consent extra buttons (not accept buttons )
hr: Promijenite stil za sve dodatne gumbe pristanka na kolačiće (ne prihvaćajte gumbe)

en: What you get:
hr: Što ćete dobiti:

en: Online Demo
hr: Internetska demonstracija

en: Import: Default Demo
hr: Uvoz: zadana demonstracija

en: Recommended Plugins:
hr: Preporučeni dodaci:

en: (for shop functionality)
hr: (za funkcionalnost trgovina)

en: (for forum functionality)
hr: (za funkcionalnost foruma)

en: Demo Images included:
hr: Demo slike uključuju:

en: A few
hr: Nekoliko

en: Import: Enfold 2017
hr: Uvoz: Enfold 2017

en: Import: Small Business - Flat Demo
hr: Uvoz: Mala poduzeća - ravna demonstracija

en: Import: Agency - Enfold Parallax Demo
hr: Uvoz: Agencija - demonstracija Enfold Parallax

en: Import: Startup Business Demo
hr: Uvoz: Startup Business demonstracija

en: Import: One Page Portfolio Demo
hr: Uvoz: demonstracijski portfelj na jednoj stranici

en: Import: Minimal Portfolio Demo
hr: Uvoz: demostracija minimalnog portfelja

en: Import: Elegant Portfolio Demo
hr: Uvoz: demonstracija elegantnog portfelja

en: Import: Photography Portfolio Demo
hr: Uvoz: demonstracija portfelja fotografije

en: (if you want to sell photos online)
hr: (ako želite prodavati fotografije putem interneta)

en: Import: Minimal Photography Demo
hr: Uvoz: minimalna demonstracija fotografije

en: Import: Dark Photography Demo
hr: Uvoz: Demonstracija tamne fotografije

en: Import: Creative Studio Demo
hr: Uvoz: demonstracija kreativnog studija

en: Import: One Page Agency Demo
hr: Uvoz: demonstracija agencije na jednoj stranici

en: Import: Medical Demo
hr: Uvoz: medicinska demonstracija

en: Import: Shop Demo
hr: Uvoz: demonstracija trgovine

en: Required Plugins:
hr: Potrebni dodaci:

en: (needs to be active to install the demo)
hr: (mora biti aktivan za instalaciju demonstracije)

en: The WooCommerce Plugin is currently not active. Please install and activate it, then reload this page in order to be able to import this demo
hr: WooCommerce dodatak trenutno nije aktivan. Instalirajte i aktivirajte ga, a zatim ponovo učitajte ovu stranicu kako biste mogli uvesti ovaj demo

en: Import: Restaurant Demo
hr: Uvoz: demostracija restorana

en: (if you want to provide online ordering and delivery)
hr: (ako želite osigurati mrežno naručivanje i dostavu)

en: Import: One Page Restaurant Demo
hr: Uvoz: demonstracija restorana na jednoj stranici

en: Import: One Page Wedding Demo
hr: Uvoz: demonstracija vjenčanja na jednoj stranici

en: Import: Construction Demo
hr: Uvoz: građevinski demo

en: Import: Church Demo
hr: Uvoz: demonstracija crkve

en: The Events Calendar Plugin is currently not active. Please install and activate it, then reload this page in order to be able to import this demo
hr: Dodatak kalendara događanja trenutno nije aktivan. Instalirajte i aktivirajte ga, a zatim ponovo učitajte ovu stranicu kako biste mogli uvesti ovaj demo

en: Import: Simple Blog Demo
hr: Uvoz: jednostavna demonstracija bloga

en: Import: Lifestyle Blog Demo
hr: Uvoz: demonstracija stila bloga

en: Import: 'Coming Soon' Demo
hr: Uvoz: demonstracija "Uskoro"

en: Import: 'Landing Page' Demo
hr: Uvoz: demonstracija "odredišna stranica"

en: Import: Travel Demo
hr: Uvoz: demonstracija putovanja

en: (needs to be active to allow date based bookings)
hr: (mora biti aktivan kako bi se omogućile rezervacije temeljene na datumima)

en: Import: Hotel Demo
hr: Uvoz: demonstracija hotela

en: Import: Spa Demo
hr: Uvoz: Spa demonstracija

en: Import: Law Demo
hr: Uvoz: demonstracija zakona

en: Import: Consulting Demo
hr: Uvoz: demonstracija savjetovanja

en: Import: Résumé Demo
hr: Uvoz: demonstracija životopisa

en: Import: GYM Demo
hr: Uvoz: GYM demo

en: Import: Health Demo
hr: Uvoz: demonstracija zdravlja

en: Import: App Demo
hr: Uvoz: demonstracija aplikacije

en: Import: Gaming Demo
hr: Uvoz: demonstracija igranja

en: Import: DJ Demo
hr: Uvoz: DJ demo

en: Import: Band Demo
hr: Uvoz: demonstracija sastava

en: Import: Freelancer Demo
hr: Uvoz: Freelancer demo

en: Import: Visual Artist Demo
hr: Uvoz: demonstracija vizualnog izvođača

en: Import: Knowledgebase Demo
hr: Uvoz: demonstracija baze znanja

en: The bbPress Plugin is currently not active. Please install and activate it, then reload this page in order to be able to import this demo
hr: Dodatak za bbPress trenutno nije aktivan. Instalirajte ga i aktivirajte, a zatim ponovno učitajte ovu stranicu kako biste mogli uvesti ovaj pokazni videozapis

[ctx: post type general name]
en: Portfolio Items
hr: Portfolio objave

[ctx: post type singular name]
en: Portfolio Entry
hr: Portfolio objava

[ctx: portfolio]
en: Add New
hr: Dodaj novi

en: Add New Portfolio Entry
hr: Dodajte novi unos portfelja

en: Edit Portfolio Entry
hr: Uređivanje unosa u portfelj

en: New Portfolio Entry
hr: Ulazak u novi portfelj

en: View Portfolio Entry
hr: Pogledajte unos portfelja

en: Search Portfolio Entries
hr: Unosi u pretraživački portfelj

en: No Portfolio Entries found
hr: Nije pronađen nijedan unos portfelja

en: No Portfolio Entries found in Trash
hr: U smeću nisu pronađene stavke o portfelju

en: Portfolio Categories
hr: Kategorije portfelja

en: Portfolio Category
hr: Kategorija portfelja

en: These settings change the permalinks used for the
hr: Ove postavke mijenjaju stalne poveznice koji se koristi za

en: Base
hr: Osnovni

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
hr: Unesite prilagođenu bazu koju želite koristiti. Baza mora biti postavljena ili će WordPress umjesto njega koristiti zadane postavke.

en: Interesting links
hr: Zanimljive poveznice

en: Here are some interesting links for you! Enjoy your stay :)
hr: Evo nekoliko zanimljivih linkova za vas! Uživajte u boravku :)

en: Archive
hr: Arhiva

en: Bookmarks
hr: Oznake

en: Sorry, we are currently updating our site - please try again later.
hr: Nažalost, trenutno ažuriramo našu web stranicu - pokušajte ponovno kasnije.

en: <span style="color: #ff33ff; font-weight: bold;">Maintenance Mode Enabled</span>
hr: <span style="color: #ff33ff; font-weight: bold;">Omogućen je način održavanja</span>

en: Therefore it cannot be accessed directly by the general public in your frontend. (Logged in users who are able to edit this page can still see it)
hr: Stoga mu ne može izravno pristupiti šira javnost na vašem frontendu. (Prijavljeni korisnici koji mogu uređivati ovu stranicu i dalje je mogu vidjeti)

en: This page is currently selected to be displayed as maintenance mode page. (Set in Enfold &raquo; Theme Options).
hr: Ova je stranica trenutno odabrana za prikaz kao stranica načina održavanja. (Postavi u Enfold &raquo; Mogućnosti teme).

en: If you are NOT in maintenance mode, this page cannot be accessed by the general public in your frontend. Logged in users, who are able to edit this page, can see it for developping purpose.
hr: Ako NISTE u načinu održavanja, ovoj stranici ne može pristupiti šira javnost u vašoj prednjoj liniji. Prijavljeni korisnici, koji mogu uređivati ovu stranicu, mogu je vidjeti u svrhu razvoja.

en: This page is selected to be displayed as maintenance mode page but is not active at the moment. (Set in Enfold &raquo; Theme Options).
hr: Ova je stranica odabrana za prikaz kao stranica načina održavanja, ali trenutno nije aktivna. (Postavi u Enfold &raquo; Mogućnosti teme).

en: This page is currently selected to be displayed as custom 404 page. (Set in Enfold &raquo; Theme Options).
hr: Ova je stranica trenutno odabrana za prikaz kao prilagođena stranica 404. (Postavi u Enfold &raquo; Mogućnosti teme).

en: This page is selected to be displayed as custom 404 page but is not active at the moment. (Set in Enfold &raquo; Theme Options).
hr: Ova je stranica odabrana za prikaz kao prilagođena stranica 404, ali trenutno nije aktivna. (Postavi u Enfold &raquo; Mogućnosti teme).

en: This page is currently selected to be displayed as footer. (Set in Enfold &raquo; Footer).
hr: Ova je stranica trenutno odabrana za prikaz kao podnožje. (Set in Enfold &raquo; Footer).

en: This page is selected to be displayed as footer but is not active at the moment. (Set in Enfold &raquo; Footer).
hr: Ova je stranica odabrana za prikaz kao podnožje, ali trenutno nije aktivna. (Set in Enfold &raquo; Footer).

en: Active Maintenance Mode Page
hr: Stranica načina aktivnog održavanja

en: Inactive Maintenance Mode Page
hr: Stranica načina neaktivnog održavanja

en: Active Custom 404 Page
hr: Aktivna prilagođena stranica 404

en: Inactive Custom 404 Page
hr: Neaktivna stranica Prilagođeno 404

en: Active Custom Footer Page
hr: Aktivna prilagođena stranica podnožja

en: Inactive Custom Footer Page
hr: Neaktivna prilagođena stranica podnožja

en: Nothing Found
hr: Ništa nije pronađeno

en: Sorry, the post you are looking for is not available. Maybe you want to perform a search?
hr: Nažalost, objava koju tražite nije dostupna. Možda želite izvršiti pretragu?

en: For best search results, mind the following suggestions:
hr: Za najbolje rezultate pretraživanja imajte na umu sljedeće prijedloge:

en: Always double check your spelling.
hr: Uvijek provjerite pravopis.

en: Try similar keywords, for example: tablet instead of laptop.
hr: Pokušajte sa sličnim ključnim riječima, primjerice: tablet umjesto prijenosnog računala.

en: Try using more than one keyword.
hr: Pokušajte koristiti više ključnih riječi.

en: User is logged in
hr: Korisnik je prijavljen u sustav

en: User is logged out
hr: Korisnik je odjavljen

en: User is Admin
hr: Korisnik je Administrator

en: User is Editor
hr: Korisnik je Uređivač

en: User is Subscriber
hr: Korisnik je pretplatnik

en: User is Author
hr: Korisnik je Autor

en: User is Contributor
hr: Korisnik je Suradnik

en: Front Page
hr: Naslovna strana

en: Single Post
hr: Jedna objava

en: Enable Conditional Logic
hr: Omogući uvjetnu logiku

en: Add custom css class
hr: Dodajte prilagođenu css klasu

en: if
hr: ako

en: Page/Post ID
hr: ID stranice / pošte

en: Conditional CSS Class
hr: Uvjetna CSS klasa

en: Select a page
hr: Odaberite stranicu

en: No accessable cookies found in domain
hr: U domeni nisu pronađeni dostupni kolačići

en: We need a lightbox to show the modal popup. Please enable the built in lightbox in Theme Options Tab or include your own modal window plugin.\n\nYou need to connect this plugin in JavaScript with callback wrapper functions - see avia_cookie_consent_modal_callback in file enfold\js\avia-snippet-cookieconsent.js
hr: Trebamo svjetlosnu kutiju da pokažemo modalni skočni prozor. Omogućite ugrađeni svjetlosni okvir na kartici Mogućnosti teme ili uključite vlastiti dodatak za modalni prozor.\n\nNijete povezati ovaj dodatak u JavaScriptu s funkcijama omotača povratnih poziva - pogledajte avia_cookie_consent_modal_callback u datoteci enfold\js\avia-snippet-cookieconsent.js

en: I agree to the terms and conditions laid out in the [av_privacy_link]Privacy Policy[/av_privacy_link]
hr: Slažem se s uvjetima utvrđenima u Pravilima o privatnosti [av_privacy_link][/av_privacy_link]

en: Google Analytics Cookie
hr: Kolačić Google Analyticsa

en: Stores information needed by Google Analytics
hr: Pohranjuje podatke potrebne Google Analyticsu

en: Usage unknown
hr: Upotreba nepoznata

en: Use and storage of Cookies has been accepted - restrictions set in other cookies
hr: Prihvaćeno je korištenje i pohrana kolačića - ograničenja postavljena u drugim kolačićima

en: Hide cookie message bar on following page loads and refuse cookies if not allowed - aviaPrivacyEssentialCookiesEnabled must be set
hr: Sakrij traku poruka o kolačićima na sljedećim učitavanjima stranica i odbij kolačiće ako nije dopušteno - aviaPrivacyEssentialCookiesEnabled mora biti postavljena

en: Allow storage of site essential cookies and other cookies and use of features if not opt out
hr: Dopustite pohranu osnovnih kolačića web stranice i drugih kolačića i korištenje značajki ako se ne isključe

en: Do not allow video embeds
hr: Nemoj dopustiti ugrađivanje videozapisa

en: Do not allow Google Analytics
hr: Nemoj dopustiti Google Analytics

en: Do not allow Google Webfonts
hr: Nemoj dopustiti Google Webfonts

en: Do not allow Google Maps
hr: Nemoj dopustiti Google karte

en: Do not allow Google reCaptcha
hr: Nemoj dopustiti Google reCaptcha

en: Settings are for users that must opt in for cookies and services
hr: Postavke su namijenjene korisnicima koji se moraju uključiti u kolačiće i usluge

en: Operating site internal cookie - Keeps track of your session
hr: Interni kolačić operativne stranice - Prati vašu sesiju

en: Operating site internal cookie - PHP Debugger session cookie
hr: Interni kolačić operativne stranice - PHP debugger session kolačić

en: Operating site internal cookie
hr: Interni kolačić operativne stranice

en: Shop internal cookie
hr: Kupite interni kolačić

en: Needed to manage different languages
hr: Potrebno za upravljanje različitim jezicima

en: needed to remove cookie %s (%s)
hr: potrebno za uklanjanje kolačića %s (%s)

en: Please enable cookie consent messages in backend to use this feature.
hr: Omogućite poruke pristanka kolačića u pozadinskom sustavu da biste koristili ovu značajku.

en: Check to enable permanent hiding of message bar and refuse all cookies if you do not opt in. We need 2 cookies to store this setting. Otherwise you will be prompted again when opening a new browser window or new a tab.
hr: Provjerite kako biste omogućili trajno skrivanje trake za poruke i odbijte sve kolačiće ako se ne uključite. Za pohranu ove postavke potrebna su nam 2 kolačića. U suprotnom će se od vas ponovno zatražiti prilikom otvaranja novog prozora preglednika ili nove kartice.

en: Click to enable/disable essential site cookies.
hr: Kliknite da biste omogućili/onemogućili osnovne kolačiće web-mjesta.

en: Click to enable/disable Google Analytics tracking.
hr: Kliknite da biste omogućili/onemogućili praćenje Google Analyticsa.

en: Please enable this feature in your browser settings and reload the page.
hr: Omogućite ovu značajku u postavkama preglednika i ponovno učitajte stranicu.

en: Click to enable/disable Google Webfonts.
hr: Kliknite da biste omogućili/onemogućili Google Webfonts.

en: Click to enable/disable Google Maps.
hr: Kliknite da biste omogućili/onemogućili Google karte.

en: Click to enable/disable video embeds.
hr: Kliknite da biste omogućili/onemogućili ugrađivanje videozapisa.

en: Click to enable/disable Google reCaptcha.
hr: Kliknite da biste omogućili/onemogućili Google reCaptcha.

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Click to enable/disable %s.
hr: Kliknite da biste omogućili/onemogućili %s.

en: Disabled:
hr: (onemogućeno)

en: Accept use of cookies
hr: Prihvatite upotrebu kolačića

en: Accept use of all cookies and services
hr: Prihvatite korištenje svih kolačića i usluga

en: Do not allow to use cookies
hr: Ne dopustite korištenje kolačića

en: Learn more about our privacy policy
hr: Saznajte više o našim pravilima o privatnosti

en: Error: You must agree to our privacy policy to comment on this site...
hr: Pogreška: Morate se složiti s našim pravilima o privatnosti da biste komentirali ovu stranicu...

en: You must acknowledge and agree to the privacy policy
hr: Morate priznati i složiti se s pravilima o privatnosti

en: You must acknowledge and agree to the privacy policy to register
hr: Morate potvrditi i složiti se s politikom privatnosti da biste se registrirali

en: Reloading the page
hr: Ponovno učitavanje stranice

en: To reflect your cookie selections we need to reload the page.
hr: Da bismo odražavali vaše odabire kolačića, moramo ponovno učitati stranicu.

en: Cookie and Privacy Settings
hr: Postavke kolačića i privatnosti

en: Open Message Bar
hr: Otvori traku za poruke

en: How we use cookies
hr: Kako koristimo kolačiće

en: We may request cookies to be set on your device. We use cookies to let us know when you visit our websites, how you interact with us, to enrich your user experience, and to customize your relationship with our website. <br><br>Click on the different category headings to find out more. You can also change some of your preferences. Note that blocking some types of cookies may impact your experience on our websites and the services we are able to offer.
hr: Možemo zatražiti postavljanje kolačića na vaš uređaj. Koristimo kolačiće kako bismo nas obavijestili kada posjetite naše web stranice, kako komunicirate s nama, obogatili vaše korisničko iskustvo i prilagodili vaš odnos s našom web stranicom. <br><br>Kliknite na različite naslove kategorija kako biste saznali više. Također možete promijeniti neke od svojih preferencija. Imajte na umu da blokiranje nekih vrsta kolačića može utjecati na vaše iskustvo na našim web stranicama i uslugama koje možemo ponuditi.

en: These cookies are strictly necessary to provide you with services available through our website and to use some of its features.
hr: Ovi kolačići su strogo potrebni kako bi vam pružili usluge dostupne putem naše web stranice i koristili neke od njezinih značajki.

en: Because these cookies are strictly necessary to deliver the website, refusing them will have impact how our site functions. You always can block or delete cookies by changing your browser settings and force blocking all cookies on this website. But this will always prompt you to accept/refuse cookies when revisiting our site.
hr: Budući da su ovi kolačići strogo potrebni za isporuku web stranice, njihovo odbijanje utjecat će na funkcioniranje naše web stranice. Kolačiće uvijek možete blokirati ili izbrisati promjenom postavki preglednika i prisilnim blokiranjem svih kolačića na ovoj web stranici. Ali to će vas uvijek potaknuti da prihvatite / odbijete kolačiće prilikom ponovnog posjeta našoj web stranici.

en: We fully respect if you want to refuse cookies but to avoid asking you again and again kindly allow us to store a cookie for that. You are free to opt out any time or opt in for other cookies to get a better experience. If you refuse cookies we will remove all set cookies in our domain.
hr: U potpunosti poštujemo ako želite odbiti kolačiće, ali kako bismo izbjegli da vas uvijek iznova pitamo ljubazno nam dopustite da pohranimo kolačić za to. Možete se isključiti u bilo kojem trenutku ili se uključiti u druge kolačiće kako biste stekli bolje iskustvo. Ako odbijete kolačiće, uklonit ćemo sve postavljene kolačiće u našoj domeni.

en: We provide you with a list of stored cookies on your computer in our domain so you can check what we stored. Due to security reasons we are not able to show or modify cookies from other domains. You can check these in your browser security settings.
hr: Pružamo vam popis pohranjenih kolačića na vašem računalu u našoj domeni kako biste mogli provjeriti što smo pohranili. Iz sigurnosnih razloga nismo u mogućnosti prikazivati ili mijenjati kolačiće iz drugih domena. Možete ih provjeriti u sigurnosnim postavkama preglednika.

en: Essential Website Cookies
hr: Osnovni kolačići web stranice

en: These cookies collect information that is used either in aggregate form to help us understand how our website is being used or how effective our marketing campaigns are, or to help us customize our website and application for you in order to enhance your experience.
hr: Ovi kolačići prikupljaju podatke koji se koriste u zbirnom obliku kako bi nam pomogli razumjeti kako se naša web stranica koristi ili koliko su učinkovite naše marketinške kampanje ili kako bi nam pomogli prilagoditi našu web stranicu i aplikaciju za vas kako bismo poboljšali vaše iskustvo.

en: If you do not want that we track your visit to our site you can disable tracking in your browser here:
hr: Ako ne želite da pratimo vaš posjet našoj web stranici, praćenje u svom pregledniku možete onemogućiti ovdje:

en: Google Analytics Cookies
hr: Kolačići Google Analyticsa

en: We also use different external services like Google Webfonts, Google Maps, and external Video providers.
hr: Također koristimo različite vanjske usluge kao što su Google Webfonts, Google Maps i vanjski davatelji videozapisa.

en: Since these providers may collect personal data like your IP address we allow you to block them here. Please be aware that this might heavily reduce the functionality and appearance of our site.
hr: Budući da ti pružatelji usluga mogu prikupljati osobne podatke poput vaše IP adrese, dopuštamo vam da ih blokirate ovdje. Imajte na umu da bi to moglo uvelike smanjiti funkcionalnost i izgled naše web stranice.

en: Changes will take effect once you reload the page.
hr: Promjene će stupiti na snagu nakon ponovnog učitavanja stranice.

en: Google Webfont Settings:
hr: Postavke Google Webfonta:

en: Google Map Settings:
hr: Postavke Google karte:

en: Google reCaptcha Settings:
hr: Postavke Google reCaptcha:

en: Vimeo and Youtube video embeds:
hr: Vimeo i Youtube video ugrađuju:

en: Other external services
hr: Ostale vanjske usluge

en: The following cookies are also needed - You can choose if you want to allow them:
hr: Potrebni su i sljedeći kolačići - Možete odabrati želite li im dopustiti:

en: Other cookies
hr: Ostali kolačići

en: You can read about our cookies and privacy settings in detail on our Privacy Policy Page. <br><br> [av_privacy_link]
hr: O našim kolačićima i postavkama privatnosti možete detaljno pročitati na našoj stranici Pravila o privatnosti. <br><br> [av_privacy_link]

en: The following cookies are currently in use. Due to browser security we are only able to show cookies of your domain.
hr: Trenutno se koriste sljedeći kolačići. Zbog sigurnosti preglednika u mogućnosti smo prikazati samo kolačiće vaše domene.

en: For other domain cookies please check your browser settings or use a debug tool. Due to browser security we cannot access all information needed to remove a cookie so we might not be able to remove all cookies.
hr: Za ostale kolačiće domene provjerite postavke preglednika ili upotrijebite alat za ispravljanje pogrešaka. Zbog sigurnosti preglednika ne možemo pristupiti svim informacijama potrebnim za uklanjanje kolačića, tako da možda nećemo moći ukloniti sve kolačiće.

en: Stored Site Cookies
hr: Pohranjeni kolačići web-mjesta

en: Link to %s
hr: Veza na %s

en:  this site
hr:  ova stranica

en: Share on WhatsApp
hr: Podijeli na WhatsAppu

en: Link to WhatsApp
hr: Veza na WhatsApp

en: Share by Mail
hr: Dijeli putem pošte

en: Link to 500px
hr: Veza na 500px

en: Visit us on Yelp
hr: Posjetite nas na Yelpu

en: Link to
hr: Poveznica na

en: Share on
hr: Dijeli

en: About
hr: Oko

en: This author has not written his bio yet.
hr: Ovaj autor još nije napisao svoju biografiju.

en: But we are proud to say that %s contributed %s entries already.
hr: No, s ponosom možemo reći da je %s već pridonio %s objava.

en: Edit the profile description here.
hr: Ovdje uredite opis profila.

en: Comments Disabled
hr: Komentari su onemogućeni

en: says:
hr: kaže:

en: (Edit)
hr: (Uredi)

en: %1$s at %2$s
hr: %1$s pri %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
hr: Vaš komentar čeka moderaciju.

en: Pages:
hr: Stranice:

en: Sorry, no posts matched your criteria. Please try another search
hr: Nažalost, nijedna objava ne odgovara vašim kriterijima. Pokušajte s drugom pretragom

en: You might want to consider some of our suggestions to get better results:
hr: Možda biste trebali razmotriti neke od naših prijedloga za postizanje boljih rezultata:

en: Check your spelling.
hr: Provjeri pravopis.

en: Try a similar keyword, for example: tablet instead of laptop.
hr: Pokušajte sa sličnom ključnom riječi, na primjer: tablet umjesto prijenosnog računala.

en: You might also like
hr: Možda će vam se i svidjeti

en: Blog - Latest News
hr: Blog - Najnovije vijesti

en: New Search
hr: Nova pretraga

en: If you are not happy with the results below please do another search
hr: Ako niste zadovoljni rezultatima u nastavku, pokušajte još jednom pretražiti

en: The 20 latest Blog Posts
hr: 20 najnovijih blogova

en: No Blog Posts found
hr: Nisu pronađeni postovi na blogu

en: The 8 latest Portfolio Entries
hr: 8 najnovijih unosa o portfelju

en: Available Pages
hr: Dostupne stranice

en: Archives by Subject:
hr: Arhiva po temama:

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Archives by Month:
hr: Arhiva po mjesecima:
